J i maasstad wwk Scheffers derde in landelijke slagroomtaart-test I okatie wiik BANKETBAKKERIJ Dam 35 - Schiedam Tel. 010 4739000 Fax 010 4267823 f 8,50 DE LAAGSTE PRIJS! mm m LZ S* krantl netel 1 SLAGROOM SCHNITTE KOMO HUISV ROL 20 STUK ELDERS 3.25 liHH Banket-recepten gingen eeuw lang van vader op zoon 55-Plus maaspost SCHIEDAM -J I I 'Schiedam gaat op de kaart staan' ELKE DINSDAG Onbeperkt 1 ^0 spare-ribs eten VOOr 1 15 a c Z Vereniging voor Letselschade-Slachtoffers DONDERDAG - VRIJDAG - ZATERDAG maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM - StiUetjes aan, bijna onopgemerkt, heeft Jan des Bouvrie zijn imperi- ura de afgelopen maanden in Schiedam verder uitge- breid. Het begon vorig jaar met de Korenbeurs, daarna de voormalige bibliotheek aan de Lange Haven. En nu volgt het complex van druk- kerij Roelants en de panden daarnaast, zo werd afgelo pen vrijdag bekend. Wat volgt verder nog? Het voor- malig archief soms? Des Bouvrie gaf tekst en uitleg pp de plek waar het begon: de Korenbeurs. Maaspost niet ontvangen? vnwmm. I II over devesten 3 3116 ad schiedam SCHIEDAM - Twee sopranen, Marian van Loon en Cobi Jans- sens, verzorgen zaterdag 4 december het wekelijkse inloopcon- cert in de Grote of St. Janskerk in Schiedam. Zij zingen vanaf 15.00 uur liederen van Schubert en Schumann. De toegang is gratis. Kleding maken ix&m Woensdag 1 december 1999 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. C. Blenk. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr. A.J. Lam ping. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. P. Sluijter. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnaha Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. A.F. Ruijl. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr. A.J. Lam ping. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. J. van Leeu- wen. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. C. Blenk. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. P.U. van 't Hoff. Aanvang: 16.30 uur, ds. E.A.W. Mouissie. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. Ds. A. 1. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 10.15 uur, viering van Woord en Communie. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, Dienst van Schrift en Gebed. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Zondag 10.00 uur, eucharistieviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 ~~uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 uur en 17.00 uur, ds. N. v.d. Want. Wo 19.45 uur, ds. N. v.d. Want. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Qon 52 Jan des Bouvrie is positief, verrukt en straalverliefd Door Jalmar Teunissen Het is knap koud in de Koren beurs, maar dat kan hem, de ver- maardste designer van Neder- land, allemaal niet deren. „Een ding beloof ik u: straks, wanneer we open gaan, hebben we het warmer dan nu. En als alles mee- zit hopen we in april open te gaan, maar dan moet alles, maar dan ook alles meezitten.' Hij is positief, hij is verrukt, ver- liefd op de schitterende architec- tuur van de Schiedamse binnen- stad. In een donkere jas -opval- lend: geen wit- staat de man eerst wat de achtergrond, luisterend naar de inleiding van een van zijn partners. Sigaar in de hand, glas wijn op tafel. Hij straalt, blij als hij is met de wijze waarop zijn plannen zijn gelopen. De Roelantshof moet het gaan he- ten: het is een droombeeld dat nu uitkomt, zegt Des Bouvrie tegen de verzamelde jetset van Schie dam (we zien Henk Metaal van Gemeentebelangen, PvdA-raads- lid