'Die prijs heeft zeker bijgedragen' Jury Rotterdamse Ondernemersprijs wacht drukke tijd Wte wordt Prijs heeft bedrijf geen windeieren gelegd Issue Information Technology wil naar top drie Weber en Smits, de winnaars van 1996: Moller Autoschade mag zich nog een paar maanden 'Ondernemer van het jaar 1999' noemen. Na lang aandringen van diverse in stances, waaronder de accountant en de bank, besloot Moller zich eind 1998 in te schrijven. „Zij vonden dat wij in onze bran- che, waar geheel ten onrechte nog steeds een bedenkelijk imago aan kleeft, uitzonderlijk goed presteer- den", zegt Alfred Moller, die sa- men met zijn vrouw Magchelina de directie over het bedrijf voert. Ze hadden aan- vankelijk hun bedenkingen, vooral omdat het autoschadebedrijf een aantal jaren daarvoor ook een poging had gewaagd en toen niet in de prijzen viel. „We hebben er lang over ge- praat, want er komt nog heel wat kijken bij zon inschrijving. Maar eigenlijk viel alles samen: ons be drijf bestond 20 jaar, we hadden net een nieuw pand geopend en de zaken gingen goed." Moller Auto schade schreef zich in. Na een paar weken bleek het bedrijf een serieu- ze kandidaat te zijn: „We kregen eSn registeraccountant en de secre- taris van de jury op bezoek om het bedrijf door te lichten. Ze waren blijkbaar onder de indruk, want een maand later kwam de voltalli- ge jury op bedrijfsbezoek. En kort daarria kregen we bericht dat we genomineerd waren." Goed, we waren dus genomineerd. „De nervositeit sloeg toe, want er werd wel het een en ander van ons verwacht. We moesten ons bedrijf tijdens de uitreiking voor een zaal van 800 man presenteren. De orga- nisatie heeft een bedrijfsfilm ge- maakt en wij moesten een stand in- richten. Uiteindelijk hebben we een gloednieuwe Audi TT geno- men en daar met een voorhamer een paar flinke deuken in geslagen. Die auto hebben we op de stand neergezet, vlak voor een videowall waarop we ons bedrijf konden pro- fileren. Aan de schadeauto hadden we als prijsvraag verbonden dat mensen moesten raden hoe hoog de schade aan de Audi was. Dat bleek een perfecte blikvanger te zijn!" Na de pauze werd de winnaar be- kend gemaakt: Moller Autoschade. We wisten niet wat er gebeurde. Ons personeel zat ergens achterin de zaal en begon opeens massaal te juichen. Toen drong het pas goed tot ons door." Moller Autoschade is unaniem door de jury als win naar uitgeroepen. De jury was van mening dat Moller door een uitste- kende bedrijfsvoering, de bedrijfs- filosofie, de omgang met de kiant en de vormgeving van het nieuwe pand, excelleert op zijn vakgebied. De trofee staat op de balie, en de oorkonde hangt ingelijst bij de re- ceptie. Vorige maand is het voltal- lige personeel afgereisd naar Euro- Disney om de overwinninjj te vie- ren. Een goede besteding van de geldprijs van 20.000,-. „Weheb ben daar zelf nog f 20.000,- aan toegevoegd. Want het is niet alleen onze verdienste, maar die van alle medewerkers." Na het winnen van de Rotterdamse Ondernemers- prijs is het be drijf over- spoeld met po- sitieve reaches. En de publici- teit was over- weldigend: ,,Ik heb het eens nage- rekend, en dan kom ik aan een be- drag van 250.000,- aan gratis publiciteit. Onze naamsbekend- heid is enorm gestegen." En de omzetstijging? „Die is moeilijk te meten. We draaiden al goed, en dat doen we nog steeds." De Neder- landse autoschadebranche staat wereldwijd bijzonder hoog aange- schreven. Alfred Moller kan er- over meepraten: „We krijgen re- gelmatig buitenlandse delegaties op bezoek om met eigen ogen te zien hoe