Ufiy maasstad Puzzelstukjes vallen op hun plaats in het Schiedam van 2000 Speciale Champagne voor diabetici op de markt gebracht "BI J HEEREN" 10% KORTING LAGERWAARD GRAND CAFE RESTAURANT krant netel SCHIEDAM K^m m van Belofte wordt de nieuwe entree maaspost Amivedi LEE TOWERS EDSILIA ROMBLEY GERARD JOLING ROB DE NIJS Live band T0PSP0RTCENTRUM/ROTTERDAM Reanimatie Aerobics Kleding maken Bij inlevering van deze annonce: Ontvangt u maasstad kerk zat 10.00 uur: ds. N. van de Want; zo. 10.00 en 17.00 uur ds N. van de maasstad weekbladen Door Karin van der Knaap SCHIEDAM - Er staat veel te gebeuren in het Schiedam van 2000. Zo wordt er een begin gemaakt met het dich- ten van de grote gaten in de stad en wordt het eerste deel van de laatste uitbreidings- wijk in Spaland-Oost (Svea- parken) opgeleverd. Rondde Lange en Korte Haven zullen de eerste bouwactiviteiten worden ondernomen voor de designgordel die Jan des Bouvrie er wil aanleggen; als alles meezit kan in het voor- jaar al een geheel vernieuw- de Korenbeurs worden ge opend. Het jaar 2000 zal een gedenkwaar- dig jaar worden voor Schiedam. Het lijkt of de losse puzzelstukjes die de laatste jaren her en der zweefden langzaammaarzekerop hun plaats gaan vallen. Eerst was daar een Stadserf, toen een mooi plein, daarna een opgeknapte kerk en nu lijkt dan eindelijk het beeld compleet te worden met een mooi ingevulde 'overkant'. Het Land van Belofte, in de volksmond nog vaak aangeduid als 'voormalig Hemaplein', is op de tekentafel al helemaal tot leven gekomen. Tij- dens de Dag van het Stadse Wo- nen, die enkele weken geleden werd georganiseerd, werden de plannen ontvouwd en werd ook duidelijk datditprojecthet nieuwe visitekaartje van Schiedam moet worden. over devesten 3 3116 ad schiedam SCHIEDAM - In de verschillende dienstencentra worden weer nieuwjaarsrecepties gehouden op woensdag 5 januari. In Oost van 09.30 tot 11.30 uur, in De 4 Molens van 10.00 tot 11.00 uur en in De Woudhoek van 10.00 tot 11.30 uur. The-dansant Orgel Blauwe Brug Millennium-aanbieding Uesian op de totaalnota van een diner Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. 17.00 uur: ds. G. de Lang, 19.00 uur: ds. J. den Hoed. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. vrijdag gesloten. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. vr. 19.30 uur: ds W. R. van Wie- ren; zo. nog niet bekend De Ark, Hargplein. vrijdag gesloten; zo. 101.00 uur ds W. R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 19.00 uur: dhr. J. A. van Lambal- gen. Schieland Ziekenhuis Gesloten. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F. van Deursen. 16.30 uur: ds. J. Horsman. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. II. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. vr. 19.30 uur: oecumenische oud- kaarviering in de dorpskerk; zo. 10.30 uur euch.viering. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. vr. 19.30 oec. oudejaarviering in de Dorpskerk. zo 11.00 uur: ds. D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. 10.30 uur: euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. vr. 16.30 uur: oudejaarsdienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 19.45: ds. N. van de Want. Want. Leger des Heils Lange Haven 27. zo. 10.00 uur: kapt A. J. Plaisier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 at. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Dinsdag 28 december 1999 Het plan bestaat uit verschillende delen. Het deel aan Broersvest- kant zal dezelfde architeetonische uitstraling krijgen als van het Stad serf. Hier komen luxe apparte- menten. De huizen in de Boter- straat, voornamelijk grote prak- tijkwoningen, moeten de nieuwe entree gaan vormen van de stad. De dakgevels en statige uitstraling die de panden meekrijgen doen denken aan de oude pakhuizen. Op het plein, dat halfrond wordt ge- bouwd, komen (luxe) apparte- menten en winkels en omdat het De Dag van het Stadse Wonen vorige maand: veel belangstelling voor de