J maasstaa Nieuwbouwproject Branderspoort omgedoopt tot de 'Breurscheur' DE LAAGSTE PRIJS! P?k. ^Lf> )L0 J0Y krant netel if Jo ft f*-p rm it Joul r °S T jongerenpagina Schiedamse jeugd wil 'We wonen alzeven maanden op een grote bouwplaats' Dode bij schietpartij Natusan babydoekjes SCHIEDAM O pak 80 stuks^ elders Ti95 maasstad kerk maasstad weekbladen K -* d j3 4 jLi -tV Jf jS i Li 5*11 Mamschepp'j Maaspost niet ontvangen? SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 24 juni verzorgd door Petra Veens- wijk op hoofdorgel. Zij studeerde aan het Rotterdams Conser- vatorium bij Anre Verwoerd en Bernhard Winsemius. Ze geeft veel concerten in binnen- en buitenland. Tijdens dil concert worden composities van Bach, Krebs en Bovet gespeeld. Aan- vang is 15.00 uur, toegang vrij. Harmonia Rommelmarkt Jongleren Gehandicapte ruiters Spaland jgj'"' IP Natusan Donderdag 22 juni 2000 M 0"% - A J Jl Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. W.M. v.d. Vegt. zo 17.00 uur: dr. P.H. van Harten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur, dr. L.A. Kopmels. De Ark, Hargplein. 10.00 uur, ds W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: br. P.U. van't Hoff. 16.30 uur: ds. P.G. Sinia. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. L. Bos. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. K. Veltman. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. D. Kool. zo 11.00 uur. D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. A.J. Wtenweerde. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 19.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. QWQ 'Het stadsbestuur spreekt de taal van de jongeren niet' Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Opgroeien in Schiedam, voor Ben den Butter (24) was het geen onverdeeld genoegen. Helemaal niks te doen. Geen discotheek, geen jongerencentrum, geen grote bioscoop. En dat mag je best het gemeentebestuur van Schie dam verwijten, vindt Den But ter: „Het stadsbestuur is laks, ze spreken de taal van de jonge ren niet. In Schiedam kunnen jongeren met recht klagen." In het Paard in de Hoogstraat voelde Ben den Butter zich als tiener niet thuis: daar zaten alleen maar kakkers en kunstzinnige ty pes. Ook het Podium viel af: pun- kers, grangers en oudere jonge ren. Leuk voor een keer, maar niet voor elke vrijdag- en zater- avond. „Nou ja, dan blijft er in Schiedam maar weinig over, dus zat ik maar in een bushokje wat te blowen." Voor de rest zat er voor Den Butter als hiphopper en reg- gaefan niets anders op dan te ver- kassen naar Rotterdam, waar je wel fatsoenlijk uit kan gaan. Argumenten van ondememers als 'het heeft geen zin om in Schie dam een discotheek te beginnen omdat iedereen toch in Rotterdam uitgaat' bestempelt Den Butter als een drogreden. Nogal logisch dat iedereen in Rotterdam uitgaat als er niets te doen is in Schie dam. En toch -het is misschien wonder- lijk- wil Den Butter niet verhui- zen naar Rotterdam, wat veel van zijn vrienden wel hebben gedaan; hij blijft in Schiedam wonen, hij houdt van zijn stad. Maar dan moet er wel meer voor de Schie- damse jeugd worden gedaan. „Nu trekken veel jongeren de stad uit en dat is niet goed voor de stad." En dus schreef Den Butter (sa- men met Daphne Kunst) lokale H Digital© Stad Maassluis Microsoft Internet Exptoiei 1 Mm nl/index hfmg ,3-V V,V - f^Gansai Koppelingsft M Mottwcc I# f f Mr IPI I I f Nieuws Gemeente Wonen Qmgeving Cezondheid Qnderwtjs Vrije tijd Prikbord Agenda Gastenboek Jongeren Zoeken Sitton wil contact mat jongeren Footm Ok#, jail hebben allemsal wet wat wtittifeji Niet meerfi van de digitate stad, maw in jufte eigen forum H«u t neijes en ma te Erie Sitton was damterdag IS juni een van de sprtdeers in 4e Toeviught bij de diecussisawnd over uitgaan in Maassluis. Hij wilde onder arnJere de Mail een link tendeien naar peefparken Pendelde