maasstad 'Alle bekende merken in voorraad' BERAG BV DE STAM TOTALE LEEGVERKOOP DE STAM I mUEismvn DIS nieuw uniform kwaliteitsstandaard voor dekbedden shoppin il shoppin Over sfeer gesproken SELECT WONEN PARKET Mavris Woondecor specialist in interieur mm Praktische luxe centraal bij douches VAN DE GEHELE COLLECTIE SELECT WONEN kortingen op: HOGE KORTINGEN SCHIEDAM - Woonmarkt of winkelstraat? De klant kan heeft tegenwoordig veel keus als het gaat om de aan- kleding van het eigen interi eur. Woonmarkten hebben veel te bieden, maar ook winkeliers gaan mee in de strijd om de consument. Met een ruim assortment en met goede service is de 'kleine' winkelier nog steeds een goed alternatief voor het vinden van een nieuw be- hangetje of tapijt. Mavris Woondecor, aan de Broers- vest in Schiedam, is er het levende bewijs van. Eisen OP AL ONZE HONDERDEN ECHTE PERZEN EN OOSTERSE TAPIJTEN Verhuist naar Alexandrium III Daarom Beuken eiken lamelparket Kersen laminaat clicksysteem Pannekoekstraat 48a Rotterdam Telefoon 010-4333999 Gespecialiseerd in massief planken vloerdelen Ruime keuze uit verantwoorde houtsoorten - laminaat (clicksysteem) - lamelparket - en planken vloerdelen DHZ-tip: Bijdeaanschafvan eenvloeriservoor de doe-het-zeiver schap beschikbaar. (Liu reserveren voor 2000 is mogelijk!) Metroplein 102 Rotterdam OlO - 481 05 01 Einde busstation Zuidplein richting Ahoy Openingstyden: ma t/m vrijdag van 9.00 - 17.00 uur Redactie: Dennis Captein Telefoon: 010.4004485 door Dik Vuik Christos Mavris is trots op zijn succes, dat nu al ruim 25 jaar voorduurt. „Ik ben begonnen in Vlaardingen en heb eens om me heen gekeken. Daarna ben ik een jaar later ook in Schiedam begon nen", kijkt Mavris terug op zijn loopbaan als interieurspecialist. „Ik ben nu een van de oudste win keliers aan de Broersvest." Ma vris Woondecor begon ooit met behang, maar heeft inmiddels alle belangrijke zaken voor de inrich- ting van een huis. Behang, maar ook tapijt, gordijnen, vitrage, het hele assortiment. Een belangrijk hulpmiddel om klanten bij Mavris te helpen bij hun keuze is de Spectrummeter. Met deze meter wordt een kleur gemeten, waarna met een compu- terprogramma wordt gezocht naar bijpassende tinten. Zo kan een klant bijvoorbeeld behang of verf uitkiezen die bij elkaar of bij be- staande kleuren in het interieur passen. „Het programma geeft echt precies de goede kleur en dat is belangrijk voor de klant", vindt Mavris. Ook service en het nako- men van afspraken staan bij hem hoog in het vaandel. „Niets is te- veel en mensen kunnen voor alle bekende merken bij mij terecht." Op de 300 vierkante meter ruimte It n De heer Mavris in zijn winkel, die gespecialiseerd is in woondecoren. van de vestiging in Schiedam blijkt inderdaad heel veel in voor raad. Van tapijt tot vinyl, van be hang tot verf kan de klant gerust rondkijken om er nu net dat ene te vinden. Behang is sinds een aantal jaren dan wel niet meer het enige dat Mavris levert, maar het is nog wel een specialiteit gebleven. „Ik heb zo'n 400 soorten en er zijn 30.000 tot 40.000 rollen op voorraad", aldus Mavris. De Broersvest is daarbij een pret- tige winkelstraat, die sinds de nieuwbouw aan het Emmaplein en de werkzaamheden aan de Horvathweg weer goed bereik- baar is. Het slotwoord blijft uit- eindelijk aan de klant. Kiest die voor de grote woonmarkt, of toch maar voor de kleinschaliger win kelier die meer persoonlijke servi ce in de schaal kan leggen. Voor- alsnog blijkt uit het lange nestaan van Mavris Woondecor dat er ze- ker een markt is voor de winke lier. Met