L9L Van buurtwinkel naar elektronicaconcern asr -"C. 11 lei ui Correct schenkt Radio Museum aan de Rotterdammers ■rff If ty/T T~*' 1 verknochtheid aan het bedrijf vind je nergens anders' mpi Waar is Correct te vinden? It ROTTERDAM - Met een buurtwinkel in de Zaagmolenstraat begon het allemaal, Rotterdamser kan het bijna niet. Inmid- dels, zestig jaar later, is radiowinkel Correct uitgegroeid tot een specialist in alle vormen van elektronische apparatuur. Grondlegger Frans deJong'Senior stopte in 1973, zoon Harry gaf het stokje in 1998 door aan zijn drie kinderen en ging op een welverdiende wercldrcis. De derde generatie van de fami- lie geeft inmiddels leiding aan het bedrijf. Een gesprek met Frans de Jong junior maakt duidelijk wat er zo bijzonder is aan het succes van Correct. Door Dik Vuik wmmmm wmtmm bp Dienstverlening ■MNi 5s Woensdag 5 april 2000 TX16 Rotterdamse koopmansgeest en inzet kenmerken 60-jarig Correct De Bergweg 110 te Rotterdam, het adres voor alles op het gebied van beeld, geluid, fotografie, video en software: Correct Consumer Electronics. Het pand van Correct aan de Ceintuurbaan waar klanten terecht kunnen voor Correct Business Electronics Afgelopen weekend vierde het ja- rige Correct haar jubileum met een aantal evenementen. Voor het per- soneel was er een personeelsfeest, buiten vond een 'roadshow' plaats voor het publiek. Meest opvallend was echter de opening van Rotter- dams's nieuwste museum: het Rot- terdams Radio Museum. „De ach- tergrond is de verzameling radio's van mijn vader", vertelt Frans de Groot junior. „Toen hij twee jaar geleden stopte, wilde hij iets met die radio's doen. Uit het verkopen van radio's zijn we toch ontstaan, en zo kwamen we op het idee om er een museum van te maken." Er werd een stichting opgericht en toen een oude loods van de Neder- landse Spoorwegen beschikbaar kwam, werd de definitieve stap ge- zet. Afgelopen zondag was de ope ning, door burgemeester Opstel- ten, een feit. ,,Het was lekker druk", kijkt De Jong tevreden te- rug. „Het museum is een cadeau voor de Rotterdammers. De stich ting draait op vrijwilligers, vaak radioamateurs maar ook de oud-di- recteuren van Grundig en JVC." Het ontstaan van het riidiomuseum doet De Jong al nadenken over een mogelijk computermuseum. „De computer is nog een jong product, maar als je ziet wat daar al allemaal aan is veranderd... We hebben al het een en ander staan. We hebben er contact over met de deelge- meente en ho- pen het over een jaar of twee te kunnen reali- seren." Naast het stukje bedrijfsgeschiede- nis zal Correct later dit jaar ook nog enkele bedrijfsmatige uitbrei- dingen kennen, allemaal ten dien- ste van de klanten. Aan de Cein tuurbaan verrijst een nieuw Car Elektronica Inbouwstation. Naast het huidige pand zal bovendien eind dit jaar een ruimte van 3.000 vierkante meter bij het complex worden betrokken. Hoe dat wordt ingevuld, is nog niet zeker. „Het is ogentoegenomen. Van de winkel van vader, moeder en zoon in 1940 naar een bedrijf met 300 medewer- kers en 80 parttimers nu. Toch is er een bindende factor gebleven, niet alleen voor de familie De Jong maar ook voor andere medewer- kers. Achttien kregen er het afge lopen weekend een speldje omdat ze minimaal 25 jaar aan het bedrijf zijn studie de automatisering in. Die sector was al in 1976 opgezet door de heer Ooms, ook een van de mensen die al heel lang in dienst zijn. Harry kwam eind jaren tach- tig in het bedrijf en is nu de specia list in automatisering geworden. We zijn allemaal heel erg betrok ken bij het bedrijf