maasstad ir 'Zwemplas, kreekruggen, moerasland, knuppelpaden, bos en rietkragen' Steengrill inclusief 1 uur bowlen voor maar DOK 99 - vi/nt'Tr;; wiik kort Lezersaanbieding Don't miss the boat krant netel 1 Grote Groene Zone aan noordrand van Schiedam en Vlaardingen Tweede halve finale Schiedamse Popprijs 2000 maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM Maaspost niet ontvangen? R. Koch SCHIEDAM - In de Dorpskerk aan het Noordeinde in Kethel is zondag 2 april weer een gospelsound-avond. Op deze laatste avond van het seizoen is er een optreden van het Christelijk Jon- gerenkoor de Morgenster uit Alblasserdam. De Morgenster is een veelzijdig koor met een bijzonder repertoire. Behalve Ne derlandse en Engelse liederen brengen zij ook werken in het Roemeens en Zweeds. Het optreden begint om 19.00 uur en duurt ongeveer een uur. De toegang is gratis. Harmonia Lezing Vogels herkennen Expositie Koopzondag The-dansant Bijen GELDIG T/M 22 APRIL In samenwerklng met Maasstad Weekbladen: Vlaardingen - Anna van Saksenweg 1 GRILLCAFE BAR BOWLING Woensdag 29 maart 2000 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: ds. P. Buitelaar. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. A.J. Lamping. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: dhr J.A. van Lambal- gen. 19.00 uur: avondmuziek De Ark, Hargplein. 10.00 uur: dhr. A.F. Ruijl. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds. W.M. van de Vegt. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. J.C. Schaeffer. 16.30 uur: ds. J.C. Schaeffer. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. van der Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 19.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. -zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. XQ52 Door Frank Willemse SCHIEDAM/VLAARDINGEN Het landschap langs de noord- rand van Rotterdam bij Over- schie, Schiedam en Vlaardin- gen zai in de komende jaren een gedaantewisseling ondergaan. De eerste stroken van de polder na de bebouwing wordt omge- toverd in een paradijs voor re- creanten en natuurliefhebbers. In plaats van het veenlands- schap met koeien en gras komt een groot 'groen lint' met bo- men, plassen, paadjes en moe- rassen. Een recreatie- en natuurgebied waar door wandel- en fiets en rui- terpaden lopen; ook zijn er een kano-routes gepland. Hier kan de gestresste stedeling de natuur op- zoeken; als recreant met zwem- men en fietsen of als natuurlief- hebber met wandelstok en kap- laarzen aan. Met bossen, zwem plas, rietkragen en moerasland. Midden Delfland, het landelijke gebied met boerendorpjes als Kethel, Zouteveen en Zwethheul, is zeker door het drukke sluipver- keerstilaaneen semi-verstedelijkt gebied geworden. Bestuurders en bouwbedrijven kijken begerig naar de polders met de graslan- den. Milieubescherrners, provin- cie en ruimtelijke ordenaars pro- beren Midden Delfland 'groen' te houden. Onderdeel van de wet Midden- Delfland is de aanleg van recreatieterreinen langs de stadsranden. De plannen dateren alweer van enkele jaren geleden, maar vorige week vrijdag is tijdens een druk bezochte informatieavond van de Dienst Landelijk Gebied de pre- cieze uitwerking bekendgemaakt. Aan de hand van grote deelkaar- ten werd het gebied vanaf de Rot- terdamse Schie bij eetcafe Schie- licht tot aan de Vlaardingse Vaart bij Vlietzicht getoond. De hele stedenrand is in drie delen ver- deeld: het oosten boven Over- schie/Kethel heet het plan Polder- vaart, boven Schiedam plan Woudhoek en bij Vlaardingen plan Holierhoek. Elk deelplan heeft zijn eigen accent of over- heersende landschap. Bij plan •0KWSZ' De stedenrand Vlaardingen/Maassluis is in drie delen verdeeld: het oosten boven Overschie/Kethel heet plan Poldervaart, boven Schiedam plan Woudhoek en bij Vlaardingen plan Holierhoek. Elk deelplan heeft zijn eigen accent of overheersende landschap. Foto Roger van der Kraan Poldervaart is dat een groot