ad 'Gezelligheid van de jaren zeventig komt weer terug Tuinbeurs in Ahoyf Rotterdam UITVERKOOP Alle topmerken met 50% korting! DE STAM DE STAM I Comfortabel, gezond en milieubewust wonen shoppin Shopping BIJ DE SPITS E5EEHH5B SELECT WONEN LAGERWMRD De Koning Tapijten: 21 jaarervaring in woninginrichting Wegens succes geprolongeerd: (J de spits A.S. ZONDAG GEOPEND VAN 12.00 - 1 deSede SELECT WONEIil 1 Uesian Rcdactie: Dennis Captein Telefoon: 010-4004485 - VL A ARDINGEN - B ij na 21 jaar heeft Ab de Koning er op zitten in zijn tapijthandel. „En ik ben klaar voor de 21e eeuw", zegt hij optimis- tisch. Aan de Vlaardingse Billitonlaan blijft De Ko ning Tapijten dan ook het adres voor woninginrich ting. - 'AY 1U H fed httkrt hhiL crtL <Wtf (j-irptf. )y trf\ vcfcjfyetfd. Adverteren? Tel: 010 - 4004 264 Giorgetti Interliibke Gelderland De Sede Banz Bord Vitra Arco Kartell Ligne Roset Label Linteloo Pastoe Castelijn Zevenslaper Danca Insa Artifort Leolux Bellato Montis Bijna geen prijskaartje is meer hetzelfde bij De Spits. Veel topstukken uit onze collectie gaan weg met 50% korting. Wees er snel bij, de aanbiedingen van De Spits zijn geldig tot en met zaterdag 15 januari. Verhuist naar Alexandrium III Daarom totale leegverkoop van de gehele collectie met 1 Mariniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 110 412 04 08 Eenmalige aanbieding esign Tel: 010-4507466 woompiLflmsia Verleden jaar dacht hij er even aan een stapje terug te doen, be- kent Ab de Koning. Twintig jaar in de winkel staan is niet niks. Toch gaat hij er inmiddels weer volledig tegen aan. De Koning is voorlopig zelfs op maandagmid- dag, tot voor kort zijn 'vrije dag', weer open. „We zijn nu met z'n vieren in de zaak en ik heb eigen- lijk nog een parttime verkoper nodig", kijkt De Koning alweer vooruit. De toevoeging 'tapijten' aan De Koning's winkel mag niet verhul- len dat er ook een ruime keus aan parket, massief houten vloeren en gordijnen is. Daarbij is hij ook een 'trappenspecialist', zoais hij het zelf uitdrukt: de nog regelma- tig gevraagde traplopers worden door het eigen personeel gelegd. De Koning constateert dat in de vloerbedekking het tapijt weer aan het terugkomen is. Na de pe- riode waarin houten of zeilvloe- ren in het moderne interieur steeds populairder werden, is er weer een stijgende interesse in iets anders. „De gezelligheid van de jaren zeventig komt weer te rug. Mensen willen weer warmte in huis. Ik heb een geheel nieuw wolprogramma, zuiver scheer- wol, vanaf tweehonderd gulden per meter." Ook laminaat verkoopt echter nog goed, en in maart komt er een nieuw kliksysteem in het assorti- ment. „Voor een leuke introduc- tieprijs, 10% korting", aldus De Koning. Verder noemt De Ko ning sisal en natuurtapijt als op- ties voor de klant die iets voor op de vloer zoekt. Tenslotte denkt hij ook al aan het nieuwe zomersei- zoen. Als dat straks begint, staan er in de winkel voor eigenaars van caravans en boten de nodige coupons klaar om het recreatieve bezit van een nieuwe vloerbedek king te voorzien. De Koning heeft na zijn lange er- varing als winkelier veel om op terug te kijken. Het Vredespaleis in Den Haag en de bibliotheek in Delft waren ooit zijn werkterrein. Restaurants, scholen, overal heeft hij wel eens zijn producten gele- verd en nog altijd staat hij klaar voor een nieuwe uitdaging. In Vlaardingen en de omringende regio blijven de vaste klanten echter na twintig jaar zijn belang- rijkste doelgroep. „Het is bijna een kennissenkring geworden", lacht hij. „Klanten voelen zich door de persoonlijke benadering op hun gemak. Soms komen de kinderen van oude klanten al weerlangs." Hij ziet de klanten, oud of nieuw, graag langskomen. „Ik heb altijd verse koffie... en schappelijke prijzen", belooft De Koning. „Ik heb regelmatig aanbiedingen, kom eens langs om zelf te kij ken." De Koning heeft veel in voorraad liggen, en belooft 'alles te komen opmeten en vakkundig te laten leggen'. Naast de gebrui- kelijke winkeltijden is hij ook be- reid om klanten 's avonds te hel- pen, maar dan wel op afspraak. Voor wat betreft zijn openstelling op maandag kijkt hij nog even naar de drukte op die dag, voor hij besluit of hij op