j©uri We gaan dit jaar kleur bekennen shoppin DE STAM DE STAM CO DC ill O LLI LJLJj ILEE TOWERS Hi Hi A LAGERWAARD SELECT WONEN en hoogwaardig zitcomfort! I ComfortHuys I De Koning Tapijten: 21 jaar ervaring in woninginrichting Geautomatiseerde huis dichterbij dan ooit A.S. ZONDAG GEOPEND VAN 1 2.00 - 1 7.00 SELECT WONEN M00ISTE Touche Huren is laatste tien jaar vijftig procent duurdi geworden er Voor het eerst alle grootste hits van LEE TOWERS op 1 dubbel CD Uesian esign Tel: 010-4507466 VL A ARDINGEN - B ij na 21 jaar heeft Ab de Koning er op zitten in zijn tapijthandel. „En ik ben klaar voor de 2 le eeuw", zegt hij optimis- tisch. Aan de Vlaardingse Billitonlaan blijft De Ko ning Tapijten dan ook het adres voor woninginrich ting. Verleden jaar dacht hij er even aan een stapje terug te doen, bekent De Koning. Twintig jaar in de winkel staan is immers niet niks. Toch gaat hij er inmiddels weer volledig tegen aan. De Koning is voorlopig zelfs op maandagmiddag, tot voor kort zijn 'vrije dag', weer open. „We zijn nu met z'n vieren in de zaak en ik heb eigenlijk nog een parttime verkoper nodig", kijkt De Koning vooruit. Van buitenaf Home made Op de helling ACTIE VOORDEEL NU BIJ Gespeciattseerd in massief planken vloerdelen Ruime keuze uit verantwoorde houtsoorten Tot 15% Korting op: planken vloerdelen, lamelparket en laminaat. (Reservering mogeljjk), Actie geldig t/m 4 maart a.s. Metroplein 102 Rotterdam OlO - 481 05 01 Einde busstation Zuidplein richting Ahoy Openingstijden: ma t/m vrijdag van 9,00 -17.00 uur Verhuist naar Alexandrium III Daarom TOTAUi LEEGVERKOOP van de gehele collectie met Heerlijk zitten de ComfortHuys fauteuils. Verwen uzeif eens door goed en gezond te gaan zitten. De fauteuils kurv nen aangepast worden aan uw wensen. Wij letten goed op de juiste zithou- ding. Dat is belang- rijk, want daardoor wordt zitten echt genieten. MplMi Kom ook eens zo'n heeriijke ComfortHuys fauteuil proberen. Hartelijk welkom! comfortabel en op maat wonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 1 i o.a: te koop bij: Vart Leest (Rotterdam), Vroom Dreesmann, Free Record Shop, Bijenkorf, Hollywood Factory, Master Sound (Maasluis), Music House (Rotterdam), Music Shop E. van Breda en Correct. Redactie: Dennis Captein Telefoon: 010-4004485 Huren is duur geworden. De prij- zen stegen in tien jaar tijd gemid- deld met 50 procent. Het lijkt erop dat huurders de koopsector worden ingejaagd. Er ligt een wetsvoorstel om huurders met lage inkomens een koopsubsidie te geven in plaats van huursubsidie. Dan kunnen ze ook kopen. Het CDA wil dat de woningcorporaties 50.000 wonin- gen per jaar verkopen, zodat de huizenprijzen omlaag gaan. De WD pleit bij monde van staatsse- cretaris Remkes voor meer ruimte voor kopers. Kortom, wordt er in de 21e eeuw nog wel gehuurd? De Nederlandse Woonbond, de landelijke vereniging van huur ders, heeft er een hard hoofd in. De Woonbond heeft een eisenpakket opgesteld om de huursector te red den. Maria van Veen, directeur van de Woonbond, gaat ervan uit dat er in de 21e eeuw hoe dan ook huur ders zullen zijn. „Het is alleen de vraag of ook de mensen met geld blijven huren. Een dure huurwo- ning betekent lang niet altijd een superwoning. Bovendien kopen veel mensen een huis vanwege de voordelige hypotheekrente-aftrek. Met een hoger inkomen krijg je toch al gauw de helft van de betaal- de rente terug van de belasting. Huurders hebben dat voordeel niet. Sterker nog: steeds meer huurders hebben moeite de huur op te bren- gen. Huren is echt te duur gewor den." Als koopwoningen zoveel duurder worden, is het toch logisch dat ook de huren