maasstad 'Stadshart baart zorgen; dotteren, streng dieet of toch een ruilhart?' ft Plein '40-'45 wordt in bouwvak teruggebracht in oude staat 20% voordeliger! *4 wiik ...EN NU OOK 'hethuis' krant netel 4 Tweehonderd Schiedammers bij stadsgesprek over binnenstad 'Jaar eerder dan gepland' Maasboule- vardfeestdit jaar in juli Alleenstaanden liesbeth van den herik SCHIEDAM onze adverteerders maasstad maasstad weekbladen SCHIEDAM - Han van der Horst, voorzitter van het stadsgespek, zet meteen de toon: Jedereen hier aanwe- zig heeft hart voor deze stad. En aan het hart van de stad denk je met liefde... maar ook met zorg. Want het hart is niet okee. De hartslag baart zorgen. Wat doen we met dit zieke hart? Dotteren, een streng dieet, minder ro- ken?" „Een bypass-opera- tie", roept iemand jolig en de zaal lacht. „Of is een ruil hart het laatste redmiddel?' vraagt de voorzitter reto- risch aan de overvolle raads- zaal. De toon is gezet voor een stadsgesprek over 'hart- je Schiedam' tussen politiek en bewoners, tussen ambte- naren en winkeliers. In verband met Pinksteren verzoe- ken wij u de adver tenties voor week 24 vroegtijdig aan te I eve re n I l\/lvrijdag 9 juni "I 4.00 uur veer SCHIEDAM - Pianist Jac Vinke speelt zaterdag 10 juni in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat tijdens het wekelijkse in- loopconcert. Het gehele programma is gewijd aan Bach. Aan- vang is 15.00 uur, toegang is gratis. Muzikale vrijwilliger Expositie Podium Cafe Harmonia De Weerklank Vrijwilligers Spaland Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Woensdag 7 juni 2000 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: ds. B. Haverkamp. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. W.M. van de Vegt. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: pastor W. de Bone. De Ark, Hargplein. 10.00 uur, ds W.R. van Wieren en J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: pas tor G.J. Warmerdam. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. L.A. Baardewijk. 16.30 uur: ds. G.J. Zwarts. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. W.N. Middelkoop. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. K. Veltman Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. D. Kool zo 11.00 uur. D. Kool Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: prof. dr. L. Leertouwer. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 19.30 uur jeugddienst. f Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. ma 10.00 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma.t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010 - 4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Q XQ52 Door Frank Willemse Stadsgesprekken zijn 'in' en zo probeert de gemeente te weten te komen wat burgers willen. Nu is het dus tijd om het centrum met z'n nieuwe bestrating en plannen als TramPlus en Hematerrein te bespreken. Iedere Schiedammer, ervaringsdeskundige bij uitstek, is welkom. Zo'n kleine tweehon- derd Schiedammers besloten het gesprek bij te wonen. Onder hen veel bekende Schiedammers die bij elke opening, receptie of ver- gadering vooraan staan. Had je in de jaren zestig 'de tweehonderd van Mertens' die in Nederland de dienst uitmaakten, nu de 'twee honderd van Schiedam', metbur- gers als Chris Coppens, Siem Rosman, Anke Bodewes en John Zwart. Nieuw en gelijk voor de leeuwen gegooid, tweetop-ambtenaren die over het centrum van Schiedam gaan: Maurice de Schwartz (Eco- nomische Zaken) en Berend Wei- lers (Ruimtelijke Ordening). Schoolmeester Van der Horst, Bijna tweehonderd Schiedammers konden in de Aleidazaal worden geteld om mee te praten over het hart van de Stad. FotoRogervan derKraan met loopmicrofoon, steekt van wal en vraagt aan sectordirecteur Weilers 'wat hij van het centrum vindt?' „Ik word er niet vrolijk van", zegt de Amsterdammer. „Als ik uit de trein stap met dat rommelige plein, dan door die Overschiesestraat, zo naar dat treurig lege Stadserf, En die kios- ken op de Koemarkt... Er zijn geen toegangspoorten naar het centrum, Schiedam ligt met de kont naar het pu- bliek." Hij houdt een krantenarti- kel (Parool) omhoog met de tekst: 'Schiedam; een verborgen