158! Ik verkoop al 40 jaar alleen wat ik zelf ook mooi vind' Evenementenagenda ,YT '7 vr A'TSi A i 'Pjl pANMQ Moda di Domani Zuidplein Hoog 510 Doe Ma ratis De Tunes en Hasjee Royaal op Koninginnedag Van 'dagje uit' tot 'snoep en noten' voor uw business - trouwkostuums Dit zijn de winkels ISW Deelgemeente en diensten betrokken bij veiligheid op Zuidplein Au Gout Exdusif als hobby begonnen Kopende Hummelklanten ontvangen een leuk eadeautje! au-gout-exclusif b.v. Zondag 7 mei is Winkelcentrum Zuidplein open van 12.00 tot 17.00 uur Ook op Koninginnedag (zaterdag 29 april) Bevrijdingsdag (vrijdag 5 mei) is Zuidplein van 09.00 tot 17.30 open 4. »y— SWAkoVSKI Op 6 en 7 mei bij Au Gout exclusief kunt u met eigen ogen zien hoe de wereldberoem- de kinderfiguren „IIummel" worden vervaardigd en besehilderd. Speciaal voor clubleden worden er beeld jes gemaakt die alleen voor leden te koop zijn. Alle niewe leden ontvangen het club- tijdschrift „Insight", en als welkomstge- schenk een hummel beeldje. J-1 kristal porselein exclusieve geschertken Vanleest Lektuurshop Po- Aktie Sport Albert Heijn Amid Pulair Damesmode Levi's Store Amici Herenmo- Ubertel de City Point Artisjok lipstick Arty Uvera Au GoOt Lucky Gifts Exdusif Lutgl Lucardi BakkerBart Marskramer BartSmit ^*s°n Beddenshop Nederland McDonalds Bel Com pany M 'ss Etam Benelli Moda Juwetiers di Domani Bijbelkiosk MorenaByoux Bloemenland Moto Blokker M&S Mode Bluet)ek-)n M&W Peters Boeken- Optiek voordeel Artlstiek Bo's Palmo Mode Box Fashion Pearie Express Peeks Cloppenburg Perry Sport Picobello Bram Ladage Bristol Bruna Burger King Prenatal Primafoon Printhouse C&A Chinese Kunstartikelen Clubcenter/ E.C.I. Promiss Cool Cat Prontophot Cool Cat Junior PIT Cosmo Hairsty- p«*tkantoor ling Radio Modern Coster Electronics Crums Restaurant Crums II Zuidplein D-Reizen Riroy Day-Fashion Rijwielstatling/ Detifrance Fietsshop De Snor Roma Damesmode Roobol Dixons Royal Albert Dixtone sh°P Dodgers SajaBoetiek Douglas Scapino SSSSS. schoenenreus vlnBijk"1 kampioen Etos Seen inVoque Shoe Factory Siebel Free Record Juweliers Shop Gall Gall Ledermode Guldenland Spijker Hakky Bar Sportshop Hans Anders Chabot Van Haren Steps Hema Ster Mode Hennes Take Five Mauritz Team v.d. Heuvel Kapsalon Verlichting The Box Holland xhe Phone International House Horn rjln HetHuisRinck Ton Hartman Hiinkemoller Toys 'R Us lei Paris X L Trekpleister Indo-Menu Tuin Invito van Zuidplein It's Twinkle Juweliers Footlocker Foxy Fashion Jens Mode De Jong Mode De Jong Tours Verhage Fast Food Van Vorst WE men WE women Wonder j. Vroom Kan Mode Dreesmann Kinorama Klootwijk Knaak Kreymborg Woman Kruidvat Xenos Kwantum Young Gear La Boca Van Zanten Ladage Zeeman Stoffln Van Lady Sting Zummeren Een wereld van verschil ZUID - Zodra het nieuwe Winkel- centrum Zuidplein af is, zal een wereld van verschil te zien zijn. Niet alleen omdat de rommel dan verdwijnt, maar ook omdat het winkelcentrum veiliger dan ooit zal zijn. Nu al worden stappen ge- nomen om van Zuidplein een veili- ge en vertrouwde plek te maken. Tientallen camera's zullen straks de nog resterende onoverzichtelij- ke hoeken en gaten letterlijk 'in de gaten houden'. Zoals steeds vaker gebeurt, wordt de veiligheid op het Zuidplein door een aantal verschillende partijen bewaakt. Uiteraard heeft het win kelcentrum zelf alle belang bij vei ligheid voor haar klanten. Maar ook de deelgemeente Charlois, openbare diensten