maasstad Twee vestigingen bedienen regio krachtbron met liefst 150 pk Mazda 121 ondergaat verjongingskuur Rotterdams overslagbedrijf ECT kiest voor Suzuki Grand Vitara De kracht van luxe wielklem *1- BMW Kalfsbeek geheel vernieuwd de 21 e eeuiv in Mitsubishi Galant GDI-motion: Auto's aangepast voor werkzaamheden waarheid Nissan Pathfinder fraaie toevoeging 4WD-range rSfl u i! dh - 177 h PROFILE 9 SCHIEDAM - Kalfsbeek is in de regio van het Westland een bekende naam gewor- den voor BMW-rijders. Vier bedrijven werkten ooit on der dezelfde naam, in Schie dam, Maassluis, Delft en Wateringen. Op twee nieu- we locaties werkt het bedrijf voortaan verder. Vernieuwd in uiterlijk, maar met meer service en uitstraling dan ooit tevoren. Woensdag 1 maart2000 ,1 autofoym WX91 Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 De vormgeving kent talrijke bij- zondere details, zoals de handgre- pen voor de achterportieren die heel trendy in de deurstijlen zijn opgenomen. De iets uitgebouwde grille schept onderscheid en een beeld van kracht. De aparte, vijfhoekige koplampen en de om de hoeken gedrapeerde achterlichten stralen sportiviteit uit. Uit praktische en stilistische overwegingen zit het reservewiel onder de auto, waardoor de Pathf inder het uiterlijk van een forse sta- tionwagen heeft. Van de omhoog schamierende achterklep is de ruit apart te openen voor kleine baga- ge; Een robuuste zescilindermotor zorgt voor de aandrijving. De krachtbron heeft een cilinderin- houd van 3,3 liter en levert 110 kW/150 pk. De souplesse komt van het hoge koppel dat een maxi mum waarde van 266 Nm bereikt bij slechts 2.800 t.p.m. Een elek- tronische multipoint injectie ver- zorgt een exacte brandstofvoorzie- ning per cilinder. Terwijl een kata- lysator en uitlaatgasrecirculatie de uitlaatgassen ruimschoots binnen de strenge Europese emissienor- men houden. De Pathfinder heeft een viertraps automaat met een bijzonder ge- bruiksvriendelijk All Mode 4WD System. De bediening gaat razend eenvoudig via een draaischakelaar op de middenconsole. Elektronica zorgt ervoor dat het mechaniek feilloos overschakelt van 2WD (achter) naar 4H (hoge gearing) of 4LO (lage gearing). Met de draai- knop op de stand AUTO regelt een elektronische unit de overgang van twee- naar vierwielaandrijving. Slippen de banden achter door dan wordt een natte plattenkoppeling met behulp van een oliebekrach- tigde drukcilinder geactiveerd. De- ze zet de voorwielen zonder enig merkbare schok aan het werk. Ze- ker als plotseling meer tractie no- dig is bijvoorbeeld bij het bergop- waarts rijden terwijl het wegdek hier en daar een gladde plek ver- toont, is dit ideaal en veilig. Een gelimiteerd slipdifferentieel achter heeft hierbij eveneens de nodige positieve inbreng. TYRECENTER - I EXCELSIOR BANDEN Wii hebben alles in huis om u een winterbanden, sneeuwkettingen, akku's, skidragers, skiboxen etc. kom eens langs! Driemanssteeweg 25, Ind.terrein Charloisse Poort, tel.: 010-4933433 In Schiedam is het nieuwe pand al twee jaar in gebruik. De ver- nieuwing in Wateringen lonkt. „Dit pand is in de plaats van de oude adressen in Schiedam en Maassluis gekomen", vertelt Mi- rjam Kalsbeek. „En in Waterin gen opent volgende week maan- dag de vestiging die Delft en het oude adres in Wateringen ver- vangt. Daarmee is de nieuwe start van Kalfsbeek compleet, want dit jaar wordt naast het pand in Schiedam ook nog een ni'euw on- derkomen gebouwd voor Rover, zoals bekend eigendom van BMW. „Het bedrijf bestaat al 35, 40 jaar", geeft Kalfsbeek aan dat het