maasstad mm Burchthuys Interieur, een zaak apart Ideeen genoeg voor de feestdagen DE STAM TOTALE LEEGVERKOOP DE STAM I Onderzoek redt levens. shoppin SELECT WONEN Rijk Wonen en Slapen Stress oorzaak slapeloosheid NHG geldig nu ook in Rotterdam Feestelijke spulletjes maken millennium extra bijzonder -CFi I VAN DE GEHELE COLLECTIE SELECT WONEN I Ik wii een krant met hart weer iviijii omgeving. Mijn kraut... Verhuist naar Alexandrium III Daarom Marinicrsweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 110 412 04 08 Mensen in Nood het Rotterdams Dagbiad Nederlandsexl/Hartstichting Wie een hart heeft, geeft. Giro 300 Redaetie: Dennis Captein Telefoon: 010-4004485 ALEX ANDERPOLDER - Zo wel het pand zelf als de showrooms zijn bij Burchthuys interieur com- pleet aangepakt en veranderd. Enige weken geleden openden de gebroeders Seip hun vernieuwde herenhuis'in een enorme ruimte die je van buitenaf niet kunt be- vroeden, zijn een groot aantal ka- mers ingericht in, zeg maax 'he renhuis' stijl; in sommige kamers waan je je zelfs op een kasteel! Behang, vloerbedekking, origine- le schilderijen van Albert Wes- seis en andere stijlvolle accessoi- res omlijsten de meubele stijlvol. En alles wat je hier 'in de wande- ling' tegenkomt, is hier ook te koop. Burchthuys neemt in de woonwe- reld een geheel eigen positie in. Een compact woonwarenhuis in het hogere segment, waar het ge- hele repertoire in wonen aanwe- zig is: van hedendaags klassiek naar strakker belijnde meubelen en het engelse stijlmeubelenpro- gramma. Een aparte afdeling vloerbedekking, schitterende gor- dijnen collecties, een aparte afde ling parket en meubelstoffen, in een bezoek kunt u uw woning compleet (her)inrichten. ,,Het grote voordeel is natuurlijk dat je alles op elkaar kunt afstemmen. Op iedere afdeling hebben we ter zake kundige specialisten, die echter ook alles van de andere af- delingen weten. De klant kan zo door een en dezelfde adviseur be- geleid worden van afdeling naar afdeling en de gehele inrichting perfect op elkaar afstemmen." Je ziet dan ook geregeld een mede- werker van Burchthuys met de klant meelopen van afdeling naar afdeling, een stoel, stuk vloerbe dekking of enkele gordijnen sta- len met zich meetorsend. Zelfs de tapijten kunnen in ie dere kleur geleverd worden. Waar je ook binnenstapt, in een van de vele slaapkamers met test- studio's, in een mooie'huiska- mer' of op de afdeling gordijnen, overal is gekozen voor diezelfde stijl. Een stijl die zich moeilijk laat omschrijven, omdat de heren Seip makkelijk grenzen kunnen verleggen en de collecties zowel in de breedte als de diepte aanbie- den. 'Klassiek? nee, dat dekt de lading maar gedeeltelijk, de in richting zul je ook veel aantreffen bij jonge mensen met hoge inko- mens die in een oud en stijlvol he renhuis wonen. Wie het zich kan permitteren en in een vrij land- huis woont, zal ook zeker bij Burchthuys slagen, evenals overi- gens degene die in een eenvoudi- ger woning voor kwaliteit en stijl kiest. „Bij de inkoop letten we niet alleen erg op uiterlijk en ma- teriaalkeuze, maar ook het com fort moet top zijn, zowel bij de af deling slapen als de afdeling wo nen." Hoe chique en stijlvol de meubelen ook zijn, hoe welge- steld sommige klanten ook zijn, de heren Seip blijven eenvoudig en zien iedere klant als hun gelij- ke. 'Doe maar gewoon en niet wij maar onze produkten zijn goed' een sfeer die het gehele Burcht- MMMMwMltoiNIMHl mmmmmmm Het Millenniumtapijt van Cindy de Maesschalck heeft een totaal eigen karakter. „Vruchtbare kreativiteit" was de inspiratiebron voor de geboorte van het Millenniumtapijt van inte- rieurarchitekte Cindy de Maes schalck. Zij studeerde af aan de Academie voor Schone Kunsten in Gent (B) en werkte daarna als zelf- standig interieurarchitekte en ont- werpster van tapijten aan tal van interieurprojekten zowel voor pri- vewoningen als voor bedrijven en overheidsinstellingen. De eigen- tijdse karpetten van tapijtontwerp- ster Cindy de Maesschalck, van 'klassiek' tot 'hedendaags', kun