y> sE I Kalknagels: er is iets aan te doen HHHHBI i i Fiberspeed 1 maasstad video preview maasstad horoscoop gezond maasstad puzzel bekeken life style luister ti Nieuwe webwinkel van het Rotterdams Dagblad stennis Deeerste,de beste met de nieuwste films! 'A-rTrrwyTfQn, P britney !FVD©ti TX51 Woertsdag 26 aprt! 2000 REGIO - Een op drie Neder- landers heeft een schimmel- infectie aan de voeten Uit een zojuist gehouden NlPO-on- derzoek blijkt dat circa 16 procent van de Nederlanders schimmelnagels (kalknagels) heeft. Ongeveer eenzelfde percentage heeft voetschim- mel. Dit betekent dat een op de drie Nederlanders een schimmelinfectie heeft aan de voeten. Dit cijfer komt overeen met cijfers uit eerde- re onderzoeken. Be ultieme Internetsensatie via lie [MCO-kabel ROTTERDAM - Het Rotterdams Dagblad heeft onlangs een nieuwe website geopend (www.rotterdamsdagblad.nl) met daarin ook een webwinkel. Deze is te vinden onder het blokje 'webwinkel'. De shop is eenvoudig en overzichtelijk opge- steld en de online betalingsmogelijkheden zijn uitgebreid. In de webwinkel zijn diverse pro- Feyenoord en Sparta niet. |Q Non-stop online zander telefaonkosten[BartI 2 Blast from the Past is de nieuwste film met Alicia Silverstone. De film be- gint in 1962, als de crisis rond de Russische raketten op Cuba veel Ameri- kanen het hoofd op hoi brengt. Calvin Webber is een excentrieke weten- schapper, die er zeker van is dat Amerika getroffen zal worden door een nucleaire aanval. Onder zijn huis heeft hij daarom een geheime schuilkel- der aangelegd, die is voorzien van alle gemakken. Bij een aanval moeten zijn zwangere vrouw en hij daar met gemak 35 jaar door kunnen brengen. Op een dag stort er een vliegtuig neer in de tuin van Calvin, net op het mo ment dat hij zijn vrouw de kelder toont. In de veronderstelling dat dit de nucleaire aanval is, sluit hij de deur en stelt de tijdscode in op 35 jaar. In 1997 gaat de deur weer open. De Webbers hebben inmiddels een zoon ge- kregen - die ze heel toepasselijk Adam hebben genoemd. Nadat Calvin een kijkje heeft genomen in de wereld, gelooft hij dat deze verdoemd is. Hij besluit zijn zoon er opuit te sturen om voedsel in te slaan, zodat ze zich weer terug kunnen trekken in hun schuilkelder. Adam stelt zichzelf echter nog een opdracht: hij wil een vrouw zoeken. De gimmick van Blast from the Past is bepaald niet origineel. De volstrekt wereldvreemde Adam komt in de moderne tijd terecht, en maakt kennis met allerlei voor hem on- bekende dingen. Michael J. Fox deed hetzelfde al eens omgekeerd in Back to the Future. Toch is Blast from the Past de moeite waard, niet in de laat- ste plaats door hoofdrolspelers Brendan Fraser en Alicia Silverstone - die Eve speelt, het meisje waar Adam verliefd op wordt. Zij bewijst nog steeds op haar best te zijn in romantisch getinte komedies, wat ze eerder onder meer bewees in Clueless. Vincent Wernke Ram De Ram heeft deze week zo'n open, vriendelijke uitstraling dat dit de leukste contacten kan ople- veren. Mogelijk leer je iemand kennen die totaal anders is dan de mensen met wie je normaal ge- sproken omgaat, maar maakt juist dit anders zijn die.persoon zo inte- ressant voor jou. Stier In deze weken loopt de zon aan de hemel door het sterrenbeeld Stier. Dit