we de zaken hier op de rails hebben gezet. Dit feit, in com- binatie met het winnen van de Rot terdamse Ondernemersprijs, be- schouw ik toch als een erkenning van ons vakmanschap!" Advertentie) ROTTERDAM - In 1996 werden maar liefst twee on- dernemers in de regio aan- gewezen als winnaaar van de Rotterdamse Onderne mersprijs. Weber Chocola- de en Smits Schilders waren de beide gelukkigen. Het heeft de beide bedrijven geen windeieren gelegd, en hun meningen zijn dan ook nog steeds zeer positief over de effecten van de prijstoe- kenning. „Een indrukwekkende ge- beurtenis", vindt eigenaar Smits van Smits Schilders nog steeds. „De organisatie was meer dan perfect en ik was zeer gei'mponeerd door de belangstelling rond de prijs." Hij kan bedrijven ei- gelijk alleeen maar aanra- den om geen schroom te hebben en mee te doen aan de verkiezing. „De spin-off was enorm. Ik ben in de pe- riode na de prijs nog blijer geworden. Er kwamen veel redactionele stukken in branche- en andere bladen. Het straalt ook af op je me dewerkers. Er gaat nu nog geen week voorbij of ik wordt er door opdrachtge- vers aan herinnerd dat we die prijs hebben gewon- nen." Smits werd na de uitreiking regelmatig gevraagd voor het geven van lezingen en geeft andere ondernemers het advies om de kans op de prijs zeker niet aan zich voorbij te laten gaan. „Ik ben echt meer dan positief. Het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR) pompt er veel geld in en de uitreiking werd destijdas gedaan door gen: een chocoladeletter voor de hele wereld, met bijvoorbeeld 'happy birth day'. Niemand heeft dat tot nu toe geprobeerd. In het buitenland is de chocolade letter nog niet zo bekend, op winkels voor Nederlandse immigranten na. Daar wil- len we nu iets aan verande- ren." De promotiecampagne voor de internationale chocola- deletters is al begonnen en eind januari volgt op een beurs in Keulen de presen- tatie. Daarna gaat de choco ladeletter 'op tournee'. De omzet van Weber is mo- menteel zo'n 250.000 kilo, een stijging van 40.000 kilo ten opzichte van een jaar eerder. Dat het Weber Cho- colade goed gaat, blijkt ook uit de uitbreiding in fysieke zin. In 2000 zal de eerste paal worden geslagen voor een nieuw pand, dat 1700 vierkante meter zal gaan tel- len. De jury van de Rotterdamse Ondernemersprijs staat een drukke tijd te wachten. Op 3 ja nuari sluit de inschrijving voor deze prestigieuze competitie en gaan de juryleden aan de slag. Ze zullen kennismaken met verschillende bedrijven. Om tot een goede beoordeling te kun- nen komen zullen zij zich gaan verdiepen in de diverse bran ches en bedrijven. Waar kijkt de jury naar? Het gaat bij de Rotterdamse Onder nemersprijs om ondernemers- kwaliteit. Hoe wordt het bedrijf geleid? Hoe benut u de kansen in de markt? Hierbij wordt nauwkeurig gelet op items als financien, personeel, innovatie, marketing, productie, milieu en organisatie. De ondernemer moet in staat zijn de jury te overtuigen van zijn of haar kwaliteiten. De jury bestaat uit zeven leden onder voorzitterschap van prof, dr. P.H.A.M. Verhaegen, de- caan van de faculteit Bedrijfs- kunde aan de Erasmus Univer- siteit Rotterdam. De overige le den van de jury zijn: dr. J.C.G. Stam, algemeen directeur van het OntwikkelingsBedrijf Rot terdam en J.N.A. van Calden- borgh, voorzitter van de Kamer van Koophandel Rotterdam. Uit ondernemerskringen ver- volgens nemen de winnaar van de Rotterdamse Ondernemers prijs 1998 J.J.P.M. Bunnik, al gemeen directeur van Bunnik Plants, de directeur van het Rot- terdams