HT- maasstad Mazda in hoogste versnelling Renault Clio Sport 2.0 is pronkstuk uit collectie Mercedes-Benz CL: zekerheid en schoonheid Astra Coupe nu al gezien als opvolger van Calibra 7i Honda HR-V nu ook als vijfdeurs verkrijgbaar wielklem Autobedrijf H. Pennings en Mazda: samen op weg 0 0 dure file Een autobedrijf dat officieel dealer van een topmerk is en toch in de werkplaats alle soorten en merken auto's onder handen durft te ne- men, is schaars. Een werk plaats waar, naast alle voor- komende reparaties en scha- de-herstel, tevens alarmimn- stallaties, airco's en LPG in- gebouwd wordt, is eveneens schaars. En het komt al hele- maal weining voor dat een autobedrijf een eigen lease- maatschappij heeft. Redactie: Dennis Captein Woerisdag 5 januari 2Q00 Telefoon: 010-4004485 Ziedaar het profiel van Autobe drijf H. Pennings aan de Schie- damse Noordmolenstraat 17. Ooit begonnen in 1984 te Rotterdam, toen het bedrijf in 1988 verhuisde naar Schiedam zette het maar me- teen de subdealerschap van Maz da om in een officieel dealer- schap. Fraai tot uiting gebracht in de royaal bemeten showroom waar alle kopstukken van Mazda de portieren al uitnodigend open hebben. „Wie instapt is verkocht! zegt directeur E. Kiderlen. Pennings staat achter haar pro- dukt Mazda. „Een kwalitatief zeer hoogstaand merk, met een indrukwekkende rij modellen. De prijs/kwaliteitverhouding is goed, onderdelen en reparaties na- venant." Het succes van Pennings en Maz da, samen op weg, loopt op rolle- tjes. In de hoogste versnelling ste- vent Mazda over Neerlands we- gen af op het erepodium, in haar succes Pennings meetrekkend. „Mazda is, in een totaalverkoop van ruim 600.000 personenauto's in Nederland, de snelst stijgende Japanner." Maar liefst vier nieuwe Mazda modellen zijn recentelijk bij Pen nings naar binnen gereden: MPV, Premacy, 121 en de 626 is nog warm van de pers. „Mazda heeft zo'n grote modellenreeks en in iedere reeks wordt regelmatig een nieuw model uitgebracht." Bete- kent nieuw eigenlijk nog wel be- ter? „Jazeker, vijftien jaar gelden zeiden we al: dit is het summum, beter en mooier kan niet. En toch kan het wel, zo is gebleken." In de toekomst verwacht direc teur Kiderlen de vernieuwingen vooral op het gebied van luxe en comfort. „De techniek hoeft niet beter, die is zo goed. Reden waar- om het tegenwoordig zo aantrek- kelijk is een occasionwagen aan te schaffen." Wat die occasions betreft, ook daarin heeft Pennings een specia- liteit: in een apart deel van de gro te showroom staan ze zichzelf te verkopen: de cabrio's van Mazda. 'Schatjes', noemt Kiderlen ze. „Neem nou die Mazda MX5, dat is toch een juweeltje. Dat vinden onze klanten ook, iedereen die weg is van cabrio's komt naar Pennings. Niet wij, maar ook on ze klanten hebben een cabrio- tik." Pennings heeft een eigen lease- maatschappij met gunstige voor- waarden in alle merken. ,,Dat kunnen we waarmaken omdat we de wagens in onze eigen werk plaats kunnen onderhouden. U heeft onze lease-offerte binnen 15 minuten op uw fax staan." Ander paradepaardjes van Pen nings zijn de inbouw en het on- derhoud van airco en LPG-instal- laties in alle merken auto's. Air co wordt tegenwoordig steeds meer standaard geleverd. Ook de vraag naar 'inbouw achteraf neemt alleen maar verder toe." Tot slot zegt Kiderlen: „Nu de overheid besloten heeft dat die- sel-rijden in 2000 duurder gaat worden en het rijden op LPG aan- trekkelijker gemaakt wordt, ver- wachten we binnenkort een ex- plosieve vraag naar inbouw van LPG-installaties. De wegenbelas- ting voor LPG auto's wordt per 1 mei gemiddeld 700 gulden goed- koper, zodat het omslagpunt van benzine naar LPG op ongeveer 15000 kilometer per j aar komt. Voor meer informatie: 010- 2464225. De nieuwe Renault Clio Sport, sportiefen geraffineerd. Renault heeft aan het einde van de- ze eeuw een nieuwe Clio op de markt gebracht, de