LAGERWAARD DE STAM SELECT WONEN FINALE PRIJZEN LAATSTE WEKEN! DE STAM m sjj ipimu DERAG BV Voor onze fauteuils moet u eens echt goed gaan zitten nSSTj ComfortHuys Onbegrensde vrijheid in persoonlijke wensen Buitenshuis was een succes I Uesign SELECT WONEN SCHIEDAM - Het zal je maar gebeuren. Eindelijk hangen de nieuwe gordijnen of zijn de opnieuw beklede stoelen terug, past opeens het vloerkleed er voor geen meter meer bij. Of: wat zou het nu schitterend zijn, wan- neer de kleur uit stoel of gordijn exact terugkomt in het tapijt. Een motief uit gordijn of stoel overgeno- men in het tapijt, dat is na- tuurlijk helemaal ondenk- baar. Dat dacht u maar, het is allemaal zeker en betaal- baar mogelijk. badkamer Vloer Adverteren? Tel: 010 - 4004 264 OP ZOEK NAAR MAATWERK? Verhuist naar Alexandrium III Daarom TOTALE LEEGVERKOOP van de gehele collectie met A.S. ZONDAG GEOPEND VAN 1 2.00 - 1 7.00 "Dat hadden we eerder moeten doen" horen we dikwijls. En als u het zitcomfort voelt van onze fauteuils, zult u het daarmee eens zijn. Heerlijk comforta bel zitten. Volledig aan- pasbaar en instelbaar. Zo krijgt uw rug echt de juiste ondersteu- ning. Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 maasstad Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 Woensdag 22 maart 2000 wx91 MMMMj Free Design Karpetten voor uw tapijt op bestelling We steilen u voor aan Free De sign Karpetten, een bedrijf aan het Schiedamse Broersveld 106 - 108, waar een wereld van moge- lijkheden voor iedereen open- gaat. Waar het tapijt, zoals u dat nou zo graag had gewenst, in kleur, afmeting en met welk pa- troon dan ook, vervaardigd kan worden. Free Design Karpetten is een uniek bedrijf in Nederland, eige- naar Jos Kraakman is een kunste- naar in het overnemen van patro- nen en ontwerpt ook zelf ieder gewenst patroon of onderwerp. Terwijl we binnenstappen is hij bezig de laatste hand te leggen aan een karpet in de vorm en kleuren van een fraaie zonne- bloem. Naast hem ligt een schitte rend wollen tapijt van 170 bij 240 centimeter waarin een groene draak is ingeweven. ,,Dit tapijt komt net uit India waar ik het heb laten maken. Mooier kun je niet hebben, met meer dan een miljoen knopen. Een klant heeft overgordijnen waarin deze draak voorkomt. Ik heb de draak exact, ook in kleur, overgenomen van het gordijn en via de compu ter een werktekening gemaakt Jos Kraakman van Free Design Karpetten voor uweigen parket. voor het bedrijf in India waarmee ik zelf, zonder tussenhandel, za- ken doe. Dat houdt de prijzen enorm laag, ook omdat daar het uurloon zo laag ligt. Voor ditzelf- de wollen tapijt zou de klant, wanneer ik het in Nederland liet maken, dertig duizend gulden kwijt zijn, in India wordt het ge- daan voor slechts drie duizend en dan zijn ze daar heel blij met zo'n goede prijs." En de klant is uiter- aard ook blij. Wat de kleurenkeuze betreft: „We werken met een programma waarin alle Pantone kleuren voor- komen, derhalve heeft de klant een keus uit meer dan duizend verschillende kleuren."India, Nepal, Joegoslavie, Scandinavie en soms ook Nederland, afhanke- lijk van de opdracht laat Kraak man de tapijten vervaardigen in verschillende landen.„We maken een tapijt met de standaard afme ting van 170 bij 240 centimeter al vanaf vijftien honderd gulden." Kraakman is de enige tapijtfabri- kant in Nederland, die ook syn- thetische tapijten maakt. „Veel gevraagd door mensen die last hebben van cara, astma of een al- lergie voor wol. Deze tapijten maak ik helemaal zelf. Voordeel van dergelijke tapijten is dat ze niet van wol te onderscheiden zijn: ook brand- en vlekkenwe- rend, ook te verkrijgen in ver schillende hoogten door elkaar, Foto: Rob Kamminga maar ze geven geen stof of plui- zen af. Standaard maat kost slechts duizend gulden. Jazeker, preeies in kleur, vorm en design zo de klant het wenst." Van de burgemeester van Schie dam tot uitkeringsgerechtigden, de klantenkring van Kraakman is zeer divers. Omdat hier een kwa- litatief hoogwaardig tapijt, ver vaardigd naar persoonlijke wen- sen en eisen, in ieders bereik ligt. Voor