maasstad W(0)@ni@urni]i] Efficient en comfortabel rH Spectaculaire uitverkoop LAGERWAARD BERAG BV DE STAM TOTALE LEEGVERKOOP DE STAM I shoppin LJesign PI SELECT WONEN Pronken met keuken en badkamer belangrijk in 2000 mm SELECT WONEN 1 Keuze van het werkblad verdient de aandacht Thuiswerken vergt soms aanpassingen Wonen en werken versmelten Thuiswerken en toch van alle gemakken voorzien 1 J I VAN DE GEHELE COLLECTIE SPIJKENIS SE/ROTTER- DAM - Een keuken mag te- genwoordig gezien worden, mensen willen zelfs graag pronken met hun mooie keuken. Een keuken in het jaar 2000 moet luxe uitstra- len, moet ultiem kookcom- fort bieden en aan de appa- raten worden niet alleen kwalitatief hoge eisen ge- steld, ze moeten ook een lust voor het oog zijn. Hetzelfde verhaal gaat op voor badka- mers: niet Ianger alleen een plaats om te wassen en te baden, bij de badkamer in het jaar 2000 staat relaxen in luxe voorop. De Sede Leolux Montis Interstar S.D.B. TOPDESIGN SPECTACULAIR GEPRIJSD Jori Gelderland Wittman Misoura Emme MET KORTINGEN TOT 60 Linteloo Artifort Pastoe Van Bennekom Former NATUURLIJK BIJ LAGERWAARD Castel Hulst Fiarr Young HOGE KORTINGEN OP AL ONZE HONDERDEN ECHTE PERZEN EN OOSTERSE TAPIJTEN Verhuist naar Alexandrium III Daarom Mariniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 110 412 04 08 1 Redactie: Dennis Captein Telefoon: 010-4004485 Hele wereld zit bij Engelen In de regio Rotterdam zijn ver- schillende bedrijven van 'Enge len' gevestigd, al vijfentwintig jaar. Filialen in Barendrecht, Go- rinchem, Spijkenisse, de hoofd- vestiging is aan de Industrieweg 1 in Rotterdam gesitueerd, waar ook het magazijn, de expeditie en de kantoren van Engelen zijn ge vestigd. Engelen is een allround bedrijf op het gebied van keu- kens, tegels en sanitair, opererend op de particuliere markt. Het ge- hele traject, van eerste kennisma- king in de showroom tot en met kook- en badklaar opleveren, heeft Engelen in eigen beheer. Voor de consument heel prettig omdat het slechts met 66n bedrijf te maken heeft, terwijl de moge- lijkheden onbegrensd lijken. In de fraai ingerichte showrooms ontmoeten we alle stijlen, uitge- voerd voor verschillende budget- ten. Je komt er de wereld tegen: Duitse degelijkheid, Italiaans de sign, Franse finesse en een stukje Hollandse nuchterheid. „Van klassieke badkamer tot een super high-tech keuken, we tasten de markt af, spelen daar op in, zijn er trendvolger in, maar tegelijkertijd ook zelf trendsetter. Want we speuren ook altijd naar novitei- ten, die de mensen nooit eerder zagen'aldus een woordvoerder van het bedrijf. Iedere klant wordt bij Engelen in de armen gesloten. Of het nu een eenvoudige keuken van fl.7.500,- - betreft of een keuken uit het top- segment volgens Italiaans design dat kan oplopen tot fl.50.000,-. Beide keukens worden met even- veel enthousiasme geleverd en geplaatst en zodanig dat, wanneer de monteur vertrekt, de kooklust meteen kan aanvangen. „Daarin onderscheiden we ons van bran- chegenoten, dat we de verant- woordelijkheid nemen tot en met eindmontage." Hacker, Systemat, Nobilia, Duit se degelijkheid van de eerste or- de. Voor de Nederlandse keuken- fabrikant Tristar is Engelen zelfs exclusief dealer in groot Rotter dam. Iedere fabrikant presenteert een omvangrijk programma dat aan iedere smaak en eis kan wor den aangepast. Vervolgens de ap- paraten: Miele, Siemens, Bau- knecht, Whirlpool, Pelgrim, ATAG, Bosch en we sluiten de rij met het Italiaan Boretti, beroemd om zijn prachtige design fornui- zen. De badkamers worden bij Enge len onder meer vertegenwoordigd door Villeroy en Boch, Sfinx, Wilux, Riho en Duravit. „We hebben bewust gekozen voor hoogwaardige producten, die ook een mooi design hebben, maar wel betaalbaar blijven. De badka mer van de unplugged serie van Jan des Bouvrie bijvoorbeeld: functioned, comfortabel en heel luxe, terwijl de prijs echt niet zo luxe is. Luxe en comfort over- heersen in de badkamer, bubbe- len in bad en relaxen in een stoomcabine worden gemeen- goed. Verkoopt Engelen de mooiste in het land? „Kun je wel stellen, on- ze uitgebreide keus is ernaar." Ook in de tegels zien we bij En gelen weer een smeltkroes van culturen: Oosters, Portugees, Ita liaans, Duits, Frans en Spaans de sign, Engelen maakt er complete kunstwerken van, aan de wand en op de vloer. Een nieuwe keuken of badkamer? Bedenk ongeveer hoe