Skien glijdt met de tijd mee i I1 ■wvi-wttAjTraP! h I^sueI maasstad video preview maasstad horoscoop life style maasstad puzzel luister tip yf -St. IP ZOOM CAMERA MET TAS APS COMPACT CAMERA AUTOFOCUS SPIEGELREFLEX CAMERA CORRECT F0T0 BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.600 De eerste, de teste met denieuwste films! LLLLLLMa - §»-j 1 HAAL GRATIS OP Canon MINOLTA MINOLTA REGIO - Er bestaan ski's die als het ware vanzelf glijden. Ideaal voor sporters die geen enkel ski-talent bezitten, maar het toch willen leren. „Skien is nu echt voor ieder- een weggelegd", benadrukt Mark Ritsma van (winter-) sportwinkel Daka. Outfits voor skiers, snowboarders, fun-carvers en noem maar op, beginnen steeds meer ge- lijkenissen te vertonen met het straatbeeld. Interessant dus om te weten, wat er te krijgen is aan ski's, kleding en accessoires. op(\\ tseiukicks. uieuw JAAR1 Wiesje) ug le\je mos i De Correct Wintersale krant. 16pagina's boordevol opruimingsaanbiedingen op het gebied van beeld, computers, telecom en geluid uit de3panden van Correct. MINOLTA RIVA ZOOM 90ZOOM COMPACT CAMERA Een bijzonder lichtgevoelige zoom- compact camera met een zoombereik van 38 groothoek tot 90mm tele. Automatische belichtingsregeling, zelfontspanner, motortransport en een ingebouwde flitser. Inclusief tas. jm- WINTERSALEPRUS CANON IXUS 2 APS COMPACTCAMERA Ultra compacte camera met een uniek autofocus systeem en ingebouwde flitser in een roestvrij stalen body. Voorzien van registratie mogelijkheid van datum, tijd en een titel. 2x zoom (23-46 mm). Dankzij het APS systeem kunt u kiezen uit 3 beeldformaten, classic, breedbeeld en panorama. j679T-Art.nr.805 WINTERSALEPRUS MINOLTA DYNAX 500 Si SUPER MET 0RIGINEEL 28-80 MM 0BJECTIEF Deze Minolta autofocus spiegelreflex camera staat bekend om de volledigheid en eenvoudige bediening. U kunt kiezen uit volledige automatische stand en verschillende programmastanden via het pictogrammen-instelwiel (portret, landschap, actie, of close-up). Incl. Minolta 28-80 mm objectief. jnu-y.i' 999T- WINTERSALEPRUS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. HEWLETT-PACKARD PHOTOSMARTC20 DIGITALE F0T0CAMERA Fotografeer uw digitale foto's en download deze eenvoudig naar uw PC. Met het inge bouwde geheugen van 4 MB kunt u 68 afbeeldingen opslaan ALLEENZATERDAG 8JANUARI VAN 17.00-18.00 UUR J499T- WINTERSALEPRUS Zetfouten en prijswijzigingen ondervoorbehoud EXTRAK00PZ0NDAG 9 JANUARIGE0PEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur en zaterdag 09.00-18.00 uur. Donderdag 6 januari 2000 51 Scene uit El Mariachi van Robert Rodriguez. Steeds meer films verschijnen naast koop- en huurvideo ook op DVD. Naast hele nieuwe titels zoals Notting Hill en The Matrixzijn de film- maatschappijen ook bezig met de inhaalslag van oudere films. Steeds meer klassiekers verschijnen op DVD. Zo verscheen onlangs een DVD van regisseur Robert Rodriguez met daarop zijn filmhits Desperado en El Mariachi. Rodriguez verraste de filmwereld in 1992 met het voor slechts 7000 dollar gemaakte El Mariachi. De film was bedoeld voor de spaansta- lige videomarkt, maar werd opgepikt door Columbia Pictures en wereld- wijd in de bioscopen uitgebracht. Het betekende de doorbraak voor Rodri guez, die vervolgens een remake mocht maken van zijn eigen film. Deze keer echter met een groot budget en megaster Antonio Banderas in de hoofdrol. Het resultaat was Desperado. Beide films staan op de DVD, die bovendien een heleboel leuke extra's bevat. Zo is daar een tien minuten durende cursus