nen volledig aangepast worden aan de ruimte betreffende afmeting, kleur en vormgeving. Vormgeving en functionaliteit worden op een creatieve manier gecombineerd, waarbij het toevoe- gen van andere structuren en mate- rialen zoals inox, koper, metaal en rubber een extra dimensie geeft aan de mogelijkheden in het ont- werpconcept. De Maesschalck komt met een stalenpallet met 120 kleuren ter plaatse, waar de kleu- ren gekozen worden, de vorm be- paald wordt en uiteraard de wen- sen van de opdrachtgever bespro- ken worden. Uiteindelijk presenteert ze mini- maal twee ontwerpen. Als een ont- werp gekozen is, wordt dit met de hand uitgevoerd (handtuft) in zui- ver Nieuw-Zeelandse scheerwol. Handtuft is een speciale techniek waarbij de wol, met een luchtdruk- pistool, ingeschoten wordt in een canvas waarop het ontwerp gete- kend is. Een voordeel van de hand- tufttechniek is dat er gemakkelijk buiten het traditionele kader ge- werkt kan worden, waardoor af- wijkende normen mogelijk zijn. De vloer- en wandkarpetten wor den eenmalig uitgevoerd zodat een exclusief karpet met een eigen ka rakter ontstaat. Het Millenniumkarpet, rond, blauw, waarop een groep sperma- tozoiden op zijn doel afzwemt, is het visitekaartje voor ontwerpster Cindy de Maesschalck. Het is een ontwerp wat dicht bij het leven staat, gei'nspireerd op de geboorte van een nieuw millennium. Het millenniumtapijt is te zien na de Woonbeurs Amsterdam, in een ex- positieruimte in de Steenen Beer in Terneuzen en van 19 t/m 27 febru- ari in Casa Europea (de interieur- beurs Je huis... een thuis) in het Bouwcentrum in Antwerpen. Voor meer informatie: Cindy de Maes schalck, 0114-362235. huys kenmerkt.Over merken ge- sproken: Nemen als Jab en Crow- son voor gordijnen, een breed programma parket, Parade, Berg- oss en Mid voor vloerbedekking, Treco, Auping, Pullman, Lattof- lex en Zevenslaper voor de afde ling slapen en Schuitema Jugen- stil en Shaker bij het wonen ope- reren in de hoogste klassen en staan borg voor exclusiviteit. „Mid is een beroemde wolweve- rij in Nederland, waar ieder tapijt geverfd kan worden in iedere ge- wenste kleur, afgestemd op iede re wens en inrichting van de klant. Dat is uniek, per kleur is er te kiezen uit 25 variaties." Shaker meubelen, al eeuwen- oud en nog z6 geliefd. Eveneens uniek zijn de meubelen van Shaker, indrukwekkend mooi:„Rond 1780 trok een groep Shaker'boeren van Engeland naar Amerika, waar ze bij elkaar op grote boerderijen in alle op- zichten zichzelf onderhielden. Ook de meubelen maakten ze zelf. Eenvoudig, funktioneel, maar zo verschrikkelijk mooi, ze ontwikkelden een geheel eigen stijl, later de Shakerstijl ge- noemd. Die stijl is wereldbe- reomd geworden en in Nederland zijn slechts enkele bedrijven die het merk voeren. We zijn er erg trots op daar bij te horen. Van heel ver weg komen mensen ge- richt op deze meubelen af." De kleur van het warme esdoomhout is prachtig, alle meubelen zijn nog gezwaluwstaart, de stoelen hebben de bekende vingerverbin- ding, in iedere meubel zitten ver- borgen vernuftigheden en de stijl is uniek, landelijk maar heel stijl vol. „Wel prijzig ja, maar het zijn kunstwerken op zich, veel van onze Shaker klanten kopen stuk voor stuk en sparen op deze wijze hun hele inrichting compleet- ."Ook de Jugendstil meubelen van Schuitema gooien hoge kun- stenaarsogen., Donkere accenten, gebogen lijnen en ook weer die warme kleur, alle herkenbare ei- genschappen van de chique ju- genstil—stijl zijn in de meubelen vertegenwoordigd.Ook in andere prijsklasses is bij Burchthuys een royale keus te maken, het gehele traditionele eiken programma, tot en met staand Engels horloge, staat breed uitgestald en is even eens wonderschoon. In de slaap- studio's toont Burchthuys zich eveneens een specialist: u kunt er dwalen door de verschillende complete slaapkamers, inclusief beddegoed en de schitterende testbedden nodigen uit tot liggen en wegdromen. Neemt u er de tijd voor, wandel een paar uur door het prachtige Burchthuys, geniet