Dagblad drs. R.M. de Koning en de winnaars van de Rotterdamse Ondernemersprijs 1999 A.J. Moller Autoschade, zitting in de jury. Deze samen- stelling garandeert deskundig- heid en onafhankelijkheid. De bekendmaking en uitreiking van de prijs vindt plaats op don- derdag 23 maart 2000 in het Beurs World Trade Center in Rotterdam, waar ook de Kamer van Koophandel Rotterdam haar jaarfeest viert. Kortorn, een feestelijke bijeen- komst in aanwezigheid van veel ondernemers, vertegenwoordi- gers van het bedrijfsleven en de lokale en regionale politiek. Voorafgaand en aansluitend aan het officiele programma presenteren de genomineerde ondernemers hun bedrijf en producten/diensten aan de be- zoekers. ROTTERDAM - Arie Stelloo van Issue Information Tech nology is er zeker van: „De Rotterdamse Ondernemers prijs is voor ons een heel po- sitieve bijdrage geweest, waar we veel gebruik van hebben gemaakt". Issue In formation Technology won in 1997, maar nog steeds wordt het bedrijf herinnerd aan de prijs. „Het is een kwaliteitswaar- borg", zegt Stelloo over de prijs. „Het buitenland ziet Rotterdam toch als een grote havenstad. De prijs heeft ze ker bijgedragen aan het suc- ces en is goed voor de team- geest." De omzet van Issue Informa tion Technology is de laatse jaren verdriedubbeld. Stel loo: „We gebruiken het win nen van de prijs nog steeds. De impact was vooral het eerste jaar enorm. De naams- bekendheid van het bedrijf is inmiddels vergroot. Er is ook een Engelse investeerder bin- nen gehaald en we hebben een professionalisatieslag ge maakt." Die Engelse inves teerder is 3i, de grootste Eu- ropese onderneming in ven ture capital, die nu 60% van de aandelen van Issue bezit. Stelloo heeft zichzelf terug getrokken uit de directie, die nu bestaat uit Joop Doornbos en Sylvia Dusault. Stelloo heeft die stap bewust gezet, ten gunste van het manage ment van het groeiende be drijf. „Het doel is om bij de top drie van Nederland te gaan horen. Een beursgang is nog niet aan de orde, maar is ook niet uit te sluiten. We gaan naar meer dienstverle- ning toe. Er werken nu 220 mensen bij het bedrijf en dit jaar moeten er zeker 100 bij- komen." Issue Information Technolo gy levert volledige service in automatisering. System inte gration is daarbij een belang- rijke activiteit, waar het be drijf zich nog meer op gaat toeleggen. Stello geeft aan dat nu de entrepreneursfase is verlaten en het bedrijf 'voile- dig op oorlogssterkte' is. Als commissaris houdt Stello zich nog wel bezig met busi ness development en innova tie. Het bedrijf verleent haar diensten inmiddels aan tal van grote en middelgrote on- dememingen en organisaties. „Het is frappant, maar klan- ten weten nog dat we de prijs wonnen", merkt Stelloo ten- slotte op. „Ik heb later twee De strijd om de belangrijkste ondernemersprijs in de regio Rotterdam is losgebarsten. De inschrijving is vanaf nu ge opend en de winnaar wordt na een strenge selectieprocedure op 23 maart bekend gemaakt. De prijs: fl.20.000,- en een enorme hoeveelheid gratis pu bliciteit. Wie denkt te excelle- ren in zijn branche maakt kans op de titel 'Ondernemer van het jaar'. De kroon op het werk van iedere zichzelf res- pecterende ondernemer. De Rotterdamse Onderne mersprijs wordt in 2000 voor de zeventiende maal georgani- seerd. Een publieke erkenning voor goed ondernemerschap, tot uitdrukking gebracht in een schitterende trofee, veel publi citeit en een geldbedrag van fl.20.000,-. Een uitdagende competitie voor ondernemin- gen uit Rotterdam en de zeven- tien omliggende