t*i g m Hr maasstad ©ira Nieuwe SdU serie cabrio BMW mm nu Toyota Yar4s V compact en toch v.e OdtBASE 4 mm Bij AutoFix weet klant vooraf wat herstel kost Camry: nieuw aanzieff en meer mo wielklem Spectaculaire heropening Autobedrijf Beumer op 18 december KIJK OP welvaart ft SCHIEDAM - Dit voorjaar zag Subaru dealer Beumer, aan de Warande 38 te Schie dam, ondanks verwoede po- gingen van de brandweer, het achterste gedeelte van het be- drijfspand in vlammen op- gaan. Een flinke dreun voor de familie Beumer, die het bedrijf in de loop der jaren met hart en ziel had opge- bouwd. Met vereende krach- ten werd evenwel niet veel later aan de heropbouw van het bedrijf gewerkt. De leden van de familie Beumer zetten er gezamenlijk de schouders onder. Het gevolg is de prachtig nieuwe showroom, die als het ware uit de as ver- rezen is. j j'v. r Stadtext pag. 666 OP ZOEK NAAR EEN KWALITEITS -OCCASION? Redactie: Dennis Captein Telefoon: 010-4004485 Subaru dealer uit as herrezen Terwijlde laatste voorbereidingen voor de officiele opening op zater- dag 18 december worden getrof- fen, vertelt Wladimir Beumer, een zoon van de eigenaar „De brand was een 'goede' aanleiding om de showroom flink op te knappen. Met onder andere een nieuw pla fond en een fris verfje ziet die er weer prachtig uit. Bovendien heb- ben we achter in de showroom twee aparte ruimtes gecreeerd waar klanten in alle rust over de aanschaf van een Subaru kunnen overleggen. Meer privacy dus. Heel belangrijk bij de aankoop van een auto. Tenslotte doe je dat niet iedere dag." Tegelijk met het opknappenen uit- breiden van de showroom werd de werkplaats onder handen geno- men. „Ook die ziet er nu weer fris wit uit. Bovendien hebben we veel nieuwe apparatuur aangeschaft, zoals een nieuwe brug en een rem- tester. Het opknappen was niet echt nodig, maar we wilden nu in een keer de hele zaak er prima la- ten uitzien." En dat is Beumer uit- stekend gelukt. In de showroom staan de paradepaardjes van Suba- 18 December vindt bij Subaru dealer Beumer een spectaculaire heropening plaats. foto Roger van de Kraan ru te glimmen: de Vivio, een com- fortabele stadsauto, de Justy, de chique Legacy, de stoere Forester en de indrukwekkende Impreza. Elk model kan uit voorraad gele- verd worden. Gevraagd naar de voordelen van een Subaru antwoordt Beumer: „Veiligheid, betrouwbaarheid en prijsstelling. Neem de Forester, die is in Amerika in de SUV-klas- se, de Special Utility Vehicle, als beste naar voren eruit gekomen. De Forester is een terreinauto met de rij-eigenschappen van een luxe auto. Daar hoort uiteraard een 4 Wheel Drive bij. Overigens, bijna alle Subaru-auto's beschikken standaard over een vier-wielaan- drijving. Daarom zijn de Subaru- auto's ook zo veilig. Het is een misverstand dat 4WD alleen nuttig is op heuvelachtig terrein of in on- herbergzame streken, ook in Ne- derland bewijst dat zijn nut. Ge- woon op de snelweg waar een Le gacy door zijn 4WD uitstekende grip heeft in een bocht op een nat wegdek. Daarbij is de prijs alles- zins redelijk voor een dergelijke veilige en comfortabele auto." Wanneer Beumer prijzen noemt van enkele modellen - een Forester vanaf fl.52.495.-, een Vivio vanaf 15.995.