fir maasstad ytopiira Terreinwagens winnen terrein Mazda MX-5 Touring als Special edition op Cabrio 2000 Uitmuntendecrashtestresultaten Saab dankzij praktijkonderzoek Sportief studiemodel ten v<M>r een spotprijs. wielklem Auto Moerman en SsangYong versterken elkaars kwaliteiten op automarkt 'Saab 9-5 veiligste auto ooit getest' Rover 75 Design theme: Body paint van AutoFix, dat scheelt Fix! EXCELSIOR ;7-^aUTOBASE PROFILE if- cx92 PAPENDRECHT - Terrein wagens winnen steeds meer aan terrein in de autowereld. Wie eenmaal gevallen is voor zo'n vierwieldrive (4WD), wil nooit meer an- ders. Dat overkwam ook de heer Moerman, zo'n twaalf jaar geleden. Moerman zat al lang in de autobranche, toen de zogenaamde 4WD met z'n indrukwekkende neus niet alleen met veel dy- namiek zijn hart binnenrol- de, maar meteen ook zijn autobedrijf, waar alle mede- werkers begiftigd werden met een grote passie voor deze terreinwagens. Het re- sulteerde in een officieel dealerschap van het merk SsangYong, bij wie de fa- bricage van de terreinwa gens voortkwam uit een kruisbestuiving tussen dit Koreaanse vooraanstaande merk en Mercedes. AIRPORT-SHUTTLE KOM LANGS EN LA AT JE VERBAZEN 010 -49 33 4 33 "tyrecenter rekeningrijden OP ZOEK NAARA EEN KWALITEITS -OCCASION? OK \Stadtext pag. 666 J*-- Woerisdag 7 juni 2000 „Dat zit zo: Mercedes heeft grote aandelen in het Koreaanse SsangYong. Vanwege de lage loonlasten heeft Mercedes beslo- ten om in samenwerking met SsangYong de 4WD's Musso en Korando te fabriceren in Korea, maar wel te voorzien van moto- ren en ander technisch vernuft van Mercedes." Gevolg is dat de terreinwagens van SsangYong een zeer gunstige prijs-kwaliteit verhouding heb- ben, oerdegelijk zijn, bovendien zeer comfortabel zitten en met veel luxe zijn uitgerust. „Aan- trekkelijk is natuurlijk ook dat de terreinwagens voorzien kunnen worden van een grijze kenteken- plaat." Auto Moerman is een jong bedrijf waar alle medewerkers hun spo- ren in de 4WD markt ruimschoots hebben verdiend. Je wordt er als klant meegesleurd in het enthou- siasme en de goede sfeer zo ken- merkend voor dit dynamische be drijf. Waar alle voorkomende werkzaamheden in zowel de werkplaats als bij de verkoop van nieuwe en occasionauto's worden getoetst aan de uitgangspunten flexibiliteit, service en kwaliteit. „Een auto verkopen dat is zo'n grote kunst nog niet, pas wanneer diezelfde klant zijn volgende auto ook weer bij jou koopt, dan heb je het bewijs dat je het goed doet. Dankzij onze specialisatie in vier- wielaangedreven auto's kunnen we aan iedere vervoerswens van onze klanten tegemoet komen." Waarbij vermeld dat bezitters van een 4WD verwend zijn en daar- om hoge eisen stellen. „Waar onze klanten de auto ook voor nodig hebben, wij kunnen hem ervoor uitrusten en geven graag advies over de mogelijkhe- den van een grijs kenteken. Aan- trekkelijk omdat onze terreinwa gens absoluut niet alleen geschikt zijn als bedrijfswagen, maar ze- ker ook als personenauto hun kwaliteiten bewezen hebben." Voor meer informatie: Auto Moerman, Noordhoek 5 te Pa- pendrecht. Telefoon: 078- 6157308. (Gecombineerd vervoer vail of naar Schiphol Airport/Rotterdam Airport). (Zie ook onze advertentie in het EK-magazine van het Rotterdams Dagblad van 27 mei). SCHIPHOL vanaf/ 52,50 per persoon. ROTTERDAM AIRPORT vanaf 25,- per persoon. Kinderen t/m 3 jaar gratis. Kinderen 4 t/m 9 jaar 50% Bestellen minimaal 2 dagen van tevoren. Aantrekkelijke combinatietarieven. Bestellen via RTC of uw reisbureau. Informatie: Rotterdamse Taxicentrale RTC NV Industrieweg 161,3044 AS Rotterdam. Telefoon: 010 - 4626464 (24 uur per dag). Internet: www.rtcnv.nl Bij de jongste EuroNCAP crash- test hebben de Saab 9-3 en 9-5 on- langs zeer hoge scores behaald. Volgens EuroNCAP is de Saab 9-5 zelfs de veiligste auto ooit getest. Desondanks hecht Saab nog altijd meer waarde aan de dagelijkse rea- Op de Autosalon van Geneve toonde Rover een mogelijke mo- deluitbreiding van de Rover 75. De Rover 75 Design Theme, zoals de auto heet, geeft volgens Rover vi- sueel energie aan het wereldwijd veelvuldig geprezen design van de 75. Het studiemodel toont de auto in een sportieve, strakke gedaante. De Rover 75 Design Theme valt meteen op door zijn speciale antra- cietlak. Ook de