als politie en de RET, en Justitie spelen een rol. Voor de deelgemeente is het win kelcentrum een belangrijke plek. Zuidplein is goed voor werkgele- genheid en trekt veel publiek naar Charlois. Een winkelcentrum met een goede uitstraling kan ook de omgeving ten goede komen. De samenwerking met de buren van het winkelcentrum wordt echter nog verder uitgebreid, want ook andere bedrijven in de omgeving en bijvoorbeeld scholen hebben er belang bij dat iedereen zich wel voelt bij wat feitelijk een van de poorten van Rotterdam is. En wat kan een stadpoort beter uitstralen dan veiligheid? De camera's zullen niet alleen in het winkelcentrum komen te han- gen, maar bijvoorbeeld ook buiten, bij de bushaltes. Controle zal plaatsvinden vanuit een centrale meldkamer. Met medewerking van de deelgemeente Charlois wordt nog gewerkt aan de totstandko- ming van een convenant, waarin later dit jaar de onderlinge taken en verantwoordelijkheden van alle bij het Zuidplein betrokken partijen worden vastgelegd. En wat betekenen al deze mooie woorden nu allemaal in de prak- tijk? Eigenlijk iets dat heel gewoon is: namelijk dat u prettig en veilig kunt winkelen in Winkelcentrum Zuidplein. En daar gaat 't tenslotte om. ZUID - Wie van exclusieve artike- len maar vooral ook van beeldjes houdt, is in winkelcentrum Zuid plein op het goede adres. Au Gout Exclusif is al veertig jaar specialist in onder meer exclusieve, buiten- gewoon realistische en verfijnde beeldjes. Van alles is er te vinden, in kristal of in keramiek. Engelse cottages, uilen, paarden en zo- waar... ook Winnie the Pooh. Mevrouw Mustert staat samen met haar dochter in de winkel en kan bogen op een enorme ervaring met haar koopwaar. „Ik was vijftien toen ik begon en negentien toen ik voor mezelf begon, ik doe het nu veertig jaar", geeft ze aan dat haar werk ook letterlijk een levenswerk is geworden. „En ik sta hier nog steeds met plezier. Mijn dochter heeft het nu overgenomen en ik help haar nog." Begonnen in een winkel aan de Pleinweg, maakte Mustert na en- kele jaren het begin van het win kelcentrum Zuidplein mee. Nu, na vele jaren, is Au Gout Exclusif er een van de oudgedienden in het winkelaanbod. De zaken gaan nog steeds voorspoedig, ondanks het extra stofwerk dat het afgelopen jaar wel nodig was. „We hebben nu in de Benelux het grootste aan tal leden van de Swarovskiclub. Swarovskikristal is zo mooi, en heel populair." Eveneens bekend is het Duitse Hummel, van de Goe- bel Porzellainfabrik. Opvallend zijn verder de levensechte dier- sculpturen van Country Artists. „Kostbaar, maar echt iets voor mensen die kiezen voor iets moois." Mustert ziet haar werk ook als een hobby, en dat houdt haar betrok- IkS ZUID - Met de veranderingen in het winkelcentrum grijpen ook veel winkels de gelegenheid aan om te verbouwen en vernieuwen. Zo zit je tenslotte maar een keer in de rommel. Woonwinkel Roobol en Clubcenter ECI hebben beide al een vernieuwde winkel in het deel van Zuidplein dat ook als eerste klaar is. Binnenkort worden zij daar versterkt door Blokker. Blok ker heeft al een vestiging in het winkelcentrum, maar heeft behoef- te aan een grotere ruimte. En wat is er mooier dan je nieuwe winkel ook maar meteen in het nieuwe stukje Zuidplein (dichtbij het cen trale plein) te vestigen? Hou Blok ker de komende tijd dus goed in de gaten. En als de winkel er niet meer is, dan zit hij inmiddels ge woon iets verderop, met meer ruimte en