Rotterdam Topsport geeft toppers piiofessionele injectie w MaasstaD WEEKBLADEN Sportwethouder Herman van den Muijsenberg: Brief aan het Topsportcentrum i M i Colofon „Ik ben er heel erg trots op, het is een schitterende voorzie- ning." Van de Rotterdamse wethouder Herman van den Muijsenberg (sport en recrea- tie) mag het Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen er wezen. „Ik heb inmiddels van de gebruikers begrepen dat zij het een schitterende complex vinden. Bovendien is het een prima ruimte om sponsors en andere genodigden te ontvan- gen. En wat de ligging betreft, die is natuurlijk ideaal, zo vlak bij de Kuip." Wat Van den Muijsenberg met name tevreden stemt, is dat het Topsportcentrum volgens plan ning en binnen alle door de ge- meenteraad gestelde budgettaire randvoorwaarden is gebouwd. De totale fictieve stichtingskosten van het complex inclusief de aan- leg van parkeergelegenheid en met doorberekening van de grondprijs, bedraagt afgerond 28 miljoen gulden. Omdat de ge- meenteraad ervoor heeft gekozen de dienst Recreatie Rotterdam (dRR) - formeel ontwikkelaar, bouwer en eigenaar van het Top sportcentrum - de grond te schen- ken, schommelt de kostprijs er- gens tussen 19 en 20 miljoen. In 1990 wordt op het stadhuis voor het eerst serieus gesproken over de noodzaak van een sport- complex kleiner dan Ahoy', maar groter dan de gemiddelde wijksporthal. Diverse haalbaar- heidsonderzoeken volgen waarbij er in eerste instantie vanuit wordt gegaan dat de nieuwe hal door een private onderneming zou worden gebouwd en geexploiteerd. Hier- voor had zich al een aantal gei'nte- resseerde bedrijven gemeld. Het sportcomplex zou in de directe omgeving van Ahoy' worden ge- realiseerd. Later, geheel in lijn met het Rotterdamse beleid om sportvoorzieningen te clusteren, verhuist het sportcentrum naar het terrein naast de Kuip. Na vele omwentelingen der amb- telijke molens, zeven jaar later, als alle oorspronkelijke potentiele in- vesteerders van het toneel zijn verdwenen, besluit de dRR het gemeentebestuur voor de keuze te plaatsen: 6f we laten het plan vol- ledig varen, of we besluiten als ondernemende overheid er zelf in te stappen, om dan na een jaar of drie, als de koudwatervrees bij de huiverige bedrijven is verdwenen, de exploitatie aan een marktpartij over te dragen. Het college besluit dit tweede ad- vies op te volgen, met dien ver- stande dat de exploitatie van het Topsportcentrum al vanaf dag een in handen komt van Ahoy'„Het is goed dat Ahoy' dit nu al direct doet", vindt wethouder Van den Muijsenberg. Hij rept van een 'ideale formule': de gemeente (dRR) als eigenaar, Ahoy' als uit- bater. Het verwachte exploitatie- tekort van 534.000 gulden dit jaar komt voor rekening van de dRR. Van den Muijsenberg is ervan overtuigd dat meer Rotterdam- mers actief aan sport zullen gaan doen als gevolg van de komst van het Topsportcentrum. Zoals de successen van Tom Okker voor de wethouder in zijn jeugd in Den Haag aanleiding waren zelf ook een racket ter hand te nemen, zo zullen inwoners van Rotterdam zich volgens hem laten inspireren door sportieve prestaties in het nieuwe complex. Goed voorbeeld doet goed volgen, of, in de woor- den van Van den Muijsenberg: „Breng de topsport naar de men- sen, en de mensen gaan sporten." Bestc mcdcwcrkers van hcl Topsportcentrum, Nu wc ons ruim een maand vaste bewoner van jullic schitterende Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen mogen nocmcn, willcn wc langs dcze wcg graag een woordjc lot jullic richlcn. Reeds ticn jaar staan we aan de top van hcl Ncdcrlandse vollcybal. Maar, zoals inmiddels bckend is, willcn we vcrder. Doorslromcn naar de lop van Europa is ons doel, professionaliscrcn het kernwoord. Onze vcrhuizing van Zevcnhuizcn naar het Topsportcentrum in Rotterdam past hierbij vollcdig in het toekomstplan. Een schitterende sporthal, met een scala aan mogelijkheden wat betreft hcl ontvangen van publick en sponsors. De uitdaging is nu om icdcrc wcdslrijd zoveel publick te krijgen dat het gezclligc en knusse sfcertje dat men gewend is, nict vcrlorcn gaal. Het publick entertainen is van groot bciang. De verende vloeren een hoogtc van maar licfsl 13 meter maken de lopsporthal uniek in Ncdcrland en zal vele tcgenslandcrs verbaasd doen staan. Ons eerste succes, het winnen van het kwalificatietoernooi om de Europacup, is reeds behaald. Succes, dat mcde dankzij jullic is behaald! Langs dcze weg willcn wc jullic dan ook bedanken voor de gewcldigc samenwerking en hopen we dat deze nog tot vele overwinningen zal lciden. Namcns Cadcnz.Ncsselandc Heren 1 Gerard van der Wende Voorzitter Stichting Topvolleybal Rotterdam 4 m Redactie Fotografie Rob Kamminga Maarten Ritman Dick Sluij ter Bart Vlietstra Vormgeving Jeroen Pater Jan Mulder De Stichting Rotterdam Top sport heeft zich altijd