zuidplcin zuidpleln Topera laat aria's door winkelcentrum schallen Roobol kijkt uit naar nieuw Zuidplein zijn de winkels in Zuidplein geopend R.W. Spijker Levende beelden luisteren voorjaarsmodeshows op Evenementenagenda Perzische Tapijten ZUIDPLEIN - HOOG 451 'Het wordt mooier dan het ooit geweest is' Dit zijn de winkels Clubcenter ECI tevreden over vernieuwing winkelcentrum Au Gout Exclusif Nummer 1 Evenementen op Zuidplein altijd leuke onderbreking WINKELCENTRUM WINKELCENTRUM ZUID - Evenementen, het Zuidplein staat er bij wijze van spreken bol van. Bijna iedere week is er voor de trouwe bezoeker wel iets te bekijken. Optredens met mu- ziek, een modeshow of iets anders, meestal in het week end. Afgelopen week viel de eer te beurt aan Topera, een 'wervelende show in barok- stijl'Een ensemble met in- ternationale ervaring, want de leden namen eerder ook deel aan een groot internatio- naal straatfestival in Berlijn. 25 Maart 1 april: Modetheater 8 April: Robocop 15 April: Emosh 21 22 April: Zuidplein Junglespel 29 April: Hollands Glorie Moda di Domani Zuidplein Hoog 510 /470,- e 158! Aktie Sport Albert Heijn Amid Damesmode Amid Herenmode Artisjok Arty Au Gout Exclusif Baby Gift Shop Bakker Bart Bart Smit Beddenshop Nederland Bel Company Benelli Juweliers Bijbelkiosk Bloemenland Blokker Bluetiek-ln Boeken- voordeel Bo's Box Fashion Bram Ladage Bristol Bruna Burger King C&A Chinese Kunstartikelen Clubcenter/ E.C.I. Cool Cat Cool Cat Junior Cosmo Hairstyling Coster Crums Crums II D-Reizen Day-Fashion D6lifrance De Snor Damesmode Dixons Dixtone Dodgers Douglas Duifhuizen Lederwaren Restaurant Van Dijk Etos Footlocker Foxy Fashion Free Record Shop Gail Gall Guldenland Hakky Bar Hans Anders Van Haren Hema Hennes Mauritz v.d. Heuvel Verlichting Holland International Horn Het Huis Rinck Hunkemoller lei Paris XL Indo-Menu Invito It's Jens Mode DeJong Mode De Jong Tours Kan Mode Kinorama Klootwijk Knaak Kreymborg Kruidvat Kwantum La Boca Ladage Stoffen Lady Sting Van Leest Lektuurshop Populair Levi's Store Libertel City Point Lipstick Livera Lucky Gifts Luigi Lucardi Manfield Marskramer Matson MBC Sport McDonalds Miss Etam Moda di Domani Morena Byoux Moto M&S Mode M&W Peters Optiek Artistiek Palmo Mode Pearle Express Peek Cloppenburg Perry Sport Picobello Prenatal Primafoon Printhouse Promiss Prontophot PTT Postkantoor Radio Modern Electronics Restaurant Zuidplein Riroy Rijwielstalling/ Fietsshop Roma Roobol Royal Albert Shop Saja Boetiek Scapino De Schoenenreus Schoenen- kampioen Seen in Voque Shoe Factory Siebel Juweliers Space Ledermode Spijker Sportshop Chabot Steps Ster Mode Take Five Team Kapsalon The Box The Phone House Tjin Ton Hartman Toys'R Us Trekp leister Tuin van Zuidplein Twinkle Juweliers Verhage Fast Food Van Vorst Vroom Dreesmann WE men WE women Wonder Woman Xenos Young Gear Van Zanten Zeeman Van Zummeren Nieuw plafond Zuidplein ziet er schitterend uit' ZUID - Clubcenter ECI is een van de Zuidpleinwinkels die het einde van de ingrijpende verbouwing van het winkelcentrum zien nade- ren. Het plafond is er al klaar, hier en daar staan nog wat schotten die naar verwachting binnenkort ook verdwijnen. Voor Clubcenter ECI is de metamorfose daarmee com- pleet, want ook de eigen winkel is sinds verleden jaar geheel ver- nieuwd. „We zitten al twaalf jaar in winkel centrum Zuidplein", vertelt F. Theunissen van Clubcenter ECI. „We