maasstad Romantisch en modern Nederland stoot Italie van troon Retrotrend uit jaren zestig zet door shopping DE STAM DE STAJVI I BERAG BV SELECT WONEN Nu landelijke dekking van Keurmerkbedrijven A Woninginrichting Veringmeierbiedt totaalpakket wonen a cat Ontwerpers presenteren in Keulen nieuwste woontrends A.S. ZONDAG GEOPEND VAN 12.00 - 1 7.00 SELECT WONED 1 WINTEROPRUIMING ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE Redactie: Dennis C'npicin Teleloon 1110-40044(0 SCHIEDAM - De laatste j a- ren hebben heel wat hout- soorten de revue gepas- seerd: grenen verjoeg het traditionele donkere eiken, koloniale donkere houtsoor- ten verdreven het grenen weer van het erepodium, naast elkaar bleven grenen en koloniaal voortkabbelen, terwijl het whitewash gre nen ook in de boot van suc- ces stapte. Heel voorzichtig valt er hier en daar echter al- weer een hang naar het ei ken te bespeuren, zowel het donkere eiken als blank en patine. ■n KEULEN - Vorige week werd in het Duitse keulen voor de 76e maal de Interna tionale Meubelbeurs gehou- den. De Europese vakbeurs voor woonmeubelen die, vanwege het grote kaliber, belangstel- ling geniet vanuit de gehele wereld. Over een oppervlak van 286.000 M2, verdeeld over veertien immense hal- len, gaven maar liefst 1475 exposanten, afkomstig uit 45 verschillende landen, een to- taalbeeld van de nieuwste trends en designs op het ge bied van woonmeubelen. Van betaalbaar tot zeer ex- clusief, van klassiek tot high tech. Allemaal waren ze er: ontwerpers, fabrikanten, de- legaties van inkooporganisa- ties, detaillisten en natuurlijk de hongerige pers uit alle hoeken van de wereld. Ook Maasstad weekbladen was vertegenwoordigd. Twee da- gen rondwandelen leverde ons versleten voeten op, maar ook een fantastische kennis- making met de haute couture onder de meubelen, met top- ontwerpers en fabrikanten. Een impressie. Computers Slaapkamer Social cooking Zitmeubelen Eettafels Wandmeubels Verhuist naar Alexandrium III Daarom TOTALE LEEGVERKOOP van de gehele eollectie met o.a. Topform, Hiilsta, Selva, Gelderland, Leolux, Wagner en Heldense (direct leverbaar) Mariniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 010 412 04 08 20% TOT 50% KORTING OP AL ONZE HONDERDEN ECHTE PERZEN EN OOSTERSE TAPIJTEN Hypotheek informatie A8 _ZA I „De traditionele Hollander blijft altijd op zoek naar eiken, kan eens even een zijstraat inslaan, maar komt vroeg of laat toch weer terug op eiken." De heer Henri van Rooy van Woningin richting Veringmeier kan zich scharen onder de traditionele trendwatchers. „Zo loop je altijd een stap voor en hebben wij dik- wijls al in huis wat een ander nog moet bestellen!" De eiken meubelen van Vering meier zien er anders uit dan het zware klassieke programma van voorheen. Sierlijker, minder zwaar en de zitmeubelen zijn ge- stoffeerd met mooie, trendy wol- len stoffen. Zitmeubelen, kasten, dressoirs, kleinmeubelen en losse fauteuils, het is een brede, uitge- diepte keuze. Om alles goed te bekijken moet je toch wel een paar uur uittrekken, een mens zou er moe van worden. In dat geval is er de speciale afdeling relaxfauteuils. De nieuwe gene- ratie relaxfauteuils zijn van schit- terend design, passen in ieder - zeker ook het moderne - interieur en worden niet langer alleen door senioren, maar juist ook door veel jongeren uitverkoren. „Mensen hebben het allemaal druk, druk, druk. Willen thuisge- komen van het werk meteen een summum aan comfort. Hupsa- kee, trek de stoel maar uit en het ontspannen van top tot teen kan beginnen." Voor de traditionele relaxfauteuil (waaronder de sta-op-stoel) kunt u terecht op de speciale afdeling seniorenmeubelen. „Veel senio ren die naar een aanleunwoning of serviceflat verhuizen, kunnen hun dikwijls robuuste meubelen daar niet meer in kwijt. De nieu we ruimtes zijn niet meer zo roy- aal