maasstad Tweede 'Dag van het Zweedse Wonen' valt 'n tikkeltje tegen 'We doen het nu wat rustiger aan, voor zover wij dat kunnen' Steengrill indusief 1 uur bowlen voor maar DOK 99 1 Lezersaanbieding Don't miss the boat. krant Sveaholm wordt rustiggroen en kindvriendelijk EEZEE wint terecht de Popprijs Schiedam Alleenstaanden gezocht! Liesbeth van den herik Woensdag 12 april 2000 maasstad kerk maasstad Mweekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Wat was er ook alweer allemaal be- loofd? De start van de ver- koop van woningen in Sveaholm, een impressie van Sveaborg en wat voor- beeldtuinen voor de toe- komstige bewoners van Sveafors. Dat alleen al was voor veel mensen reden ge- noeg om afgelopen zaterdag even een kijkje te komen ne- men tijdens de (tweede) Dag van het Zweedse Wonen. Dit keer niet in het Stadserf, maar in Spaland, de plek waar het allemaal gaat ge- beuren. Het werd een beetje flauwe vertoning, die wei- nig weg had van de goed be- zochte eerste Dag van het Zweedse Wonen van januari vorig jaar. In principe kon deze tweede Dag van het Zweedse Wonen niet stuk. De belangstelling voor de huizen in Sveaparken is immers enorm. Voor de 205 woningen in Sveafors kwamen destijds zeven- honderd iaschrij vingen binnen bij de MakelaarsCombinatie Svea- Parken. Dat beloofde dus een enorme toeloop van gei'nteres- seerden in de 78 woningen en 42 luxe appartementen die in Sveaholm gebouwd gaan wor- den. Dat het raoeiiijk parkeren is in Spaland was bekend en daarom kon de auto geparkeerd worden langs de Slimme Watering en was er daarna een busje dat bezoekers keurig op de stoep van het sport- centrum, waar alies georgani- seerd werd, afzette. De belangstelling voor de huizen was er ook zeker weer, al had men behoorlijk wat minder keus dan in de woningen in Sveafors destijds. Sveaholm wordt groen, rustig en mens- en kindvriende- lijk wat staat voor een ruime op- zet. Bovendien wordt er in de Even goed neuzen in de presentatiefolder en ontdekken hoe fraai de woningen in Sveaholm worden. roto Roger van derKraan Hairy Few ging uiteindeiijk naar huis met de tweede prijs. Winnaar EEZEE was niet aanwezig bij de uitreiking van de prijzen. Rijnmond J Heeft u vragen ofklachten over de gezondheidszorg of wilt u daarover iets melden, bel dan met het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG) Rijnmond. Van 9.30 uur tot 12.00 uur. Tel.: 010-4745786. Postbus 3033,3101EA Schiedam. Voor gratis en onafhankelijk ad vies en informatie. SCHIEDAM - In de Hoeksteenkerk op de hoek van de Waran- de/BK-laan wordt zondag 16 april om 19.30 uur een samen zang gehouden. Er worden liederen gezongen die in het teken staan van Goede Vrijdag en Pasen. Iedereen is welkom. De toegang en de koffie zijn gratis. Fair Trade Avondmuziek Gezondheid Concert Playbackfestival Rommelmarkt GELDIG T/M 22 APRIL In samenwerklng met Maasstad Weekkladen: Uitgebreid steengrillen plus 'n uur bowlen voor maar 37,50 op vertoon van deze advertentie! Bij D0K 99 kom je terecht in de gezellige havensfeer van de dertiger jaren. Smakelijke grill-keuken en grote bar. GRILLCAFE BAR BOWLING Vlaardingen - Anna van Saksenweg 1 Telefoon (010) 474 07 74 - Fax (010) 474 01 49 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: ds. P. Buitelaar. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. J. Visser. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds H. Oostinga. 19.00 uur: avondmuziek De Ark, Hargplein. 10.00 uur: dhr. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: dhr. A.F. Ruijl. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds. A.G.M. van de Ende. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: dr. C.P. Kleingeld. 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. J. Visbeek. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. D. Kool Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. K. Veltman Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: drs. M. Roos. