maasstad Profile Tyrecenter Excelsior trefpunt voor autolief hebbers Nieuwe MR2 is een echte compromisloze Roadster - Mercedes-Benz CL 'Auto V in Europa ©n®Mra Topscore voor Accord bij Euro NCAP botsproeven De sportieve versie ppen Van Bandenbedrijf naar allround onderdelen, accessoires en onderhoud Megane Break RXI: RUTD Budget Repair van AutoFix, dat scheelt Fix! PROFILE J ROTTERDAM - Een tref punt voor autoliefhebbers, niet alleen mannen, maar ook veel vrouwen komen geregeld 'even kijken' bij Profile Tyrecenter Excelsi or. Een van oudsher banden bedrijf, maar zes jaar gele- den enorm uitgebreid is ser vice en producten. Aparte werkplaats voor luxe auto's (500 vierkante meter), nog grotere werkplaats voor de trucks (1000 vierkante me ter), magazijn, royaal beme- ten winkel en een Pit Stop Carwash wasstraat, begrij- pelijk dat Profile Tyrecenter belangstelling trekt vanuit de gehele regio. wit Jp- f m t i# napm De column wielklem ontbreekt deze week. Drs. A.N.W. Blaak is met vakantie. -V,' Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 Vooral in de winkel, waarin on- der meer de nieuwste high tech en hi-fi voor auto's in een breed as sortment staat opgesteld, is het altijd druk. „Mensen komen hier gerust een paar uur voor hun ple- zier naar toe, zeker als ze van ver komen. Prettige bijkomstigheid is dat alles wat gekocht, zonodig meteen, ingebouwd kan wor- den." Directie-assistent Robin Verheij- en en de andere 34 medewerkers trachten zoveel mogelijk het 'klaar terwijl u wacht' principe te hanteren, hoewel dat niet voor al- le inbouw/reparaties mogelijk is. ,,Eventueel kunnen de klanten dan rekenen op vervangend ver- voer." Nog niet eens zo heel lang gele- den kon je in een auto een radio/ cassetterecorder laten inbouwen, dat was het dan wel. In voort- schrijdend succes volgen de nieu- we apparaten en snufjes elkaar echter snel op, waardoor het auto- rijden tot op hoog niveau veraan- genaamd wordt. i Sportuitlaten, spoilers, sneeuw- kettingen, lastdragers, rekken vol autocosmetica, ruitenwissers, stoelhoezen, extra remlichten en een uitgebreid aanbod in fraaie geluidsinstallaties tot en met DVD video's toe, het is slechts een greep uit het omvangrijke as sortment. En dan hebben we het nog niet eens over de meest vernuftige, geavanceerde auto-alarmsyste- men en hands-free telefoons die momenteel als broodjes over de toonbank vliegen. Het allermooi- ste, de grootste wens van vele au- tofanaten, dat zijn natuurlijk de schitterende navigatie-toestellen, eenmaal gezien wil je dat gewoon hebben. zo verschrikkelijk mooi en vernuft: via een beeldscherm- pje en sprekende stem wordt de automobilist linea recta naar de gewenste straat, in Nederland of ander Europees land geleid. „Verkopen we enorm veel. Even- als het toestel met beeldscherm voor tv, video of DVD. Desge- wenst met een extra schermpje dat ingebouwd kan worden in de hoofdsteun van de voorstoelen, waardoor je aan de passagiers op de achterbank geen kind meer hebt." In het magazijn is een enorme keus voorhanden aan alle merken autobanden (ook voor vrachtau- to's) en alle soorten lichtmetalen velgen. Vanzelfsprekend zijn de werkplaatsen ook ingericht voor het zwaardere werk zoals onder houd, reparaties en APK's voor alle merken en types auto's en vrachtauto's. Profile Tyrecenter Excelsior is een snelgroeiend bedrijf dat in- middels al 75 opererende filialen telt door heel Nederland. „Ieder filiaal staat op zichzelf, is geheel zelfstandig, maar we werken wel veel met elkaar samen. Gezamen- lijke reclames en gezamenlijke inkoop, zo houd je de prijzen laag en daar profiteert de klant van." Profile Tyrecenter Excelsior, ge- legen aan de Driemanssteeweg 25 is makkelijk bereikbaar (langs de A 15 afslag Charlois). Voor in- formatie :010-4933433. De nieuwe Toyota MR2 is een compromisloze roadster, speciaal ontworpen voor de ware sportauto- liefhebber. Een betaalbare auto die optimaal rijplezier koppelt aan fraaie vormen. Net als alle echte modeme roadsters combineert de nieuwe Toyota MR2 traditionele sportwageneigenschappen met moderne techniek. De nieuwe Toyota MR2 is voor- zien van een