Dop Dop Hypotheekrente blijft ook in 2001 aftrekbaar voor de eigen woning als hoofdverblijf PROFITEER NU NOG VAN DE LAGE RENTE LEVENHYPOTHEEK 5 jaar 4.60% 10 jaar 5.30% 15 jaar 5.70% 20 jaar 6.20% Hypotheekwijzer BV Huurverlaging bij ernstige onderhoudsgebreken Woning van de maand Huwelijksvoorwaarden echt niet alleen voor rijke mensen Nu al de tuin onder handen nemen Puttershoeksestraat 57 - Schiedam Bon voor gratis taxatie van uw woning Onroerend goed en de fiscus Lage rente voorregio Rijnmond! NIEUWBOUW Rotterdamsedijk 437, Postbus 888, 3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig en onafhankelijk Nieuwe huurprijzenwet woonruimte Woningen zijn gemiddeld 38 jaaroud DOP DOP Vastgoed b.v. en aankoop huurwoning Rijnmond Adviseurs en bemiddelaars in o.g. isa l In gewilde wijk van Schiedam, De Gorzen, gelegen redelijk on- derhouden geheel pand bestaan- de uit een aparte boven- en bene- denwoning met tuin en balkon op het Zuiden. Parterre woning: En tree, hal, woon-/ slaapvertrek 8.50 x 4.30 2.70 m, eenvoudige keuken met toegang douche-/ toi- letruimte, tuin op het Zuiden met achteruitgang. Bovenwoning le verdieping: Entree, trapopgang, douche-/ toiletruimte, woonka- mer 8.50 x 4.30 m, eenvoudige keuken, toegang tot balkon op het Zuiden. 2e verdieping: Overloop, slaapkamer 4.00 x 4.00 m, slaap- kamer 2.20 x 4.00 m, slaapkamer 4.00 x 2.20 m, mogelijkheid voor vliering. Algemeen: de woning verkeert in redelijke staat van on- derhoud, wordt volledig leeg op- geleverd, gelegen op eigen grond. Vraagprijs A 269.000,00 k.k. SCHIEDAM - Een zachte winter leent zich bij uitstek voor werk in de tuin. Vriest het's nachts niet of niet veel, dan is dit juist de periode om de tuin flink onder handen te nemen. Vaste planten kunnen worden gedeeld en verplant, bo- men en heesters gesnoeid. En ook het gazon kan een eerste opknap- beurt best gebruiken. Januari en februari zijn bij uitstek de maanden om bomen te snoeien. Takken die elkaar in de weg zitten moeten worden weggenomen en de kroon kan worden uitgelicht. Het teveel aan takken wordt dan wegge- haald, zodat er een mooie, luchtige boom overblijft. Niet alle soorten bomen moeten echter in de winter worden gesnoeid. Voor de berk, vleugelnoten en esdoorns geldt zelfs dat ze helemaal met rust moe ten worden gelaten. Deze komen nu juist weer in de zomer aan bod om- dat ze in de wintermaanden zouden kunnen gaan bloeden. Snoeien bevordert de groei en bloei, maar alles ieder jaar op hetzelfde tijdstip snoeien is verkeerd. Hees ters die in het vootjaar bloeien moe ten met rust worden gelaten. Voor- jaarsbloeiende heesters worden juist na de bloei gesnoeid. Heesters die later in het seizoen bloeien mo- gen weer wel in het voorjaarworden gesnoeid. Ook het gazon kan nu al worden be- mest. De forse opknapbeurt kan dan iets later in het jaar volgen. Afge- storven blad en Stengels van vaste planten moeten in de winter ge- woon blijven zitten. Die bescher- men de plant tegen vocht en kou. Het voorjaar is de ideale tijd om planten te verjongen. Bijna alle soorten groeien beter als ze eens in de drie a vier jaar worden gescheurd en weer opnieu w worden ingeplant. Voor de tuinliefhebber staan er bin- nenkort twee tuinbeurzen op de agenda. Van 24 tot en met 27 febru ari worden in de Mauritshof Hooge- veen de Tuin Info dagen 2000 geor- ganiseerd. Entree fl. 7,50. Tuinidee 2000, eveneens