maasstad h Ex-ambtenaarSlechteontdektna34 jaar de andere kant van de overheid netel BHHR "BIJ HEEKEH" 10% KORTING 0 pakken i *9L2 krant GRAND CAFE RESTAURANT ALWAYS MAAND Gluhwein, chocomel en lichtjes, vooral veel lichtjes 'Je loopt op tegen een hoge muur van formaliteiten' Didadier Verdachte van zedendelict voorgeleid gesloten De ideeen Van de Venne Van der Siuis Bij inlevering van deze annonce: Ontvangt u VOOR SCHIEDAM maasstad kerk maasstad weekbladen 1 TEGELS SANITAIR KEUKENS BOUWMATERIALEN V&S Selection Badkamer Calzante, compleet: nu 6.000,- lllllllilli op de totaalnota van een diner I Dinsdag 21 december 1999 XQ52 ■■i Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. vr 22.00 uur, za 10.00 uur, zo 10.00 en 17.00 uur. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. za 10.00 uur, zo 10.00 uur. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. vr 22.00 uur, za 10.00 uur, zo 10.00 uur. De Ark, Hargplein. vr 19.30 uur, za 10.00 uur.. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. za 10.00 uur, zo 10.00 uur. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. vr 20.00, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. za 10.00 uur: br. P.U. van't Hoff. zo 09.30 en 16.00 uur gezinskerst- feest. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. za 09.30 uur, zo 09.30 en 16.30 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. za 10.00 uur en zo 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. vr 20.00 en 22.30 uur, za 09.30 en 15.00 uur, zo 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. vr 19.00 en 22.00 uur, za 11.00 en zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. vr 21.00 uur, za 10.30 en zo 10.30 uur. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. vr 21.45 uur: Kerstnachtdienst. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur en di 19.30 uur. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. vr 22.30 uur, zo 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010 - 4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Raadsleden maken 'rondje Gorzen' in Kerstsfeer Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Je waant je net in Winter Wonderland. Ik ben verdwaald in een sprookjesbos. Dit is toch echt de gezelligste wijk van Schiedam." Deze en andere verzuchtingen deden de gemeenteraadsleden tijdens hun bezoek aan de Gorzen za- terdagavond. De ooooh's en aa- aah's waren niet van de lucht bij het zien van de sfeervolle en warme lichtjeszee in dit zoge- naamde 'Rondje Gorzen.' Hier wordt de jaarlijkse kerstborrel gevierd: door gewoon op straat tafels en stoelen neer te zetten met drankjes en hapjes. Marja Soesbergen van Opbouwr werk Schiedam Zuid gaat trots voorop in de processie. Een tocht door de versierde straten waar- mee de bewoners 'hun' kerstfeest vieren en waarvoor de gemeente- raad is uitgenodigd om informeel die sfeer te proeven. Om zo ken- nis te nemen van wat er in de wijk leeft en waar de bewoners mee bezig zijn. Zo'n twintig gemeenteraadsleden zijn op de uitnodiging afgeko- men.„Kom we gaan weer verder mensen. We hebben bij elke straat maar een kwartiertje de tijd," schalt de stem van Soesber gen Dit jaar zijn er meer dan vijftien straatteams die met elkaar de Kerst vieren. Vanavond zijn er tien straten be- reid gevonden om dit op deze ge- zamelijke datum te doen. Hier- mee heeft de Bewonersvereni- ging Schiedam-Zuid in plaats van een elfsteden-, een tienstraten- tocht uitgezet. Doel van dit alles: laten zien wat buurtbinding is of- tewel hoe gezelligheid kan sa- mengaan met een schone. hele en veilige straat. „Een