'Ik ben een levensgenieteren laat alles op me af komen' Leonardo DiCaprio zoekt naar paradijs in The Beach maasstad uitgaans agenda theater a/d schie theater de teerstoof Filmhuis Schiedam Sterren Stralen Overal Rookie Marco Gerris toert met theatershow door Nederland Macht van Oranje als perfecte cpmaat voor Koninginnedag ROTTERDAM - Stel je voor, je bent 24 en je mag een ei- gen theatershow maken. Je mag zelf bepalen waar het over gaat en al je vrienden mogen in het toneelstuk spe- len. Niemand kijkt je op de vingers, want het is jou voor- stelling. Wat zou je doen? Het 'overkwam' Marco Ger- ris, een Fillipijnse Belg. Met zijn jongerenvoorstelling ISH toert hij vanaf januari door het hele land. ROTTERDAM - Met de me- gahit Titanic werd Leonardo DiCaprio in een klap een we- reldster. Daarna kwamen er veel berichten over films waar hij mogelijk zijn mede- werking aan zou verlenen, maar meer dan een klein rol- letje in Woody Aliens Cele brity kregen we tot op heden niet te zien. Met The Beach van Trainspotting-regisseur Danny Boyle is daar nu ver- andering in gekomen. Woensdag 22 maart 2000 #1^ 11 i\j\" door Wouter Scheepstra „ISH is een voorstelling op inline- skates", vertelt Gerris. „Er wordt gedanst en gesprongen op skates en rolschaatsen. Dj's en vj's bege- leiden de show met hip hop mu- ziek en bewegende beelden. Ook is er streetdance te zien en beatbox te horen." Gerris kan zelf soms am- per geloven dat hij met zijn eigen show door Nederland trekt. „Ik ge- loof ontzettend in mezelf, maar ik verbaas me er nog steeds over dat ik zo veel mensen in mijn enthou- siasme mee krijg." „We hebben in ISH geimprovi- seerd in plaats van met een script te werken. Ik heb aan alle spelers ge- vraagd wat hun 'weirdste' droom was en ze gezegd 'maar wat te doen'. Daar hebben we een vorm voor gezocht." Het resultaat is een theaterstuk dat uit zeven fragmen- ten bestaat. Jongeren beelden alle- maal een persoon uit in de vorm van een droom. „Een droom gaat over iemand die graag bij de stoere coole bende wil horen. Hij neemt een hijs van een joint en komt in een videospel terecht. In een dans- gevecht op inline-skates verslaat hij vier stoere skaters." Er zijn geen audities gehouden voor ISH. „Ik heb de skaters zelf uitgekozen. Het zijn eigenlijk alle- maal vrienden van me. Met andere jongens had ik al eerder gewerkt en die heb ik aangesproken. Ik ken veel mensen uit het skate-circuit. Twee jaar geleden ben ik hier mee begonnen. Begin december zijn we gaan repeteren en vanaf eind janu ari reizen we door heel het land. Gerris kwaliteiten zijn in theater- land inmiddels niet onopgemerkt gebleven, want hij is genomineerd voor de NPS-cultuurprijs. Om de- ze prijs te winnen moet je jonger zijn dan 30 en creatief bezig zijn op het gebied van cultuur. Grote namen, waaronder Liesbeth List, tipten hem bij de NPS-commissie. „Ze vinden dat ik vernieuwend theater breng", zegt Gerris be- scheiden na lang aandringen. „Ik denk dat afwisseling mijn grootste kracht is. Ik dans niet alleen op het podium, maar ik doe ook dingen die ik op straat geleerd heb, zoals inline-skaten en acrobatiek." op school een toneelstuk was deed ik altijd mee. Ik zat op de vrije school dus er was altijd wel iets creatiefs te doen. Toen ik elf was deed ik voor het eerst mee aan een toneelstuk. Ik speelde met kerst de knecht van Herodus. Er zaten acht- Toen Gerris 21 was speelde hij sa- men met Liesbeth List in de musi cal Eindeloos, zijn eerste profes- sionele productie. Hij danste, ac- teerde, reed op skates en zong in de musical, en dat 'terwijl ik helemaal geen mooie stem heb.' Zijn liefde voor het theater echter ontdekte Gerris al op jonge leeftijd. „Als er honderd mensen in de kerk. Vanaf dat moment wist ik zeker dat ik in het theater wilde staan. Later heb ik ook opgetreden in de Zoo van Antwerpen. 