maasstad Autobedrijven worden Mobility Centres ft. Hyundai bouwt verder aan succes Atos Spirit Nissan schakelt moeders in Nieuw formaat voor bestseller Opel Corsa Oolcnappen zonder afknappen j£a wielklem Budget Repair van AutoFix, dat scheelt Fix! Theo de Jong: 'Er breekt een nieuw tijdperk voor autobranche aan' 'Eigenlijk wilde ik iets doen wat met mode te maken had' Compleet nieuw model wordt deze herfst ge'mtroduceerd PROFILE Almera Tino ontworpen voorjonge gezinnen RUTD AIRPORT-SHUTTLE Fantastisch Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 Kjggjgjg&rae®*" door Irene Boonekamp ROTTERDAM - We staan aan de vooravond van enor- me veranderingen op het ge- bied van mobiliteit. Het zal niet lang meer duren of ieder- een rijdt met een electronisch navigatiesysteem in combi- natie met auto-internet en adaptive cruise control: een soort sensor op de voorbum- per die ervoor zorgt dat de auto uit zichzelf gaat remmen wanneer hij te dicht op een voorganger zit. Maar die ook regelt dat de auto sneller gaat rijden als de afstand ten op- zichte van de voorganger groter wordt. Zo kaneen stag- nerende verkeersstroom op- geheven worden. Het sys- teem zal zelfs worden uitge- breid met actuele route infor- matie en weerberichten. Dit zal ertoe leiden dat de capaci- teit van de snelweg toeneemt. Op langere termijn wordt zelfs ver- wacht dat er transponders in het wegdek komen die een electro nisch gesprek kunnen voeren met voorbijrijdende auto's die door het systeem bestuurd worden. De elec- onische sleepkabel waarop een antal auto's kan inhaken op een nvoegstrook, wordt ooktot de mo- gelijkheden gerekend. De automo bile wordt een compubile. „De hoogste tijd", zegt Theo de Jong, „dat ook de structuur in de autobedrijven gaat veranderen." Met een aandeel van 15,5 procent in de verkoop van alle auto's in Rotterdam en de regio wordt De Jong gezien als dd topman in de Rotterdamse autobranche. Niet al- leen alle Volvo autobedrijven, maar ook alle Citroen en Peugeot autobedrijven zijn eigendom van de Jong Auto Motive Group, waar- van Theo de Jong eigenaar, maar geen directeur is. Een bewuste keuze: Ik ambieer deze functie niet en misschien kan ik dat ook ROTTERDAM - Als kleine jongen hield Theo de Jong al van hele mooie dingen en wilde eigenlijk iets gaan doen wat met mode te maken had. „Niet zo- zeer de kleding alswel mooi de sign, mooie meubels, mooi kristal, noem maar op." Door zijn vader nooit gedwongen in diens voetsporen als autodealer te treden, deed hij het toch. „Ik denk om hem niet teleur te stel- len en dat ik er stiekem trots op was de naam De Jong op de ge- vel te houden. Nu realiseer ik me de beperktheid daarvan. Het heeft jaren geduurd voordat ik het leuk vond in het bedrijf. Dat ik mezelf toch kwijt kon in het autobedrijf kwam door de ruim- te die ik altijd gekregen heb om daar, waar mogelijk in een au tobedrijf, datgene in te vullen wat ik zelf leuk vond. Ik denk dat De Jong Volvo het enige au tobedrijf is, in ieder geval het eerste, waar binnenhuisarchi- tecten betrokken zijn bij de in- richting." „Wij zijn een autobedrijf waar filosofieen volledig geinterpre- teerd worden. Waar verregaan- de samenwerking gerealisserd wordt met partners als Shell en de grote banken. Juist dat an- ders zijn dan alle anderen, ge- combineerd met 'de juiste men- sen op je weg meenemen en hen betrekken bij je bezigheden', die combinatie heeft geresul- teerd in ons succes!" Temidden van zijn 