Dop Dop WOOODJOWOt) mm if w Woning van de maand Hi 4.95% 5.65% 6.50% KisS Wit met een tintje in de keuken van 2000 Harde vloeren in meer dan alleen houtmotief Nieuwstraat 21/b - Schiedam PROFITEER NU NOG VAN DE LAGE RENTE LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.35% 5 jaar 10 jaar 20jaar LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.95% 5 jaar 5.15% 10 jaar 5.85% 20 jaar 6.50% Hypotheekwijzer BV Positie koper versterkt door keuringsrapport Zonneboilers en -panelen mmm Bon voor gratis taxatie van uw woning Lage rente voor regio Rijnmond! NIEUWBOUW BESTAANDE BOUW Rotterdamsedijk 437, Postbus 888, 3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig en onafhankelijk DOP DOP Vastgoed b.v. In hartje Schiedam nabij winkels en openbaar vervoer gelegen driekamer parterre appartement (1997) in oude stijl gebouwd met tuin achter op het Westen. Begane grond: Entree, hal met bergkast, toilet, doorzonwoonkamer met open keuken 9.60 x 3.45 m, toegang tot tuin 7.10 x 4.50 m op het Westen met berging en achterom, 2 slaapkamers respectievelijk 2.35 x 2.65 m en 3.40 x 3.10 m, bad- kamer 2.40 x 1.70 m voorzien douchehoek, wastafel en wasmachine-aansluiting. Algemeen: het object is volledig ge soleerd en voorzien van dubbele beglazing, verwarming d.m.v. c.v., erfpacht afgekocht tot 01-01-2046, oplevering le kwar- taal 2000. Vraagprijs: 259.000,00 k.k. V.v.E 110,00 per maand (per 01-10-2000/ 150,00 per maand) en aankoop huurwoning en oversluiting huidige hypotheek Rijnmond Adviseurs en bemiddelaars in o.g. Donderdag 13januari 2000 XQ01 VBO-makelaars presenteren de APK voor bestaand vastgoed WATER WEG - De APK voor au to's is al jaren een bekend ver- schijnsel. De VBO-makelaars en vastgoedadviseurs hebben on- langs echter ook de APK voor vastgoed gepresenteerd. De con- sument wordt hierbij in een over- zichtelijk bouwkundig rapport, dat voldoet aan de normen van de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (Nationale Hypotheek Garantie), helder gei'nformeerd over bouwkundige gebreken, achterstallig onderhoud, metho- den van herstel en de kosten die hiermee gepaard gaan. Bij de VBO-makelaars zal de keuring, die alleen van toepassing is op be- staande woningen, in principe deel uitmaken van de standaard- procedure bij verkooptransac- ties. Daarmee bieden zij de ko- pers een belangrijke primeur. Het eerste APK-keuringsrapport werd onlangs uitgereikt aan J. Remkes, staatssecretaris van VROM. Remkes was buitengewoon enthou- siast over het initiatief van de VBO. Hij benadrukte dat de APK gezien kan worden als een 'belangrijk in strument als het gaat om de bescher- ming van de consument'„Wie een WATER WEG - De keuken als center-piece. De blikvanger van de woning. Geld lijkt geen rol te spe- len bij de aanschaf van het kook- domein. Terwijl de apparaten, pa- nelen en kranen in de keuken van nu steeds duurzamer worden, wordt de levensduur van de keu ken steeds korter. Na acht jaar is de gemiddelde consument hem al- weer zat en wordt er naar iets nieuws uitgekeken. Een bijzondere ontwikkeling, die van de Nederlandse keuken. Bui- ten kijf staat dat de keuken enorm populair is geworden de laatste ja ren. Bij de aanschaf van een wo ning wordt niet zelden bezuinigd op allerlei andere dingen in het huis, om de keuken maar naar ei gen smaak in te kunnen richten. Ook het aanbod wordt steeds gro- ter. Was het vroeger nog of elec- trisch, 6f op gas koken, tegen- woordig is er keuze uit gas, elec- trisch, keramisch, inductie en nog veel meer. Mede door de vele kookprogram- ma's die de laatste jaren op TV te zien zijn (geweest) heeft de concu- ment steeds meer kennis gekregen over de nieuwste snufjes op kook - en keukengebied. Ook wordt er steeds meer appara tus in de keuken ondergebracht. Nieuwste trend is om ook de was- machine en -droger in de keuken onder te brengen, puur vanwege het gemak en het feit dat alle appa ratus op deze manier in handbe- reik is. Bijna negentig procent van de mensen die een keuken aan- schaft, koopt ook een vaatwasser. Al die apparaten gaan dan weer wel ten koste van de opbergruimte. Een keukenkastje maakt plaats voor een vaatwasser of combimag- netron en de verloren gegane ruina te wordt in de vorm van een leuk plankje of apart kastje teruggeto- verd. Wat de kleur betreft; aan