maasstad DOi itoJoyrirflfflS)! Alfa combineert ruimte met rijprestaties in Sportwagon 'Mazdarijders zijn merktrouw' Opel Speedster staat voor puur rijplezier - Sw - wielklem smullen A u to bedrijf Hoogwerf cJ PROFILE 11 lliliri—11 Mill1 '"Hi i III' KiHr 35 fM I3--S VLAARDINGEN - Als snotaap was hij iedere va- kantie al te vinden in de ga rage van opa, tussen de mo- torfietsen. Leerde het vak spelenderwijs. Van lieverlee kwamen er ook auto's het pad op van het sinds 1938 gevestigde bedrijf. En met de komst van de automobiel ging ook zijn vader de gele- deren in het bedrijf verster- ken. Inmiddels is het alweer dertig jaar geleden dat Hoogwerf junior het bedrijf van zijn vader overnam. scoren Woensdag 15 maart 2000 Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 zijn en eenmaal in dienst by Hoogwerf, niet meer weggaan (sommigen werken er al veertig jaar). Of over de service, die als een rode draad vanaf het bestaan van het bedrijf speerpunt in het beleid is. Automobielbedrijf Hoogwerf is te vinden op bedrijvenpark Hoog- stad, nummer 1 te Vlaardingen. Voor meer informatie: 010- 2488188. Op de zeventigste Internationale Motor Show van Geneve, die afge- lopen zondag werd afgesloten, maakte de Opel Speedster zijn we- relddebuut. Voorzien van een nieuwe, aluminium 2.2-liter ECO- TEC motor met 108 kW/147 pk, sprint de lichtgewicht tweeper- soons sportwagen binnen zes op- windende seconden van 0 naar 100 kilometer per uur en snelt daarna door naar een topsnelheid van 220. Enthousiastelingen zullen de Speedster waarderen om zijn uit- zonderlijk reactieve stuur- en bochtengedrag. Dit is mede tot stand gekomen door de midden- motor configuratie en het alumini um sportonderstel met onafhanke- lijke ophanging voor alle vier de wielen. De eenvoudige en techni- sche styling van de auto weerspie- gelt de sportieve aspiraties van de Speedster. „De Speedster zet de toon voor onze filosofie voor het creeren van een echte sportwa gen", aldus dr. Doris Bernhardt, hoofd van het Speedster project bij Opel's Internationale Technische Ontwikkelingscentrum in Russels- heim. „Elk besluit hing telkens af van dezelfde vraag: Zal dit de Speedster tot een nog dynamische- re auto maken?" De open tweezitter is vanzelfspre- kend uitgerust met een rollbar, ABS, een airbag voor de bestuur- der en gordelspanners, maar is ont- last van gemakken als stuurbe- krachtiging, airconditioning, stoel- verwarming en centrale vergrende- ling - items die alleen maar ge- wicht toevoegen en die zouden botsen met het pure karakter van de auto. De productieversie van de Speedster wordt gekenmerkt door dezelfde strakke oppervlakken, volwassen wielkasten en ranke zij- den als zijn concept car voorgan- ger, die slechts een jaar geleden in De naam Alfa Sportwagon geeft aan dat deze auto kenmerkende eigenschappen van een coupe combineert met de veelzijdigheid van een auto met een achterklep, neerklapbare achterbank en een grote bagageruimte. De Alfa Sportwagon beleefde, net als de Speedster, zijn wereldpre- miere op de autotentoonstelling in Geneve. De naam Alfa Sportwa gon geeft aan dat deze auto ken merkende eigenschappen van een coupe (ranke lijnen, hoog presta- tieniveau en uitstekend wegge- drag) combineert met de veelzij digheid van een auto met een ach terklep, neerklapbare achterbank (60/40) en een bagageruimte die groot genoeg is voor de vervoers- behoeften van iemand met een dy- namische en sportieve levensstijl. Met deze kenmerken staat de Alfa Sportwagon voor een nieuw soort auto, die automobilisten zal aan- spreken. De Alfa Sportwagon is compact (443 cm lang) en aerodynamisch (Cw=0,30), heeft het onderstel van een sportieve sedan (double wish bones bij de voorwielen en veerpo- ten bij de achterwielen), waaraan de auto uitstekende dynamische rijeigenschappen ontleent. Boven- dien heeft deze Alfa een tempera ment dat hem tot een waardige op- volger van beroemde Alfa Ro meo's uit het verleden maakt. De Alfa Sportwagon is leverbaar met zes motoren: vier benzinemotoren en twee 'common rail' turbodie- sels, met vermogens van 77 kW/ 105 pk tot 140 kW/190 pk en kop- pels van 144 tot 304 Nm. De top- snelheden lopen uiteen van 188 tot 230 kilometer per uur. De Alfa Sportwagon omvat de nieuwste technische ontwikkelin- gen voor personenauto's