gemeenten. Het gaat daarbij om de kwali- teit van het ondernemerschap. Hoe wordt een bedrijf geleid? Hoe worden marktkansen be nut? En hoe gaat de onderne mer om met het milieu en zijn personeel? Wie de jury weet te overtuigen van zijn kwaliteiten mag zich een jaar lang 'onder nemer van het jaar' noemen. Iedere ondernemer, die geves- tigd is in de regio en zijn be- drijfsresultaten van tenminste drie jaar kan overleggen, kan kosteloos meedingen. Stichtin- gen, verenigingen en (semi) overheidsinstellingen zijn van deelname uitgesloten. De com petitie is vooral gericht op het midden- en kleinbedrijf. Op ondernemers met een jaarom- zet van fl.500.000,- tot circa fl.50.000.000 en een perso- neelsbestand dat ligt tussen de vijf en ongeveer tweehonderd. Zij kunnen zich via een aan- meldingsformulier inschrijven voor de wedstrijd. Aanmeldin- gen moeten uiterlijk op 3 janu ari 2000 in het bezit van de or ganisatie zijn. Wie zich wil inschrijven voor de Rotterdamse Ondernemers prijs 2000 kan contact opne- men met de afdeling Voorlich- ting van zijn gemeente of met de organisatie. Telefoon: 010- 489.71.77. Voor meer informatie kan ook de website worden be- zocht: www.issue.nl. minister Weijers. Het jaar erna zat ik in de jury en dan krijg je de kans ook ook eens in de keuken van ande re bedrijven te kijken." Smits Schilders richt zich vooral op de zakelijke markt en is gespecialiseerd in onderhoudswerk in het geheel, niet alleen schilder- werk. „We gebruiken drie keer zoveel hout als verf, en dat zegt al iets. Volgend jaar krijgt het bedrijf een nieuwe naam: Smits Vastgoed- zorg." Weber Chocolade Ook Joop Weber van We ber Chocolade heeft louter goed nieuws over de Rotter damse Ondernemersprijs. „Het kwam heel onver- wacht voor me, ik was echt sprakeloos. Er komt daarna heel wat over je heen. Je krijgt heel veel aandacht in vakbladen. Klanten nemen ineens de tijd om met je te praten. Sinds 1996 is mijn omzet verdubbeld en ik heb nu 16 medewerkers, terwijl ik er toen nog 4 had." Weber verkoopt ook meer en meer chocolade in het buitenland en ook daar heeft de prijs een aardige publici teit opgeleverd. Landen als Finland, Griekenland, Spanje en zelfs Japan beho- ren inmiddels tot het afzet- gebied van Weber. Het be drijf heeft net een drukke periode achter de rug, met de grote productie voor de feestdagen. „We zijn nu al- weer met Pasen bezig. En volgend jaar willen we een nieuwtje op de markt bren- keer in de jury gezeten en dat was ook buitengewoon leuk. Was het leerzaam? Op zich wel. Ik kijk er als onderne mer naar, anders dan andere juryleden." Concluderend kan ook van Issue Information Technolo gy worden gezegd dat het be drijf sinds de uitreiking van de Rotterdamse Onderne mersprijs succesvol verder is gegaan. Het lijkt het kenmerk van alle winnaars van de prijs: men blijft aan de weg timmeren en naar innovatie zoeken. Issue Information Technolo gy is te vinden aan de Drie- manssteeweg 200, telefoon (010) 240 42 42. i i-.ixlt.Ajt.it, I 'Effecten van prijs duidelijk merkbaar' De Rotterdamse Ondernemersprijs is een prestigieuze competitie die de winnaar naast een fors geldbedrag ook een enorme hoe veelheid publiciteit garandeert. Veel ondernemers deden in het verleden aan de wedstrijd mee. De prijsuitreiking, die ter afsluiting van de competitie plaatvindt, staat bekend als een jaarlijks terugkerend festijn waar sfeer, gezelligheid en informatie hand-in-hand gaan. Hoe dan ook, het levert ook altijd mooie plaatjes op.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 36