het gele monopolie lijkt een einde te ko- men. Wit met een tintje zal het vol- gens de kenners helemaal gaan worden. Mas ook de terugkomst van de compleet witte strakke keu ken moet niet worden uitgesloten. De Eiken keuken wordt zo goed als niet meer verkocht. Liefheb- bers hiervan kopen tegenwoordig liever een nostalgische keuken vol met zogenaamde 'boeren-onderde- len' in Oudhollandse stijl. Staatssecretaris J. W. Remkes (2e van rechts) kreeg de eerste APK uit handen van J.E. van derReijd (3e van rechts), voorzitter van de VBO. bestaand huis koopt krijgt met dit rapport buitengewoon praktische informatie over de bouwkundige staat van de woning, de herstelmo- gelijkheden en de kosten daarvan. De APK voor vastgoed geldt, zoals gezegd, alleen voor bestaande bouw. Wie een nieuwbouwhuis koopt kan voor een bouwkundige rapport hiervan een beroep doen op de keuring van de Vereniging Eigen Huis. De adjunct-directeur van deze organisatie, mr F. van Loon, is blij met de APK voor (bestaand) vast goed. Vooral omdat het voor de consument belangrijk is om voor aankoop zicht te hebben in kosten van onderhoud en herstel op korte en op lange termijn. De nieuwe service is ontwikkeld door Noeken Partners uit Appin- gedam. In de computer heeft dit be- drijf een compleet landelijk net- werk zitten van bouwkundige in- specteurs. Aanvragen die binnen- komen worden automatisch door- gezonden nas de inspecteur van de betreffende regio. De rapporten worden al binnen zes dagen na aan- vraag geleverd. Zo wordt er geen onnodige tijd verspeeld. De prijs die men voor een APK- keuringsrapport betaalt is afhanke- lijk van de grootte van de woning. Voor woningen tot vierhonderd vierkante meter is de prijs bijvoor- beeldfl. 375,-, exclusief BTW. Wie een keuring echter aanvraagt via een VBO-vastgoedadviseur of ma- kelas betaalt echter fl. 315,-. De VBO is een ferm voorslander van het keuringsrapport en vindt dat het in principe altijd deel moet uit maken van de dienstverlening van de vastgoedbemiddelas. Men wil de consument immers een zo groot mogelijke zekerheid bieden bij de aankoop van een woning. Drs. C. Vendrik, financieel specia list van Groen Links, erkent ook dat de APK een belangrijk pluspunt is voor de koper. „Het beschermt as- pirant-kopers (vooraljonge mensen die voor het eerst van hun leven een huis kopen), het versterkt hun posi tie als koper en dwingt tevens tot in- zicht." En dat is vooral nu zo be langrijk met een huizenmarkt die vooral 'verkopersmarkt' is, vanwe ge de enorme vraag naar koopwo- ningen. Met het oog op de grote hoeveelheid eengezinswoningen uit de jaren zestig en zeventig die men binnenkort op de markt ver- wacht, lijkt de APK ook precies op het juiste moment te zijn gekomen. Wanneer die woningen verkocht gaan worden, moet de koper inzicht hebben in de bouwkundige staat en alle mogelijke onderhoudstechni- sche gevolgen. De APK is daar het geschikte middel voor. Met de APK voor vastgoed heeft de VBO (In Schiedam is Dop&Dop Vastgoed de VBO-vastgoedadvi seur) haar naam van trendsetter op de woningmarkt weer eens te meer waargemaakt. Eerder al baarde de organisatie opzien met tal van dien- sten die zijn toegesneden op de vraag van de consument, zoals de drie dagen bedenktijd die geboden wordt en een concurrerend tarief dat beduidend lager ligt dan dat van NVM-makelaars bij de verkoop van een huis. Bij Dop&Dop Vast goed kunnen ze u nog veel meer vertellen over de APK en tal van an dere zaken die komen kijken bij de aan- en verkoop van een huis. Dop&Dop Vastgoed is te vinden aan de Rotterdamsedijk 437. Loop gerust eens binnen of maak een tele- fonische afspraak, tel. 473 88 88. WATER WEG - De harde vloer is volop in ont wikkeling. Nieuwe soorten, kleuren, combi- naties en figuren trekken steeds meer mensen over de streep. Vooral bij lami- naat heeft de consument een ongekende vrij- heid in het zelf vormgeven van de ondergrond. Daarom voor- spellen kenners dat laminaat de ze eeuw alleen maar nog polu- lairder wordt. Harde vloeren hebben een trendy karakter en dat geldt dan met name voor laminaat. Het bekende houdessin is al lang niet meer de enige mogelijkheid. Figuren kunnen er in verwerkt worden en wat momenteel vooral in is, is de vloer die in verschillen- de natuursteensoorten is uitge- voerd. Een combinatie