maasstad 'Werkgevers pro elektronische snelweg, Netelenbos voor asfalt' IPSE zoekt vrijwilligers Pleinfeest bij De Klinker Wij spelen in het blauw krant netel SCHIEDAM Verras vader met een park op dijklichaam A4 Een mengeling van feest en actie Tien gedumpte dieren in zeven dagen tijd Reiinie DOV 1 MM Woensdag 14 juni 2000 B B kerk maasstad weekbladen M Het zandlichaam dat al jaren wacht op aanleg van de A4. Tegenstanders van de weg hopen dat het zandlichaam zandlichaam blihjft. Foto Roger van der Kraan Alle 'gedumpte' dieren van de afgelopen week waar het dierenasiel een goed huis voor zoekt. Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost aisnog ophalen. SCHIEDAM - Sopraan Ada Waalboer verzorgt zaterdag 17 juni het wekelijkse inloopconcert in de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat. Zij wordt aan de vleugel begeleid door Alex Ruys. Het concert begint om 15.00 uur en de toe- gang is vrij Etsen Harmonia Stijldansen 45+ Countrymiddag Stroppie voor pa 55-plus HHI JSnHk y Veiligheid voor iedereen. Aanspreekbaar, informatief hulpvaardig, maar ook streng en rechtvaardig! Fluiten, vlaggen, gele en rode kaarten! De P^L IT I E viert het EK-feest gepast mee AJt L2 Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: ds. G. C. Kunz. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. W. W. Verhoef. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds. M. E. Suurmond- Vonkeman. De Ark, Hargplein. 10.00 uur, ds J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds W. van Haften. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. H. Smit. 16.30 uur: ds. H. Smit. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: leesdienst. 14.30 uur: ds. J. W. Schoonder- woerd. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. C. J. v. d. Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur; euch.viering met zang. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur, euch.viering; voor- gangers D. Kool en L. Remmers- waal. zo 11.00 uur, euch.viering; voor- gangers D. Kool en L. Remmers- waal. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visjtatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: pater Chr. Odijk. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 19.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. v. d. Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Frank Willemse WATERWEG - Minister Nete lenbos met haar Bereikbaar- heidsoffensief Randstad (BOR) verklaart de oorlog aan het rustgebied Midden-Delfland. 'Het wordt langzamerhand me- nens!', roept de folder van de aktiegroepen tegen de A4. Een nooit bestraat stukje rijksweg tussen Schiedam tot aan Delft. En als de minister een offensief opent dan beginnen de tegen- standers een tegenaanval. Zon- dag is er feest op het Dijkli chaam vlakbij het Kethelplein waar gevierd wordt dat de weg er al weer 25 jaar lang niet ligt. Hoogtepunt van het feest: de winnaar van de Ontwerp-een- Park-wedstrijd waarna onmid- dellijk wordt begonnen met de aanleg van een parkje op de rijksweg. ParkPlantDag op va- derdag. Het moet een feestelijke manifes- tatie worden, deze ParkPlanDag, op de grens tussen Schiedam en Vlaardingen. De hele middag een programma met standjes, muziek en hapjes en drankjes. Optredens van kinderclown El Kapstok, de Schiedamse Napolitaanse zanger Albert de Bruin, een steltloop workshop, en muziek en spring- kussens en spelletjes voor de kin- deren. Kortom een mengeling van feest en actie. Met als hoogtepunt: de aanleg op de zandvlakte van een echt 'Netelenbos'. „Het is een wedstrijd 'wie maakt het mooiste ontwerp voor een park' en het is een demonstratie tegelijk tegen de plannen van de minister en het bedrijfsleven", zegt woordvoerder Gijs van Rij uit Schiedam. „Telkens weer ko- men er plannen, rampzalige plan nen om daar autosnelwegen aan teleggen." Gijs van Rij is al jarenlang lid van de verschillende aktiegroepen die met succes de weg tegen houden. En nu dus een jubileum: al 25 jaar ligt het zandlichaam er verlaten by. Het is inmiddels een hecht front van actiegroepen en belangenver- enigingen zoals die van Groen- Links van de omliggende ge- meenten, Mi- lieudefensie afdeling Delft en Schiedam, de stichting Stop Rijksweg 19/A4 en de werkgroep Bufferzone van de Midden Delf- land Vereniging. Kan je nog meedoen en wat moet je doen om