rotterdam Vikingen en leeuwen nemen bezitvan hetStadhuisplein 14 8: 12; smmimmt If ULTRACOMPACTE CAMERA KLEURENFILM 95 ZOMERPRINT 5 95 95 Woef De eerste, de teste met denieuwste films! Rood-oranje vuurzee dankzij Denemarken - Nederland Canon SUP6RIAI® I CORRECT FOTO BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.600 ROTTERDAM - Ooit ge- dacht dat het Noorse volk een ontzettend proper slag men- sen is. Of dat Denen een vrij ranzige aard hebben. Het zijn zaken die Celine Leutard te weten is gekomen tijdens haar werk op de EURO 2000 supporterscamping op het terrein van Xerxes. De Rot- terdamse zorgt er op de cam ping voor dat de sanitaire voorzieningen er fris bij staan. Op deze manier is zij, met vele anderen, verant- woordelijk voor een aange- naam verblijf van gasten uit binnen-en buitenland. Een-tweetje f H'j pASseeRr cawds ev eev eueeise noon 6akj f~ SCHIFT ceers \JL(J£> veRDeR! -=tCr=> Op de 19 verdieping aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegelreflex-, zoom en APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. PENTAX PENTAX ESPI0 738 G AUTO FOCUS COMPACT CAMERA MET GRATIS TAS Volledig automatische camera met een zoombereik van 38 tot 70mm, ingebouwde flitser, automatisch filmtransport, zelfontspanner voor als u zelf op de foto wilt en de kortste afstand om scherpe foto's te maken -w is 60cm. Filmgevoeligheid van deze camera gaat tot 1600 ISO. Inclusief batterij en draagriem. CORRECTPRIJS 29 CANON IXUS2 APS COMPACTCAMERA Ultra compacte camera met ingebouwde flitser in een roestvrij stalen body. Voorzien van registratie mogelijkheid van datum, tijd en een titel. 2x zoom (23-46 mm). Dankzij het APS systeem kunt u kiezen uit 3 beeldformaten: classic, breedbeeld en panorama. In zilver kleur uitgevoerd. CORRECTPRIJS JS99T- SUPT- nmmm lUEEElA FUJI ISO-200/24 OPNAMEN Fantastische kleuren-negatief-film voor briljante foto's CORRECTPRIJS 3-PACK FILMS 24 OPNAMEN (10x15 CM) Ontwikkelen en afdrukken. CORRECTPRIJS FILMS 36 OPNAMEN (10x15 CM) Ontwikkelen en afdrukken. CORRECTPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. MINOLTA MINOLTA VECTIS10 APS COMPACTCAMERA Compact camera met extra grote zoeker zodat u alles snel in beeld krijgt. Volledig automatisch en dankzij het APS systeem kunt u kiezen uit drie beeldformaten. Voorzien van ingebouwde flitser. ALLEEN ZATERDAG 24 JUNI VAN 17.00-18.00 UUR Zetfouten en prijswijzigingen ondervoorbehoud WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. 4jt>i TX92 'Denen kunnen echt niet mikken' door Richard Schoonenberg „Het is een hoop werk hoor, en af en toe behoorlijk vies. Die Denen die er nu zijn bijvoorbeeld, kunnen echt niet mikken. Ze zijn er net en het is nu al een zooitje", geeft Leutard rond tien uur vrijdagmor- gen aan. Later op de avond zou blijken dat het mikken van de De nen niet alleen op het toilet nog wat oefening behoeft. En over de Noren:,, Dat waren echt nette gas- ten. Ik hoefde niet bijzonder veel aan die WC's te doen alleen toen ze onverwacht van die Spanjaar- den hadden gewonnen. Toen lag er 's morgens aardig wat braaksel in de toiletten, maar dat was wel te begrijpen." Hoewel het nog ruim voor het mid- Celine Leutard terwijl ze op het punt staat een paar 'missers' van een aantal Deense campinggasten op te ruimen. FotoDickSluijter daguur is, laat de zon zich al duide- lijk gelden. In een aantal tenten wordt nog geslapen, maar voor de meesten is de dag al ruimschoots aangebroken, of duurt de vorige dag nog gewoon voort. Zo ook voor het viertal Karsten, Lisben, Per en Mikael dat dertig uur eerder uit Arhus in het oosten van Jutland