d*"Ll maasstad Broersvest gaat dit najaar op de schop: bomen worden verplant Acht schoolwoningen moeten lokalentekort in Spaland oplossen krant netel Route Schiedam- Vlaardingenlijn van TramPlus 'definitief' Kosten: 6,5 miljoen gulden Alleenstaanden Liesbeth van den herik Exposities in Artoteek Voetbaltoernooi voor jeugd i kerk SCHIEDAM maasstad maasstad weekbladen Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 13 mei verzorgd door sporaan Cobi Janssens. Het concert is onderdeel van het afstudeerproject van de jonge sopraan in opdracht van het Rotterdams Conservatorium. AanT vang is 15.00 uu, toegang is vrij. Rommelmarkt Expositie Rommelmarkt Podium Moederdag Excursie Dartstoernooi Letlands koor Hermes-vrouwen nog een punt nodig NK tweede elftallen bij SWSMC Woensdag 10 mei 2000 XQ52 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: cand. J. Kooij. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. A.F. Ruijl. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds M. Suurmond-Von- keman. De Ark, Hargplein. 10.00 uur, ds W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds C.A. Philipse. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk WeStvest30. 09.30 uur: ds. J.J. Arnold. 16.30 uur: ds. J. Schelhaas. Christelijke Gereformeerde Kerk i Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A.C.J, van der Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. K. Veltman. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. D. Kool. zo 11.00 uur. D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie BgfaNolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Regiodag in Tholen. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 19.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 09.00 ds. J. van Rossem, 17.00 uur leesdienst. wo 19.45 uur: ds. J. van Rossem. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur:. kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 1Q.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J.Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Dat Schiedam een metro krijgt, is iedereen on- derhand wel duidelijk gewor- den. Eike automobilist staat da- gelijks in de file bij Plein 40-45 of bij de Vijf Sluizen. En de treinreiziger moet trap op, trap af om bij het perron te komen. Minder bekend is dat, naast de metro, Schiedam ook nog eens een supersnelle tram krijgt; de TramPlus Schiedam-Vlaardin- genlijn. In veertig minuten met de TramPlus van Rotterdam Oostplein naar Vlaardingen Holy of Schiedam Spaland. Aan de onbekendheid van Tram Plus komt spoedig een eind want nog dit jaar beginnen de werk- zaamheden die volgens de 'eind- nota Definitief ontwerp TramPlus en Stadsas' gelijktijdig met het metrotraject bij het station klaar moet zijn. De Broersvest zal in de komende jaren een gedaantewis- seling ondergaan. Van een druk- ke verkeersader naar een 'ver- keersluwe' promenade met mid- denop een brede baan voor bus- en sneltram. Ernaast 66n baan voor auto's die maar 30 km/u mo- gen rijden, een fietspad en vooral veel ruimte voor het winkelend publiek. Het Station Schiedam wordt een 'transferium'een multi-station of knooppunt voor trein, bus, metro, tram en waar de auto geparkeerd kan worden. En omdat de nieuwe sneltram hierbij moet aansluiten, zal de tram over de Overschiese- straat naar het station rijden. Dus komend vanaf de Broersvest af- slaand langs het Proveniershuis, door Overschiesesestraat en met een keerlus naar het station Cen trum. Hierna gaat hij verder via een nieuwe trambrug over de Schie naar het Plein 40-45. Daar hervat de sneltram de de oude route van lijn 1 over de Burge- meester van Haarenlaan naar Sta tion Nieuwland en zo door naar de Blauwe Brug. Bij de Bredero- weg splitst de trambaan zich in de tram Vlaardingen Holy of die naar Spaland tot aan Sveaparken. De Broersvest: van autorijk naarautoluw. Een grote verandering voor het stadsbeeld is de herinrichting de Broersvest en de Koemarkt. De plannen van de RET voor de TarmPlus kwam de gemeente goed uit. Zonder deze plannen en het geld van de overheid zouden de plannen voor de Broersveld bekend onder de naam 'Stadsas' niet uitvoer- baar (lees: niet betaal- baar) zijn- .Voor de Koemarkt betekent de komst van TramPlus een andere bocht voor de tram waardoor er