goedkoop filmmaken. Rodriguez doet al zijn geheimen uit de doeken over El Mariachi. Hij vertelt hoe hij de film heeft gedraaid en hoe hij de kosten zo enorm laag heeft kunnen houden. Ook van Despera do is een leuk extraatje toegevoegd. Rodriguez vertelt over de voorberei- ding op de opnamen en hoe hij verschillende scenes met Banderas op vi deo uitprobeerde om tijdens de opnamenperiode niet voor verrassingen te komen staan. Een ander extraatje is de korte film Bedheaddie Rodriguez in 1990 maakte. De aftiteling bestaat bijna alleen maar uit namen die ein- digen op Rodriguez. Een bewijs dat de regisseur werkelijk zijn hele fami- lie heeft ingeschakeld voor deze korte film. Voor liefhebbers van het werk van Robert Rodriguez is deze DVD een absolute must. Hij vertelt alles over zijn bijzondere debuut, zijn verleden als striptekenaar, en het werken aan El Mariachi en Desperado. Duidelijk wordt dat Rodriguez een bevlo- gen filmer is, die alles - scenario, regie, camera, productie en montage - het liefst in eigen hand houdt. Dat was zo bij zijn eerste films, maar ook bij later werk als From Dusk Till Dawn en The Faculty. In die zin maakt het niet uit of hij veel of weinig geld heeft. Vincent Wernke Ram Na een tijdje veel energie in je vriendenkring gestoken te hebben, komt er nu een periode dat je je wat meer gaat terugtrekken ram. Het kan zijn dat je je overbelast voelt. Stier Beste stier, de komende dagen heb je de behoefte gevoelsmatig met je vrienden en vriendinnen op het- zelfde niveau te zitten. Het liefst wil je je samen met hen verdiepen in de wereld van het occulte en de psychologie. Tweelingen Als je in de handel zit beste twee- ling, dan is het zaak goed op te let- ten deze week. Het is mogelijk dat je een teleurstelling te verwerken krijgt. Kreeft Langzaam kruip je uit je schulp kreeft, en kun je je al filosoferend weer beter op je toekomst richten. Wat betreft je relatie zijn jullie geestelijk en lichamelijk helemaal in evenwicht. Leeuw Beste leeuw, een tijdlang heb je veel energie in je relatie gestoken, maar nu komt de tijd dat je aan je- zelf moet werken. De aanleiding hiertoe is dat je iemand ontmoet waarvan je enorm in de ban bent. Maagd De maagd heeft deze week meer moeite met toegeven en compro- missen sluiten. Vooral met de mensen die het dichtst bij je staan of met die mensen waarmee je moet samenwerken. Weegschaal In tegenstelling tot de afgelopen tijd, weegschaal, richt je energie zich nu op hard en goed werken. Schoof je het werk nog weleens door Bart Vlietstra Voor de meeste Nederlanders staat wintersporten nog altijd synoniem aan lekker de hele dag alpineskien. Steeds meer mensen wagen zich aan de sport, ook omdat skien door de jaren heen een stuk makkelijker is geworden. Dat komt doordat ski's sinds 1992 getailleerd zijn en niet meer recht. Deze getailleerde ski's, de zogenaamde carve-ski's, lopen naar de onder- en bovenkant (de torsi) breder uit, waardoor je sneller kan wenden en draaien en je knieen ontlast. De sport-allround versie van die carve-ski's blijkt het populairst. Hiermee kan je tussen zestien en 26 meter al draaien. Een beginner is voor een paar normale 'allround- carves' gemiddeld tussen de ze- venhonderd en duizend gulden kwijt. Voor mensen die vrezen dat ze hun evenwicht op 'die lange smalle latten' zullen verliezen, zijn er speciale easyturn-ski's. Al is ski-specialist Ritsma hier geen fan terzijde voor een pretje dan is dit vanaf deze week verleden tijd. Schorpioen Als je kinderen hebt schorpioen, dan kunnen zich wat problemen