middenmotor en ach- terwielaandrijving voor een uiterst nauwkeurig rijgedrag en dankt zijn excellente stabiliteit en balans aan zijn langere wielbasis. De con- structeurs van Toyota hebben ge- bruik gemaakt van de meest ge avanceerde technologie, hetgeen geresulteerd heeft in een laag ge- TYRECENTER Eh EXCELSIOR BANDEN Ook voor de laatste nieuwe en mooiste velgen moel u bij Excelsior Banden zijn. SPECIALE AANBIEDING: CMS 7 x 15 met 195/50x15 Uniroyal RTT2 banden incl. velgsloten fl. 1250,- Kom langs en laat je verbazen Driemanssteeweg 25, Ind.terrein Charloisse Poort, tel.: 010-4933433 Een jury uit twaalf Europese lan- den heeft de Mercedes-Benz CL Coupe uitgekozen tot Auto 1 in Europa voor het jaar 2000. Tegelij- kertijd is het revolutionaire Active Body Control (ABC) bekroond met de Europese Innovatie Prijs als belangrijkste technische ontwikke- ling van het jaar. De jury bestaande uit technici en coureurs waaronder Heinz Harald Frentzen, en de hoofdredacteuren van de AutoBild Group, hebben diverse auto's be- oordeeld op design, techniek, in novatie, economie, rijplezier, ge- bruiksgemak en prijs/kwaliteits- verhouding. De auto's waren in de verschillen- de landen genomineerd door lezers van de AutoBild Group in Europa. Het gaat hier om auto's die het af- gelopen jaar nieuw op de Europese markt zijn verschenen. Namens Nederland vertegenwoordigt de re dactie van Autoweek de jury. wicht en hoge prestaties. Maar het is vooral op het gebied van de wendbaarheid dat de voordelen van de middenmotor en het lage gewicht het duidelijkst blijken. De uitstekende gewichtsverdeling, het gevolg van de middenmotor, gecombineerd met een ideale ver- houding tussen de wielbasis en de totale lengte, maken de MR2 tot een van de meest wendbare auto's op de weg. De nieuwe MR2 road ster reageert snel en nauwkeurig op de instructies van de bestuur- der. De 1.8-liter motor van de MR2 is voorzien van VVT-i tech niek (Variable Valve Timing-intel ligent) voor een maximaal koppel in het middentoerengebied en een hoog topvermogen, en dat bij het laagste brandstofverbruik in zijn klasse. De MR2 is een sportwagen met een opwindend uiterlijk. De meest opvallende kenmerken zijn de lan- ge wielbasis, de korte overhang voor en achter en de opvallende horizontale lijn, geaccentueerd door de spectaculaire luchtinlaat voor de motor. Ten opzichte van de wielbasis (2.450 mm) is de car- rosserie kort (3.885 mm) waardoor de auto zeer direct reageert. Het la ge zwaartepunt, de grote spoor- breedte en de lange wielbasis zor- gen daarbij voor een optimale sta biliteit. Het interieur is comfortabel, met een duidelijke sportieve uitstra- ling. De kuipstoelen, het met leer beklede stuurwiel en bijvoorbeeld ook de aluminium pedalen, leveren daar een belangrijke bijdrage aan. Het dashboard is strak, overzichte- lijk en het sportieve instrumenten- paneel valt duidelijk af te lezen. Ook aan comfort ontbreekt het de inzittenden van de MR2 niet. Stuurbekrachtiging, elektrische ruitbediening en centrale vergren- deling met afstandsbediening zijn slechts enkele zaken die tot de standaarduitrusting behoren. Start- blokkering zorgt voor een optima le beveiliging van de begerens- waardige MR2. Als optie is een afneembare hard top leverbaar, waarmee de roadster verandert in een opwindende cou pe. Tot de overige opties behoort onder meer airconditioning. Het lage gewicht van de nieuwe MR2 is mede de verklaring voor de flit- sende prestaties, het lage brand stofverbruik, de optimale wend baarheid en de stabiele weglig- ging. De ontwerpers hadden als doelstelling een massa van minder dna 1.000 kg niet alleen te realise- ren door het reduceren van het ge wicht van elk individueel compo nent, maar ook door de consequen- ties van het design met betrekking tot de prestaties zwaar te laten we- gen. Het resultaat daarvan is dat de nieuwe MR2 in zijn klasse over de beste massa/vermogensverhou- ding van 6,8 kg/pk beschikt. De nieuwe MR2 wordt in Nederland leverbaar vanaf april 2000. Keuze komt er uit een (basis) MR2 en een MR2 Special Edition. Deze laatste kenmerkt zich door een exclusieve gele lakkleur en standaard