I.h?L2 4<*L2 maasstad H 'De poffertjeskraam draagt bij aan de toeristische ontwikkeling van deze stad' maaspost Ziekenhuis, verpleeghuizen en Thuiszorg breiden samenwerking uit krant netel SCHIEDAM i AOV trekt ten strijde voor aangespannen, poffertjeskraam Hemaplein S Sht£ Disco over devesten 3 3116 ad schiedam Stichting Transmuralis opgericht Alles over peuters maasstad kerk maasstad weekbladen Woensdag 9 februari 2000 3^ A* XQ52 Ay De poffertjeskraam op het Hemaplein moet wijken. Waarom nu al, vraagt het AOV zich af. De bouw van het Land van Belofte Start pas na de zomer. Foto Roger van derKraan fi. io.ooo,-r SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 12 februari verzorgd door het koor Sanctus uit Rotterdam. Het koor staat onder leiding van de be- kende dirigent Everhard Zwart. Aanvang is 15.00 uur, toegang is gratis. Ruilbeurs Postzegels Wereldwinkel Thurlede Sporten Concert Podium Soft-lasertherapie zeer succesvol bij het stoppen met roken. Stoppen met minimale ontwenningsverschijnselen. Binnen een uur bent u van uw rookverslaving af. Dat belooft Prostop. Om mensen te ondersteunen bij het stoppen met roken hanteert Prostop een behandelingsmethode, waarmee met behulp van moderne soft-lasertherapie enkele meridiaanpunten van het lichaam behandeld worden. Deze laserbehandeling neutraliseert de lichamelijke behoefte aan nicotine en weet ontwenningsverschijnselen tot een minimum te beperken, aldus Prostop. De behandelingsmethode is veilig, pijnloos en hygienisch en neemt niet meer tijd in beslag dan 50 minuten! Veel rokers hebben in het verleden eens of meerdere malen een poging ondernomen om met het roken te stoppen en hebben ervaren dat dit niet eenvoudig is. Sinds 3 jaar bestaat er bij Prostop de mogelijkheid om u met behulp van lasertherapie te laten behandelen door gediplomeerde therapeu- ten. Uiteraard moet men zelf wel werkelijk willen stoppen; Prostop geeft aan dat de motivatie de basis is, waarbij de laserthera pie ondersteunend werkt. De resultaten van de soft-lasertherapie zijn in kaart gebracht en de gegevens laten overduidelijk zien dat de methode zeer suc cesvol genoemd mag worden. Gebleken is namelijk dat slechts een relatief klein percentage gebruik hoeft te maken van de kostenloze nabehandeling die Prostop haar clienten aanbiedt (kosten van de behan- deling f 265,De methode, die ontwik- keld is door Canadese artsen, is langdurig wetenschappelijk onderzocht. Prostop komt ook bij bedrijven: De Prostop lasertherapie blijkt tevens zeer succesvol bij behandelingen op bedrijven; het is gebleken dat wanneer mensen elkaar in een rookvrije omgeving ondersteunen het resul- taat nog wordt vergroot. Prostop behandelt dan ook regelmatig bij be drijven en zelfs bij mensen thuis. Een ver- eiste is dan wel een aantal van minimaal 6 personen, en daarnaast dat men de beschikking heeft over een geschikte behandel- ruimte. Prostop is een groeiende organisatie met meerdere praktijken verspreid over Nederland, te weten: Zeist, Boxtel, Hoorn en hier in Schiedam. Wij zijn er klaar voor met onze represen- tatieve Laserpraktijk om mensen te onder steunen die willen stoppen met roken in het nieuwe millennium, volgens de heer Peters te Schiedam. Info of een afspraak maken: Tel: PROSTOP, nr. 0900 202 33 22 of 0900 - Prostop Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. 10.00 uur: ds. G. de Lang, 17.00 uur: ds. P. Buitelaar. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. A.J. Wtenweerde. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: dhr R. van Schouwen. De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: dhr. A.F. Ruijl. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: pas tor G.J. Warmerdam. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: br. H.P. Kool. 19.00 uur: ds. G.J. Zwarts. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. 10.30 uur: euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur en di 19.30 uur. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. SCHIEDAM - Poffertjes met poedersuiker, gelardeerd met een klontje roomboter. Hapt zo heerlijk weg, vindt Cateiijne Raaphorst van het AOV, en niet alleen de Schiedammers zelf eten geregeld een portie poffertjes op het Hemaplein. Ook de toeristen -die na een een dagje Stedelijk Museum, rond- je Lange Haven en Nieuwe Palm boom wat vermoeid hun indrukken van Schiedam op een stoeltje willen verwerken- zijn zeer verheugd over de pof fertjeskraam van Ed en Willy van de Broek. Maar de dagen van Ed en Willy van de Broek op het Hemaplein zijn geteld. De kraam moet weg van de ge meente. En wel meteen. Onzin, zo zei Raaphorst afgelopen maandag in de raadsvergade- ring. Cateiijne Raaphorst wapperde met een oud krantenartikel uit de jaren tachtig van de vorige eeuw: 'Poffertjeskraam vindt in Schie dam haar definitieve bestem- ming'. De kraam stond toen nog naast de ru'fne. Maar in 1993 moest de poffertjeskraam wijken voor de bouw van het huidige stadskantoor, zei Raaphorst rich- ting de verantwoordelijk wethou- der Luub Hafkamp: „En zonder tegemoetkoming in de kosten heeft de ondernemer toen uitein- delijk zijn kraam afgebroken.'In 1998 keerde de poffertjeskraam terug op het Hemaplein, op grond van een tijdelijk contract: „Er was sprake van een 'verkassing' zodra de bouwplannen geeffectu- eerd zouden worden. Er was zelfs al sprake van een alternatieve lo- catie. Maar als een paal boven water werd aangenomen dat de poffertjeskraam 'niet' uit Schie dam zou verdwijnen. Een contract die volgens Raaphorst 'zoveel vrijheden aan de gemeente Schiedam geeft dat het contract te alien tijde, op elk gewenst moment eenzijdig kan worden opgezegd'. En dat con tract is inmiddels inderdaad opge zegd, per 14 januari 2000. Raaphorst begrijpt er niets van. Vanwaar die haast? De bouw van het Land van Belofte gaat pas na dte zomer van start, en waarom treedt de gemeente Schiedam ei- genlijk zo hard op? „Het moet mij van het hart dat we hier praten over een goedwillende onderne mer die constant in overleg met de gemeente zijn zaken met we- derzijdse instemming heeft gere geld", De harde aanpak van de gemeen te Schiedam komt volgens Raaphorst tot uiting in de toon van de brief van de advocaat die namens het college van B en W de zaak behartigt. In een brief van 3 februari schrijft AKD Prinsen van Wijmen: „Ondanks verzoek en sommatie daartoe heeft cliente (de gemeente Schiedam, red.) sprak Raaphorst die er ook stelling van het perceel aan de gemeente. U zult begrijpen dat dit niet aanvaardbaar is. De omstan- digheid dat u zelf kennelijk nog geen vervangende locatie voor de poffertjeskraam hebt gevonden, vormt in ieder geval gelet op de uitdrukkeljik met u gemaakte af- spraken, geen reden om niet tot ontruiming over te gaan. De gemeente heeft nu een nog op wees dat een grote groep vaste klanten ('waaronder veel oude- ren') al geklaagd hebben over het verdwijnen van de poffertjes kraam. kan worden moeten constateren dat u tot op heden te kort bent geschoten in uw verplichting tot behoorlijke ontruiming en vrije beschikking- gebruikt als er sprake is van een spoedeisend be- lang. En spoed, daarvan is abso- luut geen sprake, stelt Raaphorst. De poffertjeskraam, zo oordeelt de advocaat van de gemeente Schiedam verder, moet nu een boete betalen van fl. 500,- per dag, gerekend vanaf 14 januari. Dit betekent dat berekend tot en met heden thans verschuldigd is Het AOV is overigens niet de eer- ste partij die aandacht vraagt voor de poffertjeskraam. Ook Ge- meentebelangen heeft al meer dan eens een lans gebroken voor Ed en Willy van de Broek. Wethouder Luub Hafkamp kon niet meteen op de vragen van Raaphorst ingaan, omdat de post te laat op zijn bureau was beland. In een eerste reactie zei Hafkamp dat 'als er ddn zaak is waarin de gemeente uitermate coulant en zorgvuldig heeft geopereerd, dan is het welindezen." SCHIEDAM - In dienstencentrum De Vier Molens wordt zondag 13 februari een ruilbeurs georgani- seerd vanaf 13.30 uur. Dit is een beurs voor postzegels, munten, kaarten en vele andere