als voor- naamste taak gesteld het top- sportklimaat in Rotterdam te verbeteren en te professionali- seren. „Elke vereniging zou het vergroten van zijn financi- ele draagvlak als doel moeten hebben." Een typerende uit- spraak van Hans den Ouden dammer, sinds februari vorig jaar directeur van Rotterdam Topsport. Daarvoor was hij wethouder in de Maasstad met onder meer sport en recreatie in zijn portefeuille. Iemand die dus weet waarover hij praat en die het Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekerin gen ziet als iets waar hij en an- deren keihard voor geknokt hebben. „We mogen er trots op zijn. Waar in Nederland kunnen handbal-, volleybal-, en basketbalverenigingen nou speien voor 2500 toeschou- wers?" Den Oudendammers rol bij het laten slagen van de plannen in '98 voor het Topsportcentrum is groot geweest. De kersverse di recteur, die zelf 'een beetje ten- nist en een beetje zwerat", was als wethouder de man die het moest afmaken tijdens college- vergaderingen. Den Oudendam mer: „Maar het succes heeft vele vaderen. Het was Rotterdam Topsport dat in 1994 het plan voor een grote sporthal in de stad aanzwengelde, omdat er simpelweg een gebrek was aan zo'n hal voor de topvolleybal-, basketbal- en badmintonvereni- gingen die Rotterdam Topsport onder haar hoede had. Ahoy' was te groot, andere sportruim- tes weer te klein. Uiteindelijk werd in '98 besloten de bouw te laten starten." Het kantoor van Rotterdam Top sport verhuist dezer dagen van stadion Feijenoord naar het nieuwe topsportcomplex. Bij de stichting, die negen jaar geleden aan de Coolsingel begon als het eenmansbedrijfje van de vorige directeur Jaap Noordenbos, zijn vandaag tien personeelsleden fulltime in dienst. Belangrijke taken zijn het adviseren van het gemeentebestuur over accom-t modaties zoals het Topsportcen trum. Ook onderhoudt de stich ting nauwe banden met het Sportmedisch Centrum. Verder proberen Den Oudendammer en de zijnen grote sportevenemen- ten en de bijbehorende sponsors binnen te halen. Daarnaast wordt gezocht naar geldschie- ters voor de stichting zelf en voor topsporters en verenigin- gen. Rotterdam Topsport doet tevens dienst als het Olympisch steunpunt van Rotterdam en on- dersteunt en adviseert in die functie naast topsporters ook ta- lenten en 'b-sporters die de po- tentie hebben om a-sporter te worden'. Verenigingen en sporters die in aanmerking willen komen voor de hulp van de stichting moeten aan bepaalde criteria voldoen. Den Oudendammer: „Ze moe ten minimaal op het hoogste ni veau in hun tak van sport actief zijn. Al hebben we incidenteel ook contact met ambitieuze, iets lager spelende verenigingen of met talenten die regionaal gese- lecteerd zijn. Wat we ze te bie- den hebben? Vooral een hoop kennis over hoe je zo professio- neel mogelijk bezig moet zijn met zaken als sponsoring en communicatie. Ook kunnen we ftnancieel wat bijdragen en rege- len we faciliteiten met natuurlijk als mooiste voorbeeld het Top sportcentrum. Ook kunnen ze gebruik maken van het Sportme disch Centrum."Goed, de zaal- sporters zijn nu onder de pan- nen, maar waar blijven de facili teiten voor de andere sporters? Den Oudendammer: „Daar zijn we mee bezig. We hebben al een initiatief voor een hockeystadi- on en een wielerbaan bij het ge meentebestuur neergelegd. Ook hebben we plannen om in Rot terdam een vijftigmeter wed- strijdzwembad en een goede at- letiekaccommodatie te realise- ren. Elke Rotterdamse sporter moet in onze visie optimale om- standigheden om te presteren hebben." „Als tegenprestatie vragen wij niet veel", vindt de directeur. „Hooguit het melden van hun prestaties, hier en daar wat gratis kaarten voor sponsors en wat re clame. Kijk, voor de individuele sporters is het simpel. Die heb ben een NOC-NSF-status en als ze die verliezen door slechte prestaties stoppen wij ook met ondersteuning." Sprintster Nelli Cooman, bokser Don Diego Poeder en badmin- tonner Jeroen van Dijk zijn de sportambassadeurs van Rotter dam Topsport. Dat wekt verba- zing, want de eerste twee zijn niet meer actief als topsporter en Van Dijk vervolgt binnenkort zijn carriere in Denemarken. Wordt het geen tijd de ambassa- deurs te vervangen? „Dat weten we nog niet", antwoordt Den Oudendammer. „Deze sporters blijven in ieder geval tot aan het eind van hun contract, tot eind 2000, aan als ambassadeur. Ze zijn voor ons nog altijd interes- sant, omdat ze veel in de publici- teit komen. Nelli Cooman was bijvoorbeeld al gestopt toen ze bij ons kwam, maar blijkt een goede ambassadeur te zijn en Je roen van Dijk zal nog toernooien in Nederland speien en overal blijven uitdragen dat hij Rotter- dammeris." Breng topsport naar de mensen en de mensen gaan sporten' Herman van den Muijsenberg i III M Hans den Oudendammer

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 15