parel in de Randstad'. Bovenmeester Van der Horst stelt de ambtenaren rechtstreekse, pit- tige vragen als: 'Wanneer is het centrum nu eindelijk eens klaar?', 'Waarom de Appelmarkt twee keer bestraat? en 'Wat is dan jouw prioriteitenlijst?' Maar zo gemakkelijk laten zij zich niet vangen. Te lastige vragen worden omzeilt met 'het is een probleem wat tijd vergt' of 'dat is een punt van aandacht'. Maurice de Schwartz vertelt het publiek dat het winkel- en voorzieningenni- veau van Schiedam qua omvang goed is. Maar niet wat kwaliteit betreft. Het centrum leeft niet ge- noeg, zowel voor als na sluitings- tijd. Een oplossing moet komen van adviesbureau Seinpost dat de Witte de Withstraat in Rotterdam heeft opgeknapt. Hoe? Door de gemeente op hun voorspraak zelf winkelpanden op te laten kopen en die weer aan de 'juiste' winke liers te verkopen. Dus geen tien Shoarmazaken op rij maar een gevarieerd aanbod van winkels en ho- reca. De ge meente als ac- tieve bemidde- laar die regels stelt aan de winkelstraat. Seinpost stelt voor om het winkelcentrum van Schie dam in vier delen te splitsen. De winkelstraat moet het Broersveld worden als een soort 'halter of as' tussen de winkelcentra Nieuwe Passage en het Land van Belofte. De westkant van de Broersvest en de Hoogstraat tot aan Museum wordt een 'gemengd gebied' met detailhandel en zakelijke dienst- verlening. De rest van de Hoog straat tot aan Grote Markt een themagebied met het woord Life style erop geplakt. In aanvulling op Jan des Bouvrie met woning- inrichtingzaken, galerieen, antiek en curiosa. En tenslotte Grote Markt en Lange Kerkstraat als overgangsgebied met hoogwaar- dige horeca als eetcafe's en res taurants. Een ambitieus plan dat volgende maand gepresenteerd gaat worden. Hierna komen de burgers aan het woord. En worden de twee amb tenaren geholpen door wethouder Hafkamp en burgervader Scheeres. Jammer dat de inspre- kers te vaak aandacht vroegen voor problemen die louter hen- zelf betroffen. Zoniet door be- stuurslid van centrumbewoners John van Gestel die in twee minu- ten maar liefst acht aandachtpun- ten wist op te noemen. Wei werden staande de vergade- ring wat problemen opgelost zo- als de toezegging dat het opknap- pen van de rui'ne binnen twee maanden van start gaat en de wens van de marktkooplieden om mee te doen met het Centrumma- nagement. Op de vraag van John van Buuren, winkelier Hoog straat, of de gemeente Schiedam winkeliers die niet op de Hoog straat horen gaat uitzetten, vroeg voorzitter Han van der Horst waarom hij als bestuurslid van de winkeliers niet 'ontzettend boos' is dat zijn collega's weg moeten. „Nee", antwoordde de winkelier, „Want we staan aan de voor- avond van grote veranderingen." En zo wilde de voorzitter het ho ren. Precies om half elf stopte hij de vergadering maar riep op om aan de bar van de kantine verder te praten. Want daar worden. vol- gens voorzitter Han van der Horst, pas echte zaken gedaan. Een grote ergernis op het moment: Plein '40-'45 oversteken. Daar moet na de bouwvak een einde aan zijn gekomen. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het blijft nog even aanmodderen op de 's-Gra- velandseweg en op de kruising van Plein '40-'45, maar als alles goed is komt daar na de bouw vak een einde aan. Van 24 juli tot en met 14 augustus gaat Plein '40-'45, een van de belangrijkste verkeerspleinen in Schiedam, op de schop. Dat betekent dat het plein een aantal weken afgeslo- ten zal zijn voor alle verkeer. Na de restaurantie heeft het auto- verkeer voor alle rijrichtingen weer twee rijstroken. Op de Bur- gemeester van Haarenlaan komt een extra strook om linksaf rich- ting A20 te gaan. In 2002 rijdt de Beneluxlijn, een onderdeel van de Calandlijn, on- dergronds door Schiedam. Aan de metro zelf en het trace wordt de komende zomer nauwelijks ge- werkt. De metrotunnel ligt mo- menteel al bijna helemaal onder de grond. Tijdens de bouwvakperiode gaat wel Plein 1940-1945 op de schop omdat er juist in deze perio- de aanzienlijk minder verkeer over rijdt. Via omleidingsborden blijft het centrum gewoon bereikbaar. Ook de bussen rijden een vervan- gende route tijdens de werkzaam- heden aan het