dingen. Toegang en taxatie zijn gratis. SCHIEDAM - In boerderij Land- vreugd wordt donderdag 10 febru ari een postzegelavond gehouden door Philatelica. Naast het veilen van zegels, zullen deze ook geruild kunnen worden. De toegang is gra tis. Voor meer info: 470 40 89. SCHIEDAM - De Wereldwinkel aan de Lange Achterweg houdt de ze maand opruiming. Er wordt twintig tot veertig procent korting gegeven op een selectie sieraden, houtsnijwerk en aardewerk. De winkel is open op dinsdag van 13.00 tot 16.00 uur en van woens- dag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. gratis. Vrijdag is hier de band Brains No More te zien vanaf 21.30 uur. Stevige up-tempo punk met rauwe gitaren. Zaterdag is het de beurt aan Shortfuse, dat knette- rend kan rocken. Vanaf 22.00 uur. SCHIEDAM - In woon- en zorg- centrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan treden woensdag 16 fe bruari John en Siska op. Een gezel- lige middag met Hollandse muziek vanaf 14.00 uur. Entree bedraagt fl. 2,50. Zondag 20 februari is er een Portugese middag met een op- treden van de dansgroep Fitas. Aanvang 14.00 uur, entree fl. 2,50. Woensdag 23 februari wordt er bingo gedraaid vanaf 14.00 uur. Entree hiervan bedraagt eveneens een rijksdaalder. SCHIEDAM - Tieners tussen de 12 en 16 jaar kunnen iedere week in Sportzaal Zuid terecht om te sporten. Meestal worden onderlin- ge partijtjes in volleybal, voetbal of basketbal gespeeld tussen 16.00 en 17.30 uur. Kosten zijn fl. 10,- per maand. Voor meer info: 426 72 97. SCHIEDAM - Een Jazz-valen- tijnsconcert staat zondag 13 febru ari op de agenda van cafe/jeneverie 't Spul in de Hoogstraat. Aanvang is 16.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De Moonshiners treden donderdag 10 februari op in cafe Podium aan de Lange Haven. Aanvang is 21.30 uur, toegang SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 12 februari een leuke disco-avond georgani- seerd. De kinderdisco duurt van 18.30 tot 20.30 uur en de tienerdis- co begint om 21.00 uur en eindigt om 24.00 uur. De entree voor kin- deren bedraagt fl. 1,- en voor tie ners fl. 1,50. Voor de tienerdisco is een legitimatiebewijs verplicht. SCHIEDAM - Het Vlietland zie kenhuis, de stichting Verpleeg huizen Nieuwe Waterweg- Noord, het Zonnehuis en de Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord gaan hun samenwerking verder intensiveren door zich te verenigen in de oniangs opge- richte samenwerkingsstichting Transmuralis. De transmural (aansluitende zorg van zorgin- stelling naar zorginstelling of naar huis, red.) projecten die momenteel al lopen worden in de stichting ondergebracht en geco- ordineerd. Voor de patient bete kent de nieuwe stichting dat de overgang tussen zorg in het zie- 'De toekomst van de Schiedamse musea' heet het rapport van 23 pagina 's met erg veel witte regels. Het is gemaakt door Berenschot, een beroemd 'adviesbureauuit Utrecht. Verder valt op het titelblad te lezen de ondertitel 'Bijsturen ofkoers verleggen?' Veelzeggetide nautische termen gebruikt om de ernst van de zaak in een 'soundbi te' op te sommen. Daaronder: 'Onderzoek in opdracht van de ge meente Schiedam'. Waarmee de opdrachtgever en dus de doelstel- ling duidelijk wordt. En dan komen de twee namen van de schrij- vers: Jan-Willem van Giesen en Ocker van Munster. Gewone ach- ternamen. Maar die voornamen zeggen alles toch. Wat dan? Een hoog lullo-gehalte van deze ongetwijfeld twee Nijenrodiaanse stu- denten. Afgestudeerd op forensische accountancy, Europese stu dies of interculturele econometrie. Jan-Willem en Ockertweeyup- pen met een salaris van anderhalve ton plus een bolide van de zaak. Bureaus als Berenschotten zijn de nieuwe rattenvangers van Hame- len en groeien de rnarkt uit. MacKinsy, Rijnconsult, Ernst Young, Twijnstra Gudde of Andersson ....Zij geven adviezen op maatoverhetmaakt-eigenlijk-niet-uitop (w)elkterrein. Ze zijn zo gewild omdat adviezen kopen goedkoper is dan zelf ken- nis vergaren. Wil je zelf know how vergaren dan moet de opdracht gever zelf mensen in dienst nemen. En dat is nog duurder want die willen 'een vaste baanEn daar zit je -als het even tegenz.it- voor je leven aanvast Kortom: koop een glimmend koperen bord, schroef die naast de deur want iedereen mag zich adviseur, counseler, marketeer of be- drijfskundige noemen. Succes gegarandeerd. De reden om zo'n duur -dit adviesboekje kostzeker fl. 2000,-per pagina- bureau in te schakelen is vaak helemaal niet om kennis in te huren. Nee, eerder omdat je een onsympatieke boodschap hebt te vertellen. Dus in dit geval; het einde van het Stedelijk Museum. 