wellicht nog meer artike- len. (Foto: Dick Sluijter) Het Jungle-spel levert veel, heel veel pluche beesten op. (Foto: Dick Sluijter) ZUID - Leuke optredens of op- vallende evenementen tijdens uw middagje uit winkelen? Het gebeurt op Zuidplein. Let de ko mende weken op de volgende data: Vrijdag 21 april en zaterdag 22 april: Zuidplein Beregoedfestijn Pasen mag dan wel het feest van de Paashaas en de eieren zijn, maar het komend Paasweekein- de wordt bovendien beregoed! Het Jungle-spelzal laten zien de Paashaas nog heel, heel veel vriendjes heeft. Een waar feest. Eveneens tijdens het Paasweek- einde: het enige echte Zuidplein Junglespel. Spanning en sensatie (nou ja, een beetje wel in elk ge- val). Op vertoon van een kassa- bon kunt u meedoen op goede Vrijdag en Paaszaterdag. Zaterdag 29 april: Hollands Glorie Ook op Koninginnedag is Win kelcentrum Zuidplein open. De festiviteiten houden die dag niet bij de toegang van het winkel centrum op, want binnen wordt het publiek getracteerd op Hasjee Royaal en De Tunes. Twee unieke Rotterdamse groe- pen. die u niet mag missen! (zie ook elders op deze pagina.) De optredens vinden plaats tussen 11.00 en 15.00 uur. Zondag 7 mei: Koopzondag Een evenement op zich: de maandelijkse koopzondag in Winkelcentrum Zuidplein. Ge- zellig onderdak. van 12.00 tot 17.00 uur. Organisatie en presentatie van evenementen in winkelcentrum Zuidplein: Joke en Ruud van der Heijden,06-53362793. i -■ "j* - V-, v "fly, js Mevrouw Mustert staat samen met haar dochter in de winkel en kan bogen op een enorme ervaring met haar koopwaar. „lk was vijftien toen ik begon en negentien toen ik voor mezelf begon, ik doe het nu veertig jaar.(Foto: Dick Sluijter) ken bij wat ze verkoopt. „Ik ga zelf beurzen af in het buitenland en verkoop alleen dingen die ik zelf ook mooi vindt." Naast de eerder genoemde merken vallen de ballet- danseressen in de etalage op, maar even verderop ook 'konijnenwe- reld', zoals Mustert het zelf noemt: Pen Delfin Models van langoren in alle mogelijke staten en standen. Ze doen denken aan Winnie the Pooh, die zelf uiteraard ook met kornuiten in steen te vinden is. Wie de fantasiewereld liever verruilt voor iets bestaands, kan kiezen tus sen talloze cottages en bekende Engelse bouwwerken als Tower Bridge en Big Ben van Lilliput La ne. Het is de wereld in het klein: de uitgestalde miniaturen hebben een enorme charme die zich inmiddels ook uitstrekt tot Nederlandse en Amerikaanse voorbeelden (de windmolen ontbreekt niet!). Mus tert en haar dochter doen er alles aan om op hun gebied de klanten te blijven trekken. In januari organi- seerden ze in het winkelcentrum nog een open dag. Veel klanten zijn lid van verschillende vereni- gingen. „Er zijn heel veel verza- melaars", weet Mustert te vertel- len. „Daar worden speciale jaar- stukken voor gemaakt waar alleen leden aan kunnen komen." Een ander speciaal stuk is wel voor ie dereen te koop en siert, uiteraard, ook de etalage van Au Gout Exclu sif: het Millenniumstuk van Swa- rovski. Je moet er van houden, maar wie hier eenmaal aan verslin- gerd is, ontkomt er niet meer aan. Zoals ook aan de 40-jarige Au Gout Exclusif. Deze week vindt er een jubileumloterij plaats met bij elke aankoop een lot, met kans op grote prijzen. ZUID - Het is eigenlijk een beetje een wereld op zich, dat winkelcen trum Zuidplein. Duizenden men- sen passeren elkaar, jong en oud. Wie zoekt zoal zijn of haar ver- maak in