en doen zelf graag mee. Ik doe de Reclame en Inkoop en Verkoop en mijn zus in terne organisatie en personeel. Die taakverdeling is vanzelf zo ge- groeid, we hebben nu allemaal on- ze specialisatie." De Jong bena- nog in ontwikkeling", zegt De Jong. „We hebben onze medewer- kers gevraagd om met ideeen te komen. Het kan een multimedia plaza worden, maar ook een servi- cecentrum of iets met muziekin- strumenten. We hebben er de tijd voor en kunnen er nog rustig over nadenken." Met de groei van Correct is ook het aantal personeelsleden ziender- verbonden zijn. Frans de Jong ju nior is er een van. Trots laat hij zijn colbert met het speldje zien. „Ik wilde van begin af aan het bedrijf in. Mijn vader moest me bijna wegsturen als ik voor de voeten liep. Mijn zus Kitty is na haar stu die in het bedrijf gekomen, maar had al wel jaren geholpen in de winkel. Mijn broer Harry is eigen- lijk bioloog, maar wilde direct na drukt de wijze waarop Correct al- tijd zaken heeft willen doen: koop mansgeest, maar zonder gekke dingen te doen. „We hebben ook altijd winst gemaakt. We zetten pas een stap als we er goed over na hebben gedacht. Het is altijd goed om rustig om je heen te kijken en te leren van ontwikkelingen in bij- voorbeeld andere landen. Correct is sterk geworden in productont- wikkeling en dat willen we zo hou- den. Daarbij kijken we vooral naar Japan. Voor ontwikkelingen in de distribute kijken we weer naar Duitsland en de Verenigde Staten. We kijken dan naar hoe iets daar is aangepakt, en wie er na jaren als bedrijf nog steeds bestaat." Correct onderscheidt zich in haar bedrijfsbeleid, niet alleen in Rot terdam maar ook landelijk, met een aantal unieke diensten. „Correct Mari ne, met alles in huis voor de scheepvaart, is uniek in Nederland. En dat geldt ook voor de audio/video afdeling voor de professionele markt. Daar- naast geven we ook opleidingen voor bijvoorbeeld computers of het vaarbewijs. We verkopen niet alleen, maar leren de klanten ook er mee om te gaan. Dat is nou ty- pisch iets voor ons, om dat te bun- delen. Daar is de klant uiteindelijk blij mee." Het organiseren van V.l.n.r. Harry de Jong, Kitty de Jong en Frans de Jong jr. Van een winkel met radio's, stof- zuigers en wasmachines naar een concern met alle moderne elektro nica, hoe gaat zoiets? Een over- zicht van de groei van Correct: April 1940 Frans de Jong sr. opent aan de ZaagmolenstraatVerkoop- bureau Correct'. Mei 1950 het tienjarig bestaan wordt gevierd met uitbreiding naar de naastgele- gen winkel. Zoon Harry de Jong helpt mee. April 1957 Alweer een winkel erbij. In de 'platenpijp' ko men tieners de plaatjes van hun (rock) idolen kopen. Wordt't El vis, of toch maar Frank Sinatra? 1960 De eerste technische dienst wordt geopend, en krijgt meteen een dubbel pand. 1970 De vaart zit er nu goed in. Correct is niet meer te stoppen en neemt zeven panden tegelijk in gebruik aan de Benthui- zerstraat, Zaagmolenstraat en Pijn- ackerstraat. Januari 1973 Tijd voor een bedrijfsverzamelgebouw. Het voormalige Victoria Theater aan de Bergweg wordt verbouwd en heeft voortaan 'alles onder 6en dak'. Januari 1974 Correct Special opent haar deuren aan de Zaagmo lenstraat 102-106. Een vertrouwd beeld keert terug in de straat, al is het maar voor vier jaar. Oktober 1987 Correct Business Electronis gaat van start, met Frans de Jong jr. inmiddels in de directie. Oktober 1990 Het complex aan de Bergweg wordt uitgebreid met het Correct Studio Cafe en het CD Laserdisc Theater. April 1995 Er komt geen einde aan. Correct opent een aantal