is vertrokken. De jonge mannen vertellen dat ze om 5.30 uur op de camping zijn aangekomen en dat ze eigenlijk op de bonnefooi naar Rotterdam zijn gereden. We had den kaarten voor de wedstrijd Ne- derland - Denemarken gekocht, maar we hadden nog geen slaap- plaats geregeld. Toen las Per in de krant dat er in Rotterdam een cam ping speciaal voor supporters was ingericht. We zijn gewoon deze kant op gereden en na een beetje zoeken zijn we hier aanbeland", verteld een enigszins vermoeid ogende Lisben terwijl hij nog een slokje bier neemt. Terwijl de Denen het doen met hun ingeslagen importbier, zijn de schappen en koelkasten in de tijde- lijke en onmisbare campingwinkel goed gevuld met Neerlands meest bekende biermerk. Margreet Elzer- man is de beheerder van de winkel en runt normaal een winkel op de Overschiese Kleiweg. Op dit tijd- stip is zij vooral bezig de schappen bij te vullen met verse produkten en het helpen van een enkele vroe- ge klant. De eerste dagen liep het niet zo, maar nu gaat het lekker", verteld de ijverige vrouw. „Giste- ren begonnen de Nederlanders te komen en ook zij houden van een biertje, maar ik moet zeggen dat bier altijd wel goed loopt." Wat op deze ochtend voorafgaand aan de klinkende 3-0 overwinning van Nederland op Denemarken het meest opvalt op de camping is de levendigheid die onze landgenoten ten toon spreiden. Dit valt vooral op als het rustige gedrag van de Scandinaviers daarnaast wordt ge- zet. Hier en daar klinkt zelfs al een verdwaalde gashoorn en bij enkele tenten staan boxen hun housebeats te spuwen. Zo ook op de stand- plaats van Martijn Temmink en zijn maten. Martijn, afkomstig uit Eibergen in de omgeving van En- schede, zit voor hun, voor de gele- genheid Oranje gespoten, caravan. „Vannacht zijn we naar de Skihut geweest en dat was wel gezellig ja. Dat ik er nu al uit ben maakt toch niet uit? Ik slaap later wel weer." In de tent naast de caravan tracht een vriend van Martijn zijn ogen open te doen, maar dat wil nog niet al te best lukken. Het feestje van gisteravond valt hem kennelijk wat zwaarder. Over de kansen van de teams die die avond tegen elkaar gaan strij- den lopen de meningen op de cam ping, niet verrassend, uiteen. Na de eerste wedstrijd tegen Tsjechie zeggen sommigen dat de winst van Holland niet verdiend was. Onzin! Het was gewoon het geluk van de kampioenen!", is Eiberger Tem mink stellig. ,,En vanavond win- nen we gewoon met twee, drie nul. Zeker weten." Per. Lisben, Kar sten en Mikael zijn in hun rode outfits een andere mening toege- daan. „In onze eerste wedstrijd hadden we ook kunnen winnen, maar Tomasson miste een hele goede kans in het begin van de wedstrijd. Onze kracht is het col- lectief en met de individuele kwa- liteiten van met name 'Jeppe' Grpnkjaer kunnen we het Neder land heel lastig maken. Voor ons is het erop of eronder. We kunnen jullie aan", zegt Karsten lachend. Gevraagd naar haar favorieten voor de Europese titel begint sani- tair-reinigster Celine in haar korte broek met Feyenoord-embleem een beetje beschaamd te glimla- chen. „Ik durf het niet te hard te zeggen, maar eigenlijk heb ik sym- pathie voor Frankrijk. En Zidane vind ik een van de besten. Mijn va- der is namelijk Frans, vandaar. Maar daarna ben ik voor Neder- De Deense supporters Karsten, Lisben, Mikael en Per nog wat vermoeid van hun reis naar Rotterdam, maar voorgenietend bij hun tent. FotoDickSluijter land hoor", reageert ze alert. De manier waarop iedereen op de camping reageert is sowieso ge- weldig. Hoewel iedereen heel dui- delijk zijn voorkeur heeft getuige de kleuren die rond de tenten