en is daarmee bedoeld voor een goed geinformeerd koperspubliek dat zich bewust is van de vooruitgang op dit vlak. Tot die technische features behoren de twee JTD die- selmotoren (1,9 en 2,4 liter), de Se- lespeed en Q-System transmissies (in combinatie met respectievelijk de 2.0 liter Twin Spark- en 2.5 liter V6 24V benzinemotoren), Nivo- mat automatische niveauregeling en uiteraard twee fullsize airbags, plus side-airbags. Het interieur van de Alfa Sportwagon is eveneens innovatief. Zo is de bagageruimte voorzien van afsluitbare vakken en elastische netten om bagage vast te houden. Daarnaast bestaan er mo- gelijkheden om de vorm en inde- ling van de ruimte te veranderen afhankelijk van de afmetingen van de gewenste lading. De Alfa Sport wagon is daarmee Alfa Romeo's eigen invulling van het begrip sta- tionwagon: een puur sportieve au to, met voldoende ruimte om uit- eenlopende zaken zodanig te ver- voeren dat de bestuurder ongehin- derd kan blijven genieten van de vlotte rijstijl waarvoor de auto is ontworpen. Geneve onder luid gejuich werd gepresenteerd. De in de carrosserie van de auto geintegreerde driedimensionale koplampen en achterlichten zijn net zo opvallend als de grote lucht- gaten achter de deurep - die voor extra motorkoeling zorgen - en de twee verticaal gemonteerde uitlaat- pijpen. Binnenin bevestigt de tweeper- soons Speedster zijn compromislo- ze, sportieve karakter met een hightech uitstraling en gevoel. Het dominante kenmerk is het zichtba- re aluminium chassis. Het instru- mentenpaneel is basic, met twee wijzerplaten - een toerenteller en een snelheidsmeter - en LCD dis plays die wanneer nodig geacti- veerd worden. De voorgevormde sportstoelen worden aangevuld met een lederen stuur, een alumini um versnellingspook en een start- knop. Een lederen interieur is verkrijg- baar in de kleuren zwart, blauw, rood of beige. Het opvouwbare dak van de Speedster is gemakke- lijk in de omgang en wordt opge- borgen in een speciale tas die net- jes achter de stoelen past. Een zil- verkleurige hardtop is verkrijgbaar als een optie. De kofferbak van de Speedster, die zich achter de motor bevindt, is in werkelijkheid groter dan op het eerste gezicht lijkt, met genoeg ruimte (206 liter) om voor twee personen hun bagage voor een weekend te herbergen. Het aluminium chassis van de Speed ster garandeert een buitengewoon hoge torsiestijfheid ondanks het feit dat het gewicht van de auto laag is - een eerste vereiste om de auto onder controle te kunnen hou den. Voorgevormde kreukelzones zor gen ervoor dat de Speedster bij een frontale botsing crash bestendig is. Een geintegreerde stalen rollbar biedt bovendien extra bescher- ming. De krachtige motor van de Speedster en zijn leeggewicht van ongeveer 850 kilogram zorgen sa- men voor topprestaties Deze zomer zal de productie van de Opel Speedster starten in de Hethel Fabriek (vlakbij Norwicht, Engeland) van de Britse sportwa gen fabrikant Lotus. De tweezitter, die in een beperkte oplage wordt gebouwd, komt dit najaar op de markt. TYRECENTER ])c, tajpfd EXCELSIOR BANDEN Wij hebben alles in huis om u een veilige winter te garanderen: winterbanden, sneeuwkettingen, akku's, skidragers, skiboxen etc. j kom eens longs! ifeMMtfa s, m u Driemanssteeweg 25, Ind.terrein Charloisse Poort, tel.: 010-4933433 De futuristische auto komt naar Rotterdam. Althans, de auto die vijf jaar geleden nog als futuristisch beschouwd werd, komt binnen af- zienbare tijd in de showrooms van de vele automobielbedrijven uit het gebied Groot-Rotterdam te staan. Futuristische in de zin dat de nieuwe modellen en types gestroomlijnder, sneller en comfortabeler dan ooit zijn. Omdat we inmiddels weer vijf jaar verder zijn, wor den de auto's als minder futuristisch beschouwd, maar revolutionair zijn ze zeker. Over welke merken praten we eigenlijk? De hele lijn van Alfa Ro meo, de Smart en de nieuwe Volkswagen Beetle gaven de aanzet voor een nieuwe lichting auto's. De Opel Speedster is een voor- beeld van een meer dan revolutionaire sportauto die z'n weerga niet kent. Of wat te denken van de GM Precept van General Motors. Het betreft hier weliswaar nog een studiemodel, maar de verwachting is dat de auto binnen een jaar op de markt zal zijn. Ook Renault heeft twee revolutionare