de Sprookjesbus vsrig jaor alleen nog van en naar de Effeling, dif jaar kunnen ook bezoekers van ^utatron. Saferipark Beek.se Bergen en Het 1 and van Onit aebruik moken van da Maassluis heeft a I een jongerensite: het internetadres www.maassluis.nl/jongeren wordt volgens de digitale stad Maassluis goed gebruikt. Ook moeilijk bereikbare hangjongeren reageren op de site. roto Roger van der Kraan jongeren zo slecht, daar kun je niet anders dan alleen kritiek op leveren", stelt Den Butter die - mocht de jongerenpagina door- gaan- uitgaat van een jongerenpa- politici aan om zijn plannen on- der de aandacht te brengen. Aller- eerst moet er voor jongeren iets komen waardoor ze met elkaar in contact kunnen komen. Den But ter denkt aan een jongeren pagina in een huis-aan-huis- meente Schie- meente Schiedam niets mee ge daan." Daarnaast wil Den Butter een in- ternetsite voor jongeren opzetten. Verder zou er ook een tram moe- ten komen zodat de dam (subsidie) Op deze pagina kunnen jonge ren reageren op stellingen, stuk- jes schrijven over uitgaan, con- certen recenseren en een oordeel uitspreken over het jongerenbe- leid van de gemeente Schiedam. „De situatie in Schiedam is voor gina zonder censuur van de ge meente Schiedam. „Ik kwam in de bieb een rapport tegen dat ge- schreven was na de busbaanrellen eind jaren zeventig. A1 die voor- stellen en aanbevelingen die toen zijn gedaan, daar heeft de ge- Schiedamse jeugd zonder drempeis elkaar via de site kan benaderen. Maar het liefst wil Den Butter dat er een echt jongerencentrum in de stad komt, een ontmoetingsplek waar jongeren elkaar kunnen ont- moeten. „Waar ze kunnen poolen en filmkijken, met oefenruimtes voor bands en een raimte om te blowen, het moet .echt voor de jongeren zijn." Den Butter is niet gecharmeerd van het opzetten van hangplekken (zoals de con tainer die de gemeente Schiedam in de Woudhoek heeft neergezet). „Je kan overal hangen, ik zie er geen voordeel van. Zet er dan een goaltje neer of maak een basket- balveldje." De voorstellen van Den Butter en Daphne Kunst worden maandag 26 juni in de commissievergade- ring behandeld. Een week later kan de raad zich over het voorstel uitspreken. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Ze worden er ra- deloos van. En dood- en dood- moe. 'Ze' zijn de mensen die een nieuwbouwhuis hebben gekocht in het project Branderspoort. Ze dachten een droomhuis te krij- gen voor hun spaarcentjes, het werd (voorlopig) een ramp. Een bouwplaats van kranen, open putten, bouwladders en half af- gemaakte bestratlng. De kopers dachten aan een deftige stadswo- ning vlakbij het centrum. Het werd kamperen op een plek, waar vroeger arbeiderswonin- kjes scheef naast elkaar stonden. Branderspoort is wel een erg cy- nische naam voor het nieuw bouwproject dat verwijst naar de branderijen met hun stinken- de sloten en walmende schoor- stenen. Noch cynischer is de bij- naam 'Breurscheur' die nu wordt gegeven aan het werk van aannemersbedrijf Breur. Ze wonen al sinds november op het binnenterrein bij het Spinhuis- pad. Het is een grote bouwplaats: her en der staan spullen opgesta- peld. Niet alleen buiten is het een bouwplaats, binnen staat alles op elkaar gestapeld doordat dan weer een lekkage, dan weer de aanslui- ting van het licht verandert of afge- maakt moet worden. ,,En het erg- ste is dat je telkens van het kastje naar de muur wordt gestuurd", zegt een bewoonster. „Er is geen straatverlichting, geen bel en de in- gang met brievenbussen is zeker wel honderd meter verderop. En je moet kraip-door-sluip-door maar je weg zien te vinden." Mevrouw A. -zij blijft liever ano- niem- woont sinds oktober '99 in het complex Brandersbuurt. Het complex ligt tussen Raam, Noord- molenstraat, Groeneweegje en St. Annazusterstraat. Op het project, gebouwd door aannemer Breur uit Zwijndrecht, lijkt wel een vloek te