maasstad ©in Nieuwste banken wareziteilanden Meubelfabriek Modern verkoopt, vermaakt en stoffeert meubelen UriffhS* Badkamer steeds prominenter aanwezig DE STAM DE STAM WAT IS HIER0P UW ANTW00RD? A SELECT WONEN TOTALE LEEGVERKOOP DC IfLAM IN DC PAN/ ruxmt op; shopping Vernieuwende woonideeen LAGERWAARD 1 Voor onze fauteuils moet u eens echt goed gaan zitten ComfortHuys De gastvrije grindvloerenwinkel Vrijstaand bad maakt furore Royaal van maat en met talrijke extra's 'Van het meest afgeleefde meubel maken we nog iets moois' SELECT WONEN CHfCJ SCHIEDAM - Niets had hij te verliezen. Weesjongen Bram Schipper had slechts een ondernemende geest en twee gouden handen. Dat was zijn hele bezit. Een heel bezit, zo bleek al snel nadat hij in 1929 begon met meu- beltjes te vervaardigen en te stofferen. Handenarbied, geen machine kwam er aan te pas. Wat later, toen Bram junior de gelederen kwam versterken, kwamen er ma chines. Maar toen was het bescheiden bedrijfje al uit- gegegroeid tot een gere- nommeerd meubelfabriek- je. Van vader op zoon, Meubelfabriek Modern flo- reerde, toen ook de derde generatie Bram III ('maar ik noem mezelf Willem') voortvaarde op de golven van het succes der voorva- deren. Thema vol contrasten Verhuist binnenkort naar Alexandrium III dus dit is uw Toonzaalkeukens met duizenden, izenden, duizenden guldens korting! Uestgn mm I-w "Dat hadden we eerder moeten doen" horen we dikwijls. En als u het zitcomfort voelt van onze fauteuils, zult u het daarmee eens zijn. Heerlijk comforta- bel zitten. Volledig aan- pasbaar en instelbaar. Zo krijgt uw rug echt de i t ondersteu- Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 Woensdag 5 april 2000 wx59 Lekker lui onderuit op de bank. Kussen in de rug, drankje erbij. De nieuwste banken zijn duidelijk ge- inspireerd op het ziteiland van wel- eer. Ze zijn royaal van maat en hebben talrijke extra's. Verstelbare rugkussens, omklapbare armleu- ningen of een uittrekbaar sofa-ele ment bieden flexibiliteit. Netjes naast elkaar of languit plat; het mo ment bepaalt het gebruik. Voor wie echt wil 'wonen op z'n bank' zijn er zelfs bedbanken met gei'nte- greerd rugplateau en schattige schemerlampjes. Ook in de grote zitprogramma's vinden we een keur aan multifunctionele elemen- ten. Basic zitmodules, kunnen naar hartelust gecombineerd worden met chaise-longues, (zwenk)tafel- tjes en voetenbankjes. De laatste tijd zijn er ook opvallend veel hoekkoppelstukken, haaks of half- rond. Daarmee zijn grote lounge- achtige opstellingen te maken. Ide- aal voor wie veel en vaak bezoek ontvangt. Zo'n grote zitgroep wordt meestal aangevuld met 66n losstaande fauteuil of chaise-lon gue. Een leuke variant is de 'love- seat' met twee aparte leuningen. Heerlijk voor een hoekje apart. Ook de bekende relaxfauteuil is de laatste tijd behoorlijk gestroom- lijnd, passend bij het minimalisti- sche interieur. Meer dan eens is het opklapbare voetendeel elektrisch verstelbaar; de luxe ten top. En dan is er nog de grote groep van solitaire 'rook' fauteuils met een apart maar bijpassend voetenbank- je. Handig, want dat betekent een reserve zitplaats erbij. Ook in de modulaire zitprogramma's is de poef weer in ere hersteld. Ze zijn meestal groot, laag en vierkant. Naar believen te gebruiken als voetensteun, ziteilandje of zelfs als salontafel. Taboeretjes zijn natuur- lijk ook los te koop. Van de typi- sche Engelse 'footstool' tot het avant-gardistische ei-modelletje van een Italiaanse designer. En wat te denken van de revival van de zitzak? A1 die praktische poefs ho- ren thuis in de 'low living' trend. Wonen op de grond dus. Daar waar het je uit komt. Behaaglijk voor de kachel, naast de salontafel voor een spelletje of knus tegen de bank geleund. Een fabrikant van karpetten ontwikkelde zelfs een mega vloerkussen met een weelde- rige tapijtpool. Maar ook op een gecapitionneerd kussen dat lijkt op een mini-matrasje, een 'ouderwet- se' nieuwkomer bij de woonacces- soires, kom je de minder goede lentedagen wel door. Die formule verandert nu: terwijl de naam Meubelfabriek Modern blijft bestaan, worden er vrijwel geen nieuwe meubelen meer ge- maakt, maar is in de royaal beme- ten showroom het aanbod aan houten meubelen van gerenom- meerde fabrikanten des te groter. Het bedrijf staat sinds 1995 op twee poten: enerzijds de verkoop van eiken en grenen meubelen: tafels, stoelen, slaapmeubelen, banken, fauteuils, relax fauteuils en -banken. Al dan niet gestof- feerd, ook in modem design al dan niet in combinatie met me- taal of glas. Verder een aparte af- deling voor seniormeubelen, net een maatje kleiner en net iets comfortabeler. Andere poot van het bedrijf is de stoffeerderij annex werkplaats waar meubelen vermaakt en ge- repareerd kunnen worden. „Win- kel/showroom en werkplaats in een, dat is uitstervend in Neder- land, daar zijn we uniek in"ver- telt vader Bram ons. Vader Bram vertelt wel meer, echt meewer- ken doet hij niet meer, maar scharrelt wat rond in de werk plaats, daar ligt immers zijn le- ven.