een goed assortiment en door net even dat beetje extra te doen voor zijn klanten blijft Christos Mavris zich handhaven als expert in interieur. Hij denkt er dan ook nog niet over om met zijn zaak te stoppen, al moet hij wel even lachend terug denken aan een reclamekreet uit het verleden. foto Rob Kamminga 'Als Griekenland gaat verliezen, pakt Mavris z'n biezen', herinnert hij zijn kreet vlak voor een inter- landwedstrijd. Hij heeft zijn drei- gement net waar (hoeven) maken, en dat is maar goed ook. Mavris Woondecor is gevestigd aan de Broersvest 40 in Schie dam. Telefoon (010) 246 98 50. De Vlaardingse vestiging is te vinden aan de Hoogstraat 128— 130, telefoon (010) 248 08 08. De Millennium Bank van Monte! is in leder uitgevoerd. Milaan is voor de Nederlandse ont- werpers van meubels een belang rijke inspiratiebron. Wat daar nu te zien is, staat over een paar jaar in de Nederlandse woonkamers. Maar ook andere delen van de we- reld inspireren ons. Verder schie- ten in Nederland de interieurbla- den als paddestoelen uit de grond, worden er steeds meer woonbeur- zen gehouden en doet de televisie met allerlei klus- en interieurpro- gramma's (of een combinatie daar- van) ook een flinke duit in het zak- je. Hoe dan ook, de bank (of bank- stel) staat daarbij centraal. Immers, het is het middelpunt van onze be- langrijkste leefkamer. Een bank is daarnaast vaak een wereld op zich. Een plek waar mensen lezen, tele visie kijken, gezellig kletsen, lek- ker luieren, eten of misschien wel in slaap vallen. De bank neemt in het interieur dan ook een belangrij ke plaats in. Uit onderzoek blijkt dat cocooning steeds verder doordringt en dat de smaak van de Nederlander voor- uitstrevender wordt. Verder valt op dat de mensen onafhankelijker ge- worden zijn. Een jaar of vijf gele- den kocht ongeveer negentig pro- cent automatisch een twee- met een tweeenhalf zits. Tegenwoordig verzint men de meest uiteenlopen- de vormen en materialen. Men let niet meer op 'wat hoort' maar wat men zelf mooi vindt. Voorlopig hebben het minimalis- me en het kubisme - dus strakke, enigszins sobere vormen - de over hand. Verwacht wordt verder dat de tinten zwart, grijs en wit een comback gaan maken. Hetzelfde geldt overigens voor glanzende stoffen. Niet dat aaibare, zachte stoffen zullen verdwijnen, integen- deel. Particulieren stellen de laatste ja ren steeds hogere eisen aan het zit- comfort van een bank. Ze zoeken rust, warmte, een knusse plek. Liefst zakken ze dan ook helemaal in hun bank weg. Ze vragen daar naast ook steeds vaker naar extra's om het zitten nog prettiger te ma ken. Denk daarbij aan steun voor de voeten, of heel veel extra kus- sens. Lederen bankstellen blijven vol- gens de woononderzoeken ook po- pulair. Met le r krijgt een bank een enigszins klassieke uitstraling. Door de combinatie met warme roodtinten en veel hout krijgt je evenwel toch een kamer vol sfeer. En verder: wil je een strakke leu- ning of juist wat ronder? Kies je voor een hoge leuning of liever een lage? Vaak kunnen de leuningen gevarieerd worden, waardoor ie- dereen zijn eigen, ideale bank kan samenstellen. Bovendien is de stofkeuze heel ruim en zijn de ban- ken in de meeste gevallen ook in leder verkrijgbaar. Een van de grootste bankleveran- ciers van Nederland, Montel, wil dit millennium afsluiten met de lancering van de Millennium Bank. Het betreft een 4-zits kubis- tische, ruim bemeten bank met ex cellent zitcomfort. In leer en 270 centimeter breed. De Millennium Bank is ontworpen om als basis te dienen voor de in- richting van