rasten. Nog vorig jaar werd de bouw stilgelegd omdat na klachten wel erg grote gebreken bleken te bestaan. Grote scheuren tussen vloeren en muren en rottende be- tonpalen moesten opnieuw ge- maakt worden, voordat Bouw en Woningtoezicht van de gemeente toestemming gaf om verder met de bouw te gaan. In overleg met ad- vocaten van de bewoners, gemeen te en de ingeschakelde Stichting Eigen Huis kregen de bewoners de Grote scheuren tussen vloeren en muren en rottende betonpalen; niets nieuws in de Branderspoort. Foto Roger van der Kraan toezegging dat er verbeteringen zouden worden aangebracht en dat ze een schadevergoeding zouden krijgen. Maar daarmee waren de proble- men nog niet voorbij. Nog vorige week gaf aannemer Breur in kran- tenpublicaties toe dat door er flin- ke financiele problemen bij project Branderspoort zijn. Onderaanne- mers als tegelzetters, timmerlieden en stucadoors bleven gewoon weg omdat zij niet op tijd betaald kre gen. Ook de schadevergoeding aan de kopers was nog niet uitbetaald. Het project dat voor de bouwvak klaar moest zijn is grofweg voor de helft bewoond maar aan de zijde van de raamkant moeten de wonin- gen nog opgeleverd worden. Zo ook de woning van mevrouw A. Zij kreeg de sleutel van haar ap- partement in november '99. Maar omdat haar woning al veel eerder klaar had moeten zijn, heeft zij op papier een fikse schadevergoeding bedongen. Toch heeft zij het geld nog niet 'binnen', door de financi ele problemen van Breur. „Het is een ramp'zegt ze geemotioneerd. ,,Ik heb hier in de woonkamer lek kage gehad, en boven was de elec- triciteit afgekeurd." Omdat zij ook nog eens gehandicapt is, valt het haar niet mee om nu al zo'n dikke zeven maanden tussen de rotzooi te leven. Als zij haar beklag doet bij de enkele bouwvakkers die rondlopen wordt zij van het kastje naar de muur gestuurd. De opzich- ter heeft het veel te drak om alle klachten te verhelpen. „Dus moet je zelf maar overal achteraan en bidden en smeken of ze er naar willenkijken." Geluk bij een ongeluk is dat de verschillende bewoners met elkaar de moed er in houden. Die saam- horigheid komt natuurlijk goed van pas als de bewoners regelma- tig bij elkaar komen om de zorge- lijke situatie te bespreken. De di- rectie van Breur heeft inmiddels laten weten dat aan de financiele problemen gewerkt wordt en hoopt 'binnen niet al te lange tijd de herstelwerkzaamheden te doen en de schadevergoedingen uit te beta- len. Een schrale troost voor de be woonster en haar buren die nog maar eventjes via zandhopen, bouwmaterialen en gei'mproviseer- de bestrating hun huis moeten be- reiken. Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Sigarenmagazijnvan de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat 168 SCHIEDAM - Spirituele Vereni- ging Harmonia ontvangt donder- dag 22 juni mevrouw J. Bosma die de avond verzorgt met rituelen van de Spirit of the White Wolf, Moe- der Aarde-kaarten en indianenritu- elen in wijkcentram Nieuwland aan het Dr. Wibautplein. Aanvang is 20.00 uur, toegang fl. 8,50. SCHIEDAM - Op het Willem Dreesplein wordt zondag 25 juni de laatste rommelmarkt van het seizoen gehouden van 12.00 tot 15.00 uur. Tafels reserveren kan bij de balie van het wijkcentram. Voor meer info: 473 86 71. Op vrijdag 30 juni is in het wijkcen tram Dreesplein de maandelijkse kleding- en speelgoedbeurs. De verkoop is van 09.30 tot 11.30 uur en de entree is gratis. Wie zelf kle ding of speelgoed heeft te verko- pen, kan voor donderdag 29 juni met het wijkcentram bellen voor meer informatie en een verkoop- nummer. SCHIEDAM - Jongleren is meer dan alleen ballen in de lucht gooi- en. Roos Crama organiseert een gratis proefles jongleren op vrijdag 23 juni. De lessen vinden binnen en buiten plaats. Belangstellenden moeten verzamelen bij studio Ba sis Balans aan de Tielman Oem- straat 16a omstreeks 18.30 uur. De drieweekse