230 mede- werkers, blijft Theo de Jong toch afzijdig. „Hoe aardig alle mensen om me heen ook zijn, ik sta toch alleen. Ik zou bij- voorbeeld heel graag een jaartje zelf gaan verkopen. Het op cre- atieve wijze aan de man bren- gen van een heel mooi product als bijvoorbeeld Volvo, waar je zelfhelemaal achterstaat, dat lijkt me geweldig, want je maakt mensen altijd blij. Mijn medewerkers zouden het echter niet accepteren dat ik op de werkvloer kom. Klinkt gek, als je eigenaar van alles bent, toch is het zo en dat respecteer ik." De Jong Auto Motive Group telefoon (gratis): 0800- 0220508 De Jong Volvo: Klaas Timmerstraat 16 Rotterdam Alexanderpolder telefoon: 010-2861111 Aploniastraat 4, Rotterdam-Zuid telefoon: 010-4107300 Kolenbranderstraat 6 Ridderkerk 0180-441500 (Gecombineerd vervoer van of naar Schiphol Airport/Rotterdam Airport). (Zie ook onze advertentie in het EK-magazine van het Rotterdams Dagblad van 27 mei). SCHIPHOL vanaf 52,50 per persoon. ROTTERDAM AIRPORT vanaf 25,- per persoon. Kinderen t/m 3 jaar gratis. Kinderen 4 t/m 9 jaar 50% Bestellen minimaal 2 dagen van tevoren. Aantrekkelijke combinatietarieven. Bestellen via RTC of uw reisbureau. Informatie: Rotterdamse Taxicentrale RTC NV Industrieweg 161, 3044 AS Rotterdam. Telefoon: 010 - 4626464 (24 uur per dag). Internet: www.rtcnv.nl N TYRECENTER BMm EXCELSIOR BANDEN Ook voor de laatste nieuwe en mooiste velgen moet u bij Excelsior Banden zijn. SPECIALE AANBIEDING: CMS 7x 15 met 195/50x15 Uniroyal RTT2 banden incl. velgsloten fl. 1250,- Kom langs en laat je verbazen Driemanssteeweg 25, Ind.terrein Charloisse Poort, tel.: 010 - 4933433 wel niet. Een mens moet z'n gren- zen kennen. Bovendien is de naam De Jong in de regio nog steeds heel nauw verbonden met Volvo en zie ik het het als den van mijn taken om eerst het Volvo bedrijf klaar te stomen naar een moment waarop ik het bedrijf kan verlaten zonder dat een buitenstaander dat merkt. Dan ga ik terug in de holding De Jong (die eigenaar is van De Jong Auto Motive Group, tweegrote au to schadebedrijven en veel andere onroerende goederen) om me be- zig te houden met alle zaken die gerelateerd zijn aan de holding, voornamelijk de Auto Motive Group." Zaken waarin zijn crea- tieve geest de ruimte krijgt. Daar- mee immers heeft hij ook het Daf bedrijf, dat zijn vader ooit opzette, weten uit te breiden tot een enorm imperium, daarbij elke kans tot ex- pansie meenemend op zijn weg. De weg naar een nieuw tijdperk. „Ik geloof absoluut niet meer in kleine autobedrijven. Binnen drie jaar zal zeker een derde van alle autodealers afvloeien. Daarnaast ben ik er persoonlijk van overtuigd datde exclusieve en selectieve dis- tributie door de Europese Commis- sie over twee jaar opgeheven wordt. Zaken die de basis vormen voor een enorme verandering in de hele mobiliteitswereld. Er gaat in de komende tijd zoveel verandere- ren... Dat kunnen jij en ik zelfs niet bevatten." Zoals het grote Amerikaanse auto- concern Ford de merken Volvo, Mazda, Jaguar en Austin Martin heeft overgenomen, maar daarbij de brands op zich blijft respecteren en hun een eigen identiteit laat be- houden, zo heeft de Auto Motive Group van Theo de Jong naast haar Volvobedrijven de dealerbedrijven Citroen en Peugeot in Rotterdam en de regio overgenomen. „Waar- bij de oorspronkelijke directie nog het beleid voert naar eigen filoso- fie, maar wij in de gezegende om- standigheid zijn de outlets aan te passen aan de huidige