van 24 tot 27 febru ari, wordt georganiseerd in de Bra- ban thallen in Den Bosch. Entree: fl. 17,50. O Ja, ik heb plannen om mijn huis te verkopen O Neem contact met mij op voor een oribnterend gesprek dat mij tot niets verplicht O Bel mij overdag tel.: iO Bel mij's avonds tel.: Naam: Straat: Postcode: Plaats: Stuur deze bon zonder postzegel naar: Dop Dop Vastgoed b.v. Antwoordnummer 188,3100 AW Schiedam Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Postbus888 3100 AW Schiedam Telefoon 010 - 473 88 88 Telefax 010 - 427 02 05 komt het geleende bedrag enkel als schuld in mindering op het totaal te belasten vermogen. Een bedrijfspand, een onroerende zaak die behoort tot het bedrijfs- vermogen, valt via de winst uit de onderneming in box I. De bijdrage die het pand aan de bedrijfswinst levert, valt in de winst uit de on derneming en wordt dan ook belast volgens het progressieve tarief. De jaarlijkse afschrijving op het be drijfspand, zoals tot nu toe altijd gebruikelijk was, blijft van toepas- sing. Met een bedrijfspand met woon- ruimte, de onroerende zaak als keuzevermogen, gaat waarschijn- lijk ook het een en ander verande- ren. Tot nu toe was een onderne- mer altijd vrij om een pand dat voor zowel prive- als bedrijfsein- den werd gebmikt, tot het prive of het bedrijfsvermogen te rekenen. Dit lijkt straks niet meer te kunnen. Er zijn namelijk voorstellen ge- daan om het keuzevermogen af te schaffen. Er wordt van uit gegaan dat een vermogensbestanddeel dat meer dan incidenteel wordt aange- wend voor de onderneming tot het vermogen van de onderneming be hoort. Panden die voor de onderne ming worden gebruikt en tot het privevermogen van de ondernemer behoren dienen hierdoor op 1 janu ari 2001 te worden ingebracht in het (buitenvennootschappelijk) on- dernemingsvermogen. Anders liggen de zaken als de on roerende zaak behoort tot het pri vevermogen van de echtgenote van de ondernemer. Het bedrijfs pand, dat door de ondernemer ge bruikt wordt, is dan eigendom van de echtgenote, waarbij de echtge- noten buiten gemeenschap van goederen zijn getrouwd. Zo'n pand zal onder de huidige voorstel len bij de echtgenote in box I wor den aangemerkt als inkomsten uit overige werkzaamheden. De on dernemer kan de betaalde huur als kosten aftrekken en de echtgenote moet een bedrag aan inkomsten uit overige werkzaamheden aangeven alsof er winst uit de onderneming is genoten. In dit geval moet ook een balans worden opgemaakt waarop het pand naar de waarde in het economisch verkeer per 1 janu ari 2001 moet worden geactiveerd. De huuropbrengsten verminderd met de kosten vormen dan het jaar lijkse resultaat dat alleen verreken- baar is met andere inkomsten uit box I. Waardestijgingen van het pand worden door dit voorstel ook belast. Een ander nadeel van deze maatregel is dat de echtgenote voor de inkomsten uit overige werkzaamheden geen gebruik kan maken van een aantal specifteke ondernemersfaciliteiten. h Lekkages en schimmel kunnen leiden tot huurverlaging. SCHIEDAM - Optrekkend schimmel in de badkamer, ach- terstallig onderhoud, aanhou- dende lekkage? Sinds 30 novem- ber 1999 kan de huurder via de huurcommissie een flinke huur verlaging afdwingen bij ernstige onderhoudsgebreken aan de wo ning. De huurcommissie kan de huur zelfs tot 25 procent van de maximaal mogelijke huur verla- gen. De huur kan pas weer wor den verhoogd tot het