kiosken weg moeten en de Broersvest op de schop gaat. Want de tram moet weer middenop gaan lopen. De plannen zijn danook om de Broersvest 'autoluw' te maken door verkeersdrempels, over- steekplaatsen en een snelheidsli- miet van 30 km/u. De andere mil- joenenoperatie zal de omlegging van de tram door de Overschiese- straat zijn. Daar moeten huizen worden afgebroken en grond worden gekocht. Ook het kwets- metro is de sneltram een jarenlan- ge en miljoenen kostende opera- tie die door het Ministerie van VROM, de Stadsregio, de RET en de gemeente Schiedam wordt betaald. Deze onderhandelingen zijn bijna afgerond zodat na toe- stemming van de gemeenteraad de subsidie van de rijksoverheid kan worden aangevraagd. bare monument het Proveniers huis moet beschermd worden te- gen de trillingen van de tram met een speciale betonplaat en snel- heidsbeperking van de tram. Kortom; net als met de nieuwe Het gehele tramproject vanaf Rotte- ram naar Vlaardingen kost zo'n 230 miljoen gulden. Met een substantieel gedeelte dat door Schiedam moet worden op- gehoest. Daarom stelt de afdeling VROM van de gemeente voor om het budget dat was gereserveerd Foto Roger van der Kraan voor de tramlijn van vijf miljoen te verhogen met twee miljoen gulden. Dit staat los van andere plannen om bijvoorbeeld de kios ken van de Koemarkt te verwijde- ren en wie de eigenaar wordt van bijvoorbeeld de trambruggen over de Schie of die over de Pol- dervaart. Andere aanpassingen van het ou de plan of nieuwe maatregelen die veranderd zijn door inspraak- avonden voor publiek zijn: aan- leg rotonde op Rotterdamsedijk/ Van Deventerstraat, het fietspad, de dure bestrating en straatver- lichting op Broersvest, het nieuw planten van gerooide bomen en de verplaatsing van enige haltes zoals die van de Harreweg naar de Akkers en het opheffen van de halte nabij de Hargsingel. Onderin de schoolwoningen die in de komende jaren de leerlingen van De Violieren De Vlinder moeten opvangen. SCHIEDAM - Dat Spaland een jonge wijk is en Sveaparken een jonge wijk wordt, is vooral te merken aan de twee basisscholen in de wijk. De zestien lokalen tel- lende openbare basisschool De Violier heeft extra portocabins moeten plaatsen om alle leerlin gen te kunnen herbergen, van basisschool De Vlinder, die tien klassen zal gaan tellen, is al voor de oplevering bekend dat het ge- bouw te klein zal zijn voor het enorme aantal leerlingen dat verwacht wordt. Om deze huis- vestingsproblemen op te lossen worden naast de nieuwbouw van De Vlinder acht schoolwoningen gerealiseerd. Deze kunnen in de toekomst, als de leerlingenaan- tallen weer dalen, relatief een- voudig omgetoverd worden in gewone twee-onder-een-kaphui- zen. De kosten voor het realiseren van de schoolwoningen worden ge- raamd op 6.500.000 gulden. Ruim vijf miljoen van dit bedrag is nodig voor de bouw, ontwikkeling en in- richting van de schoolwoningen, bijna anderhalf miljoen is bestemd voor de afkoop van de 50-jarige erfpacht. In totaal worden er door Bemog Projectontwikkeling acht twee-onder-een-kapwoningen ge realiseerd aan de rand van de wijk Sveaholm. Hierin worden zestien Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partner- zoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186-604394. relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 8A Oud-Beijerland Sigarenmagazijn vande Boor, Groenefaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmartk van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Overde Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 lokalen gemaakt, sanitaire voorzie- ningen en docentenruimtes. Zowel de openbare basischool De Violier als de rooms-katholieke basis- school De Vlinder gaan van deze schoolwoningen gebruik maken. Volgens de gemeente moeten de schoolwoningen voldoende zijn om de verwachte leerlingenpiek op te vangen. Zodra de schoolwoningen klaar zijn zullen de portocabins op het schoolplein van De Violier en langs de Slimme Watering worden verwijderd. Momenteel zijn er ook leerlingen van De Vlinder onder- gebracht in het gebouw van De Notenkraker aan het Bachplein. Wanneer het nieuwe gebouw van De Vlinder in maart 2001 klaar is, zal het gebouw van de Notenkra ker dienst gaan doen voor opvang van andere scholen die nu of in de toekomst