maasstad Uitlaatgassen Nissan Sentra schoner dan lucht in Rotterdam ♦Volvo's it wielklem Vrolijkeauto voor 'rebelse' koper y SOMS BELLEN www.kinorama.nl Digitale weg ..ZZ^nTALLN 0 GULDEN VOOR HUN ABONNEMENT! ERICSSON 5 A1018s abonnement LEDEREN ETUI 12-24 VOLT ACCULADER UNEVERSELE DASHBOARDHOUDER 90 uur stand-by 180 min. spreektijd 172 gram 135 x 48 x 34 mm Redactie: Dennis Captein Telefoon: 010-4004485 Het allernieuwste model van de Nissan Sentra sedan is uitgeroepen tot de schoonste benzineauto ter wereld. De gezaghebbende Ameri- kaanse instantie California Air Re sources Board (CARB) testte de Nissan en kwam tot de conclusie dat de uitstoot van schadelijke uit laatgassen bijzonder laag is. De Nissan Sentra CA (Clean Air) vol- doet zelfs aan de superstrenge mi- lieueisen die in de staat Californie gelden. De Nissan Sentra sedan met 1,8 li ter benzinemotor is uitgerust met nieuwe milieuvriendelijke techno- logieen en rijdt op speciale benzine met een laag zwavelgehalte. Dat alles zorgt ervoor dat de nieuwe Sentra nu acht keer schoner is dan het meest milieuvriendelijke mo del dat momenteel wordt verkocht in Californie. Sterker: de uitlaat gassen van de Sentra zijn schoner dan de lucht in de buurt van grote steden als Rotterdam. De ontwerpers van de Sentra heb- ben veel aandacht besteed aan de OBD II (On Board Diagnostic II). Dit systeem detecteert minutieuze veranderingen in de samenstelling van de uitlaatgassen. Wanneer no- dig attendeert het systeem de be- stuurder erop dat een bezoek aan de garage nodig is. Daardoor blijft de motor optimaal z'n werk doen. Het belangrijkste wapenfeit van de Sentra is echter dat er nul procent brandstofdampen vrijkomen. Bij de meeste auto's sijpelen benzine- dampen continu uit het brandstof- De Nissan Sentra is uitgeroepen tot de schoonste auto ter wereld. systeem, zelfs wanneer het voer- tuig geparkeerd staat. Sommige van deze gassen reageren op zon- licht en creeren smog en dat laatste is weer veroorzaker van verschil- lende gezondheidsproblemen. De Nissan Sentra elimineert al deze schadelijke gassen. De nieuwe Nissan Sentra CA be- leeft zijn debuut in januari op de Detroit Motorshow. Vanaf februari is het model leverbaar in Califor nie, want alleen in die staat is mo menteel bezine te koop met een hoog zwavelgehalte. Dat is tevens de reden waarom het model voorlopig niet naar Europa komt. Nissan is wel van plan de nieuwe milieuvriendelijke technie- ken ook toe te passen in andere modellen. De nieuwe estate van Volvo is dynamischer en veelzijder dan ooit. Volvo presenteert op 10 januari 2000 haar gloednieuwe estate. Dit gebeurt op de autotentoonstelling in Detroit en Brussel. Zonder twij- fel is deze auto de meest dynami- sche en veelzijdige estate die Vol vo ooit op de markt bracht. Op het gebied van veiligheid zit de auto in de top van zijn segment. Maar veiligheid alleen is niet ge- noeg. De klant van vandaag eist ook een steeds hoger niveau van rijplezier en dynamiek. Bij de ont- wikkeling van deze estate is dan ook veel tijd en energie gestoken in deze eigenschappen. Het moest een compromisloze auto worden, die de klant wat wegligging en -ge- drag betreft het best mogelijke zou bieden. En daarin is Volvo ge- slaagd. In de eerste periode van zijn intro- ductie is de nieuwe estate alleen beschikbaar met turbomotor. De topversie is een vijfcilinder turbo, gebaseerd op de huidige