betekent dat je pas jarig bent geweest of dat je binnenkort jarig zult zijn. Daardoor breekt er ook in astrologische zin een nieuw jaar voor je aan. Een goed moment dus om even terug te kijken en vooruit te blikken. Tweelingen Je zit nog steeds niet echt lekker in je vel. Je lichamelijke energie lijkt de afgelopen weken in je tenen te zijn gezakt en daardoor ben je in middels verstrikt geraakt in een fy- sieke passiviteit die zijn weerga niet kent. Maar dit overkomt je na- tuurlijk niet zonder reden. Kreeft Een misverstand over geleend geld kan voor sommige Kreeften de aanleiding zijn tot een vervelend conflict met een vriend of vrien- din. Mogelijk heb je geld uitge- leend en blijkt er nu iets niet hele- maal duidelijk te zijn over de in dit verband gemaakte afspraken. Leeuw Je gedraagt je weer als een echte Leeuw deze week en je omgeving zal je daarom beslist niet over het hoofd kunnen zien. Je houdt de touwtjes strak in handen en pro- beert iedereen te'sturen. Als dat maar goed gaat. Maagd Je zult deze week nog wel eens ie mand laten schrikken. Door jouw kritische kijk op de dingen plaats jij toch al regelmatig opmerkingen waar de anderen even stil van zijn, maar nu geef jij een paar steken onder water waar echt niemqnd het IIP* van terug heeft. Weegschaal Op het gebied van de liefde wordt dit een roerig weekje, beste Weeg schaal. Want wanneer jij je zinnen hebt gezet op het veroveren van de man of vrouw van je dromen, dan zul je deze week eindelijk serieuze stappen gaan ondernemen! Schorpioen Jij bent de laatste dagen zo hard- nekkig standvastig dat je daarmee de mensen om je heen inmiddels bijna tot wanhoop hebt gedreven. Je verlangt namelijk van hen dat zij zich aan jou aanpassen, terwijl je zelf van geen concessie wilt weten. Boogschutter Je lichamelijke energie is enorm en daardoor kun je bergen werk ver- zetten. En hoe harder je werkt, hoe lekkerder jij je voelt. Het geeft je een enorm gevoel van voldoening als je een paar uur hard ploeteren kunt terugkijken op het resultaat. Steenbok Zeker voor jouw doen ben je de laatste dagen behoorlijk uitbundig en frivool. Je gebruikelijke serieu ze, nuchtere verantwoordelijk- heidsgevoel is even wat naar de achtergrond gedrongen en je ge draagt je een stuk vrijer en veel meer ongedwongen. Bijna spon- taan en onbezorgd misschien. Waterman Een gebeurtenis uit het verleden gaat deze week opeens weer een rol in je leven spelen, doordat je er nu veel aan terug denkt, of doordat je wordt geconfronteerd met de he- dendaagse consequenties van wat er zich toen heeft afgespeeld. Dit zet je aan het denken. Vissen De grote lijnen kun je nog wel in de gaten houden, evenals de din gen die je op de automatische pi- loot kunt doen. Maar klusjes waar- bij je op details moet letten of die even anders gaan dan anders zijn bijna gedoemd om te mislukken. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Het begint vrij onschuldig: een van uw teennagels begint wit of geel te verkleuren zonder dat u er echt last van heeft. Wat begint als een lichte verkleuring, kan na verloop van tijd veranderen in een dikke brok- kelige nagel. Op den duur kunnen uw tenen zelfs pijn gaan doen om- dat de nagel loslaat, ingroeit of gaat ontsteken. In de volksmond hebben we het meestal over kal knagels, maar eigenlijk zijn het schimmelnagels. Bijna eenderde van de mensen met voetschimmel krijgt ook schimmelnagels. Een schimmelnagel gaat niet vanzelf over. Als u er niets aan laat doen, raakt de nagel steeds verder aange- tast. Weinig besef van besmettelijk- heid Schimmelinfecties zijn besmette- lijk, zowel voor andere delen van de huid als voor andere mensen. Het aantal schimmelinfecties neemt de laatste jaren toe. Opval- lend is dat driekwart van de Neder landers niet weet dat deze schim melinfecties besmettelijk zijn voor andere delen van de huid en voor andere mensen. Dat is wellicht de reden, naast schaamtegevoelens, dat weinig mensen zich hiervoor laten behandelen door een huisarts. Tips om schimmelnagels te voor- komen Het is verstandig om in zwemba- den, kleedruimten en douches bad- slippers te dragen. U moet uw voe- tekening: Marco van der Wielen ten goed afdrogen, vooral tussen de tenen. Gebruik niet te vaak zeep, want dat tast de natuurlijke afweer van de huid aan. Draag ook goed ventilerende schoenen en verschoon uw sokken regelmatig. Juiste behandeling Schimmelnagels zijn tegenwoor- dig goed en snel te behandelen met moderne anti-schimmelmiddelen die van binnenuit werken: tablet- ten, die u een maal per dag in- neemt. De medische behandeling duurt meestal 12 weken. Na deze behandeling zal de nagel weer ge zond uitgroeien. Uw huisarts kan het beste bepalen of uw kalknagel e P&P 325 HORIZONTAAL: 1 In Engeland teken ik voor remise (4); 5 Vol strekt op zichzelf (8); 7 Halfgek van een priesterschool (7); 9 Wa- pen in de boot (6); 12 Met alcohol begiftigd (8); 14 Spel van ruiters (9); 15 Het spiesje berouwde hem (5); 17 Voor't gemak particulier (7); 18 Nepvogelverschrikker?(7); 19 Lokaal-lokalen( 1121 Tijd om te zitten (8). OPLOSSING M0105 HORIZONTAAL: 1 mortel; 6 lin- nen; 12 paal; 14 Deen; 16 ed.; 18 pk; 19 eel; 21 OR; 22 ka; 23 pulp; 25 demon; 27 vonk; 29 peloton; 31 ongeluk; 33 et.; 34 Ra; 35 tot; 37 au; 38 Se; 39 stal; 41 Omsk; 43 de; 44 iep; 45 Ane; 46 of; 48 nipa; 51 slak; 54 o.a.; 56 no; 57 sok; 59 Aa; 60 ga; 61 stelpen; 64 wanneer; 67 Sara; 68 gelid; 70 lint; 71 ep; 72 nl; 74 lok; 75 Po; 76 te; 77 Uden; 79 boot; 81 gissen; 82 helpen. VERTICAAL: 2 Vuile treurende spijkers (10); 3 Drooggevallen ka- naal? (8); 4 Mai, maar in conditie! (4); 6 Dat wordt verteld over een uitkering (15); 8 Geen hoofdzaak (7); 10 Die staat in het sprookjes- bos (8); 11 Zijstraat naar de kust (10); 13 Kraan dicht, iedereen naar de kazerne (6); 16 Streel die reep (6); 20 Ook vlees van een ander (4) VERTIKAAL: 2 op; 3 rapport; 4 tak; 5 el; 7 id; 8 neo; 9 nerveus; 10 en; 11 Meppel; 13 hem; 15 rakker; 17 duet; 19 cent; 20 loot; 22 knus; 24 1.1.; 25 do; 26 NN; 28 OL; 30 taaipop; 32 gamelan; 36 os; 39 sen; 40 Lea; 41 ons; 42 kok; 47 lossen; 49 inlands; 50 go; 52 aanloop; 53 kartel; 55 atap; 57 snel; 58 kwik; 60 Gent; 62 er; 63 eg; 65 Ad; 66 ei 69 los; 73 les; 75 pol; 77 ui; 78 Ne 79 be; 80 te. Winwoord: SPIONAGEVERHAAL VAWt HET SESEQROe (N-SQIJMANS---Xt) IT <;rm/ DERM kAoer IS (/AN ONSC MATS A R WAARDe werkelijk een schimmelinfectie is, en kan u indien nodig een behan deling voorschrijven. Tenslotte nog een wetenswaardigheid: een volledig aangetaste nagel doet er langer over om te genezen dan een nagel