Guus Klepke, Chris Coppens, makelaar Anke Bodewes). Alle toonzalen van het Schiedamse Arsenaal kunnen nu aan de over- kant in de Roelantshof worden Re'mier Scheeres en Jan des Bouvrie na onthulling van de plaquette. Foto Roger van der Kraan ondergebracht, zodat Des Bou vrie de Korenbeurs helemaal vrij kan houden voor leuke dingen. Bijvoorbeeld voor de nieuwe Jan des Bouvrie Studio producten, zodat deze er nog beter uitsprin- gen. de stad waar heel veel emoties zitten, eigenlijk in de hele omge- ving. De hele burnt heeft een sfeer die zwaar onderschat wordt. We kunnen hier iets gaan neerzet- ten wat heel bijzonder wordt. En dat wordt nog groter door de ont- En hij zegt het nog maar eens een keer: „de Koren beurs is een van de mooiste gebouwen van Neder- land. Het klinkt sentimenteel, maar ik meen het echt. De allure is nu pas echt zichtbaar, na de verwijdering van de pingpongta- fels. Dit is ook een gedeelte van wikkeling van de drukkerij." Des Bouvrie wil de Korenbeurs op een punt aanpassen: „Ik wil het wit hebben, het is zo somber nu. Licht, wit en positief: dat is mijnuitstraling." In de Korenbeurs hangen nog ou- de vergeelde tafeltennisfoto's met spinnenwebrag. Vergeten weg te halen, of wil Des Bouvrie er nog iets mee zeggen? Misschien een herinnering aan die tijd toen het nog helemaal niet zo zeker was dat de plannen door zouden gaan omdat de tafel- tennisvereni- gingen dwars lagen? Na afloop lopen hewoners van de Korte Haven langs de schetsen van de Roelantshof. Het is nog maar een voorlopig ontwerp, maar ze zijn er al heel blij mee. A1 jaren kijken ze vanuit hun woning op het verwaarloosde pand op de hoek Korte Haven/Elzensteeg. „Als er een harde wind staat. ligt het roet bij ons op de venster- bank", zegt de toekomstig buur- vrouw van Des Bouvrie. „We zijn blij dat die vuile troep straks weggaat." Des Bouvrie komt met zijn uit- smijter, breed glimlachend. Men- sen die straks vanuit Den Haag en Rotterdam naar Schiedam toe- stromen, Des Bouvrie gelooft er- in: „Schiedam gaat op de kaart staan, net als Naarden." En sa- men met burgemeester Scheeres onthult hij een plaquette: 'Een nieuw millennium voor de Ko renbeurs, 26. 11. 99. R. Scheeres J. des Bouvrie'. Door Monique Siemsen SCHIEDAM - „In de winkel lijkt het alsof de tijd heeft stilgestaan, de smaak van het gebak is heer- lijk en met de hygiene zit het ook goed." Lovende woorden van het Algemeen Dagblad over ban- ketbakkerij Scheffers aande Dam in Schiedam. Het dagblad hield een landelijke slagroom- taarten test, waarbij de Schie damse bakker als derde uit de bus kwam. Kees Scheffers mag zich dus derde van Nederland noemen, maar zijn slagroom- taarten zijn met de officiele uit- slag de lekkerste van de hele Rijnmond. Gevraagd naar zijn reactie, reageert de Schiedam- mer nogal verbaasd. „Ik wist niet eens dat ik meedeed, laat staan dat ik derde was gewor- den." Welke van zijn taarten die de afge lopen maanden verkocht zijn, zo- veel indruk heeft gemaakt op de jury, zal Scheffers nooit weten, want zowel de aankoop als de jure- ring gebeurt anoniem. Vervolgens wordt gekeken naar de bacteriele staat van de taart en uiteraard za- ken als smaak, kleur, geur en hoe de klant geholpen wordt. Dat zat in de Schiedamse bakkerij wel snor. „Ik kan het eigenlijk wel verklaren dat we derde zijn gewor- den. Wat betreft die hygiene: we zijn een uitstervend ras als het gaat om een banketbakkerswinkel waar de bakkerij zelf nog bij zit. De bak kerij ligt achter de winkel en de producten hebben dus maar