grilleranden, bum pers en dorpellijsten zijn in deze kleur gespoten. De sportieve uit- straling wordt verder weerspiegeld door een zilveren, fijnmazige ho- ningraatgrille, een nieuwe ach- terspoiler en een grotere uitlaat- demper. De nieuw ontworpen zesspaaks aluminium 18-inch velgen onder- strepen nog eens de ambities van deze conceptuele 75. De Xenon- koplampen en de mistlampen v66r dragen ook bij aan het sportieve karakter van dit experimentele mo del. Niet alleen het uiterlijk is aan- gepast. Het onderstel is verlaagd en is zodanig verfijnd dat de Rover nog strakker op de weg ligt. Aansluitend op de donkerkleurige buitenkant, heeft de Rover 75 De sign Theme een compleet zwart in- terieur. Het dashboard, stuurwiel en pookknop zijn afgewerkt met een glanzende, zwarte lak, terwijl de stoelbekleding deels uit stof en deels uit leer bestaat. De zwarte ambiance wordt doorbroken door witte wijzerplaten en diverse chroomversieringen. De Rover 75 Design Theme is bedoeld om de reaches van het publiek te peilen voordat een definitieve versie op de markt wordt gebracht. De Ro ver 75 is inmiddels in meer dan honderd landen leverbaar. Met twaalf internationale onderschei- dingen en een stijgende verkoop in heel Europa, mag de nieuwe Rover een groot succes worden genoemd. In Nederland werden vorig jaar 895 75's verkocht, terwijl in de eerste twee maanden van 2000 al 582 exemplaren zijn afgeleverd. Binnenkort wordt de Rover 75 ook in nieuwe markten als Australie en het Midden-Oosten gelanceerd. liteit: het onderzoeken van onge- vallen in de praktijk heeft bij het Zweedse merk hogere prioriteit dan welke crashtest dan ook. Eu roNCAP beloonde de Saab 9-3 en 9-5 met vier sterren, de maximaal te behalen score. Ook bij de nieuwe 'side collision test' kregen beide Saabs de hoog- ste cijfers toegekend. Saabs eigen analyses van verkeersongevallen spelen een belangrijke rol in de ontwikkeling van steeds veiligere auto's. Uit dergelijk onderzoek is bijvoorbeeld de noodzaak geble- ken van een hoofdsteunsysteem dat het risico van een whiplash be- perkt. Dit heeft ertoe geleid dat Saab in 1997 als eerste autofabri- kant ter wereld de Saab Active Head Restraint lanceerde. Tegen- woordig zijn alle modellen van Saab standaard van deze hoofd- steun voorzien. Onderzoek van verkeersongeval len heeft ook het belang van effec- tieve bescherming bij aanrijdingen van opzij aangetoond. Biomecha- nische studies van de verwondin- gen van inzittenden hebben gere- sulteerd in een speciaal ontwikkel- de deurstijl in de Saab 9-3 en 9-5. Het centrale deel van de deurstijl is zeer stijf, zodat het niet vervormt en het interieur binnendringt. Bij een aanrijding van opzij fungeert het bovenste deel als onwrikbaar 'scharnier', terwijl de rest van de deur als een pendule naar binnen beweegt. Dit vermindert het risico van verwonding van de meest ge- voelige lichaamsdelen - de ribben, het hoofd en de borst. Alle modellen van Saab zijn bo vendien standaard uitgerust met grote zijairbags die zowel de rib- benkast als het hoofd van de inzit tenden beschermen. De zijairbags bestaan uit twee delen. Wanneer de airbag in werking treedt wordt eerst het onderste deel opgeblazen ter bescherming van de ribbenkast; het lichaamsdeel dat bij een aanrij ding van opzij als eerste wordt ge- raakt. Doordat de ribbenkast in het onderste deel van de airbag ge- drukt wordt beweegt het gas zich naar boven en vult het bovenste deel zich om het hoofd te bescher men. Het hoofd bevindt zich im- mers verder van de zijkant van de auto en zal dus fractioneel later ge- raakt worden. SpuitWerk, Bodypaint dps, kan goedkoper. AutoFix bt wijst dat mg: vaste lage prijzen. Met het overzichteljjke menusysteem waarmee u zelf de aanpak en ae prijs bepaalt Als u zelf de voorbereiding doet met behulp van het AutoFix Zelf-Fix-Pakket is het voordeel maxi maal! Al vanaf 899,00 spuiten we dan uw hele auto. Bel 010 429 5# 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waalhaven N.Z. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvendel offerte, 'Mf i'.ft bodypalnt t> budget repair o.a. PIONEER CLARION SONY JVC Driemanssteeweg 25 Rotterdam ook VOOR: AUTONAVIGATIE, ALARMSYSTEMEN, AUTOTELEFOON EN CD/DVD SYSTEMEN 600 M2 KIJK EN LUISTERPLEZIER I EXCELSIOR I ViViVRti.tRa ki i#i a am iiii^irii Dat het rekeningrijden eraan komt, is alom bekend. De overheid heeft haar zin gekregen en kan de komende jaren het plan als proef uitvoeren. De doelstellingen zijn het verkeer te verminderen in de spitsuren om zo de bereikbaarheid van de grote steden te verbete- ren. Het eerste gedeelte van deze redenering hebben we al uitvoerig besproken, het zou inderdaad beter voor de economie zijn, maar het is niet haalbaar met dit huidige plan. Want het verkeer moet ver- spreid worden over de gehele dag. Natuurlijk zijn we benieuwd of alle werkgevers de kantoortijden in deeltijd willen geven. Maar het laatste gedeelte is een beetje onzin- nig. Als de basisgedachte al niet correct is in een redenering, dan is de daaraan verbonden conclusie helemaal niet juist. Maar het inte- ressante aan de huidige ontwikkelingen zijn de nieuwe plannen van de NS. Die wil een nieuw stelsel waarbij de grote steden onderling worden verbonden door een apart net. Een soort metrostelsel heeft de overheid voor ogen. Geen dienstregeling meer van treinen die eens in het half uur gaan, maar net als de metro in de spits een regelmatige stroom van trei nen en in de daluren een minder aanbod. Volgens mij biedt dit de oplossing waar we op wachten. De overheid wil minder auto's op de weg om de mensen die echt niet anders kunnen de ruimte te ge ven. Maar mensen hebben nu geen reeel alternatief. Het openbaar vervoer wordt alsmaar duurder en de reistijden kunnen door de veel voorkomende vertragingen oplopen tot extreme tijden. En tijd is geld. Als de overheid nu eens wat gaat regelen met de NS. De overheid subsidieert het vervoer van de mensen in het nieuwe stelsel. Dan la- ten de mensen de auto wel staan, als er een goed en goedkoop alter natief voor handen is. De NS hoeft alleen maar zelf de treintoestel- len aan te passen, niet eens de rails. Ze kunnen dat financieren door bijvoorbeeld een contract af te sluiten met een van de gratis och- tendbladen. De gelukkige krijgt dan het exclusieve recht om haar product niet alleen op de stations, maar ook in de trein zelf te ver- spreiden. Dus krijgt het dan een net zo prominente plaats als het maandblad van de NS zelf. Het leuke aan dit voorstel is dat het gra tis is. De overheid hoeft nu geen tolpoortjes neer te zetten, ze hoeven dus ook niet bemand te worden, de automobilisten die echt niet an ders kunnen blijven over op de weg. Het kost de overheid alleen subsidiegelden, maar als ze dat aankaart bij de EU, dan kan ze dat zo weer terugverdienen met het vernieuwende beleid. Drs. A.N.W. Blaak Tijdens de beurs Cabrio 2000 in het Autotron te Rosmalen was Mazda aanwezig met de MX-5 Touring. Deze Special Edition is een van de best verkochte open sportwagen ter wereld en is ver- krijgbaar in twee motorvarianten: een 16 kleps 1.6 liter motor, goed voor 110 pk/81 kW en een 16 kleps 1.8 liter krachtbron (140 pk/ 103 kW). Deze laatstgenoemde versie is bij de Touring-uitvoering uitgerust met een zes versnellings- bak. Beide Special Edition-versies zijn leverbaar in de kleuren Grace Green en Briljant Black. De Mazda MX-5 Touring is zeer volledig uitgerust. Twee airbags, gordelspanners, een startonderbre- ker, centrale deurvergrendeling, stuurbekrachtiging, elektrische ra- men en dito spiegels zijn sowieso al standaard bij de 'normale' 1.6 li ter MX-5 versies. En bij de 1.8 liter uitvoering worden daar ook ABS, chromen dorpelbeschermers, twee tweeters en een windscherm stan daard bij geleverd. De Touring- versies zijn daarnaast ook nog voorzien van metallic lak, een hou- ten Nardi-stuur, houtlook-accenten op middenconsole, versnelling- spook en handremgreep, chromen deurgrepen, chromen ringen om de meters en een beige-zwart two to ne interieur. De stoelbekleding en het interieur zijn uitgevoerd in bei- ge-kleurig leer. Ook de softtop en de vloerbedekking zijn beige. De verkoopprijs van de MX-5 1.6 Touring inclusief de extra uitrus- ting bedraagt 66.950 gulden. Voor de 1.8 Touring inclusief alle ex tra's dient 72.950 gulden te wor den betaald. Een besparing van respectievelijk 4.685 gulden en 5.105 gulden ten opzichte van de prijs die normaal voor alle extra's dient te worden betaald.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 21