stijgen? „Nee, helemaal niet. Iemand met een koopwoning heeft alleen maar voordeel van de stijgende huizenprijzen. Zijn hypo- theekrente staat voor een lange pe- riode vast. Maar de huurder ziet zijn huur elk jaar meer stijgen dan z'n inkomen. Er zijn anno 2000 grote groepen huurders die de woonlasten niet meer kunnen op- brengen en goedkopere woon- ruimte zouden moeten zoeken. De ellende is, dat zij vaak geen kant uitkunnen, omdat de voorraad goedkope woningen in rastempo afneemt. Dat de voorraad goedkope huur- woningen snel terugloopt komt ten eerste doordat de jaarlijkse huur- verhoging nu al jaren ver boven het inflatiepercentage ligt. Een tweede reden is, dat verhuurders de huur niet alleen verhogen bij de jaarlijkse huurverhoging (in 1999 maximaal 6,5 procent), maar ook bij huurderswisseling. De huur van vrijkomende woningen wordt met 10, 20 of zelfs nog meer percenten opgetrokken! Komt het ook niet door de wijkver- nieuwing, het slopen van goedko pe huurhuizen om plaats te maken voor duren huur- en koophuizen? „Het is zeker waar dat er wijkver- nieuwingsprojecten zijn, waarbij de projectontwikkelaar z'n kans schoon ziet om de mooie plekjes in te pikken om er koopwoningen te bouwen, die hij met vette winst kan verkopen. Het gebeurt, maar het zijn toch uitzonderingssitua- ties. De wijkvernieuwing is be- doeld om wijken die verpauperen weer levensvatbaar te maken. Wij ken waar de woningen lang leeg- staan, waar de mensen zo snel mo- gelijk weg willen en waar de ene na de andere winkel sluit. En in- derdaad, dan moet gekeken wor den hoe je bewoners die wat meer te besteden hebben, kunt vasthou- den of aantrekken. Want als er geen geld in de buurt zit, heeft de middenstand er niets te zoeken." „De Woonbond heeft echt heel goede ervaringen met wijkvernieu wing. Alles valt of staat echter met de betrokkenheid van de bewo ners. Als je die er vanaf het begin bijhaalt, slaagt feitelijk elke stads- vernieuwing." Verwacht u dat huurders zich daar in de komende jaren druk om zul len maken? „Volgens mij wel. De Woonbond heeft er het afgelopen jaar niet voor niets 100.000 leden bij gekre- gen. Huurders worden tegenwoor- dig meer serieus genomen door verhuurders en gemeenten. Dat werkt heel motiverend. Het helpt ook dat er sinds december 1998 een Overlegwet is, die verhuurders met meer dan 100 woningen ver- plicht om hun beleidsplannen te bespreken met de georganiseerde huurders. En het helpt dat staatsse- cretaris Remkes gemeenten alleen geld geeft voor wijkvernieuwing als de inspraak van bewoners goed is geregeld. Maar als verhuurders de wensen van huurders wel aan- horen, maar er vervolgens niets mee doen, dan wordt het heel moeilijk. Dan is de wijkvernieu wing een doodgeboren kindje. U zegt dus eigenlijk dat alles draait om de betaalbaarheid van het hu ren? „Die betaalbaarheid is heel belang- rijk, maar beslist niet het enige. Huren moet aantrekkelijker wor den gemaakt. Er moet ook meer kwaliteit worden geleverd. Huren moet een goed alternatief zijn voor kopen. De verhuurder moet de kant als koning beschouwen, be- reid zijn te luisteren, de huurder waar voor z'n geld geven. Alleen als je de huurder meer zeggen- schap geeft over zijn eigen woon- situatie, voorkom je dat er in de 21e eeuw huurghetto's ontstaan voor de lage inkomens.' Gezelligheid van de jaren zeventig komt weer terug' De toevoeging 'tapijten' aan De Koning's winkel mag niet verhul- len dat er in de winkel ook een ruime keus aan parket, massief houten vloeren en gordijnen te vinden is. Daarbij is hij ook een 'trappenspecialist', zoals hij het zelf uitdrukt: de nog regelmatig gevraagde traplopers worden door