Overeenstemming over aanpak Groenoord 60 JAAR I fot# Woningen Singelhof officieel opgeleverd GRATIS maasstad weekbladen Mooiste auto ter wereld Dag van het Zweedse Wonen op herhaling Gemeente en Woonplus werken samen w\iv unimm maaspost Rechter schorst vergunning nieuwbouw St Jozefschool MoslimgemeenschapwilOpstandingskerk Laatste jaren niet minder discriminatieklachten APPELSIENTJE VARKENSFILET ROLLADE 1Q98 VISVERSE ZALMFILET fi98 Valse medewerkster Thuiszorg Chauffeurs houden autokrakeraan Bibliotheken dicht rond feestdagen Schiedam present in Ahoy T1 nm ZTCTi /j V V Qpgetelrf debeste! Wflfilff 1 literpak, n 98 2pakken voorCm 1kg10. 250 gramU. PLUSMARKT VAN DiJK PLUSMARKT VAN DER MEER Mgr. Nolenslaan 460 KIESTHUISDE MOOISTE KLEURENVOOR UWHUIS! feSP t MAZDA PENNINGS Wie anders! Tel. 010-2464222 over devesten 3 3116 ad schiedam SCHIEDAM - Gemeente en Woonplus gaan nauw samenwer- ken bij het maken van concrete plannen om de wijk Groenoord er weer bovenop te helpen. Deze week werd overeenstemming bereikt over het varen van een gezamelijke koers. In principe zal de Wijkontwikkelingsvisie Groenoord als vertrekpunt worden genomen. Na een periode van breed overleg en zorg- vuldige studie kan nu dan eindelijk worden begonnen met het op de rails zetten van een groot pakket maatregelen. SCHIEDAM - De president van de rechtbank heeft vorige week het bouwbesluit van de gemeente Schiedam over de nieuwbouw van de Sint Jozefschool geschorst. Bewonersver- eniging Schiedam-Zuid had een kort geding aangespannen te gen de gemeente; de school zou op een te klein oppervlak wor den gebouwd. Toth &£IIHM£T'T 5T4PHLU5 IKM6R0INP U P0OR...&M A0MUM6NT.. ia naar Het GROOT RUSSISCH STAATSCIRCUS Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 617.300 -13 april 2000 7e Jaargang nr 15 Of bel gratis 0800-06 42 Schiedam 0 .ZjU 4 i - Geuzenplein 7 SCHIEDAM - WOUDHOEK SCHIEDAM - NIEUWLAND dc beste in verf... de bestc in behang Dam 37-45, Schiedam. Telefoon: 010-4266192. ELKE ZATERDAG GRATIS KLEUR- ADVIES BINNENHUISARCHITECTE Bergweg 110 en Ceintuurbaan 111 De maatregelen hebben betrekking Zimmermannplein. De slopersha- op het realiseren van een gevari- mer zal hier echter niet eerder dan eerder woningaanbod en het ver- in de periode 2004 tot 2007 aan de beteren van leefbaarheid, woon- omgeving en voorzieningen. Bin- nenkort wordt een begin gemaakt met fase I van het plan van uitvoe- ring, dat doorloopt tot 2007. Na een evaluatie moet blijken op wel- ke wijze wordt doorgegaan met een vervolgfase. In de afgelopen periode is uitvoerig gediscussieerd over het al dan niet slopen van een aantal flatblokken. In het dichtbe- bouwde Groenoord kan namelijk alleen via sloop ruimte worden ge maakt voor de bouw van nieuwe woningen. Het collegebesluit heeft tot gevolg dat plannen kunnen worden ont- wikkeld voor sloop en vervangen- de nieuwbouw direct ten zuiden en noorden van de Laan van Bol'Es. Dit zijn de blokken aan de Diepen- brockstraat, Willem Pijperstraat, Johan Wagenaarstraat, Eduard van Beinumlaan, Peter van Anrooy- laan en Willem Andriessenlaan. Bij de ontwikkeling van de plan nen zal overleg plaatshebben met belanghebbenden, zeggen ge meente en Woonplus. Inmiddels is een sociaal plan opgesteld om zorgvuldig om te gaan met de be- langen van bewoners die vanwege sloop hun woning moeten verlaten. Uitgangspunt is dat niemand de wijk uitgaat die dat niet wil. Ook voor de flatblokken direct ten noorden van de Jozef Oreliosingel wordt in de wijkontwikkelingsvi sie uitgegaan van sloop en vervan- gende nieuwbouw. Het gaat hier om de laagbouwblokken aan het Jacques Urlusplein, Dirk Schafer- plein, Sem Dresdenplein en Louis SCHIEDAM - Een vrouw heeft zich vorige week in Schiedam- Centrum ten onrechte uitgegeven als medewerkster van de Thuis zorg. Zij belt bij mensen aan met het verhaal dat de hulp ziek is en dat zij die vervangt. Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord waar- schuwt haar clienten voor deze vrouw en verzoekt hen dringend, wanneer een medewerker van de Thuiszorg aan de deur staat, naar een legitimatiepas te vragen. De medewerkers moeten deze altijd bij zich dragen. Wanneer de per- soon aan de deur niet in het bezit is van een legitimatiepas van Thuis zorg Nieuwe Waterweg-Noord wordt dringend verzocht de per- soon niet binnen te laten en contact op te nemen met de Thuiszorgcen- trale, tel. 246 73 00. Clienten die al benaderd zijn door de zogenaamde medewerker van Thuiszorg kun nen hiervan melding maken bij de Thuiszorgcentrale of de politie in de woonplaats. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Foto Video Audio KTV Teletom klein bak gaan. Het college heeft aange- geven dat tegen die tijd het aange- gane samenwerkingsverband tus- sen de gemeente en Woonplus zal worden geevalueerd en de keuze voor sloop van deze flats nog eens goed tegen het licht moet worden gehouden. Als de argumenten voor sloop op dat moment nog steeds onverminderd van kracht zijn en een goede financiele dekking van de plannen aanwezig is zullen de sloop-nieuwbouwplannen voor dit deel van de wijk worden doorge- zet. In de eerste planfase, die loopt tot 2007, wordt uitgegaan van de sloop van 365 woningen en de nieuwbouw van 419 woningen. De bewoners van Groenoord worden binnen enkele dagen door middel van een nieuwsbrief over het geno men besluit gei'nformeerd. In een daarna uit te brengen Wijkkrant Groenoord zal uitgebreider op de plannen worden ingegaan. SCHIEDAM - Een man die zon- dagavond had ingebroken in een auto op de Industrieweg (Spaanse Polder) is door een stel taxichauf- feurs ter hoogte van de Giessen- brug aangehouden. Toen de poltie naar de Giessenbrug toog troffen zij daar inderdaad de verdachte, een 32-jarige Rotterdammer, aan. De man bleek in het bezit te zijn van een gsm die afkomstig was uit de opengebroken auto. SCHIEDAM - Karren, zakken, forse mannen en bulderende stem men; het was er afgelopen zaterdag weer allemaal tijdens de traditionele Gildedag van het Zakkendragersgilde Sint Anthonis. Vanaf 13.00 uur werd de stad onveilig gemaakt toen de gildebroeders vanaf de Dam aan kwamen gelopen met hun karren en zakken. Tijdens de gildedag zingen de breeders hun liederen en geven ze demonstrates en uitleg over hun traditiesen werkwijzen. Foto Roger van derKraan De bewoners vrezen verkeerscha- os en overlast wanneer de ouders van de zeshonderd leerlingen hun kroost met de auto ophalen. De rechter ging niet inhoudelijk op de zaak in; omdat de start van de bouw onherroepelijke gevolgen met zich mee brengt, besloot de rechter het bouwbesluit te schor- sen. Eerst dient nog bij de commis- sie voor Bezwaar en Beroepschrif- ten een bezwaarschrift tegen de bouw- en kapvergunning. Wan neer dit bezwaarschrift wordt ver- worpen, gaat de bewonersvereni- ging in beroep. Dit beroep wordt dan versneld behandeld door een meervoudige kamer van de recht bank. Bewonersvereniging Schiedam- Zuid verwijt de gemeente Schie dam 'Salamipolitiek'. De gemeen te zou steeds deelbesluiten uitvoe- ren, in plaats van die besluiten ge- lijktijdig te nemen. „Als gevolg van deze politiek is de Finse school afgebroken op een tijdstip dat nog helemaal niet zeker was of de bouw zou doorgaan", schrijft de bewonersvereniging die ook een petitie heeft aangeboden bij Gede- puteerde Staten omdat zij vindt dat ze niet wordt betrokken bij de bouwplannen zelf. Gedeputeerde Staten wordt gevraagd de