maasstad Style Trendy echte snuffelwinkel n torn shoppin LAGERWAARD De wondere werefei van het waterbed met huidige woonstijlen DlCllUrll VElt riSERLsiUtrlS L Veel keuze in woondecoratie en inrichting mogelijk Slaapkamer- meubilair decoratiever dan ooit deSede i oud Design VLAARDINGEN-Warmte in huis, een vleugje nostal gic hier en daar, de inrich ting van het huis heeft de strakheid van de jaren ze- ventig achter zich gelaten. Getuige het aantal winkels dat geheel of gedeeltelijk is gespecialiseerd in decor en inrichtingsartikelen, heeft het publiek weer aandacht gekregen voor 'het eigene', dat ene dat nu net past bij de eigen smaak. Style Tren dy, in Vlaardingen, is een van die winkels waar tal van ideeen voor de eigen woon- kamer zijn op te doen. Aanbieding van de eeuw tBSODD rasniiMlQ Walters Elk week |op| Redaetie: Dennis Captein Telefoon: 010-4004485 De eerste indruk van Style Trendy geeft direct de sfeer aan. Een houten vloer, gedrapeerde gordijnen, veel repro-antiek, maar ook tal van kleinere decora- tie-artikelenals kaarsen, glaswerk en beeldjes. Paulien de Kraker- Bijkerk en haar man Sjaak begon- nen de winkel twee jaar geleden, in oktober 1997. De naamsbe- kendheid is inmiddels ziender- ogen gegroeid. „Het is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby", verklaart Paulien de opening van de winkel. „Ter voorbereiding hebben we heel veel beurzen af- gelopen om ideeen op te doen. De eerste keer vind je alles mooi, de tweede keer ga je al kiezen en op- schrijven wat je wilt hebben. Daarna vonden we een lekker oud, nostalgisch pandje in de Pe- perstraat." Het winkelieren beviel en na ruim een jaar werd de overstap naar het Veerplein gemaakt. „Ik ben nog geen dag met tegenzin naar de winkel gegaan, het is altijd an- ders. Het winkelpubliek is hier heel fijn." Hoewel haar man er een baan bij heeft, doen ze zaken als het inkopen nog steeds samen, alleen de inrichting van de winkel is Paulien's eigen terrein en dat gaat haar zo te zien goed af. On- danks de grote hoeveelheid meu- bels en decoratie-artikelen is het in de winkel niet te druk of on- overzichtelijk geworden. - Is er veel belangstelling voor deze leant van de woonmarkt? Paulien: „Het heeft een enorme vlucht genomen. Ook veel men- sen van buiten Vlaardingen ko- men hier winkelen, uit het West- land of uit Schiedam. Het is wel belangrijk om te blijven luisteren naar je klanten, naar wat ze leuk vinden". De naam voor de win kel kwam zo maar bij haar op. Stijlvolle artikelen wilde ze ver- kopen, daarbij ook de trends in de gaten houdend. Style Trendy dus. - Wat zijn de trends momenteel? „Het gaat nu veel naar het ooster- se toe. Het mystieke, maar toch passend in een westers interieur. De kleuren bruin en ivoor zijn po- pulair, maar lila en aubergine ko- men er aan." In oosterse sfeer zijn bij Style Trendy onder meer een kroonluchter en hang- lampjes uit Egypte te vinden. De betreffende lamp komt echt uit Egypte, weet Paulien zeker. „Die man die het importeert komt uit Egypte en heeft zelf een winkel in Amsterdam. Dat is wat mensen: willen iets origineels, het moet geen nep zijn." Andere stijlen bij Style Trendy zijn onder andere de countrystijl en meubels met Engels schapen- leer. Opvallend is een collectie beeldjes uit Ghana, ook nu weer ingevoerd via een Ghanees die zelf uit een fabriekje in zijn dorp importeert. Elders staan beeldjes in een heel andere stijl. „Dat is de Manhattanstijl, handgemaakte beelden uit fossielsteen. Daar zijn we in Vlaardingen de exclusieve verkoper van." Een rondje door de winkel maakt duidelijk dat er meer, nog veel meer te vinden is. Glaswerk uit Tsjechie, Balinees houtsnijwerk, nostalgische wandspiegels, schil- derijen, alles lijkt in de toch niet geweldig grote en eerder knusse winkelruimte vertegenwoordigd. Wie veel kan besteden, kan ex clusieve interieurartikelen uitkie- zen. Maar ook voor de kleinere beurs zijn hier opvallende en leu- ke zaken te koop. Een Italiaanse lamp van