en voel u rjjk.'Voor informatie: 456.48.22. Uit een slaaponderzoek van bed- denspecialist Koninklijke Auping is gebleken dat bijna 80 procent van de slechtslapende Nederlan- ders slaapgebrek wijt aan de stress en spanningen van het dagelijkse leven. Ook geluidsoverlast is een belangrijke factor bij slapeloos heid. Spanningen op het werk, pro- blemen in de privesfeer, een knal- lende burenruzie of knetterende brommers in de straat zijn de be- langrijkste oorzaken dat mensen niet kunnen slapen. Slapeloosheid komt het meest voor bij de groep 46- tot 50-jarigen die over het al- gemeen alleen wonen. Ook het verslapen is onderzocht door Au ping. De meeste mensen verslapen zich omdat ze te laat naar bed gaan. Eenderde vergeet de wekker te zetten, maar een grote groep slaapt door de wekker heen. Jonge- ren verslapen zich meer dan oude- ren is uit het onderzoek gebleken. De Rotterdamse Wethouder Meijer heeft een overeen- komst getekend met de Stich- ting Waarborgfonds Eigen Woningen, die de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) beheert. Vanaf 1 januari kun nen woningkopers en eige- naars in Rotterdam een hypo- thecaire lening met NHG krij- gen. De NHG leidt tot een la- gere hypotheekrente en beper- king van financiele risico's voor de koper en de geldge- ver. Woningkopers en -eige- naren in Rotterdam komen per 1 juli in aanmerking voor een subsidie op grond van de nieuwe Wet Bevordering Ei gen Woningbezit, mits een le ning met NHG. De NHG geldt ook voor oversluitingen van bestaande leningen en tweede hypotheken. De NHG kan eenvoudig worden aange- vraagd bij alle instanties die hypotheken verstrekken. Meer informatie is te vinden op de website van de NHG: www. nhg. nl. Op 1 januari is het zover. Dan staan we aan het begin van een nieuwe eeuw. Maar voor het zover is, moet december nog afgerond worden. Traditiegetrouw is deze laatste maand van het jaar al de feestmaand bij uitstek, maar nu - als laatste maand van dit millenni um - krijgt december natuurlijk iets extra feestelijks. Dus: trek je mooiste kleren uit de kast, versier je interieur in stijl met de leukste woonaccessoires en decoraties, zet je 'zondagse' servies op tafel en maak er een bruisend, stijlvol, sfeervol, spetterend, sprankelend, schitterend, kleurrijk en knallend feest van. Kerstmis zit erop, maar de eeuwwisseling komt er nog aan. December is de maand van tradi- ties, met de kerstdagen als een van de feestelijke hoogtepunten. Direct nadat Sinterklaas weer naar Spanje is vertrokken, mogen de kerstspul- len al van zolder gehaald worden. Maar wie weet is het millennium wel een mooie gelegenheid om wat nieuwe spulletjes te kopen. Zo zijn er natuurlijk de kerstballen (de boom blijft toch zeker wel tot na de eeuwwisseling in de huiskamer staan?) in traditioneel rood en blauw, goud en zilver, maar al veel aparter zijn de modellen van door- zichtig glas of de 'nouveau kitsch' ballen van messing draadwerk en allerlei gekleurde kraaltjes. Weer heel anders van stijl zijn de kerstboomversieringen van stro of goudkleurig geschilderd rotan. Wie met iets originelers voor de dag wil komen dan een boom, een kerstkrans, adventsster en een bel- lenkoord aan de voordeur, kan eens denken aan een hoge glazen vaas gevuld met gekleurde kerst ballen en potpourrie van gedroogd kerstfruit. Want licht is natuurlijk de sfeermaker in deze donkere de- cembermaand. Met lampjes zijn nog veel meer leuke dingen te doen: leg ze bij- voorbeeld quasi-nonchalant op de eettafel, versier er je toilet mee of stop ze in een glazen vaas. Leuk idee voor de vensterbank is een rij- tje lege wijnflessen van groen, bruin of blauw glas met daarin per fles een lampje. Wie een glazen sa lon- of eettafel heeft, kan daar de verlichting onder bevestigen. Dat zijn nog eens opvallende sfeerma- kers op onverwachte plekjes. Heb ben we het over licht, dan mogen - zeker in december- kaarsen niet ontbreken. De (woon)winkels staan er vol mee; in allerlei kleu ren, vormen en maten. Van de gel- kaars in champagneflute tot