maasstad Weekmarkt op Hemaplein weg door bouw Land van Belofte i Werkgroep Sluipverkeer Midden- Delfland overweegt hardere acties ■IS f krantj netel Kramen langs Broersvest en Gat van Bolmers 'Het huis staat in brand en de brandweer blijft overleggen' DCMR personeel staakt een dag nu BIJ (I S: SCHIEDAM maasstad kerk Maaspost niet ontvangen? Workshop Mexicaans Zeggen wat je denkt Presentatie en stem Computercursus Kom zing mee ACTIE VOORDEEL Gespecialiseerd in massief planken vloerdelen Ruime keuze uit verantwoorde houtsoorten TDt 15% Renting op: planken vloerdelen, lamelparket en laminaat. Metroplein 102 Rotterdam OlO - 481 05 01 Eiride busstation Zuidplein richting Ahoy Openmgstijden: ma t/rn vrijdag van 9.00 -17.00 uur Door Frank Willemse Woensdag 1 maart 2000 XQ52 SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 4 maart verzorgd door het Vocaal En semble Quattro Staggioni uit Den Haag. Dit koor staat onder leiding van Aart de Kort, die een zeer gevarieerd programma heeft samengesteld. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. De kramen van de markt kunnen straks niet meer op het westelijke deel van Hemaplein terecht, en zullen moeten worden verplaatst. Maar waar naartoe? Archieffoto Roger van derKraan Deze han- delwijze wekte ver- bazing, on- begrip en zelfs woede bij de marktkooplui. Extra slordig om- dat vooraf geen overleg met de gemeente heeft plaats gevonden. Nooyen zal de zaak dan ook gaan aankaarten bij de Schiedamse po- litiek. Alle raadsfracties worden de vijftig kramen. Met een grote tekening zit marktmeester Jan van Meel te puzzelen waar de kramen eventueel kunnen staan. Nooyens alternatieve plan is om het Gat van Bolmers te bestraten voor fl. 40.000,- en om daar een dubbele rij van zo'n 25 kramen neer te zetten. Dit wordt geen doodlopend stukje omdat de markt dan om het hoekje door- gaat op de Broersvest -van Alja damesmode tot aan slager Groe- neveld. Daar- mee kan je een klein rondje lopen; een soort 'kleine omloop'. Een andere op- lossing is om de kramen naar de overkant op het Staderf te plaatsen. Maar over dit plan is men al eerder gestrai- keld; de markt wordt in tweeen gehakt met een eiland op het Stadserfplein. En bovendien heeft wethouder Luub Hafkamp be- zwaar tegen de viskramen en pa- tatwagens vanwege de lucht en lekkage op de peperdure tegels. Bovendien zijn de kraamhouders bang weer maandenlang tussen het bouwverkeer te zitten als de Broersvest eerdaags op de schop gaat voor de Tramplus. Toch willen zowel de marktmees ter als Nooijen de beide alterna- tieven -Gat van Bolmers of Stad- serf- voorleggen via een nieuwe vragenlijst aan de kraamhouders. Om met de resultaten in de hand zowel de politiek als beide wet- houders Hafkamp en Wiegman te kunnen overtuigen. „Er is al ja- renlang genoeg gesold met de be- langen van de marktkooplieden", besluit Palinka Nooyen. Vorig jaar april vond er een protestactie plaats tegen het sluipverkeer op de polderwegen. Als de gemeenten niet gauw met oplossingen komen, zo stellen de actievoerders, volgen er hardere acties. Archieffoto Roger van der Kraan Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: cand. W. Verwaard. wo 19.30 uur: ds. L. Groenenberg Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: mw. A.W. Kleunen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: mw R. Graaff. 19.00 uur: Gospelsound De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: dhr. A.F. Ruijl. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds. H.J. ter Bals. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. B.J. Eikelboom. 19.00 uur: ds. B.J. Eikelboom. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. M. Pfirman. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. wo 10.30 uur: euch. viering Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. W van Wieren. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur en di 19.30 uur. