maasstad Schiedamse bowlingvereniging en NBF bouwen uniek bowlingcentrum Maasboulevardfeest krijgt dit jaar toch weer subsidie "BIJ HEEKEN" 10% KORTING ry s I DE LAAGSTE PRIJS! EDET DECOR T0ILETPAPIER ani-'Dump GRAND CAFE RESTAURANT Alleenstaanden gezocht! ELDERS - HHtfweekbladen SCHIEDAM Toekomst Musis Sacrum in een klap uiterst rooskleurig Bij inlevering van deze annonce: ontvangt u Liesbeth van den herik ucasad Sani-Dump altijd de goedkoopste, nu ook de grootste! Woensdag 2 februari 2000 maasstad Het unieke bowlingcentrum wordt gebouwd op het braak liggende terrein naast sporthal Groenoord en recht tegenover het gelijknamige Zwembad. foto Roger van der Kraan I L. op de totaalnota van een diner (min. 2 pers.) en een gratis welkomstdrankje "1 I OPENINGSTIJDEN: di.-wo. 16.00-01.00 uur* do.-vr. 12.00-01.00 uur za. 15.00-01.00 uur zo.-ma. gesloten Broersvest 116* Stadserf Schiedam (naast Theater a/d Schie) Telefoon: 010-4736550 maaspost over devesten 3 3116 ad schiedam 'Een goede, gezonde werkplek voor werknemers' Clara en Zuider Medisch Centrum Rijnmond-Zuid SCHIEDAM - In de Dorpskerk aan het Noordeinde in Schie- dam-Kethel is zondag 6 februari weer een gospelsound-avond. Deze keer wordt het optreden verzorgd door het Schiedamse koor Expression. Het optreden begint om 19.00 uur. De toegang is gratis, bij de uitgang is er een collecte. Popprijs Klaverjassen Kinderinstuif Harmonia Meditatie Koffie-inloop Rijrimond J Heeft u vragen ofklachten over de gezondheidszorg of wilt u daarover iets melden, bel dan met het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG) Rijnmond. Van 9.30 uur tot 12.00 uur. Tel.: 010-4745786. Postbus 3033,3101 EA Schiedam. Voor gratis en onafhankelijk advies en informatie. 2-laags, geparfumeerd met voor handelaren SCHIEDAM: Broersveld 67-76 (naast Bas v/d Heijden) HuPPEi Villeroy&Boch GEBERIT Onze showroom is nu nog groter en mooier na de uitbreiding van onze nieuwe badmeubelhal (nu 50 badmeubels!), douchecabinegallerij (44 douche-cabines!) en sanitairstraat (met bijna alle keramische sanitairseries van Sphinx en Villeroy Boch!) I I £2 \iv dttfc -.vs v v wAx-A 4Nlfc m ,«sdnji o t o Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur: ds. A.J. Lamping, 17.00 uur: ds. G.H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. H.J. Groeneweegen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds J. Klijnsma. De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. Van Endhoven. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds. J. Kouwenhoven. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan ohi 10.00 uur. GroteJCerk om 17.00 uur. Nederiands Gereformeerde Kerk* Westvest 30. 10.30 uur: ds. H.J. Bruins. 19.00 uur: ds. P. Kurpershoek. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. Karreman. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur, voorgangers K. Velt- man en L. Remmerswaal. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur, euch.viering, voor gangers K. Veltman en L. Rem merswaal. zo 11.00 uur, viering van Woord en Communie, voorganger L. Remmerswaal. Parochiekerk St. Jan de Doper- VffcitStie Jjgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. -za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. 10.30 uur: euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. T.J. Kindt. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur en di 19.30 uur. Plantagekerk ange Nieuwstraat 61-63. ;o 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. "wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heiis Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht i Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R, J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Norbert Veringmeier SCHIEDAM - De bondsverga- dering van de Nederlandse Bowling Federatie keurde afge- lopen week de plannen goed om in Schiedam tezamen met bow lingvereniging Musis Sacrum een nationaal bowlingcentrum te laten verrijzen. „Dit wordt in een tweetal opzichten een uniek centrum", benadrukt Musis Sacrum-voorzitter Johan Brandsma het bijzondere ka- rakter van deze sportaccommo- datie. „Het zullen in Nederland de eerste bowlingbanen zijn die puur en alleen voor de sport ge- bruikt gaan worden. Daarnaast wordt het NBF, Europees ge- zien, de eerste bond die kan be- schikken over een eigen top- sportlokatie." Het bowlingcentrum wordt ge- bouwd op het braak liggende ter- rein naast sporthal Groenoord en recht tegenover het gelijknamige zwembad. Het topsportcentrum gaat besehikken over onder meer een zestiental banen, faciliteiten om toeschouwers een goed zicht op de wedstrijden te bieden, een kleed- en verenigingsruimte en kantoren voor het NBF. Inmid- dels wordt hard gewerkt om alle plannen zodanig uit te werken dat in april gestart kan worden met de bouw. „Het streven is dat het ge- bouw eind oktober, begin novem- ber wordt opgeleverd", vertelt Brandsma die op dat punt nog wel een slag om de arm wil hou- den. „Het zal in ieder geval klaar zijn als onze vereniging in januari 2001 de finale van de Stedenont- moeting moet organiseren." Initiatieven als deze worden veel- al uit nood geboren. In het geval van Musis Sacrum is dat al niet anders. Door de gemeentelijke herinrichtingsplannen voor het gebied tussen de Korte Haven, de Lange Haven en de Westvest liet een projectontwikkeiaar zijn oog vallen op de grond van het huidi- ge bowlingcentrum. Daardoor zou de Schiedamse club zijn thuisbaan en ook meteen haar be- staansreeht verliezen. „Tijdens de kampioenshuldiging van 1997 ben ik daarom op sportwethouder Hafkamp afgestapt om hem van ons probleem op de hoogte te stellen." Dit eerste contact resul- teerde in een gesprek waar Musis Sacrum de mogelijkheden voor een niet com- mercieel ver- enigingsbow- lingcentrum aftastte. „A1- hoewel de ge meente daar niet onwelwil- lend tegenover stond, liep de ver- dere uitwerking vertraging op toen zich plotseling een commer- riele uitbater meldde die het nieu we bowlingcentrum wel wilde opzetten." Een jaar later kreeg het project de wind weer in de rug. De NBF, op zoek naar een nieuwe thuisbasis, meldde zich om te participeren. Brandsma: „Door de medewer- king van de NBF kreeg de toe- komstige accommodatie de status '(interjnationaal sportcentrum' en hadden we plotsklaps meer mogelijkheden om subsidie te krijgen. In het bowlingcentrum wordt Musis Sacrum de vaste bespeler. Om de exploitatie rond te krijgen gaat de vereniging iedere avond een huisleague opzetten. „Daar- naast zullen we als vereniging veel meer gaan doen aan breedte- sport. Op dit moment wordt bij- voorbeeld gedacht in de richting van school- en 50+ bowlen zodat ook overdag mensen de bowling banen gebruiken." In de week- einden zal de NBF de banen ge bruiken voor (inter) nationale wedstrijden en de trai- ningen van de nationa le selecties- .Het toekomstperspectief Musis Sacrum is door het bouw van het nieuwe bowlingcentrum in 6dn klap 180 graden gedraaid, van zeer ongewis tot uiterst rooskleu rig. „Nieuwe bowlingcentra trek- ken sowieso altijd veel nieuwe mensen aan. Wij waken er echter 1 i St* V*, j I voor om leden bij andere clubs te gaan ronselen. Deze bowlers bie den wij namelijk een soort van tweede Iidmaatschap waarbij ze gewoon lid kunnen blijven bij hun eigen club maar tegelijkertijd ook aan 66n van onze huisleagues kunnen deelnemen. Met ingang van dit bowlingsei- zoen doet Musis Sacrum reeds er- varing op met het uitbaten van een eigen bowlingcentrum. „Ex- ploitant Bert Klee heeft het pand reeds