tijd." Ook voor wat betreft de sponso ring blijft ieder bedrijf een eigen koers bepalen. Zo is De Jong Vol vo nog steeds hoofdsponsor van de Golf Centre Rotterdam en Hoc- keyclub Rotterdam. De Auto Moti ve group, het overkoepelend or- gaan van alle autobedrijven, heeft wel een eigen box bij Feijenoord, waar de directeuren van de ver- schillende dealerbedrijven elkaar ontmoeten en waar iedere directeur zijn relaties kan ontvangen. „Uit respect voor de mensen die het be drijf hebben opgezet blijven de verschillende dealerbedrijven nog wel hun eigen naam houden." Nog wel, maar het zal niet lang meer duren of De Jong gaat de namen van zijn dealerbedrijven verande ren. „A1 onze automobielbedrijven mogen straks niet langer meer au- tomobielbedrijf heten, maar Mobi lity Centre, ieder merk zijn eigen Mobility Centre." Een formule, die De Jong alvast maar heeft laten vastzetten, nog nergens in de we- reld gebruikt wordt maarwellicht de toekomst gaat bepalen voor de to tale autobranche. De Jong Auto Motive Group opent binnen afzienbare tijd het eerste Mobility Centre in Rotterdam- Zuid. Een primeur. Mobility Cen tre garandeert mobiliteit in de naaste toekomst. De Jong: „Wat wij willen creeren in onze Mobility Centres is een mobiliteitsproduct: een concept dat veel verder reikt dan alleen maar die auto. Daarom verandert bij ons ook het product auto. Iemand die bij ons een auto koopt, garanderen we mobiliteit, waar of wanneer dan ook. Ga jij een maand door Egypte trekken? Okay, we boeken desgewenst de reis en zorgen ervoor dat overal waar je komt de auto, waar je in Nederland in gewend bent te rij den, voor je klaarstaat." „Bij ieder autobedrijf komen ge- bouwen, waarin een beleving van het merk plaatsvindt. Je komt bin nen in bijvoorbeeld het Mobility Centre Volvo en deelt de receptie mede dat je geinteresseerd bent in dit merk. We laten je dan plaatsne- men in bijvoorbeeld een blauw stoeltje, dat jou via een kabelsys- teem meeneemt op de weg die Volvo heeft gegaan en waarbij alle zaken belicht worden: wat is Vol vo, wat is de filosofie achter de veiligheid en hoe is die ontstaan, wat zijn de waarden van Volvo, noem maar op. Alles kom je onder- weg tegen, tot en met een aparte corner waar je je via Internet (de electronische mobility wordt ook op onze weg meegenomen) op de hoogte kunt stellen van de vergelij- kende, concurrerende merken. Tenslotte eindig je in de showroom van Volvo." De Jong vervolgt: „Ons doel is de klant te helpen op de weg van be- wegen. Zo wordt aan ieder Mobili ty Centre een healthy centre ge- koppeld, waar onder meer veel aandacht wordt gegeven aan de massage van de benen, het instru ment om mobiel, om gaande te blijven. Terwijl ouders zich infor- meren over het automerk, kunnen de kinderen zich voortbewegen in bootjes. Er komt een Nikestore waar je de juiste kleding en schoe- nen kunt aanschaffen om je opti- maal te bewegen. Een reisbureau om vakanties te boeken... Alles wat met bewegen te maken heeft, krijgt aandacht in onze Mobility Centres." Op papier is het eerste Moblity Centre, dat een oppervlak beslaat van maar liefst negenduizend vier- kante meter, al klaar. Binnenkort wordt begonnen met de realisatie. Blijft de Auto Motive Group zich ook zelf bewegen? De Jong: „Na- tuurlijk, en we blijven gei'nteres- seeerd in overnames van andere dealerbedrijven. Kun je niet meer groeien, dan moet je stoppen. Je kunt niet stilstaan, zeker niet in een markt als de