±2 maasstad wij k ©on i k xqs2 'Het parkeerbeleid in Schiedam voldoet en is samenhangend' Kortere wachttijden voor fietsers en overstekende voetgangers krant Reactie ondernemer: 'Dit rapport is hopeloos verouderd' Verkeerslichten voor fietsers vaker op groen Alleenstaanden gezocht! Liesbeth van den herik Dit moet U zien... ...de nieuwste collecties bij Bike+ Scooters Fietsen Kleding SCHIEDAM HET HUIS HOUDT U SCHERP! Schiedams milieubeleid tegen het licht maasstad kerk maasstad weekbladen NU MULTIFOCAAL NIEUWS: VARILUX® PANAMIC™ GLAZEN. Click on: www.bikeplus.nl SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 18 maart verzorgd door gemengd koor Vocal Devotion. Dirigent Coen Ruivenkamp heeft een gevarieerd programma samengesteld. Aanvang is 15.00 uur, toegang is vrij. Bloemschikken Muziek Podium Nieuwe Passage Koken Rommelmarkt Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: ds. T.C. Guijt. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: dhr. J.A. van Lambal- gen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds. W. van Haften. De Ark, Hargplein. 10.00 uur: ds. J. Visser. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: dhr. A.F. Ruijl. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. L.G. Compagnie. 16.30 uur: ds. D.W. Fijan. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur, D. Kool. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur, D. Kool. zo 11.00 uur, D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Schrift en Gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. G.H. Baudet. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur en di 19.30 uur. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 -63 zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uuf en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Woensdag 15 maart 2000 m 2 Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Het aantal be- taalde parkeerplaatsen in de binnenstad hoeft niet fors te worden uitgebreid. Deze uit- komst van een onderzoek uitge- voerd door het externe bureau Haskoning staat lijnrecht te- genover de beweringen van on- dernemers van de Dam en de Hoogstraat Midden-Noord die meer parkeerplekken voor hun klanten in de nabije omgeving willen hebben. Het parkeerbe leid van de gemeente Schiedam voldoet, concludeert Haskoning verder, en is samenhangend. Er hoeft dus geen structurele wij- ziging te komen in het Schie- damse parkeersysteem. Piet Jongepier, voorzitter van win- keliersvereniging De Dam, be- stempelt het rapport echter al als 'hopeloos verouderd'. Haskoning komt tot deze conclu- sies na tellingen te hebben gedaan in September van het vorige jaar. Hieruit bleek bijvoorbeeld dat er in de parkeergarages en op de grote parkeerterreinen altijd wel een plekje te vinden is. Ondernemer Piet Jongepier meent echter dat het tijdstip van de tellingen discutabel is. In Sep tember vorig jaar werden wegens het opknappen van de Hoogstraat grote terreinen voor parkeren vrijgesteld. Dat gebeurde toenter- tijd 'als cadeautje voor de onder- nemers van de Hoogstraat', zegt Jongepier. Daarnaast, meent de ondernemer, gaat Haskoning vol- komen voorbij aan het jaar 2001. Het rapport houdt volgens hem geen rekening met de gevolgen van de bouw van het Land van Belofte, de oplevering van het Spinhuispad, de ontwikkelingen bij de Westmolenstraat en de komst van Jan des Bouvrie. „Het is zo zonde. Schiedam krijgt met de komst van Jan des Bouvrie een gouden kans. Maar als de consu- ment niet serieus wordt genomen, als hij zijn auto niet dichtbij Des Bouvrie kwijt kan, komt hij niet meer terug. En dan kan Des Bou vrie zijn tent niet draaien, en Schiedam ook niet." Bewoners van het centrum, zegt Haskoning verder, komen nu niet in de problemen als ze hun auto kwijt willen. Maar dat komt eer- der doordat de Schiedamse binn- nenstadbcwoners minder auto's dan gemid- deld hebben dan dat er genoeg plek is. Haskoning stelt in de evaluatie voor om de parkeerplaatsen voor bezoekers van de binnenstad te herschikken ter verbetering van de bereikbaarheid en om meer duidelijkheid te scheppen. Dat geldt ook voor sommige parkeer- meters die door de gespreide plaatsing niet echt overzichtelijk overkomen: „Dit leidt tot twee mogelijkheden: 6f onnodig zoek- verkeer