het eigen personeel gelegd. De Koning constateert dat in de vloerbedekking het tapijt weer aan het terugkomen is. Na de pe- riode waarin houten of zeilvloe- ren in het moderne interieur steeds populairder werden, is er weer een stijgende interesse in iets anders. „De gezelligheid van *!S de jaren '70 komt weer terug. Mensen willen Weer warmte in huis. Ik heb een geheel nieuw wolprogramma, zuiver scheer- wol, vanaf 200 gulden per me ter", zegt De koning. Ook lami- naat verkoopt echter nog goed, en in maart komt er een nieuw klik- systeem in het assortment. „Voor een leuke introductieprijs, 10 procent", aldus De Koning. Hij noemt verder sisal en na- tuurtapijt als opties voor de klant die iets voor op de vloer zoekt. Tenslotte denkt hij ook al aan het nieuwe zomerseizoen. Als dat straks begint, staan er in de win kel voor eigenaars van caravans en boten de nodige coupons klaar om het recreatieve bezit van een nieuwe vloerbedekking te voor- zien. De Koning heeft na zijn lange er varing als winkelier veel om op terug te kijken. Het Vredespaleis in Den Haag en de bibliotheek in Delft waren ooit zijn werkterrein. Restaurants, scholen, overal heeft hij wel eens zijn producten gele verd en nog altijd staat hij klaar voor een nieuwe uitdaging. In Vlaardingen en de omringende regio blijven de vaste klanten echter na twintig jaar zijn belang- rijkste doelgroep. „Het is bijna een kennissenkring geworden", lacht hij. „Klanten voelen zich door de persoonlijke benadering op hun gemak. Soms komen de kinderen van oude klanten al weerlangs." Hij ziet de klanten, oud of nieuw, graag langskomen. „Ik heb altijd verse koffie... en schappelijke prijzen", belooft De Koning. „Ik heb regelmatig aanbiedingen, kom eens langs om zelf te kij ken." De Koning heeft veel in voorraad liggen, en belooft 'alles te komen opmeten en vakkundig te laten leggen'. Naast de gebrui- kelijke winkeltijden is hij ook be- reid om klanten 's avonds te hel- pen, maar dan wel op afspraak. Voor wat betreft zijn openstelling op maandag kijkt hij nog even naar de drukte op die dag, voor hij besluit of hij op die dag open blijft. De Koning denkt er tenslot te over om binnenkort een web- pagina te maken, zodat klanten ook via internet hun eerste indruk van de mogelijkheden kunnen krijgen.De Koning Tapijten is te vinden in de Billitonlaan 42-48 in Vlaardingen, even buiten het cen trum en met gratis parkeergele- genheid voor de deur. Voor meer informatie: (010) 4344645. In het interieur van 2000 is steeds meer mogelijk. De nieuwe woon- mode is zeer gevarieerd in materi- aalgebruik, vormen en de toepas- sing van kleuren. Kleur duikt over al weer op. De smetteloos witte, grijze en naturelle leefruimtes, die het afgelopen seizoen hoogtij vier- den, worden 'doorbroken' door kleur. Binnen alle woonsferen zien we verrassende combinaties; felle fluor's tegenover zwemen van pas tels en bruistabletkleurtjes met fris- se aqua's. Licht en ruimte zijn pei- lers voor de meeste woonkamers. Hoe wel we nog niet toe zijn aan vliegende auto's en robots die ons aankleden, is het geautomatiseerde huis dichterbij dan ooit. De snel- heid en het gemak waarmee we huishoudelijke taken met behulp van geautomatiseerde systemen kunnen vergemakkelijken is onge- looflijk. Leve het comfort en de vrijheid om te wonen en leven. Het Nederlands Perscentrum Wo nen presenteert vier nieuwe the- ma's voor de Woonmode Voor- jaar/ Zomer 2000. Deze belang- rijkste sfeerrichtingen voor het ko mende jaar zijn een vertaling van internationale trends en ontwikke- lingen op interieurgebied. De woonmode is ter inspiratie voor ie- dereen die bezig is met het