-, komt ook het benzine- verbruik aan de orde. „Subaru's rijden zuinig. Dat is geen verkoop- praatje met het oog op de nog altijd stijgende olieprijzen, dat is ge- woon een feit. Ongeacht het rijge- drag rijdt de Vivio bijvoorbeeld 1 17-18. Zuinige rijders halen zelfs een 1:20." Overde voordelen om bij Beumer te kopen. zegt zoon Wladimir het volgende: Wij hebben alles on der een dak: een showroom, een werkplaats voor reparaties aan alle merken auto, een assurantiekan- toor, wij kunnen zelfs bemiddelen voor de financiering. Maar het be- langrijkste is, denk ik, dat we een familiebedrijf zijn. We doen alles samen: mijn vader, mijn moeder, mijn broer Karel en ik. Ja, klanten merken dat het hier vertrouwd is. We hebben met veel klanten dan ook een goede band." Dat bleek zeker ook na de brand, toen van heel veel klanten readies binnen- kwamen: bloemen, kaarten, tele- foontjes. Er kwamen zelfs klanten die wilden helpen met schoonma- ken, zo vertelt moeder Beumer. „Die steun doet je dan ontzettend goed." Zaterdag 18 december aanstaande vindt de opening van de nieuWe showroom plaats. Zoon Wladimir kan er niet teveel over loslaten, maar weet wel dat het spectaculair zal worden. „Het enige dat ik er nu over kan zeggen is: iedereen die in de periode tussen 18 en 31 decem ber bij Beumer een auto koopt, staat een waanzinnige verrassing te wachten. Echt spectaculair, meer kan ik niet verklappen." Autobedrijf Beumer is van maan- dag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 17.30 uur en zaterdags van 10.00 tot 17.00 uur. ROTTERDAM - Vogelpoep, steenslag, een trekhaak, een paal- tje... Ook zonder aanrijdingen zit een druk autoleven vol ongelukjes. In veel gevallen draait de automo- bilist zelf voor zulke schades op. Omdat er bij eigen schuld niets bij z'n verzekeraar te claimen valt of omdat de claim een per saldo duur- dere duikeling op de bonus-malus- ladder tot gevolg heeft. „Professioneel schadeherstel loopt al vlug in de papieren. Voor bij- of overspuiten geldt hetzelfde. Met als gevolg dat er in ons land veel auto's 'minder strak' rondrijden dan hun eigenaars wensen. Zonde natuurlijk. En uitstel van executie, want niet of slecht herstelde scha- de eist onvermijdelijk z'n tol zodra de auto wordt vericocht of inge- ruild." Dat zegt Alfred Moller van het Rotterdamse bedrijf AutoFix. Au toFix is een nieu we formule die lak- en schadeher stel stukken goed- koper maakt. Zon der concessies aan de kwaliteit. Een formule waarmee de consument zelf het bedrag op de factuur bepaalt. De AutoFix for mule kent twee modules: AutoFix Bodypaint en Au toFix Budget Re pair. Bodypaint werkt met een me- nu-gestuurd calculatiesysteem. Met behulp van een simpel schema bepaalt de klant welke delen van zijn auto moeten worden behan- deld. Zo vindt hij een tweecijferige prijscode. Dit getal verwijst hem door naar drie menu's die op hun beurt zijn onderverdeeld in drie prijsniveau's, al naar het formaat van de auto: klein, midden of groot. Ook bij AutoFix Budget Re pair weet de klant tot op de cent precies wat de reparatie zal gaan kosten. En wat hij voor z'n geld te- rugkrijgt: een professioneel her stelde auto die zich weer mag laten zien en die als inruiler weer het voile pond waard is. AutoFix is gevestigd aan de Waal- haven N.Z. 35 in Rotterdam. Voor meer informatie: Alfred Moller, 010-2854444. £53*13 DatviUMttftxl EX* De medewerkers van Au Rotterdam Ruimschoots op tijd voor het volgend seizoen stelt BMW de derde generatie van de succesvolle 3-serie cabrio voor. Ruimschoots op tijd voor het vol gend seizoen stelt BMW de derde generatie van de succesvolle 3-se- rie cabrio voor. Als eerste debu- teert de 323 cabrio met de bekende 