's Avonds was de Zoo van ons en speelden we voor 1800 man. Ik speelde voor aap. Ja, in- derdaad ik stond ook voor aap." De jonge 'toneelimprovisant' doet naar eigen zeggen aan alles wat creatief is. „Ik schilder soms en vroeger heb ik ook gedichten ge- schreven." Vorig jaar werd Gerris Nederlands kampioen freestyle skaten, een vorm van skaten waar- mee je stunts uithaalt op de skates. „Ik deed eigenlijk voor de grap mee, maar werd zomaar kampioen. Ik ben een enorme levensgenieter en laat alles lekker op me af ko men. Er zijn misschien massa's mensen die beter zijn dan ik, maar die zoeken ergens naar, ik kom het toevalig tegen." Ish is van 23 maart tot en met 26 maart te zien in Theater Zuidplein. De voorstellingen van donderdag, vrijdag en zaterdag beginnen om 20.15, Zondag begint de voorstel ling om 14.30. Kaarten zijn te be- stellen bij theater Zuidplein, tele- foon: 010-48.16.500. door Vincent Wernke The Beach begint als Richard (Di Caprio) aankomt in Thailand. Hij komt terecht in een goedkoop ho tel, waar hij kennismaakt met Daf fy (Robert Carlyle). Deze vertelt hem over een geheim eiland met een perfect strand. Dit eiland is nog niet ontdekt door toeristen en is volgens Daffy het paradijs op aarde. Richard vindt Daffy de vol- gende dag met doorgesneden pol- sen in zijn hotelkamer. Op de deur van Richards kamer hangt een kaart waarop het eiland staat aan- gegeven. Samen met een Frans koppel, dat ook in het hotel ver- blijft, gaat hij op zoek naar dit pa radijs op aarde. Onderweg maakt Richard twee vrienden, die hem tijdens een nachtje doorzakken een verhaal vertellen dat de ronde doet over een paradijselijk eiland. Richard zwijgt over de kaart, maar schuift de volgende ochtend een kopie er- van bij de twee onder de deur door. Met het Franse stel - Etienne (Guil- laume Canet) en Francoise (Virgi- nie Ledoyen) - zwemt hij vervol- gens letterlijk naar het beloofde ei land toe. Het eerste wat ze daar aantreffen is een enorme wietplan- tage, die wordt bewaakt door een groepje bewapende mannen die er bepaald niet vriendelijk uitzien. Ze vertrekken naar de andere kant van het eiland waar ze terechtko- men bij een groep reizigers die in Francoise (Virginie Ledoyen), Richard (Leonardo DiCaprio) en Etienne (Guillaume Canet) maken plannen over over te zwemmen naar het paradijselijke eiland. het geheim op het paradijselijke ei land leven. Ze worden getolereerd door de gewapende telers aan de andere kant van het eiland, op voorwaarde dat er niemand bij zou komen. Desondanks worden de drie opgenomen in de groep. Ter wijl de liefde tussen Richard en Francoise opbloeit, denken zij al- lang niet meer over teruggaan. Ze leven immers in het paradijs, waar je je nergens druk over hoeft te ma ken. Onder de pracht en praal schuilt echter een groot gevaar. Dit ontpopt zich als twee mannen wor- met Shallow Grave en met name Trainspotting. The Beach is zijn vierde lange film. Dat hij juist Leo nardo DiCaprio koos voor de hoofdrol