J m^L maasstad mm 4 *UL1 'Daniel was een zachtaardige jongen die het niet verdiende slachtoffer te worden' 'Zelfs de winkels in het ABC-complex hebben geen gelijke openingstijden' "BIJ HEEREN" 10% KORTING GRAND CAFE RESTAURANT krantl netel onmacht en verdriet na zinloos geweld Coppens, voorzitter Centrummanagement over winkeltijden: Alleenstaanden gezocht! liesbeth van den herik Drie kleine brandjes i. Bij inlevering van deze annonce: ontvangt u SCHIEDAM maasstad kerk maasstad weekbladen Rommelmarkt 'We krijgen een belangrijke functie in de regio' Yoga Tekenen Thomas Vrijwilligers Harmonia Lezing 55-Plus r i i i i i i i i op de totaalnota van een diner I J OPENINGSTIJDEN: di.-wo. 16.00-01.00 uur do.-vr. 12.00-01.00 uur za. 15.00-01.00 uur zo.-ma. gesloten V Woensdag 12 januari 2000 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur: dhr. R. Buitenwerf. 17.00 uur: ds. J.J. Lam. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds. W. Huizer. De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. A.H. Leatomu. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds. W. Verhoef. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. B.J. Eikelboom. 16.30 uur: ds. B.J. Eikelboom. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. 10.30 uur: euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur en di 19.30 uur. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. deKoning HOOFD ADVERTENT1E GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Ger van Veen VLAARDINGEN - Zoais ieder kind had ook Daniel van Cot- them dromen. Hij wilde al van jongs af aan sportverslaggever worden. Sport was hem met de papiepel ingegoten. Hy was lei- der van het Schiedamse Spirit hockeyteam Al, scheidsrechter by de jeugd, lid van de jeugd- commissie en hij speelde cricket bij Excelsior 20. Daniel speelde gitaar, was gei'nteresseerd in voetbal, hield van astronomie en had verder een enorm veel- zijdige interesse. Alle dromen en interesses werden door 66n domme klap van stupide en zin- loos geweld geelimineerd. Grootheidswaanzin en machogedrag van een groep domme jongeren executeerden de jeugd van een jongen die vol in het leven stond. „Ik kan u niet uitleggen wat het betekent je zoon zo verkrampt en buiten bewustzijn de volgende ochtend in bed te vinden", zei de vader van het slachtoffer afgelo- pen maandag tijdens de perscon- ferentie in het Vlaardingse ge- meentehuis. Aangedaan en moe- dig liet hij de pers weten welk een mooie zoon hij eens had. Hoe trots hij was op zijn jongen. Da niels' vader betrok ook op nobele wijze de verhouding van zijn zoon met Loes Ippel. „Het was een intens, innige bijna nobele liefdesverhouding en pril geluk dat nu letterlijk in 66n klap is ka- pot gemaakt." Tussen de woor- den door hoorde je hoe ongelofe- lijk veel hij hield van dat jong, dat zo vredelievend en zachtaardig was: „Hij verdiende het niet dit te zijn aangedaan buiten zijn schuld." Het verdriet stond in zijn ogen maar de vader wilde afmaken waaraan hij begon. Hij dankte het gemeentebestuur, de spoorweg- politie, de NS en de verzorgers van het Dijkzigtziekenhuis voor hun zorgzame inzet om Daniels leven te behouden en de daders op te sporen. „Wij zullen in het belang van het nog lopende on- derzoek alsmede ons ongelofelij- ke verdriet geen verdere medede- SCHIEDAM - Vixy treedt vrijdag 14 januari op in cafe Podi um aan de Lange Haven. De band begon ooit met punkmuziek en maakt nu, na vele omzwervingen, het funkpoplied. Aan- vang 21.30 uur, toegang gratis. The Red Sea Sharks treden za- terdag 15 januari op vanaf 22.30 uur. Deze muziek is het best te omschrijven als Delftse country-rock. lingen meer doen." En de vader vertrok met de emotie die hij ach- terliet voor de hoogwaardigheids- bekleders. Ook burgemeester Stam was dui- delijk geemotioneerd en laakte het zinloze geweld. Ook de spreekbuis van de spoorwegpoli- tie Gert van Beek liet zich even gaan. „Sommige jongelui schep- pen er behagen in zich te gedra- gen als ongepast tuig. De advoca- ten van de verdachten zullen het wel gooien op niet bedoeld en niet beoogd. l/l/oPf/P Maar het feit l"'UCUC' blijft bestaan dat er geweld gebruikt is dat een leven heeft genomen." De namen van de aanvallers zijn nog onbekend, toch staat het vast dat het om