oorspron- kelijke peil als de onderhoudsge breken zijn verholpen. De ver- wachting is dat verhuurders door deze nieuwe procedure on derhoudsgebreken sneller aan- pakken. De verhuurder krijgt zes weken de tijd om gemelde onderhoudsklach- ten van de huurder te verhelpen. Doet hij dit niet dan meldt de huur der zijn klachten schriftelijk aan de huurcommissie met de vraag de huur tijdelijk te verlagen. De com- missie doet uitspraak en kan de huur verlagen voor de periode dat de klachten niet zijn verholpen. Hoe ernstiger de gebreken, hoe la ger de huur. Bij lang niet elke onderhouds- klacht kan de huur echter worden verlaagd. Dat kan alleen bij gebre ken uit de drie zogenaamde nul- puntenlijsten met gebreken en te- kortkomingen die het woongenot (zeer) emstig schaden. Bij Lijst A gaat het bijvoorbeeld om een wo ning die niet is aangesloten op het riool of die niet geventileerd kan worden. Maximaal 25 procent van de maximaal mogelijke huur kan hier in mindering worden ge- bracht. Bij lijst B kan tot 40 pro- cent van de maximaal mogelijke huur worden verlaagd, maar de klachten moeten hier te maken hebben met doorslaand of optrek kend vocht met ernstige schimmel- vorming of houtrot in de balken en vloerplanken, ernstige lekkage door regenwater of verzakking. Tot 55 procent verlaging van de maximaal mogelijke huur krijgt men met klachten in Lijst C. Deze staan niet op de twee andere lijsten maar schaden het woongenot toch ernstig. De gewijzigde Huurprijzenwet woonruimte, waaruit deze maatre gel komt, bepaalt ook dat de huur der en verhuurder bij het inschake- len van de huurcommissie een voorschot betalen van fl. 25,-. De huurcommissie bepaalt bij de uit spraak welke partij de vergoeding moet betalen. De andere partij krijgt het voorschot dan terug. SCHIEDAM - Onroerend goed en belastingen. Die twee hangen nauw met elkaar samen. Op dit moment is iedereen druk in de weer met de aangifte over 1999. Maar hoe zit dat in 2001? Laten we de behandeling van onroe rende zaken eens onder de loep nemen onder het huidige wets- voorstel voor de Inkomstenbe- lasting 2001. De fiscale behande ling blijkt dan, afhankelijk van de box waarin een onroerende zaak zich bevindt, iedere keer weer anders uit te pakken. Laten we beginnen met het meest voorkomende: de eigen woning die als hoofdverblijf dient. In dat geval zal er waarschijnlijk niet veel veranderen. Deze valt onder de huidige voorstellen in box I. De forfaitaire bijtelling bij het inko- men blijft van toepassing en aan de hypotheekrenteaftrek wordt, afge- zien van wat beperkende maatre- gelen, niet getornd. Maar wat als de onroerende zaak behoort tot het prive-vermogen? Zo'n geval valt onder de huidige voorstellen in box III. Dit houdt in dat het pand voor de waarde in het economisch verkeer in de vermo- gensrendementsheffing van per saldo 1,2 procent wordt betrokken. Het is dan niet van belang hoe het pand is verkregen en wat de wer- kelijke inkomsten en kosten van het pand zijn geweest. Is men een geldlening aangegaan om het pand te financieren, dan is de betaalde rente niet langer aftrekbaar en SCHIEDAM - 'We gaan toch niet scheiden?' Of: 'Wij willen alles eerlijk met elkaar delen' wordt er vaak geroepen wanneer huwe lijksvoorwaarden ter sprake worden gebracht. Men gaat er nog vaak van uit dat huwelijks voorwaarden alleen van belang zijn bij mensen met veel geld of mensen die