bemeten. Speciaal voor deze klanten en deze ruimten bieden we een uitgebreid programma se- niormeubelen, die net iets kleiner zijn dan de gewone meubelen en waarbij de zitmeubelen een extra zitcomfort aanbieden." Veringmeier is een 'totale wo- ninginrichter'dat wil zeggen dat iedereen, voor welke woning dan ook, met welke smaak en met welk budget dan ook, hier tot een geslaagde keus kan komen. Tra- ditioneel, klassiek maar ook mo dern zoals onder meer de strakke bankstellen in moderne stof of kreukleer. Ook wie romantisch wil wonen vindt wat hij zoekt bij Veringmeier. 'Woninginrichting totaal' houdt verder in dat Veringmeier een uitgebreid scala aan gordijnen, vloerbedekking, behang en zon- wering presenteert, waarbij veel bekende merken vertegenwoor- digd zijn. „De mensen ervaren het als heel prettig, dat ze in een keer en het hele huis veranderen, samen met Veringmeier. We hebben alles onder een dak: meu belen, stoffering, gordijnen en zonwering, alles is daardoor per fect op elkaar af te stemmen." Woninginrichting Veringmeier is te vinden aan de Sint Lidwina- straat 52 te Schiedam. Voor meer informatie: (010) 4260193. Veel wit in de keuken. Een vierpits gasfornuis is passe, er moet ook gewokt, gegrild en gefrituurd kunnen worden. KEULEN - Ontwerpers vanuit de gehele wereld toonden in Keulen hun nieuwste modellen. Uit Zuid-Afrika, Brazilie, Israel en Maleisie, maar ook uit Rusland, Amerika, Taiwan, Japan, Singapore, de Filippijnen en Mexi co. De designgoeroes komen echter allemaal uit Europa. En hoewel Italie nog steeds gezien wordt als koploper op het gebied van vooruitstrevend ontwerpen en de toon in trends zet, is de vakpers lovend over Nederland die, zo werd meermalen vermeld, hard op weg is de Italiaanse grootmees- ters van hun 'troon' te stoten. Nederlandse ontwerpers zouden innovatie- ver zijn dan de rest van Europa. „Dat klopt ook wel", zegt ontwerper Jan des Bouvrie. „Nederlandse ont werpers kwamen het eerste op de markt met een ontwerp van een bank die draaibaar en uitschuifbaar was. Ook de strakke vormen in de huidige non- design presenteerden wij al in de zestiger en zeventiger jaren. We durven oude modellen te gebruiken als basis voor een nieuw design, wat goed is moet je niet weggooien maar er iets mee doen, iets aan toevoegen. Naast de retrotrend is het wel de hoogste tijd voor nieuwe impulsen en een nieu we creativiteit van jonge generatie ontwerpers, daar zit de internationale woonwereld op te wachten. We hebben in Nederland veelbelovend talent onder de ontwerpers. Die zouden in ons land vaker een kans moeten krij- gen, verdienen meer publiciteit om door te breken op internationaal ni veau. Wanneer we er voor waken, dat we ze niet uit 'armoede' naar Italie laten gaan, komt binnen afzienbare tijd Nederland op de eerste plaats!" Zitmeubelen worden ligmeubelen. Dit is het topmodel van de Nederlandse fabrikant Leolux. 'In de zelfbeperking schuilt de kracht van de meester'De verso- bering, zoals deze vorig jaar al werd gepresenteerd, zet door en is verder uitgekristalliseerd. Bestaan- de ontwerpen zijn uitgediept en kwalitatief nog beter en mooier ge- worden. Er wordt sterk voortge- borduurd op het non-design: een- voud en strakke lijnen. Overdeco- rating is passe, als reactie op 'van alles heel veel' is er een terugslag naar eenvoud, resulterend in de re trotrend uit de zestiger jaren. Details zijn mooier uitgewerkt en vooral de afwerking is dikwijls verrassend. Strak, luchtig, ruimte- lijk, doorzichtig, multifunctioneel, minimalisme en oog voor detail zijn de sleutelwoorden. De nieuw ste materialen zijn aluminium, edelstaal, glas en doorzichtig of gekleurd kunststof.Het kleurenpa- let toont nog steeds grijs, verder li- la, rose, aubergine, hoogglans wit, oranje, olijf- en appelgroen en af elkaar geschoven kunnen worden, zoals bij het prachtige