maasstad aateA^e uk Dekbedovertrekken in grafische stijl SPECTACULAIRE UITVERKOOP De oude, piepende garagedeur shoppin Voor onze fauteuils moet u eens echt goed gaan zitten ComfortHuys Vanuit heel Nederland belangstelling voor vijvers en filtersystemen P0"-iaS,u^ japanse ukentre m De buitenspelval BARENDRECHT - In een heel klein winkeltje naast het woonhuis aan de Midden- baan, daar begon pa Wesdijk heel lang geleden een win keltje van Sinkel. U kent het wel: pannen, kop en schotels, bouwpakketjes voor vliegtui- gen, pakje kleurtjes, zakje zangzaad voor kanaries, haarkammen en een potje haarvet. „Pa had verstand van zaken en al gauw werd het winkeltje te klein. Wat waren wij als kinderen, we waren met z'n veertienen, trots toen er begin zestiger ja- ren voor pa een echt waren- huis werd gebouwd, midden in het weiland aan het Onder- langs", aldus de heer West- dijk. fe v Is Kleuren en motief sfeerbepalend voor slaapkamerinterieur Leolux De Sede Gelderland PCLSt°e. Hiilsta Art'f°rt, Karpetten Banz Bord Montis Comfort Kom ook eens zo'n heerlijke uys fauteuil proberen. Hartelijk welkom! comfortabel en op maat wonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 De P^L l T l E viert het EK-feest gepast mee Redactie: Dennis Caplein Telefoon 010-4004485 Dierenrijk gebroeders Wesdijk kent markante geschiedenis Hij vervolgt: „Mijn broer Frits, duivenmelker in hart en nieren, mocht geregeld met pa mee naar de groothandel voor goedkoop duivenvoer. We woonden in een buurt vol duivenmelkers en al snel was het een paar kilo voer voor buurjongen Karel, voor vriend Kees en noem maar op. Omdat Frits geen zin in school had, mocht hij als vijftienjarige een klein hoekje van het warenhuis inrichten voor duivenvoer en een beetje vo- gelzaad. De hele buurt er als de kippen bij natuurlijk en bij het vo- gelvoer kwam het kattenvoer en ga maar door. Dat liep zo buitenge- woon dat er in 1967 een echte die- renafdeling in ons warenhuis ge- opend werd." Zoon Floor kan het zich nog herin- neren als de dag van gisteren. En met hem veel oud- Barendrechter: „Iedereen kreeg een goudvis kado bij de opening, een paar duizend had pa er ingekocht en iedereen moest er wat mee. Dan maar een kom erbij, wat liepen de zaken goed! Overal in het dorp zag je in de vensterbank voor de ramen een viskom van Wesdijk." Uit de verschillende afdelingen van het warenhuis Wesdijk ont- stonden van lieverlede allemaal speciaalzaken in het dorp: de zo- nen Koos, Leo en Piet hebben aan het Onderlangs een woonwaren- huis met huishoudelijke apparaten. vtf' klein-meubelen, tapijt, behang en doe-het-zelf artikelen. Zoon Theo een dierenzaak aan de Molenvliet in Rotterdam, Broer Johan een die- renspeciaalzaak in Londen, Floor en Frits begonnen een dierenspeci- aalzaak in Barendrecht. Helaas ging het Frits niet zoals het moest gaan, op dertigjarige leeftijd over- leed hij. Inmiddels was broer Rob de gelederen komen versterken in de dierenspeciaalzaak. En zus Re- gina nam een speelgoedwinkel voor haar rekening, die nog steeds gevestigd is het kleine winkeltje naast het voormalige woonhuis, waar pa en ma Wesdijk zo produc- tief begonnen! 'Warenhuis' bleek een gevleugeld woord in huize Wesdijk: de dieren speciaalzaak van de gebroeders Wesdijk tierde welig en is inmid dels uitgegroeid tot een zeg maar warenhuis voor dieren. Zeventien man personeel bestieren, onder lei- ding van de gebroeders Wesdijk drie winkels in 66n: dieren, aquaria en vijvers. Ze gaan niet op de stoel van de die- renarts zitten, maar de specialisten van de dierenafdeling hebben al zoveel jaar ervaring, alle diplo ma's op het gebied van dierenken- nis en verzorging gehaald, dat er geregeld bloemen, taarten en fles- sen wijn worden binnengebracht. Als dank voor het enige juiste ad- vies voor het huisdiertje dat uitbe- handeld en opgegeven was! Dierenvoeding, medicijnen tegen vlooien, jeuk en andere huidpro- blemen, stress etcetera, overal we- ten de specialisten van Wesdijk raad op. Voor alle dierenbenodigd- heden is er een royale keus te vin- den en het leukste van de dierenaf deling blijven natuurlijk de dieren zelf: konijnen, cavia's, papegaai- en, parkieten, kanaries en geregeld is er een nest jonge katjes. „We doen niet aan impulskoop bij kat jes. Mensen moeten formulieren invullen, ze moeten zo'n katje echt willen." Echte dierenliefhebbers, die jon- gens van Wesdijk! Nog een uit de hand gelopen hob by van Wesdijk: Aquaria. Zo'n honderd aquaria vol tropische vis- sen kleuren de afdeling. Juweeltjes om te zien zitten er bij: discusvis- sen in verschillende kleuren, neon- en kardinaaltetra's en de kegel- vlekbarbelen