die dag open blijft. De Koning denkt er tenslot te over om binnenkort een web- pagina te maken, zodat klanten ook via internet hun eerste indruk van de mogelijkheden kunnen krijgen. De Koning Tapijten is te vinden in de Billitonlaan 42—48 in Vlaar dingen, even buiten het centrum en met gratis parkeergelegenheid voor de deur. Voor meer informa- tie: (010)4344645. Wellicht staat u er nooit bij stil, maar de inrichting van uw woning en de keuze van stoffen of materia- len kan een grote invloed hebben op uw comfort, uw gezondheid en op het milieu. Nogal wat stoffen en materialen zijn schadelijker dan u denkt, zowel voor het binnenmi- lieu als het buitenmilieu. Wat kunt u er zelf aan doen om comfortabel, gezond en milieubewust te wonen? Een aantal tips. Hoewel een zachte vloerbedekking vaak prettiger en warmer aanvoelt dan een houten of tegelvloer, heeft tapijt een aantal nadelen. Het is las- tiger schoon te houden en er blijft vaak veel stof in achter. Voor men- sen met astma of met een stofaller- gie (veroorzaakt door de huis- stofmijt) kan dat heel vervelend en ongezond zijn. Goed stofzuigen is vaak onvoldoende. Maar tapijt heeft ook voordelen. Het isoleert beter dan tegels of parket. Zowel voor de temperatuur als het geluid is dat belangrijk. Bij harde vloeren is het van belang, zeker als u on- der- of bovenburen heeft, dat ze 'zwevend' gelegd zijn. Een zwe- vende vloer is een constructie van een harde bovenlaag op een zach- tere onderlaag, die ervoor zorgt dat de geluidstrillingen niet worden doorgegeven aan de onderliggende constructie. Bij vloerbedekking denk je niet zo snel aan schadelijke stoffen. Toch bevatten sommige tapijten formadehyde, een stof die kan lei- den tot branderige ogen en ge'irri- teerde luchtwegen. Nieuwe vloer bedekking wordt vaak gelijmd. De oplosmiddelen die hierbij vrijko- men kunnen schadelijk zijn. Het is dan nodig om wekenlang extra te ventileren. Watergedragen lijm is daarom beter. Oude vloerbedek king kan ook problemen geven. In de jaren zestig en zeventig is veel zeil verkocht met een asbesthou- dende rug. Wees zeer voorzichtig als dit soort zeil versleten raakt. Verwijderen van asbest vraagt om speciale maatregelen. Het ministe- rie van VROM heeft er een bro chure over (Asbest in en om het huis, te bestellen via telefoonnum- mer 0900-8052). Gelukkig komt het steeds minder voor, maar als u huurder bent en u gaat verhuizen, kan uw verhuurder eisen dat u de woning in 'oude staat' oplevert. Dat kan een tijdrovend en duur karwei worden als u vloerbedek king heeft die vast ligt, zoals par ket of plavuizen. Informeer vooraf bij uw verhuurder naar de voor- waarden, om teleurstellingen ach- teraf te voorkomen en leg afspra- ken schriftelijk vast. Traditionele (alkydhars)verf bevat schadelijke stoffen, vooral oplos middelen. 'High solid' verf is be ter: het gehalte aan oplosmiddelen is veel lager en de verf dekt beter. Ook watergedragen acrylverf be vat weinig oplosmiddelen, maar is wel minder slijtvast. Gebruik daar om high solid verf voor buiten en acrylverf voor binnen. Verder zijn er zogenaamde natuurverven, ge- maakt van natuurlijke stoffen. Maar ook natuurverf kan veel op losmiddelen bevatten. Spoel kwas- ten nooit uit onder de kraan. Kwas- ten en rollers die u een paar dagen niet gebruikt, kun u het beste op een koele plaats bewaren in een luchtdichte plastic zak. Als u hele- maal klaar bent kunt u kwasten het beste laten drogen en bij het klein chemisch afval doen. Schilder als u zwanger bent niet met verf waarin oplosmiddel zit. Het kan schade lijk zijn voor het zenuwgestel van uw baby. Een gemiddeld huishouden produ- ceert 10 liter vocht per dag, dat moet allemaal worden afgevoerd. Dit kan door goed te ventileren. Kijk uit dat ventilatieroosters niet verstopt raken. Als u huurder bent, moet uw verhuurder ervoor zorgen dat uw woning goed functioneren- de ventilatievoorzieningen heeft. Vrijwel iedereen heeft tegenwoor- dig een afzuiginstallatie in de keu- ken, die vocht en geurtjes snel hoort weg te weken. De praktijk is echter vaak anders. Tijdens het ko- ken wordt veel meer vocht gepro- duceerd dan de afzuigkap aankan. Toch wordt de afzuiginstallatie na het koken