'Ik wil me nietergeren aan mijn kind!' style Boefies Belhamels 95 maasstad video preview maasstad horoscoop I gezond maasstad puzzel TOUCHSCREEN TEGEN INDIRECTE BLIKSEMINSLAG LASER UNITS VOOR DE DOE-HET'ZELF TECHNICUS PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 De eerste, de beste met denieuwste films! |.t >)-4rO DESTROY UR Olfcl REGIO - Het opvoeden van kinderen is geen gemakkelij- ke taak. Ogenblikken van veel plezier wisselen zich af met ogenblikken van steeds terugkomende ergernis. Ou- ders zijn het niet altijd eens met het gedrag van hun kind. Karin, die pertinent weigert om haar kamer op te ruimen. Lisa, die elke ochtend zo veel tijd nodig heeft dat ze stee- vast te laat is. Of Pieter, die muziek zo hard zet, dat ieder- een er hoofdpijn van krijgt. Tekening: Marco van der Wielen adffooak Top 10 TllDrAJS Her'PRefEAJTlE^e RXAllLEHEAJ1' VAkJ DE POLlTtE (KJ R0TTEQ.DAhA.-~Z.UtO, lA/efcDe/V OH6ELOOFLU K 6>e£\\JANCEEFdE VAPBMS IK) VESLA6, 6EkjoAAEa/ I s 4 In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, kabels en telefoontoebehoren vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. SONY MET SONY RM-AV2000T TOUCH SCREEN AFSTANDSBEDIENING Universele voorgeprogrammeerde afstandsbedieriing voor het bedienen tot 12 componenten. Door de leerfunctie geschikt voor de meeste merken. Met aanrakinggevoelig verlicht LCD-scherm. CORRECTPRIJS SONY 60 Y.~,. 601 Mil maar liefst 2 opgedampte magnetische lagen waardoor een optimale beeld- en geluidskwaliteit wordt verkregen. 60 minuten kunnen digitaal worden opgenomen. PER STUK 27.95 Premium 3 VOOR SONY DVM-60 PR DIGITALE VIDEO TAPE Het neusje van de zalm op tapegebied. Deze cassette heeft apparatuur permanent tegen spanningsverschillen, overspanning of een indirecte blikseminslag. CORRECTPRIJS CONNECTRA SP-C6 lUii OVERSPANNING BEVEILIGING Deze6-voudige stekkerdoos met aan/uit schakelaarbeschermt uw I Onze inkopers kochten voor een speciale prijs een i I partij laser-units voor diverse merken CD-spelers waarvan u nu kunt profiteren. Tevens voor andere modellen prijs op navraag mogelijk. CORRECTPRIJS SONY KSS-240 •JVC OPTIMA 150S PHILIPS CDM 12.1 PEP STUK Zetfouten en prijswijzigingen ondervoorbehoud WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur en zaterdag 09.00-18.00 uur. Het buitenaardse is altijd een dankbaar onderwerp voor fdmmakers. Het is on- bekend, mysterieus en angstaanjagend. En dus al tijd geschikt voor een span- nende thriller. Dat moeten de makers van Virus ook gedacht hebben. In deze thriller verliest het ber- gingsschip de Sea Star een lading staal in een tyfoon. Kapitein Everton (Donald Sutherland) had zijn laatste geld in deze lading geinves- teerd. Als hij op zee een schijnbaar verlaten Rus- sisch onderzoeksschip te- genkomt, twijfelt hij geen moment. De opbrengst van een verlaten schip op zee gaat immers naar degene die hem bergt. Samen met zijn bemanning slaagt hij erin het schip te bereiken. Eenmaal aan boord lijkt het schip inderdaad verlaten. Toch blijkt er wel degelijk iets aan boord, en wel iets buitenaards. Bovendien treffen ze een beman- ningslid van het Russische schip aan. Zij vertelt over een levensgevaarlijk iets dat bezig is de macht over het schip, en uiteindelijk op aarde over te nemen. Daarvoor wil het nog een gevaarlijk virus uit de weg ruimen: de mens. Virus leunt vooral op de sterrencast, naast Sutherland zien we onder meer Jamie Lee Curtis en William Baldwin. Virus bevat voornamelijk ele- menten die we kennen uit andere films