woningbouwprojecten in Schiedam, foto Roger van der Kraan over de Broersvest doorloopt in het Stadserf zal het een ontmoe- tingsplek gaan worden met allerlei gezellig terrasjes. De grote wonin- gen die aan de Boterstraat en Kreu- pelstraat komen zijn ook te gebrui- ken als atelier of bedrijfsruimte en beschikken over een semi-open- bare bin- nentuin die 's avonds I wordt afge- L.all\J sloten. Overdag is de tuin dus ook toegan- kelijk voor publiek. De bouw van het Land van Belofte, in totaal cir ca 25 laagbouwwoningen en 75 appartementen, gaat al in het derde kwartaal van 2000 van start. De verkoop start zeker drie maanden eerder. Een stukje verder het centrum in wordt hard gewerkt aan de plan nen die Jan des Bouvrie heeft met grote delen van de Lange en Korte Haven en Korenbeurs. De voor- malige bibliotheek aan de Lange Haven en de Korenbeurs waren al eerder door Des Bouvrie aange- kocht, onlangs maakte de ver- maarde designer bekend ook de voormalige Roelantsdrukkerij aan de Korte Haven te hebben ver- gaard. De plannen die Des Bou vrie met dit stuk Schiedam heeft zijn ongekend. De oude drukkerij wordt omgetoverd in een complex dat niet alleen toonzalen, een bras serie en bloemenkiosk herbergt, maar waar ook appartementen ko men en een terras. Omdat in dit pand het'nieuwe arsenaal' kan ko men, wordt de Korenbeurs vrijge- houden voor de ontwikkeling van allerlei nieuwe producten van Des Bouvrie. De Korenbeurs zal, in het wit gestoken, het komend jaar al geopend kun- nen worden. In Schiedam-Noord zal in 2000 het eerste deel van Schiedams laat ste uitbreidingswijk Sveaparken opgeleverd worden. Sveafors, het deelplan met 205 woningen aan de zuidkant van het bouwtraject. moet rond het derde kwartaal van volgend jaarklaar zijn. In oktober werd, met enige vertraging, een begin gemaakt met de bouw. Die verloopt overigens zeer voorspoe- dig mede omdat bou wer Wilma tot op heden geen last heeft gehad van vorst of zeer slecht weer. Met het tweede deelplan, Sveaholm,is ook reeds een begin gemaakt. De twee- onder-een-kapwoningen die aan de Slimme Watering zijn gepland zijn al in ontwikkeling en onlangs werden de plannen bekendge- maakt voor het kinderdagverblijf/ basisschool onder een dak dat in Sveaholm gebouwd gaat worden. Als alles goed gaat zal ook dat pro ject, een samenwerking tussen de Stichting Kinderopvang Schie dam en basisschool De Vlinder, in december 2000 nog opgeleverd kunnen worden. SCHIEDAM - Amivedi registreert gevonden en vermiste dieren en brengt vinder en eigenaar met el- kaar in contact. Voor meer infor- matie: 471 18 57. Gevonden Zwart/witte kater Louis Rae- makersstraat (overleden). Zwarte kat, geslacht onbekend, Kortlandstraat. Cyperse kater met drie witte voet- jes, ongecastreerd, een witte sok, ongeveer 5,5 maanden, Veearts- weg. RoodAvitte poes, mogelijk zwan- ger, Nieuwe Maasstraat. Zogenaamde Felixkat met witte mond en linkervoorpoot half wit, drie witte poten, prof. Keesom- straat. Gele kanarie, Obrechtstraat. Zwart/witte poes, Huysmanstraat. Vermist Cyperse slanke gesteriliseerde poes, zeven a acht jaar, 'Christa', Vlaardingerdijk. Zwart/witte ongecastreerde kater, zwarte vlek op neus, vier witte po ten, buik en borst wit, 'Misko', Wattstraat. Rood/cyperse poes met wit, onge- steriliseerd, Numandorpsestraat. SCHIEDAM - Wie met de feest- dagen moet werken of moet au- torijden kan geen alcohol drin- ken en is aangewezen op een fris- drankje. En ook zieken of diabe tici moeten het vaak doen met 'gewone' drankjes als appelsap of bronwater. Maar sinds kort kunnen ook deze mensen volop genieten van de feestdrank bij uitstek: Champagne maar dan zonder alcohol of een speciale Champagne voor diabetici. Im- porteur Line on Wine uit Schie dam importeert deze en andere champagnes uit Tsjechie die vol- gens een smaaktest niet onder- doen voor de dure champagne- streken uit Frankrijk. Directeur Romke Houtstra impor teert sinds een jaar wijnen en champagnes uit Tsjechie. Zijn be- drijf International