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 14.00 en 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. maasstad aBKBHM weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Teiefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Teiefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Teiefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Teiefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Teiefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden Teiefoon 010-4738322 F. Breekweg Teiefoon 010-4738322 J. van Merwijk Teiefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Teiefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Teiefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Teiefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Teiefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. SCHIEDAM - De weekmarkt in het centrum van Schiedam is twee maanden geleden ver- huisd van het voormalig par- keerterrein Hema terug naar haar vertrouwde plek op het Broersveld. Nu moeten, volgens verbaasde marktlieden, ook nog eens de kramen van het He maplein zelf verdwijnen. Op deze plaats komen hekken en damwanden voor het bouwpro- ject 'Het Land van Belofte'. Volgens de tekeningen moesten slechts enkele kramenweg. En niet, zoals nu blfjkt, vijftig. Waar moeten deze marktkra- men naartoe nu het halve plein wordt opgeeist door de bouw- kranen? Grijze haren krijgen de leden van de marktcommissie ervan. En in plaats van wekelijks overleg in deze drukke tijden komen de ambtenaren van Economische Zaken ook nog eens niet opdagen op de vergaderingen. ,JBn nu net wanneer dit overleg met de ge meente zo hard nodig is", zegt marktcommissielid Palinka Nooyen die zelf met houten speelgoed op de markt staat. Nog vorig jaar zomer is er een grote enquete gehouden onder de kooplui. Op deze wijze wilde men uitvinden waar de markt kooplui bij voorkeur wilde staan: op de oude stek de Broersveld of een nieuwe plek op het Stadserf. Tot verbazing van de marktmees ter Jan van Meel en de marktcom missie koos 68 procent van-de marktlieden voor het Broersveld. Begin januari was het zover en ging de nieuwe regeling in; de kramen verhuisden van het par- keerterrein terug naar de oude plek. De rust bleek slechts tijdelijk. Ea rners op de tekening en in overleg met Economische Zaken van de gemeente bleek volgens Nooyen duidelijk dat op het Hemaplein de kramen in meerderheid konden blijven staan. Tot voor een week terug toen zij 'nieuwe' plannen te Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - De Werkgroep Sluipverkeer Midden-Delfland overweegt hardere acties tegen het sluipverkeer over de polder wegen. Dit schrijft de werkgroep in een brief aan de colleges van B en W van Schiedam, Vlaardin- gen, Delft en Schipluiden. Ook is er een brief de deur uitgegaan naar deelgemeente Overschie. De werkgroep is ontevreden dat de verwachtingen van de betrok- ken gemeentes -gewekt na de ac- tie vorig jaar april toen de Kerk weg tijdelijk werd afgezet- niet zijn waargemaakt. „Mochten er op korte termijn geen zicht ko men op een oplossing, dan wor den nieuwe acties overwogen, zij het dit keer met een minder vriendelijk karakter", schrijft de werkgroep Sluipverkeer Mid den-Delfland. De actiegroep stelde zelf voor om alle doorgaande wegen tijdens de spits af te sluiten met een verzink- bare paal of drempel in de weg. Bewoners, bestemmingsverkeer en hulpdiensten zelf zouden tijdens de spits wel gewoon gebruik kunnen maken van de weg. Alle betrokken gemeente leken zich in dit plan te kunnen vinden. Maar de gemeente Maasland toonde zich mordicus te gen; zij vreesde dat een deel van het sluipverkeer over Maaslands grondgebied zou gaan rij den en dreigde met de rechter. Een actie die door de werkgroep teleurstel- lend wordt genoemd: „Maasland lijkt door te dreigen met de rechter niet mee te willen werken aan een oplossing voor een regionaal pro- bleem. De werkgroep kan geen en- kel begrip opbrengen voor een der- gelijke botte opstelling", valt in de Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 zien kreeg. Hier stonden de hek ken van het bouwterrein tot aan het fietspad dwars over het plein. Met andere woorden: niet voor slechts enkele maar