het centrum? En op zoek naar wat? „Snoep of soms tijdschriften, als ik er genoeg geld voor heb", bekent een scholiere haar interesse in het winkelcentrum. „Na school ga ik hier wel eens met mijn vriendinnen naar toe. Niet elke dag of zo, maar gewoon als we zin hebben." Zien ze zichzelf wel eens als hangjonge- ren? „Echt niet", proest ze het uit. „Die staan hier maar wat, en ik kom toch toch wel om te winkelen. We kopen misschien alleen niet zoveel als anderen..." Een oudere heer is zo'n 'andere'. Hij komt van Voorne-Putten, en winkelt vandaag met zijn dochter. Een dagje uit? „Ook, maar niet al leen. Ik heb een nieuwe pantalon nodig. Niet dat er op het eiland geen kledingwinkel te vinden is. We hebben daar ook alles hoor, maar hier is veel keus en allemaal dicht bij elkaar. En het is natuurlijk ook gezellig om met m'n dochter op stap te zijn." „Noten", geeft een derde win- kelaar zijn reden van bezoek. „Nee, echt, ik koop bij de metro- ingang altijd verse noten. En als ik hier dan toch ben, loop ik ook al tijd wel een rondje door het Zuid plein. Soms zie ik dan nog wel iets leuks, een aanbieding of zo. Verle- den week heb ik nog een boek ge- kocht voor een spotprijs, hier vlak- bij de ingang." De ingang is voor hem direct weer de uitgang, terug naar de metro. De reis van zijn werk naar zijn woonplaats, Spijke- nisse, vervolgend. Drie winkelaars, met allemaal hun eigen doel. Soms blijven ze lang, soms maar even. Zoals gezegd: winkelcentrum Zuidplein is een beetje een wereld op zich. Zuidplein Hoog 852 3083 BR Rotterdam Tel. 010-4816473/fax 0180-551394 the originals De nieuwe cd van Doe Maar 'Klaar' alleen bij V&D gratis voor 179 Air Miles*. Ook verkrijgbaar voor 44.95 •AOS* v«n 14 Vm 30 «pril 2000 ZUID - Koninginnedag zal op za terdag 29 april in Winkelcentrum Zuidplein niet onopgemerkt voor- bij gaan. Een extra feestelijk tintje zal die dag worden verzorgd door 'De Tunes' en 'Hasjee Royaal'.De Tunes zijn Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Gedrieen zijn ze onder meer bekend gewor den door hun dinershow's in Caba ret-Restaurant Schelling's, in his- torisch Delfshaven. Het bespelen van het publiek, daar gaat het de Tunes om. Met hilari- sche en absurde invallen wisselen ze hun muzikale optredens af. 'Laat u onderdompelen in een warm bad van plezier en welbeha- gen', is hun oproep aan het pu bliek. De herkenbare melodieen van de Tunes weerklinken op de gevarieerde klanken van bas, ac- cordeon, gitaar, mondharmonica en ukelele. Niet bepaald eenzijdig dus, die Tunes. En wie niet zo vaak in Delfshaven uit eten gaat, kan zo toch meegenieten van hun muzika le grollen. Een andere muzikale verrassing op Koninginnedag voor de winkelaars Hasjee Royaal. De Tunes. op Zuidplein wordt verzorgd door Hasjee Royaal. Nico van Asem, Johnny Bordeel, Charles Royal en Cor Vett zijn de 'royale' musici, die de hasjee heet opdienen. Zoete smartlappen, pittige danspasjes en kokende stampnummers volgen el kaar in rap tempo op. Tussendoor- tjes zijn er ook: Cor praat alles aan elkaar, Charles drumt Nico schijnt de show te stelen. En Johnny? Die heeft oog voor de dames, dus wees gewaarschuwd. Hasjee Royaal heeft Nederlandsta- lig repertoire, en belooft de winke laars op Koninginnedag 'dat ze de smaak te pakken zullen krijgen'. Van 11.00 tot 13.00 uur treden De Tunes op, van 13.00 tot 15.00 uur laat Hasjee Royaal van zich horen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17