Tarallo, gemaakt op het glaseiland Murano voor de kust van Venetie, is hier net zo goed te vinden als beeldjes van 'Pooh and friends' (binnenkort vergezeld door Mickey Mouse) of geur- kaarsen. De veelheid aan artikelen en de gezellige inrichting maken van Style Trendy een echte snuffel winkel, vindt Paulien zelf. „Nie- mand moet zich ook verplicht voelen om iets te kopen. Ik heb liever dat mensen tien keer naar binnen en naar buiten lopen. Je voelt wel aan aan wanneer ie- mand wel iets aan je wil vragen." Ze heeft nog een goede raad voor wie op zoek gaat naar iets leuks voor het interieur.Mensen, richt je huis in zodat je je er prettig in voelt. Natuurlijk zijn er trends, maar ga daarbinnen vooral je ei gen gang en pas het aan jezelf aan." Style Trendy is te vinden aan het Veerplein 36-A in Vlaardin gen. Telefoon (010) 4346461. In de meeste slaapkamers moet echter nog veel meer opgeborgen worden, zoals kleding, schoenen, handdoeken, sportspullen en de kofferset. Een kast(enwand) is dan ook onmisbaar. Neem een 'losse' kast, laat er eentje exact op maat maken of kies voor een aanbouw- programma. Steeds meer slaapka- merkasten hebben aansluitmoge- lijkheden voor audio en video. Open schappen zijn decoratief 6n functioned voor woonaccessoires, boeken of een TV-tje. Sommige merken voeren kasten met een (uit- klapbaar) schrijftafeltje, voor wie 's avonds nog even wat wil wer- ken. In kleine slaapkamers zijn kasten met schuif- of vouwdeuren prak- tisch. Spiegelpanelen werken extra ruimtelijk. Grote slaapkamers kun- nen wellicht afgeschot worden met een interieurwand, waardoor een zogenaamde 'walk-in' kastenka- mer ontstaat. Dan zijn er ook nog van die kleine spulletjes die dag en nacht onder handbereik moeten blijven. Nachtkastjes of -tafeltjes bieden uitkomst, maar er zijn ook allerlei lossen aanhaaktafeltjes en verrijdbare (rol)containers te koop. Ook de nieuwe achterwanden met planchets, schappen en laden bie den volop afleg- en opbergruimte. Gesignaleerd: bedden met een soort achtertafel; een brede 'rug' die geschikt is als aflegbald (side- table) 6n als werkblad. Wat de mo- dieuze kant van slapen betreft, gaat het natuurlijk vooral om de dek- bedovertrekken, spreien, plaids en quilts. En niet te vergeten: kussens. Net als in de woonkamer zien we ook in de slaapkamer heel veel sier- en leefkussens; royaal uitge- voerd in zachte teddystof; stoer breiwerk of nepbont. In de bedmo- de zien we sowieso een keur aan bijzondere materialen. Naast ka- toen, praktische kreukvrije stoffen en luxe materialen als glanzend sa- tijn en zijde zijn daar de grovere weefsels, breisels, wafelstoffen, vilt, gewatteerde en wollen stoffen. Ook gezien: overtreksels in flanel, fleece, jeans, ribfluweel en trans- parante voile op katoen. Overigens zijn met voilestoffen ook mooie klamboes te maken; een hype op zich! adverteren? telefoon; 010-4004463 Net aan het begin van het nieuwe millennium komt Lagerwaard Design al met de aanbieding van de eeuw. U kunt de bezitter worden van deze schitterende DS-23 fauteuil van het topmerk De Sede voor een ongekend lage prijs. Het model is leverbaar in diverse kleuren living leder (zolang de voorraad strekt). Nu slechts fl. 3995 (in plaats van fl. 5880,-). of Switzerland Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Tel; 010-4507466 Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. De ontwikkeling van het waterbed is, in termen van comfort en kwali- teit, de laatste jaren in een stroom- versnelling geraakt. De vormge- ving is daar een paar stappen bij achtergebleven. Het uiterlijk van de nieuwe generatie waterbedden heeft een ware metamorfose on- dergaan; de massieve bak, die vroeger de basis vormde, is ver- vangen door een ranke ijle con- structie op pootjes die haast lijkt te zweven. Dankzij uitgebreid onderzoek en de nieuwste technische ontwikke- lingen is het tegenwoordig moge lijk om zelfdragende constructies te maken voor waterbedden. Geen grote massieve bakken met