recre- atiezone met een zwemplas, lig- weide en veel water. Het plan Woudhoek is een stiller gebied met draslandjes en bossen. En het plan Holierhoek behoudt meer grasland met koeien maar ook zijn er kreekjes en moerasland. Het plan Poldervaart loopt als een taart- punt van de spoorweg- overgang bij de Kerk weg tot aan het gehucht de Kan- delaar in het noorden. De weilan- den boven de Kandelaarweg zijn bestetnd als natuurbos met een fietspad dat via een fietstunnel het spoor kruist. De zuidelijke punt tot aan de Poldervaart moet een druk bezocht merengebied wor- den met een zwemplas, recreatie- plas en zelfs een strandje en lig- weide. Het noodzakelijke schone zwemwater komt uit de naast ge- legen Poldervaart. Voor de be- zoekers zijn er parkeerstroken en picknickplaatsen; langs de waters slingeren fiets en voetpaden langs de rietoevers. Het gebied recht boven Schiedam Woudhoek loopt links en rechts van de zuidelijke Harreweg. Van af de Groeneweg tot aan dijkli- chaam A4-Noord. In deze zone worden vooral veel moerasperce- len afgewisseld stroken natuur bos en grasland, Ten oosten van de Harreweg ligt een gebied tus- sen drasland en b6s waar in de oudheid terp-boerderijen stonden en dus mogen archeologen hier graven. Ten westen van de Harre weg komt een gebied met al- lemaal natte landjes in stroken met kringelend ertussen door een klein voetpad of voetspoor met houten loop- planken als bruggetjes. Deze zo- genaamde knuppelpaden verbin- den de Woudweg met het dras land. Doel is hier het oude delta- moeraslandschap terug te bren- gen in de originele staat. Na het zandlichaam van de A-4 Noord begint de derde zone: het plan Holierhoek. Dit gebied loopt tot aan de Vlaardingse Vaart, waarbij kanovaarders uit de Vaart via oversteekplaatsen zelfs tot aan de Schie kunnen peddelen. Op vragen over het toegestane verkeer op de B-wegen stelde de Dienst Landelijk Gebied dat de doorgaande wegen in de nabije toekomst alleen voor bestem- mingsverkeer en door langzaam verkeer als fietsers en voetgan- gers gebruikt mag worden. Daar- mee is het hele gebied verlost van het sluipverkeer dat deze polder- wegen gebruikt om de files te ontlopen. Few gaan door naar de finale Door Frank Willemse SCHIEDAM - Aan de strakke strenge gezichten van de jury is af te lezen dat de beslissing niet gemakkelijk is geweest. Slechts drie popbandjes van de acht hal ve finalisten mogen doorgaan naar de finale op 7 april van de Schiedamse Poppijs 2000 in po- diumcafe De Graauwe Hengst. Bandleden drentelen op en neer, opgetrommelde familieleden la- chen nerveus en fans roepen on- geduldig om de uitslag. Als orga- nisator Dick Makelaar pas om 2 uur's nachts de mic pakt en be gint over de moeilijke taak van de jury is het publiek niet meer te houden. „Geen gelul" en „Na- men noemen". Van arren moede schreeuwt hij de verlossende woorden: „Naar de Finale gaan Eezee Barata en Hairy Few." Zoenen, gelukwensen en vreugde- kreten bij de winnaars. Gevloek, moedeloosheid en teleurstelling bij de vijf bands die zijn afgevallen. Zo gaat dat als je aan een een talen- tenjacht meedoet: 'the winner ta kes it all'De jury beslist en slechts drie popbands van de 31 inschrij- vingen mogen in de finale spelen. Er is geen juryrapport en over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Best wel zuur als je zoals Gliding Naturals helemaal uit Raalte Over- ijssel komt. De gitarist vraagt mon- deling naar de motivatie. En jury- lid Auke Pol vertelt de gitarist over 'te grote' spanningsbogen, 'te landurige' pauzes tussen de num- mers en de 'wisselende' kwaliteit van hun muziek. Maar dat ontgaat de winnaars die al bezig zijn met het probleem van de finale: zestig minuten vol moeten spelen. De openingsact wordt verzord Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 door Sacrified Live die een heel goede zangeres (Daisy Cools) als frontvrouw hebben. Een rustige dame van 18 jaar die cool maar zuiver 'haar' band