Renault Clio sport 2.0 16V. De sportieve sedan is bedoeld voor de rijder die op zoek is naar een bijzondere en stoere auto. Net als bij de Clio 16V is de motorkap in aluminium uitge- voerd, maar speciaal voor de Sport zijn er zes-spakige lichtmetalen velgen ontwikkeld. Voor het spor tieve uiterlijk is er gekozen voor 195/50 banden die de wielkuipen volledig vullen. Het interieur is net als de buiten- kant sportief. Blauwkleurige mate- rialen voor de bekleding, portier- panelen en vloerbekleding. Het sportieve karakter wordt onder- streept door de aluminium onder delen zoals de pedaalbekleding en de versnellingspook. De sport is standaard uitgerust met alle veilig- heids- en comfortuitrustingen. Air- conditioning in combinatie met een warmtewerende voorruit en getinte ruiten, elektrische ruitbe- diening, centrale portiervergrende- ling met afstandsbediening, stuur- bekrachtiging en een geintegreerde autoradio met cd-speler. De motor is gebaseerd op F4R die nu al verkrijgbaar is op de Espace, de Laguna en de Scenic. De inge- nieurs van Renault sport hebben die motor voornamelijk aangepast bij het luchtinlaatcircuit, waardoor de motor nu een vermogen van 172 pk heeft. Voor de veiligheid is ook gezorgd, de Sport is standaard uitgerust met het Renault SRP-sys- teem, voorin SRP-airbags en SRP- veiligheidsgordels. Achterin drie hoofdsteunen en drie driepuntsgor- dels. De Renault Clio Sport 2.0 16V komt op de markt voor 48 duizend gulden, goedkoper dan zijn voor- ganger Clio Williams terwijl de Sport betere prestaties levert en een rijkere uitrusting heeft. Sinds kort is de Honda HR-V ver krijgbaar in een vijfdeurs versie. De extra ruimte komt helemaal ten goede aan de achterpassagiers. De motoren en uitvoeringen zijn het- zelfde als bij de driedeurs versies. De 1.6 liter SOHC motor levert 105 pk, standaard is er voorwiel- aandrijving met een handgescha- kelde vijfversnellingsbak. Maar er is ook de mogelijkheid voor 'Real Time' vierwielaandrijving. Dit 'in- telligente' systeem drijft alleen de vier wielen aan als extra tractie is vereist. Bij de 4WD kan ook geko zen worden voor een handgescha- kelde vijfbak of geavanceerde CVT. De inhoud van de bagageruimte is hetzelfde gebleven met 285 liter, grote achterportieren geven ruime toegang tot de achterbank. Alle HR-V modellen zijn standaard uit gerust met ABS en EBD (Electro nic Brake Distribution), SRS-air- bags voor de bestuurder en de voorpassagier, elektronisch ver- stelbare buitenspiegels, centrale deurvergrendeling met afstandsbe diening, hoofdsteunen achterin, hoedenplank en verlichte schake- laars voor de elektrische raambe- diening. De nieuwe vijfdeurs heeft een iets rustigere interieurbekle- ding dan de driedeurs. Als belang- rijk accessoire voor de HR-V is het Sports Pack, dat een fraai dakspoi- ler, micro antenne, in kleur gespo- ten dorpels en 16 inch lichtmetalen velgen omvat. De Honda HR-V vijfdeurs 1.6i 2WD hangeschakeld begint bij 43.990 gulden, de 1.6i 4WD hand- geschakeld inclusief Sports Pack bij 49.990 gulden. De Honda HR-V is er nu ook als vijfdeurs. WX90 De luxe Mercedes-Benz CL met het sportieve uiterlijk. Voor het komend jaar heeft Merce des-Benz twee nieuwe modellen van de CL coupe ontworpen, de CL 500 en de CL 600. Daimler- Chrysler Nederland heeft de be- schikking over ongeveer zeventig coupes die vanaf januari of februa- ri 2000 te koop zijn. De twee modellen zijn het toon- beeld van hoe zekerheid en schoonheid samen kunnen gaan. Een elegante buitenlijn en een luxueuze inrichting zijn de uiterlij- ke positieve punten, maar ook de techniek is enerverend bij de cou- pds. De CL is standaard uitgerust met het nieuwe veersysteem Acti ve Body Control (ABC). Dit sys teem is puur voor de sportiviteit ontwikkeld, in tegenstelling tot het op comfort gerichte systeem voor de S-klasse. De coupes zijn standaard uitgerust met de