zaten altijd hiernaast, in een ruimte van onze buren. Een half jaar geleden hebben we deze ruim te betrokken." De buren blijken meubel- en interieurbedrijf Roo bol, dat zelf meer ruimte nodig had en daarom voor ECI een andere oplossing bedacht. Een voormali- ge gang werd vertimmerd tot win- kelruimte en daarna kon de 'ver- huizing' beginnen. „We hebben alles met het handje gedaan, drie dagen zeulen en toen was alles over. We zijn er geen moment voor dicht geweest. De inbouw van de boekenkasten was wel hec- tisch, dat hebben we op een zon- dag gedaan omdat alles maandag weer klaar moest zijn." Theunissen kijkt ook met tevre- denheid naar het naderend einde van de werkzaamheden voor de deur. Verleden jaar hebben lekka- ge en stof hem geplaagd, maar nu komt aan alle overlast een eind. „Achteraf kun je er om lachen. Zo- lang er gewerkt wordt, blijf je alles afstoffen. We hebben wel iets min der klanten gehad, maar ik heb er alle vertrouwen in dat die weer te- rug komen. Ik vind het nieuwe pla fond er schitterend uitzien. Vooral in de hal, waar die verlichting er in is verwerkt. Het was hier wel aan een opfrisbeurt toe, en ik vind het nu echt veelbelovend. Ik ben er wel tevreden over." Klanten van Clubcenter ECI, leden van de club, denken volgens dhr. Theunissen dat de winkelruimte kleiner is geworden. Dat is niet het geval, alleen zijn er minder hoek- jes en kijkt de klant nu in e6n keer de hele winkelruimte door. Dat is lekker overzichtelijk en ECI heeft nu meer kast en laderuimte dan voorheen. ,,Ik hoor een hoop lo- vende woorden van klanten voor de nieuwe winkel", aldus The unissen. „De nieuwe catalogus gaat er weer uit en dan is het altijd erg druk. Er komen zo'n 14.000 bezoekers per kwartaal. Mensen kunnen hier ook ter plekke lid wor- den van ECI, met als de bekende aanbieding drie boeken voor een tientje." Nog even en dan gaan voor de winkel de laatste bouwma- terialen weg en komen ook de te- genover gelegen toiletten en de trap naar de parkeergarage in het zicht. Theunissen hoopt dat er mis- schien nog iets gezelligs in de gang voor de winkel komt. „Een terrasje of iets dergelijks..." Geen slecht idee, want welke klant zou niet zijn zojuist gekochte geestelijk voer bij een broodje en een kop koffie even door willen bladeren? „We hebben het vaker gedaan", zegt Courine van Opstal met ge- voel voor understatement. „In gro- te centra en we hebben ook opge- treden in de RAI in Amsterdam." Het optreden van de groep heeft een opera-achtige uitstraling, maar blijkt toch net effe een tikkie an ders. Het is een soort mini-opera met Courine als de enige, zoals het hoort rondborstige zangeres. Het repertoire is bijna helemaal Itali- aans. De plek van de voorstelling, zoals nu het Zuidplein, is vaak een verrassing. De leden zijn niet eer der ter plekke geweest om de loca- tie uit te proberen. Vaak gaat het echter om grote ruimten waar toch wel enige akoestiek te verwachten is. „We komen gewoon", aldus Topera dat inmiddels een half jaar met haar voorstellingen het hele land door trekt. Onder begeleiding van een vleugel zingt Courine haar programma. De klassieke operamuziek vormt een aardig contrast met de pijpen en stellages die her en der het grote plein nog vullen, en waarmee de voorstelling een surrealistisch tint- je krijgt. - Komen er wel eens readies van het publiek? „Dat blijft vaak staan en vindt het wel gezellig", is de ervaring