plint en traditionele gewichtsverdelers maar het comfort van een waterbed met een uiterlijk dat zich kan me- ten met elk ander hedendaags slaa- psysteem. Nieuw zijn de waterbed den met een strakke futuristische aluminium omlij sting, een aan- winst voor elke minimalistische slaapkamer. Doordat de bedden te genwoordig op pootjes staan lijken ze veel kleiner en minder massaal Het frame van Ozo Model Curved is gemaakt van licht, duurzaam en vormvast aluminium. In combinatie met het bijzondere ontwerp ontstaat een perfect zelfdragende constructie. dan het oude type waterbed, op- tisch nemen ze veel minder ruimte in beslag. De uitvoering en afwerking van het waterbed zijn door deze ont- wikkelingen bijna onbeperkt. Voor het designinterieur zijn er sober en verfijnd afgewerkte bedden in alu minium en/of kunststof. Versies met stof beklede hoofd- en voet- De mahoniehouten bed 'Eclips' heeft een wenge finish en als bijzondere accenten aluminium krullen. De schitterende dekbedovertrek 'Sommeil' is jaquard geweven en gemaakt honderdprocent katoen satijn. Voor informatie: 0343-442144. Qua kleuren, materialen en dessins staat de bedmode dus al lang niet meer op zichzelf, maar loopt syn- chroon met de belangrijkste woon stijlen van dit moment. Wit en grijs zijn dus de hoofdkleuren; getipt worden roodpaars en (olijf)groen. Bij de houten slaapkamers is kersenhout nog altijd de nummer 66n. Sterk in opkomst zijn zowel de lichte houtkleuren als de (kolo- niale) bedden in wenge. Aluminium is een blijvende trend en wordt vooral gebruikt voor bed- poten, hoofdborden en kastgrepen. Mooi zijn ook de aluminium he- melbedden. Qua dessinering zijn daar nog altijd de simpele grafi- sche dessins als blokjes, ruiten en streepjes, maar absoluut de nieuw ste trend zijn.... bloemen! Niet al leen op bedtextiel, maar ook op stoffen, behang en gordijnen. Flo- rale dessins lopen uiteen van lief- lijke Laura Ashley-bloemetjes tot een enkele gestileerde bloem- of bladvorm; met name de trompet- vormige calla en het hartvormige lindeblad zijn in. Populair zijn ook de overtrekken met uitvergrote (literaire) teksten; inclusief de vele Millennium- prints. Een enkele fabrikant levert bij de dekbedovertrekken bijpas- sende gordijnbanieren van transpa- rante linnen en katoenvoile en soms zelfs badjassen en pyjama's in hetzelfde dessin. Steeds meer winkeliers hebben dergelijke 'coordinates' in hun col lectie. Het gaat hierbij om comple te concepten van qua kleur en des sinering op elkaar afgestemde pro- ductgroepen als verf, behang en borders, tapijt, bedtextiel, (gordijn) stoffen en badartikelen. Steeds vaker gaat het ook om bij- passende woonaccessoires zoals lampenkapjes, sier- een leefkus sens, vazen en opbergdozen. Een enkele formule bevat zelfs eethoe- ken, compleet met tafelkleden en servetten, maar ook houten vloeren en karpetten. Nieuw is het concept van vloerkleden met bijpassende leefkussens. Dankzij dergelijke to- taalconcepten is harmonieus com- bineren, het neerzetten van 66n be- paalde stijl, kinderspel geworden; in de woonkamer, maar zeker ook in de slaapkamer. Het resultaat 'klopt' altijd. Dus: stoppen met dromen en aan de slag! borden zijn geschikt voor de meer romantische slaapkamer, om het plaatje compleet te maken zijn ze ook leverbaar met een volant. Een andere optie is een bed met een omlij sting in 66n van de vele hout- soorten die leverbaar zijn, zoals onder andere kersen en beuken. Accessoires zoals bedtafeltjes, al of niet bevestigd aan de bedrand, leeslampjes en lades voor onder het bed zijn extra's die dit slaap- systeem compleet maken. Een andere noviteit is de mogelijk- heid om verschillende slaapsyste- men met elkaar te combineren in 66n bed. Geen echtelijke ruzies meer omdat de ene partner een wa terbed wil en de ander een box- spring. Deze twee verschillende slaapsystemen kunnen naadloos op elkaar aansluiten in 66n bedomran- ding. Het verschil is niet te zien maar pas voelbaar als men erop gaat