rijsystemen ABS met Brake Assist System (BAS), ASR en ESP. Voor de standaard Cruise control met variabele snelheidsbe- grenzing is als extra optie een af- standsregeling (Distronic) lever- baar. Speciaal voor deze nieuwe serie heeft Mercedes-Benz een V12 mo tor ontwikkeld met 367 pk. Deze nieuwe 5.8 liter motor levert hoge- re prestaties bij een lager brand- stofgebruik van ongeveer twintig procent dan zijn voorganger. De CL 600 is voor het eerst stan daard uitgerust met cilinderuit- schakeling. Als de auto niet zoveel vermogen nodig heeft wordt de twaalfcilinder tijdelijk een zesci- linder. Bij de uitschakeling wordt de complete linker cilinderbank stilgelegd. Zo kunnen de prestaties van de motor aangepast worden naar de omstandigheden om een hoog rendement te halen uit de motor. De consumentenprijzen van de standaardcoupds liggen wel in de hogere prijsklasse, maar met de nieuwe auto mikt Mercedes-Benz op de markt voor exclusieve en luxueuze coupes. De CL 500 start bij 297.000 gulden, de CL 600 bij 365.000 gulden. Met de nieuwe Astra Coupe heeft Opel een opvolger in huis voor de Calibra. De Astra Coupe is het nieuwste model in een lange lijn van stijlvolle sportwagens. Een verlengde carrosserie, een vlakker liggende voorruit en een doorgetrokken dak- lijn geven de nieuwe Coupe een sportief uiterlijk. Behal- ve aandacht voor het uiter lijk is er ook veel aan het in terieur gedaan. Daardoor is de sportwagen heel veelzij- dig. De Astra Coupe wordt in twee uitrustingsvarianten geleverd. De standaarduit- voering heeft sportstoelen met geheugenfunctie, een met leer bekleed stuurwiel, elektrisch be- dienbare ramen en spiegels, ver- warming voor de buitenspiegels, een in delen neerklapbare achter bank en lichtmetalen wielen. Als luxe standaarditems heeft de basis- uitvoering actieve hoofdsteunen, airbags en side-airbags, ABS en TC Plus tractie controle. De luxe-uitvoering Bertone, ge- naamd naar de Italiaanse topdesig- ner Bertone, heeft nog een aantal extra's. Een high-end audiosys- teem, een elektronische klimaatre- kening en een zowel horizontaal als axiaal verstelbare stuurkolom. Het interieur is aangepast naar de vier speciaal ontwikkelde carrosse- rietinten. Naast de speciale zitmeu- bels is er een nieuw instrumentari- um, met witte of donkere meters en een aluminium of chromen afwer- king, op de middenconsole in com binatie met aluminium- of houtac- centen. Drie nieuwe motoren zijn ontwik keld voor de sportcoupe. De 2.2 li ter motor levert 147 pk, de 1.8 liter motor 115 pk. Het stokpaardje van de drie motoren is de 2.0 liter tur- bomotor die 190 pk biedt. Daar- mee gaat de sprint van stilstand naar honderd in 7.2 seconden. De prijs is nog niet bekend. De nieuwe Opel Astra Coupe met zijn stijlvolle design. CIX92 In oktober 1997 werd de Renault Kangoo op de markt gebracht, nu is de multifunctionele wagen aan gepast naar de wensen van de klant. Een nieuwe, betere motor en een tweede schuifdeur voor de suc- cesvolle 'auto om in te leven'. Re nault, die wereldwijd al meer dan tweehonderdduizend exemplaren verkocht, probeert het succes uit te bouwen dit jaar. De compacte, praktische en vooral betaalbare auto is geliefd bij een breed en jong publiek. Met vijf zit- plaatsen en een bagageruimte van 650 liter beantwoordde de Kangoo al aan de verwachtingen van dat publiek, maar door de tweede schuifdeur verwacht Renault nog meer harten te veroveren. Deze in- novatie zorgt ervoor dat de achter- inzittenden makkelijker in kunnen stappen en biedt extra uitgang bij ongelukken. De nieuwe motor, de 1.9 dTi, is een uiterst soepel lopende turbo- diesel die een vermogen van 80 pk ontwikkelt. De motor is stiller ge- worden door het weglaten van de intercooler en nieuwe verstuivers met een kleinere diameter die voor een betere verbranding zorgen. Door het vernieuwen de subframe en het schutbord is er een betere