in de straten waar dat niet passend is, of een onderbezetting van de meters. Het laatste blijkt nogal eens voor te komen", con- cludeert Haskoning die zich ver der afvraagt of parkeermeters op de Lange Haven en Westmolen straat wel nodig zijn. Het staat bovendien zo lelijk, parkeerme ters passen niet in een historische omgeving als de Lange Haven. Echte problemen lijken er alleen in Schiedam-Oost te zijn, die vol gens Haskoning te wijten zijn aan de zeer hoge bebouwingsgraad waarbij er maar weinig ruimte over blijft om de auto fatsoenlijk te stallen. Zo heeft Haskoning er- kend dat er te weinig plek voor auto's is in de Edison- straat en de Prof. Kamer- ling Onne- slaan: oplos- singen hiervoorr biedt Haskoning niet. Haskoning pleit wel voor de bouw van een parkeergarage in de noordwest hoek van de bin nenstad. Deze garage is nodig, stelt Haskoning, omdat er straks voetgangersgebieden komen en vanwege de wens om straten au- tovrij of wel autoluw te maken (gedeeltes van de Lange Haven, de Lange Kerkstraat en de Dam) Het voorstel van het Centrumma- nagement om de parkeertarieven in de hele stad te halveren, wordt door Haskoning niet overgeno- men. Een goedkoper parkeer- kaartje kan inderdaad meer be zoekers van het centrum opleve- ren, maar het kan tevens nadelige gevolgen hebben voor de ge- meentelijke parkeerbegroting, stelt Haskoning. Nu is er nog sprake van een kostendekkende exploitatie. Wel stelt het bureau voor om het parkeertarief in het noordwestelijke deel van de bin nenstad tijdelijk te verlagen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De stoplichten op belangrijke kruispunten in Schiedam zullen 'fietsvriendelij- ker' afgesteld worden. Nu nog moet het langzame verkeer (fiet sers en voetgangers) erg lang wachten voordat automobilisten via groene golven en openbaar vervoer voorrang krijgen bij de stoplichten. Op drukke door- gaande wegen als Broersvest, Van Haarenlaan en Churchill- weg zullen fietsers en voetgan gers meer en ook langer 'groen' krijgen. Aldus het voorstel van de afdeling VROM van de ge meente aan de commissie Ruim- telijke Ordening en Verkeer. In deze notitie stellen de verkeers- deskundigen van de gemeente voor om via verschillende maatre- gelen vriendelijker voor het lang zame verkeer te zijn. Metingen op belangrijkste knelpunten en over- steekplaatsen wijzen uit dat fietsers soms wel twee minuten moeten wachten 'voor hun licht op groen gaat'. Een knelpunt bijvoorbeeld is de oversteekplaats bij de Koe- markt, stelt de gemeente. Ook de wachttijden bij de oversteekplaat- sen over de Churchillweg en de Zwaluwlaan met de Mozartlaan worden door de gemeente tijdens de spits bestempeld als 'slecht' (tij dens de daluren 'matig'). De over steekplaats Lange Kerkstraat met de Broersvest kent een hele korte wachttijd. Toch lopen er veel men- sen door het rode licht. De maatregelen ten gunste van het langzame verkeer betreffen niet al leen meer en sneller 'groen' (en dus meer rood voor auto's). Ook wordt er gedacht aan rotondes en flexibele verkeersregelingen. Zo zal na gereedkomen van Metrosta- tion Troelstralaan, de kruising Troelstralaan en Van Haarenlaan De wachttijd bij de oversteekplaats Koemarkt wordt door de gemeente gekenmerkt als 'slecht'. Foto Roger van der kraan Het Huis houdt u scherp met Varilux' Panamic glazen, de innovatie in multifocaal. Ontdek ook de multifocale kwaliteitsglazen uit de Collectie van Het Huis voor f 450,- per paar. Vraag ons deskundig advies en kom gerust uw blik verruimen. z i en zonder zor gen HET HUIS RINCK SCHIEDAM - S GRAVELANDSEWEG 612 - TEL. (010) 427 02 69 HET HUIS ARGUS SCHIEDAM - ORANJESTRAAT 19, (010) 473 87 00, MAASSLUIS - KONINGSHOEK, (010) 591 90 39, VLAARDINGEN KORTE HOOGSTRAAT 23, (010)43484 50. Roger een rotonde worden. Ook kruising Mozartlaan/Van Bei- numlaan wordt omgebouwd tot ro tonde. Gevaarlijke kruisingen aan de Nieuwe haven nabij Oranje- straat en Burgemeester Knappert- laan krijgen nieuwe verkeersrege lingen. Maar voorlopig zijn de belangrijk ste maatregelen om de stoplichten in Schiedam anders te gaan afstel- len. Zogenaamde groene golven - doorgaande wegen waar de stop lichten achter elkaar groen worden waardoor de auto's snel door kun- nen rijden- worden beperkt en minder 