raad van Schiedam te verplichten voor het Nassaukwartier binnen een jaar een nieuw bestemmingsplan te ma ken. SCHIEDAM - De Schiedamse moslimgemeenschap heeft inte- resse in de met sloop bedreigde Opstandingskerk. „Het was een godshuis, en wij vinden dat het een godshuis moet bljven", al- dus M. Kogak. „Wij dienen alle maal dezelfde God en we vinden niet dat het een andere bestem- ming mag krijgen." Daarnaast vindt Kogak het vreemd dat het college van B en W nu een nieuwe bestemming zoekt voor de Opstandingskerk. Terwijl de Schiedamse moslimgemeenschap een aantal jaren geleden had gei'n formeerd of er een moskee n de Opstandingskerk kon worden ge- vestigd. Dat kon niet, antwoordde het college toentertijd, er waren al andere plannen mee. Wat volgde was jaren van leegstand. Ook Snackbar Van der Ree heeft interesse getoond in de Opstan dingskerk. Het plan is inmiddels ingediend bij het college van B en W. Perry van der Ree: „Ik was er eerder mee dan George T6th, maar kom er nu pas mee buiten omdat ik het tot de puntjes wilde uitwerken. Het wordt nu wel spannend, maar het beste plan zal winnen, en dat is mijn plan." Paul van Mansum (CDA), een van de raadsleden die zich inzet voor het lot van de Opstandingskerk, heeft inmiddels gereageerd op het plan van George T6th. T6th lever- de twee weken geleden zijn plan nen in; de Schiedamse zakenman wil er zijn bedrijven in vestigen, samen met een architectenbureau en twee verloskundigen. Daarnaast is er ruimte voor het houden van tentoonstelllingen en bedrijvenpre- sentaties. Van Mansum schrijft: ,,Positief waarderen wij dat bij rea- lisering van uw voorstel de Thuis zorg NWN op de huidige locatie kan blijven en dus kan uitbreiden (T6th deelt nu het gebouw met de Thuiszorg, en nu is er geen ruimte voor de Thuiszorg om uit te brei- den, red.). Door verplaatsing van uw bedrijven naar de locatie Op standingskerk blijft werkgelegen- heid in de wijk behouden en ook dat is positief te waarderen." De CDA-fractie zegt wel aarzelingen te hebben bij het plan van T6th om een 'bezinningsruimte' aan de Op standingskerk te koppelen. Van Mansum zou het een goed idee vinden wanneer deze bezinnings ruimte wordt ingevuld in overleg met de Raad van Kerken. In het verleden was er in een pand aan het Broersveld een succesvol in- loopcentrum De Wissel gevestigd, een interkerkelijk initiatief van ne- gen kerken. Dit gebouw moest we- gens de bouw van de Nieuwe Pas sage worden gesloopt, en er is nooit meer een nieuw onderkomen voor teruggekomen. „Uw plan zou nieuwe mogelijkheden kunnen bieden'schrijft Van Mansum aan Toth. WATERWEG - Het aantal discri minatieklachten in Nederland is de laatste jaren licht gestegen van on- geveer 3200 in 1997 naar 3400 in 1999. De omvang van de discrimi natieklachten is de laatste drie jaar tamelijk stabiel en lijkt dus amper te zijn bei'nvloed door de verlde- zingsnederlagen van extreem- rechts in 1998. Dit is de belangrijk- ste uitkomst van het eerste over- zicht Kerncijfers discriminatie dat onlangs, ter gelegenheid van de in- ternationale anti-racisme dag werd gepresenteerd door de Landelijke Vereniging van Anti-discrimina- tiebureaus en Meldpunten (LV). Het overzicht is gebaseerd op de discriminatieklachten zoals ge- meld bij de verschillende plaatse- lijke en regionale bureaus. De klachten over discriminatie naar ras schommelen in de afgelopen drie jaar tussen de 70 en de 80 pro- cent en vormen de belangrijkste discriminatiegrond waarbij de as- sistentie van anti-discriminatiebu- reaus wordt ingeroepen. De aantal- len klachten over met als discrimi natiegrond sexe, leeftijd en sexuele voorkeur vertonen een stijgende lijn. Wat betreft de terreinen waar dis criminatie