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 19.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. J. van Rossem. vr 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Karin van der Knaap wijk nu al hard gewerkt aan de realisatie van een basisschool/ kinderdagverblijf wat de nodige meters oppervlakte bestrijkt en wordt er al gewerkt aan de bouw van een flink aantal twee-onder- een-kapwoningen langs de Slim me watering. Een groot deel van de wijk is dus al in ontwikkeling, De presen- tatie van de woningen die nu als het ware in de verkoop gingen was sober en duidelijk. Op de bekende grote borden werden de types Linnea, veertig royale herenhuizen, Top- plosa, 26 ruime eengezinswonin- gen en Blassipa, twaalf uitzon- derlijke twee-onder-een-kapwo- ningen getoond. Namen die ge- kozen zijn met een knipoog naar de Zweedse flora. Volgens de presentatiefolder zou 'de ontluis- terende veelal eenvoudige schoonheid van de geselecteerde bloemen model hebben kunnen staan voor de sfeervolle en har- monieuze woningontwerpen' De prijzen logen er weer niet om al werd dit keer niet meer dan een indicatie gegeven. Een Linnea moet rond de 525.000 gulden gaan kosten, een Topplosa rond de 385.000 gulden en een Blassi pa kost niet minder dan 700.000 gulden. De appartementen Kab- bleka moeten tussen de 300.000 en 475.000 gulden opbrengen. Meteen kon ook weer een in- schrijfformulier worden meege- nomen, maar dat geldt in dit geval meer als geinteresseerden-formu- lier. In mei zullen de brochures en definitieve koopsomlijs- ten worden toegestuurd, mist er niet te veel gei'nteres- seerden zijn. In dat geval zullen de makelaars alvast een se- lectie moeten maken. De bewoners van Sveafors was ook een kluif voorgehouden in de vorm van voorbeeldtuintjes. Be- loofd was een aantal impressies en dat leek dus een bezoek aan deze Dag van het Zweedse Wo nen meer dan waard. Want een tuin inrichten en dan nog een die grenst aan semi-openbaar gebied, is geen gemakkelijke opgave. Wat de bezoeker aantrof waren wat (uiterst karige) voorbeeidjes aangedragen door de aanwezige (commerciele) hoveniers. Lo- gisch dat die hun ideetjes graag wilden laten zien, maar absoluut niets nieuws onder de zon. De ge meente was ook vertegenwoor- digd en wel met wat natuurboe- ken en egelkasten. Daar leek ook niet echt bijzondere aandacht aan het Zweedse concept te zijn be- steed. Wel konden de bewoners op een poster zien welk soort bo- men er waar in de wijk worden geplant. Was hun bezoek toch niet helemaal voor niets geweest. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Drie jaar geleden drumde ze ook al in de finale van de Popprijs Schiedam. Toen speelde ze bij Subhead, een ei- genzinnige band met een zanger die over overmatige roos zong en uiteindeiijk naar huis ging met de derde prijs. Zou Maartje Si mons afgelopen vrijdag nog even terug hebben gedacht aan Sub head terwijl ze haar drumpartij- en bij haar nieuwe band EEE- ZEE zowat foutloos speelde? Verdwenen was in elk geval het hoge snaregeluid waarmee ze toentertijd zo opviel, verdwenen ook het sprankelende gebruik van bekkens. In plaats daarvan speelde ze stevig en strak. Meer dienend, minder virtuoos. Maar EEZEE is meer dan alleen maar Maartje Simons. Onder lek- kere staccato gitaarritmes die de- den denken aan de oude XTC en The Clash valt vooral de mooie sa menzang van de zanger (Serge) en zangeres (Marieke) op. Samen zang in de traditie van Deacon Blue en Prefab Sprout. De num- mers van EEZEE zitten verder goed in elkaar, zijn gevarieerd en verrassend. Ook de manier waarop de leden van EEZEE over het po dium bewegen, komt spontaan over. Geen gitarist die tegen de rug van de bassist soleert of zoiets vre- selijks, of met rollende ogen Hendrix probeert na te doen; ge- woon spelen en doen wat er in je opkomt, dat is de instelling van EEZEE. In de halve finale van de Popprijs Schiedam sprang de zan ger nog op de tafel om het publiek mee te krijgen, nu besluit hij om het rustiger aan te doen. Soms, in- Roger van der Kraan Foto derdaad, stapt Serge van het podi um af. Maar dat doet hij alleen maar om Marieke die trouwens ook mooi sax speelt, wat meer ruimte te gunnen. 