over het buitenaardse. Het verhaal is echter weinig verrassend en bovendien niet bepaald spannend. Wie toch een recente film met hetzelfde thema wil zien, kan beter The Faculty van regisseur Robert Rodriguez huren. Ook niet bepaald origineel, maar hij weet in ieder geval wel wat spannend is. Vincent Wernke WILLIAM BALDWIN JAMI6 L6G CURTIS DONALD SUTHERLAND Ram De eerste dagen van de week moet je aan niets nieuws beginnen beste ram, want je zelfvertrouwen is niet optimaal. Probeer jezelf zo min mogelijk op te jagen. Stier Tja, Stier je houdt ervan iets con- creets neer te zetten, maar helaas lukt dat op dit moment minder goed. Mogelijk doet iemand op je werk of op school een dezer dagen een beroep op je. Tweelingen Voor de tweelingen onder ons be- gint de week met wisselende stem- mingen, irritaties en een slechtlo- pend sociaal leven. Als er sprake is van een relatie, dan kan ook hier de omgang met elkaar verstoord zijn. Kreeft Voor de gevoelige kreeft lijkt het in het begin van de week niet zo goed te lukken op het werk of op school. Vanwege een conflict met een collega of medestudent voel je je niet meer zo op je gemak. Leeuw Zelfs de lol van het flirten is je een beetje vergaan leeuw en wanneer er sprake is van een relatie dan kon er weleens een fikse ruzie ontstaan. De spanningen kunnen behoorlijk hoog oplopen. Maagd Beste maagd, je ordelijke kwalitei- ten komen niet echt uit de verf. De reden hiervoor zou kunnen zijn dat er iets vervelends binnen je relatie is gebeurd, waardoor alles je heel zwaar valt. Weegschaal Beste weegschaal, de komende da gen worden gekenmerkt door een gebrek aan creativiteit. Wanneer je een relatie hebt, kan hier een aantal problemen ontstaan door een ge- voel van sleur. Schorpioen Mogelijk voel je je op dit moment wat overspannen schorpioen. De hectische drukte van het dagelijkse leven wordt je te veel. Het is een goede zaak het een aantal dagen wat rustiger aan te doen. Boogschutter Je hebt weinig creatieve ideeen boogschutter, vooral ontbreekt het de eerste dagen van de week daar aan. Doorgaans is ook je zelfver trouwen wat groter en ben je vrijer in het verkondigen van je mening. Steenbok Financieel lijkt het tijdelijk even iets slechter te gaan steenbok. Ook je talenten komen wat minder goed uit de verf. Vanwege je hang naar zekerheid en een vaste structuur voel je je hier niet prettig bij. Waterman Watermannen hebben momenteel weinig of geen behoefte aan socia- le bezigheden. Gesprekken met an- deren verlopen niet vlot en je kunt misschien het gevoel hebben dat je jezelf niet duidelijk kunt maken. Vissen Onze gevoelige visjes hebben de neiging dromerig voor zich uit te staren en te filosoferen over al hun idealen. Om ervoor te zorgen dat je niet gedesillusioneerd raakt, kun je beter je inlevingsvermogen en zorg inzetten voor anderen. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0909-202.7006 (1 gulden per minuut). Rotterdams Dagblad TV, kortweg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rot terdam en wijde omgeving. Elke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht.In onderstaan- de plaatsen kunt u RDTV via uw kabelnet ontvangen. ♦Abbenbroek kanaal 10 ♦Alblasserdam kanaal 47+ ♦Bergschenhoek kanaal 4 ♦Binnenmaas kanaal 2 *Brielle kanaal 10 ♦Capelle aan den IJssel kanaal 28+ ♦Dordrecht (Dordt TV) kanaal 10 ♦Geervliet kanaal 10 ♦Goudswaard ka naal 2 *'s-Gravendeel kanaal 2 ♦Heen- vliet kanaal 10 *Heinenoord kanaal 2 ♦Hekelingen kanaal 10 *Hellevoetsluis kanaal 10 *Hoek