automarkt die zo enorm in ontwikkeling is. We zoe- ken onze expansie niet in een uit- breiding naar andere regio's van eenzelfde merk, maar naar uitbrei- ding van de andere merken in onze regio Rotterdam." Autobedrijven gaan veranderen, de weg waarop de auto zich be- geeft gaat veranderen, gaat de auto zelf in de toekomst nog verande ren? De Jong: „Op den duur zeker, maar beter? Ik denk dat er maar weinig auto's beter kunnen dan Volvo. Ik voel me Volvo, ben Vol vo, rijd Volvo en ik vind het een fantastisch product. Stabiliteit, kwaliteit, een Volvo is een investe- ring. De brand wordt gedragen door een fantastisch hoeder van die brand. Als je de Volvoletters ziet dan krijg je vanzelf dat warme ge- voel over je van vertrouwd, zeker- heid en veilig. In een Volvo ben je zeker beter beveiligd dan in wille- keurig welke andere auto. Sommi- ge auto's komen er dicht bij, maar Volvo blijft altijd een stapje voor, is daarom zo'n subliem product. Nemen andere auto's de dubbele airbag over, hupsakee komt Volvo met inflating curtains. Volvo is door de Ford Group overgenomen. De heer Nasser wilde in de aller- eerste plaats de productnaam Vol vo en daarnaast de voordelen van het distributienet. Bij Ford zit het grote geld om te investeren. Kijk maar naar Jaguar, sinds het merk is overgenomen door Ford, is Jaguar groot geworden. Volvo heeft maar een belang en dat is de Amerikaan se markt. Het is dan ook een status in Amerika om Volvo, Mercedes of BMW te rijden. Maar let wel, Ford is de grootste ter wereld maar koestert het merk Volvo!" Hyundai breidt de standaarduit- rusting van de populairste uit- voeringen van de Atos Spirit uit. Op vrijwel alle versies zijn een bestuurdersairbag en gordel- spanners voortaan standaard. Dit wordt echter niet in de prijs doorberekend, wat overeenkomt met een voordeel van vijfhon- derd gulden. Stuurbekrachtiging is nu bovendien standaard op drie van de vijf uitvoeringen. Daarnaast komt er een extra RCherp geprijsde Atos Spirit X die voor 15,995 gulden in de prijslijsten staat en knceert Hy undai een extra complete Spirit Special Edition. Het succes van de sportief ge« lijnde Atos Spirit startte eind vo- rig jaar, direct nadat het model in Nederland leverbaar werd. De soepele en zuinige viereilinder motor van 1,0-liter in combinatie met een vrolijke en praktische styling zijn beiangrijke gangma- kers van het verkoopsucces. Sa- men met het meer functioneel gelijnde zustennodel Atos Multi is hij goed voor tien proCent marictaandeel in het segment van compacts en toch heel ruime au to's, De extra uitrusting en de behouden scherpe prijsstelling zullen voor een vervoig van het verkoopsucceszorgen. Elke versie heeft nu een airbag voor de bestuurder en gordel- spanners voorin, uitgezonderd de Atos Spirit X. Beide voorsde- ningen leveren een beiangrijke bijdrage aan de botsveiligheid. De prijzen van de modellen blij ven echter onveranderd: de Atos Spirit LX kost 16,995 gulden en de SLX staat voor 20,495 gulden in de prijslijstcn. De Spirit SX krijgt naast de extra veiligheids- voorzieningen ook nog stan daard stuurbekrachtiging en kost 18,995 gulden. Een nieuwe loot aan de Atos-stam is de Spirit X, die slechts 15,995 gulden kost, Hij heeft desondanks een be- hoorlijk complete uitrusting, zo als een vijfversnellingsbak, een van binnenuit te openen bagage- klep en brandstofklep, starton- derbreking en een wis/wasinstal- latie achter, Daarnaast nog bum pers in carrosseriekleur