nieuwe afdelingen en diensten. Correct Marine, Correct Direct, Correct Prof AV, Multi Media en het Service Center gaan allemaal in hetzelfde jaar van start. April 1996 Het lijkt wel of er erg veel in de geboortemaand april ge- beurt. Ook dit jaar is het weer prijs: Correct Computers Netwerken en Opleidingen, alsmede de afde ling Car-inbouw. Frans jr. krijgt in de directie versterking van broer Harry en zus Kitty. Oktober 1998 Harry de Jong sr. stopt en gaat op reis, hij heeft er liefst 46 jaar in het bedrijf opzitten. April 2000 Correct is 60 jaar! Een nieuw Car Elektronica Inbouwsta tion en het unieke Rotterdams Ra dio Museum dragen bij tot de feestvreugde.Verwacht in dit thea ter worden nog: uitbreiding naar het naastgelegen pand aan de Cein tuurbaan, een computermuseum en nog heel veel jaren Correct! Het gloednieuwe Rotterdams Radio Museum, dat afgelopen zondag werd geopend door burgemeester Ivo Opstelten Een cadeau van Correct voor de Rotterdammers. cursussen is een gouden greep ge- weest, zo blijkt ook uit de stijgende interesse. „Het groeit en het groeit maar", lijkt De Jong zelf verbaasd over het succes. Een andere dienst naar klanten toe bestaat uit de pre- sentaties die regelmatig worden gegeven. Opnieuw komt de dienstr verlening om de hoek kijken. Klanten kunnen bij Correct niet al leen een videocamera kopen, maar ook een presentatie volgen over hoe je een film maakt. ,,Op don- derdag 6 april is er een videopre- sentatie", geeft De Jong, zelf een enthousiast videofanaat, een voor- beeld. „Daar komen honderden mensen op af. Daar heb je ook de inzet van je personeel voor nodig, want het kost ze toch hun tijd. In heel Nederland zul je die inzet, die verknochtheid aan het bedrijf ner gens anders vinden." Een laatste voorbeeld komt ter sprake, als het gaat om de manier waarop Correct haar zaakjes re- gelt. De openstelling op zondag is nu nog onregelmatig. „We zijn nu zo'n vijftien tot twintig keer per jaar op zondag open", schat De Jong. „We willen wel elke zondag open, maar dat duurt nog even. We willen onze mensen niet meer laten werken, dus dan moeten er nieuwe mensen bij om elke zondag open te kunnen zijn. Die mensen moeten eerst goed getraind worden. Stapje voor stapje komen we er wel en dan zullen we pas laten weten dat we elke zondag open zijn." Gede- genheid, eerst alles goed voorbe- reiden en goed opletten voor je een nieuwe stap in de bedrijfsvoering zet, het is vanzelfsprekend gewor den bij Correct. En laten we eerlijk zijn: als je van buurtwinkel uit- groeit tot een groot elektronicacon cern, dan moet je het wel goed hebben gedaan. Het Rotterdams Radio Museum is gevestigd aan de Ceintuurbaan 104 en is in elk geval tot en met 16 april dagelijks ge opend van 13.00 tot 16.00. Gratis entreekaarten zijn bij de kassa's van Correct verkrijgbaar. De 380 medewerkers van Correct zijn, verspreid over al 29.500 vierkante meter win- kelruimte, inmiddels op een aantal adressen in de stad te vinden. Op de Ceintuurbaan kunnen klanten terecht voor Correct Business Electronics, Computers en Netwerken, op leidingen, car-inbouw en na- tuurlijk het pas geopende ra- diomuseum. Aan de Bergweg 110 blijft Correct Consumer Electronics het adres voor al les op het gebied van beeld, geluid, fotografie, video en software. Het Correct Service Center vindt u tenslotte in de Prins Frederik Hendrikstraat 63. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 9.30 tot 18.00. Op vrijdag van 9.30 tot 21.00 uur. Op zaterdag van 9.00 tot 18.00.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 8