fr| maasstad De nieuwe mentaliteit in mobiliteit' SubaruKr 1 Nissan XVL versnelt hartslag n door Nissan Motor introduceert oplaadbare Hypermini EV Celica lust voor b€t oog BMW dealer Breeman gaat 'back to the roots' wielklem Hertz Autoverhuur nu ook in Vlaardingen verbruik en Co cj ro ROTTERDAM - Onlangs vond aan de Albert Plesmanweg in Rotterdam Zuid de offtciete ope ning plaats van Mobility Centre Citroen. Een nieuw dealerbedrijf dat deel uitxnaakt van De Jong Automotive Groep. Mobility Centre werd ge'introdu- ceerd onder het motto 'de nieuwe mentaliteit in mobiliteit'. Een mentaliteit die niet alieen tot si ting komt in een ander soort den- ken over vervoer, maar ook in de manier waarop de klant tegemoet wordt getreden. Een maximale service-gerichtheid. goed luiste- ren en actief meedenken zijn hier- bij de vaste uitgangspunten. In de nabije toekorast zal Mobility Centre meerdere merken en be- drijven omvatten, alien gevestigd in het Rijnmond gebied. Het bedrijf dat als eerste het voor- beeld volgde van Mobility Centre Citroen, is Mobility Centre Peu geot, en wel met twee vestigin- gen. Aan de Charloisse Lagedijk 940 in Rotterdam en aan de New- tonweg I in Spijkenisse. De da- gelijkse leiding van het bedrijf is in handen van de heer Jacques Schenkel. Beide bedrijven van Mobility Centre Peugeot zijn van start gegaan op donderdag 11 no- vember. Voorzaterdag 13 november werd een open huis georganiseerd. waarbij de bezoekers kennts kon- den maken met alle medewerkers en meer konden horen over de toekomstplannen van Mobility Centre Peugeot. Dit alles onder het genot van een hapje en een drank je, Daarnaast kon er tijdens de openingsperiode worden ge- profiteerd van een aantai aantrek- kelijke aanbiedingen. VLAARDINGEN - Autover- huurbedrijf Hertz, internationaal marktleider in de autoverhuur- branche, heeft onlangs een vesti- ging geopend in Vlaardingen. Aan de Floris de Vijfdelaan 138 kan men terecht voor een perso- nenauto en/of bestelwagen voor een dag, het weekeind of voor een langere periods. Bij het kan- toor zijn twee vaste mensen in dienst. Hertz wil met deze uit- breiding een nog betere dekking verkrijgen in het gebied in en random Rotterdam. De toene- mende vraag naar huurauto's heeft Hertz doen besluiten otn hier een lokale veThuurvestiging op te zetten. Hertz biedt een groot assort ment auto's te huur aan: van Smart tot Mercedes, maar ook stationwagens, personenbussen en besteiwagens zijn te huur. De auto's zijn zelden ouder dan zes maandep. In de zomerperiode zijn tevens de zogenaamde ca briolets te huur. Hertz Viaardin- Henk de Korte (districtmanager Hertz Nederland) en Fred van der Bilt (manager Hertz Vlaardingen). gen gaat zowel de zakelijk markt als de particuliere markt bedie- nen. Hertz is met ruim 6300 vestigin- gen in roeer dan 140 landen, in ternationaal marktleider in de autoverhuurbranche. De auto- vloot bestaat wereldwijd uit 550.000 auto's. In Nederland is Hertz met 35 vestigingen sterk vertegenwoordigd in de steden met meer dan 100.000 inwoners. Voor meer informant" en/of re- serveringen: 010-4358565. ihani oaat het nieuwe model iaar Subaru gaat het nieuwe modeljaar in met een reeks specificatiewijzi- gingen voor praktisch alle model- len. Het zijn weliswaar geen we- reldschokkende modificaties, maar het leek ons desondanks goed u hiervan op de hoogte te brengen. Modeljaar 2000, dat voor Subaru in oktober begint, betekent aller- eerst een aantai kleurwijzigingen voor de modellen Vivio (nu lever- baar in vijf kleuren), Justy AWD (zeven kleuren), Impreza (zes), Legacy (zes) en de Subaru Out back AWD (vijf). Verder wordt de standaardspecificatie van diverse Subaru's Impreza AWD verrijkt, met zaken als centrale deurver- grendeling met afstandsbediening op de 2.0 uitvoeringen en roofrails op alle 'Plus'-versies. De Impreza GT Turbo AWD is nu voorzien van wissers met regelbare interval alsmede een middencon- sole in 'metal look' en nieuwe 16- De Subaru Impreza GT Turbo A WD Model 2000 is onder andere