informatie: 010- 4.260.233 ROTTERDAM - De beurs Bui tenshuis heeft met circa 31.700 be- zoekers bewezen dat de behoefte aan informatie over bloemen, plan- ten en tuinen groot is. Ondanks het mooie weer zijn in het weekend de meeste bezoekers naar de beurs ge- komen. De stands en gangpaden liepen vol en bij sommige expo- santen was een wachtrij om de no- dige informatie te verkrijgen. De beurs die in de nieuwe hal werd georganiseerd had een sfeer van ruimte, licht en 'buitengevoel'. Het niveau van de stands werd geken- merkt door kwaliteit, degelijkheid en design. Ondanks de dalende trend in beursbezoekers kan de organisatie van Buitenshuis terugkijken op een succesvolle beurs. Vorig jaar werd de beurs voor het eerst geor ganiseerd en kon men spreken van een geslaagde formule. Uit onder- zoek van het bureau Wemar was er echter grote vraag naar modeltui- nen voor terras en balkon. RTB Beurzen heeft dit jaar daarop in het beursconcept ingespeeld. Er waren verschillende themapre- sentaties op de beurs te zien. De 'modeltuinen' waren daarbij de grootste attractie. Ontelbaar ideeen voor balkon-, terras- en modeltui nen waren verspreid over de beurs te bekijken. Zij gaven de beurs een afwisselend en gevarieerd karak- ter. Diverse grote en kleinere ho- veniersbedrijven waren verant- woordelijk voor de uitvoering van deze tuinen op zeer hoog niveau. Daarnaast was de 'Bloemenmand' een bron van geuren, kleuren en wetenswaardigheden op het gebied van bloemen, planten en bolge- wassen. Van het bekijken van een demonstratie bloemschikken tot een workshop met mossen, van in formatie tot aankoop van planten: alles was aanwezig om de bezoe- ker naar behoefte tegemoet te ko- men. Een derde belangrijk thema was het klustheater. In de vorm van adviezen, demonstraties en workshops bood de beurs aan de bezoeker een handige en prakti- sche hulp bij het 'groen'klussen. Bezoekers kunnen nog nagenieten van de beurs op de internetsite: in formatie verzamelen over de pro- ducten van de exposanten die hun interesse opwekten of gewoonweg bladeren in het fotodagboek van de afgelopen periode. De site is te openen op http://www.buitens- huis.nl Maart de maand van het huis Vroeger werd in het voorjaar het huis met de bezem aangepakt. Al les ging van z'n plek, het was tijd voor 'De Grote Schoonmaak'. Juist bij het aanbreken van de lente ontstaat de onbedwingbare lust het huis anders in te richten, de badka- mer of keuken nu toch eindelijk eens te verbouwen. Daarom heeft de Vereniging Comfortabel Wo- nen de maand maart uitgeroepen tot de Maand van het Huis, een landelijk en grootscheeps evene- ment dat tot en met 31 maart 2000 wordt gehouden. Bij steeds meer mensen begint het besef door te dringen dat we wel heel erg druk bezig zijn. Misschien de hoogste tijd om eens wat meer rust in het geheel te brengen en het nieuwe begrip 'onthaasting' daad- werkelijk toe te passen. Uw huis kan daarin een belangrijke rol spe- len. De heer Weijers, voorzitter van de Vereniging Comfortabel Wonen kan zich hierin geheel vinden: „Je ziet heel duidelijk de tendens dat mensen weer eens rustig thuis wil- len zitten. Gewoon jezelf zijn en de dingen doen waar je zin in hebt. Daardoor komt er ook meer aan- dacht voor het huis zelf. Niet al- leen wat betreft sfeer, maar vooral ook, laten we maar zeggen, wat be treft aangenaam wonen. Mensen krijgen steeds meer behoefte aan bijvoorbeeld een badkamer die echt naar hun zin is. Of een keuken die van alle gewenste gemakken is voorzien." De avondmaaltijd wordt weer het ontmoetingsmoment van de dag. Gezellig rond de tafel de beleve- nissen van de dag uitwisselen en genieten van de maaltijd. Met de huidige materialen kan de keuken zonder enig probleem deel uitma- ken van de huiskamer en kan daar bij geheel naar eigen smaak en in- zicht worden ingericht. Van antiek tot modern, van puur Hollands tot Mediterraan, van aangekleed met allerlei attributen tot sobere chi- que. Het nieuwste fenomeen is de keuken die uit losse onderdelen be- staat en niet meer tot aan het pla fond reikt. Maar zonder warmtebron geen warme