ontwerp van de beroemde Zwitserse fabrikant 'Team by Wellis': een systeem dat in diverse mogelijkheden neerge- zet kan worden, of zelfs hangend, terwijl de bovendelen fraai over el kaar heen geschoven kunnen wor den. Strak en functioned. Dat zijn deze stapelbare stoelen, gemaakt van kunststof. Voor het eerst worden ook de com puters en toebehoren serieus gei'n- tegreerd in het woongebeuren. Zo wel toetsenbord als monitor kun nen eenvoudig aan het oog ont- trokken worden in de moderne, soms ook klassieke kasten en bu reaus. De nieuwe computermeu- bels (lage tafel en stoel aaneen) krijgen een plaats in het interieur en lijken zo uit de gokhallen te zijn weggehaald. Slaap-en woonkamerzijn 'reversi- bel': zitmeubelen worden hoe lan ger hoe vaker ligmeubelen en in de slaapkamer verblijven we niet lan ger alleen om te slapen. De in iede- re stand te zetten matrassen bieden een summum aan comfort en de wanden/kanten van het bed kun nen gebruikt worden voor een rob- bertje gymnastiek. Het zitkussen Lunella van ontwerper Enrico Baleri was een van de blikvangers in Keuelen. Om het jaar worden in hal 14 de nieuwste keukentrends gepresen teerd. De keukens 2000 zijn prach- tig: strak van vorm, minimalisme alom, hoge kasten afgewisseld met open planken en de vele kleine la den zijn weggewerkt in de enkele grote lade. Het vierpits gasstel is niet meer, aan een beetje keuken- fornuis moet gekookt, gegrild, ge wokt en gefrituurd kunnen wor den. De ontwerpers gaan uit van royaal bemeten ruimtes, waarin plaats is voor losse werk- en/of kookeilanden, waar je met meerde- ren omheen kunt staan. Koken doe je niet meer alleen maar samen met de gasten. Kunststof in hoogglans wit, glas, aluminium en edelstaal zijn de nieuwe keukenmaterialen. Ook in de keuken is de computer doorge- drongen. Duitse fabrikant Leichte trok veel belangstelling met de superdunne computer in roestvrij staal, die on der de keukenkasten boven het aanrecht hangt. Een enkele druk op de knop en je weet waar de ingredienten voor be- paalde gerechten gevonden kun nen worden, welke wijn het beste bij een gerecht past en ook waar deze te koop is. en toe wat bruintinten. De Nederlandse zitmeubelen zijn comfortabel, solide, strak, tijdloos en mooi in de eenvoud van materi- aalkeuze, stoffen (zacht en aai- baar) en afwerking. Daartegenover staat een groot deel van de Italiaan se, Duitse en af en toe ook Neder landse (onder meer het Rotterdam- se Leolux) zitmeubelen, die multi functioneel moeten zijn, zoals een stoel uitklappen tot driezitsbank, de mogelijkheid om leuningen in alle richtingen te kunnen draaien en een ultiem modeme relaxstoel op wieltjes die je doet denken aan een moderne invalidewagen. Op- vallend zijn de vele ligstoelen in schitterend design. Geen houten eethoeken meer, maar de eettafels zelf zijn nog steeds van hout, waaronder veel blank Amerikaans Mepal en ahorn. Verwachtten sommige trendwat chers vorig jaar nog dat het donke re hout als wenge en het grenen dit jaar geheel verdwenen zouden zijn, zij vergisten zich. Wel zijn al le modellen strakker van vorm en worden de houten tafels dikwijls afgewerkt met metaal, glas of hoogwaardig kunststof. De eerste aanvoer van koloniale meubelen, waarbij je de specerijen soms nog kon ruiken, hebben plaatsgemaakt voor varianten naar Europees ont werp, met een mooiere afwerking en vooral ook strak van vorm. De eettafelstoelen zijn vaak stapel- baar, verrijdbaar en inklapbaar en dikwijls uitgevoerd in kunststof. Wandmeubelsystemen tonen even- eens een versobering in stijl. De materialen zijn voornamelijk glas, aluminium en hoogwaardig kunst stof. De modellen van losse kasten zijn behalve rechthoekig ook rond en ovaal met verborgen deuren. De wandsystemen bestaan uit ver schillende losse onderdelen, die verdraaibaar, uitneembaar of over Deze hightech keuken beschikt