de 1999/2000-kaars; van kaarsen in kerstboomvorm tot kaarsen met een kerstgeurtje. Ook kandelaars, (hang)lantaarns, lampjes en thee- lichthouders zijn er in allerlei vor men en materialen. Glas, gelakt staal, gegoten aluminium en ver- chroomd metaal zijn hierbij toon- aangevend. Koele materialen voor warm sfeerlicht. Met de Kerst, maar zeker ook met Oud en Nieuw wordt er vaak extra lang getafeld. Behalve aan de ge- rechten, wordt ook veel zorg be- steed aan het dekken - of liever ge- zegd: het stylen - van de tafel zelf. Alles draait hierbij om kleur en sfeer. Een fraai tafelkleed, sierlijk gevouwen servetten, 'zondags' serviesgoed, zwaar (verzilverd) bestek en fonkelend kristal zijn de blikvangers van je eigen tafeltje- dekje. Vrienden en familie wijs je hun plekje aan tafel door bijvoorbeeld een kerstbal op hun bordje te leg- gen met daar hun naamkaartje op. Je feestmenu zet je op een fo- toklemmetje of presenteer je in een fotolijstje. Haal voor de gelegen heid eens (letterlijk) alles uit de kast; dus ook al die 'zondagse' on- derdelen van het servies en de be- stekcassette die normaal gesproken niet op tafel komen: het bijbordje om een warm broodje op te serve- ren, messenleggers, servetringen, dienschalen, fruitmesjes en onder- borden; al dan niet met een cloche. Het zijn dit soort kleine dingen die net dat beetje extra cachet geven en van een etentje een heus diner maken. Wordt er vis gegeten, dan komen natuurlijk ook de viscou- verts en de speciale visschaal op tafel. Ook zo'n heel rijtje glazen maakt indruk: eentje voor witte wijn, voor rode wijn, weer een an- der glas voor water en natuurlijk flutes voor de champagne. Het liefst allemaal vaatwasmachinebe- stendig, want na zo'n lekker diner heeft natuurlijk niemand nog zin in de afwas... December is dit jaar dus extra fees- telijk. En bij een feest horen ca- deautjes. Woonaccessoires zijn al- tijd leuk om te geven en te krijgen! Vooral qua materialen is er ontzet- tend veel keus. Actueel zijn bij voorbeeld schalen van fiberglas, fotolijstjes van matglanzend kunst- hars, tafellampen van papier, hoge vazen van helder glas en grof hout, kandelaars van beton, flessen en sierkelken van koper, schalen en potten van (craquele)glas. Spiegels zijn met lood bekleed, gemaakt van goudkleurig geverfd gips of zitten in kitscherige lijsten met overdreven veel krullen en prullen. Accessories met veertjes, nep-bont en pluche zijn nog steeds in, net als de gaaszakken ('covers') voor om vazen, kaarsen of waxinelichtjes. Bamboe is een trend op zich; ook als decoratiemateriaal voor de (kerst)tafel. Ook de veelal handbe- schilderde terracotta accessoires en houten kleinmeubeltjes uit Mexi co, blikken spiegels uit India en geitenleren lampen beschilderd met henna uit Marokko zijn popu- lari. Om al dit moois extra feeste- lijk in te pakken is er een keur aan doosjes verkrijgbaar; zowel van papier als hout. Stof met goud- of zilverdraad is een leuk alternatief voor (glanzend) cadeaupapier. Ca- deaulinten, bijvoorbeeld van jute, zijn het puntje op de i van elk ca- deau. Overigens: het millennium- cadeau bij uitstek is natuurlijk een horloge, (tafel)klok of - als geintje - een wekker. De tijd moet immers strak in de gaten gehouden wor den. Voor u het weet is de 21-ste eeuw begonnen? adverteren? telefoon: 010-4004463 o. a. Topform, Hiilsta, Selua, Gelderland, Leoltix, Wagner en Heldense (direct leverbaar) Kleurrijk het nieuwe millennium in metde tafel lamp 'Apollo'en de klokjes genaamd 'Cubtime' van Trendhopper. Voor meer informatie: 033-4343444. m Kinderen horen te spelen en niet te overleven. Daarom steunt Mensen in Nood met lokale hulpverleners overal ter wereld projecten gericht op kwetsbare groepen in de samenleving. Wilt u het werk van Mensen in Nood steunen, maak dan uw bijdrage over op GIRO 667, Den Bosch. Doe het vandaag nog. CARITAS NEDERLAND Nog geen abomiee? bel gratis: 0800 - 0642 hotterriairis Dagbtati vrienden van de hartstichting

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 13