van Holland kanaal 48 *Knmpen aan den Ijssel kanaal 50 - ♦Maasdam kanaal 2 *Klaaswaal kanaal 2 ♦Maassluis kanaal 48 ♦Mijnsheeren- land kanaal 2 *Nieuw-Beijerland kanaal 2 *Nieuwerkerk a/d IJssel kanaal 28 ♦Numansdorp kanaal 2 *Oostvoorne ka naal 10 ♦Oudenhoorn kanaal 10 ♦Ou- derkerk a/d IJssel kanaal 50- *Piershil kanaal 2 ♦Puttershoek kanaal 2 ♦Ridder- kerk kanaal 3 ♦Rockanje kanaal 10 ♦Rotterdam kanaal 10 ♦Rozenburg ka naal 10 ♦Schiedam kanaal 28+ ♦Si- monshaven kanaal 10 ♦Spijkenisse ka naal 10 ♦Strijen kanaal 2 ♦Tinte kanaal 10 ♦Vierpolders kanaal 10 ♦Vlaardin- gen kanaal 4 ♦Westmaas kanaal 2 ♦Zuid-Beijerland kanaal 2 ♦Zuidland kanaal 10 ♦Zwartewaal kanaal 10 Voor meer informatie of voor ad- verteren op RDTV kunt u bellen met 010 - 4004.285 51 Regelmatig botsen de wensen van de ouders duidelijk met de behoef- ten van de kinderen. Ga bij uzelf maar eens na. Situaties waarin kleinere of grotere conflicten met kinderen aan de orde zijn, komen regelmatig voor. In een relatie tus- sen ouders en kinderen zijn ze on- vermijdelijk. Een goede relatie toetst zich per definitie niet aan het aantal conflictsituaties, maar aan de manier waarop een oplossing gevonden wordt. Bij het zoeken naar een oplossing vervallen veel ouders vaak in een 'win - verlies' methode. 'Ik bepaal wat er gedaan wordt en jij hebt je daar gewoon aan te houden'. Of juist andersom. 'Ik geef maar toe, want anders heb ben we weer ruzie'. Bij de eerste methode - ik bepaal - houden de ouders geen rekening met de behoeften van het kind. Als gevolg daarvan zal het kind weinig of niet gemotiveerd zijn en zelfs een wrok tegen de ouders kunnen koesteren. Het ontwikkelen van zelfdiscipline is er al helemaal niet bij. De tweede methode - ik geef toe - zet een kind aan steeds weer haar of zijn macht tegen de ouders te gebruiken. Opstandigheid of vij- andelijkheid zijn weliswaar niet aan de orde (het kind heeft toch al zijn zin gekregen), maar daarvoor komt een grote mate van egoisme en egocentrisme in de plaats. Deze kinderen ontwikkelen zelden res pect voor andermans gevoelens. Beide manieren zijn ineffectief en kunnen een relatie veel schade be- rokkenen. In plaats van een oplos sing ontstaat er een machtspel tus- sen ouders en kind. Uiteraard is het makkelijk om te vertellen hoe het niet moet. Voor ouders die vastzitten in een win- verlies situatie is het een openba- ring om te horen dat er wel dege lijk een alternatief is. In de zoge- naamde 'geen verlies' methode wordt gestreefd naar winst voor beide partijen. De 'geen verlies' methode wordt door iedereen ei- genlijk al regelmatig toegepast. Echtparen proberen door goed overleg meningsverschillen op te lossen. In het zakenleven wordt de methode gebruikt om overeen- stemming te bereiken met betrek- king tot zakelijke transacties. Van- uit een gelijkwaardige positie pro beren beide partijen zo een oplos sing te zoeken die voor beiden ook acceptabel is. Met wat oefening en training is het voor ouders en kinderen een pretti- ge methode om de dagelijkse er- gernissen uit de weg te ruimen. Het samen zoeken naar oplossingen motiveert het kind, waardoor het sneller verantwoordelijkheid zal dragen. Zo zou er met Karin ge- zocht kunnen worden naar een klusje in huis wat ze leuk vindt. Als zij die klus doet, dan heeft haar moeder meer tijd om Karins kamer op te ruimen. De 'geen verlies' methode zet kinderen aan om sa men met hun ouders creatief te denken. Respect voor elkaar zorgt ervoor dat zowel de ouders als het kind de eigen