elkaar niet vertrou- wen. En dat is niet terecht. De hu welijksvoorwaarden van tegen- woordig betekenen helemaal niet dat er niks gedeeld wordt of dat ze alleen bij echtscheiding van be lang zijn. Huwelijksvoorwaar den zijn er tegenwoordig in aller- lei soorten, maten en vormen en samen delen staat juist voorop. Zo worden er zelfs vaak huwe lijksvoorwaarden aangegaan waarin tussen de echtelieden alles wordt gedeeld als ware er algehe- le gemeenschap van goederen. Het kopen van een huis komt vaak op een moment dat twee mensen nog een andere belangrijke stap in hun leven willen maken. Trouwen en een huis kopen vallen vaak sa men en dat is natuurlijk niet zo ver- wonderlijk. Als mensen gaan trou wen veranderen erveeldingen. Ook juridisch gezien. De wetgever heeft namelijk een groot aantal gevolgen verbonden aan het echtgeno(o)t(e) zijn. Je bent om te beginnen wette- lijk verplicht voor elkaar te zorgen en je wordt door de belastingdienst anders bekeken. Maar wie ge trouwd is krijgt ook alle bezittingen en schulden van de partner, de zoge naamde algehele gemeenschap van goederen. Je kunt je nu afvragen of dat nu wel is wat je wilt. Niet trou wen in algehele gemeenschap van goederen hoeft geen motie van wan trouwen te zijn, zoals veel men- sen ten onrechte denken. Huwe lijksvoorwaarden worden vaak om heel praktische redenen gemaakt. E6n van die redenen is dat ze bij overlijden belastingvoordeel kun nen opleveren. Met goede huwe lijksvoorwaarden kan een uitkering uit een overlijdingsrisicoverzeke- ring buiten de hefftng van succes- sierechten worden gehouden. Dit speelt onder andere een rol bij alle spaar- en levenhypotheken. Ook wordt wel getrouwd onder huwe lijksvoorwaarden omdat onderne- mers daarmee een stukje aansprake- lijkheid weg kunnen schuiven. Als hij failliet gaat en in algehele ge- Trouwen en een huis kopen. Huwelijksvoorwaarden zijn dan zo gek nog niet. meenschap van goederen is ge trouwd verdwijnt zowel het vermo gen van de man als van de vrouw. Door huwelijksvoorwaarden kan het vermogen van degene die niet betrokken is bij de onderneming buiten schot blijven. En natuurlijk zijn er ook mensen die bepaalde vermogensonderdelen gescheiden willen houden. Ook dan zijn huwe lijksvoorwaarden van belang. Bij voorbeeld omdat de 6en meer eigen geld in het huis steekt dan de ander of als er al kinderen uit een eerdere De winter is een prima tijd om de tuin onder handen te nemen. relatie zijn. Als de huwelijksvoorwaarden voor het huwelijk worden gemaakt zijn de kosten relatief laag. Als tijdens het huwelijk huwelijksvoorwaar den worden gemaakt is toestem- ming nodig van de rechtbank en daardoor bedragen de huwelijks voorwaarden dan al gauw een paar duizend gulden. SCHIEDAM - In Nederland staan om precies te zijn 424.000 wonin gen die gebouwd zijn voor 1905. Elf procent van de Nederlandse woningvoorraad werd gebouwd in de periode 1970-1974. Alleen in Flevoland ligt het zwaartepunt el ders. Daar zijn de meeste huizen tussen 1980 en 1984 gebouwd. De gemiddelde leeftijd van een wo ning in Nederland is 38 jaar, maar regionaal zijn er behoorlijke ver- schillen. Woningen in Noord-Hol- land, Friesland, Groningen en Zee- land zijn gemiddeld twee jaar ou- der, 40 jaar. Voor het hele land geldt dat meergezinswoningen ge middeld twee jaar ouder zijn dan eengezinswoningen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17