in deze film, is niet ge- heel verwonderlijk. Toch is het moeilijk om je als toeschouwer met de hoofdpersoon te identifice- ren. Richard is namelijk bepaald niet sympathiek. Hij pakt Francoi se af van Etienne, en grijpt niet in als de groep de levensgevaarlijk gewonde man elders op het eiland droppen om van zijn gekerm af te zijn. Bovendien gaat hij vreemd en den aangevallen door een haai. Een van hen wordt doodgebeten, terwijl de ander levensgevaarlijk gewond raakt. Vanaf dat moment is het gedaan met de rust. Danny Boyle maakte een gerucht- makende entree in de filmwereld liegt hij alles bij elkaar. De hand van Boyle is duidelijk zichtbaar in een aantal hallucine- rende scenes, zoals we die kennen uit Trainspotting. Vooral in het laatste deel van de film - als uit- komt dat Richard een kopie van de kaart heeft gemaakt en dat vier 'in- dringers' op weg zijn naar het ei land - gaan alle registers open. Ri chard waant zich op een gegeven moment in een videogame, wat we dan ook te zien krijgen. Wat Dan ny Boyle uiteindelijk lijkt te willen vertellen, is dat ieder paradijs ge- doemd is te mislukken zodra er mensen in het spel zijn. Dat hij met The Beach uiteindelijk minder indruk maakt dan met bij- voorbeeld Trainspotting, ligt met name aan het feit dat je niet echt weet wat je met deze film - een verfilming van het boek van Alex Garland - aan moet. Er gebeurt een heleboel, het ziet er allemaal prachtig uit, de muziek is spectacu- lair, maar toch ontbreekt er iets. Wellicht wilde Boyle vertellen dat we ondanks alle moderne techno- logie ook in deze moderne wereld iets missen. Richard gaat naar dat iets op zoek, maar komt zelfs uit het paradijs van een koude kermis thuis. Het paradijs bestaat dus blijkbaar echt niet. Marco Gerris: „Er wordt gedanst en gesprongen op skates en rolschaatsen. Jaap Rozema/Rotterdams Dagblad Slagerij Van Kampen Many Srorey House Een concert van Slagerij Van Kampen is altijd een inspirerend schouw- spel. Het lijkt alsof de musici naarmate het concert vordert in een soort trance geraken en een geheel gaan vormen met hun indrukwekkend slagwerkinstrumentaria.Afgelopenperiodewerdeenpauzeingelastom nieuw werk te maken, een cd op te nemen en om aan een nieuw toneel- beeld te werken. Many Storey House, genspireerd op de langzaam ver- dwijnende cultuur in Midwest Afrika, is de titel van de nieuwe show. Het grootste en langste masker dat in deze rituele Afrikaanse dansen en op- tochten wordt meegedragen heet Many Storey House. Een inspirerende naam voor een masker en dus ook voor een nieuwe show van Slagerij Van Kampen. Dit wordt een denderende avond met unieke muziek waarmee deze energieke oer-Hollandse trommelaars al een flinke nam hebben opgebouwd. Woensdag 29 maart, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 41,50/fl. 36,50. Rijk de Gooijer en Olga Zuiderhoek Bocht en Bumpers Paul Haenen schreef speciaal voor Rijk de Gooijer en Olga Zuiderhoek een nieuwe komedie: Bocht en Bumpers. Voor de inhoud van dit stuk liet Paul zich graag inspireren door deze fantastische acteurs. Bert Bocht had chirurg willen worden, zijn studie medicijnen verliep naar wens maar hij kwam, door omstandigheden, in de autobranche terecht. Uit eindelijk is hij zijn hele leven autoverkoper gebleven en verkoopt hij aan de lopende band auto's. Omdat hij er nauwelijks moeite voor hoeft te doen, geeft dat hem een onbevredigend