verkocht en wij huren het nu rechtstreeks van de nieuwe ei- genaar," De afgelopen periode heeft Klee het centrum nog wel draaiende gehouden maar ook daar is hij sinds enkele dagen mee gestopt. Johan Brandsma: „Zo bezien draaien we nu dus eigen- lijk al als een baan speciaal voor sportbowlers." Door Frank Willemse SCHIEDAM - Hoewel het jaar al weer begonnen is, kunnen orga- nisatoren van evenementen nog steeds geen subsidieaanvraag bij de gemeente indienen, zo lijkt het. Want afgelopen maandag werd de tweede versie van de 'Evenementennota' door de commissie AEZ in feite naar de prullenbak verwezen. Maandag- avond gaf de raadscommissie opdracht een nieuwe nota te schrijven met daarin richtlijnen voor niet alleen toeristische maar ook culturele evenemen ten. Een afvaardiging van het Maasboulevardfeest, die aan- vankelijk hevig geschrokken was van de nota, kon tevreden naar huis keren. De burgemeester zei toe 'Het Maasboulevardfeest niet in de kou te willen laten staan'. De Evenementennota 'Richtlijnen voor beoordeling, subsidiering en ondersteuning van Toeristische evenementen in Schiedam' kent een roerig verleden. Ook vorig jaar kwamen de commissieleden er niet uit. Het probleem is dat elk evene- ment of feest jaarlijks subsidie van de gemeente wil ontvangen. Daar is nu een wildgroei in ontstaan. Met oude rechten en onduidelijke redenen waar nu precies gemeen- schapsgeld voor wordt gegeven. Luuc van Huijgevoort (Economi- sche Zaken) dacht met een glashel- dere nota met duidelijke voorwaar- den als: niet-commercieel, groot- schalig, bovenlokaal en toeristisch relevant, hierin duidelijkheid te brengen. Voldoet een evenement niet aan de criteria, dan is het jam mer. Geen geld uit de pot Schie dam Promotion, bedacht ambte- naar Van Huijgevoort. Misschien dat er wel wat te halen valt uit het wijk- en buurtpotje, adviseerde hij bijvoorbeeld het Maasboulevard feest. Trudi van den Akker (D66) was echter niet onder de indruk van de nota. Het leek het wel of de ambte- naren van AEZ niet goed naar de commissieleden hadden geluisterd. Deze nota was bijna hetzelfde als de vorige (afgekeurde) nota. Toen ook nog Will van Wijk (WD) en Menno Siljed (PvdA) dit verschil en het onderscheid tussen cultuur en cultuurhistorisch van commen- taar gingen voorzien, werd duide- lijk dat deze nota het niet ging ha len. Natuurlijk met de nodige irri- tatie. Zo merkte Siljee op dat de mondelinge inleiding van Van Huijgenvoort een herhaling was van wat hij al in de nota had gele- zen. Toen ook de Will van Wijk (WD) geen verschil zag met de vorige nota kon burgemeester Scheeres niet veel anders -de meerderheid was tegen- dan een nieuwe nota toe te zeggen. Een nieuwe nota waarin alle manifestaties met en zonder cultuur en met en zonder toeristische uitstraling worden be- handeld en aan richtlijnen onder- worpen. Dit tot vreugde van de stichting VAGE die bij monde van voorzitt- ter John van Oudenaarde een plei- dooi voor zijn Maasboulevardfeest hield. Aan het evenement dat al twaalf jaar lang met groot succes weer elk jaar in de Gorzen wordt gehouden (vijftigduizend bezoe- kers vorig jaar). Een echt Volks- feest met ook veel bezoekers van buiten Schiedam. „En waarom dan geen subsidie?", wilde hij weten. Scheeres kon na het afwijzen van de nota niet anders meer dan de ac- tievoerders van het Gorzenfeest toezeggen dat 'niemand van de evenementenorganisatoren uit het verleden, door deze nota het slachtoffer zullen worden'. Waar- op voorzitter John van Oudenaarde gewiekst terug zei: ,,Ik begrijp dus dat onze subsidie er komtNa ge- lach zei de burgemeester dit toe, met tevens de toezegging aan de commissieleden dat binnen een jaar een nieuwe nota verschijnt. En dat vonden de raadsleden nu wel weer erg lang en