meestal direct uitgezet. Er moet in de keuken dan ook al tijd een natuurlijke of mechanische ventilatie zijn, om voldoende lucht te kunnen afvoeren als de afzuig kap niet aanstaat. Is de afzuigkap op het enige ventilatiekanaal in de keuken aangesloten, dan is er ver der geen ventilatie meer. Dit pro- bleem is op te lossen met een zoge naamde ventilatiewissel (VEW) klep, die ongeveer 60 gulden kost. Het is trouwens ook belangrijk dat er voldoende lucht kan worden toegevoerd als de afzuigkap aan staat. Dat kan via een rooster, kle- praam of binnendeur. Meer informatie en tips over com fortabel, gezond en milieubewust wonen (onder meer over schoon- maken, verwarming, waterbespa- ring, elektriciteit, beveiliging, en nog veel meer) vindt u in de bro chure 'Binnenmilieu', een uitgave van de Nederlandse Woonbond, de landelijke vereniging van huur- ders. U kunt deze 24 pagina's tel- lende brochure bestellen door overmaking van f 2,90 (fl.1,50 plus fl.1,40 verzendkosten) op giro 6217479 ten name van Woon- bond-informatie Amsterdam, on der vermelding van bestelcode ON 21. ROTTERDAM - De belangstel- ling voor de nationale tuinbeurs van vorig jaar was dermate groot, dat organisator RTB Beurzen heeft besloten ook dit jaar de beurs te or- ganiseren. Op 10.000 vierkante meter brengen exposanten in Ahoy' Rotterdam van 16 tot en met 19 maart 2000 informatie, en tertainment, actie en interactie, tips, adviezen en demonstraties. Met ingang van vandaag geeft de internetsite van buitenshuis, www- .buitenshuis.nl, een voorproefje van de activiteiten op de beurs. „Buitenshuis onderscheidt zich door de consument het echte 'bui- tengevoel' te geven. Door onder meer een combinatie van elemen- ten ervaart de bezoeker de sfeer als een totaalbeleving. Een keur aan activiteiten, tuinmeubelen, bestra- ting, tuinhuisjes, accessoires en de- coratie, bloemen en planten, af- scheidingen schuttingen, bloem- potten, tuinverlichting, zonwering en vooral de beleving van het bui ten zijn maken van Buitenshuis een drukbezocht evenement", al dus een woordvoerder van RTB Beurzen. De beurs is ontstaan vanuit de toe- nemende belangstelling voor groen in en om het huis. De tuin wordt steeds meer gezien als on- derdeel van de lifestyle. Consu- menten besteden meer en meer tijd en geld aan een sfeervolle tuin die men naar eigen smaak kan inrich- ten. Buitenshuis 2000 is ingericht rond vijf themapresentaties: 'de Bloe- menmand', 'Modeltuinen', 'Op de Boerderij', 'Klussen' en 'Balkons Binnenplaatsjes'. De bezoekers kunnen vooral kijken, ruiken, voe len en zich laten voorlichten over materialen, gebruik, onderhoud en tuinaccessoires. Maar de bezoe kers kunnen ook zelf actief deelne- men aan diverse workshops, onder andere bij het paviljoen 'Op de Boerderij' en 'Klussen'. Ook kun nen bezoekers bij de stands terecht voor specifieke productinformatie. Speciale aandacht gaat dit jaar ook uit naar 'De Bloemenmand' en 'Balkons Binnenplaatsjes'. Op de beurs kan men een blik werpen op diverse modelbalkons en ro- mantisch ingerichte binnenplaats jes. Een expert geeft advies over een binnenstadstuin op 10 vierkan te meter. De beurs is geopend van donder- dag 16 maart tot en met 19 maart 2000. Openingstijden zijn donder- dag en vrijdag doorlopend van 10.00 tot 22.00 uur; op zaterdag en zondag is de beurs geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangs- prijs bedraagt 15,-. Behalve voor deze beurs is RTB Beurzen ook verantwoordelijk voor Binnenhuis 2000 (van 27 fe- bruari tot en met 5 maart 2000), die ook in Ahoy' plaatsvindt. adverteren? telefoon: 010-4004463 kd/u /j I ''-r r s i. u.Lu '4V Hoogstraat 85-95, Rotterdam (centrum) lei: 010-413 70 12 Watermanweg 125, Rotterdam (Woonmall Alexandrium III) lei010 - 456 11 71 o.a. Topform, Huista, Selva, Gelderland, Leolux, Wagner en Heldense (direct leverbaar) of Switzerland Lagerwaard Design heeft deze week een aanbod dat u niet af kunt slaan. Deze schitterende DS-50 fauteuil met verstelbare rug van De Sede is verkrijgbaar in diverse kleuren dik neck- leder. Zolang de voorraad strekt, kost dit stukje top- design geen 5315,- maar slechts fl. 3995,- Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17