gevoel. Hij mist het gevecht en de triomf en daarom speelt hij thuis, met zijn vrouw Els, de moeilijke ge vallen die in zijn werk ontbreken. Els Bocht-Dumas schrij ft gedichten en korte verhalen. Zij straalt in het dagelijks leven begrip en inzicht uit. Iemand kan nog zo ver zakken, in agressie, misdaad en rancunes. Els heeft er wel begrip voor. Als Bert en Els thuis de moeilijke onderhande- lingen spelen, breekt in beiden de hel los. Een avond naar Els en Bert kijken is lachen, schrikken, huilen, herkennen en met een voldaan ge voel naar huis gaan. Vrijdag 31 maart, aanvang 20.15 uur, toegang eerste rangfl. 42,50/fl. 40,-, tweede rangjl. 37,50/fl. 35,-. Boudewijn de Groot en anderen Tsjechov Na drie seizoenen met zijn succesvolle theaterconcert Een Nieuwe Herfst langs de Nederlandse en Belgische theaters te zijn getrokken, zal Boudewijn de Groot op veler verzoek opnieuw de titelrol vertolken in de Nederlandse musical Tsjechov. Zijn werkelijk overrompelende vertol- king van deze wereldberoemde Russische schrij ver werd enkele jaren geleden door pers en publiek unaniem geprezen. De musical Tsjechov van Dimitri Frenkel Frank (teksten) en Robert Long (muziek) verscheen in eerste instantie als conceptalbum. Een keur van bekende acteurs en zangers nam de LP op en het nummer Vanmorgen vloog ze nog werd een enorme hit. De rijke aankleding, de scherp geslepen teksten van Dimitri Frenkel Frank en Robert Long en de overdonderende muziek maken van Tsjechov een briljante Nederlandse musical. Zaterdag 1 april, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 55,-/fl. 51,-. Pieter de Rijk www.steenderwijzen.nl Wat eens wijsheid was, werd kennis. Wat kennis was, werd informatie. Wat informatie was, werd een zandstorm ban nullen en enen. Wat is voor de moderne mens het kompas in de woestijn van het nieuwe millen nium? Wie is de nieuwe Mozes? Wim Kok? Bill Gates? Of is het Ray mond van Barneveld? De oppervlakkige woordkunstenaar en meesteri- mitator Pieter de Rijk gaat de diepte in. Als dat maar goed afloopt. Vrijdag 31 maart, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 22,50. Vincent Bijlo 2100( try-out) De nieuwe Bijlo is helemaal klaar voor de eenentwintigste eeuw. Hij heeft erzin in, weer honderd jaar theater voor deboeg. In zijn vorige pro- gramma ontving hij zijn publiek in zijn huiskamer. Het leverde hem dui- zenden betalende vrienden en vriendinnen op. Het beviel zelfs zo goed dat hij een tijdje heeft overwogen zijn nieuwe voorstelling ook thuis te spelen, maar angst voor de recensenten, die hem zouden kunnen betich- ten van artistieke luiheid of gebrek aan originaliteit, heeft hem van die gedachte afgehouden. Nee, hij wil niet vertellen waar de voorstelling over gaat. In ieder geval, zegt hij, staat de toekomst centraal, we moeten tenslotte verder, op naar 2100. Zaterdag 1 april, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 25,-. Toegangskaarten voor Theater a. d. Schie en Theater de Teerstoof zijn verkrijgbaarbij de Schiedamse Theaterkassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, tel. 2467 467. Tea with Mussolini Regie: Franco Zeffirelli Tea with Mussolini is gebaseerd op de jeugdmemoires van regisseur Franco Zeffirelli. Hij wordt geboren als buitenechtelijk kind en na de voortijdige dood van zijn moeder werd hij opgevoed door een oudere Engelse dame. Via haar komt Zeffirelli in aanraking met een bijzonder