'autovriendelijk' gemaakt. De groene golf van Churchillweg/ Nieuwe Damlaan wordt beperkt en in tweeen gehakt zodat het spits- verkeer van de zij wegen meer groen krijgt. De groene golf op de Van Haarenlaan wordt uitgescha- keld en bovendien versmald tot een rijstrook tussen Parkweg en Piersonstraat. De stoplichten op de Broersvest worden veranderd als de sneltram van Tramplus in het midden komt te rijden. De Groene golf Boter- straat tot Koemarkt komt te verval- len. Andere groene golven als bij de afritten van rijksweg bij de 's Gravelandseweg en Vijfsluizen, blijven volgens de gemeente wel noodzakelijk. Het feit dat meer aandacht voor fietsers wordt gegeven Jeidt tot korte wachttijden bij drukke over- steekplaatsen. Metingen hebben uitgewezen dat fietsers soms wel twee minuten moeten wachten voordat zij veilig over kunnen ste- ken. Andere maatregelen zijn het aanbrengen van detectielussen, waardoor fietses aangemeld wor den: hierdoor springt het licht eer- der op groen. Net als de knoppen waarmee de overstekers zich kun nen aanmelden. Je least'm at j vanaf f 25,- ~Je least'm al vanaf f 17,- A De nieuwste collecties zijn binnen I Altijd Super aanbiedingen! Service en reparatie in een ultra moderne werkplaats. Ster occassions volledige GARANTIE!!!! Nu ook op Stadsradio en Kabel TV Jonker Fransstraat 91-93, 3031 AP Rotterdam Dealer van ALLE A-merken SCHIEDAM - In De Stuurhut op het Nijhoffplein wordt woensdag 15 maart een workshop bloem schikken gegeven bestemd voor leden van Passage Schiedam- Noord. Aanvang 14.00 uur, kosten fl. 2,50. Donderdagavond 16 maart komt opticien Geeve alles vertel- len over ogen en brillen. Aanvang 19.45 uur. SCHIEDAM - In cafe De Dijk aan de Rotterdamsedijk treedt zaterdag 18 maart de bekende Rotterdamse DJ John op. Hij heeft al diverse mixen op z'n naam staan die op cd zijn uitgebracht. Voor zijn speciale muziekmixen maakt hij gebruik van zeventig en tachtigerjaren mu ziek, waarmee hij een zeer eigen- tijds beeld weet te vormen. Aan vang is 21.00 uur, toegang vrij. SCHIEDAM - De band Break Even treedt zaterdag 18 maart op in podium cafe De Graauwe Hengst. De band is in 1998 ont- staan rond de broers T.O. Beyers en Jay P. Ze spelen een soort cross over rock, waarin oude en nieuwe elementen zijn verweven. Aan vang 22.00 uur. SCHIEDAM - Winkelcentrum De Nieuwe Passage heeft zaterdag 18 maart een lente-workshop in petto. Bij de kleine kunstkar kunnen jeugdige bezoekertjes terecht om hun creatieve talenten te tonen. Met de diverse materialen die voorhanden zijn kunnen de kinde- ren tijdens deze lente-workshop hun eigen placemat maken. Voor de allerkleinsten is deskundige be- geleiding aanwezig. SCHIEDAM - We reizen steeds verder en brengen van verre lan- den de liefde voor vreemde ge- rechten mee. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de cursus Medi- terraan koken van 10 april. De cur sus bestaat uit zes lessen van 2,5 uur in het Maascollege aan de Mgr.Nolenslaan. Kosten zijn fl. 80,- exclusief ingredientengeld. Pannenlappen, theedoek, vaat- doekjes en plastic doosjes meene- men. Voorinlichtingen en inschrij- vingen: SHV, Nieuwe Haven 147, tel. 426 47 81. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost is zondag 19 maart weer een rom melmarkt. Op ruim zestig tafels zijn weer allerlei spullen te vinden die door particulieren worden ver- kocht. Dat varieert van kinderkle- ding tot lampekappen en van ser- viesgoed tot gereedschap. De rom melmarkt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Het Schiedamse milieubeleidsplan dat is opge- steld in 1998 en nog loopt tot 2001, wordt jaarlijks tegen het licht gehouden. Bij die gelegen- heid wordt het uitvoeringspro- gramma van het jaar ervoor ge- evalueerd en een nieuw uitvoe- ringsprogramma opgesteld. Uit de evaluatie van 1999 blijkt dat dit jaar voor een belangrijk deel in het teken heeft gestaan van het inwerken van een groot aan tal nieuwe medewerkers op de afdeling milieu. Ondanks dit personeelsobstakel vallen er over het vorige jaar een fors aantal opgestarte en afgeronde milieuprojecten te melden. In Schiedam is een proefproject ge- start waarbij milieuvergunningen op hoofdlijnen opgesteld en ver- strekt worden. In het geval van de deelnemende bedrijven Coca Cola, Neproma, UTO