liggen. Natuurlijk zijn beide systemen onafhankelijk van elkaar verstelbaar, waarbij de waterbed- matras maximaal gestabiliseerd is. Bij de nieuwe generatie verstelbare duo-watermatrassen is de foam- rand in het midden, beter bekend als de partneronvriendelijke zone, verwijderd. De vraag naar water bedden blijft toenemen, steeds meer mensen stappen over van een regulier slaapsysteem naar het comfort en genot van slapen op een waterbed. De slaapkamer is de plek in huis waar we de meeste tijd doorbrengen en niet alleen sla- pend. De functie van deze kamer is geevolueerd van slaapplaats tot volwaardige leef- en recreatie- ruimte. Het bed blijft natuurlijk het essentiele meubelstuk in deze ka mer. Voor degene die esthetische vormgeving, optimale kwaliteit en comfortabel slapen belangrijk vin den is een waterbed het overwegen waard.Voor informatie: 0900- 2025525. ammmmmmmmmmmmmmmm Het is simpel; in de keuken wordt gekookt, in de woonkamer wordt gewoond, in de badkamer gebad- derd en in de slaapkamer gesla- pen. Jazeker, maar er gebeurt veel m66r, zeker in de slaapka mer van tegenwoordig. Slapen, uitrusten, relaxen, vrijen, aankle- den, opmaken, TV kijken, lezen, praten, ontbijten, bellen en nog wat computeren; ons 'nachtle- ven' is bijzonder veelzijdig. Lo- gisch dan ook dat bij de inrich ting en aankleding van de slaap kamer niet alleen gelet wordt op luxe en comfort, maar steeds meer op stijl en sfeer. Bedden, slaapkamermeubilair en bedtex tiel worden 'huiselijker' en modi- euzer; de toegepaste kleuren en materialen sluiten naadloos aan bij de belangrijkste woontrends van dit moment. De slaapkamer als veelzijdige 'chill-out' room. Jan des Bouvrie roept het al ja ren, maar nu lijkt iedereen het er- over eens: wit is weer helemaal terug in beeld. En dan gaat het niet zozeer om de offwhites, maar om kraakhelder wit. Een tweede belangrijke kleurgroep in de slaapkamer is het hele grijs- gamma: van zilver tot antraciet, van blauw- tot muisgrijs. Het gaat dan zowel om de lakkleuren van bedden en meubels als de nieuwste collecties bedtextiel en (gordijn)stoffen. In de basis is de slaapkamer dus vrij neutraal; mi- nimalistisch haast, zeker wanneer er gecombineerd wordt met lichte houtkleuren, glas en 'koel' alu minium. Saai is het in de slaapka mer echter allerminst. Voor de nodige kleur en fleur zorgen sier- en leefkussens, kleinmeubelen, lampen en woonaccessoires; in pittige accentkleuren als bloed- rood, aubergine en hardblauw. Maar hoe trendy de slaapkamer tegenwoordig ook ingericht en aangekleed kan worden, het bed staat nog altijd centraal. Belang rijk is dat een bed lekker ligt 6n zit. Veruit de meeste bedden worden dan ook verkocht met een verstelbare bodem. Bijzonder zijn de electrische uitvoeringen met afstandsbediening, waar ook de radio, TV en het licht mee be- diend kunnen worden. Om de slaapkamer een 'huiselijk' karak- ter te geven, is er een keur aan kleinmeubilair en accessoires verkrijgbaar: van nacht- tot aan haaktafeltjes, van spiegels tot bedlampjes, van TV-meubels tot toilettafels. Voor het (zondagse) ontbijt-op-bed zijn er dienbladen met uitklappootjes of bijzettafel- Bedmodel 'Next Opaal' met dekbedovertrek 'Alicante pastel' van Auping. De zachte pastetintel van het bedtextiel in combinatie met de lichte houtkleur en aluminiumaccenten van het bed zorgen voor een vleugje romantiek in de slaapkamer. Voor meer informatie: 0570-681911. tjes met een afneembaar (dien) blad. Praktisch zijn ook de 'eet- kussens' met een hard bovenblad en zachte onderkant voor op schoot. Wie iets wil hebben om op te zitten, bijvoorbeeld achter de kaptafel, kan kiezen uit tal van leuke bijzetkrukjes en poefjes. Om lekker onderuit te zakken is een zitzak een relaxed idee. Nieuw in veel slaapkamerpro- gramma's is de bedhocker; ge- woon om op te zitten of kleding op te leggen. Sommige bedbankjes kunnen open en zijn dus ideaal om bed- degoed in op te bergen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17