maaltijd. Tegenwoordig biedt de 'ouderwetse' gaskook- plaat tal van mogelijkheden: vier, vijf of zes pitten, met of zonder grillplaat, ingebouwde frituurpan of extra grote pit. Maar de kerami- sche kookplaat vormt hier de top, verwarmen door middel van gloei- elementen, halogeen of de indue - tietechniek. Alleen al het woord 'baden' doet denken aan luxe. Tegenwoordig kan men inderdaad letterlijk in weelde baden want het assortiment en de materiaalkeuze zijn zeer uit- gebreid. Comfortabel zijn de mo- derne baden die steeds meer op de lichaamsvormen worden toegesne- den. En daarbij maakt het niet uit of u dik bent of lang, of dat uw badkamer rare hoeken heeft. Ba den zijn tegenwoordig in vrijwel iedere vorm te verkrijgen. Een douche is allang niet meer het dun- ne straaltje uit de geiser van vroe ger. Onder de douche kunt u genie ten van een heerlijke massage of u laat een extra grote douchekop aanbrengen waardoor u bijna let terlijk een stortbui over u heen krijgt. De douchecabine is een fe nomeen dat steeds meer wordt toe- gepast, vooral in kleinere badka- mers. U koopt alles in 66n, tot en met de aansluitingen voor de aan- en afvoerleidingen. Vloerbedekking is een belangrijk sfeerelement en ligt vaak letterlijk voor jaren vast, daarom moet deze met de grootste zorg worden uitge- kozen. De parketvloer is een vloer bedekking die nooit zijn charme verliest. Dertig houtsoorten zijn geschikt voor parket en bovendien kan het in iedere gewenste kleur gebeitst worden. Een goed alterna- tief voor parket is laminaat, dat uit samengeperste houtvezels bestaat. Het is vrij eenvoudig zelf te leggen en is praktisch in onderhoud. Kurk op de vloer had een wat ouderwets imago, maar is tegenwoordig in de modernste dessins en kleuren te verkrijgen. Het is een prima, ge- luiddempende en warmte-isoleren- de vloer. In tegenstelling tot wat vaak ge- dacht wordt, kunnen vloer- en wandtegels juist een hele warme sfeer creeren. Zo zijn vloertegels uitermate geschikt voor de toepas- sing van vloerverwarming en ver- der is de keuze aan soorten, kleu ren en decors zo divers dat u zich letterlijk in zonnige, zuidelijke streken kunt wanen. Tegels zijn niet alleen sfeervol, maar ook duurzaam en gemakkelijk. De Maand van het Huis is een unieke kans om het geriefelijker maken van uw huis dit jaar niet bij ideeen te laten ophouden, maar ze ook daadwerkelijk te realiseren. Meer informatie over de Maand van het Huis of welke detaillisten in uw regio aan de Maand van het Huis meedoen, opvragen via Inter net (www.comfortabel-wonen.nl/ maandvanhethuis) of het speciale telefoonnummer (0318) 614 584. New Sity staat voor maatwerk. Wat uw persoonlijke voorkeur ook mag zijn, het hele assortiment wordt aan uw wensen aangepast. Lagerwaard Design legt u, onder het genot van een kopje koffie, graag alle mogelijkheden uit. perfect zitcomfort in stof of Ieder elke gewenste zithoogte instelbare zitdiepte vaste of losse kussens diverse rughoogten 9 types armleuningen fraaie vormen solide kwaliteit verrassende prijs Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Tel: 010-4507466 www.lagerwaard.nl Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. o. a. Topform, Hiilsta, Selva, Gelderland, Leolux, Wagner en Hel dense (direct leverbaar) Mariniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 010 412 04 08 Perzisch Nieuwjaar bij DERAG Wij gaan dit met u vieren! Kom langs en profiteer van onze vele spe ciale feesteliike aanbiedingen. Boven op deze aanbiedingen verrassen wij u nog eens extra n.l.: bij besteding van tenminste fl. 500,- een tapijt (90 x 60 cm) t.w.v. rl. 210,- GRATIS! Onze zaak op de Freericksplaats PERZISCHE TAPIJTEN Sinds 1966 Freericksplaats 9. Rotterdam-Hillegersberg (voorheen ook op de Boezemweg) Tel. 010-418 77 00 Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur Geopend: di. t/m za. 9.30-17.30 uur Ruimeparkeergelegenheid o. a. naast de zaak bij A. H. (1,5 uur GRA TIS) mt r-rrj^pROBLEMEW 1 Bel (010) 4567280 en u wordt 1 Hartelijk welkom. comfortabel en op maat wonen Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17