te zien zijn, is de onderlinge sfeer heel goed te noemen. De onderlin ge voetbalwedstrijden tussen Ne- derlandse, Noorse en Deense sup porters onderstrepen dit. De sup porterscamping is tot nu toe, wat dat betreft, een toonbeeld hoe het kan gaan tussen supporters uit de diverse Europese landen. Oranjesupporter Martijn Temmink (links) geniet op de vroege ochtend met twee vrienden van het vocht dat de in hun Oranje caravan ingebouwde tap produceert. Foto Dicksiuijter De beheerder van de winkel op de supporterscamping voor het vocht waar veel supporters op leven. Foto Dick siuijter Tijdelijkeen nieuwe verzorger. Mijn eigen lieve baasjeszijn weg. op vakantie. Ik krijg mijn eten op tijd en word op de juiste momenten mee naar buiten genomen. Wel oke dus. Maar er is ten heel vreemd lets dat aan mijn tijdelijke verzorger kleeft. Het is een ritueel dat zich inmiddels al twee keer heeft afgespeeld. De eerste keer was zondag. Hij hing allerlei vreemde attributen aan het plafond, blies voorwerpen op, kleedde zich raar aan en begon zich naar mate de avond naderde steeds nerveuzer te gedragen. Wat het meest opvatlend was aan het geheel was de dezelfde felle kleur van de voorwerpen en kledingstukken. Een kleur die ik alleen meen te hebben gezien bij bloemen die mijn bazin koopt. En dan de avond zelf. In zijn rare kleren ging hij voor die kast zitten met die bewegende plaatjes. En iedere keer als ik een beetje aan- dacht wilde, stuurde hij me boos weg terwijl ik normaal wel op een paar aaien kan rekenen. Al turend naar de kast zat mijn tijdelijke baas harder en harder te schreeuwen. Tot op een bepaald moment een kreet kwam die zo hard was dat ik me uit de voeten maakte. Ik zag hem vanuit mijn schuilplaats rondspringen en geluiden maken die erop duidden dat hij nu niet boos, maar juist heel gelukkig was. De tweede keer was vrijdag. Zelfde rituelen als zondag, dus ik dacht te weten wat er ging komen. Bij het gestaar naar de kast begon het geschreeuw weer. Maar in plaats van een keerblij te huppellen, wa ren het nu drie explosies van geluid en ook ik werd bij de vreugde betrokken. Mijn hoofd werd vastgegrepen en hij riep me toe dat 'we kampioen gaan wordenIk weet van niets. Nu is hij weg en zijn mijn baasjes weer terug. Alles is weer zoals het was. Geen felle kleur meer, geen geschreeuw, geen gekke attribu ten. Maar toch. Als ik heel eerlijk ben. Eigenlijk wil ik het allemaal weer terug, want kampioen zijn, dat wil ik wel. Richard Schoonenberg door Bart Vlietstra ROTTERDAM - Vogels die afgelopen vrijdag niets ver- moedend boven Rotterdam cirkelden, moeten hebben ge- dacht dat het centrum van Rotterdam volledig in brand stond. Met het Stadhuisplein als episch centrum. Wat rood, veel oranje en sirenes over- heersten het straatbeeld. Een nationale ramp? Nee hoor een nationaal feest! Voorafgaand aan de EK-wedstrijd Denemarken - Nederland nam het oranjevirus bezit van de maasstad. Tienduizenden uitbundige voet- balliefhebbers waren uitgedost in de meest bizarre oranje outfits. Een opsomming van enkele waargeno- men attributen: oranje leeuwen- mutsen, stropdassen, overalls, pet- ten, sjaals, bretels, veters, brilmon- turen, panty's, hoeden, tassen, vlaggen, schmink, gastoeters en oranje onderbroeken. Maar ook de duizenden Denen lie- ten zich niet onbetuigd. Getooid in het nationale rood en wit zorgden zij voor een welkome afwisseling tussen al het oranjegeweld. Van animositeit tussen beide partijen was echter geen sprake. Gearmd liepen vele Hollanders en Denen door de straten. Bij sommige fans was niet eens te zien of ze voor Holland of Denemarken waren. Die