waarvan de schimmel nog maar een klein plekje heeft gei'n- fecteerd. Dus: hoe eerder u ermee begint, hoe sneller uw nagel ge- neest Info en gratis 'voetcheck' Van 8 tot en met 12 mei organi- seert VoetlnForm, een voorlich- tingsplatform van medische des- kundigen en organisaties, voor de tweede keer de 'Week van de Voet'. Tijdens deze week kunt u bij de meeste voetverzorgers die zijn aangesloten bij de LOV (Lan- delijke Organisatie Voetverzor- ging) terecht voor een gratis voet- onderzoek. Voor informatie over voeten kunt u terecht bij de VoetlnFormatielijn: 0900-4636863 0900-INFO- VOET) (50 cent per minuut). Het draait deze zomer om vorm. Kleur en materiaal bepalen niet langer alleen de uitstraling, het gaat dit seizoen om het silhouet. Voor kleurfanaten is het goed nieuws dat kleur deze zomer weer helemaal terug is. Knallend geel, coral en rose doen volop mee. De nonchalante hippielook zorgt voor een heerlijk nostalgische zomer. Wijde rokken, losvallende broe- ken, ruime bloesjes en soepele trui- en, gehaakte topjes, strakke t-shirts en dat allemaal met bloemendes- sins en soms zelfs ruches. Maar ook borduursels, zigzag sierrand- jes, kraaltjes, spiegeltjes en paillet- ten. Maar naast al deze romantiek is er ook de techno casual look: een mix van futuristische technomate- rialen en sportswear belijningen. Gekleurde of juist transparante rit- sen, afritsbare broekspijpen en mouwen. Natuurlijk horen daar ge- stroomlijnde gympen met kleurac- centen bij. Dit alles is te vinden bij We Women. Uiteraard zijn er ook vele accessoires zoals riemen, tas- sen, sierraden en schoenen. In dat allemaal in de hippie of sporty look. kanaal 2 *Heenvliet kanaal 10 "Heinen- oord kanaal 2 "Hekelingen kanaal 10 *Hellevoetsluis kanaal 10 *Hoek van Holland kanaal 48 "Krimpen aan den Ijssel kanaal 50 - "Maasdam kanaal 2 *Klaaswaal kanaal 2 *Maassluis kanaal 48 *Mijnsheerenland kanaal 2 *Nieuw-Beijerland kanaal 2 "Nieuwer- kerk a/d IJssel kanaal 28 "Numans- Rotterdams Dagblad TV, kortweg dorp kanaal 2 *Oostvoorne kanaal 10 RDTV, is een kabelkrant die te "Oudenhoorn kanaal 10 "Ouderkerk a/d zien is op alle kabelnetten in Rot- IJssel kanaal 50- "Piershil kanaal 2 terdam en wijde omgeving. Elke *Pu"er,sJ?oek kanaal 2 !^nd^rk5kka" j j n,A naal 3 *Rockanie kanaal 10 *Rotterdam dag, zeven dagen in de week, en 24 kanaal 10 4ozenburg kanaal 10 uur per dag, worden actuele ge- "Schiedam kanaal 28+ "Simonshaven beurtenissen vaak uit uw eigen kanaal 10 "Spijkenisse kanaal 10 "Strij- omgeving snel via de kabel in uw en kanaal 2 "Tinte kanaal 10 "Vierpol- huiskamer gebracht.In onderstaan- ders kanaal 10 "Vlaardingen k<maal 4 DnTV "Westmaas kanaal 2 *Zuid-Bei|erland de plaatsen kunt u RDTV via uw kanaaI 2 *Zuidland kanaal 10 *^warte. kabelnet ontvangen. waal kanaal 10 "Abbenbroek kanaal 10 "Bergschen- Voor meer informatie of voor ad- hoek kanaal 4 "Binnenmaas kanaal 2 verteren op RDTV kunt u bellen "Brielle kanaal 10 "Capelle aan den IJs- me( o 10 - 4004 285 sel kanaal 28+ "Geervliet kanaal 10 "Gouds waard kanaal 2 *'s-Gravendeel i Paul Weller - Heliocentric Na zijn succesvolle bands The Jam en The Style Council zet Paul Wel ler in 1992 zijn carriere voort als solomuzikant. Deze carriere doet hem in 1995 weer in de hitparades belanden met de