'Het legitimeert impli- ciet je eigen keuzesom het maar eens op zijn Berenschots deftig te zeggen. Daarom komen deze bureaus altijd om de hoek kijken bij massa-ontslagen, corruptieschandalen en andere heikele kwesties. Dus als er stront aan de knikker is en de bestuurder, baas of eige- naar slecht nieuws heeft te vertellen. Dan komt een welluidende naam, een prachtige uitgevoerd rapport -blauwe kaft met mooie op- druk- goed van pas. De rauwe werkelijkheid is dat het bijna 100-jarige Stedelijk Muse um op de Hoogstraat weg moet. Te weinig bezoekers, te hoge repa- ratiekosten en te veel elitaire cultuur. Er voor in de plaats stelt Be renschot voor: 'n 'Centrum voor Moderne kunst'. Met Grand cafe, museum-shop en 'landelijke uitstraling'. Waar? Liefst in nieuw- bouw. Geen museale (in de zin van kunsttempel) maar industri'ele uitstraling? Blah, blah... Volgens mij hadden wij dit al: namelijk een mooi oud gebouw op de Hoogstraat genaamd St. Jacobs Gasthuis. En hoe zijn onze Jan- Willem en Ocker tot deze slotsom gekomen Wel door negen, let wel negen mensen te interviewen. Negen Schie dammers die allemaal iets met het mislukte museum te maken heb ben. En zelfs zeven nog beroepsmatig ook. Namelijk: twee ambtena- ren, twee museumdirecteuren, twee beroepsbestuurders, een direc- teur van de VW en twee amateurs die hopelijk wel liefde hebben voor wat onze voorouders hebben neergezet. Frank Willemse kenhuis, verpleeghuis en van Thuiszorg vloeiender zal gaan verlopen. Mogelijk zullen ook andere instellingen zich in de toekomst bij dit initiatief aan- sluiten. Met de stichting Transmuralis slui- ten de instellingen aan bij het door de overheid voorgestane beleid van geintegreerde zorg. Voor de regio betekent het dat de beoogde ketenzorg, zorg van ziekenhuis naar verpleeghuis of eigen huis, duidelijker vormgegeven wordt. Patienten blijken namelijk grote behoefte te hebben aan samenhan- gende, op elkaar aansluitende zorg-op-maat. Die kan nu via Transmuralis worden gerealiseerd en zoveel mogelijk worden gele- verd in de vertrouwde omgeving. De kracht van de samenwerking ligt vooral in de deskundigheid van de organisaties elk op hun gebied. Ook kan binnen de nieuwe stich ting (nieuw) beleid worden ge maakt voor zorg die aan de patient kan worden gegeven in verschil- lende instellingen of thuis en kan worden nagedacht over innovatie- ve tussenzorgvormen. Een ander belangrijk voordeel van de krach- tenbundeling hangt samen met de krapte op de arbeidsmarkt. Het al aanwezige potentieel aan deskun digheid, menskracht en middelen bij de organisaties kan in Transmu ralis beter op elkaar worden afge- stemd en dit is voor alle partijen wel zo efficient. Bovendien kan nieuw te werven personeel veel grotere uitdagingen in het vooruit- schiet worden gesteld. WATERWEG - Het consulta- tiebureau van Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord or- ganiseert in de maand maart een aantal informatieavonden voor ouders van peuters tus sen de anderhalf en vier jaar. Op 15 maart komen voeding- en eetproblemen aan de orde, op 22 maart het slaapgedrag, op 29 maart is het onderwerp 'Peuters, lief maar lastig' en op 5 april worden de gevoe- lens behandeld. De avonden vinden plaats in het gebouw aan de Rotterdamseweg 178 in Vlaardingen en deelname is fl. 2,50 per persoon, per avond. Telefonisch aanmel- den via 246 73 00. STOPPEN MET ROKEN MOEILIJK?!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3