behoeften niet hoeft te negeren. De 'geen verlies' methode vraagt om een andere benadering van ou ders ten opzichte van het kind. Dat is niet voor iedereen gemakkelijk. Gezondheid service kan daarbij helpen door middel van een trai ning. In de cursus 'Effectief om- gaan met kinderen' krijgen ouders inzichten en vaardigheden om spanningen en conflicten binnen het gezin naar tevredenheid op te lossen. In de cursus wordt gebruik gemaakt van het voorgenoemde 'geen verlies' model. Ook is de 'geen-verlies' methode bruikbaar voor volwassenen on- derling. Want voor veel mensen is het moeilijk om voor zichzelf op te durven komen, om nee te zeggen tegen dingen die men eigenlijk niet wil. Of om conflicten te durven aangaan en die op een effectieve manier op te lossen. Deze onder- werpen komen in de cursus 'Be- wust omgaan met jezelf en ande ren' aan bod. Ook deze cursus staat onder toezicht van Gezondheid service. Praten in de ik-vorm, het formuleren van wensen en behoef ten en vele andere onderwerpen worden op een aangename en praktische manier besproken. Deelname is mogelijk voor ieder een vanaf achttien jaar. Voor informatie: Bureau Groepsactivitei- ten van Gezondheid service Zuidhollandse Eilanden, 0181-626226. Gezondheid service Zuidhollandse Eilanden heeft als werkge- bied Voorne-Putten-Rozenburg, Hoekse Waard en Goeree Overflakkee. Voor wie droomt van een verzorgd kapsel dat helemaal bij u past, is 'Het Beau Monde Haarboek' een must. Nederlands bekendste visa- gist en kapper Leco van Zadelhoff- heeft in dit boek zijn beste haar- tips, adviezen en doe-ideeen verza- meld om in praktijk te brengen. Ideaal voor iedereen die met een perfect kapsel de feestdagen in wil. Voor het boek zijn bekende vrou- wen als Caroline Tensen, Connie Breukhoven, Mariska Hulscher, Leontine Borsato en Daphne Dec kers gefotografeerd. Aan de hand van de foto's geeft Van Zadelhoff uitleg, voorbeelden en ideeen om een nieuwe 'look' te ontdekken. Zo vertelt hij alles over hairstyling. Welke technieken kunt u gebrui ken? Wat zijn de beste middelen? Hoe zorgt u voor mooie effecten? Of het nu om lang, kort, steil of ge- kruld, licht of juist heel donker haar gaat. Met hulp van Van Za delhoff creeert u verrassende kap- sels, van een goede basiscoupe tot aan creaties voor speciale gelegen- heden, zoals de aanstaande feest dagen. 'Het Beau Monde Haar boek' is verkrijgbaar in de boek- handel en kost 34,95. Op donderdag 16 december om 16.00 uur opent Gerrit Timmers, regisseur van het Onafhankelijk Toneel, de tentoonstelling 'Papie- ren Theater' op het plein van de Centrale Bibliotheek aan de Hoog- straat in Rotterdam. Het papieren theater, oorspronkelijk bedoeld als kinderspeelgoed, bestaat al bijna 200 jaar. Vanuit deze perfect inge- richte 'miniatuurschouwburgen', voorzien van verlichting, decors en coulissen, valluiken en kunst- en vliegwerk, werden authentiek 19e eeuwse voorstellingen gegeven. Het papieren theater werd indertijd een geliefd verzamelobject van wereldberoemde verzamelaars als Sir Winston Churchill en Charles Chaplin. De collectie, die van 16 december 1999 tot en met 30 janu- ari 2000 op het Informatieplein en op de le verdieping van de Centra le Bibliotheek tentoongesteld wordt, is afkomstig van de Utrechtse verzamelaar Ab Vissers. Tegelijk met de tentoonstelling zal hij met een van zijn miniatuurthea- ters enkele voorstellingen in het Bibliotheektheater geven. 