voordoen. Niets ernstigs, maar zij zijn iets moeilijker te hanteren dan anders. Mogelijk ga je je de ko mende week veel bezighouden met tekenen of schilderen. Boogschutter Het is niet ondenkbaar boogschut ter dat je je huis zowel van binnen als van buiten een nieuw aanzien gaat geven. Probeer wel rekening te houden met je medebewoners want anders kunnen er behoorlijk wat onenigheden tussen jou en je familie ontstaan. Steenbok In het leven van de steenbok treedt er een versnelling op. Aan de ene kant bestaat de mogelijkheid dat er onenigheid met buren of met men- sen uit je gezin ontstaat. Aan de andere kant is het mogelijk dat jul lie de koppen bij elkaar steken en samen iets tot stand brengen. Waterman Hou je hand op de knip waterman, want anders gooi te veel geld over de balk. Je inkopen zijn impulsief en onverstandig. Het kan ook zijn dat je veel geld voor anderen uit- geeft of dat je anderen laat mee- profiteren van jouw aankopen. Vissen De vissen gaan de komende dagen meer naar buiten treden met hun intuitieve, mee- en invoelende kwaliteiten. Dit kan bijvoorbeeld zijn doordat iemand uit je omge- ving jouw zorg en aandacht nodig heeft. Dat zoek je zelf ook op. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Volgens Mark Ritsma en Michelle Arnold van Daka Sport vertoont de wintersportmode steeds meer overeenkomsten met het straatbeeld. foto:Dicksiuijter Comfortabel en relaxed zijn ook de trefwoorden voor de wintersport- kleding. Ook op dat gebied is er vooruitgang geboekt. Michelle Ar nold, gespecialiseerd in de winter- mode bij Daka: „Tegenwoordig is de kleding waterdicht en ventileert ook nog eens. Een nat pak is er niet meer bij en kleding gaat vaak wel een jaar of zes mee. Mits je natuur- lijk kwaliteit koopt. Kijk, wij ver- kopen ook broeken van 150 piek, maar die zijn al vrij snel stuk en 'ademen' niet waardoor je al snel drijfnat bent van het zweet." Naast comfort, moet een winter- sport-outfit er tegenwoordig ook mooi uitzien. Arnold: „Felgekleur- de dikke overalls zie je niet meer. Het straatbeeld heeft zijn intrede gedaan in de wintersportkleding. Veel grijze, witte en zwarte soepel vallende kleren dus. De kleding is ook veel dunner, want het gaat niet om de dikte, maar om het materi- aal. En het dunne polyester is wa ter- en winddicht, warm genoeg en ventileert." Modieus op de ski staan is dus hot. De out-fits worden ondanks prij- zen van soms zeshonderd gulden voor een broek veel verkocht. Zo'n broek ziet er dan ook prachtig uit met bijvoorbeeld een sneeuwvan- ger in de pijpen, waardoor natte kuiten ook tot het verleden beho- ren. Maar ook een aantal 'traditio- nals' zijn weer geoorloofd. „Ieder- een mag zijn keil- en rennhosen weer van zolder halen", vindt Ar nold. „Met name bij vrouwen zijn deze broeken weer favoriet want hij maakt zo lekker slank." van: ,,Op die dingen ga je vooruit, maar het is niet echt skien." Voor ervaren skiers die houden van het echte bochtenwerk zijn er de fun-carveski's. Deze zijn ook ideaal om tochten door wat meer ongerepte gebieden te maken. Ritsma: „Maar de meeste mensen zijn de fun-carvers snel zat, want het is meer een beetje dollen dan echt skien. Het is leuk om deze ski's een dagje te huren, maar de hele week op die dingen gaat ver- velen." Specialist voor de diepe sneeuw is de free-rideski. Een ski die van boven wat breder is, wat meer drijfvermogen veroorzaakt. Het merk Volan levert voor 1400 gulden een ski die door zijn extra stijfheid in de torsi pijlsnel door de bochten heen snijdt. De ski blijft zich evolueren