uitgevoerd met nieuwe 16-inch lichtmetalen velgen. ROTTERDAM - Binnenkort zijn er in de showroom van de Rotterdamse BMW dealer aan de Motorstraat (Zuid) naast de automobielen ook weer motor- fietsen van het Beierse merk te bewonderen. De werkplaats is ook weer ingericht op service voor deze tweewielers. Daar- mee is F. Breeman terug in de branche waar het in 1908 alle- maal mee is begonnen. „Wij gaan onze firmanaam weer helemaal waarmaken: F. Breeman Auto- en Motorbedrij- ven", zegt eigenaar Frits Bree man, kleinzoon van oprichter Willem Breeman. „Tot het ein- de van de jaren zeventig waren wij dealer voor automobielen en motorfietsen van BMW. Daarnaast voerden wij lange tijd ook merken als BSA, DKW, FN en Jawa. Toen de be- langstelling voor motorrijden begon af te nemen, concen- treerden wij ons op de automo bielen, maar een comeback voor motorfietsen hield ons de laatste jaren sterk bezig. En on langs deed zich de juiste gele- genheid voor." In kringen van motorsportlief- hebbers genoot Willem Bree man destijds bekendheid als motorrenner. Hij was winnaar van de grasbaanraces op Wou- destein en richtte mede de Dutch TT in Assen op. „Op donderdag 1 juli gaan we ge- woon weer aan het werk als motorfietsdealer van BMW voor Groot Rotterdam. Want in ons hart zijn we natuurlijk altijd motorfietsliefhebbers geble- ven", aldus Breeman. De showroom en de werkplaats van de Breemanvestiging is te vinden aan de Motorstraat 124, nabij het Zuidplein. In de hoofdvestiging aan de Auto- strade staan vooralsnog alleen de automobielen van BMW centraal. inch lichtmetalen wielen. De Suba ru Legacy AWD valt eveneens een aantai modificaties ten deel. Hier- onder de montage van een buiten- temperatuurmeter en veiligheids- gordels achterin met lock-up func- tie in verband met de plaatsing van een kinderstoeltje (alle typen). Vanaf de GL-specificatie zijn nu side-airbags, centrale deurvergren- deling met afstandsbediening, een regelbare interval op de ruitenwis- sers voor en in carrosseriekleur ge- spoten buitenspiegels standaard. De GX-versies beschikken voort- aan niet alleen over een lederen stuurwiel, pookknop en handrem- greep, maar ook over opbergnetten aan de achterzijde van de voorstoe- len en verlichte make-up spiegels aan beide zijden. De Subaru Out back AWD tot slot, wordt in het vervolg standaard voorzien van si de-airbags en een regelbare inter val op de ruitenwissers voor. De Nissan XVL werd onlangs op de Tokyo Motor Show aan het publiek getoond. Nissan zal zich nadrukkelijk mani- festeren op het gebied van design. Met de presentatie van de in alle opzichten opwindende XVL op de recent gehouden Tokyo Motor Show heeft de producent een dui- delijk signaal afgegeven in welke richting de styling zich in de vol- gende eeuw zal ontwikkelen. De XVL is een studiemodel, waar bij de X staat voor de toekomst, de V voor de V6 motor en de L voor luxe en topkwaliteit. De visueel aantrekkelijke sedan kent dynamische lijnen, die de ei- gen identiteit van Nissan nadruk kelijk bevestigen. Bij het zien van dit concept gaat de hartslag van de ware autoliefhebber vlugger klop- pen! Voor de aandrijving zorgt een di rect ingespoten drie liter V6, die is gekoppeld aan de jongste versie van de toonaangevende Continue Variabele Transmissie van Nissan, de Extroid CVT. Rijgenot en com fort gaan nadrukkelijk hand in hand. Daarbij verenigt de XVL ook belangrijke Nissan waarden als veiligheid en betrouwbaarheid. De Hypermini, die Nissan lanceert, is een compacte eiectrische auto. Nissan Motor Co., Ltd. introdu ceert in februari 2000 de Hypermi ni EV. Dit is een supercompacte elektrische auto met twee zitplaat- sen. Potentiele kopers zijn volgens Nissan met name Japanse ambte- naren die dagelijks in hun auto door het drukke stadsverkeer wor- stelen om op het werk te komen. Er komen twee modellen op de markt, allebei met een oplaadbare batterij van 200 volt. De verkoop van deze auto start in Japan, wan- neer de Hypermini naar Europa komt, is nog onbekend. De