T5-versie. Ten opzichte van de bestaande ver- sie zijn de prestaties verbeterd, ter- wijl het brandstofverbruik geredu- ceerd is. De nieuwe T5-versie ontwikkelt een vermogen van 250 pk en acce- lereert van 0 tot honderd kilometer per uur in 7,1 seconden. De be- schreven versie verbruikt 9,3 liter brandstof per 100 kilometer. Van- uit milieu-oogpunt is dit een be- langrijk aspect aan deze nieuwe Volvo-estate. In hetzelfde segment is er geen andere estate met een vermogen van meer dan 190 pk die kan concurreren met Volvo Cars' nieuwe estate als het op brandstof verbruik aankomt. Zoals gezegd wordt de nieuwe es tate voor het eerst officieel gepre- senteerd op de autotentoonstelling in Detroit en Brussel. Tegelijker- tijd start de verkoop van dit model in Nederland. Vision systeem met head-up dis play en de nieuwste audio-, navi- gatie- en mobile telefoonsystemen. Het studie model, is gebaseerd op de stationwagon uitvoering van de nieuwe Omega, met onder de mo- torkap verborgen een 300 pk ster- ke aluminium 5.7-liter V8 kracht- bron, die vanaf volgend jaar zomer in Opel's vlaggenschip leverbaar wordt. Opel presenteerde onlangs de mul timedia auto van morgen. Het gaat om de Opel Omega V8.com. Het concept geeft een duidelijk beeld van hoe een dergelijke auto er in de komende jaren uit zou kunnen zien. De verfijnde concept car zit boordevol innovatieve ideeen en intelligente netwerksystemen, zo als toegang tot het internet via een PC, een compleet videosysteem, een baanbrekend infrarood Night Binnen enkele jaren brengt Opel een stationwagen op de markt die dienst kan doen als mobiel kantoor. Drie schermen voor de passa- giers waarmee ze handsfree kunnen bellen of vergaderen via een videosysteem. Willen ze wat weten, dan zoeken ze het op het Inter net, want daar is de boardcomputer met internetingang en voice- control voor de bestuurder voor. Zijn ze het werk even zat, dan kun nen ze eenfilmpje kijken of een leuk cd'tje op zetten, want het au- diosysteem heeft een cd- en cassettedeck en een digitale radio met muziek- en stemgeluid van cd-kwaliteit. Het klinkt als verre toe- komstmuziek, maar misschien is het zelfs al zover in 2002, daar is Opel nog niet helemaal uit. De ontwikkelingen op het digitale en technische vlak verlopen zo stormachtig dat het zeker is dat de au to 's nog verder ontwikkeld zullen worden. Misschien zitten we over drie jaar wel in een compleet kantoorbusje met werkruimte voor zes mensen. In dat busje zit dan een fax, een paar computers, tele- foons, tv, radio, een koffie-automaat. Wie weet? Of rijdt de direc- teur in de toekomst alleen nog maar in zijn mobiele kantoor rond, zaken doen terwijl hij in de file staat naar huis. Maar misschien gaat het nog wel verder. Dan wordt het gelijk zijn huis, een bed achterin de wagen zoals bij vrachtwagenchaujfeurs op de grote weg. Anders nemen ze gewoon een vrachtwagen als huis annex kantoor. Keuken, badkamertje, woonkamer die gelijk als kantoor dienst doet en een slaapkamer. Twee chauffeurs voorin de wagen en de baas kan altijd en eeuwig zaken doen. Kleine bedrijven die een kantoorpand een te hoge last vinden gaan massaal over op de vrachtwagenexpress. De wegrestaurants voor truckers worden ver- vangen voor michelin sterrenzaken, want de directeur gaat echt niet elke dag aan de omelet als avondeten. Iedereen gaat in het ko mende eeuw over op het mobiele kantoor. Kantoorpanden