een kleine weg af te leggen naar de koeling. De kans dat er iets mee gebeurt is dus veel kleiner dat met een taart die verpakt, vervoert en Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Kofarnneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Kees Scheffers, verbaasd over de prijs. Foto Roger van der Kraan vervolgens weer uitgepakt wordt. Alleen al de schommelingen in temperatuur die zo'n taart dan meemaakt, werkt smaakverlies en bacteriele besmetting in de hand. Bij ons wordt de room er in de koe ling opgespoten, waardoor de tem peratuur constant blijft." Men was echter niet alleen lyrisch over de hygiene, maar liep ook en vooral weg met de smaak van de taarten van Scheffers. „Tja, we ge- bruiken alleen de beste grondstof- fen. Alles eerste kwaliteit en daar Paola Raymond Vlaardingerstraat 17 3111 BP Schiedam dinercafe Tel./Fax: (010) 2734766 CA 0) 0 1 I 0 c I 3 u I begint het mee. Je kunt niet met rotzooi een goede taart maken. On- ze room is de beste kwaliteit die je kunt krijgen, die ik express onge- zoet inkoop. Je hebt ook voorge- zoete room, maar ik bepaal liever zelf hoeveel suiker erin gaat. Ver der bereiden we alles naar ambach- telijk recept en op de oude wijze. Ik gebruik apparaten die misschien niet echt nieuwerwets zijn, maar wel het beste resultaat opleveren. De spullen die ik nu in de winkel verkoop, worden nog precies het hetzelfde gemaakt als dertig, veer- tig jaar geleden en dat ambachtelij- ke, dat proef je!" Dat er sprake is van traditie in lek- ker gebak, valt zeker moeilijk te ontkennen, gezien het feit dat het niet de eerste keer is dat Kees Scheffers in de prijzen valt tijdens een onverwachte test. Een aantal jaar geleden behaalde de vakman ook al een gedeelde tweede plaats met zijn vruchtengebak. Hij heeft het banketbakkersvak dus blijk- baar goed geleerd van zijn vader, die het op zijn beurt weer van zijn vader had. Kees is de derde gene rate Scheffers die de banketbakke- rij bestiert en maakt daarmee hon- derd jaar bakkerij Scheffers vol. „En mijn zoon zit ook al in het vak", glimt de bakker trots. De oude bakkerij onderscheidt zich duidelijk van andere bakkers, al was het maar door het aanbod. „Er zijn niet zo vreselijk veel ban- ketbakkers die nog handgemaakt suikerwerk te koop hebben in deze dagen. De suikerbeesten die ik in de winkel heb zijn gemaakt met de oude houten vormen van mijn va der." Scheffers heeft de suiker- plankjes dan ook opgehangen in zijn zaak. En je hoeft inderdaad niet zo goed te kijken om te zien dat de suikerbeesten op de plan- ken, gemaakt zijn in deze vormen. Omdat de bakkerij al een eeuw lang op de Dam gevestigd is, kan zij rekenen op een fiks aantal vaste klanten. De meeste klanten worden samen met de bakker zelf oud. „De meeste mensen hebben een heel vast patroon. Komen bijvoorbeeld iedere week twee hazelnootgebak- jes halen, ik noem maar wat. Blijk- baar is niet alleen de bakkerij, maar ook onze klanten traditioneel ingesteld." SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost is vrijdag 3 december van 9.30 tot 12.00 uur een koffie-ochtend met een Sinterklaastraktatie. De toegang is gratis. De maaltijd van de maand is vrijdag 3 december van 12.00 tot 13.00 uur in De Vier Mo- lens. Deelnemers betalen fl. 8,25. Zondag 5 december is er in dien stencentrum De Vier Molens van 13.30 tot 16.15uureencontactmid- dag. De toegang is gratis. Iedere maandag komt in wijkpost Zuid de visiteclub van 9.30 tot 15.00 uur bij- een. In wijkpost Zuid komt is er ie dere dinsdag van 13.00 tot 16.00 uur