Gorzenees is trots op zijn wijk, z'n straat en z'n paleisje. Want menig huisje is net zo lang verbouwd totdat het een paleisje is geworden", zeggen de wethou- ders Aad Wiegman en Adri Reijnhout in koor. Zij lopen trots voorop, alsof zij zelf voor de De Schiedamse raadsleden lieten zich de glijhwein in de Gorzen goed smaken.Foto Roger van derKraan feestelijkheden hebben gezorgd. De raadsleden beginnen serieus en kritisch aan de tocht. Maar al spoedig breekt de gezelligheid door en met een gliihweintje in de ene en 'n oliebol in de andere hand worden enthousiaste ge- sprekken gevoerd. De feeerieke lichtjes maken dat alle plichtplegingen al snel ach- terwege worden gelaten. Zelfs oude Gor- zenezen ra- ken de weg een beetje kwijt en lo pen zonder nadenken achter el- kander aan. Zo dweilen we van de ene feestverlichting naar de andere lichtshow. Van de ronde bogen voor de huizen van het doodlopende deel van de Nieuwe Maasstraat tot aan de Steensiraat. Deze straat spant de kroon met een dak van licht over de voile straatlengte. De hele straat baadt in het licht en overal gaan ver- lengsnoeren de huisjes in. „Het begint zo langzaam aan een traditie te worden om de verschil- lende straten in een kerstjasje te steken", zeggen de mensen van de bewonersverening BVSZ. Zo'n vijf jaar geleden is het be- gonnen met de eerste blokjes hui zen. En na een paar jaar lijkt het nu wel een wedstrijd te worden. Een competitie wie de mooiste, de kleurrijkste of origineelste ver- sieringen weet aan te brengen. Waar het Grevelingenplein het voordeel heeft van het pleintje waar in het midden oliebollen worden gebakken, daar heeft men in de Zuidlandsestraat een garage ingericht als 'kerstballentent'. Of neem nu de Poortugaalse straat waar de muziek van 'Jingle Bells' en 'Rudolf the rednose reindeer' de straat overwaait en de Alpen- kreuzer als bar dienst doet. Of de Strijensestraat met al die lichtjes of de Abben- broeksestraat waar de kerst- stallen meer de nadruk heb ben. Iedereen doet mee, jong en oud zolang je maar van kerstsfeer houdt. „Zo worden de gemeenteraadsle den keurig ingepakt", zegt Kor Kegel. Deze bekende journalist is al jarenlang pleitbezorger voor 'zijn' Gorzen. Wat opvallend is omdat hij, net als wethouder Reijnhout, al lang niet meer in de Gorzen woont. Ineens blijken bij- na alle raadsleden wel familie in de Gorzen te hebben of vroeger te hebben gehad. En naarmate de dweiltocht van de ene straat naar de andere vordert komen de ro- mantische verhalen los over de oude arbeiderswijk. Alleen Guus Klepke van de PvdA probeert nog zijn Nieuwland hoog te houden. Maar de anderen gaan stuk voor stuk voor de bijl. De Gorzen straalt op deze zater- dagavond. En het verhaal dat taxichauffeurs in Kersttijd gere- geld een rondje Gorzen maken met oud-wijkbewoners, wordt bewaarheid. Twee busjes met tientallen bejaarden rijden telkens met ons mee. De mensen van de verzorgingsflat bewonderen de huisvlijt van de bewoners en ook zij krijgen de oliebollenschaai om door te geven. honderd leerlingen kan gewoon niet hier, op de hoek Nassaulaan/ Schoolstraat; het wordt ook een gi- gantische verkeerschaos, stelt Slechte. Rijen auto's gevuld met moeders die hun kinderen brengen en halen. Toch kan de nieuwbouw plaatsvinden, op basis van een be- stemmingsplan uit 1944, in een tijd waarin de omgeving van de Nassau laan nog echt landelijk was. „Ik ben nu diep, diep gegriefd door wat de politiek hier in Schiedam be- tekent. Ook door de raad; sommige leden hoorden mijn verhaal met volslagen desinteresse aan. En wij als burgers kiezen deze lieden." Maar, zo