raken leeg, de woningnood kan aangepakt worden door er flats van te maken. De files worden opgelost want niemand hoeft meer naar zijn werk toe. Immers, ze zijn er al dag en nacht. Compleet metpc 's met internet, videoschermen, audiosystemen en ga zo maar door. De auto van de toekomst komt er aan, het wordt het mobiele kan toor. U zult alleen nog maar logo's van bedrijven over de weg zien rijden met een schotelantenne op het dak van de wagen. En die nieuwe Opel stationwagen? Als die leverbaar is, is 'ie waarschijn- lijk al weer achterhaald. Hoe dan ook, een ding staat vast. Het be- grip 'digitale snelwegkrijgt een letterlijke betekenis, dat is zeker. Drs. A.N.W. Blaak De Hyundai Atos Spirit, een vrolijk en pittig stadsautootje. Hyundai probeert met twee bijna dezelfde auto's een zo groot moge lijke markt te bereiken. Naast de al eerder gepresenteerde Hyundai Atos Multi, die zich onderscheidt door zijn sobere multifunctionele stijl, is er nu de vrolijkere variant, de Hyundai Atos Spirit. Waar de Multi scoort bij een wat zakelijker publiek, denkt Hyundai met een wat sportievefe variant wat 'rebel- sere' kopers aan te spreken. Technisch gezien is er niet zoveel verschil tussen de twee stadsauto- tjes. Lengte (3,5 meter) en breedte (1,5 meter) zijn gelijk en zorgen voor handzaamheid in druk ver- keer en tegelijkertijd voor een be- hoorlijke interieurruimte. Alleen is de Spirit in de hoogte wat minder bedeeld, door iets kortere en schui- ner geplaatste voorruit, een lagere daklijn en een aflopende achterzij- de. Ook is de achterruit wat ver- breed. Met name door dat laatste aspect levert de Spirit wat in op de laad- ruimte. Maar de Koreaan is daar dan ook niet echt voor gebouwd. De makers wilden namelijk een sportief vrolijk ogende auto bou- wen, met allerlei trendy versierse- len als een dakspoiler, in carosse- riekleur meegespoten bumpers en een sierlijke chromen grille met verticale spijlen. Ook handigheid- jes als electrisch te bedienen ramen voor, een wis/wasinstallatie op de achterruit, een neerklapbare ach- terbank en een van binnen te ope- nen benzine- en bagageklep. De afwisseling van bolle en holle vormen geeft de Spirit een eigen opgewekte identiteit. Gecombi- neerd met de schuin aflopende achterruit en de grote koplampen zal de Spirit met name in de smaak vallen bij een jong sportief pu bliek. Ook al omdat de 1-liter Epsilon- motor en de 5500 toeren prima prestaties garanderen en deze Atos erg zuinig rijdt (gemiddeld 6,3 liter per honderd kilometer). GEEN abonnementskosten GEEN aansluitkosten U koopt per maand voor 15,- 30 belminuten Bellen voor 0,50 per minuut (GEEN piek en dal tarieven) Niet gebelde minuter* kunt u 3 maanden meenemen naar de volgende maand Bellen en gebeld worden in het buitenland Prijs i.c.m. een 2-jarig BEN SOMS abonnement. Meerprijs 1-jarig abonnement 49,-. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Alle voorgaande aanbiedingen komen hierbij te vervallen. (Chipper) Capelle a/d IJssel Centrumpassage 103 Rotterdam Winkelcentrum Zuidplein Dordrecht Den Haag Leiden Rijswijk Rotterdam Voorstraat 274 Vonestraat 8-10 Haarlemmerstraat 170 Winkelcentrum de Terp Winkelcentrum Oosterhof Rotterdam Rotterdam Vlaardingen Zoetermeer Hoogstraat 141 Bergse Dorpsstraat 32 Liesveld 147 Stadshart Passage Zwijndrecht Winkelcentrum Walburg

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 13