hadden namelijk oranje vlag gen rond hun middel, een grote oranje hoed op het hoofd, maar een Deens shirt aan en de Deense vlag op de wangen geschilderd. Een persoon met een dergelijke combi- natie maar dan van Ajax- en Feye- noordattributen valt iets moeilijker voor te stellen. Het Stadhuisplein was omgedoopt tot centrum van de festiviteiten. Grote oranje hekken waar grote Het is's middags supergezellig op het Stadhuisplein. Nederlandse het goed met elkaar vinden en dat levert een perfecte sfeer op. borden met Deense welkomstgroe- ten aanhingen, ontzetten cafes als de Ski-hut, Coconuts en de Big Ben van de rest van het plein. De terrassen van die etablissementen zaten voller dan op welke konin- ginnedag dan ook. Aangezien al cohol was toegestaan draaiden de uitbaters topomzetten. De Denen waren de beste klanten, maar die betalen in eigen land dan ook het drievoudige voor een pilsje. Het overmatige alcoholgebruik had echter geen exceptioneel ge drag tot gevolg. De politie keek werkloos toe. Enkele agenten keu- velden meer over een passerende Deense blondine dan over mogelij- ke hooligans. Ook poseerden ze maar al te graag voor een foto met een oranjefan. De Oranjesupporters waren van heinde en ver naar de finalestad gekomen. De meesten maakten ge- bruik van de trein, die voor ticket- houders gratis was. Helemaal uit Groningen kwamen Boelo (41) en Enne (47). Ze zijn lid van de vaste Oranje supportersclub en waren via die organisatie in het bezit van een felbegeerd toegangskaartje voor Denemarken - Nederland ge komen. Hun twee vaste maten wa ren minder gelukkig en moesten thuisblijven. In de trein keken ze alvast vooruit naar hun 'biervoorbereiding' in Rotterdam. ,,Dat wordt gezellig", weet Enne zeker. ,,Het is leuk om steeds weer dezelfde mensen uit alle uithoeken van Nederland te gen te komen. Oranjesupporters en Deense supporters kunnen Foto Rob Kamminga zijn gezellige mensen, die nooit ru- zie zoeken en waar je heel makke- lijk contact mee legt. Je gaat niet alleen naar die wedstrijden voor het voetbal, maar ook om de sfeer, want die is uniek, massaal, en me- ga-gezellig. Dat is me wel 166 gul den voor een kaartje waard." De stemming in de coupe waar En ne en Boelo zich bevinden is alvast opperbest. De twee Groningers hebben onderweg kennisgemaakt met twee mannelijke streekgeno- ten en twee flink aangeschoten da mes uit Baarn. Aangezien deze ge- sprekspartners ook volledig in de nationale kleur zijn gehuld, vliegt de 'voetbalhumor' over en weer. „Ga jullie nog naar Japan over twee jaar", vraagt Boelo aan een van de dames. „Nee da's zo'n end vliegen", antwoordt ze. „Ah joh dan ga je toch met Bergkamp mee; die gaat met z'n speedboot!" In Denemarken blijken niet veel mensen aan Bergkamp's angst te lijden. Kamilla is vanaf een minus- cuul Deens eilandje speciaal voor het duel met Nederland naar de maasstad gekomen. Onder een vi- kingsmuts gaat een fijn gevormd roodwit geschminkt gezichtje met een paar felblauwe typisch Scandi- navische ogen schuil. Haar haar is per ongeluk oranje gespoten na een ontmoeting met een aantal bal- dadige oranjefans. Ze heeft veel over voetbalmaf Nederland ge- hoord, maar de massale hos-zuip- zangexplosie die ze in het centrum van Rotterdam zag, overtrof haar stoutste dromen. „Fantastisch, wat een feest! Ik hoop alleen dat het vanavond net zo gezellig is als De nemarken van Nederland heeft ge wonnen!" CORRECT FOTOWffm m Art.nr. 74408 199 Art.nr. 805 jgmu ipnjrogwtoa a, flWICOlQR IS Art.nr. 67397 Art.nr. 29714 Art.nr. 29715 149 Art.nr. 60274 U

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17