125 kW/170 pk sterke 2.5 liter zes- cilinder lijnmotor - naar verwach- ting al in april 2000. Andere mo- torvarianten volgen in de loop van datjaar. Ook deze cabrio is weer in een oogopslag herkenbaar als BMW en als lid van de nieuwe 3-serie fa milie, die in 1998 startte met de se dan. In het afgelopen voorjaar volgde de 3-serie coupe, die van de voorbumper tot de A-stijl gelijk is aan de cabrio. Een geprononceerde taillelijn, een krachtiger achterste- ven en een buitgewoon elegante kap vormen samen het eigen ge- zicht van de nieuwe cabrio. Ook het interieur heeft een onmis- kenbaar eigen karakter. Nieuw zijn de beide voorstoelen, die voor het eerst in deze klasse zijn uitgevoerd met een geintegreerd veiligheids- gordelsysteem. Ongeacht de stand van de stoel op het postuur van rij- der of passagier zitten de gordels altijd optimaal. Eveneens stan daard zijn de automatische, in bei de achterste hoofdsteunen gei'nte- greerde, rolbeugels - samen met de front- en side-airbags is zo voor optimale bescherming gezorgd. Vanzelfsprekend is de nieuwe 3- serie cabrio standaard uitgevoerd met de tractiecontrolesysteem ASC, het rijstabiliteitssysteem DSC behoort tot het optieprogram- ma. Ook op het gebied van de kap en de ruimte waar deze in opgevou- wen toestand wordt ondergebracht is er nieuws. Allereerst is de kap nu uitgevoerd met een elektrisch ver- warmde, krasvaste glazen achter- ruit. En de bergruimte voor de kap is nu flexibel uitgevoerd, als een inklapbare trommel. Het voordeel daarvan is dat met een gesloten kap een kofferruimte van maar liefst 300 liter beschikbaar is. De Mazda Nextourer is een studie- model, dat onlangs in Franfurt aan het publiek werd getoond. De auto laat zich het beste omschrijven als een sportieve reisauto met een ul tramodern uiterlijk, die in de verte misschien ietwat lijkt op de TT van Audi. Bijzonderheden zijn de comfort verhogende zaken als een Multi Zone Airconditioning, een 7 inch wegklapbaar informatie-display in het dashboard en entertainment displays voor achterpassagiers. Ook de aansluiting voor een porta ble computer, een hi-tech naviga- tiesysteem en een actief veringsys- teem dat de hoogte aanpast aan de rijsnelheid (ook tijdens het parke- ren) zijn slechts enkele voorbeel- den van het uitrustingsniveau van deze vierpersoons sedan van Maz da. Verder heeft de vierwiel-aangedre- ven Nextourer DSB (Dynamische Stabiliteits Controle), EBD (Elek- tronische remkrachtverdeling) en een CVT (Continue Variabele Transmissie) met stuurwiel-bedie- ning aan boord. De wielbasis is 2,8 meter, de lengte bedraagt 4,7 meter en de breedte is 1,85 meter. Onder de motorkap van dit imponerende Mazda studiemodel ligt een 3.0 li ter V6 DOHC-krachtbron. De Toyota Yaris Verso is een nieuwe compacte Toyota met stijl, die de nodige ruimte en prestaties biedt voor met name jonge gezinnen. De Toyota Yaris Verso is een nieu we compacte Toyota met stijl, die de nodige ruimte en prestaties biedt voor met name jonge gezin nen. De auto is veelzijdig en biedt uitermate veel rijplezier. De Toyo ta Yaris Verso is uitgerust met ge- avanceerde, intelligente technie- ken, waaronder de meest recente, bekroonde versie van de VVT-i motor, die garant staat voor opti male prestaties en een laag brand- stofverbruik. De Yaris Verso is ge- baseerd op hetzelfde patroon als de Yaris, de nieuwe compacte Toyota die zichzelf in een hoog tempo een stevige positie op de Europese markt verworven