autobedrijf al heel lang een naam is boven de Nieuwe Water- weg. „Dezelfde architect heeft nu beide nieuwe panden ontworpen. Volgens de huisstijl, maar toch met een 'eigen ik'." Zodra ook de Rover-vestiging in Schiedam klaar is, pal achter het BMW-pand, zullen beide takken van het bedrijf dezelfde werk- plaats gebruiken. Het nieuwe complex heeft verder de beschik- king over een eigen spuitcabine, een uitgebreide onderdelenvoor- raad en een speciale Wet Look poetsafdeling. „Als je een auto na een Wet Look behandeling naast een gewoon gepoetste auto zet, zie je het verschil'\ verzekert Kalfsbeek. De spuitcabine van het bedrijf werkt ook voor de vestiging in Wateringen, want twee van der- gelijke voorzieningen is wel wat veel en bovendien is de afstand tussen de vestigingen goed te overbruggen. Kalfsbeek is positiefover de toe- komst van BMW in de twee nieu we panden. Het merk heeft net een redelijk nieuwe 3-serie op de markt, terwijl ook de 5- en de 7- serie het nog goed doen. Nieuwe ontwikkelingen komen er ook aan, zoals de Z8, al bekend van de laatste James Bond-film. „Maar daar zal maar een handje- vol van naar Nederland komen", verwacht Kalfsbeek. „Ik hoop dat we er een kunnen gebruiken voor de officiele opening van de vesti ging in Wateringen." Die ope ning zal overigens symbolisch zijn, want de deuren gaan volgen de week al open terwijl het 'feest- je' pas over enkele maanden plaatsvindt. Nog een interessant nieuwe mo del, en nu wel voor een breder pu- bliek, is de X5 terreinwagen. Ter- reinwagen tussen haakjes, want de luxe zal beslist niet ontbreken aan de nieuwkomer in de model- lenreeks van BMW. „Een hele verrijking'kijkt Kalfsbeek al uit naar de komst van de auto, die voor eind mei staat gepland. Een 'aardigheidje' voor de merkge- richte BMW-rijder is verder de speciale aanhanger die BMW heeft ontwikkeld: de Multi-Trai ler. De aanhanger is uitgerust met BMW achterlichten en velgen, waarmee geen twijfel mogelijk is over de merkgebondenheid. Naast de introducties van nieuwe producten komt echter eerst nog detraditioneleHuisselectie-show. Al over enkele weken, in het weekeinde van 24 tot en met 26 maart, organiseert Kalfsbeek weer een verkoopshow van twee- dehands BMW's, die echter in zeer goede staat verkeren. Het zijn allemaal auto's met een be- perkt aantal kilometers, waaraan eventuele gebreken of minder fraaie plekjes volledig zijn ver- holpen. „Tweemaal per jaar wordt een dergelijke show geor- ganiseerd, en altijd in het week einde waarin de klok verschuift; dat is een traditie geworden", al- dus Kalfsbeek. Zoals Kalfsbeek zelf voor BMW-rijders uit de re gio eigenlijk ook een traditie is geworden, zij het vanaf nu eentje met een nieuwe uitstraling. Autobedrijf Kalfsbeek is in Schiedam te vinden aan de Karel Doormanweg 21, op het bedrij- venterrein naast de A4. Telefoon (010)2462824. De vestiging in Wateringen is vanaf maandag 6 maart te vinden aan de De Lierse- weg 3 in Wateringen (Bedrijven- park Zwethove), telefoon (0174) 291891. De nieuwe versie van de Galant staat in de showroom: de GDI-mo tion. Deze extra sportieve versie is voorzien van de 150 pk sterke 2.4 GDI-krachtbron en onderscheidt zich met name door zijn sportieve uiterlijk. Door de montage van an- dere bumpers, grote wielen en een verlagingset wordt het krachtige design van de Mitsubishi Galant nog verder versterkt. De voorkant van de Galant toont al zeer krach- tig. De neus van de verlaagde GDI-motion gaat een stap verder. Hij straalt agressie uit. De voorbumper met gei'ntegreerde spoiler en breed- en