een groep gaat die be- kend staat bij de politie. Vlaardin- gen Oost, hoewel de gemeente het bagatelliseerde, staat bij de NS bekend als risicostation. In het verleden werd er een mede- werker in elkaar geslagen en ver- nielingen zijn aan de orde van de dag. Ook de Hoekse lijn (Rotterdam- Hoek van Holland v.v.) wordt als risicovol aangeduid. In december van het vorige jaar werden er op station Schiedam Centrum nog enkele personeelsleden gemoles- teerd, waarna een staking volgde. Inmiddels zijn er veertig maatre- gelen genomen om de veiligheid te verbeteren, waaronder meer conducteurs op lijn, in-en uit- gangscontroles op de stations, ca mera's op de perrons en vliegen- de brigades die her en der contro- leren. Extra personeel wordt mo- menteel gewerfd en ingewerkt. OR medewerker van de NS en conducteur Gerard Wold kan dat beamen. „In het verleden kenden wij onze pappenheimers via het sociaal-cultureel werk. Nu er vrij- wel geen geld voor dergelijke ac- tiviteiten beschikbaar is zijn wij een beetje de weg kwijt. De be- zuinigingen doen ons de das om. Je herkent de relschoppers niet meer met alle gevolgen van dien." Dat de stations steeds meer eenzame en spookachti- ge vestigin- gen worden baart ook Wold zorgen. „Als ik in burger een kaartje uit de automaat trek, kijk ik ook om me heen, ben ik ook niet zeker van mijn eigen vei ligheid. Misschien zouden de lo- ketten altijd open moeten zijn." Het economisch belang heeft de tijden 'van toen geluk nog heel gewoon was* verdreven naar de verten van de onbenulligheid. De onbenulligheid van liefde. En de vader vertrok uit de persconfe- rentie. Hij en zijn vrouw waren de enigen die het kind hadden zien lijden. Die het kind hadden zien sterven. Iedereen die een kind heeft ziet de tranen door de ogen van de vader of moeder. Een klap. Een leven. Drie levens. Va der moeder en vriendin. Na Am sterdam, Leeuwarden en Gorin- chem is nu ook Vlaardingen het toneel van onrechtvaardigheid. Ze zagen hoe hun kind opgroei- de: peuterspeelzaal, basisschool, voortgezet onderwijs. Een streep, de streep van magere Hein nam hun kind. En alle kinderen dro men voort over toekomsten vol melk en honing, net als Daniel die zachtaardig en vol overtuiging het nieuwe millennium tot zich nam. Perrons kennen geen cham pagne. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Het is alweer een half jaar geleden dat het Cen trummanagement (CM) zijn Be- leids- en Actieplan presenteerde. Wethouder Luub Hafkamp nam het plan in het proeflokaal van het Gedistilleerd verheugd en dankbaar in ontvangst, en zegde toe 'zo snel mogelijk met het Centrummanagement om de ta- fel te gaan zitten en het plan te bespreken'. Chris Coppens, sinds jaar en dag voorzitter van het Centrummanagement, wacht nog steeds op de uitnodi- ging. Natuurlijk heeft hij wel in formed met de wethouder ge- sproken, dat wel, maar daar heeft zijn achterban niets aan. „In wezen moet dit niet kun- nen", aldus Coppens. Maar het ligt niet aan Hafkamp hoor, meent Chris Coppens, dat het CM nog altijd op een gesprek met de wethouder wacht: Hafkamp is een hartstikke enthousiaste man." Boosdoener is de logge organisatie van de gemeente Schiedam, en het gebrek aan mankracht dat onher- roepelijk afbreuk doet aan de slag- vaardigheid van het ambtelijk ap- paraat. In het actieplan staan tien punten opgesomd. Een heikel punt vormt de gelijkschakeling van de ope ningstijden in het centrum. Som- mige winkeliers houden het om 16.30 uur voor gezien, terwijl hun collega naast de deur tot 18.00 uur openblijft. En dat zorgt niet echt voor duidelijkheid bij de consu- ment, en een leuk gezicht is het ook niet als er veel winkels dicht zijn. ,„Zelfs de winkels van het ABC-complex hebben verschillen- de openingstijden", zegt Coppens. Hij laat een mooi openingstijden- bordje zien, gemaakt door het Cen- Chris Coppens uit kritiek op de slechte communicatie met de Beneluxlijn. Straten worden zonder overleg door de Beneluxlijn afgesloten. Foto Roger van der xraan trummanagement. „Weet je wat er dan gebeurt?'zegt Coppens, pakt een viltstift en doet een onderne- mer na. „Eens kijken: dan blijf ik maandag dicht, en dinsdag ga ik een half uur eerder dicht..." Cop pens verscheurt het aangepaste kaartje maar. Een punt dat wel inmiddels