curcus start op vrijdag 7, 14 en 21 juli. Kosten fl. 60,- Meer info: 426 77 02. SCHIEDAM - Ipse is een organi- satie die staat voor mensen met een verstandelijke of meervoudige handicap. Bij Ipse werken be- roepskrachten die gehandicapten helpen bij het sporten, wonen en naar school gaan. Ipse is zoek naar mensen die mensen met een handi cap helpen bij het paard rijden. Op werkdagen lopen zij mee in de paardrijlessen of in het weekeinde helpen ze mee op de manege. Voor info: J. van Wijngaarden, tel. 06 - 26 79 68 96. SCHIEDAM - In Zorgcentrum Spaland aan de W. Andriessenlaan treedt zaterdag 24 juni het duo Joop en Marijke op. Aanvang is 14.00 uur en de toegang is fl. 5,- (inclusief consumpties). Het pu- bliek wordt meegewiomen op een craisetochl langs allerlei landen. Woensdag 28 juni treedt Harpe Davids op vanaf 19.30 uur. De en tree is fl. 2,50. Zij sluiten het podi- umseizoen af. SCHIEDAM - Een 21-jarige man van Irakese afkomst uit Deventer is zondagnacht kort na half een om het leven gekomen bij een schiet partij in de Van Oldenbarnevelt- straat. Het slachtoffer was in gezel- schap van een aantal landgenoten en kreeg om onduidelijke redenen onenigheid met een aantal mannen in twee auto's. Tijdens de scher- mutselingen werd de man, die bij kennissen in Schiedam verbleef, plotseling beschoten door een van de inzittenden van de auto's. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Direct na de schietpartij reden bei- de auto's met hoge snelheid weg. Een getuige had echter gezien dat den van de inzittenden een pand in de Van Oldenbarneveltstraat bin- nenging. Het is even in mijn geheugen graven. Maar was het niet zo dat Schiedam met Sveaparken een bijzondere nieuwbouwwijk uit de grond wilde stampen? Eigenlijk had ik bij de eerste ideeen in die richting meteen nattigheid moeten voelen. In een populistische PvdA-gemeente zoals Schiedam natuurlijk is, kan zoiets natuur lijk nooit echt verwezenlijkt worden. Welbeschouwd is het nog lang goedgegaan. Maar nu, zo'n beetje in het eindstadium, als nog wat puntjes op de T' gezet moeten worden, begint de rode- rozen-goegemeente zich alsnog te roeren. Het eerste voorstel tot straatnaamgeving in Sveaparken zou vol gens deze partij namelijk te moeilijk zijn. Wij, Schiedammers zouden daar in het Zweedse dal nog wel eens fors de weg kun nen raken. De PvdA zou echter de PvdA niet zijn als zij op dit punt niet borg zouden staan voor een paar alternatieven. Zeg maar een soort stroholm waaraan bezoekers en bewoners zich kunnen vastklampen bij een toekomstige dwaaltocht in al die Zweedse nieuwigheid. Volgens de PvdA moeten wereldbekende onderwerpen als AB BA, Nobelprijs, Greta Garbo, Olof PalmeAstrid 'Pippi' Lind- gren en de naamgever van het Linnaeushof, gebruikt gaan wor den als heldere bakens in de voorgestelde Zweedse termenbrij. Eenmaal opgang wisten de opstellers van het PvdA-plannetje nog veel meer namen te verzinnen om de straatnaamgeving een vertrouwd volks karakter te geven. Koningshuizen bijvoorbeeld of bekende Zweedse fauna. Zo weet ik ook nog wel een paar naamgevers voor de verschil lende dallen, forsen, borgen en liolmen die in Sveaparken een plaatsje vinden. Misschien klinkt het vertrouwd als we een aan tal bekende Schiedammers 'verzweedsenAls je naar de huidi- ge Zweedse EK-voetbalploeg kijkt, merk je dat veel namen eindi- gen op 'son'. (Nilsson, Andersson, Alexandersson, Svensson en Larsson). Beste PvdA-ers, ik dacht in dat licht natuurlijk aan Reijnhoutson maar ook aan Scheeresson, Wiegmanson, Haf- kampson, Groenewegson, Meijerson, Groeneson en Westen- bergson. Misschien kunnen jullie er wat mee? Ko Vellelulletjes B A B V zachte lotiondoekjes voor zachte lotiondoekjes voor optimale reiniging van babybilletjes niet voor handelaren SCHIEDAM: Broersveld 67-76 (naast Bas v/d Heijden)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3