voor vijftig marktkramen moet een nieuwe plek worden gevonden. brief aan de betrokken gemeentes te lezen. De gemeentes zijn daarna met een spitsdoseringsplan gekomen, dat het verkeer druppelsgewijs over de wegen laat rijden, een plan dat het automobilisten moet ontmoedigen over de polderwegen naar huis te racen. Het plan ziet in verkeers- drempels en een doseerpaal. Maar de werkgroep is niet enthou- siast over het plan. Het doseerplan kan alleen slagen wanneer in de spits minder dan 100 motorvoer- tuigen over de polderwegen rijden, alleen dan kan er sprake zijn van ontmoediging. Nu is dat nog tus sen de 250 en 400 voertuigen. Ver- op 23 maart ingelicht over de plannen van de gemeente en te- vens over haar 'alternatieve' plannen. Nooyen is de hele vrijdag samen met de marktmeester bezig om nieuwe plekken te zoeken voor der moet de controle waterdicht zijn. Meer bezwaar heeft de werk groep Sluipverkeer Midden-Delf land tegen het feit dat niet alleen het sluipverkeer door de maatrege- len worden getroffen. Ook de be woners aan de betreffende wegen, hulpdiensten en fietsers zullen door het doseerplan hinder onder- vinden, meent de werkgroep die verder niets ziet in verkeersdrem- pels: ,,Drempels kunnen rekenen op grote weerstand onder de bewo ners." Want, zo stelt de werk groep, drempels helpen niet echt in het verbeteren van de veiligheid en leiden tot veel ergemis en ongem- akt voor het bestemmingsverkeer. De actievoerders geven in de brief verder aan dat er in de plannen van de gemeentes totaal geen rekening wordt gehouden met de mogelijk- heden van altematief vervoer tij dens de spits: „Dit maakt accepta- tie van de voorgestelde maatrege- len onder de automobilisten die ge bruik maken van de diverse sluip- routes, buitengewoon problema- tisch." Zelf denkt de werkgroep aan een spitsbus tussen Vlaardin- gen Noord, Schiedam Noord en Delft. De werkgroep zegt verder teleur- gesteld te zijn in de communicatie met de betrokken gemeentes: „Tot op heden hebben wij de indruk dat de inspanningen van de werkgroep niet wordt gewaardeerd. De com municatie is nogal eenzijdig en toegezegde informatie wordt niet, of met grote vertraging toege- stuurd. Wij betreuren deze gang van zaken en kunnen dit gedrag, in het licht van de veel gehoorde klacht dat burgers zo moeilijk te motiveren zijn voor gemeentelijke politiek, ook niet goed plaatsen." Het huis staat in brand, schrijft de werkgroep, maar de brandweer overlegt nog steeds over de wijze waarop de brand het best kan wor den bestreden. Begin vorig jaar overleed een vrouw op een van de polderwegen, nadat ze geschept was door een au to. SCHIEDAM - Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de workshop Mexicaans op dinsdagavond 21 en 28 maart van 19.00 tot 22.00 uur in het Maascollege aan de Nolenslaan 99b. Een ideale maaltijd om de gasten voor te schotelen: een Mexicaans buffet. Originele en lekkere recepten die snel en ge- makkelijke klaar te maken zijn. Voor inlichtingen: 426 47 81. SCHIEDAM - Het Emancipate Centrum organiseert een cursus 'Hoe zeg je wat je denkt'. Deze cursus is bedoeld voor vrouwen die vaardig willen worden in het voor zichzelf opkomen zonder de ander nodeloos te kwetsen, geven en ontvangen van kritiek en het vormen van een eigen mening. De cursus begint op 14 maart en wordt gegeven op dinsdag van 09.15 tot 11.15 uur. Kosten: fl. 75,-. Aan- melden bij 473 45 45. SCHIEDAM - Het Emancipate Centrum organiseert een cursus 'Presentatie en stem'. De cursus is bedoeld voor vrouwen die hun per- soonlijke presentatiesbjl willen ontwikkelen, effectief en ontspan- nen willen spreken voor een groep of zich op een overtuigende wijze willen presenteren. De training biedt een combinate van theorie, praktische oefeningen, adem- en stemtechniek en feedback. De drie cursusdagen zijn op 18, 25 maart en 1 april. Aanmelden bij het Emancipatie Centrum, (010) 473 45 45. De kosten voor de training bedragen fl. 210,-. SCHIEDAM - Dienstencentrum De Blauwe Brag start maandag 6 maart met de cursus 'kennismaken met de computer'. De lessen