zwart- lederen bekleding. De Special Edi tion kan tot en met juni besteld worden. De MR2 is er vanaf 63.700,-. Woensdag 29 maart 2000 cx91 "a*, y Bij onlangs gehouden botsproeven in het kader van het zeer zware 'European New Car Assessment Programme' (Euro NCAP) heeft de Europese Honda Accord het hoogst mogelijke testresultaat be- haald. De in Europa verkochte mo- dellen van de Accord worden ge- bouwd in Swindon, Groot-Brittan- nie. De Honda Accord kwam in deze 'update' in de categorie Ge- zinsauto's samen met de Volvo S40 als veiligste uit de test met een score van 75% bij de frontale bots- proef en 88% bij een botsproef te- gen de flank. Daarmee heeft de Accord een gemiddelde score van 81 behaald - goed voor de veilig ste '4 sterren' waardering van Euro NCAP. Het veiligheidsprogramma Euro NCAP, dat wordt ondersteund door talrijke consumentenorgani- saties, automobilistenverenigin- gen, de Europese Commissie en verschillende Europese landen, hanteert onderzoeksmethoden en veiligheidsnormen die aanzienlijk zwaarder zijn dan de huidige wet- telijke Europese eisen. Auto's kun nen een waardering krijgen van maximaal 4 sterren. Deze totaal- score is een combinatie van resul- taten van zowel zware frontale botsproeven als botsproeven tegen de flank. De testen worden uitge- voerd bij verschillende onafhanke- lijke onderzoeksinstanties in heel Europa. De Accord werd getest bij het Transport Research Laboratory in Crowthorne, Groot-Brittannie. De Europese uitvoering van de Honda Accord is inmiddels ruim een jaar op de markt. In die relatief korte periode heeft hij een aanzien lijk verkoopsucces geboekt in de verschillende Europese landen. Naast de 4-deurs sedan is het pro- gramma onlangs uitgebreid met een 5-deurs hatchback. Daarmee zoekt Honda nog meer aansluiting bij de smaak van Europese kopers. De Megane Break krijgt met de in- troductie van de luxe RXI-uitvoe- ring een sportieve versie binnen de Heeft uw auto een deuk, kras of erger en dekt de verzekering de schade niet of heeft u liever geen deuk in uw no-claim? AutoFix biedt met Budget Repair in alle gevallen uitkomst! AutoFix ontwik- kelde alternatieve reparatie-methoden en werkt - als u wilt- voordelig met gebruikte of merkloze onderdelen. Zo bespaart u Fix! Bel 010 429 57 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waalhaven N.Z. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. bodypaint budget gelederen, ongeveer een jaar na de introductie van de Break in februa- ri van vorig jaar. De sportiviteit wordt aan de buitenzijde vooral geaccentueerd door de standaard lichtmetalen velgen. De Megane Break RXI heeft, op de achterspoi- ler na, dezelfde specificaties als de RXI-uitvoeringen van de Hatch back en de Sedan. De grote achterklep van de Break geeft toegang tot een volkomen vrije laadruimte van maar liefst 1,76 m. De deelbare (1/3-2/3) ach terbank (waarvan zowel zitting als rugleuning om te klappen zijn) geeft de flexibiliteit die nodig is voor een optimaal gebruik van het interieur. De gehele Renault Me- gane-reeks, waarvan de Hatchback door de testen van EuroNCAP is uitgeroepen tot veiligste in zijn klasse, beschikt standaard over het ingenieuze SRP-veiligheidspro- gramma, waarin zijn opgenomen vier airbags, ABS, gordelspanners en spankrachtbegrenzers, vijf hoofdsteunen en drie volwaardige drie-puntsgordels op de achter bank. Het kleurengamma van de Break RXI is gelijk aan dat van de RXE. De meeruitrusting van de Break RXI ten opzichte van de Break RXE is standaard: lichtme talen velgen, sportstoelen voor met extra zijdelingse steun, specifieke sportieve bekleding "Web", in- strumentenpaneel met witte wij- zerplaten, lederen stuurwiel, knop en hoes versnellingspook van le- der. De Megane Break RXI wordt le verbaar met de volgende motoren: 1.4 16V95pk, 1.6 16V llOpk, 1.9 dTi 100 pk. De 1.6 16V en de 1.9 dTi zullen ook leverbaar zijn met de pro-actieve automatische ver- snellingsbak. Voor de combinatie met de 1.9 dTi is op dit moment echter nog geen startdatum van de fabricage bekend. De Break is er vanaf 37.395,-. t

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17