single 'You do something to me' afkomstig van het album 'Stanley road'. Op zijn vijfde solo-album 'Heliocentric' borduurt Weller voort op eerdere albums als 'Wildwood' en 'Heavy soul'. Gitarist Steve Craddock en bassist Damon Minchella van Oce an Colour Scene, drummer Steve White en Brendan Lynch zijn op 'Heliocentric' opnieuw van de par- tij terwijl Robert Kirby, bekend van zijn werk met Nick Drake, ver- antwoordelijk was voor de soms opvallende orkestraties. De in- vloed van zijn idolen Traffic horen we in de album-opener 'He's the keeper' maar ook horen we het vertrouwde geluid van The Style Council in nummers als 'Picking up sticks' en 'With time tempe rance'. Opvallend op deze sterke plaat, die wel een paar luisterbeur- ten nodig heeft om een goede in- druk achter te laten, zijn verder het Burt Bacharach-achtige 'Love less' en de Zuid-Europese orkes- tratie in 'There's no drinking, after you're dead'. (C.K.) jkl00844 Buena Vista Social Club - Pre sents Oinara Portuondo Omara Portuondo is een van Cu ba's populairste zangeressen. Haar carriere begon al in de vroege 1950er jaren en ze heeft in allerlei stijlen gezongen, van het door jazz beinvloede genre filin en danslie- deren in Big Band-stijl tot traditio- nele bolero en trova. Nadat de Cu- baanse zanger Ibrahim Ferrer in het zonnetje gezet is door de uit niet zulke jonge leden bestaande Buena Vista Social Club, laat de groep met hun album 'Buena Vista Social Club presents Omara Portu ondo' het wereldwijde publiek kennismaken met deze 'grande da me' van het Cubaanse lied. Met haar rijpe voile en warme stem zingt Portuondo op ingetogen en gevoelvolle manier over de (meestal verloren) liefde. De liede- ren zijn in varierende stijlen als guajira, mambo, habanera, son en bolero en ze worden ook verschil- lend gearrangeerd. In 'Mariposita de primavera' wordt Portuondo bijvoorbeeld begeleid door een strijkkwartet, in 'Canta lo senti mental' is een elektrische gitaar te horen, en 'El hombre qu yo ame' (de Spaanse versie van 'The man I love') heeft een Big Band-bezet- ting. Een album vol rustige en ge- voelige muziek. (SvdP) khxll48 Nilsson - Freddie's garden Na het succes van hun titelloze de- buutalbum besloot de Nederlandse rockband Nilsson het voor hun volgende album allemaal nog wat professioneler aan te pakken. Voor de opnamen van 'Freddie's gar den' togen zij daarom naar de Cos- ford Mill studio van Queen-drum mer Roger Taylor, waar zij onder productionele leiding van Pete Bri quette (K's Choice en Nick Cave) een dozijn nieuwe songs Opnamen, die stuk voor stuk van een hoog ni veau zijn. Daarbij hebben zij de juiste balans weten te vinden tus sen ballads en puntige rockers, waarbij de stuwende ritmesectie in nummers als 'Stars', 'Safe and sound' en 'Tree', tot de verbeel- ding spreken. Zangeres Marieke Eelman blinkt uit in sober gehou den ballads die ook nog wat te ver- tellen hebben zoals bijvoorbeeld in 'Phobic for life', 'Don't push me under' en 'You make sense to me'. 