en aan- passen aan de moderne tijd. „Om- dat skien zo relaxed is, blijft het al tijd populair. Snowboarden is bij voorbeeld nu een rage, maar ik be- twijfel of dat zo blijft", aldus Rits ma. Snowboarden: het Veronica (jong, snel en wild) onder de win tersporten. De sport en de beoefe- naars zijn nog jong. Als je aan alpi- ne-snowboarden doet, kan je snel naar beneden rutsjen. En wild zijn het 'free-riden' en 'free-stylen'. Bij deze laatste twee takken kan je half liggend bochten draaien over de hele piste (free-ride) en sprin- gen, loskomen en stunten in de half-pipe (free-style). Ritsma: „Ongeveer twintig pro- cent bindt tegenwoordig een snow board onder. Andere rages zijn er momenteel niet echt of bloeden snel dood, zoals het abseilen op ski's en het skien op snowblades. Dat zijn korte skietjes zonder voor- of achterkant met een extreme tail- lering. Wederom leuk voor edn dag, want comfortabel en relaxed is anders." P&P M0504 45 3 6 29 46 9 11 67 61 12 66 31 74 41 HORIZONTAAL: 1 louwmaand; 6 gesticuleren; 12 gevaarlijk; 14 valwind; 15 de onbekende; 17 mi- litair; 18 uitroep; 20 in orde; 21 pers. vnw.; 22 woud; 24 ondervin- den; 27 keurig; 28 plaats; 30 schenken; 31 restproduct; 32 daar; 33 oosterlengte; 35 loop; 36 tegen woordig; 37 uitgeteld; 38 uniek; 40 kokertje; 42 vulkaantrechter; 43 buitelen; 45 voedsel; 47 azijn; 49 landbouwwerktuig; 51 titel; 52 graanafval; 54 water in Friesland; 55 bevel; 56 gast; 58 verhindering; 60 Ned. rivier; 62 vrij; 63 gemis; 65 soort; 66 hetzelfde; 67 kinder- groet; 68 tennisterm; 69 bijvoor beeld; 71 zangnoot; 72 voorge- bergte; 74 bontsoort; 76 voordelig; 77 daarom. OPLOSSING M0404 HORIZONTAAL. 1 maaltijd; 6 protest; 11 adelaar; 12 ep; 13 snel; 14 lage; 15 NN; 17 el; 19 de; 21 al ien; 24 non; 26 linde; 29 Saar; 30 votum; 32 kool; 33 sa; 34 Ob; 36 ca.; 37 plag; 38 vlag; 39 LP; 41 ar; 43 es; 45 idem; 48 toorn; 51 mare; 53 leest; 55 lek; 56 parel; 57 os; 59 e.a.; 60 pa; 61 kaas; 63 stal; 64 St; 66 stakker; 68 duister; 69 insider. VERTICAAL: 1 rommeltje; 2 na- melijk; 3 nachtvogel; 4 hoekpilaar; 5 godsdienst; 7 getij; 8 peulvrucht; 9 woonboot; 10 dwarshout; 11 knorrepot; 13 plant; 16 Europeaan; 18 voorbij; 19 loven; 21 arbeid; 23 de oudere; 25 rijksgrond; 26 voegw.; 27 bijbeldeel; 29 gift; 31 voortreffelijk; 34 inhoudsmaat; 36 pi. in Gelderland; 38 lof; 39 erfe- lijkheidsdrager;40 gesloten; 41 ei- kenschors; 44 schuinte; 46 onder- gaan; 48 beroep; 50 afvoer; 52 vrucht; 53 daad; 55 vlechtwerk; 57 Ged. Staten; 58 dierengeluid; 59 voorz.; 61 slee; 63 afwas; 64 ge- leedpotige; 67 zoogdier; 70 slot; 72 kanon; 73 onmeetb. getal; 74 familielid; 75 vogel. VERTICAAL: 1 moerasschildpad; 2 as; 3 tanen; 4 ijdel; 5 del; 6 pal; 7 raad; 8 orgel; 9 eb; 10 toneelspeel- ster; 16 slap; 18 jota; 20 knol; 22 la; 23 er; 24 no.; 25 nu; 27 ik; 28 do; 30 vaart; 31 molen; 33 sla; 35 bas; 40 meel; 42 boer: 44 hart: 46 de; 47 ms; 49 OL; 50 RK; 51 ma; 52 re; 54 toast; 56 paars; 58 satd; 59 eten; 62 sar; 63 ski; 65 ei; 67 id. Winwoord: BIEDERMEIERSTIJL Sarah McLachlan - Rarities, b- sides other stuff Sinds haar debuutalbum 'Touch' in 1989 is de Canadese folk/pop zangeres Sarah McLachlan in ei gen land uitgegroeid tot een ster. Zij was ook de initiatiefneemster van het door Amerika en Canada reizende festival 'Lilith fair, a cele bration of women in music'Lang- zamerhand lijkt zij met haar mooie kristalzuivere stemgeluid ook de rest van de wereld te veroveren. In ons land scoorde zij bescheiden hitjes met 'Aida' en 'Angel'. Beide songs staan op haar album 