'When tears fall', zingen ze met z'n tweeen, een prachtig nummer. En weer, als zij zingt, duikt hij weg naar de ach- tergrond, bukt en gaat zitten op het podium. Dan maakt hij zowaar een luchtsprongetje om daarna dood- Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partner- zoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186-604394. relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland leuk te verkondigen dat 'we het nu wat rustiger gaan aandoen, voor zover wij dat kunnen' De Graauwe Hengst/Podium Cafe -in tegenstelling tot voorgaande ja- ren niet tot de nok toe gevuld- rea- geert welwillend maar niet uitbun- dig op EEZEE. Dat verandert met de tweede band Barata uit Vlaar- dingen die later de derde prijs krijgt toegekend. Een drummer, twee gitaristen en een bassist: vier jonge honden die onder het toe- ziend oog van twee Threnody-le- den (zouden ze op zoek zijn naar een voorprogramma voor een nieuwe toer?) een uur lang alles geven wat ze in huis hebben. Voor de helft covers (bijvoorbeeld van Sepultura), voor de helft eigen nummers. 'Silent Attack!' springt er bovenuit. Heel effectief en goed uitgevoerd is de volgende vondst: de ene zanger zingt de eerste zin, wordt afgelost door de bassist waarna de tweede zanger het cou plet afmaakt. De tafels en stoelen trillen ritmisch mee met de num mers van Barata, en vervolgens wordt er vanavond voor het eerst gepogoed door het publiek. Ie- mand speelt zelfs 'airguitar'. Toch presteert een meisje het om on- danks de harde muziek gewoon naar huis te bellen, een prestatie van formaat, het moet gezegd. Het optreden maakt je nieuwsgie- rig naar de cd die ze binnenkort gaan opnemen. Daarop zal onge- twijfeld 'In your face' staan,.Zo waar een eigen nummer", volgens de zanger die met het laatste num mer de komiek uithangt: ,,Dit vol gende nummer duurt normaal ge- sproken een kwartier, maar we hebben niet zoveel tijd meer over." Wat volgt is een song van twee seconden. Hairy Few, die naar huis gaat met de tweede prijs en de finale besluit, speelt degelijke rock, maar verrast niet. Het ligt niet aan de zangeres, de bassist, de gitarist of de drum mer; maar de vonk springt gewoon niet over. Net dat beetje extra, dat ene ingredient waardoor je opeens gepakt wordt, dat beetje meer mist Hairy Few gewoon. Inlormatle- en Klachtenftureau GezondheWszorg SCHIEDAM - Deze week wordt de vooijaarsfolder van Fair Trade op diverse plaatsen in Schiedam huis-aan-huis verspreid. Tal van nieuwe producten uit de folder zijn vanaf deze week te koop in de We- reldwinkel zoals aardewerk, glas- werk, sieraden en houtsnijwerk. Wie geen folder heeft ontvangen kan er 66n afhalen bij de Wereld- winkel aan de Lange Achterweg 14. De winkel is open op dinsdag van 13.00 tot 16.00 uur en van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De laatste Avond muziek van het seizoen in de Dorpskerk staat zondag 16 april in het teken van de premiere van de door Hans Jansen gecomponeerde Johannes Passion. De uitvoering zal worden verzorgd door kamer- koor Musica Sacra. Aanvang is 19.00 uur, toegang is gratis. SCHIEDAM - Het Emancipatie Centrum organiseert woensdag 19 april een themabijeenkomst over rechten en plichten in de gezond heidszorg. De bijeenkomst wordt gehouden in 'Het Gebouw' aan het Broersveld en duurt van 09.30 tot 11.00 uur. De toegang is gratis. Mevrouw J. Ouwens, werkzaam bij het Informatie Klachtenop- vangbureau Gezondheidszorg (IKG) geeft informatie met betrek- king tot rechten en plichten in het doolhof van de gezondheidszorg. Aanmelden voor 17 april, kinder- opvang is mogelijk. SCHIEDAM - Het Schiedamse gospelkoor The New Life Singers verzorgt zaterdag 15 april het in- loopconcert in de Grote Kerk van Schiedam. Het koor staat onder lei- ding van Wim Hazeu. Pianobege- leiding is er door Pieter de Ruiter. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Voor tieners is er vrijdag 14 april een Blue Light Playbackfestival met aansluitend een disco in wijkcentrum De Blau- we Brug. Wie wil deelnemen kan zich aanmelden bij de informatie- balie van De Blauwe Brug. Deel- name kost fl. 1,50. Dat geldt me teen als toegang voor de disco. Ou- ders/verzorgers zijn (eveneens voor fl. 1,50) welkom op zowel het playbackfestival als de disco. SCHIEDAM - Kluphuis Oost or ganiseert zondag 16 april een rom melmarkt. Op zestig tafels is weer van alles te vinden. Er zijn nog en- kele tafels te huur voor mensen die zelf van hun spulletjes proberen af te komen voor fl. 12,50 (tel. 245 18 18). De Rommelmarkt begint om 11.00 uur. De toegang is gratis. Reserveren noodzakeHjk Ik had er echt meer van verwacht! 15 april verstrijkt de deadline voor het indienen van levensvatbare reddingsplannen voor de Opstan- dingskerk en echt veel creatieve hersenspinselen heb ik de afgelopen vier weken nog niet via de media aan mij voorbij zien komen. In mijn vorige column op deze plek h eb ik nog geprobeerd die creativiteit on der 'touteSchiedam te mobiliseren maar vooralsnog blijkt deze in- spanning tevergeefs geweest. Ik heb in ieder geval nog geen plannen gezien waarvan ik dacht: „Zo, dat is origineel en goed onderlegd. Daarmee zet men het college van B en W schaakmat. Geen idee'en bijvoorbeeld voor een samenwerklng tussen de stichting AAP en de zeehondencreche die het Van den Broek en Bakema-ge- bouw en bijbehorend bassin geschikt willen maken voor de opvang van ontheemde diersoorten als de tropische houtduif en het Bengaal- se zeepaard of van de nieuwbakken stichting Topsport Schiedam die de verpauperde opstallen wil gebruiken om er een nationaal dartcen- trum te vestigen naar voorbeeld van Frimley Green in Engeland. Nee, we maken hetde gemeente wel heel erg makkelijk om dadelijk te kunnen concluderen dat sloop toch het beste alternatief is. Zelf, moet ik eerlijk bekennen, voel ik ook steeds meer voor deze optie als het bij alternatieven blijft zoals het plan 'Tdtheen moskee, een afstudeer- opdracht en een horecagelegenheid. Voor mij zijn datzo op het eerste gezichtgeen alternatieven die de voormalige kerk verzekeren van een onbezorgde en behouden vaart in de toekomst. Vastgoedhandelaar Tdth heeft, wat mij betreft, de schijn een beetje tegen. Al meerdere malen heeft hij bewezen dat zijn plannen niet echt bedoeldzijn om de eeuwigheid te trotseren. Ik denk dan bijvoorbeeld alleen maarevenaande Bols-silodiezouwordenomgebouwdtotkan- toortoren ofhetreddingsplan dathijbekokstoofde om het Sportfond- senbad waar hij zelf noghadleren zwemmen, een goed verzorgde ou de dag te gunnen. Maar ook tegen de andere plannen is wel het een en ander in te bren- gen. Aan de moslimgemeenschap die de Opstandingskerkals moskee wil gebruiken, zou de gemeente kunnen adviser en omeensamenwer- king aan te gaan met de bouwers van zozelfde gebedshuis op de plaats van de voormalige Visitatiekerk. Misschien is dat meteen de impuls die dat project nodig heeft om tot uitvoering te komen. Op voorhand lijkt mij het plan om de Opstandingskerk te gebruiken als horecagelegenheid gezien de ligging watal te grootschalig omaan de buurt te verkopen. En aan de student die erzijn afstudeeropdracht van heeft gemaaktom de kerk aan de Honnerlage Gretelaan geschikt te maken als dependance voor het Stedelijk Museum zou ik tot slot zelf willen adviseren: „Bezint eer ge begint.Of zoals dat in mijn eigen universiteitstijd aan mij werd voorgehouden: „Het verschil tussen zo 'n studieproject en de uitwerking ervan in de praktijk is nog levens- groot Ko Vellelulletjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3