u het wilt hebben en laat het verder maar aan de specialisten van Engelen over.Voor informatie: 010- 2620733. Thuiswerken vergt soms een aantal aanpassingen. Niet iedereen heeft immers een geschikte werkhoek, vide of entresol. Wie geen aparte kamer wil opofferen, moet vaak gaan verbouwen. Gelukkig bieden de bouwmarkten allerlei prefab (voorzet)wandsystemen waarmee zelfs de middelmatige doe-het-zel- ver uit de voeten kan. Daarmee is heel gemakkelijk een deel van de zolder af te schotten. Ook een nis- achtige bureaukast die met een los vouw- of schuifdeursysteem wordt afgesloten, is het overwegen waard. Daarmee blijft die werkka- mer ook voor andere doeleinden bruikbaar, bijvoorbeeld als logeer- kamer. Wees bij een eventuele ver- bouwing niet zuinig met bekabe- ling. Flexibele computertrolleys zijn leuk, maar ze hebben wd voe- ding en telefoonaansluiting nodig. Om niet continue te struikelen over losliggende kabels zijn extra aan- sluitpunten bepaald geen overbo- dige luxe. Met de komst van Internet, E- mail, telebankieren en tele- shoppen is de PC de woonka- mer binnengeslopen. Wonen en werken versmelten tot een nieuwe levensstijl. Op beur- zen zie je soms hele futuristi- sche modellen: grote ligban- ken met een extra werkblad voor de laptop of ligstoelen met een beeldscherm aan het voeteneind. Ook de computer- trolley is uitgegroeid tot een design-item eerste klas. De mobiele trolleys nemen bo- vendien weinig ruimte in. Klaar met werken? Dan zijn ze zo weer in de hoek te rij- den. Wie niet altijd gecon- fronteerd wil worden met een monitor - hoe kleurrijk ze te- genwoordig ook kunnen zijn - heeft meer aan een afsluitbare consolekast. Een goede oplos- sing voor kleinbehuisden of appartementbewoners. Piet Hein Eek voert met zijn zakenpartner een eigen meubelcollectie en maakte een deel van het meubilair van het Museum of Modern Art in New York. Voor Zevenslaper ontwierp Piet Hein Eek drie fraai gelijnde boxspringcombinaties. Deze kersenhouten boxspringcombinatie, genaamd 'Syntax'is ook leverbaarin een aluminium of gestoffeerde versie. Voor meer informatie: Zevenslaper, telefoon 040-2919000. Simpel: in de keuken wordt ge- kookt, in de woonkamer gewoond, in de badkamer gebadderd en in de slaapkamer geslapen. Jazeker, maar er gebeurt veel meer; zeker in de slaapkamers van tegenwoordig. Slapen, uitrusten, relaxen, vrijen, aankleden, opmaken, TV kijken, lezen, praten, ontbijten, bellen en nog wat computeren; ons nachtle- ven is bijzonder veelzijdig. Lo- gisch dan ook dat bij de inrichting en aankleding van de slaapkamer niet alleen gelet wordt op luxe en comfort, maar steeds meer op stijl en sfeer. Bedden, slaapkamermeu- bilair en bedtextiel worden 'huise- lijker' en modieuzer; de toegepaste kleuren en materialen sluiten naad- loos aan bij de belangrijkste woon- trends van dit moment. Jan des Bouvrie roept het al jaren, maar nu lijkt iedereen het erover eens: wit is weer helemaal terug in beeld. En dan gaat het niet zozeer Brand en Van Egmond houden zich bij voorkeur verre van de tekentafel en laten hun ontwerpen op een informele wijze tot stand komen. Voor Zevenslaper ontwierpen zij twee boxspringcombinaties met bijzondere details. De boxspring 'Paradox' bestaat uit een afneembare hoes met metalen knoopjes. Er bestaan varianten met houten knoopjes of staafjes en metalen staafjes. Voor meer informatie: Zevenslaper, telefoon 040-2919000. om de offwhites, maar om kraak- helder wit. Een tweede belangrijke kleurgroep in de slaapkamer is het hele grijsgamma: van zilver tot an- traciet, van blauw- tot muisgrijs. Het gaat dan zowel om de lakkleu- ren van bedden en meubels als de nieuwste collecties bedtextiel en (gordijn)stoffen. In de basis is de slaapkamer dus vrij neutraal; mini- malistisch haast, zeker wanneer er gecombineerd wordt met lichte houtkleuren, glas en 'koel' alumi nium. Saai is het in de slaapkamer echter allerminst. Voor de nodige kleur en fleur zorgen sier- en leef- kussens, kleinmeubelen, lampen en woonaccessoires; in pittige ac- centkleuren als bloedrood, auber gine en hardblauw. Maar hoe trendy de slaapkamer te genwoordig ook ingericht en aan- gekleed kan worden, het bed staat nog altijd centraal. Belangrijk is dat een bed lekker ligt en zit. Ver- uit de meeste bedden worden dan ook verkocht met een verstelbare bodem. Bijzonder zijn de elektri- sche uitvoeringen met