de hoofdprijs van de ParkPlantDag te winnen? Teken, knip plak en kleur het volgens jouw ideale stadspark in. Het park op de plaats van het zandlichaam wordt dan zo een 'groene lint' in het drukke Rijnmondgebied. Tot op de feestelijke dag zelf, 18 juni, kunnen tot 13.30 uur de ontwer- pen ingeleverd worden. Een jury, onder leiding van wethouder An- neke Meijer van Schiedam, zal de prijswinnaar bekendmaken en de smaakvolle prijs overhandigen. En gelijk ema wordt een begin gemaakt met de uitvoering van het ontwerp. Iedereen kan een boompje, struik of plantje plan- ten. .Minister Netelenbos komt juist nu met haar plannen'vertelt zegt Gijs van Rij „N6t nu de werkge- versorgani- saties juist pleiten voor meer ge- bruik van de electronische snelweg." Dus waar de minister voor asfalt kiest, wil het bedrijfsleven liever het milieuvriendelijke e-mail. Met woorden als 'doorstroomroutes' geeft de minister een vals beeld en probeert zij mensen rijp te ma- ken voor nog meer asfalt. Terwijl de files toch blijven bestaan en juist het openbaar vervoer beter moet worden. Aanleg van zo'n weg dwars tussen de staden en het polderlandschap geeft stank, geluidslawaai en is het einde van het natuurgebied Midden Delf- land. Nee, na 25 jaar gezeur zou de regering wijs moeten worden en zegt het spreekwoord niet; van uitstelkomtafstel? De manifestatie ParkPlantDag wordt op zondag 18 juni gehou- den bij het begin van het Dijkli chaam A4 nabij de Laan van Bo- I'es en de Zwanensingel en duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Dierenasiel schrikt van vroege 'zomertaferelen' Door Karin van der Knaap SCHIEDAM - In een kamer ach- ter de balie liggen zes katten. Wie niet beter zou weten, zou er niets bijzonders aan zien. Mooie, dikke vachten, heldere ogen en ook nog eens mooi van kleur. Maar deze lapjespoezen en rode katers lig gen hier in het Schiedamse asiel niet voor niets in een kamertje apart een beetje bij te komen. Amper 24 uur geleden zijn ze met z'n zessen in twee kratjes gepropt en neergezet voor de deur van het asiel. Ze waren de afgelopen week de zoveelste dieren die door hun baasjes op een dergelijke manier aan de kant zijn gezet. In zeven dagen tijd was het asiel tien ge dumpte dieren rijker. En dat was behoorlijk schrikken. Eerder al was een man met twee schapendoezen aan komen zetten. Hij had ze gevonden op een open terrein en twee dagen lang eten ge- geven. Toen bleek dat het baasje van de twee niet meer terug zou ko men, heeft hij ze maar naar het asiel gebracht, omdat hij ook niet wist wat hij er mee aan moest. Op station Schiedam Centrum was bovendien een kratje met twee cyperse katers gevonden. De beestjes waren door de Dierenambulance Rotterdam naar de Hargahoeve gebracht. „En dan zit je ineens met een bomvol asiel'zucht Esther van der Knaap, beheerster van het asiel. „Maar het ergste vinden we nog de manier waarop van deze dieren afstand is gedaan. Er zijn natuurlijk omstan- digheden te bedenken dat mensen van hun huisdieren af willen of moeten, maar breng ze dan tenmin- 4- S im Foto Roger van der Kraan ste gewoon bij ons. Dit is te erg voor woorden en bovendien: we weten helemaal niets van die dieren als ze zijn gedumpt. Ze hebben geen eti- ket, dus duurt het relatief lang voor wij weten of zo'n kat bijvoorbeeld sloopt, bij kinderen kan of juist heel kroelerig is. Dat soort dingen willen mensen die komen kijken juist wel weten." De zomer is voor het asiel elk jaar een behoorlijk drukke periode. Het klinkt de meesten ongeloofwaardig in de oren maar er zijn dus nog steeds mensen die hun huisdier de deur uit doen als de vakantie aan- breekt. Bovendien hebben ze de fl. 55,-diezevoorhetafstanddoenvan een kat moeten betalen en fl. 95,- voor een hond er niet voor over. Wat erdangebeurtisbekend. „Blijkbaar is het geld voor sommigen toch een struikelblok", vertelt Van der Knaap. „Terwijl we in principe zelfs bereid zijn om een betalingsre- geling te treffen als het geld er echt niet is. Toch blijft het echt noodza- kelijk om geld te vragen omdat wij ontzettendveelkostenbij dedieren- arts hebben en natuurlijk voor voer en onderdak moeten zorgen." Het asiel zit ondertussen met een dubbel probleem: het aanbod van katten en honden is in korte tijd enorm toegenomen en de vraag neemt ook af. Want vlak de zomer- vakantie komen er maar weinig mensen voor