absorptie van het geluid en trillin- gen. De nieuwe Renault Kangoo 1.9 dTi is verkrijgbaar vanaf 25.895 gulden. Iedereen die een auto heeft, heeft ook een mening over het re- keningrijden van minister Netelenbos. Haar plan is bedoeld om de files tegen te gaan op de Nederlandse snelwegen. Want al die files zijn slecht voor de economie, volgens onze minister kost dat ons land 1,7 miljard per jaar, dus komt onze door- voerfunctie in gevaar. Dus moeten de mensen maar gaan beta- len om op de weg te mogen. Het plan is om 's ochtends tussen zeven en negen te collecteren voor de staatskas. Betaal je auto- matisch, dan ben je vijf gulden per keer kwijt, betaal je cash, dan wordt het zeven en een halve gulden. We weten allemaal wie hier weer voor op mogen draaien, de gewone man, die is weer de man met de korte achternaam. Dat komt alleen maar omdat Netelenbos haar voorganger ach- terna gaat. Maij-Weggen had een droom. Een carpoolend Ne derland, carpoolstroken voor de elite, allemaal lekker in een auto, lekker gezellig. De kosten voor die mooie strook op de Al: 62 miljoen gulden. Resultaat: 0. Een gigantische flop, al leen maar omdat Maij haarnaam vereeuwigd wilde zien. Want Netelenbos heeft het goed verwoord, tot nu toe werd het Minis- terie van Verkeer en Waterstaat gezien als 'betonboer en as- faltgieter'. Daarmee wilden, en willen, de dames niet mee in de boeken staan. Dus heeft Netelenbos haar eigen flop verzonnen. Niemand wil het, behalve de minister zelf Denkt Netelenbos nu werkelijk dat haar plannetje een kans van slagen heeft? Haar logica is dat maar een deel van de mensen die in de spits op de weg zitten, daar ook echt op dat moment moeten zijn. Haar woorden over hoe de automobilist denkt zijn prachtig: 'Ik heb mijn wegenbelasting betaald, dan zal ik rijden ook.Wie van u automobilisten denkt er nu echt zo? U kunt zeker alle maal ook wel om elf 's ochtends beginnen met werken, maar u heeft wegenbelasting betaald, dus huppakee, gewoon in de file want daar heeft u recht op. Ga toch een eind weg. We staan in de file omdat we naar ons werk moeten. Moeten ja, niet uw vrije keus, maar omdat we moeten. Er zijn geen mensen die voor hun lol tijdens de spits gaan rijden, je gaat dan de weg op omdat je moet. De werktijden gaan echt niet aangepast worden omdat de werknemers met de auto moeten komen en zo per dag vijf gul den lichter worden gemaakt. Er zullen ook weinig bedrijven zijn die dat gaan vergoeden, dus tel uit die winst. Maar volgens Netelenbos hoeven we echt niet op de weg in de spits. Haar re- denatie klopt niet, dus wat wordt het gevolg? Die files blijven bestaan. Maar nu is echt iedereen humeurig. De maandagmor- gen ochtendhumeuren zijn helemaal beneden peil, want behal ve dat men in de file heeft gestaan heeft men er ook nog voor betaald. Dan ben je echt niet vrolijk. Dus de economie zakt in, want chagrijnige mensen werken niet naar vermogen. Het ergste van alles is dat - als alles door gaat - heel de Rand- stad vol staat met tolpoorten. Rond Rotterdam zijn zestien hef- fingspoorten gepland. Zestien betaalpunten die betaald moeten worden, want ze moeten worden gebouwd; er moet of perso- neel in of het moet elektronisch. De steden zelf willen helaas maar al te graag meedoen. Utrecht is overstag gegaan voor het grote geld van Netelenbos. Maar verwacht ook maar een ie- mand dat de miljoenen, die de steden krijgen als ze meedoen met de proef op een ofandere manier dat geld terugvloeit naar ze? Mensen gaan dus betalen om in de file te mogen staan, terwijl de steden er geld voor krijgen. Probeer het trouwens ook maar niet via de sluipwegen, want ook op de secundaire wegen ko men heffingspunten. Betalen zult u, hoe dan ook. Kortom, we gaan het nieuwe millennium in met maar een gedachte. Dat wordt maandag weer een dure file. Drs. A.N.W. Blaak

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17