op sleeptouw neemt. Een stem die tegelijkertijd aan Sheryl Crow, Alanis Morriset- te en Heather Nova doet denkcn. De band speelt adequaat melo- dische rocknummers met twee om de beurten solerende gitaristen. De eigen nummers zijn verzorgd. Daarom jammer dat covers van Li ving Colour en Santana minder zijn waardoor een vergelijking met het origineel mager uitvalt. De rest van de ballads en up-tempo songs is sterker en origineler. Hierna als tweede band Barata, wat kakkerlak in het Portugees is. De doorgewinterde popkenner weet dan al dat het hier dan gaat om kei- harde, snoeizieke hardcore mu ziek. Immers hun naam verwijst naar 'hun' helden de Braziliaanse band Sepultura. Het gezelschap bestaat uit twee speedy gitaristen met 7-snarige speedgitaren en een bassist met een vijfsnarige bas met blubber geluid en daar nog eens overeen een snoeiharde drummer. Zelf noemen ze hun muziek: Trash. Dus uptempo nummers, met korte snelle riffs afgewisseld met af en toe een melodisch stuk- kie. Bij deze hardcore muziek ho- ren ook onverstaanbare teksten en onverklaarbare titels als 'Biotech is Godzilla'. Het frisse van vier Schiedamse jongens dat zij juist, in tegenstelling tot hun fans, geen zwarte kleren dragen. Alleen maar gympen, skatebroek en felle T- shirts. Kortom; headbanging en toch muzikaal. Nog niet bijgekomen van zoveel energie stond de volgende groep Hairy Few al weer klaar op het po dium. De naam wordt gelijk duide- lijk. Allemaal langharige types in het zwart gekleed tot en met de zangeres die sexy in het leer was gekleed. Haar witte armen en bor- sten staken af bij die van haar bandleden. Hairy Few is een echte showband waar het goed kijken naar is en bovendien degelijke rockmuziek maakt uit Capelle aan de IJssel. It's Showtime. Met het publiek dat vaak vergeet mee te swingen met de band door hun oogverblindende act. Opvallend eigen gemaakte nummers als Fire wall en Faith wist de zangeres er met haar stem bovenuit te komen. Knap gespeeld zeker als duidelijk wordt dat de gitarist al gelijk zijn hoge e-snaar breekt en alle solo's lager moet spelen. De meegeko- men fans klappen en juichen de band toe. Als laatste band: Sterker Nog een Nederlandstalige band uit Schie dam op. Deze band heeft een beet- je de pech om zo laat in de avond geprogrammeerd te staan. Hun 'nette' en romatische muziek komt na twaalven en na twee keiharde groepen wat minder uit de verf. De semi-akoestische muziek van Ster ker Nog lijkt op de muziek van Van Dik Hout en Stef Bos. Deze groep zou met hun verzorgde sound beter tot zijn recht komen in een klein theater. Dat komt ook om hun teksten zo belangrijk zijn. Nummers als 'Het leven zonder jouw' of 'Laat me zien' zijn mooi maar teer en heeft een ander pu bliek nodig. Postzegel- en Mluntenhandel Alle nieuwe postzegels per land of motief in abonnemenf. Veel Nederlandse munten in diverse kwaliteiten. Alle bekende merken albums, catalogi, vergroofglazen, supplementen enz. Inkoop, verkoop en laxafie. Kleiweg 110°, Rotterdam, tel. 010 -4224476 Geopend: di. t/m za. SCHIEDAM-DeHarmonia-avond wordt donderdag 30 mart verzorgd door Diamantina Prem met helder- ziende waarnemingen via tekenin- gen. Haar geleidegids geeft via de tekeningen boodschappen door van gene zijde. De avond wordt gehou- den in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be- draagt fl. 8,50. SCHIEDAM - De voorlichter Cri- minaliteitspreventie van de politie van het district Schiedam geeft woensdag 5 april een lezing over veiligheid in en om het huis voor de lokale afdeling van de Nederlandse VerenigingVanHuisvrouwen.Niet alleen de veiligheid van de woning komt aan bod, ook de veiligheid van de woonomgeving wordt bespro- ken. De lezing wordt gehouden in de Magnalia Deikerk en begint om lO.OOuur.Voorniet-ledenbedraagt de toegangsprijs vijf gulden. SCHIEDAM - De Koninklijke Na- tuurhistorische Vereniging (KN- NV) afdeling Waterweg Noord or- ganiseert een cursus Vogels