„Ik sprak geen Nederlands maar fabriekstaal, voor niet ie- dereen even begrijpend. We ver- kochten destijds weleens bank- stellen met schuimrubber interi eur. Ik adviseerde een klant die net zo'n bankstel had gekocht: 'Als het na verloop van jaren nou een beetje te zacht wordt, kunnen we het wel weeroppompen.' Wat denkt u, komt die man jaren later terug met e6n kussen: of we het maar even konden oppompen, kon hij het weer meenemen. Wist die man ook veel dat wij met op pompen bedoelden dat we er ex tra vulling bijdoen!" Boeken vol kan de familie Schip per schrijven over het unieke be drijf en het laatste boek is nog niet eens in zicht. Momenteel schrijven ze geschiedenis met het aanpassen van bestaande meube len naar individuele wensen, vooral voor senioren een uit- komst. „Mensen moeten dikwijls gedwongen kleiner gaan wonen of kunnen dikwijls zo moeilijk afstand doen van hun meubels, een emotionele kwestie. Dat we- ten wij en we zullen er altijd alles aan doen om er nog wat moois van te maken." Tafels schuren en lakken, een bank hoger, lager, ondieper of juist dieper van zit maken, het is allemaal mogelijk. Een stoeltje, kaalgevreten door de tand des tijds, brengt u het maar bij de fa milie Schipper en dan komt het wel goed. En wanneer ze u hier adviseren toch echt maar iets nieuws te kopen, dan kunt u dat meteen uitzoeken in de fraaie showroom. Waar uitgebreide collecties bewijzen dat klassiek en modern in harmonie kan sa- mengaan. Er is veel veranderd in de loop der jaren, maar de service bij Meubelfabriek Modern is onver- anderd gebleven, gekochte meu belen worden snel bezorgd, vak- kundig gemonteerd en wat ook uniek is: u hoeft pas te betalen bij aflevering. De showroom van Meubelfa briek Modern is gevestigd aan de Buitenhavenweg 132, de werk- plaats/stofferderij op nummer 140. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur, op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Op Tweede Paasdag staat Modern in het te- ken van een groots opgezette paasshow met, alleen op deze dag, veel extra voordelige aan- biedingen! Voor informatie: 010- 4268815. Ted's Grindvloeren is een bedrijf dat gespecialiseerd is in het adviseren en het leggen van grindvloeren. In onze unieke grindvloerenwinkel (de eerste in Nederland) kunt u kennismaken met onze siergrindvloeren. Door verschillende technieken weten wij op een bijzondere manier verrassende effecten op de vloer te bereiken in 1001 kleurencombinaties. De makers van Ted's Grindvloeren scheppen er plezier in hun vakmanschap en creatieviteit af te stemmen op uw wensen en geven u 5 jaar verzekerde garantie voor een steengoede vloer. Wij nodigen u uit het assortiment van Ted's Grindvloeren te bewonderen en u vrijblijvend te laten adviseren. Siergrindvloeren zijn slijtvast, kleurecht en gemakkelijk te onderhouden. Tevens mens en diervriendelijk. FLEURIT Jacques Dutilhweg 195 3065 KA Rotterdam Onze wlnkel is geopend: Dinsdag t/m donderdag 9.30 -17.30 uur Vrijdag 9.30 - 20.00 uur REN Zaterdag 9.30-16.00 uur (in Prinsenland bij Mast) Tel.: 010-421 17 79 Wie op zoek gaat naar een nieuwe badkamer, let niet langer alleen op luxe en comfort, maar vooral ook op stijl en sfeer. Als 'vergevorder- de' consumenten stellen we hoge eisen aan de vormgeving, de toe- gepaste materialen en het design. Originaliteit en individualiteit staan daarbij voorop. We brengen dan ook steeds meer tijd door in de badkamer; gemiddeld zo'n drie jaar van ons leven. Niet alleen om snel even te douchen of tanden te poetsen, maar steeds vaker om uit- gebreid te relaxen. Door meer tijd (en geld) te beste- den aan de inrichting en aankle- ding ervan, is de 'natte eel' van weleer uitgegroeid tot een sfeer- volle, multifunctionele verzor- gingsruimte; een ruimte om zowel lichamelijk als geestelijk weer vol- ledig tot rust te komen. Want dat is de trend van nu: thuis totaal re laxen. Hoewel smaken duidelijk uiteenlo- pen, verschillen de meeste badka- mers qua 