een nieuw huisdier langs. Op dit moment zitteneronge- veer 24 katten in het asiel plus de zes vondelingen van afgelopen week. Acht hiervan zitten in quarantaine, apartdus, omdat het hier voorname- lijk om opgepakte zwervende kat ten gaat die door het asiel veertien dagen 'terbeschikking van de eige- naar' moeten worden gehouden. „In die tijd kan de eigenaar zijn ver- loren kat hier op komen halen, maar in de meeste gevallen zie of hoor je nooit meer wat", legt Van der Knaap uit. ,,We hebben hier bij voorbeeld ook een schattig rood katje in quarantaine, omdat ze ge vonden was op het Gamma-terrein. Dat is zo'n mak en lief beestje; die moet gewoon ergens een huis heb ben gehad. Waarschijnlijk is ze hier uit de auto gezet of zo. Maar deze vindt wel weer een nieuw baasje, daar ben ik niet bang voor. Die ver- koopt zichzelf wel. Opmerkelijk is dat er maar weinig kittens in het asiel te vinden zijn. Het resultaat van een actie van de Dierenbescherming, die wilde kat ten in Schiedam laat steriliseren en castreren. Het aantal kittens is hier- door enorm teruggedrongen, merkt de beheerster op. „Tienjaargeleden zou je hier in deze periode zijn ge- struikeld over de dozen met kittens, maar nu valt het enorm mee." De Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan. Wie een kat mee wil ne- men moet hiervoor fl. 80,- betalen, voor een hond fl. 175,-. SCHIEDAM - De Stichting IPSE is op zoek naar mensen die willen meehelpen mensen met een handi cap de mogelijkheid te bieden paard te rijden. Van de enthousias- te en gemotiveerde vrijwilligers wordt verwacht dat zij of werkda- gen mee lopen tijdens de paardrij- lessen of in het weekend mee hel- pen bij andere werkzaamheden op de manege in Schiedam. IPSE is een organisatie die staat voor mensen met een verstandelij- ke of meervoudige handicap. De stichting zorgt dat ook deze men- sen gezellig kunnen wonen, naar school gaan, werken en sporten. Bij IPSE werken beroepskrachten die het bovenstaande begeleiden maar daarbij zijn vrijwilligers on- ontbeerlijk. Voor informatie of het maken van een afspraak kan contact worden opgenomen met Jeanette van Wijngaarden, 06-26796896 of 06- 53763156. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 SCHIEDAM - Rond de schoolge- bouwen van de openbare basis- school De Klinker aan de War- moezenierstraat 38 (bij het winkel- centrum Geuzenplein) in Schie- dam-Noord wordt vandaag het jaarlijkse pleinfeest gehouden worden. De leerlingen van de school, maar ook alle andere kin deren uit de wijk konden meedoen aan diverse spelactiviteiten zoals een zeephelling, een groot lucht- kussen en een bikkerspiraal. Voor de kleinste kinderen zullen ook wat eenvoudigere spelletjes te vinden zijn. Spelstrippenkaarten zijn voor fl. 5,~ per stuk o.a. te koop bij de kraam van de Ouder- raad van de school. Op het plein van de middenbouw zal tijdens het Pleinfeest playback optredens plaatsvinden van diverse groepen kinderen. In de ochtenduren vindt ten noorden van het schoolcom- plex en in de verschillende klaslo- kalen recordpogingen plaats. Kin deren die voor zelfbedachte re cordpogingen slagen, treden toe tot de Klinker Kampioenen Club (KKC). Voor de recordpogingen hebben de leerlingen sponsoren gezocht. De opbrengst hiervan en van de spelactiviteiten zijn voor de twee Foster Parents Klinker kinde ren van de school. Het Pleinfeest begint om 13.30 uur en duurt tot 16.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In de verzorgings- huizen De Harg en Spaland is weer een nieuwe expositie te bewonde- ren. De expositie bestaat uit etsen van Marcus van Loopik uit de nieuwe lezenaarbijbel. De etsen zijn tot 7 juli 2000 dagelijks tussen 9.00 en 17.00 uur te zien aan de Willem Andriessenlaan 2. In het kader van het jaar van de bijbel presenteert de Katholieke Bij- belstichting de eerste uitgave van de Lezenaar Bijbel met de Willi- brordvertaling 1995. Marcus van Loopik heeft deze bijbel geillus- treerd met 28 full colour etsen. De etsen vormen een reizende ten- toonstelling die door heel Neder- land te bewonderen is. SCHIEDAM - Spirituele vereni ging Harmonia ontvangt donder- dagavond 15 juni mevrouw Y. Radder. Deze deskundige gaat aan de hand van boomtekeningen zielsbeschrijvingen maken van de aanwezigen. De bijeenkomst in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165 in Schiedam begint om 20.00 uur. Het entree bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zaterdag 17 juni vanaf 20.30 uur een dansavond voor 45-plussers. De zaal gaat om 20.00 uur open. En voor fl. 1,25 per persoon mag men naar binnen. De avond eindigt omstreeks 23.00 uur. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met De Erker, (010) 426 77 67. SCHIEDAM - Liefhebbers van linedancing mogen zondag 18 juni de laatste countrymiddag het sei- zoen in wijkcentrum De Erker niet missen. Het linedancen begint om 13.00 uur. De toegang bedraagt fl 2,50 per persoon inclusief de lote- rij. De middag eindigt om 16.00 uur. SCHIEDAM - De Nieuwe Passage besteedt zaterdag 17 juni volop aandacht aan de naderende Vader- dag. Op initiatief van de winkeliers komt de Kleine Kunst Kar weer langs en kan er aan een aantrekke- lijke workshop worden deelgeno- men. Onder het motto 'een strop- pie voor pa' kunnen alle kinderen in de Nieuwe Passage aan de slag voor Vaderdag. Een Papieren stropdas wordt ingekleurd, gevou- wen en daarna ingepakt. De fraaie stropdassencreatie kan ieder kind vervolgens als vaderdag-cadeautje gebruiken. De workshop duurt za terdag 12.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk organiseert de komende week de volgende activiteiten voor 55-plussers. Donderdag 15 juni wordt er in dienstencentrum Oost van 19.00 tot 22.00 uur geklaver- jast. Op woensdag 21 juni is er een bingo in dienstencentrum de 4 Mo- lens. De spelmiddag duurt van 13.00 tot 16.00 uur en kost zeven gulden. Op dezelfde dag zingt in dienstencentrum de Woudhoek het koor O.A.S.E. Het gratis concert is van 14.00 tot 16.00 uur. Tot slot is er vrijdag 30 juni weer de maaltijd van de maand in dienstencentrum Oost. Het etentje kost fl. 8,25 en duurt van 12.00 tot 13.00 uur. Wel even opgeven voor 27 juni. VLAARDINGEN - De Vlaarding- se Brandweerlieden-vereniging 'DoorOefening Vaardig' herdenkt aankomend najaar dat de club 70 jaar geleden werd opgericht. Dit wordt gevierd op zaterdag 7 okto- ber met een reiinie. Voor de bijeen komst in de brandweerkazerne aan de Hoflaan heeft de vereniging in middels zo veel mogelijk oudge- dienden uitgenodigd. Door onder meer verhuizingen zijn echter niet meer alle adressen bekend. Via de ze weg wordt een beroep gedaan op deze personen zichzelf te mel- den. Dit kan tot 31 juli bij de DOV-jubileumcommissie, postbus 2059, 3130 BB Vlaardingen. De te gebruiken telefoonnummers daar- voor zijn 434 24 54 en 434 88 20. Onze goal: Onze strategic: www.politie-rotterdam-ek2ooo.nl Onze tactiek: Rotterdam-Rijnmond Edgars ingegroeide teennagel is hit nieuws van de afgelopen week. Langzaam maar zeker wordt de spanning opgevoerd. Wie moet linksbackworden?Zenden, Cocu, VanBronckhorstofNu- man? Je kan geen krant openstaan, geen radio horen of lekker zappen of het Oranje komt je tegemoet. Alles oranje: de broodverpakking, tompoezen, elk vlaggetje, el- ke advertentie. De aanbieding van de supermarkt, de folders in je brievenbus en de aankleding van de benzinepomp. De kroeg op de hoek is ingepakt, en de straat hangt vol leeuwen en Rot terdam heeft een billboard van 130 meter met Edgar Davids. Gesprekken gaan over niets atiders. Eindelijk een echt Natio- naal Debat of 'n Brede Maatschappelijke Discussie. Niet over kernenergie, asielzoekers of rekeningrijden maar over: De teenagel! Of wie wordt linksback? 4-4-2 of 4-3-3? Davids of Seedorf 6f Davids in Seedorf? Met de punt naar voren of extra slot op de verdediging? Heftige meningsverschillen houden stad-en-land in de ban; Is Frenk Rijkaard een watje of een voetbaldier? Waarom Van Gaal geen Oranjecoach mag worden. Een sterkte-zwakte analy se van 'onze' nationale identiteit: Drie spitsen. Iedereen heeft een mening en de deskundigen rollen over mekaar. Heftige emoties worden aangesproken: 'NU of nooit: De laatste kans voor de generatie van De Boer (2x), Winter, Van Vossen, Overmans, Bergkamp, Numan.Stereotypen of visies, vooroor- delen of afgewogen opinies? Duitsers gaan altijd door. Italia- nen te veel show en drama. Noren zijn saai en stug. Fransen te frivool en Turken niet Europees. Achja, daar doe ik mooi niet aan mee. Allemaal flauwekul, t' is maar een potje voetjesbal. Ik zou er nooit over schrijven. Wat! wat?Penanty en De Boer zet 'm. 1-0 voor ONS. Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3