Adhesives ver- koopt allerlei soorten lijm aan drankfabrieken en distillateurs over de hele wereld. Zo kwam hij in contact met de wijnhandel, via zijn etiquettenlijm, in Tsjechie. Natuurlijk moest hij de dranken ook proeven en thuis gekomen was hij erg te spreken over de in de streek Bohemen gebottelde wij nen. ,,Ik was danig onder de indruk van de kwaliteit, dat ik besloot met een zakenvriend de wijn en cham- i De speciale Champagne voor diabetici: Foto Roger van der Kraan PRESENTAT1E GERARD CO)C SHOWS VAIUAF 20.00, MET O.A.: ...EN EEN NIEUWJAARS VERRASSING! COMPLEX FEIJEN00RD S T A D I 0 WBfl vanaf nu te koop bij: WV Ticketpoints GWK Ticketpoints Rotterdams Dagblad i1:i Haagsche Courant Kaartenhuis Delft tra s e r v i ce *j Galakaarten Fl. 97,50 VIP-Gala kaarten Fl. 195,- ind. toegang VIP-lounges Telefonische reserveringen: (17.30 t/m 20.00 en 23.00 t/m 01.00 drank en warm/koud buffet) 0900-3001250 Bovenstaande zijn exclusief reserveringskosten. 010 4717326 Telefonische reserveringen: pagnes naar Nederland te importe- ren." Een smaaktest naar de verschillen de soorten Champagnes in Amster dam bevestigde zijn idee dat het hier om een kwalitatief uitstekende champagne ging: zijn Bohemia Regia Brut eindige op de derde plaats. En de alcoholvrije Bohemia kreeg zelfs de zesde plaats van de jury, waaronder enkele belangrijke traiteurs. „Dat is bijzonder want deze vakjury had niet in de gaten dat het hier om een alcoholvrije champagne ging", vertelt Houts- ma. Champagne is een streek in Frankrijk en vandaar een be- schermde titel. Daarom moet de importeur de bubbeltjestwijn on der de naam champagnoise verko- pen. Niettemin spreekt hij van een SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid wordt al jaren de cursus reanimatie gegeven door de Stichting Rescue, Per jaar krijgen 42.000 mensen een hartinfarct waarvan ongeveer 15.000 mensen overlijden aan een plotse hartstilstand. De cursus re animatie bestaat uit drie woens- dagavonden van 19.30 tot 21.30 uur op 13, 20 en 27 januari. De cursuskosten bedragen fl. 45,-. kwaliteit die gelijk staat met die uit Frankrijk. Die uit Frankrijk kosten toch al gauw zo'n fl. 50,- terwijl de Tjechische, Bohemia Brut of De mi-Sec met alcohol slechts fl. 19,95 kost. De wijnboeren in de Bohemen zijn in staat om de cuvee of melange van druiven, zo samen te stellen dat een prachtige feestelijke drank ontstaat die vele andere Champag nes in de schaduw laat staan. De verschillen tussen Brut en Sec in de champagne zijn de mate van zuurgraad in de feestwijn. De Sec of Demi-Sec zijn droger terwijl Brut naar een meer zachtere zoeti- ge smaak kent. Veel verwacht de importeur van de alcoholvrije variant van de cham pagne die fl. 14,50 bij de slijter moet gaan kosten. De Champagne speciaal voor diabetici, waar sui- ker en bepaalde zuren uitgefilterd zijn, moet fl. 17,50 gaan kosten. Voorlopig worden de 'champag- noises' verkocht via drankengroot- handel J. Radder in Rotterdam. En ook bij drankenhandels als Klein Westland te Delft, Greenfield Wi nes in Zoetermeer en't Wapen van Maeslant in Maasland. Nieuw is dat ook bij de Fina tankstations de alcoholvrije champagne te koop zijn omdat bij pompen wettelijk geen alcohol verkocht mag wor den. „Ze zijn zeker zo lekker maar toch veel goedkoper", zegt Houtsma, die een gat in de markt ziet voor de alcoholvrije champagne. Immers wie moet werken of wie geen alco hol wil drinken, kan met deze 'ech- te' Champagnes toch feestelijk het nieuwe millennium ingaan en de kurken laten knallen. Importeur Line on Wine Neder land, 010^1158996. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost is op dinsdagmorgen een aerobics- groep actief van 09.00 tot 10.00 uur. Een blok van zes lessen kost fl. 20,-. Aanmelden via 245 18 18. Op woensdag wordt er conditie- training gegeven van 09.00 tot 10.00 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Zes lessen kosten fl. 20,-. SCHIEDAM - De Stichting Huis- houdelijke Vorming (SHV) orga- niseert deze winter een cursus zelf kleding maken. Tijdens de cursus die wordt gegeven op dinsdagmor gen en -avond is er begeleiding van deskundige docenten. Het cur- susgeld bedraagt fl. 150,- voor ze- ventien lessen. Aanmelden via 426 47 81. SCHIEDAM - Dienstencentrum De 4 Molens organiseert dit jaar een nieuwjaars the-dansant in plaats van de jaarlijkse oudejaarsavond. Er was te weinig belangstelling voor een oudejaarsviering vandaar dat er nu iets wordt georganiseerd op zondag 2 januari van 13.30 tot 16.15 uur. Toegang: fl. 2,50. SCHIEDAM - Het carillon van de Grote of St. Janskerk wordt iedere vrijdag bespeeld door 66n van de stadsbeiaardiers. Vrijdag 31 de cember worden er muziekstukken gespeeld die in het teken staan van het millenium en oudjaar. Onder an dere 'Now is the Hour' en Vriend- schap' worden ten gehore gebracht. SCHIEDAM - In de Blauwe Brug kan weer ingeschreven worden voor een verscheidenheid aan cur- sussen. Zo is er onder andere een in- ternetcursus waar men efficient ge- bruik leert te maken van het web en een eigen homepagina leert te ma ken. Voor info: 247 04 64. Een goed begin is het halve werk. Dat is het motto van Lagerwaard Design voor de eeuwwisseling. Daarom knallen we meteen het oude jaar uit met een spetterende aanbieding. Het nieuwste model 'Straight' van Touche is tijdelijk heel speciaal geprijsd. Zo komt u al in het bezit van de afgebeelde 2>/2-zits in dik jumboleder voor fl. 2860,- (normaal fl. 3110,-). verkrijgbaar in 40 kleuren in soepel rundleder als 3-zits, 2 1/2-zits, 2-zits en fauteuil. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel esign t«i; 010-4507466 Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touch6, Young International en Wittman. Speciaal "theatermenu" 3-gangen tot 18.45 Ook voor een borrel na de theater- voorstelling Gevarieerde menu-kaart vis-vlees-vegetariscfi (min. 2 pers.) en een gratis welkomstdrankje RESERVEREN WORDT AANBEVOLEN OPENINGSTIJDEN: di.-wo. 16.00-01.00 uur do.-vr. 12.00-01.00 uur za.-zo. 15.00-01.00 uur Broersvest 116* Stadserf Schiedam (naast Theater a/d Schie) Telefoon: 010-4736550 Mijn oma heeft van de directie van het verzorgingstehuis waar zijn woont een boek gekregen over de twintigste eeuw. Een mooi gebon- den exemplaarboordevolfoto's en dus werd het door de aanwezigen op haarkamergretigbestudeerd. En omdat ik zelfgek ben op alles wat met overzichten en terugblikken te maken heeft, ben ik er ook maar tussen gedoken. Ik zag de wereld anno 1900,1920,1950 en anno nu en kon me bijna niet voorstellen dat de vrouw waarvoor we hier met z'nallen waren gekomen, dat allemaalzo goed als bewust had meege- maakt. Oma is 95 jaar oud en gelukkig nog goed bij de pinken, maar zou ikerin 2100 (of wat jaren daarvoor, want dat haal ik in iedergeval niet) ook zo relaxed bij zitten als mijn hele wereld zo volledig was ver- atiderd. Ik kan het me nu nauwelijks voorstellen. Oma moesthetdoen meteen wastobbe, borstel en wringer, terwijl ik er eentje ben van de generatie die hetalonvoorstelbaar vindtals iemand metkleine kinderen (nog) geen wasdroger heeft. En dan dat verkeer. Het lijkt oma nau welijks iets te doen als z.e in haar rolstoel de stad mee in wordt genomen en al die auto's, scooters en fietsers langs haar heen ziet razen. Terwijl ze toch nog het paard met wagen in haar straatje heeft gehad met de schillenboer. Soms vraag ik meaf wat er in hemelsnaam nog zou kunnen verande- ren, verbeteren. Maar wanneer ik met kromme rug het huis sta te zui- gen, mijn dochters zoveelstepoepluier met dichtgeknepen neus sta te verschonen of ellenlang in de file sta op de's Gravelandseweg of Broersvest, dan weet ik het wel. Komt mijn bezoek over honderdjaar een boek bij mij lezen over de 21e eeuw en wat daarin allemaal ge- beurd is en kan ik ze uitleggen dat ook oma zich daar allemaal mate- loos aan geergerd heeft, maar dat het ook eigenlijk wel z'n charme had. Net zoals mijn oma dat nu doet. Karin van der Knaap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3