Nederland en De Jong is dit project gereed geko- men. Ook hebben acht midden- en kleinbedrijven zich bereid ver- klaard deel te nemen aan een pro ject rond afval- en emissiepreven- tie. Resultaten van dit opleidings- traject worden komend jaar ver- wacht. Bij het realiseren van AfvalApart- Punten blijken zich een aantal pro- bleemlokaties te hebben voorge- daan. De bouw van deze onder- grondse afvalbakken voor geschei- den inzameling is in die gevallen aangehouden. De tussenstand is dat inmiddels 39 van de 80 beoog- de AAP-en zijn aangelegd. Op af- valgebied wordt verder gemeld dat er vergevorderde plannen zijn om een Schiedamse kringloopwinkel naar Vlaardings en Rotterdams voorbeeld van de grond te tillen en dat de ontwikkeling van retourettes anders dan die aan de Groenelaan, van de baan is. Door een verande- ring van eigenaar is de supermarkt aan de Nolenslaan als mogelijk- heid afgevallen en ook Albert Heijn in Schiedam-noord heeft reeds aangegeven geen interesse te hebben. Veel tijd van de milieu-ambtenaren is gaan zitten in de bestrijding van de hondenpoepoverlast in Schie- dam-zuid. Het project 'Zuid trapt er niet in' is opgestart. Los van de problemen die er zijn met de op- sporingsbevoegdheid van de inge- huurde hondenwachters, loopt dit initiatief zodanig dat nu gedacht wordt aan uitbreiding naar andere delen van de stad. Wilt u graag een andere wending gevenTan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partner- zoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure 0186-604394 relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland Freedom on wheels T 0800 0018 (GRATIS) ol T 0800 bikeplus (GRATIS) T 0800 0018 (GRATIS) of T 0800 bikeplus (GRATIS) De laatste kans die de Opstandingskerk wordt gegund lijkt enigszins op een prijsvraag zoals deze in de bouw- en kunstwereld met enige regelmaat wordt uitgeschreven. Al dan niet vooraf geselecteerde creatievelingen worden in zo 'n geval uitgedaagd hun idee'en voor een bepaald project op papier te zetten of in de vorm van een model te gieten. De vormgever met het meest in de smaak vallende plan krijgt uiteindelijk de opdracht toegewezen. De 'prijsvraag' die de gemeente Schiedam deze week uitschreefis echter van een duidelijk andere orde. Het college van burgemeester en wethouders hoopt op voorhand dat ondernemend Schiedam er niet in slaagt om voor het verstrijken van de uiterste inzenddatum een in de smaak vallend idee te lanceren. Om die opzet te realiseren zijn de eisen voor een dergelijk in de smaak vallend plan hoog opge- schroefd en is de inzendtermijn lekker krap gehouden. Om de gemeentelijke sloopplannen voor de unieke Van den Broek en Bakema-kerk op de hoek van de Troelstralaan en de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan nog te dwarsbomen, moet voor 15 april een concreet, goed onderbouwd en financieel haalbaar plan op de burelen van het Stadskantoor belanden. Ik zie Scheeres en consor- ten al zitten. Handen over elkaarachteroverleunend in de kantoor- fauteuil en met een schuin oog op de postbus gericht. „Dat gaat nie- mand lukken", hoorje ze denken. „En als iemand toch een poging waagtzeggen we gewoon dat de financiele garanties te mager zijn of de concreetheid te wensen overlaat." De Schiedamse bestuurstop rekent hiermee echter buiten de waard. Inventiviteit komt doorgaans pas op gang als de deadline nadert en ah de randvoonvaarden daar om vragen. De plannen zullen met postzakken tegelijk op het Stadserf worden afgeleverd en aan de haalbaarheid zal maar moeilijk te toornen zijn. 'Muziek in de Kerk plant er bijvoorbeeld een concertzaal met mogelijkheden voor 'Zo- meravondtoneel rond de Vijver', het Stedelijk Museum wenst er zijn dependance te vestigen, stichting Werkvorm heeft er een oogje op ah alternatieve lokatie voor het Japan Centre, creche Knuffy Bolly ziet het ah kinderopvang compleet met speeltoren en peuterbad, Muscle-Active bv wil het ombouwen tot een sportcentrum met squashbanen,fitnessruimten, kanovijver en klimwanden beau tyke- ten De Rimpelzuiger denkt aan massagestudio's, kruidenkamers, modderbaden en (nieuw in Europaeen 'Steps '-trainingstoren. B& W maak uw borst maar alvast nat.... Ko Vellelulletjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3