en een dubbel opklapbare achterbank. Moeders hebben een beiangrijke stem gehad in het ontwerp van de Nissan Almera Tino. Een aantal van hen is met kinderen in Nissans Britse ontwikkelingscentrum ge- weest om de Almera Tino te testen en te beoordelen. Dat heeft een schat aan informatie opgeleverd. De bevindingen zijn door Nissan vertaald in aanpassingen en verbe- teringen van het ontwerp. Tijdens de testsessies simuleerden de inge- nieurs en designers van Nissan tal van praktijksituaties, zoals de kin deren naar school brengen en op- halen, winkelen en op vakantie gaan. Veel moeders stellen het bij voorbeeld op prijs als ze hun kin deren goed kunnen zien. Daarom heeft de Almera Tino extra ruimte tussen beide voorstoelen. Dit ver- betert het zicht naar achteren zodat de ouders het kind makkelijk in de gaten kunnen houden, zelfs in druk verkeer. Bovendien voelen de kinderen zich minder opgesloten door de ex tra ruimte tussen beide stoelen. Moeders en kinderen stellen ook hoge eisen aan opbergmogelijkhe- den. Van de twintig opbergvakken in de Almera Tino zitten er twee in de vloer voor de achterbank. 7.6 zijn aangebracht nadat tijdens de test met de moeders was gebleken dat er behoefte was aan een extra ruimte voor onder meer het kinder- speelgoed. Bij de Tino zijn de op- bergbakken in de vloer bovendien uitneembaar en dus makkelijk mee te nemen. De veelzijdige en fami- lievriendelijke Nissan Almera Ti no beleeft komende zomer zijn pu- blieksintroductie. Nissan bouwt de auto in Spanje. ten. Zo hoeft de motorolie slechts elke 30.000 kilometer te worden vervangen, wordt er 12 jaar garan- tie op doorroesten gegeven en qua verzekeringsclassificatie mikt de Corsa op de toppositie in deze klasse. Het uiterlijk van dit nieuwe model vormt een combinatie var scherpe lijnen, strakke oppervlak- ken en een nieuwe richting voor de kenmerkende Corsa stijlelemen- ten. De derde generatie van 's werelds meest populaire compacte auto zal deze herfst zijn debuut maken. De geheel nieuwe Opel Corsa is vol- wassener en ruimer geworden, maar is uiterlijk nog steeds herken- baar als de opvolger van zijn suc- cesvolle voorganger. Het nieuwe model biedt aanzienlijk meer bin- nenruimte en beschikt voer de langste wielbasis (2.491 mm) in zijn klasse. De volledig verzinkte carrosserie laat topcijfers noteren op het gebied van veiligheid en kwaliteit, dankzij de met 33 pro- cent gegroeide torsiestijfheid. De efficiente aerodynamica (cW=0.32) en het sterke motoren- aanbod, bestaande uit zes ECO- TEC benzine- en dieselmotoren met vierkleppentechniek, verzeke- ren een laag brandstofverbruik. De twee direct ingespoten turbodiesels vragen bijvoorbeeld slechts 4,7 li ter brandstof per 100 km, terwijl de Heeft ow auto een decks ,kras of erger en dekt de verzekering de schade niet of heeft u liever geen deck in uw nc-cfaim? AutoFix biedt met Budget Repair in alle gevatlen uitkomst! AutoFix ontwikkelde alternatieve reparatie-me- thoden en werkt -als u wilt- voordelig met ge- bruikte of merkloze onderdelen. Zo bespaart u Fix! Bel 010 429 57 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waalhaven N.Z. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. WW bodypaint budget repair verder verbeterede basis 1.0-liter driecilinder benzinemotor (43 kW/ 58 pk) maar 5,6 liter benzine per 100 kilometer verbruikt. Het top- model, de Corsa Gsi, beschikt met zijn 92 kW/126 pk 1.8-liter kracht- bron over een topsnelheid die bo- ven de 200 kilometer per uur ligt. Alle benzinemotoren, inclusief de 75 pk sterke 1.2-16V en de 1.4- 16V van 90 pk, voldoen aan de Eu ro IV emissie eisen, die pas in 2005 van kracht worden. Het Dy namic Safety chassis (DS A) van de nieuwe Corsa zorgt voor een uit- stekend weggedrag. De aandrij- ving en de voorwielophanging zijn losgekoppeld van de carrosserie middels een gesloten subframe, wat met name de wegligging en de akoestiek ten goede komt. De uitrusting staat op hetzelfde ho ge niveau als het weggedrag en de rij-eigenschappen, die uniek zijn voor deze klasse. Afhankelijk van de uitvoering is de nieuwe Corsa leverbaar met onder andere een ge- avanceerd 'infotainment' systeem - uniek in dit marktsegment - met een 4 cd-wisselaar, radio, telefoon en een navigatiesysteem. Het enige dat bij de nieuwe Corsa niet ge- groeid is, zijn de onderhoudskos- Als je in de file staat bij het rekeningrijden, hoefje niets te beta- len. Dat vindt de voorzitter van het Platform Stedelijke Distribu- tie. Hij hoopt dat het bedrijfsleven en de automobilisten hun ver- zet tegen de tolmaatregelen staken. Hij heeft net als Netelenbos niet de indruk dat alle files door de tolmaatregelen zullen ver- dwijnen, maar denkt dat zijn idee wel nodig is om een draagvlak te krijgen voor de ideeen van de minister van Verkeer en Water- staat. De overheid moet dan net als de afgestoten Nederlandse Spoorwegen vertraging gaan vergoeden. Files op betaalstroken en tolwegen moeten niets kosten. Dit plan ziet hij het liefst terug in het Nationaal Verkeer- en Vervoerplan (NWP) dat het kabinet in november zal presenteren. Hij vreest blijkbaar het bedrijfsleven en de mobilisten. Die staan negatief ten opzichte van het rekeningrijden gebeuren en al helemaal te gen rekeningfdes. Want ook al zijn we tegen als automobilist, we blijven rijden. Het openbaar vervoer wordt steeds duurder en is geen sluitend alternatief voor de eigen auto. De suggestie om niet te hoeven te betalen als je in defde staat lijkt goed, maar is tweeslachtig. Aan de ene kant probeert Netelenbos de fdes tegen te gaan ten bate van de Nederlandse economie. Maar door de protesten van het bedrijfsleven en de 'gewoneweggebruiker komen er nu tegemoetkomingen. Maar de verkeerde. Want met dit idee geeft de voorzitter van het Platform Stedelijke Distribu te al aan niet te geloven in het succes van het rekeningrijden. Niet echt een bemoedigende gedachte. Dan is hetfile-vrije ach- terland in 2005 wat Netelenbos in gedachten heeft misschien ook wel niet haalbaar. Als vooraf al stemmen op gaan binnen je eigen overlegorganen die ontmoedigend zijn voor de plannen, dan zou ik toch even evalueren wat het allemaal in gaat houden. Zodra het rekening rijden doorgevoerd wordt kijkt heel autorijdend Nederland uit naar die vrije wegen in de voorheen bekend staande ochtend- spits. Wat een hlamage zal het worden voor Netelenbos en de gehele regering als 's ochtends de wegen net zo vol zitten als nu. Want Netelenbos heeft al aangegeven dat als het rekeningrijden geen succes zal zijn, ze de maatregel weer terugdraait. En dat terwijl haar voorbeeld, de Noorweegse versie van het rekening rijden, niet blijkt te werken. Er zijn alleen maar meer auto's bij gekomen. Over een jaar staan de wegen nog net zo vol als nu het geval is, alleen zijn het dan geen gewone wegen maar werkeloze betaalstroken. Drs. A.N.W. Blaak e

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 21