drongen aan op een snellere versie of herschrij- ving. Alleen de kleinere partijen als Raaphorst (AOV) en Metaal (Gemeentebelangen) drongen aan op het voorlopig maar aannemen van de nota. De overige leden van de raad gingen hiermee akkoord. De nota moet dan wel 'op een zo'n kort mogelijke termijn' verschij- nen. Speciaal "theatermenu" 3-gangen tot 18.45 a ft. 45,- Ook voor een borrel na de theater- voorstelUng G evarieerde menu-kaart vis-vlees-vegetarisch RESERVEREN WORDT AANBEVOLEN Tltsia Fredison verpleegkundige interne heten nu samen Wilt u graag een andere wending gevenVan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij besehikken over een omvangrijk bestand van partner- zoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186-604394. relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland SCHIEDAM - De derde voorronde van de Popprijs Schiedam wordt vrijdag 4 februari gehouden in het Podium Caf6/De Graauwe Hengst. Deelnemers: March, Hairy Few, Nostalgia, Warb, Cradle en Medu- lin. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 3 februari treedt Rini van Willigen op, samen met Menno Gootjes en friends. Aanvang 21.30 uur. Zater- dag 5 februari spelen de Korsakov Cowboys. Aanvang 22.00 uur. En tree gratis. SCHIEDAM - Wie graag een kaart- je legt, kan iedere vrijdagavond te- recht in wijkcentrum De Blauwe Brag. Daar wordt van 20.00 tot 22.30 uur geklaverjast. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur. Deel nemers betalen fl. 2,50. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Blauwe Brag organiseert iedere woensdagmiddag een kinderin stuif. Vanaf 13.15 uur kunnen de kinderen zich inschrijven om ver- volgens te kiezen uit activiteiten als knutselen, film kijken of sport en spel. Halverwege de middag is er even een pauze met iets te drinken. Om 16.00 uur is de instuif afgelo pen. Vrij willigers voor de kinderin stuif zijn, vanwege de groei van het aantal deelnemers, nog altijd wel- kom. SCHIEDAM - W. Tripplaar ve- zorgt donderdag 3 februari de Har- monia-avond met psychometrie door middel van voorwerpjes. De avond wordt gehouden in wijkcen trum Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein 165. Aanvang 20.00 uur, toegang fl. 8,50. SCHIEDAM - In het Novotel wordt maandag 7 februari een lezing ge geven over transedente meditatie. Aanvang 20.00 uur, toegang fl. 5,-. Inlichtingen bij: Ernst van de Goot, tel. 030 - 230 43 03. SCHIEDAM - Het Emancipate Centrum organiseert iedere eerste vrijdag van de maand Kleur in de Koffie, een koffie-inloop voor vrouwen waar een actueel thema wordt besproken. Vrijdag 4 februa ri is dat: rechten en plichten in de ge- zondheidszorg. Aanwezig zijn de gemeenteraadsleden J. Boertjens (GroenLinks) en E. Fluiter van Kuyvenhoven (Gemeente Belan- gen), J. B. Ouwens-Muller (Klach- tenopvangbureau Gezondheids- zorg). De koffie-inloop wordt ge houden in Het Gebouw, Broersveld 142 van 10.30 tot 12.00 uur. Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg j ■a 11.00-17.00 9-00-17.00 Parallelweg Profiteer tijdens deze twee aktiedagen van de extra Dobbel-korting van 2 tot 12% op onze toch al lage prijzen. Deze korting bepaalt u zelf, na aankoop, d.m.v. het gooien van twee dobbef stenen. Het aantal ogen bepaalt uw extra korting. Gooit u bijvoorbeeld een S en een 4, dan krijgt u dus 9% extra korting. Deze Dobbel-aktie geldt alleen voor aanschaffen vanaf 2000,- Geldt niet in combinatie met andere akties. Sphinx wanddoset Grohe Rapid-L bouwreservoir ng en afdekplaat (in wit pergamon) normaal 1193 Ikea Sani-Dump Leemansstraat Papendrecht A15 Gorinchem A-merken sanitair tegen bodemprljzen JL Leemansstraat 13 Slledrecht Tel. 0184-411809 (Industrieterrein bij Ikea)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3