carros- serie van de Hypermini kreeg de naam 'Hyperbody'. Het bestaat uit een bijzonder stevig, lichtgewicht en makkelijk recyclebaar alumini um frame. Door de combinatie van staal en kunststof maakt de Hyper body optimaal gebruik van de voordelen die deze materialen bie- den. De auto heeft tevens bijzondere banden: zelfs als ze lek zijn kan de automobilist er nog 80 kilometer mee rijden, met een snelheid van 60 kilometer per uur. De Hypermi ni oogt dynamisch door de expres- sief vormgegeven kunststof plaat- delen. Kenmerkend voor het interi- eur is de functionaliteit in combi natie met een modern uiterlijk. Het instrumentenpaneel trekt direct de aandacht door z'n ruimtelijke uit- straling. De Hypermini rijdt - afhankelijk van verschillende factoren zoals de kwaliteit van het wegdek, het ge bruik van vefschillende apparatuur en de weersomstandigheden - ge- middeld 115 km op een batterij. Dit is mede te danken aan het licht gewicht aluminium frame en een compacte, zuinige motor. De Hy permini heeft een topsnelheid van 100 kilometer per uur. De batterij- en worden in vier uur helemaal op- geladen. Dit kan met een 200 volt AC oplader, die permanent in de garage of op een andere locatie wordt gei'nstalleerd. Het systeem is eenvoudig en veilig in het gebruik. Binnenkort wordt de auto ingezet bij twee testprojecten van de Ja panse overheid. Het ene houdt zich bezig met het ontwikkelen van nieuwe transportsystemen die zo wel milieu- als gebruiksvriendelijk zijn. Het tweede project onder- zoekt een nieuw concept van par- keren en rijden. Daarbij wordt door meerdere mensen van het voertuig gebruik gemaakt. Dit pro ject is opgezet om de doorstroming van het stadsverkeer te verbeteren en om milieuvervuiling tegen te gaan. KWALITEITS- OCCASIONS KIJK JE NATUURLIJK Stadtext paa. 666 De nieuwe Celica is een lust voor het oog. De nieuwe Toyota Celica, die zijn debuut maakte op de IAA van Frankfurt, vormt een grote stap voorwaarts op het gebied van de sign van sportcoupes voor het gro te publiek. Opwindend om naar te kijken, ruim en comfortabel om te rijden; de nieuwe Celica is een lichtgewicht 2+2 sportwagen, uit- gerust met een zeer geavanceerde 1.8 liter VVT-i motor, die uitste- kende prestaties levert bij een laag geluidsniveau en een laag brand- stofverbruik. De nieuwe Celica maakt duidelijk dat een nieuwe filosofie zijn intre- de heeft gedaan bij het ontwikke len van sportwagens. Het resultaat mag er zijn: een sportwagen die een lust is om naar te kijken, licht, uiterst wendbaar en snel is en lage exploitatiekosten heeft. De nieuwe Celica belichaamt de kernbegrip- pen van de ontwikkelingsafdeling van Toyota: prestaties zonder com- promis. De Celica is de zevende generatie in een familie van beroemde sport wagens. Het model vormde de ba sis van Toyota's wereldomvatten- de motorsportprogramma dat on der meer geresulteerd heeft in het World Rally Championship in 1993 en 1994 en in talloze andere internationale rallysuccessen. De nieuwe Celica is de eerste sportwagen in het Toyota-gamma die profiteert van de intelligente variabele kleptiming VVT-i (Vari- abel Valve Timing-intelligent). Deze technologie, oorspronkelijk ontwikkeld voor sedans in het top- segment, zal geleidelijk aan gei'n- troduceerd worden in alle model len van Toyota. Dankzij VVT-i le- veren de motoren betere prestaties, tegen een lager brandstofverbruik. Uitgerust met de compacte, lichte en zuinige 1.8-liter motor levert de nieuwe Celica uitstekende presta ties. Dankzij de intelligente designfilo- sofie weegt de nieuwe Toyota Ce lica slechts iets meer dan 1.100 ki lo - ongeveer 60 kilo minder dan het huidige model, waarmee de au to beschikt over een in deze klasse toonaangevende verhouding tus- sen vermogen en gewicht. De Celi ca accelereert van 0 tot 100 kilo meter per uur in slechts 8,7 secon- den en heeft een topsnelheid van 205 kilometer per uur. Voor een sportcoupe die in staat is dergelijke prestaties te leveren, verbruikt de nieuwe Celica opzienbarend wei- nig