over een computer, waarop bijvoorbeeld leveranciers van ingredienten te vinden zijn. v adverteren? telefoon: 010-4004463 IMPORT EXPORT R'dam Hillegersberg, Freerickplaats 9 tel. 010-4187700 Rulme parkeergelegenheld o.a. naast de zaak bij A.H. (1,5 uur gratis). Tramlijn 4 stop! bijna voor de deur Het afsluiten van een hypotheek is een belangrijke beslissing in uw le- ven. Het gaat hierbij vaak om grote bedragen met een langdurige af- lossingsperiode. Toch besteedt de consument vaak meer aandacht aan de aankoop van een wasma- chine dan aan het afsluiten van een hypotheek. Dit kan leiden tot grote financiele problemen. Deskundig advies bij het afsluiten van een hy potheek kan dit voorkomen. Bij een hypotheekbemiddelaar kunt u terecht voor dit advies. Hypotheekbemiddelaar zijn is ech ter een onbeschermd beroep. Om de kwaliteit yan de bemiddelaars te reguleren is het initiatief genomen om een Keurmerk voor zelfstandi- ge hypotheekbemiddelaars in het leven te roepen. Uit dit initiatief is de Stichting Keurmerk Hypotheek Bemiddeling (SKHB) ontstaan. Als u een hypotheek wilt afsluiten, gaat u naar een hypotheekbemid delaar voor advies. U verwacht dan dat de bemiddelaar u een des kundig en betrouwbaar advies geeft. Helaas is dit niet altijd het geval. Iedereen mag zich namelijk hypotheekbemiddelaar noemen, maar niet iedereen levert dezelfde kwaliteit. U kunt terecht komen bij een ondeskundige bemiddelaar die meer aan zijn eigen belang denkt dan aan uw belang. Het Keurmerk Hypotheek Bemiddeling maakt aan al deze onduidelijkheid een eind. Het helpt de consument bij het maken van een keuze voor een betrouwbare en deskundige hypo theekbemiddelaar. Voor meer in- formatie:0900-2027722. 5 jaar vaste rente Spaarhyp. Annui'teit Trad. Leven nationale hypotheek- garantie effec- opge- opge- effec- opge- tieve geven geven tieve geven Geldverstrekker rente rente rente Geldverstrekker rente rente Amersfoortse 5,71 5,5 5,5 Ohra 5,50 5,3 FBTO 5,85 5,7 5,7 AEGON 5,54 5,4 Aeqon Hypoth. Bank 5,93 5,7 5,7 Amersfoortse 5,64 5,2 Hooqe Huys 5,93 5,7 5,5 Hooqe Huys 5,71 5,5 ROYAL 5,93 5,7 5.5 ROYAL 5,71 5,5 Spoorwegpensf. 5,93 5,7 5,5 Av6ro 5,77 5,6 Av6ro 6,03 5,8 5,6 FBTO 5,85 5,7 Woonfonds Hypoth. 6,03 5,8 5,6 Nationale Ned. 5,85 5,7 Bouwfonds Hyp. 6,14 5,9 5,7 ZwitserLeven 5,87 5.7 Hypotrust 6,14 5,9 5,7 Stad Rotterdam 5,90 5,65 PVF Hypotheken 6,14 5,9 5,7 Zwolsche Alg. 5,93 5,7 Zwitserleven 6,14 5,9 5,7 Delta Lloyd 6,03 5,8 Stad Rotterdam 6,16 5,9 AMEV 6,14 5,9 ABP-Hypotheken 6,24 6,0 Generali 6,14 5,9 BLG Hypotheken 6,24 6,0 5,8 Levob 6,14 5,9 Nationale Ned. 6,24 6,0 5,9 Andere vormen Geldverstrekker opge- geven rente VSB bank 6,24 6,0 5,8 Zwolsche Algemeene 6,24 6,0 5,7 Delta Lloyd 6,35 6,1 5.8 IDM Hypotheekbank 6,35 6,1 5.9 Hooqe Huys Participatieplan 5,5 Levob 6,35 6,1 5.9 Delta Lloyd Belegginqspl. Generali Spaartoekomst 5.8 5.9 Ohra 6,35 6,1 5,9 AMEV 6,46 6,2 5.9 Hypotrust Spaartoekomst Zilrich Meqa Woonplan 5,9 5,9 CVB Bank 6,46 6,2 6.0 Friesland Bank 6,46 6,2 6.0 ING Beleggershypotheek 6,4 ABN-AMRO 6,56 6,3 6,1 Royal Future Hypotheekplan 6,4 Direktbank 6,56 6,3 6,1 Bouwf. (PGGM) Loonvast Postbank 6,56 6,3 6,1 Krediethypotheken varia- bele rente RABO Hypoth.Bank 6,56 6,3 6,1 SNS bank 6,56 6,3 6.1 Westland/Utrecht Hyp. 6,56 ING BANK 6,67 6.3 6.4 6,1 6,2 Roparco 4,2 MNF Bank 6,67 6,4 6.1 VSB Vermoqenshypotheek 4,4 Direktbank Doorloophyp. 4,8 SNS Rekeninq crt. hypoth. 6,0 Zonder garantie is de standaardhypotheekrente meestal 0,2% hoger. Voor tophypotheken gelden hogere opslagen. Om een vergelijlring te kunnen maken is alleen het 5-jaarstarief vermeld. J'ijk. Bron: De Hypotheekshop rnmM HYPOTHEEK SHOP NVM Peildatum: 17 januari 2000 Nederlandse Vereniging van Makelaars o.g. en vastgoeddeskundigen NVM Copyright NVM De Hypotheekshop

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 11