inrich- ten en decoreren van zijn huis. Kortom, een impuls om de eigen smaak beter tot zijn recht te laten komen in het interieur. Juist door het 'mixen' van Woonmode-idee- en en het 'matchen' van nieuwe en bestaande spullen krijgt het wonen in 2000 een persoonlijke uitstra- ling. Voor alle woonsferen - Sen sual Space, Urban Space, Inner Space en Cyber Space - gelden een aantal algemene tendensen die van invloed zijn op ons toekomstige wonen. We worden niet meer beperkt door een uniforme stijl maar kunnen di verse stijlen eindeloos met elkaar combineren: design met antiek, sixties met hedendaags futurisme of minimalisme in fluorkleuren zijn slechts enkele varianten. De nieuwe materialen zijn praktisch: de wasbaarheid, duurzaamheid en aaibaarheid gaan niet ten koste van het uiterlijk. Bijzondere visuele effecten zoals glans, metallic, transparantie, digi- tale - en driedimensionale structu- ren inspireren tot een minder con- ventionele manier van wonen. Het fenomeen 'kleur' in het interieur is achter gebleven. De afgelopen ja ren leek het erop dat alleen wit, na- turel- en pastelkleuren in combina- tie met strakke belijningen, vorm- herhaling en eenvoud het woon- modebeeld bepaalden. Het aanbod in de nieuwste cQllec- ties stoffen, meubels, accessoires en verlichting biedt echter een breed en gevarieerd beeld en geeft ons de mogelijkheid om kleur te bekennen! Kleur dringt ons interieur weer binnen, soms met een enkel accent, zoals bijvoorbeeld een oranje kar- pet in een verder naturel interieur, soms gaat het roer rigoureuzer om en zien we felgekleurde wanden geschilderd in hoogglansverf ge- combineerd met meubels in pastel- tinten. Het serene en soms ietwat steriele interieur kan gaan verve- len. Deze tijd vraagt om frisse kleuren en gedurfde combinaties. De toepassing van kleuren ver- schilt per woonsfeer: felle fluor's en aqua's worden afgewisseld met bijna kleurloze pastels en metaal, de warme kleuren van Zuid- en Midden-Amerika vormen een alli- antie met het fris gewassen wit van Noord-Amerika. Na de opmars van het wit, witter, witste interieur ont- staat de behoefte aan diep donkere kleuren, van aubergine tot antra- ciet en als hoogtepunt gitzwart. De Rolling Stone's wilden het al in de jaren zestig: 'I want to paint it black'. De toenemende invloed van mode- trends op ons interieur is duidelijk te signaleren. Nieuwe interieur- kleuren komen steeds vaker recht- streeks van de catwalks in Milaan, Parijs, Londen en New York. Bijna alle grote namen op modegebied presenteren hun eigen 'home' col- lectie. De in de mode heersende merkcultuur neemt ook voor het interieur toe. De nieuwe generatie ontwerpers kijkt echter verder en breder dan alleen mode. De in vloed van videoclips, -games, in- ternetsites en andere interactieve ontwikkelingen verruimen onze creatieve geest en kijk op interieur. De vaak computergeanimeerde beelden worden weer vertaald naar meer realistische woonvormen. Ook sport en 'outdoor' activiteiten (kamperen, hiking, bergbeklim- men etc.) zijn bronnen van inspira tie. De nieuwe materialen, belij ningen en kleuren van de kleding en accessoires komen terug in de aankleding van ons huis. Zowel op mode als op interieurgebied zijn golfbewegingen waar te nemen en soms zelfs een hevige en kortston- digevloedgolfZo'n spontane ra ge of hype zie je dan plotseling overal opduikelen. Denk maar aan de plotselinge wederopstanding van de zitzak en de plastic kuip- stoel. De verlichting in huis bepaalt hoe een ruimte 'aanvoelt'. De basisver- lichting is en blijft daglicht. Regel 1 is 'daglicht'. Hoe meer we daar- van hebben hoe beter we ons voe len. Grote