spacewagons op de markt gebracht. De eerste is de opvolger van de Espace, de tweede is een kleinere variant met opvallend veel gelijkenissen met de eerste die door moet gaan voor een terreinwagen. Hoe dan ook, het zijn stuk voor stuk modellen die doen denken aan een Star Warstijdperk. Auto's worden steeds mooier, gestroomlijnder, moderner. Dat is ook niet verwonderlijk, want zestig procent van de mensen heeft de sign op nummer 1 staan als het gaat om belangrijkste reden om tot aanschaf van een auto over te gaan. Prestaties zijn en blijven ook belangrijk, maar minder dan aanvankelijk aangenomen. Ik ben benieuwd hoe auto's er over tien jaar uitzien. Als we de stu- diemodellen van vandaag bekijken, mogen we heel wat verwach- ten. Of het de verkeersveiligheid ten goede komt, is maar de vraag. Bij het passeren van dergelijke auto's word je immers haast ge- dwongen om al rijdend even achterom te kijken. Maar ach, tegen die tijd zijn dergelijke modellen misschien wel heel gewoon. De au- totechniek gaat vandaag de dag immer zo hard dat we eigenlijk nu al nergens meer van opkijken. Drs. A.N.W. Blaak sche kennis en ontwikkelingen, waarbij aangetekend dat ieder merk absoluut zijn eigen identi- teit behoudt. Zoals duidelijk merkbaar bij de Mazda Tribute, die in de tweede helft van dit jaar in Nederland gepresenteerd wordt. Een geweldige vierwiel aangedreven ruimte-auto (geen MPV), waarmee Mazda haar po- sitie nog verder verstevigt." Behalve de vele nieuwe Mazda's floreert bij Hoogwerf ook een bloeiende occasionmarkt. Voor- namelijk de Mazda's, maar uiter aard ook de betere occasions van andere merken, door inruil ver- kregen. Er valt nog zoveel over dit stevig gewortelde bedrijf te vertellen, over de enorme ervaring met het product Mazda bijvoorbeeld, over de kwaliteiten van de mede- werkers die alien goed opgeleid Ben jij: beeldend kunstenaar woonachtig in de regio Rotterdam afkomstig uit een van de, aan het EK deelnemende, landen En wil jij: met jouw kunstwerk een EK-dagkaart sieren jezelf en je werk aan een breed Europees publiek presenteren volop media-aandacht krijgen 1.000,- prijzengeld ontvangen Dan ben jij degene die de RET zoekt voor de EK-dagkaart ontwerpwedstrijd! Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij alle verkoop- informatiepunten en de Klantenservice van de RET en het Centrum voor Beeldende Kunsten. Uiterste inschrijfdatum 2 april 2000. Meer informatie? Kijk op www.ret.rotterdam.nl of bel 010-241 34 10 En met Hoogwerf junior deed Mazda zijn intrede bij dit autobe- drijf, die daarmee een van 's lands oudste Mazdadealers is. Saillant detail is dat veel Mazdak- opers van het eerste uur nog steeds vaste klant zijn bij Hoog werf, want: „Mazdarijders zijn merktrouw", zegt de heer Hoog werf. „Een verdienste van Maz da, verkregen door onder meer de stabiele en uitstekende kwaliteit en het goed in de markt gezette programma. Of Mazda de beste Japanner is? Eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat alle Japanners goed zijn." Maar, voegt Hoog werf er aan toe: „Wij prijzen ons gelukkig auto's te verkopen waarvan het merendeel nog in Ja pan gemaakt wordt. Helaas geldt dat niet meer voor iedere Japan ner. Want de kwaliteit van het produktieproces staat in Japan hoog aangeschreven." Maar liefst veertien verschillende Mazdatypen in vele variaties ge- ven op indrukwekkend wijze acte de presence in de fraaie show room van Hoogwerf, waaronder het paradepaardje van dit mo ment: de Mazda Premacy. „Pas 6en jaar uit, loopt nu al als een trein. We zijn zelf een beetje overdonderd door de enorme be- langstelling voor deze midden- klasser MPV met vijf stoelen. Veel laadruimte, makkelijke in- stap door de hoge zit en een goe de prijs/kwaliteitsverhouding, de auto's worden veelal verkocht op gebruikersgemak en vormge- ving." Mazda opereert in een samenwer- kingsverband onder vleugels van Ford. „Evenals Volvo en Jaguar. De merken kunnen zo optimaal profiteren van elkaars technologi- Voorzien van een nieuwe, aluminium 2.2-liter ECOTEC motor met 108 kW/147 pk, sprint de lichtgewichttweepersoonssportwagen, deOpel Speedster, binnenzesopwindendeseconden van 0 naar 100 kilometer per uur en snelt daarna door naar een topsnelheid van 220.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17