van Topera. De reaches blijken vanzelf te komen. Vooral kinderen durven zich na de voorstelling te melden. „U kunt mooi zingen, en echt li ve", vindt een jongen. Een klein meisje komt, blozend en wel, toch ook even die juffrouw met die inte- ressante kleding van dichtbij bekij ken. De ouderen in het publiek hebben het optreden vanaf hun bankje of staanplaats ook zeer ge- waardeerd. „Een leuk idee", vindt een vrouw. ,,Zo kom je hier ook nog eens iets anders tegen terwijl je loopt te winkelen. Ik kom niet speciaal voor de voorstelling, maar het is wel leuk om te zien als je hier toch bent." Topera treedt niet alleen 'en publi- que' op. maar is ook voor verjaar- dagen en dergelijke in te schake- len. „Dan hebben we een program ma 'Felicitaria', met toepasselijke teksten. Soms spelen we ook wel in restaurants." Als u meer info over Topera wenst, kunt u bellen met 0620896399. En wie wil we- ten wat winkelcentrum Zuidplein nog meer voor haar hooggeeerd publiek in petto heeft, moet ge woon even de aankondigingen op deze pagina in de gaten houden. De Wervelende Elementen is een theatergezelschap dat de twee voorjaarsmodeshows in Zuidplein, die plaatsvinden op de zaterdagen 25 maart en 1 april van 12.30 tot 16.00 uur, zal opluisteren. De mo- deshows zijn eigenlijk beter ge- zegd theatermodeshows die veel nieuws op modegebied brengen, maar ook voor muziek en dans zor- gen. Water, vuur, lucht en aarde zijn de vier elementen, die in mo- numentale beelden zijn gevat door De Wervelende Elementen. Dit, om op een verrassende en kleurrij- ke wijze uiteenlopende evenemen ten tot leven te brengen. Deze 'li ving sculptures' zijn meer dan al leen een prachtige buitenkant. On der de koperlaag gaan danseressen schuil die in hun beelden langzaam tot leven komen. Na enige tijd ver- laten de danseressen de beelden en komen tevoorschijn in kleurrijke kostuums, waarin de toeschouwer telkens een van de elementen kan herkennen. Strategische posities worden inge- nomen en de elementen worden vertaald in dans. Zowel verstilde tafereeltjes als energieke dans ko men aan bod. Hiermee ontstaat een fascinerend en decoratief schouw- spel waarbij wervelende elemen ten uw evenement tot leven bren gen. Gezellig winkelen en nog verrast worden met muziek of andere eve nementen ook: het gebeurt in win kelcentrum Zuidplein. Let de ko- mende weken op de volgende data: De nieuwste mode wordt gepre- senteerd in een modeshow vol zang en dans. De lentemode komt er aan: komt u kijken? Robocop, robot wars, robotten zijn helemaal in. Studenten van de Uni- versiteit Twente laten zien hoe zelfs uit kringloopmateriaal robots kunnen worden gebouwd. Wel- licht niet helemaal storingvrij, maar toch.Een primeur voor win kelcentrum Zuidplein! U weet niet wat een emosh is? Dat geeft niet. Op 15 april kunt u zelf zien hoe een wilde emosh zich in zijn natuurlijke omgeving (het winkelcentrum) gedraagt. Voeren hoeft niet, een beetje emosh schar- relt zelf zijn kostje bij elkaar. Mis het niet, want zo vaak komt een emosh niet tevoorschijn. Het Paasweekeinde wordt in win kelcentrum Zuidplein opgevrolijkt met het enige echte Junglespelfes- tijn. Veel beesten, al dan niet van pluche, en een spannend jungle spel voor de kinderen. Wie weet komt de Paashaas ook. Wat is er Hollandser dan Konin- ginnedag? De glorie wordt van 11.00 tot 13.00 verzorgd door Het Trio onder leiding van Harry-Jan Bus. Van 13.00 