plein. Voetgangers en (brom)fietsers worden over het plein geleid. Voetgangers moeten hierbij welis- waar gebruik maken van loopplan- ken. De gebruikelijke voet- en fietspaden en de oversteekplaatsen worden tijdens de reconstructie ook weer aangelegd en Tramlijn 1 blijft gehandhaafd op de huidige locatie. Bij het opnieuw inrichten van het plein is op voorhand al re- kening gehouden met de aanleg van TramPlus. (Vracht)verkeer dat vanuit het Kleinpolderplein (A20) richting Schiedam Centrum komt, wordt omgeleid via de afslag Schiedam Noord en vervolgens via de Nieu we Damlaan en de Nieuwe Haven naar de Gerrit Verboonstraat. Ook verkeer vanaf de Horvathweg en de 's-Gravelandsepolder wordt omgeleid via de afslag Schiedam Noord, Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven en Gerrit Verboonstraat. Verkeer vanuit Schiedam Noord rijdt over de Nieuwe Damlaan en Nieuwe Haven naar het centrum. Vanuit Schiedam Oost rijdt het verkeer over de Professor Kamer- lingh Onneslaan, Boerhaavelaan de Rotterdamsedijk op. Verkeer vanuit Schiedam richting de Ring (A20) rijdt de Rotterdamsedijk af, de Schiedamseweg en Tjalklaan op en zo naar het Giessenplein. Al deze omleidingen staan tijdig aan- gegeven op omleidingsborden. De Burgemeester van Haarenlaan, tussen het Plein en de Parkweg, gaat bijna drie weken eerder al dicht. Deze afsluiting gaat name- lijk al in op 3 juli en eindigt op 14 augustus. Tijdens deze periode worden er een aantal voorberei- dende werkzaamheden uitgevoerd voordat aan het grote werk aan Plein '40-'45 wordt begonnen. Na 14 augustus is het plein weer voor iedereen begaanbaar en dat is een jaar eerder dan in de planning was opgenomen. SCHIEDAM - De twaalfde editie van 't Schiedamse Maasboulevardfeest barst 7, 8 en 9 juli los. De vrijdagavond zal in het teken staan van het uitgaansleven in Schiedam. Drie tenten worden ingericht als bekende Schiedamse ca fe's uit het verleden, waarin ook diverse activiteiten wor den georganiseerd. Naast op- tredens van diverse bekende bands en artiesten, zal ook het darttoernooi hier plaatsvin- den. Er zijn nog plaatsen vrij, dus beginnende en gevorder- de darters worden uitgeno- digd om mee te doen. Inschrij- ven kan via nummer 473 44 56. De zaterdag en de zondag biedt onder andere de feest- markt, drieduizend vierkante kilometer kinderactiviteiten, een tokkelbaan, kindertheater Kakki Prakki en de grootste mobiele lasergamehal van Eu- ropa. Op zaterdagmiddag wordt voor de tweede keer het grote jeugdvoetbaltoernooi georganiseerd. Aanmelden voor het jeugdtoemooi kan via nummer 473 62 17. De za- terdagavond is traditiege- trouw gereserveerd voor het popfestival. Twintig bands zullen optreden op drie podia. Op het hoofdpodium zal in ie- der geval de landelijke beken de groep 'De Band Zonder Banaan" optreden. Het grote voetbaltoernooi vindt plaats. op zondag. Het Hollandse Hits Festival is weer de grote afsluiter. Maar liefst vijf be kende Nederlandstalige arties ten zullen optreden, waaron- der 'De Havenzangers', 'Spi- ros' en 'Ria Valk'. Wilt u graag een andere wending geven^San uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partner- zoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186-604394. relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland SCHIEDAM - De Steeg, een win- kelAverkplaats aan het Broersveld voor mensen met een lichamelijke handicap, is op zoek naar een mu zikale vrijwilliger voor de vrijdag- morgen. Gemiddeld zijn er elke dag tien clienten aanwezig om on der andere producten te maken die in de winkel worden verkocht. Zij doen dit onder begeleiding. Geble- ken is dat er ook behoefte bestaat om naar muziek te luisteren en te zingen. Gezocht wordt iemand die een groepje op piano of gitaar kan begeleiden en die eventueel ook leiding kan geven aan andere mu zikale activiteiten. Voor informa tie: 246 05 22 (Ina den Bak). SCHIEDAM - De Schiedamse sur realist Willem den Broeder expo- seert van 5 juni tot 1 September op de TU Delft. Den Broeder (1951) begon in 1995 met het maken van surrealistische kunstwerken. Hij plaatst herkenbare vormen in een verrassend perspectief. Hij werkt niet vanuit een vast concept, de ideeen