verstralers, be kend van het Japanse topmodel VR4, dragen daar aan bij. Side skirts en de achterbumper met ge integreerde achterspoiler maken het sportieve uiterlijk compleet. De GDI-motion badge geeft aan dat het om een zeer speciale uit- voering gaat. De dikke ovale, ver- chroomde uitlaatmond bevestigt dit. De Galant GDI-motion heeft speciale zwartblauwe sportstoelen. Verder wordt het sportieve karak- ter van de motion uitvoering be- krachtigd door geprojecteerde me- terschalen en wijzers. De midden-, en tunnelconsole zijn voorzien van carbonaccenten. Op de vloer lig- gen matten me het GDI-motion lo go. Dus ook door het interieur krijgt de bestuurder het gevoel met iets aparts op weg te zijn. De GDI-motion wordt standaard geleverd met zilvergrijze metallic lak of donkerblauwe pareleffect lak en is uitsluitend verkrijgbaar in sedanuitvoering. De direct inge- spoten 2.4 GDI-benzinemotor combineert sportief met zuinig rij den. Deze krachtbron levert 150 pk bij 5.500 toeren en een hoog kop pel van 225 Nm bij 3.500 toeren. Hij staat dan ook bekend om zijn uitermate soepele karakter. De stil- le motor maakt de Galant GDI-mo tion een snelle en comfortabele reiswagen. De Galant GDI-motion wordt aan- geboden voor 63.995 gulden. door een nieuwe bekleding en een aangepast stuurwiel. De 121 is leverbaar in twee benzi- neversies: een 1.3 liter GLX-uit- voering, die goed is voor 60 pk/44 kW en een 1.25 liter GLX-versie die 75 pk/55 kW onder de motor- kap heeft. Een 1.8 liter LX diesel- uitvoering (60 pk/44 kW) comple- teert het nieuwe Mazda 121 aan- bod. Alle versies zijn zowel in een driedeurs- als in een vijfdeursuit- voering leverbaar. Er kan een keu- ze worden gemaakt uit elf verschil- lende kleuren. De vernieuwde 121 LX-uitvoering is standaard uitgerust met een be- stuurdersairbag, stuurbekrachti- ging, bumpers in carrosseriekleur, een achterruitwisser en radiovoor- bereiding inclusief twee luidspre- kers v66r en twee tweeters. Ook een 'walk-in' systeem op de voor- stoelen met geheugen voor de in- gestelde stand (drie deursversie) en een in ongelijke delen neerklapba- re achterbankleuning zijn stan daard. De GLX-modellen zijn daarnaast voorzien van onder an- dere centrale deurvergrendeling, elektrisch bedienbare ramen vo6r, GLX-stoelen en een GLX-bekle- ding. Eigenlijk is reclame een leuk tijdverdrijf voor de consument. De spotjes op televisie zijn vaak grappig, aanstekelijk, herkenbaar of noem maar op. Hetzelfde geldt in principe voor reclame-uitingen in bijvoorbeeld deze krant. De reclamebureau's doen enorm hun best de meest creatieve boodschappen met woorden en beelden in het oog te laten springen. Daarvoor wringen zij zich in allerlei bochten. Met andere woorden, er wordt echt moeite voor gedaan en dat maakt het vak van reclame maken zo mooi. Moeite wordt namelijk in negen van de tien gevallen beloond en daar doen we het uiteinde- lijk toch voor. Dat reclame's wel eens een beetje aan de waarheid voorbij gaan, neemt de consument voor lief. We weten allemaal dat de producten, die aangeboden worden, vaak niet zo goed zijn als gezegd. Dat we ten we, maar aan die verdraaiing van feiten geven we nauwelijk ruchtbaarheid. Ik bedoel, je prijst nu eenmaal geen auto aan met de slogan: 'Het is niet de beste auto, maar hij rijdt goed.' Dat kun je im- mers beter meteen je faillissement aanvragen. Toch vind ik dat de reclamemaker de waarheid wel zo dicht moge lijk moet benaderen. Daarom bekijk ik momenteel met een scheef oog de televisiespotjes over het leasen van auto's. Dat is weer zo'n