hout/na- tuursteen is natuurlijk ook moge- lijk. Ook bij laminaat wordt er tegen woordig vaak teruggegaan in de tijd. Het interieur wordt antifek, dus Tegelmotief in laminaat. ook de vloer moet een antieke uit- straling krijgen. In de nieuwe inte- rieuren kan de Griekse en Romein- se oudheid worden teruggevonden in sierranden, -tegels en -friezen. De vrijheid in het leggen van een bepaald patroon, zorgt er voor dat er altijd een unieke vloer ontstaat. Een antiek karakter is ook te krij gen door de zogenaamde 'used- floor' Een vloer die er uit ziet als- of hij al vaak gebruikt is. Deze vloeren zijn op z'n mooist in lichte tinten als wit en lichtblauw. Vanille is de kleur van dit moment. WATERWEG - Zon geeft licht en warmte. Ga maar op het strand liggen of in een serre zit ten en laat de stralen op je inwer- ken. Dat levert niet alleen een mooie teint op, maar ook de no- dige zweetdruppels. De zon is een eindeloze bron van energie. De zon levert bijvoorbeeld meer dan vijftig keer zoveel energie dan we in Nederland aan gas, benzine en electriciteit nodig hebben. De laatste jaren zijn er steeds meer manieren gevonden om zonne-energie praktisch te gebruiken. Overheid en leveran- ciers zijn het er al over eens dat deze eeuw de eeuw van de zon zal worden. Zonneboilers, zonnecollectoren, zonnepanelen; er zijn steeds meer I manieren op de markt gekomen om de warmte van de zon om te zetten in bruikbare energie voor de woning. In 1998 ontdekte Rijks- waterstaat dat asfalt prima dienst kan doen als zonnecollector. Er was een manier gevonden om de warmte uit de zomer op te slaan en in de winter weer terug aan het as falt te geven. Het systeem werkt inmiddels al zo goed dat er in de zomer meer warmte wordt ge- maakt dan er in de winter nodig is om het asfalt op de juiste tempera- tuur te houden. In feite komt dit proces eigenlijk gewoon neer op het verwarmen van water. Net als bij een zonneboiler. Een zonneboiler bestaat uit een zonnecollector, een zogenaamd 'energiebesparend dakraam' en een opslagvat. De zonnecollector, waar water doorheen stroomt, wordt op het dak van de woning geplaatst. In de woning staat een opslagvat. Via een warmtewisse- laar geeft de zonneboiler warmte af aan het leidingwater om het op minimaal zestig graden Celsius te brengen. Maar wat dan als de zon niet of wat minder schijnt? Dan neemt de CV-ketel het werk over en wordt het water op de 'normale' manier verwarmd. Een huishouden kan op deze manier toe met de helft minder aardgas om het water te verwarmen. Die winst kan nog verder oplopen als men een boiler heeft met een zogenaamde hotfill- mogelijkheid. Dit houdt in dat het door de zon verwarmde water ook gebruikt kan worden voor de vaat wasser of wasmachine. In Nederland zijn momenteel on- geveer 40.000 zonneboilers gei'n- stalleerd. Een standaard boiler kost al gauw 4500 gulden, inclusief BTW en installeren. Vaak geven gemeentes wel subsidies op de aanschaf van zonneboilers, kortin- gen die soms best aardig op kun nen lopen. De zon kan ook electriciteit op- wekken. Op kleine schaal wordt dit soms toegepast bij rekenmachi- nes of horloges. Wie in huis elec triciteit wil opwekken door de zon moet een zonnepaneel (laten) aan- brengen. Dan kan ongeveer tien procent van de electriciteit die jaar- lijks wordt gebruikt met dit paneel worden opgewekt. Zonnepanelen zijn eveneens duur. Voor vier vier kante meter zonnepaneel is men ongeveer 4800 gulden kwijt, inclu sief BTW en installeren, maar ook inclusief subsidies. Voor informatie over zonneboiler- subsidies, zonneboilerinstallateurs en duurzame energievormen kunt u terecht bij het informatiecentrum Duurzame Energie, Postbus 12, 6800 AA in Arnhem. Telefoon: 0900 - 9892. Op internet: www- .duurzame-energie.nl De zonnecollector wordt ook wel aangeduid als het 'extra dakraam'. mrnm O Ja, ik heb plannen om mljn huis te verkopen O Neem contact met mij op voor een oriinterend gesprek dat mij tot nlets verplicht O Bel mij overdag tel.: O Bel mil's avonds tel.: Naam: Straat: Postcode: Plaate: Stuur deze bon zonder postzegel naar: Dop t Dop Vastgoed b.v. Antwoordnummer 188,3100 AW Schiedam Rotterdamsedijk437 3112AS 8chledam Postbus888 3100AW Schiedam Telefoon 010 - 473 88 88 Telefax 010 - 427 02 06

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 23