clubje Britse dames die al sinds jaar en dag in Florence wonen, waar ze zich opwerpen als de hoedsters van het cultuurgoed van de Renaissance. De dames die aan hun scherpe tong de bijnaam II Scorpioni ontlenen, ontmoeten elkaar tijdens theekransjes in de Galeria Uffizi en hun eigen Engelse tearoom. Met de Florentijnse bevolking bemoeien ze zich nau welijks, maar des te meer met elkaar en andere buitenlanders. Lange tijd sluiten de dames hun ogen voor de misstanden onder Mussolini, maar nadat de Britten de oorlog verklaren aan Italie, worden ze in hechtenis genomen en ondergebracht in het historische plaatsje San Gimignano. Ook daar blijken ze zich tot cultuurbewaarders te ontpoppen. Donderdag 23 en vrijdag 24 maart, aanvang 21.00 uur, zondag 26 maart, aanvang 15.00 uur, toegang tien gulden. Les Convoyeurs Attendent Regie: Benoit Mariage Als je blijft zitten waar je zit, verandert er nooit iets denkt Roger Closset, de lokale verslaggever en hoofdpersoon in deze film. Hij leeft samen met vrouw en kinderen in een industriele voorstad in Belgie en luistert de hele dag naar de politieradio om zich zo goed mogelijk te kunnen kwij- ten van zijn taak als verslaggever van het plaatselijke sufferdje. Een landloper die in de boeien wordt geslagen, een verkeersongeluk of ha- gelschade bij een van de boeren uit de streek mag dan natuurlijk niet on- vermeld blij ven. Een van de nieuwtjes van de week is dat de plaatselijke middenstand een auto in het vooruitzicht stelt voor uegene die een re cord breekt en daarmee wordt vereeuwigd in het Guiness Book of Re cords. Roger besluit ervoor te gaan. Hij schakelt zijn zoon in om in 24 uur meer dan 40.000 maal de deur open en dicht te doen. Ze pakken het grondig aan; een echte coach en als proefopstelling een deur in de tuin moeten ervoor zorgen dat Rogers droom werkelijkheid wordt... Les Convoyeurs Attendent is een zwarte komedie met hilarische momenten maar de film heeft een heel warme ondertoon. Zaterdag 25 maart, aanvang 21.00 uur, toegang tien gulden. Toegangskaarten kunnen worden gereserveerd bij de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur, tel. 010 4340500. Het reserveren bij de Schiedamse Theaterkassa komt te vervallen. ROTTERDAM - De Nacht van Oanje in Ahoy' belooft opnieuw dejaarlijkse topervaring te worden vor zowel publiek als artiesten. Wit destijds begon als een moedig exieriment is razendsnel uitge- gneid tot een klinkendc traditie. Alsinds 1993 is de grootste mee- ziigfestijn de perfecte opmaat vor Koninginnedag. 'D, Nacht', zoals de kenners de jadijkse happening doorgaans aaiduiden, ging zeven jaar geleden vai start met als enige houvast de kvaliteit en de populariteit van een hee rits bekende Nederlands(talig) e xtiesten. In de loop der jaren grieide het evenement uit tot de enge echte 'Hollandse Hit Party', di< steevast ruimschoots van tevo- rei is uitverkocht. Dat, terwijl de injredienten toch min of meer vatliggen. Het zijn dan ook niet eras de namen van de artiesten die desterkte van de lokroep bepalen, het is eerder de uitstraling van het 'feestje' op zich dat 'in den lande' zo tot de verbeelding spreekt. Zo populair als 'de Nacht' bij de bezoekers is, zo leeft die zeker ook bij de optredende artiesten. Sugar Lee Hooper, Guus Meeuwis, Nor- maal, De Havenzangers, Lee To wers, ze hebben allemaal 66n ding gemeen: alles op alles zetten om erbij te kunnen zijn. Allereerst