brandstof, het gevolg van de relatief geringe cilinderinhoud, het lage gewicht en de gunstige lucht- weerstand. Om het sportieve karakter van de auto te onderstrepen en het brand stofverbruik nog verder te reduce- ren, ontwierp Toyota speciaal voor de nieuwe Celica een nieuwe handgeschakelde zes-versnellings- bak met een lage inwendige wrij- ving. De futuristische styling van de nieuwe Celica vormt ontegenzeg- lijk een van de grote aantrekkings- krachten van de auto. Binnen de totale lengte is de wielbasis ver- groot, waardoor het lijkt alsof de wielen op de uiterste hoeken van de carrosserie geplaatst zijn. Deze opstelling resulteert in een maxi male stabiliteit, een excellente rij- positie en meer ruimte in het interi- eur. De 'cab forward'-vorm geeft de auto een geheel eigen gezicht en de sportieve prestaties worden on- derstreept door de scherpe, krach- tige lijnen. De nieuwe Celica is verder iets korter en smaller dan het huidige model. Voor meer ruimte in het interieur is de totale hoogte iets toegenomen. Een van de primaire doelstellingen was om de nieuwe Celica een ple- zierige maar tevens veilig rijge- drag te geven, dat geheel afge- stemd is op de specifieke eisen van de Europese klant. Doel was de perfecte balans tussen sportiviteit en comfort. De nieuw ontwikkelde double wishbone-achterwielop- hanging zorgt voor een maximale stabiliteit in de bocht en bij het remmen. Passief meesturende ach- terwielen, toespoorcorrectie en een stabilisator achter met kogelge- wrichten dragen eveneens bij aan een grotere stabiliteit in de bocht. Voor de voorwielophanging wordt gebruik gemaakt van geoptimali- seerde MacPherson-veerpoten met speciaal gevormde onderste draag- armen voor meer gevoel in het stuur en meer precisie bij hogere snelheden. ABS is standaard en voor zijn de 14-inch remschijven geventileerd. Heeft u het programma Wielklem en Co wel eens op televisie ge- zien? De praktijkscenes die daarin de revue passer en zijn onder andere opgenomen in Rotterdam. Mijn bewondering voor ons va- derlandse team van parkeerwachten wordt met de aflevering gro- ter. Wat krijgen die mensen een hoop stront over zich uitgesmeerd Ongelooflijk! Een belastingambtenaar had voor mijn gevoel altijd de minste populaire baan. Maar dat is - zo weet ik nu - absoluut niet waar. De parkeerwacht heeft het veel zwaarder. Die mensen krijgen namelijk niet alleen allerlei hatelijke verwensingen naar hun hoofd geslingerd, maar worden soms letterlijk in de haren ge- vlogen. Het korps is nu al zover dat de parkeerwachten een cursus zelfverdediging krijgen, voor het geval het echt uit de klauwen loopt. En dat moet toch niet kunnen. Laten we elkaar nou geen mietje noemen. Want het is toch eigenlijk heel simpel. Als je fout gepar- keerd staat of'vergeten' bent een paarpiek in de parkeerautomaat te gooien en de parkeerwacht ziet dat, dan krijg je of een proces verbaal of een wielklem. De spelregels zijn heel simpel. Dan moet je niet zeuren, maar de boete gewoonweg accepteren. Die mensen doen ook alleen maar hun werk. Nog een spelregel (en een belangrijke ook): uitzonderingen be- staan niet. En dus gaat geen enkel smoesje op. Al heb je nog zo'n goede reden om ergens met de auto te staan waar je om wat voor reden dan ook niet mag staan! Moest je alleen maar iets uitladen? Heb je maar een biertje in het cafe gedronken en heb je de tweede afgeslagen omdat je de parkeermeter moest bijvuilen, maar desal- niettemin toch te laat was? Sta je maar met twee in plaats van vier wielen op het trottoir? Heeft je schoonmoeder je gedwongen hier te parkeren? Niet zeuren, niet mekkeren, niet dreigen, niet slaan, niet schelden en niet stampvoeten, maar accepteren die bon (of die klem). Tenzij je, net als ik afgelopen zaterdag op de Maasboulevard, een boete aan je kont krijg terwijl je luttele minuten te laat bent. U be- grijpt dat ik toenflink ben uitgevallen tegen de dienstdoende par keerwacht... drs. A.N.W. Blaak

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 23