raampartijen, halfhoge en transparante muren, entresols en vides zorgen voor een optimale lichtreflectie. Met fragiel ogende voiles, semi-transparante vitrages en ultramoderne binnen- en buiten- zonwering wordt het daglicht ge- dempt en/of gefilterd. Tekort aan daglicht kan men compenseren door geraffineerd gebruik van kunstlicht, de juiste lamp op de juiste plaats. De aanhoudende materiele wel- vaart heeft ervoor gezorgd dat we steeds meer geld aan ons woon- comfort kunnen besteden. Badka- mers, keukens en andere ruimtes in huis worden steeds completer en meer geautomatiseerd. Afwasma- chine's, wasdrogers, magnetrons en ingebouwde stofzuigsystemen zijn voor veel mensen al vanzelf- sprekend. De robot die het toilet schoonmaakt en andere vervelende klusjes doet en de ijskast die zelf de voorraad bijhoudt is technisch wel mogelijk maar nog niet 'be- taalbaar' Alleen al door de nieuwe vormge- ving van veel meubels, badkamers en keukens is het gebruik en het schoonmaken een stuk makkelij- ker geworden. Het gemak dient meer en meer de mens, de tijdwinst die dit alles oplevert kunnen we gebruiken om te genieten en ons te verdiepen. Tegelijkertijd met een verdere op- komst van de automatisering van ons huis en huishouden zijn er stromingen die juist het ambachte- lijke en zelfgemaakte weer doen opleven. Zoals bijvoorbeeld de 'slow food movement' op culinair gebied. Deze ontwikkelingen lij- ken misschien tegenstrijdig maar gaan hand in hand. De automatise ring bestaat bijvoorbeeld uit het licht bedienen met de afstandsbe- diening of op je werk via internet thuis de oven aanzetten. Door de tijdswinst is er thuis ruimte voor creatief bezig zijn. Tijd om uitge- breid te koken, doe-het-zelven, schilderen en tuinieren. Het exterieur wordt nog meer een verlengstuk van het interieur. De beperkte hoeveelheid prive buiten- ruimte wordt zo goed mogelijk be- nut. Op veel balkons staan comple te eettafels met stoelen en banken, in tuinen worden pergola's aange- legd en lampen opgehangen, waar- door tuinkamers ontstaan die naar believen worden ingericht. De traditionele inrichting van het huis gaat nog verder op de helling. Steeds meer nieuwbouwwoningen hebben geen standaard indeling maar worden volledig naar de indi- viduele wensen van de toekomsti ge bewoners ingedeeld. Deze wo ningen passen daardoor als een maatkostuum. Het huis waar we wonen is niet alleen maar een plek waar we slapen, eten en televisie- kijken. In het jaar 2000 doet het huis steeds meer dienst als een plek om te reflecteren in plaats van te consumeren. Een plaats waar li- chaam en geest tot rust kunnen ko men, weg van de overdaad aan prikkels die ons dagelijks, ge- vraagd en ongevraagd, wordt toe- gediend. My home is my castle, of- tewel een veilige plek met veel pri vacy en intimiteit. De erkende woonwtnJkel adverteren? telefoon: 010 - 4004463 o.a. Topfdrih, Hiilsta, Selva, Gelderland, Leolux, Wagner en Heldense direct leverbaar) Mariniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 010 412 04 08 5 ATWOffiSPRoiiMEN? Be\ (010) 4567280 en u wordt gratis gehaald e^eer thuisgebracht'. Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. kl H Het nieuwste model 'Straight van Touche is bij Lagerwaard Design tijdelijk heel speciaal geprijsd. Zo komt u al in het bezit van de afgebeelde 2V2-zits in het dikke jumboleder voor fl. 2860,- (normaal fl. 3110,-). Tevens verkrijgbaar in 40 kleuren soepel rundleder als 3-, 2 en 2-zits en fauteuil. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Arti- fort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelder land, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 11