her kennen voor beginnende vogellief- hebbers. Tijdens vier theorie/dia- avonden en twee excursies kunnen zij zich laten inwijden in de boeien- de wereld van de vogels. De theorie- avonden zijn op woensdag 5 april en de dinsdagen 11 en 18 april en 2 mei. De excursies zijn op zondag 16 april en zaterdag 5 mei. Deelnemers betalen fl. 35,- (inclusief cursus- boek), leden betalen fl. 25,-. Voor meer info: 473 83 58 of 471 54 15. SCHIEDAM - In wijkcentrum de Blauwe Brug zijn van 3 april tot en met 5 mei aquarellen te zien van Frans van der Ploeg. De expositie geeft een overzicht van zijn werk van 1970 tot heden. Van der Ploeg heeft en voorliefde voor het realis- me. Hij is een typische atelierschil- der. Als uitgangspunt gebruikt hij zelfgemaakte foto's en ter plaatse gemaakte schetsen en aantekenin- gen. SCHIEDAM - De ondernemers van winkelcentrum De Nieuwe Passage zetten zondag 2 april van 12.00 tot 17.00 uur hun deuren weer open voor het winkelend publiek. Er is zoals gewoonlijk ook weer muziek. Het duo PadamPadam zorgt daar- voor met Franse chansons. Onder begeleiding van een accordeon la- ten zij de klanken van vroeger en de echos van nu door het winkelcen trum klinken. SCHIEDAM - Kluphuis Oost orga- niseert speciaal voor40-plussers ie- dere maand op zondag een the-dan- sant. Zondag 2 april is de laatste van het seizoen. De middag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Wie van tevo- ren een kaartje koopt betaalt twee gulden, op de dag kost een kaartje fl. 2,50. Kaartjes kunnen worden ge- haald bij het Kluphuis op werkda- gen van 09.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Op kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrix- parkisde 'bijenstalweerin gebruik. Vanaf zondag 2 april organiseert imker Ruud van den Heuvel iedere eerste zondag van de maand een open dag. Bezoekers kunnen dan van 12.00 tot 16.00 uur alles te we- ten komen over bijen. Bovendien kunnen ze kaarsen maken en ho ning proeven. Buiten kunnen de be zoekers de bijen in en uit de korven zien vliegen. Reserveren noodzakeHjk Uitgebreid steengrillen plus 'n uur bowlen voor maar 37,50 op vertoon van deze advertentie! Bij DOK 99 kom je terecht in de gezellige havensfeer van de dertiger jaren. Smakelijke grill-keuken en grote Telefoon (010) 474 07 74 - Fax (010) 474 01 49 Alsuzo direct een poor regeltjes wit tegenkomt dan betekent dat dat ik even mijn nek aan het rekken ben. Dat moet volgens hetfoldertje dat PcM uitgevers bij ons op de redactie heeft afgegeven elk half uur. Volgens datzelfde foldertje is namelijk best wat aan RSI ('een verzamelbegrip voor klachten aan nek, schouders, armen, polsen en handente doen. Door het strekken van de nekspieren bijvoorbeeld. Twaalf tellen vasthouden en klaar. En wanneerje strekt op een door hetfoldertje aanbevolen moment hoeft zelfs het werk er niet onder te lijden. Want strekken doe je bijvoorbeeld tijdens een telefoontje of tijdens 'een loopje naar de koffie-automaatDus drinken en bellen we hier wat af tegenwoordig. Ondertussen weer een half uurtje verder. Tijd voor wat ontspan- ningsoefeningen. De schouders naar achteren en omlaag bewegen en optrekken richting oren. RSI-tip 5 van de folder: 'meer bewegen en opstaan...Wat daar mee bedoeld wordt is nog onduidelijk. Het begeleidende plaape laat een lege stoel zien, tekst erbij ontbreekt, maar op de achterzijde valt te lezen dat de werknemer elke twee uur een lange pauze moet ne- men. Nu zit ik hier al bijna vier achter het scherm te werken, dus moest ik er maar eens vandoor... Zou er echt wat aan RSI te doen zijn Vast wel. Maar met de tips uit ons foldertje kom je bij een krant (met deadlines) niet erg ver. Laten we het anders eens een week volgens de folder proberen. Niet boos zijn als er dan geen of een halve of een kwart Maaspost verschijnt. Opmaakredactie en lezers: V bent bij deze gewaarschuwd. Karin van der Knaap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3