zegt Slechte later, dat hij nooit meer in de Aleidazaal een voet zal zetten... Het zou natuurlijk leuk zijn wanneer Slechte over een paar jaar gekozen wordt tot ereburger van de gemeente Schiedam. En als Aad Wiegman hem dan de medaille zou moeten opspelden, ja dan... SCHIEDAM - Zo'n 750 kinderen van de groepen 5 en 6 van de Schiedamse basisscholen zijn be- trokken bij het project Didadier - dieren, mensen en kunst, kijken, lenen en schilderen. Na bezoeken aan het Stedelijk Museum en de Artoteek gaan de kinderen zelf aan de slag. De resultaten van hun ar- beid zijn in de kerstvakantie te zien in het Stedelijk Museum. SCHIEDAM - Een 42-jarige man uit Delft wordt donderdag voorge leid aan de officier van Justitie in Rotterdam. De man wordt ver- dacht van het sexueel misbruiken van een verstandelijk gehandicapte vrouw uit Schiedam. Het slachtof- fer deed eerder zelf aangifte bij de politie. De afdeling Jeugd- en Ze- denzaken van het district Schie dam zet het onderzoek voort. Henk Slechte begrijpt best dat er een school moet komen. Maar een school met zeshonderd leerlingen kan gewoon niet op de hoek Nassaulaan/Schoolstraat. „Het wordt ook een gigantische verkeerschaos.Foto Roger van derKraan SCHIEDAM - Hij is 34 jaar amb- tenaar geweest, Henk Slechte, be- woner van een pand aan de Nas saulaan, en stond dus altijd aan de andere kant van de streep. Ver- trouwen, dat had hij natuurlijk in het rijk en de gemeente, hij had toch in de praktijk meegemaakt hoe het werkte? 'Goedemorgen meneer Slechte, hoe maakt u het meneer Slechte'. Tot die gedenk- waardige maandaga vond, nu een week geleden, toen hij als gewone burger te maken kreeg met die- zelfde overheid. Slechte sprak in tijdens de gemeen- teraad, en hield een pleidooi om de nieuwbouw van de Sint Jozefschool elders te laten plaatsvinden. En pas sant merkte Slechte op dat het niet getuigt van respect naar de burger toe, wanneer de gemeente hem niet uitnodigt voor die vergaderingen waarop de Sint Jozefshool geagen- deerd stond. Maar wethouder Aad Wiegman zei in een reactie dat dat nooit beloofd was, dus was er geen sprake van dat de gemeente zijn be- lofte niet was nagekomen. Henk Slechte probeerde nog oogcontact te zoeken met burgemeester Scheeres, die kent hij aardig goed, maar deze kon niets voor hem doen. Slechte stond op, liep boos richting de uitgang, terwijl de bode hem nog probeerde tegen te houden. „Hij dacht dat ik het college wilde aan- vliegen, maar ik wilde alleen maar weg, wilde daar geen seconde lan- ger meer blij ven'aldus Slechte die zegt van zijn leven nooit meer een voet in de Aleidazaal te willen zet ten. „Ik werd ten overstaan van de hele raad door Wiegman uitge- maakt voor leugenaar, maar ik kon hem volgens de regels niet nog een keer van repliek dienen", zegt Slechte daags na de raadsvergade- ring. „Nu realiseer ik me pas hoe de burger zich moet voelen wanneer je door dit soort lieden (Aad Wieg man, red.) wordt vermalen." En toch, zo benadrukt Slechte, heeft hij het zwart op wit, in een brief van 1 September 1999: 'Zodra bekend is in welke vergade- ring van een commissie of van de raad uw brief zal worden behan- deld, krijgt u daarvan bericht'. Na- mens het college van B en W: ir. DA. Zweijtzer. Slechte staat op en kijkt naar buiten, naar de lap grond waar de nieuw bouw van de Sint Jozef gepland staat. Een veel te klein oppervlak voor een school van zeshonderd leerlingen, meent hij. Laatst kreeg Slechte een vriend op bezoek uit de gemeente Hasselt, een hoge pief van Gemeentewerken. Zeg Henk, wat gaan ze hier voor jouw deur bouwen, vroeg