'inhoud' niet zoveel van elkaar. Afhankelijk van de be- schikbare ruimte en het budget, vinden we er meestal een wastafel met spiegel, een bad en/of douche (cabine) en soms een tweede toilet. Een badmeubel biedt uitkomst voor al die spulletjes die (onzicht- baar) onder handbereik moeten blijven. Aanbouwprogramma's zijn vooral praktisch; vrijstaande opbergmeu- beltjes en verrijdbare containtertjes bieden meer inrichtingsvrijheid en ogen speelser. Klassiek, modern of romantisch; bepalend voor de look' van een badkamer is met na me de keuze van het sanitair en de tegels, maar ook die van verlich- ting, meubelen en accessoires. En natuurlijk de gekozen kleuren. En of het nu komt door de gekte rand om het nieuwe millennium of niet, maar de Engelse Victoriaanse tijd, de Duitse Jugendstil en Franse Art Nouveau zijn weer helemaal terug in beeld. Wie de authentieke sfeer van toen in zijn badkamer wil laten herleven, kan aan de slag met por- seleinen accessoires en wasbakken op zuilpoten, koperen of vergulde kranen met robuuste kruiskoppen voor 'hot' en 'cold' water. En dit alles origineel en antiek, of uit een van de vele replica-collecties. Maar het pronkstuk van een nostal- gische badkamer is natuurlijk dat vrijstaande bad op leeuwenpootjes. Opvallende trend: steeds meer ei- gentijdse ontwerpers, waaronder Jan des Bouvrie en Phillippe Starck, laten zich inspireren door vormen uit het verleden. 'Back to basics' luidt daarbij het devies. En dat levert heel bijzonder sanitair op. Wat te denken bijvoorbeeld van een vrijstaand bad op pootjes, maar dan in kanariegeel! Ook leuk: badkamers met uitge- sproken stijl-contrasten. Steeds meer mensen met een strak-moder- ne badkamer kiezen - juist als blik- vanger - voor iets 'ouderwets': een antieke spiegel met barokke krul- lenlijst boven een roestvrijstalen wastafelmeubeltje, een ultramo- derne sensorkraan voor bij zo'n rechthoekige porseleinen butler- sink, een verweerd houten kastje met decoratief beslag voor de toi- letspulletjes. Het is een thema waarop eindeloos gevarieerd kan worden; een thema waarin het bes- te van alle tijden wordt samenge- bracht. Design wordt gekoppeld aan traditie, zonder daarbij de mo- derne tijd uit het oog te verliezen. Want de techniek van nu staat borg voor de vereiste luxe en comfort. LAATSTE KANS!!! A.S. ZONDAG GEOPEND VAN 12.00 - 1 7.00 Mariniersweg 39-55, Rotterdam-Centrum Tel.: 010 412 04 08 Keukens A Badkamers een wereld van vtrtchil... adverteren? telefoon: 010-4004463 Graag tekenen wij uw nieuwe interieur. Lagerwaard: genieten voor het hele gezin. Een interieur precies die uitstraling meegeven, waarin u zich thuis- voelt.Dat wordt een eindeloze zoektocht naar meubels, acces soires en verlichting. Maar niet bij Lagerwaard Design! Zij is al tientallen jaren een van de meest toonaangevende interieur-vormgevers in de Randstad. In haar expositieruimte van ruim 3000 m2 vindtu de meest inspirerende plekjes vol exciusief design. Maar Lagerwaard Design biedt meer: deskundig advies en vergaande service. Het tekenen van uw 'foekomstige' interieur, compleet met kleur- en lichtplan, is hier een voorbeeld van, Kom eens vrijblijvend langs om onder het genot van een kopje koffie uw woonwensen te bespreken. Kanaalweg 39-53 Capelle a/dlJssel Tel: 010-4507466 www.lagerwaard.nl Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, GeldeHand, Harvink, Hulsta, tnterstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Lintdoo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Priellbrm, Rolf Benz, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touch6, Young International en WiHman. ii iifiiti1' 1 Exclusieve hartjesringen van Martinshof "3a" zeggen tegen elkaar is ook "ja" zeggen tegen Brunott. Wij hebben immers een collectie trouw-, verlovings- en relatieringen waar u van staat te kijken. Alle grote merken (Anjer, Desiree, Martinshof) zijn in voorraad. Maar Brunott doet meer. Een goed advies en keuze maken in alle rust is belangrijk. Kom dus gerust even langs. Wij nemen alle tijd voor u. Uw grote dag wordt een onvergetelijke dag! BriSnott De juwelier en horloger met stijl. Oude Binnenweg, hoek Karel Doormanstraat, Rotterdam. Tel. 010-4116615 Mcubclboulevard Capelle aan den IJssel Lylantse Baan 3, Tel. (010) 451 50 00 Alexandrium D (naast de Woonmall) •Watcrmanweg 307, Tel. (010) 420 35 80 YTRVOERSPROBLtMEN? i Bel (030) 4567280 enu wordt I Hartelijk welkom. comfortabel en op maat wonen Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17