de woonkamer. De Millennium Bank is een geheel Nederlands ontwerp, van de eigen designafdeling van Montel. En ge- maakt door de eigen fabrieken van Montel. De bank zal rond de drie- duizend gulden gaan kosten. Meer informatie: www.montel il. Er gaat niets boven een lekker dek- bed. Het is warm, comfortabel, valt prettig om het lichaam en is boven dien gemakkelijk in het gebruik. Maar een dekbed heeft niet het eeuwige leven. Na tien jaar is de vulling een stuk dunner geworden, begint de tijk slijtageplekken te vertonen en kunnen stiksels losla- ten. En dat slaapt veel minder pret tig. Dan is het tijd voor een nieuw dekbed, daar kom je niet onderuit. Om het kiezen eenvoudig te maken is er nu DIS, het Dekbed Informa tie Systeem. DIS is de nieuwe, uni- forme kwaliteitsstandaard voor de betere dekbedden. DIS is de nieu we, uniforme standaard voor dek bedden die is opgesteld door de Stichting Promotie Dekbedden in samenwerking met de Consumen- tenbond en TNO. Vanaf 1 januari 1999 hebben alle fabrikanten die meewerken aan DIS hun dekbed den voorzien van een label met daarop tien punten die belangrijk zijn bij de keuze van een nieuw dekbed: vulling (dons, wol of syn- thetische vezels), model (de ma- nier waarop de vulling bij elkaar wordt gehouden door de confectie of door thermofixatie), afmetingen (eenpersoons, twee persoons, lits- jumeaux of extra lang), tijk (de stof die is gebruikt om de vulling bin- nen te houden), vulgewicht (het gewicht van het dekbed exclusief de tijk), warmteklasse (van 1 extra warm tot 4 zomerdekbedden), ge- wichtsklasse (totaalgewicht van vulling en tijk op basis van een 1- persoons dekbed, gebruiksvoor- schrift (handleiding voor het dage- lijks onderhoud), garantie (hoe lang is de fabrikant aansprakelijk voor eventuele gebreken?) en was- voorschrift (aanwijzingen voor het reinigen van het dekbed). Met behulp van deze tien punten helpt DIS bij de beoordeling die moet leiden tot een dekbed dat vol- doet aan alle eisen. DIS is alleen te vinden in de slaapkamerspeciaal- zaken en bij de betere woningin- richter. Op het label staat alle benodigde informatie overzichtelijk op een rijtje. DIS gaat nog een stap ver der. Bij de nieuwe labels hoort een uitgebreide brochure met daarin al le informatie over de verschillende soorten dekbedden, hun eigen- schappen en de manier waarop ze moeten worden behandeld. Samen met de informatie op de labels en de vakkennis van de winkelier is een verantwoorde aankoop van het Hot DIS-label is kenmerkend voor dekbedden die aan de nodige kwaliteitseisen voldoen. juiste dekbed mogelijk. Bovendien heeft u, eenmaal thuis, alle infor matie nog steeds bij de hand. Voor meer informatie: Stichting Promotie Dekbedden, postbus 518, 3900 AM in Veenendaal. De meeste Nederlanders be- ginnen hun dag met een snel- le, verkwikkende douche. Meer en meer echter nemen mensen ook de tijd voor een ontspannende douche op an dere momenten van de dag. Was jaren geleden de douche- cel een sluitpost op de begro- ting, vandaag de dag wordt deze gezien als een ruimte waarin iemand zijn smaak kan etaleren en laten excelleren. Op vrijwel iedere plaats in huis kunt u tegenwoordig een natte eel (laten) aanbrengen, Zelfs onder een schuin dak of tegen muren die niet helemaal waterpas zijn, valt nog een douchebak met scheidings- wanden te plaatsen. En die zijn dan niet alleen functio ned, maar zien er ook nog bij- zonder fraai uit. De basis van iedere natte eel is de douchebak. Douchebakken worden gemaakt van kunst- stof of plaatstaal. De grootte van de bak is bepalend