heeft en onlangs zelfs werd uitgeroepen tot auto van het jaar 2000. Het uitgangspunt bij de ontwikke- ling van de Yaris Verso vormde de mobiliteitsproblemen van een jong gezin. Dat heeft de behoefte aan meer ruimte tegen bovendien een aantrekkelijke aanschafprijs. „Met de Yaris Verso presenteren we een auto die volgens een geheel nieuw concept ontworpen is. Centraal bij het ontwerp stonden het milieu, de wendbaarheid, een laag brandstof- verbruik, compacte buitenmaten en een maximale interieurruimte", aldus Isao Tsuzuki, hoofd van het ontwikkelingsteam dat zich met het ontwerpen van de nieuwe Yaris Verso bezighield. De veelzijdigheid van de Yaris heeft alles te maken met de ruimte in het interieur en de geheel in de vloer wegklapbare stoelen achter. Als alle stoelen in de normale posi tie staan, is de Verso een royale vijfpersoons gezinsauto met een bagageruimte van 390 liter. De Yaris Verso is een echte 'ruimte- auto'; in een handomdraai kan hij omgetoverd worden van een riante vijfpersoons auto tot een tweeper- soons auto met ongekende la„dca- paciteiten. De linker- en rechter- stoel achter kunnen op een een- voudige manier weggeklapt wor den waarna er een lage en vlakke laadvloer ontstaat. Ook de hoofd steunen hoeven hiervoor niet ver- wijderd te worden. De auto is uiterst wendbaar in de stad maar voelt zich ook uitstekend op zijn gemak op de grote weg. Voor de aandrijving van de Yaris Verso zorgt de nieuwe 1.3liter— versie. Deze geavanceerde motor, die gebruikt maakt van technieken die in eerste instantie ontwikkeld zijn voor auto's uit het topsegment, beschikt over volledige variabele kleptiming en directe ontsteking. De Yaris Verso vervult een dub- belrol. Enerzijds voldoet de auto aan de transportbehoefte van het jonge gezin en anderzijds neemt de bezitter van een Yaris Verso een duidelijk standpunt in als het gaat om styling. Het hi-tech, de centraal geplaatste instrumentenpaneel met de driedimensionale digitale dis play, is niet alleen duidelijk en goed afleesbaar, maar heeft ook nog praktische voordelen. De plaatsing van de display, die onder andere de snelheid aangeeft, gaat vermoeidheid van de bestuurder tegen, omdat oogbewegingen en het opnieuw focussen tot een mini mum beperkt worden. Het dash board is duidelijk en overzichtelijk van opzet en standaard voorzien van een compleet audiosysteem. Een satellietnavigatiesysteem is als optie leverbaar. Tot de standaard- uitrusting behoren onder meer een radio/cassettespeler met RDS, een bestuurdersairbag, een passagiers- airbag, een boardcomputer en drie hoofdsteunen achter. D£ SNELSTE WEG NAAR EEN KWAUJEITS OCCASION Onlangs is Toyota in Nederland gestart met de levering van de ver- nieuwde Camry. Deze auto, overi gens in de Verenigde Staten de meest verkochte personenauto, on- derscheidt zich in z'n vemieuwde hoedanigheid door een modernere uitstraling, meer luxe en meer ver- schillende uitvoeringen. Het is misschien even twee keer kijken om de uiterlijke wijzigingen aan de Toyota Camry onmiddellijk voor ogen te krijgen. Maar wie de ver- nieuwde versie naast de voorgan- ger ziet, ontdekt ze meteen: nieu we, multi-reflector koplampen, een andere grille, aangepaste bumpers en een chroomlijst, die voortaan in de stootstrip op de flanken te vin- den valt. Aan de achterzijde is de vemieuw de Camry te herkennen aan de nieuwe licht-units. In het interieur is overigens alles bij het bestaande gebleven, op het stuurwiel