hij. Een school voor zeshonderd leerlingen, antwoordde Slechte. De man verslikte zich in zijn koffie: maar waar moeten de kinderen dan spelen? Op het dak, luidde het antwoord. Slechte: ,,Je krijgt dus een continu speelrooster, de hele dag hoor je de kinderen spe len." Het is niet zo dat Slechte geen alter- natieven voor de geplande nieuw bouw heeft aangedragen, bena drukt hij. „Maar je loopt op tegen een gigantisch hoge muur aan for maliteiten.' En hij is pertinent geen Nimby ('Not in my backyard'), hij begrijpt best dat er een school moet komen. Maar een school met zes- De Digitate Stad Schiedam/Vlaardingen isingekakt. hetspijtmemaar lets anders kan ik er niet van maken. Als ik naar dsv.nl go, zie ik nog steeds hetzelfde menuutje met dezelfde buttons. Geen enkele vernieu- wingindiedrie, vierjaar dat de DSVnubestaat, helemaal niets. Kijkik een paar kilometer verderop, in Maassluis, dan zie ik hoe het ook kan. De Digitate Stad Maassluis is geheel in kerstsfeer, erdwarrelt sneeuw, de kteuren zijn aangepast en erzijn aktuelefoto '.v. Elke week ziet maas sluis. nl er net weer even wat anders uit. Ook inhoudelijk is er geen sprake meer van defrisse wind die de DSV in het begin we! degelijk was. Ik herinnerme nog het enthousiasme waar- meeEdEggermontenLudoBaauwhettelevoten introduceerden. maar ook daar is de klad aardig in gekomen. Wat is er toch gebeurd met die enthousiastelingen van de Digitate Stad SchiedanWlaardingen? Heeft de verhuizing naar het Rotterdamse Weena daar dan toch iets mee te maken Vinden ze het wel goed zo? Ik kan het me nauwelijks voorstellen. Dan de nieuwsvoorziening. Ik zie alleen maar overgenomen politiebe- richten. En dan te bedenken datik me indertijd nog heb ingespannen bij de gemeente Schiedam om ook de DSV een persbakje te geven; volgens Ed Eggermont werd dat stelselmatig geweigerd door Schiedam omdat ze bang was dat de DSV het bakje nooit zou legen. Papierverspilling enzo. Blijkt dat de afdeling communicatie van de gemeente Schiedam toch nog gelijk heeft gekregen. Maar ik geefde moed nog niet op: wie steekt de DSV weer 'ns wat peper in de reet? Jalmar Teunissen Het Informatiecentrum van de dienst Stedebouw en Volkshuisvesting en de balie van het Vastgoed Informatie Centrum (VIC), Marconistraat 2 zijn van maandag 27 december t/m vrijdag 31 december. Het VIC blijft telefonisch bereikbaar. l gemeente Rotterdam U ■J'T'w dienst Stedebouw+Volkshuisvesting v&s De keuze van V&S: Sphinx Siematic Viileroy Boch Novellini Venis Apolo en meer. V&S Rotterdam Driemanssteeweg 170 Rotterdam tel. 010 - 293 14 44 fax. 010 - 293 14 40 Comfortabel wonen begint bij comfortabel winkelen. Dat is een van de ideeen van V&S. Op uw gemak, deskundig geadviseerd een keuze maken uit alle wereldtopmerken. Alvast genietend van die prachtige tegels, dat schitterende sanitair en de mooiste keukens. En natuurlijk tot in de puntjes geregeld, want dan worden uw ideeen... ook werkelijkheid. Kijk ook op www.vennesiuis.nl Van de Venne Van der Sluis... ideeenrijk Speciaal "theatermenu" 3-gangen tot 18.45 Ook voor een borrel na de theater- voorstelling Gevarieerde menu-kaart vis-vlees-vegetarisch (min. 2 pers.) en een gratis welkomstdrankje RESERVEREN WORDT AANBEVOLEN OPENINGSTIJDEN di.-wo. 16.00-01.00 uur do.-vr. 12.00-01.00 uur za.-zo. 15.00-01.00 uur Broersvest 116* Stadserf Schiedam (naast Theater a/d Schie) Telefoon: 010-4736550 Zoek uit: Ultra plus -10 stuks Ultra super plus - 8 stuks Classic -16 stuks met voor handelaren SCHIEDAM: Broersveld 67-76 (naast Bas v/d Heijden)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3