vin den plaats van 14.00 tot 17.00 uur. De training kost fl. 235,-. In vier weken worden cursisten stap voor stap weg wij s gemaakt op de com puter. Naast klassikale uitleg zul len cursisten vooral zelf (onder be- geleiding van de docent) gebruik leren maken van de verschillende computertoepassingen. De volgen- de onderwerpen komen onder meer aan bod: terminologie, bestu- ringsprogramma Windows, brie- ven typen in Word, uitleg andere programma's en een korte intro- ductie van internet. Voor meer in formatie kan gebeld worden met De Blauwe Brag (010) 247 04 64. SCHIEDAM - Piet Kischemoller begeleidt vrijdag 3 maart in woon en zorgcentram Thurlede bekende meezingers op piano en orgel. Het liedjesprogramma begint om 14.00 uur in de conversatiezaal. Het en tree bedraagt een knaak. SCHIEDAM Het personeel van de DCMR milieudienst aan de 's Gravenlandseweg legt vandaag het werk neer. De werkne- mers zijn ontevreden over de salarisvoorstellen, het aantal ver- lofdagen en de voorzieningen van de oudere werknemers. De werkonderbreking is het gevolg van het vastlopen van de on- derhandelingen voor een nieuwe CAO. Tijdens de actiedag zullen enkele van de Provincie. Sinds begin van medewerkers zich vanaf het dak met een touw laten 'abseilen' van het zeven verdiepingen tellende hoofdkantoor aan de 's Graveland- seweg. Dit alles onder het motto 'Laat ons niet zakken'. Eenmaal beneden zullen zij een petitie aan- bieden aan de gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, Marcel Vissers. De werknemers van de milieu dienst vallen onder de rechtspositie deze week voeren de provinciale ambtenaren actie voor een betere CAO. Naast het abseilen wordt bij wijze van waarschuwing de brag opengegezet. Deze vlakbij de hoofdingang gelegen Proveniers- brag gaat demonstratief open. Dit laatste is een voorpoefje van mo- gelijke acties zodat de directie 'nu eindelijk met een goed loonbod over de brag zal komen'. Deerkende fiRKEND wooriwinkel (Reservering mogelijk). Actie geldig t/m 7 maart a.s. 'tis weertijd voor carnaval, merkte ik laatsttoen ik langs de ZDFzap- te. Want wat wordt daar nog aan carnaval gedaan zeg. Lange rijen bierdrinkende 'leutenellenlange verhalen van de prinsom depaar tellen drie maal een hard 'alaaf' en dansmariekes die de boel contin u vermaken. Je wordt eralmoe van als je er naar kijkt Gelukkig dat we daar in Nederland al die jaren van verschoond zijn gebleven. Hoe zit dat eigenlijk met het Schiedamse carnaval, vroeg ik me onge- veerronddiezelfde tijdaf. Leeftdie club nog? En warempel. terwijl ik me dat zo zat te bedenken rolde er een persbericht van het faxappa- raat. Over de overhandiging van de stadssleutel; HET carnavals- hoogtepunt hier, als je de verkiezing van het zwarte en witte schaap even niet meerekent. Daar moeten we dit jaar voor naar Noord, lees ik. Want 'ergens 'in Hofvan Spaland zal Prins Jos deEerstedesleutel krijgen van Scheeres. Nog nooitzo 'n vage uitnodiging voorde uitrei- king van een sleutel ontvangen. Waar zal ik dan mijn auto parkeren, de fotograaf naar toe sturen en de lezers zeggen naar toe te gaan? Want dat winkelcentrum isgroothoor, en dieceremonie wordt steeds korter. Dus voorje het weet loop je gewoon HET carnavalsmoment van Schiedam mis. Prins, Rietzeilers en vooral stuwende krachtLydia Verwaal; ik wens ze het beste. Ik ken hun inzet, energie en wilom er echt iets vante ma ken. Maar ikgeefzena het zien van het programma voor dit jaar toch weinig kans. Als die stadssleutel nou al 'ergensin Noord moet war den uitgereikt, een stadsdeel dat vorig jaar juist met alle nadruk was verlaten omdat die Blauwe Brugtegrootwas en erin Noord te weinig carnavalsspirit zou zijn, waarom dan juist hier zo'n ceremonie? Ik weet niet meer wat de Rietzeilers willen en ikvraagmeafofzehetzelf nog wel weten. Flau wornjuist in Schiedam kritiek te lev ere n op het carnaval? Inder- daad. Maar, lieve Rietzeilers, als er zelfs niet meer 'gedweild' kan worden in de Nieuwe Passage. Wat hebben we dan nog? Karin van der Knaap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3