soos. Ook hier is de toegang gra tis. Liefhebbers van koersbal kun nen woensdag 8 december van 13.00 tot 16.00 uur terecht in wijk post Zuid. Deelnemers betalen zes gulden per maand. Voor hulp, informatie en begeleiding door en voor slachtoffers van letselschade Hebt u een probleem door een ver- keersongeval, arbeidsongeval, medi- sche fout of een ander ongeval? Kom dan naar het OPEN INLOOP-SPREEKUUR op vrijdag 10 december 1999 van 17.00 tot 20.30 uur. PLAATS Stichting Thuiszorg Rotterdam Coolsingel 75 Rotterdam Of bel voor informatie tel. 06-53685208 SCHIEDAM - De Stichting Huis- houdelijke Voorlichting (SHV) or- ganiseert een cursus zelf kleding maken. Alles is mogelijk (casual, comfortabel of haute couture) zo wel voor mannen, vrouwen als kin- deren. Tijdens de cursus zijn er goe de en vakbekwame docenten aan- wezig om iedereen te begeleiden. De cursus wordt gegeven op dins- dagmorgen en dinsdagavond en be- staat uit zeventien lessen van elk tweeeneenhalf uur. Het cursusgeld bedraagtfl. 150,-. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de SHV, tel. 426 47 81. HHrai: Jan des Bouvrie vertelde vorig jaar, gevraagd naar zijn interesse voor de Korenbeurs, dat hij tijdens zijn eerste kennismaking met Schiedam gegrepen was door haar schoonheid. Hij moest hier zijn voor een metamorfose van TV Woonmagazine en om te tijd te do den deed de crew eerst een rondje stad. Hij schijnt toen onderande re overde Dam te hebben gewandeld en linksaf de Haven te zijn op- gegaan. En toen zag hij daar opeens dat schitterende gebouw. Lief- de op het eerste gezicht. Een mooi verhaal, dat qua lyriek prima uit Jans mond zou kunnen komen. Maar op de ten of andere manier begin ik daar, door alle dingen die er de laatste tijd gebeuren, steeds meer aan te twijfelen. Ik meen daar een bepaald patroon in te herkeitnen, een zeker sce nario. Zou het niet gewoon zo kunnen zijn dat de burgemeester, misschien aangespoord door wat wethouders, Des Bouvrie naar Schiedam heeft gelokt. Heeft ie zijn secretaresse een briefje laten sturen naar Veronica met het verzoek zijn stad een metamorfose te geven. Vero nica belde meteen terug: moest het een gewone, een overval- of budgetmetamorfose worden Wellicht is er kort overleg geweest en waren de meeste stemmen voor de budgetvariant, maar daar wilde Scheeres nou juist vanaf. Daar had hij nou Des Bouvrie voor aan- geschreven. Jan ging aan de slag. Die Korenbeurs, dat moest het centrale stuk worden. Dat zag hij meteen. Maar die Ijtnge en Korte Haven hod den ook de potentie om uit te groeien tot iets moois, en dat hoekpand van drukkerij Roelants moest ook maar meteen worden meegeno- men. En dan die kleuren. Veel te donker natuurlijk, en daarom werd eerst een groot deel Stadserf wit geverfd, de omgeving is im- mers van groot belong bij een metamorfose. Straks gaat ook de kwast witte verfover de Korenbeurs, heeft Jan al verklapt. Ook had hij nog wat tips voorde Hoogstraat. Van een deel moest de gemeente maar woningen maken ook goed voor de omzet) en de ondergrond moest ook hoognodig onder handen worden genomen. Een leuk motiefje vloeide uit Jans pen. Ik zie het al helemaal voor me hoe volgendjaar een verbaasde bur gemeester meegenomen wordt naar de Korenbeurs. Als ie dan met open mond van verbazing en misschien wel met een ingehouden traan in zijn ooghoek alles aanschouwt, weet ik zeker dat ik gelijk heb. Karin van der Knaap niet voor handelaren SCHIEDAM: Broersveld 67-76 (naast Bas v/d Heijden)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3