huisvestingsproblemen hebben. Naar verwachting zal de islamitische basisschool El Fur- kan, nu in een school aan de Edu- ard van Beinumlaan in Groenoord, het gebouw betrekken. SCHIEDAM - De Artoteek Schiedam toont van 24 mei tot en met 17 juni twee nieu we tentoonstellingen. Te zien is recent werk van Isik Tiiziiner, bestaand uit colla ges en beelden. Zij kiest ver- pakkingsmateriaal- afval in de vorm van kartonnen do zen- om kunst te creeren. Eten en drinken, dat is het thema van de andere ten- toonstelling 'Baklava stille- ven en zoethout. Tijdens de tentoonstelling is er werk tentoongesteld van kunste- naars uit de collectie van Ar toteek Schiedam, werk dat Artoteek Schiedam in bruikleen heeft gekregen en werk dat kunstenaars speci- aal voor deze tentoonstelling gemaakt hebben. In al deze kunstwerken is het thema eten terug te vinden. Zo zijn er schilderijen met mooi vormgegeven taarten, heer- lijk uitziend ijs, negerzoenen en Spaanse pepers, een jurk gemaakt van snoepgoed, chocoladerepen en nog veel meer lekkernijen te bezich- tigen. Op 20 mei van 17.00 tot 20.00 is iedereen van harte welkom op de opening van de tentoonstelling. Op het terras of in de theetuin kan men onder het genot van een hartige milieubur- ger van Niek Verschoor, baklava van patisserie Gul- ereyez en verschillende soorten thee luisteren naar een aubade van Tamboer en Trompetterkorps Juliana, Harmonie Ambrosius, Har- monie OBK en Percussie- band Canto de Brazil. Tij dens de opening op 20 mei tussen 17.00 en 20.00 kun nen inwoners van Schiedam voorwerpen die met eten en drinken te maken hebben komen brengen. Hiermee wordt een groot stilleven ge maakt. Er kan gedacht wor den aan een pak hagelslag, een aubergine, een bloem- kool, bestek, een deksel van een pan of een glas. Hiermee wordt een groot stilleven ge maakt. In ruil voor de voor werpen krijgt men het eet- bare kunstwerkje 'Het He- melsgerecht' van Hanneke Piederiet cadeau. Openingstijden: woensdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.30 uur donderdagavond 19.00 tot 21.00 uur zaterdag 11.00 tot 17.00 uur. De Arto teek Schiedam is gevestigd aan de 's Gravelandseweg 802-806. SCHIEDAM - Korfbalvereniging Harga organiseert zaterdag 13 mei een rommelmarkt op het eigen complex tegenover het dierenasiel en Novotel. Om 10.00 uur gaat het hek open. SCHIEDAM - Deelnemers aan de cursussen aquarelleren, olieverven en tekenen exposeren hun werk in wijkcentrum De Blauwe Brug on der de titel 'Beschouwingen'. De expositie duurt tot en met 10 juni. SCHIEDAM - Gereformeerde Kerk De Ark aan het Hargplein or ganiseert vrijdag 12 en zaterdag 13 mei weer de jaarlijkse rommel markt. De Ark is vrijdag open van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - Rash is de band die zaterdag 13 mei de muziek ver zorgd in het Podium Cafe aan de Lange Haven. Shifton treedt op in het voorprogramma. Aanvang is 22.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - In winkelcentrum De Nieuwe Passage wordt zater dag 13 mei alvast Moederdag ge- vierd. De ondernemers hebben heel wat in petto voor de winkelen- de moeders. Om te beginnen brengt het Uncle Sam's Promotie- team een bezoek en rijden ze rond op fietsen anno 1900. Er worden doosjes badzout uitgedeeld aan al le moeders. Uncle Sam's Dixie- boys zorgen voor muzikale onder- steuning. SCHIEDAM - De Vrienden van het Stedelijk Museum organiseren zaterdag 20 mei een excursie naar vijf projecten van landschapskunsj in de provincie Flevoland. Vertrek om 09.15 uur vanaf station Schie dam centrum, terugkomst circ^ 19.00 uur. Kosten zijn fl. 70,- voor Vrienden en fl. 75,- voor nieri vrienden. Telefonisch opgeven bij Ron Brand, tel. 015-369 20 93. i i SCHIEDAM - De Schiedamse Darts Competitie organiseert voor de deelnemers aan de zomercom- petitie het tweede Single 501 darts toernooi van het seizoen. Het toer- nooi wordt zaterdag 13 mei gehou- den in Cafe De Boemelaer aan de Singel 163-165. Aanvang is 20.00 uur. De kosten zijn fl. 5,- per per- soon. Voor meer informatie: 426 35 23. SCHIEDAM - Het Evangelisch^ Lutherse koor uit Talsi (Letland) brengt het komende weekeinde een bezoek aan Schiedam. Ook verlenen zij die dag medewerking aan een concert van het Hervorma Kerkkoor in de Grote Kerk vanaf 20.00 uur. Zondag 14 mei zijn zij te horen