voor de waanzinnige sfeer tijdens de optredens en in de tweede plaats omdat dit evenement een uitste- kende gelegenheid is om de colle- ga's aan het werk te zien en met el kaar iets te drinken. Dit wordt ook door nieuwkomer City to City als reden aangegeven. De toegangsprijzen zijn f 56,50/ 66,50/76,50. Supertickets voor het evenement zijn - zij het in beperkte mate - ook verkrijgbaar bij de kas- sa van Ahoy' en kosten f 97,50. Telefonische reserveringen: tele- foon, 0900-3001250 (99 ct pm). ROTTERDAM - In Theater Zuidplein wordt op 27 maart en 3 april de misical Sterren Stralen Overal opgevoerd. De tekst voor deze musical is gechreven door Kralinger Robbie Doorenbos, die tevens de regie heeft. Jem Bosco Safari, een bekende figuur in de Vlaamse muziekwereld, sclreef de muziek. De musical gaat over een 17 jarig meisje die er van driomt ooit een beroemd filmster te worden zoals haar jong gestorven mteder. Op zoek naar zichzelf en de roem ontmoet zij vele verschillende ftgiren. De opbrengst van Sterren Stralen Overal komt ten goede aan de stiihting Asbestkanker die een onderzoeksproject van de Academisch Ziikenhuis in Rotterdam ondersteunt om longkanker te bestrijden. Infor- maie over deze voorstelling: 010-452.09.03. Ccwboys of the Sky R(TTERDAM - Deze week hoef je liet eens een van de concertza- leiin om een band aan het werk te ziet. Vrijdag staat de Nederlandse bad Caesar namelijk op de Meent on bij de vestiging van Plato een opreden te geven. Het begint om 1730 uur. Wie wel naar binnen wi, kan vrijdag terecht in Rotown vor een optreden van singer/ soigwriter Ron Sexsmith. Support aciis Ana Egge. Het optreden be- gil om 22.00 uur en de toegang beraagt f 12,50. Twee dagen la- teipresenteert Rumbone de nieuwe cdop hetzelfde podium. Aanvang is :2.00 uur en voor 5 gulden kun je erbij zijn. Weer een dag later ku je voor drie knaken naar Pad- dyCasey. Aanvang 22.00 uur. InBaroeg vrijdag De Metalen In- qusitie. De dj's houden het pu- bltk vanaf 20.00 uur op de hoogte vai alle nieuwe metalreleases. De togang is gratis. Een dag later de lekste 80's avond van heel Rot- teilam, aldus Baroeg zelf. New wt/e klanken van The Cult tot U2, hijhop van Mel Kim en popdis- coonen van Divine en Village Pople. De clips draaien op een grotbeeldscherm mee. De entree bedraagt 7,50 en de zaal gaat om 21.00 uur open. Ook in de Vlerk kan gefeest wor den, maar dan met 60's muziek. Donderdag 23 maart zorgen dj's Dandy Dave, Peter Pantalon en Se- nor Alberto voor de muziek. Wie het wil horen is vanaf 22.00 uur welkom. De toegang is gratis. Vrij dag in de Vlerk de Zuid-Limburg- se live-sensatie Cowboys of the Sky Gejaagde countrypop en trash- blues. Het begint om 21.30 uur en de entree bedraagt tien gulden. La ter op die avond verzorgen Mack en Mike Redman de muziek tij dens Fridazz... Aanvang 00.30 uur en kaarten kosten vijf piek. Billy the Kid verzorgt op 29 maart een Marlboro Flashback optreden. De Haagse rockers spelen num- mers van Rod Stewart. Wie dat wil zien kan om 22.00 uur terecht in Plan C. In de Hollywood Music Hall tenslotte vrijdag een SMS Party. Het duurt van 22.00 tot 5.00 uur en later op de avond komt Mental Theo langs voor televisie- opnamen. Entree: 15,-.Een dag later in Hollywood Megadance met dj Patrick en acht andere dj's. Ookhiervoorbetaalje 15 gulden. Jack Tillmanns BUy the Kid

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 21