betrekking op heeft scoort met name de arbeidsmarkt hoog met rond de 20 procent van de klachten in de drie rapportage- jaren. Zo'n 10 procent van de gere- gistreerde voorvallen heeft betrek king op incidenten op buurtniveau. Er zijn in Nederland veertig meld punten waar men met klachten over discriminatie terecht kan. In- zicht in klachtenpatronen is van belang omdat het - naast andere in- dicatoren zoals de aanhang van ex- treem-rechts, opiniepeilingen en politiegegevens over racistische incidenten - een indicatie biedt van hoe de discriminatieproblematiek zich in ons land ontwikkelt. Bo- vendien kunnen de gegevens wor den benut voor internationale rap- portageverplichtingen, zoals die aan het racisme-observatorium van de Europese Unie in Wenen. De kerncijfers van de LV zijn ge baseerd op gegevens van 29 bu reaus. SCHIEDAM - Alle vestigin- gen van de openbare biblio- theek Schiedam zijn in ver- band met de feestdagen ge- sloten op maandag 24 april (Tweede Paasdag), zaterdag 29 april (Koninginnedag), maandag 1 mei (Dag van de Sarbeid), vrijdag 5 mei (Be- vrijdingsdag), donderdag 1 juni (Hemeivaartsdag) en maandag 12 juni (Tweede Pinksterdag). SCHIEDAM - Omdat Schie dam dit jaar 725 jaar be- staat wordt er groots uitge- pakt tijdens de komende BKD Business Dagen Rijn- mond in Ahoy die op 18 en 19 april worden gehouden. Vijf cultureel maatschappe- lijke instituten, het Stedeiijk Museum, Gedistilleerd Mu seum, Muziekcentrum Op- Maat, Theater a.d Schie en de Stichting Schiedamse Molens, werken voor het eerst intensief samen om het thema 'Schiedam, historie in een eigentijds karakter' vorm te geven. De bedoeling van het samenwerkingspro- ject is Schiedam te presente- ren als een stad waar het be- leven en ervaren van cultu reel historische rijkdom hoog in het vaandel staat. De expositie omvat onder meer een aanzienlijk aantal wer ken uit de Cobra-collectie. Ook zijn er enkele museale stukken uit het Gedistilleerd Museum te zien. Burge- meester Scheeres opent de kunstexpositie dinsdag 18 april officieel. Op het speciale Schiedam- plein zullen 21 bedrijven en organisaties zich presente- ren. SCHIEDAM - Het nieuwbouw- project Singelhof, op de hoek van de Singel en de Korte Singelstraat, is de afgelopen week officieel op geleverd. Het project bestaat in to- taal uit 59 woningen, onderver- deeld in zeer uiteenlopende typen. In het blok aan de Singel zijn een parkeergarage ondergebracht waar bewoners een plaatsje konden ko- pen. De eerste tot en met derde verdieping bestaat uit driekamer- woningen voor 55-plussers die verhuurd worden door Woonplus. Aan de Korte Singelstraat zijn maisonettes en appartementen ge bouwd en aan de kant van de Ohm- straat is een appartement met prak- tijkruimte te vinden. Deze wonin gen werden allemaal verkocht. Ook in de verkoop gingen acht eengezinswoningen die aan de 2e Tuinsingel zijn gerealiseerd. De bouw van het project ging in oktober 1998 van start, de opleve- ring van de eerste woningen vond 18 januari al plaats. Neem nu een kwartaalabonnement met automatische betaling op het Rotterdams Dagbladen ontvang twee toegangskaartjes voor het Groot Russisch Staatscircusop zaterdagmiddag 13 mei cadeau. noteer voor mlj zo'n kwartaalabonnement. T 33,95 per maand) Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/gironr.: Voorl: Nr: Plaats: (i.v.m. corrtrole bezorglng) Handtekening: Stuurdeze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagbiad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen 3 mnd. geen abonnee bentgeweest. Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4738322 Bezorglng 0900-2020299 (22 ct p. mln.) ft I. ARE T AAV

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 1