na, dat vanaf heden in de kleur van het dashboard is uitgevoerd. De 'face lift' die de Camry heeft ondergaan, is meteen aangegrepen om het mo- Het is misschien even twee keer kijken om de wijzigingen aan de krijgen. Maar wie de vemieuwde versie naast de voorganger ziet, dellengamma te herzien. De pro- motionele 'executive-uitvoerin- gen' zijn komen te vervallen, zodat er uitsluitend sprake is van de uit- rustingsniveaus GL en GX. Maar die zijn bij de vemieuwde Camry wel allebei verkrijgbaar in combi- natie met zowel de 2,2 liter vierci- linder-als de 3,0 liter V6-motor. Een automatische versnellingsbak kan tegen meerprijs verkregen worden op de viercilindermodel- len, maar is standaard op de Camry V6. In alle gevallen is dan ook cruise control bij de prijs inbegre- pen. Sowieso wordt elke Toyota Camry af fabriek uitgerust met on der andere ABS, twee airbags, si- Toyota Camry voor ogen te ontdekt ze meteen. debags, een automatische aircondi tioning, mistlampen voor, zes luid- sprekers en natuurlijk elektrisch bedienbare portierruiten voor en achter. De prijslijst openl bij fl.59.985,- voor de 2.2i GL. De eerste negen maanden van dit jaar zijn 120.000 gebruikte perso nenauto's meer verkocht dan vorig jaar in dezelfde periode. Daar van hebben de professionele autobedrijven, aangesloten bij de Bo- vag, 78.000 gebruikte auto's geleverd. Particulieren verkochten 42.000 gebruikte auto's meer aan andere particulieren dan vorig jaar in de eerste drie kwartalen. In totaal zijn van januari tot en met September 1999 1.417.000 gebruikte auto's overgegaan op een nieuwe eigenaar. In 1998 waren dat 1.297.000 gebruikte auto's. Zo maar wat cijfertjes. De bloeiende economie zet Nederlanders aan vaker een nieuwe of gebruikte auto aan te schaffen. Dat steeds vaker wordt gekocht bij een professioneel autobedrijf heeft te ma ken met de wens zekerheid en garantie te krijgen. Voor een koper van een gebruikte auto is het belangrijk dat de auto voor de verkoop goed is nagekeken en dat je bij eventuele klachten terug kunt vallen op een goede garantie en een autobedrijf dat een probleem ook kan oplossen. Hoe dan ook, het is duidelijk dat dit jaar weer zoveel meer nieuwe en gebruikte auto's zijn verkocht. Waar moet dat heen? Want de wegen slibben echt dicht.s Ochtends is het verschrikkelijk om de Nederlandse autowegen op te rijden. Je wordt aan alle kanten be- stookt door andere auto's, er vinden daardoor meer ongelukken plaats dan ooit tevoren en de files groeien en groeien maar. De eco nomie stokt niet. Minister Kok heeft gezegd dat we leven op een vul- kaan die op het punt staat tot uitbarsting te komen. Dat zou kunnen, maar voorlopig blijft de economie in het ons land het geweldig doen. Met andere woorden, er zullen nog meer auto's bijkomen. Steeds meer mensen kopen of leasen een auto. Gezinnen met twee auto's zijn tegenwoordig eerder regel dan uitzondering. Ik geloofdat er maar een echte oplossing voorhanden is. De service van het openbaar vervoer moet gratis worden. Pas dan zullen we gen echt ontlast gaan worden. Pas dan zullen mensen geneigd zijn om de auto te laten staan. Pas dan zal het in en rondom Rotterdam in de twee dagelijkse spitsen rustiger worden. Want Rotterdam blijft qua files nog achter bij Amsterdam, Den Haag en Utrecht, maar hoe lang nog, want de drukte groei ook in en rondom de Maasstad gestaag... Drs. A.N.W. Blaak

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 11