nieuwe trend. Leasing voor particulieren is helemaal in. Hoe dan ook, enkele maanden terug begon het eerste merk met leasing voor slechts vierhonderd gulden per maand. Dat is inderdaad spotgoed- koop. De concurrenten lieten het daarbij niet zitten en kwamen ver- volgens met nog scherpere prijzen op de proppen. Met als gevolg dat auto's van ongeveer hetzelfde kaliber voor driehonderd, en later zelfs tweehonderd gulden per maand konden worden geleast. En dat is dus niet waar. Een bezoekje aan de dealer zet je als consu ment weer met beide benen op de grond. De lease-actie kost de con sument uiteindelijk helemaal geen twee-, drie- of vierhonderd gul den per maand maar het twee- of drievoudige. Hoe dat komt? Door de welbekende kleine lettertjes, die in de spotjes niet te zien zijn. Reclame is goed en dat reclamemakers de waarheid mooier maken dan dat 'ie is, ach, dat weten we en daar moeten we niet moeilijk over doen, doen we ook niet moeilijk over. Maar om mensen blij te maken met een dooie mus, louter om ze naar de showroom te lok- ken, dat gaat te ver. Drs. A.N.W. Blaak Ronald van der Vlies (Auto Dekker) en Jan Franken (ECT) poseren bij de afgeleverde Vitara's. Auto Dekker in Spijkenisse heeft vijf Grand Vitara's afgeleverd aan het Rotterdamse bedrijf ECT (Eu rope Combined Terminals). In de auto's rijden technici die koelcon- tainers, afgeleverd door vracht- schepen, aansluiten op walstroom. De Grand Vitara's hebben behoor- lijk wat aanpassingen ondergaan om aan de technische eisen en vei- ligheidsvoorschriften van ECT te voldoen. Het Rotterdams havenbe- drijf heeft zelf contact gezocht met Ronald van der Vlies, directeur van Auto Dekker. Jan Franken, inkoop directeur bij ECT vertelt: „Voorheen werkten we met speciaal ontworpen voer- tuigen. Omdat die erg duur waren in zowel aanschaf als onderhoud, zochten we naar een goed alterna- tief." De firma zocht contact met diverse autodealers, waaronder Auto Dekker. „De eerste gesprek- ken verliepen meteen heel posi- tiefvertelt Franken. ,,Het is van groot belang dat de dealer met ons meedenkt over de inrichting van en de aanpassingen aan de auto, om dat wij niet alle mogelijkheden kennen. Van der Vlies zette zich meteen maximaal in." Een team van ECT beoordeelde de auto's, die in de race zaten, op ver- schillende punten. Essentieel daar bij waren de betrouwbaarheid en een makkelijk in- en uitstap. Fran ken: „De technici waren bijzonder nauw betrokken bij de selectie van de auto's. Zij zijn het uiteindelijk die dag en nacht met die auto uit de voeten moeten!" De Grand Vita ra's van Suzuki kwam uiteindelijk als beste uit de bus, vanwege de goede prijs/kwaliteitverhouding. De technici die in de Grand Vita ra's rijden, werken in ploegen, want het werk in de haven gaat 24 uur per dag en zeven dagen per week door. Ze gaan in de Grand Vitara naar de stack - een locatie op de kade - waar de reefers (con tainers met een ingebouwde koel- motor) staan. De technicus - een reefermonteur - is verantwoorde- lijk voor het aansluiten van de ree fers op walstroom. Ook controleert hij de koeltemperatuur van de ree fers. Via de computer die in de Vi tara is ingebouwd seint de reefer monteur de gegevens door aan de centrale. Auto Dekker heeft inmid- dels in totaal vijf identieke zwarte Suzuki Grand Vitara's afgeleverd. „De auto's hebben een automaat, airconditioning en stuurbekrachti- ging", licht Van der Vlies toe. „We hebben ze echter wel volledig omgebouwd. De motor wordt bij voorbeeld niet uitgezet vanwege het continue gebruik. Dit stelt spe ciale