tot 15.00 kunt u de muzikale escapades van de groep Hasjee volgen. Organisatie en presentatie van evenementen in winkelcentrum Zuidplein: Joke en Ruud van der Heijden,06-20896399. ZUID - Nog even, en woonwin- kel Roobol heeft het eerste stuk- je vernieuwd Zuidplein om zich heen. Gang en plafond zien er al stukken beter uit. Nog enkele buren erbij, en de loop komt er weer in, hoopt Johan Herrewij- nen. „Het is nu een veel betere door- loop, de gang was vroeger veel smaller'vindt Herrewijnen. Roobol is al sinds de opening van het winkelcentrum op het Zuidplein gevestigd, maar Her rewijnen bekent dat het afgelo pen jaar toch niet zo florissant verliep. Geen wonder, met alle werkzaamheden voor de deur. Nu dat leed bijna geleden is, ver- wacht hij dat de loop er weer in komt. Hiernaast komt Blokker, dat trekt ook veel mensen. En als al le winkels er weer zijn, zal het weer beter gaan. We hebben een jaar in de rommel gezeten, maar hopen er nu de vruchten van te gaan plukken." Herrewijnen ziet ook op veiligheidsgebied verbetering ontstaan. „Er lopen hier nu zo'n vijf, zes wijkagen- ten en wat mensen in van die groene pakken, die mensen hel- pen en dergelijke. Dat geeft een veiligergevoel." De eigen winkel van Roobol is meeveranderd en iets kleiner ge worden. Het aanbod blijft desal- niettemin groot en doordat alles nu op een verdieping is terug te vinden, is het er voor het perso- neel van Roobol ook gemakke- lijker op geworden. Dus wie een behangetje, tapijt of iets derge lijks nodig heeft: Roobol is er weer klaar voor! Zondag 2 april Schc nqi vlli onai cult schc Wee het E Func Dec m< dr vo or •ge Fun Dec he be he Sale Afhi uitg Rea Inlic 622 vers Zinl voor uw business - trouwkostuums A.s. zondag 2 april open Modeshow 25 maart en 2 april SWAROVSKI (op voorraad leverbaar) CRYSTAL PLANET au-goGt-exclusif b.v. kristal porselein exclusieve geschertken Zuidplein Hoog 852 3083 BR Rotterdam Tel. 010-4816473/fax 0180-551394 Van alle Swarovski verkooppunten in de Benelux is Au Gout Exclusif op winkelcentrum Zuidplein, de nummer een, oftewel de firma met het groot- ste aantal leden van dit Oostenrijkse kristal. De volgende maand, 40 jaar bestaande zaak wordt in april op deze pagina belicht. ZUID - Langzamerhand begint winkelcentrum Zuidplein weer wat gezicht te krijgen. Het werk is nog lang niet gedaan, maar de vernieu wing krijgt steeds meer gestalte. Wat vinden de vaste bezoekers van 'hun' winkelcentrum? Zien ze er weer schot in? „Het is nog wel rommelig met al die stellages, maar je ziet het toch ook weer opknappen", aldus een regelmatig bezoeker van het win kelcentrum. Hij komt hier al jaren, en dat maakt hem een beetje een kenner, een expert bijna. „Kijk, toen alles nog oud was, zag het er wel beter uit dan nu, maar ik denk dat het nu na de verbouwing toch wel weer mooier wordt dan het ooit geweest is. Te moet niet verge- ten: het winkelcentrum is er al heel lang en eigenlijk is er nooit zoveel veranderd. Nu komt er weer een beetje kleur in en wordt het tegelij- kertijd heel modern en mooi." Het 'ongelukje' met de plafond dat verleden jaar neer beneden kwam, staat hem nog goed voor de geest. „Toen werd het wel wat drukker in de weken erna, dat waren ramptou- risten die een kijkje kwamen ne- men. Gelukkig is het nu weer ge woon publiek dat komt om te win kelen. En zo hoort het ook."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 24