'Afteryou' is het mooiste nummer van de plaat. (C.K.) jkl00848 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. ducten en hebbedingetjes te vinden die op de een of andere manier te maken hebben met Rotterdam. Van voetbalshirts tot videobanden en van boeken tot abonnementen op de krant zelf. Er zijn diverse boeken met het toen en nu van Rotterdam als onderwerp, maar ook allerlei handige gidsen over de leukste winkels en restaurants. Voor de echte Rotterdam fans is het mogelijk om t-shirts te bestel- len met hun eigen lifspreuk en ui teraard ontbreekt de collectie van Voor de liefhebbers van video is er de serie 'Het Was...', die het Rot terdam van de afgelopen honderd jaar laat zien, maar ook afleverin- gen van de KRO-serie 'Toen was geluk nog heel gewoon'. Promo- tieartikelen van het Rotterdams Dagblad zelf maken het geheel compleet. De webwinkel profileert zich met zijn assortment tot de verzamelplaats van allerlei leuke Rotterdam-artikelen en is voor ie dereen die de Maasstad een warm hart toedraagt de moeite waard. ■5+3 in smi mar mar intarmntie: 010 240 33 01 Inicrnit Sarvicts Sinds Britney Spears met haar debuutsingle '...Baby one more time de intemationale hitlijsten bestormde, is zij niet meer uit de bladen en van televisie weg te slaan. Het toen 17-jarige kindersterretje werd twee jaar geleden op subtiele wijze 'in de markt gezet'. Lang voor haar cd in de winkels lag. toerde zij al door Amerika en wer- den - met name jonge - fans erop gewezen vooral haar internetsite te bezoeken. Dat leidde uiteindelijk tot het tig keer met platina bekroonde de- buutalbum '...Baby one more time', waarvan vier singles werden gehaald, die al even succesvol waren. Britney was jong, mooi en vooral heel erg braaf. In interviews vertelde ze dat haar hobby was het sparen vanfotolijstjes en haarfavoriete kleur: 'babyblauwEn dus was iedereen tevreden. De kinderen, omdat ze leuke liedjes maakte. En de ouders, omdat deze zangeres geen kwaad kon. In twee jaar tijd werd het imago van Spears drastisch bijgesteld. In haar videoclips verscheen ze in steeds minder verhullende pakjes, ze liet zich half naakt fotograferen door Rolling Stone Magazine, waarna al snel de geruchten opdoken dat Britney - toch pas 19 jaar - haar borsten had laten vergroten. Vanuit Britney Spears CS zijn deze geruchten altijd ontkend, al kunnen de fans er niet mee zitten. 60 Procent vindt het okee, als zij haar borsten zou hebben laten ver groten. blijkt uit een poll op een van de honderden fansites op inter net. Na vier tamelijk brave hits, leek de rol van Britney een beetje uitge- speeld. Terwijl zij haar brave imago van zich afschudde - ze nam een navelpiercing en verscheen tijdens de American Music Awards in een jurk die weinig van haar lichaam bedekt liet - doken tiental- len blonde zangeresjes op. Ze leken allemaal op Britney en vele van hen hadden succes. Maar niet zo veel als zij. En dus moet er wel iets heel speciaals zijn met haar. Misschien is alles - haar brave imago, de geruchten over borstvergroting, haar transformatie tot tiener- vamp - wel een grote pr-stunt. Eentje waar de halve wereld voor valt. Inmiddels is haar nieuwe videoclip dagelijks vele malen te zien op de verschillende muziekzenders. Britney is terug van nooit wegge- weest. Alle kritiek op haar persoon en haar muziek wuift ze met een stoere blik weg. De titel van haar nieuwe cd is toepasselijker dan je ooitzou kunnen bedenken: 'Oops, I did it again'. En zo is het maar' net. Vincent Wernke

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 6