ontstaan meestal tijdens het schilderen. Wel zijn er in zijn werk steeds terugkerende thema's aan te wijzen, zoals het oog. De expositie vindt plaats in het TU Hoofdge- bouw aan het Zuidplantsoen 2a in Delft. SCHIEDAM - Het Podium Cafe aan de Lange Haven gaat over op een zomerprogrammering. Het ca fe blijft gewoon open op zaterdag, maar er zal geen live optreden meer worden gepland tot Septem ber. De sessies op dinsdag en zon dag blijven wel gewoon doorgaan, evenals de live spektakels op de donderdag. SCHIEDAM - Peter Toonen ver- zorgt donderdag 8 juni een lezing bij Spirituele Vereniging Harmo nia in Wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein. Toonen geeft al ruim dertien jaar trainingen en workshops op het gebied van intui'- tieve ontwikkeling en vier jaar le- zingen en workshops over de wer- king van de Mayakalenders. Aan- vang is 20.00 uur, entree: fl. 8,50 per persoon. SCHIEDAM - In ontmoetingshuis De Weerklank wordt donderdag 15 juni een maaltijdsoep geser- veerd. Vanaf 17.00 uur zijn smul- papen welkom voor een drankje en een hapje. Rond 17.30 uur wordt er aan tafel geschoven. De kosten zijn fl. 5,50 per persoon. Telefo- nisch aanmelden bij de Weerklank, tel. 471 80 09 of opgeven via de in- tekenlijst in het ontmoetingshuis aan het Cornelia van Zantenplein 51. SCHIEDAM - Voor de Kindertui- nen in Kethel en de Vijfsluizen worden enthousiaste vrijwilligers gezocht. Op deze complexen kun- nen kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 9 jaar na schooltijd ruim een uur per week tuinieren. De vrijwilliger begeleidt de kinderen een middag per week en ontvangt hiervoor een onkostenvergoeding. Voor meer info: D. van Leeuwen, tel. 246 55 21. SCHIEDAM - In zorgcentrum Spaland wordt zaterdag 10 juni een the-dansant georganiseerd. Dins dag 13 juni wordt er bingo ge- draaid en zaterdag 17 juni is er een verrassingsmiddag. Het zorgcen trum is te vinden aan de W. An driessenlaan in Groenoord. Sigarenmagazijnvande Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 HET HUIS IN ACTIE Airwearbrillenglazen: ultralicht dus ultra comfortabel. zien zonder zorgen HET HUIS RINCK SCHIEDAM - S GRAVELANDSEWEG 612 - TEL. (010) 427 02 69 HET HUIS ARGUS SCHIEDAM - ORANJESTRAAT19, (010) 473 87 00, MAASSLUIS - KON1NGSHOEK, (010) 591 90 39, VLAARDINGEN - KORTE HOOGSTRAAT 23, (010)434 84 50. Het Nederlands elftal, voetbal, oranje, E.K.W.K.; het kan me alle- maal niet boeien. Ik ben weliswaar vrouw en niet zo enorm sportief dus ik hoef meer niet echt voor te schamen. Maar op dit moment zal ik een van de weinigen zijn bij wie het oranje-hart niet sneller is gaan kloppen. Geen slingers aan mijn voordeur, geen voetbalsche- ma naast de televisie. Tijdens de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal zorg ik dat ik weg ben, zodat ik al die 'oeh's' en 'aaahs' van mijn voetbalminnende buren niet de hele avond aan hoefte horen. Het rare is dat ik al die beschouwende programma's over het Ne derlands elftal en het E.K. nu juist wel kan waarderen. Sterker nog; ik begin er zo langzamerhand verslaafd aan te raken. Studio Spaan; ik ga er echt voor zitten. Prachtig hoe die Erik van Muiswin- keljan Mulder nadoet: „Davids met z'n ingegroeide teennageL.be- lachelijk...wat een afgang...ntaak dan een gebaar. Breek een been, scheur een paar banden....maar een in-ge-groei-de teennageL.wat is dat nou... En ook leuk hoe al die programmaatjes elkaar dan weer dwarszitten op de TV. Jeroen Pauw tegen Frits Barend in 'Een Kwestie van Kiezen: Vind je die naam Huis van Oranje ook zo ge- jat?". Barend gretig: „Ja!". Wat ik dan ook zo betreur is dat er bij ons thuis geen Canal+ aange- sloten is. Nooit gemist, maar nu las ik zaterdag in het Volkskrant Magazine, dat overigens ook helemaal gewijd was aan het Neder- landse voetbal, dat Willem van Hanegem een ochtendprogramma gaat doen over het E.K. bij Canal+. Wat zou ik dat graag zien zeg! Want hoe weinig ik ook om voetbalgeef Van Hanegem vind ik fan- tastisch. Die gortdroge opmerkingen...heerlijk. Goedbeschouwd ben ik dus misschien toch wel een oranje-fan, alleen dan zonder wedstrijden. Karin van der Knaap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3