'Mirror- ball'. Reden voor de platenmaat- schappij om het in 1996 in Canada verschenen 'Rarities, b-sides other stuff nu ook in Nederland uit te brengen. Dit album is meer dan de titel doet vermoeden. Het songmateriaal past met uitzonde- ring van een rommelig klinkende remix van 'As the end draws near' bij elkaar. Zingt Sarah McLachlan doorgaans alleen eigen materiaal, op deze cd vinden we ook compo- sities van anderen, waaronder Joni Mitchell ('Blue'), Gordon Light- foot ('Song for a winter's night') en een prachtige akoestische versie van Billie Holiday's 'Gloomy Sun day', live opgenomen in Vancou ver in 1991. Uitschieters zijn ver- der nog sfeervolle luisterliedjes als 'Shelter', 'I will remember you'en 'Full of grace' waarvan de laatste twee titels ook te vinden zijn op haar album Surfacing'. (C.K.) jk98878 Hans Liberg - De vier jaargetij- den Een 'blijde mare' voor Hans Li- berg-fans: deze cabaretier-pianist is eindelijk op cd te bewonderen en wel met zijn eerste show 'De vier jaargetijden'. Vivaldi's 'Vier Jaar- getijden' is wel het laatste werk wat in Libergs show aan de orde komt. Wel neemt hij al diegenen op de hak 'who go classic', zoals Andrd Rieu, Jan Veen en Helmut Lotti. Zelfs de muziek van compo- nisten als Schubert, Mozart en Rossini moeten het ontgelden. Op voor serieuze klassieke muziekpu- risten 'gruwelijke' wijze koppelt Liberg klassiekers aan platte volksliedjes, blues, reclamespot- jes, (kinder)tv-programma's en si- renes. Zijn associerend en impro- viserend vermogen (in piano- en woordenspel) is werkelijk geniaal. Geen wonder dat Liberg niet alleen in Nederland voile zalen trekt, maar ook in bijvoorbeeld Duits- land, Zwitserland en Frankrijk. In 1997 ontving hij een Emmy Award in New York en mocht zelfs als gastheer optreden bij het Emmy Award Gala. 'De vier jaar getijden' is geestig, soms wat flauw, soms wat grof, maar altijd muzikaal en fantasievol. Nu maar wachten op de cd van zijn volgen- de show, 'Nieuwe Show'. (SvdP) hax1209 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. Rotterdams Dagblad TV, kortweg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rot terdam en wijde omgeving. Elke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht.In onderstaan- de plaatsen kunt u RDTV via uw kabelnet ontvangen. *Abbenbroek kanaal 10 ♦Alblasserdam kanaal 47+ *Bergschenhoek kanaal 4 ♦Binnenmaas kanaal 2 ♦Brielle kanaal 10 *Capelle aan den IJssel kanaal 28+ ♦Dordrecht (Dordt TV) kanaal 10 *Geervliet kanaal 10 *Goudswaard ka naal 2 *'s-Gravendeel kanaal 2 ♦Heen- vliet kanaal 10 ♦Heinenoord kanaal 2 *Hekelingen kanaal 10 *Hellevoetsluis kanaal 10 ♦Hoek van Holland kanaal 48 *Krimpen aan den Ijssel kanaal 50 - *Maasdam kanaal 2 ♦Klaaswaal kanaal 2 ♦Maassluis kanaal 48 ♦Mijnsheeren- land kanaal 2 *Nieuw-Beijerland kanaal 2 *Nieuwerkerk a/d IJssel kanaal 28 *Numansdorp kanaal 2 ♦Oostvoorne ka naal 10 ♦Oudenhoorn kanaal 10 ♦Ou- derkerk a/d IJssel kanaal 50- ♦Piershil kanaal 2 ♦Puttershoek kanaal 2 ♦Ridder- kerk kanaal 3 *Rockanje kanaal 10 ♦Rotterdam kanaal 10 ♦Rozenburg ka naal 10 ♦Schiedam kanaal 28+ ♦Si- monshaven kanaal 10 ♦Spijkenisse ka naal 10 ♦Strijen kanaal 2 ♦Tinte kanaal 10 ♦Vierpolders kanaal 10 ♦Vlaardin- gen kanaal 4 ♦Westmaas kanaal 2 ♦Zuid-Beijerland kanaal 2 ♦Zuidland kanaal 10 ♦Zwartewaal kanaal 10 Voor meer informatie of voor ad- verteren op RDTV kunt u bellen met010-4004.285. CORRECT WINTER T:T: 90 Art.nr.7418 279 499 Art.nr. 54624 599 HEWLETT® PACKARD Art.nr. 59594 499

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 21