1Margriet de Moor - Zee-binnen 2. Josie Lloyd en Emlyn Rees - Heb mij lief 3. Lulu Wang - Het tedere kind 4. Bill Anderton - Nostradamus (voorspellin- gen voor het millennium) 5. Janny de Moor - Kookboek van de eeuw 6. Harry Mulisch - Tussen hamer en aambeeld 7. Arie Kievit - Mien, 77 jaar, dakloos in Rotterdam 8. Malika Oufkir - De gevangene 9. Adriaan van Dis - Dubbelliefde 10. Faye Kellerman - Melk en honing Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. DOOR: Wc 15 t 16 17 P&P 0104 9 58 12 63 8 14 10 2 13 3 75 47 24 42 52 HORIZONTAAL: 1 opgewekt; 6 taboe; 12 viseitjes; 14 dansfeest; 16 voegw.; 18 met name; 19 aan- val; 21 Gr. letter; 22 familielid; 23 traag; 25 onhandig; 27 zoogdier; 29 toezicht; 31 uiterlijk; 33 editie; 34 daar; 35 knaagdier; 37 water in Friesl.; 38 lidw.; 39 kist; 41 slede; 43 bevestiging; 44 schapenvacht; 45 groet; 46 bevel; 48 hemelli- chaam; 51 berichtje; 54 en andere; 56 de onbekende; 57 vrl. dier; 59 numero; 60 zangnoot; 61 beroep; 64 groots; 67 hoekpilaar; 68 bouw- stijl; 70 schenkpijp; 71 als onder; 72 nummer; 74 afgemat; 75 die- rengeluid; 76 zangnoot; 77 wilde beest; 79 beknopt; 81 loonslaaf; 82 Eur. hoofdstad. OPLOSSING M1303 HORIZONTAAL: 1 pendule; 6 voedsel; 12 orka; 14 slot; 15 nr.; 17 Se; 18 aal; 20 LS; 21 mi; 22 ton; 23 lor; 25 ale; 27 rif; 28 eb; 29 zebra- vink; 32 Ne; 33 mol; 34 era; 35 dor; 37 renet; 39 lepel; 41 ven; 42 al; 43 de; 44 kok; 45 links; 49 vlees; 53 eer; 54 ala; 56 eel; 58 OK; 60 toevallig; 63 pi; 64 nut; 65 ara; 66 lob; 67 les; 68 Ds; 69 NT; 70 lee; 72 AB; 74 na; 75 meid; 77 Enos; 79 rolpens; 80 redding. VERTICAAL: 2 dreumes; 3 bon- dig; 4 metaal; 5 hetzelfde; 7 lan- bouwwerktuig; 8 manl. dier; 9 modder; 10 onder andere; 11 red den; 13 mager; 15 zoogdier; 17 el- lende; 19 drank; 20 handweef- werk; 22 gedienstige; 24 ooster- lengte; 25 vr. maat; 26 aansporing; 28 oude maat; 30 handlanger; 32 onbep. vnw.; 36 slee; 39 bergrug; 40 vat; 41 oude vochtmaat; 42 ik; 47 wettelijk; 49 voelspriet; 50 om- roep; 52 kruiderij; 53 sportart.; 55 riv. in Italie; 57 haak; 58 loopvo- gel; 60 eerlijk; 62 grondtoon; 63 getij; 65 Alg. Kiesrecht; 66 uit- roep; 69 zeehond; 73 lijst; 75 be- keuring; 77 bordspel; 78 vogelpro- duct; 79 uitgeteld; 80 voorz. VERTICAAL: 1 panter; 2 no.; 3 Drs; 4 ukelele; 5 la; 7 os; 8 ellende; 9 dos; 10 St; 11 luifel; 13 ka; 16 rob; 18 arre; 19 lava; 21 min; 24 Ob; 26 li; 29 zon; 30 are; 31 kop; 33 menie; 36 rekel; 37 rel; 38 tas; 39 lev; 40 los; 46 net; 47 Kroatie; 48 sla; 50 leiband; 51 EEG; 52 wonder; 54 aval; 55 alle; 57 pi- sang; 59 kus; 61 er; 62 LO; 63 pen; 69 nep; 71 es; 73 bod; 75 ml; 76 dn; 77 Ee; 78 si. Winwoord: ONDERWATERSPORT REGIO- Op TV Rijnmond is vanaf donderdag 2 december de serie Boefies Belhamels te zien. Cen- traal staan de snotneuzen uit oude, bekende kinderboeken. De serie wordt gemaakt door de Rotterdam- se programmamaakster Edith Zui- derent, en gaat over bekende snot neuzen uit oude kinderboeken. Pietje Bell, Kruimeltje, Boefje, Polletje Piekhaar, Ketelbinkie en natuurlijk Bulletje en Bonestaak zijn belhamels die veel mensen in hun hart hebben gesloten. Loes Luca speelt een pittige schooljuf, die vindt dat de boefjes het slechte voorbeeld geven met hun katte- kwaad. De serie is een zoektocht langs de mensen en plaatsen die in de boeken een grote rol speelden. Boefies Belhamels is elke don derdag te zien vanaf 17.38 uur (herhaling iedere twee uur tot en met 15.38 uur de volgende dag). Art.nr. 55449 349 SONY SONY AG Art.nr. 45016 69: Art.nr. 19581 ^99r Art.nr. 3824638274138053 79

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 29