voor de bewegingsvrijheid die u tij- dens het douchen hebt. Som- mige bakken zijn vrij diep zo- dat u ze ook kunt gebruiken als zitbad, voetenbad of kin- derbad. Extra veilig is een douchebak die gelijkvloers wordt ingebouwd, zodat u - dankzij het geringe hoogte- verschil - zonder moeite kunt in- en uitstappen. Prettig is ook een douche met een ver- hoogd zitgedeelte. Dat is niet alleen handig bij het wassen van uw voeten, maar ook wanneer u ziek of slecht ter been bent. Om te voorkomen dat u de he le badkamer tijdens het dou chen nat spat, dient op elke bak een scheidingswand of douchedeur te worden ge- plaatst. Deze wanden zijn te genwoordig verkrijgbaar in talloze, fraaie varieties. De materialen zijn bij alle types identiek: de profielen zijn ver- vaardigd van (geschilderd) aluminium en de panelen zijn van kunststof of gehard vei- ligheidsglas. Het uiterlijk van de panelen is zeer gevarieerd, waardoor u ze volledig kunt laten aansluiten bij uw speci- fieke wensen. Zo ook de dou chedeur. Douches zijn toegan- kelijk via glij- of schuifdeu- ren, vleugeldeuren, draai- of vouwdeuren en klap- of har- monicadeuren. Houdt bij uw keuze rekening met de afme tingen van uw badkamer, een schuifdeur neemt vanzelfspre- kend minder ruimte in dan een draaideur. Kies in ieder geval een deur die de breedste instap mogelijk maakt. Veel mensen kiezen voor scheidingswanden van helder gehard veiligheidsglas of kunststof. Kunststof heeft een oppervlak zonder porien. Bac- terien, kalk en vuil kunnen zich er dus niet aan hechten. Omdat het glad is, kan het ook makkelijk worden schoonge- maakt. De meeste van deze panelen zijn helder of half transparent, maar er zijn ook types verkrijgbaar in uiteenlo- pende kleuren of voorzien van vrolijke dessins met bloemen, waterstralen, palmbomen, strepen of wolken. Decoraties kunnen beter alleen aan de buitenzijde van de panelen zijn aangebracht, omdat een gladde binnenzijde makkelij- ker schoon te houden is. Meer informatie: Vereniging Com fortabel Wonen, postbus 710, 6710 BS in Ede. Of surft naar www.comfortabel-wonen.nl. adverteren? telefoon: 010-4004463 IMPORT EXPORT December aanbieding R'dam Hillegersberg, Freerickplaats 9 tel. 010-4187700 Ruime parkeergelegenheid o.a. naasl de zaak bij A.H. (1,5 uur gratis). Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur adverteren? telefoon: 010-4004463 Vloerbedekking en gordijnen zijn de betang- rijkste sfeerbrengers in uw interieur. Lagerwaard Design heeft alle kennis in huis voor een stukje waarde- vol advies over de 'aankled- ing' van uw woning. Omdat de collectie enorm uitgebreid is, adviseren de 'kenners' van Lagerwaard u graag bij uw keuze voor vorm, stof en materiaal. Zo kunt u er zeker van zijn dat u kiest voor het beste. Kom inspiratie opdoen onder het genot van een kopje koffie. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Tel: 010-4507466 Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bard, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touchb, Young International en Wittman. o.a. Topform, Hiibta, Sclva, Gelderland, Leolux, Wagner en Heldcnse (direct leverbaar) Manniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 010 412 04 08 PaRKET kant en klaar geolied, 4 mm toplaag. Tarkett 10 jaar garantie inclusief ondervloer en afdeklatten 125 p-m2 GRATIS GELEGD A kwaliteit/10 jaar garantie nu 49.95 met gratis polyprom 3 mm ondervloer En nog veel meer aanbiedingen in massiefhout en plankenvloeren LAMINAAT-KURK De erkende "i-P woonwinkel

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 11