afstandsbe- diening, waar ook de radio, TV en het licht mee bediend kunnen wor den.Om de slaapkamer een 'huise- lijk' karakter te geven, is er een keur aan kleinmeubilair en acces- soires verkrijgbaar: van nacht- tot aanhaaktafeltjes, van spiegels tot bedlampjes, van TV-meubels tot toilettafels. Voor het (zondagse) ontbijt-op-bed zijn er dienbladen met uitklappootjes of bijzettafel- tjes met een afneembaar (dien) blad. Praktisch zijn ook de 'eetkus- sens' met een hard bovenblad en zachte onderkant voor op schoot. Wie iets wil hebben om op te zit- ten, bijvoorbeeld achter de kapta- fel, kan kiezen uit tal van leuke bij- zetkrukjes en poefjes. Om lekker onderuit te zakken is een zitzak een relaxed idee. Nieuw in veel slaapkamerprogramma's is de bed- hocker; gewoon om op te zitten of kleding op te leggen. Sommige bedbankjes kunnen open en zijn dus ideaal om beddegoed in op te bergen. Steeds meer mensen werken thuis. Om de files te omzeilen, omdat ze een eigen zaak aan huis hebben of vanwege de kinderen. Hoe het ook zij, voor al dat thuiswerken wil je wel een prettige werkplek hebben. Efficient ingericht, comfortabel en van alle multimedia gemakken voorzien. Thuiswerken draait om de compu ter. Het computermeubel heeft de rol van de aloude secretaire over- genomen. Ze zijn er in heel wat va rianten. Van mobiele computert rolleys tot complete wandkasten met modules voor de computerap- paratuur. De beste keuze hangt af van de ruimte die je nodig hebt. Wie enkel en alleen achter het beeldscherm zit, heeft meestal ge- noeg aan zo'n flexibele trolley met uittrekbaar blad voor toetsenbord en muis. Aangenomen dat je met weinig bergruimte toe kunt: een diskettebakje, papierkorf en een enkel aflegvlak. Een maatje groter zijn de compu- terconsoles. Ze lijken op een TV- kast maar verbergen achter hun klapdeuren of rolluik een compleet mini-kantoor. In zo'n kast is dus ook ruimte voor ordners, briefpa- pier e.d. Sommige modellen heb ben opgedikte vleugeldeuren waarin slimme vakken zitten voor allerhande kantooraccessoires. Voor mensen die regelmatig thuis werken zijn de trolleys en consoles te beperkt. Wie niet gelijk aan 'echt' kantoormeubilair wil - hoe- wel ook dat steeds huiselijker wordt - kan terecht bij de leveran- ciers van woonwanden. Enkele merken voeren specials module- kasten voor de PC en bijbehorende randapparatuur als printer, fax en telefoon. Een sterk punt van sys- teemprogramma's is vanouds de veelheid aan accessoires: versterk- te draagplanken met kabeldoor- voer, kabelgoten, laatjes voor CD's en diskettes en natuurlijk hangmappenrekken. vVhf* JbM» Tapijtkwaliteit van Desso Bouqette heeft een fraai gesneden frise-pool met tweekleurige metering in een modieus ton-sur-ton en is verkrijgbaar in zeven verrassende kleuren. Het is geschikt voor rollend meubilair en dus voor thuiswerkers uitermate handig. Voor informatie: Desso, telefoon 0412-667911. adverteren? telefoon: 010-4004463 Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Tel: 010-4507466 IMPORT EXPORT December aanbieding R'dam Hillegersberg, Freerickplaats 9 tel. 010-4187700 Ruime parkeergelegenheid o.a. naast de zaak bij A.H. (1.5 uur gratis). Tramlijn 4 stop! bijna voor de deur o.a. Topform, Hiilsta, Selva, Gelderland, Leolux, Wagner en Heldense (direct leverbaar) i In de keuken zijn kastjes vaak de grote blikvanger, maar ge zien het grote oppervlak dat het werkblad inneemt, mag ook de ze er zijn als sfeerbepaler. Tel daar de belangrijke functie van het werkblad bij op en het is duidelijk dat aan de keuze van het werkblad de nodige aan dacht mag worden besteed. Een werkblad moet voldoen aan twee eisen. Ten eerste moet het functioned zijn, ofwel ste- vig en makkelijk schoon te ma ken zijn. Het is prettig om niet voorzichtig te hoeven zijn tij- dens het koken, afwassen of snijden. Net als dat u niet bij al- les wat op het werkblad stuitert, bang hoeft te zijn voor krassen of deuken. Ten tweede is het voornaam dat het werkblad er mooi uitziet, want een werkblad is een gezichtsbepalend ele ment is uw keuken. U kunt er vast en zeker eentje vinden in uw smaak, want werkbladen zijn er in eindeloos veel materi alen, kleuren en dessins. Van klassiek zwart-wit graniet uit grootmoeders tijd, via oerdege- lijk massief hout, tot lavasteen met een print van uw favoriete kunstwerk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 11