aardig loopt, is de actieve bestrijding van onkruid, het opruimen van zwerf- vuil en hondenpoep. De winkeliers van het Broersveld hebben onlangs een gesprek gehad met de ONS om hierover afspraken te maken. Ook de afspraken over winkeluitstallin- gen zijn goed vastgelegd, een ver- Wilt u graag een andere wending geven Tfan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partner- zoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186-604394. reiatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland ordening hierover is in de maak. „Je ziet zelfs dat sommige onder- nemers door hun collega's erop worden aangesproken wanneer ze een uitstallling middenop straat neerzetten. Die worden op hun vestje gespuugd, dat is een vorm van sociale controle die we niet hadden verwacht." Een ander actiepunt, betere com municatie met de gemeente, loopt volgens Coppens goed: „De com municatie met de gemeente is bui- tengewoon verbeterd. Maar het verlangen van het Cen trummanagement om de parkeerta- rieven in de stad te halveren, is nog niet door de gemeente ingewilligd. CM-lid Piet Jongepier, die voor een groot deel de parkeernotitie van het CM heeft geschreven, heeft nog steeds geen reactie ge- kregen van de gemeente Schie dam, hoewel deze in oktober 1998 werd ingediend. 'Schandalig', oor- deelt Coppens. Het schijnt volgens Coppens te maken te hebben met het externe bureau dat voor Schie dam een parkeeronderzoek uit- voert, wat maar niet wil opschie- ten. Het jaar 2000 wordt volgens Cop pens toch wel een bijzonder jaar. Eindelijk, na jaren van ellende ver- oorzaakt door de aanleg van de Be neluxlijn, komt het einde langza- merhand in zicht. En dan komt er een einde aan de haast eindeloze rij afsluitingen. Kritiek uit Coppens op het gebrek aan samenwerking met de Beneluxlijn. Afsluitingen worden vantevoren niet overlegd met het Centrummanagement, en zo kan het gebeuren dat de Nieuwe Damlaan, een belangrijke ver- keersader, vlak voor Sinterklaas, doodleuk werd afgesloten. Schiedam zit weer in de lift, zegt SCHIEDAM - Op drie plekken in Schiedam-Noord is in de nacht van zaterdag op zondag tussen 04.00 en 05.00 uur brand uitgebroken. De politie stelt een onderzoek in en sluit brandstichting niet uit. In de Jan van Riebeeckstraat in de s Graveland- sepolder stond een container in brand, evenals in de Fokkerstraat. In de Galateestraat (Nieuwe Mathe- nesse) stond een prullenbak in brand. De politie kon de laatste brand zelf blussen. Jacqueline Stouthard internist-oncoloog Clara en Zuider heten nu samen Medisch Centrum Rijnmond-Zuid SCHIEDAM - In Kluphuis Oost wordt zondag 16 januari een rom melmarkt georganiseerd met zestig tafels. Er zijn nog tafels te huur, kosten: fl. 12,50. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur en de toe- gang is gratis. Het kluphuis is te vinden aan de Boerhaavelaan. SCHIEDAM - In de Blauwe Brug gaan 20 januari cursussen yoga van start voor beginners en gevor- derden. Er worden twaalf lessen gegeven en de kosten zijn fl. 87,50. Voor informatie kan men contact opnemen met de docent: 470 50 06. Voor aanmelden: 247 04 64. SCHIEDAM - In de Blauwe Brug gaat 17 januari een cursus tekenen en schilderen van start bestaande uit twaalf lessen. Er wordt les ge geven op maandag van 16.00 tot 17.30 uur. Voor aanmeldingen: 247 04 64. SCHIEDAM - Het Thomasevan- gelie werd na de Tweede Wereld- oorlog in Egypte gevonden en bleef lange tijd onopgemerkt. De laatste jaren is het sterk in de be- langstelling komen te staan. Bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap staat men drie avonden stil bij tek- sten uit dit evangelie. De cursus wordt gegeven op woensdag 19 ja nuari, 2 februari en 16 februari van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten voor deelname zijn fl. 45,- voor leden en fl. 50,- voor niet-leden. Opgave via nummer 473 72 48. WATERWEG - Het Centraal Or- gaan Opvang Asielzoekers (COA) zoekt enthousiaste vrijwilligers in de gemeenten Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis die het leuk vin den om activiteiten te organiseren voor asielzoekers. Gedacht kan bijvoorbeeld worden aan activitei ten met kinderen zoals creatieve middagen of spelletjesmiddagen. Maar ook voor de volwassenen kan er van alles georganiseerd worden. Wie