eisen aan de koeling", somt Van der Vlies op. „Bovendien hebben we de kilometerteller ver- vangen door een draaiurenmeter, Dat is een veel reelere indicatie. Verder vereist de elektronica in de auto extra stroomtoevoer. En we hebben een snelheidsbegrenzer in gebouwd, waardoor de auto's maximaal vijftig kilometer per uur kunnen rijden." De belangrijkste aanpassing aan de buitenzijde is de enorme bescher- mende stalen kooi die is aange- bracht. „We werken met grote kra- nen die zware containers vervoe- ren", zegt Franken. „Een beetje extra veiligheid kan geen kwaad. Daarnaast heeft Auto Dekker een zwaailicht op het dak gemonteerd. En om te verhinderen dat er uit laatgassen naar binnen waaien, is de uitlaat naar de andere kant ver- legd. Bij de bestuurdersstoelen is de zijsteun aan de linkerkant ver- wijderd om het in- en uitstappen te vergemakkelijken. En de stoelen hebben lederen bekleding: dat is het meest slijtvast. Omdat de deu ren zo vaak geopend worden is daar ook aan gesleuteld: er zitten extra deurvangers op die de deur tegenhouden bij het openen en aan de binnenkant zit een extra grote deurgreep. Bij grotere reparaties of onderhoud gaan de technici van Auto Dekker af en toe naar ECT." Van der Vlies: „Ook halen we re- gelmatig de auto's per trailer hier- heen. We kunnen niet met de Vita ra's over de snelweg rijden, omdat ze snelheidsbegrenzing heblen en niet geregistreerd staan. Normaal- gesproken rijden ze natuurlijk al- leen op het terrein van ECT. Om deze redenen voeren we de repara ties terplekke uit." De Mazda 121 heeft een verjon gingskuur ondergaan en is volledig aangepast aan de eisen van deze tijd. Ten opzichte van het voor- gaande model heeft de vernieuwde Mazda 121 een gewijzigde motor- kap, een nieuwe grille en aange- paste lampunits. Tevens is de 121 voorzien van nieuw ontworpen wieldoppen met Mazda-logo. Ook het interieur werd aangepast het- geen vooral tot uitdrukking komt Met de Pathfinder voegt Nissan een bijzonder fraaie en luxe auto toe aan de 4WD-range. Door zijn stoere uiterlijk imponeert hij. De Pathfinder omringt zijn inzittenden met ruimte, comfort en een maxi mum aan veiligheid. Als geen an- der combineert deze Nissan de uit straling van een representatieve li mousine met de vele mogelijkhe den van een 4WD. Dit model sluit perfect aan op de robuuste kracht- patser Nissan Patrol en de sportief getinte Nissan Terrano II. In de wereld van 4x4 auto's klinkt steeds sterker de roep om comfort. Want voor veel mensen is de 4WD een prima alternatief voor een luxe gezinsauto. Die hoeven niet meer zo nodig een auto met een hoge topsnelheid, maar wensen wel comfort, ruimte en afwijkend mo del. De Pathfinder voldoet aan dit profiel. Met zijn geprononceerde voorkant, sportief gelijnde flanken en de dynamische aflopende ach- terzijde is het een 4WD met flair. De in de carrosseriekleur gespoten bumpers en de spatbordverbreders zorgen voor een krachtdadige en chique uitstraling. De grote wielen en de buisvormige sidebars met rubberen opstappads knipogen naar het stoere karakter waarmee 4x4 terreinauto's zich onderschei- den van de massa. In de lengte meet de Pathfinder 4.64 meter, in de breedte 1.82 me ter en in de hoogte 1.75 meter. Daarmee behoort hij tot de forsere 4WD's. Nissan verkoopt dit model al in andere landen, waaronder in de Verenigde Staten, met groot succes. Nu is de tijd rijp voor Eu- ropa en Nederland. Aan een recen- te serie uiterlijke ingrepen heeft hij zijn frisse voorkomen te danken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 11