tijdens een kerkdienst van de Lutherse Gemeente vanaf 10.00 Bijzonder graag betuig ik hiermede mijn instemming met het artikel 'Het is tijd voor een gedenksteen, het is laat, maar nog niet te laat' van Frank Willemse in uw nummer van 3 mei 2000. Een tastbare herinnering aan onze weggevoerde joodse medeburgers op een aansprekende plek in Schiedam -zoals inderdaad het oude politie- bureau- moet er komen. Nu! J. B. Schueler H|VH< 1 !M'' SCHIEDAM - Werkgroep Jeugd organiseert in de week van 14 mei tot en met 20 mei een voetbaltoer nooi in de wijken Woudhoek, het voetbalveldje bij basisschool De Klinker aan de Warmoezenier- straat, en Tuindorp. Het toernooi is bedoeld voor jongens en meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar. Jongeren die mee willen doen moeten een team van zes personen maken en zich dan opgeven bij de organisatoren van het toernooi. Het inschrijfgeld voor het toernooi bedraagt fl. 25,- per team. De in- schrijving loopt tot vrijdag 11 mei. Jongeren die woonachtig zijn in de Woudhoek kunnen zich inschrij- ven bij Rob Goedvolk, tel.: 010- 4704706. Jongeren die woonachtig zijn in Tuindorp kunnen zich in- schrijven via tel.: 4715479. Men- sen die nog zitting willen nemen in de Werkgroep Jeugd en actief wil len zijn of reeds actief zijn in Schiedam-Noord kunnen contact opnemen met Stichting De Blauwe Brug, tel.: 010-2470464 en vragen naar Stephan Wigmans. VROUWENVOETBAL - Door de 6-2 overwinning van afgelopen zon dag op MSV'71 zijn de vrouwenvoetballers van Hermes DVS tot op egn punt genaderd van het kampioenschap in de vierde klasse A. Van de zts Schiedamse doelpunten kwamen er vijf op naam van goalgetter Ma|a Soekhan. Het team van trainer Ed Scholte speelt haar laatste wedstrijd v^p het seizoen op zondag 21 mei Bij Hellevoetsluis. - T. II n VOETBAL - Ouick'20 uit Oldenzaal, Appingedam, Hilversum, SWSMC, Gemert en de winnaar van de donderdag te spelen beslissings- wedstrijd Venray-Volharding strijden zondag 14 mei om het Nederlands kampioenschap voor reserve-elftallen uit het zondagvoetbal. De zes twee de teams die kampioen zijn geworden in hun eigen district, spelen in toer- nooivorm om de landelijke titel op het complex van SWSMC. De eerste wedstrijd op sportpark Harga begint om 10.45 uur. Gedurende de dag zal een halve competitie worden afgewerkt in wedstrijden van twee maal 17,5 minuten. Ongelofelijk hoe weinig je soms van je eigen stad weet. Met het schaamrood op de kaken moest ik zondag mijn ongelijk bekennen aan een Maassluizer nota bene toen een fietsroute naar Delft ter sprake kwam. We hadden het allebei over 'dat weggetjenaar Delft' maar bleken daarbij ook allebei een heel andere lokatie voor ogen te hebben. Ik de Kerkweg, hij de Harreweg. Ik had nog gezegd: „dat is een vrij drukke weg hoor", waarop hij mij verbaasd geantwoord had dat daar juist helemaal geen auto's mochten rijden. Het kwart- je viel toen we langs de Groene Raat reden en uiteindelijk de Slim me Watering overstaken. Ineens school als een flits door me heen dat hier inderdaad ook 'ietsmoest lopen. En de Maassluizer naast me reed verder alsof het de gewoonste zaak van de wereld was: dit was natuurlijk de weg naar Delft. In het begin was ik hem behoorlijk dankbaar voor deze gouden tip. Rechts zag ik de borden 'verboden voor auto's'al staan. Op zon- en christelijke feestdagen dan tenminste en bestemmingsverkeer was natuurlijk wel toegestaan. Maar hoeveel auto's zou dat kunnen op- leveren?, vroeg ik me af, terwijl ik om me heen het weidse land- schap zag. Hooguit een stuk of...wat. Toen toeterde de eerste auto al En zo ging het nog wel even door. Het was heerlijk fietsen hier naar Delft, maar er bleek toch wel erg veel bestemmingsverkeer te zijn. Zoals een Surinaams gezin; zou dat hier ergens op een boerde- rij wonen? Of een stel jonge gasten met de muziek op tien. Ook be- woner van een pand aan de Abtswoude? En dat vind ik nou zo ongelofelijk flauw he, om je toch door dat straatje te wringen met je auto als je daar volgens de regels hele maal niets te zoeken hebt. Ik heb zondag absoluut een leuke route naar Delft ontdekt, maar hoop er een volgende zondag toch wat rus- tiger te kunnen fietsen. Zoals dat ook bedoeld is. Karin van der Knaap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3