het leuk vindt zich op deze manier in te zetten voor een ander kan bellen met M. de Raadt, tel. 273 30 94 (op woensdag). SCHIEDAM - De Harmonia- avond wordt donderdag 13 januari verzorgd door Dick in 't Veld met psychometrie middels kaarsvlam/ roetlezen, een vrij ongebruikelijke manier van het doorgeven van boodschappen van gene zijde. De avond wordt gehouden in wijkcen- trum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165. De avond begint om 20.00 uur, de toegang: fl. 8,50. SCHIEDAM - Magda Heesen-van den Heuvel verzorgt donderdag 20 januari een lezing over Mandala tekenen. Mandala betekent cirkel. Bij het Mandala tekenen worden binnen de cirkelomtrek lijnen en kleuren om het centrum heen ge- zet. De lezing wordt gehouden in de Magnalia Deikerk in de Albar dastraat om 14.00 uur. Toegang: vijf gulden. SCHIEDAM - Bingoliefhebbers kunnen donderdag 13 januari van 14.00 tot 16.00 uur terecht in dien- stencentrum De Woudhoek. Deel- nemers betalen fl. 7,- voor zes ron- den. Wie liever gaat gymen kan dezelfde dag van 10.00 tot 11.00 uur terecht in dienstencentrum Oost. Kosten: acht gulden per maand. In De Vier Molens is zon dag 16 januari van 13.30 tot 16.15 uur een contactmiddag. De toe gang is gratis. Woensdag 19 janua ri wordt er vanaf 13.30 uur bingo gespeeld in dienstencentrum de Vier Molens. Ook hier betalen de deelnemers weer zeven gulden voor zes ronden. Coppens. Er wordt veel gebouwd in Schiedam, ook duurdere wonin- gen, zodat ook mensen met een wat ruimere beurs Schiedam zullen gaan bevolken. En dat is weer goed voor de middenstand. Verder is de Hoogstraat en het Broersveld weer opgeknapt, voor wat betreft het plaveisel tenminste. En natuur lijk verwacht Coppens veel van de komst van Jan des Bouvrie, al be tekent dit niet dat de ondernemers dan met hun armen over elkaar kunnen gaan zitten. Veel zal er nog moeten gebeuren in de Hoogstraat, willen de klanten van Des Bouvrie met de portemonnee in de hand ook die kant oplopen. Het Schil- derproject zou hierin een bijdrage kunnen leveren; ondernemers kun nen bij het CM aankloppen voor fi- nanciele steun om hun pui op te knappen. Coppens:Onlangs heb ben we weer een rondje gedaan, en dan is het toch wel slecht dat maar 25 eigenaren hebben gemeld er meer van te willen weten. Let wel: 'willen weten'. Dat houdt nog niet in dat ze het ook daadwerkelijk gaan doen." Speciaal "theatermenu" 3-gangen tot 18.45 a fl. 45,- Ook voor een borrel na de theater- voorstelling Gevarieerde menu-kaart vis-vlees-vegetariscft (min. 2 pers.) en een gratis welkomstdrankje RESERVEREN WORDT AANBEVOLEN Broersvest 116* Stadserf Schiedam (naast Theater a/d Schie) Telefoon: 010-4736550 Veertig namen van jongeren van nu en dan nog een heel stel namen van jongeren van toen. Die worden binnenkort op de Hoogstraat aangebracht, ingelegd om precies te zijn. Ingegra- veerd in schitterende gietijzeren tegels. Als referentie aan al die jongeren die elkaar toen en nu op de Hoogstraat ontmoet- ten/ontmoeten. Een leuk idee, maar ik word er eerlijk gezegd niet warm of koud van. Al heb ik nog geen blik op de gietijzeren tegels ge- worpen en dus eigenlijk ook helemaal geen recht van spreken. Ik vraag me af of het 'kunstwerk' niet letterlijk en flguurtijk over het hoofd gaat worden gezien. Want zeg nou eerlijk, wie kijkt er nou naar de grond ah ie aan het winkelen is, of aan het funshoppenzoals ze dat hier zo graag willen noemen. En wie er van uit gaat dat de bodem van de Hoogstraat juist wel veel aandacht zal krijgen heeft wel erg weinig geloof in de aantrekkingskracht van de etalages aldaar en dat is dan ook weer niet helemaal ongegrond. Laten we eerlijk zijn. Maar even serieus: een kunstwerk voor een opgeknapte Hoog straat? Ik krijg er wel weer heel erg het idee van dat er nog er- gens een potje stond dat op moest voor het einde van het jaar. „Nou, laten we dan maar wat leuks in de nieuwe bestrating doen, kunnen ze voorlopig ook niet beweren dat we helemaal niets doen voor de winkelstraat van Schiedam.Ik zit echter nog steeds te wachten op de echte opknapbeurt, de echte maat- regelen, zodat er sowieso nog wat te winkelen valt op de Hoog straat als die fraaie tegels erstraks liggen. Karin van der Knaap h.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3