bijvoorbeeld. De goudvissen ja, het zal u niet verba- zen dat die een ereplaatsje hebben bij Wesdijk! Een ei van Columbus hebben ze ook bij Wesdijk: de oxydator, een klein keramisch potje, dat 100% zuurstof afgeeft in viskommen, aquaria en vijvers. Zonder stroom, maar door een scheikundig proces werkt de oxydator als een katalysa- tor. De grootste specialisaties van Wesdijk zijn nog altijd de Koi-kar- pers, vijvers en de speciale filter systemen. „Koi-Karpers vragen wel om een speciale verzorging. Koi-Karpers eisen namelijk heel zuiver water. Omdat Koi-Karpers niet zo dol zijn op planten, moeten de afvalstoffen op een andere manier worden af- gebroken. Daar hebben we een heel bijzonder filter voor. In dat filter daar gebeurt de biologie, het filter breekt alle afvalstoffen af. We zijn er niet weinig trots op dat liefhebbers van Koi-Karpers maar ook houders van andere vijvervis- sen vanuit een groot deel van het land hier naartoe komen, speciaal voor zo'n uniek filter!" En niet alleen voor de filtersyste men, want de gebroeders Wesdijk hebben een aanzienlijk assortment vijvers met toebehoren en filter systemen, misschien is dat nog wel het meest unieke van dit bedrijf. De gebroeders Wesdijk zijn te vin- den aan de Middenbaan 56-62 te Barendrecht. Voor meer informa- tie:0180—617613. Anno 2000 oogt de keuken professioneler dan ooit. De keukens zijn ruim en praktisch ingedeeld. Functionaliteit en ergonomie staan daarbij voorop, maar ook individualiteit, creativiteit en design zijn belangrijk. Anno 2000 oogt de keuken profes- sioneler dan ooit. De keukens zijn ruim en praktisch ingedeeld. Func tionaliteit en ergonomie staan daarbij voorop, maar ook individu aliteit, creativiteit en design zijn belangrijk. Losse modules maken het mogelijk een keuken volledig naar eigen idee, behoefte en smaak samen te stellen. Wat daarbij op- valt is dat de meubelen zich steeds meer van de wand naar het midden van de ruimte verplaatsen. Ook qua toegepaste materialen heeft een verschuiving plaatsge- vonden. Zo is in het designseg- ment niet langer hout toonaange- vend, maar 'koele' materialen als aluminium, roestvrijstaal en (melk)glas. Wit is de nieuwe trend- kleur. Al met al is het nieuwe keu- kenbeeld daardoor uiterst cool en clean. Voor fijnproevers een to- taalplaatje om van te smullen! De ruimte in de rechttoe-rechtaan keu ken heeft definitief z'n langste tijd gehad. In plaats van een gesloten rij keukenmeubelen, eenzijdig langs de wand geplaatst, gaan keu kens meer en meer de ruimte in. Overal waar het praktisch (en op- tisch) verantwoord is, worden kast- en keukenmeubelen ge plaatst; soms gei'ntegreerd, maar steeds vaker als stand-alone units. Het is een beeld dat bekend is vn de professionele keukens. Zowel vanuit praktisch als hygie- nisch opzicht zijn daar de verschil lende arbeidscentra doorgaans van elkaar gescheiden. Voorbereiden, wassen, snijden, koken, afwassen, opbergen; ook in de nieuwe mo- duulconcepten vinden we steeds meer 'zelfstandige' functiemodu- les. De nieuwe stand-alone units bieden een ongekende vrijheid qua indeling. Eilandoplossingen zijn duidelijk favoriet. Kookeilanden, werkeilanden, spoeleilanden; dat oogt en werkt heel professioneel. De werk- en staruimte bij dergelij- ke vrijstaande keukenblokken is immers vele malen groter dan bij de eenzijdige wandoplossingen. Er kan dan ook makkelijk met meerdere mensen tegelijk gekok- kereld worden. Keukenontwerpers bedachten nog meer mogelijkhe- den om de middenruimte te benut- ten. Heel verrassend zijn bijvoor beeld de units met een spoelbak, hakblok of kookplaat, die als een soort 'brug' haaks op de rest van de keuken staan. Een praktisch en 'sociaal' alternatief: het geeft meer werkruimte aan het aanrechtblad en als kok(kin) sta je zo ook niet altijd maar met je gezicht naar de muur. Qua vormgeving zien we twee, haast tegengestelde, ontwikkelin- gen. Aan de ene kant zijn daar de 'zware', robuuste eilandblokken, aan de andere kant de ijle 'werkta- fels'; vaak niet meer dan een roest- vrijstalen tafelframe met een spoelunit, kookplaat dan wel een gei'ntegreerd slagersblok. Vaak is onder de tafels plaats voor een of meerdere verrijdbare voorraadtrol- leys. Dan is daar nog de trend van de 'zwevende' keuken. Soms hangen de onderkastjes inderdaad 'los' aan de muur, soms vormen markant vormgegeven zijkantregalen (wan- gen) de poten van het keukenblok. De plinten liggen daarbij iets naar achteren of zijn helemaal weggela- ten. Esthetisch en ergonomisch verantwoord! Ook de hogere poot- hoogte van veel keukenmodellen maken een meer ergonomische stahouding mogelijk. Bovendien kan er zo makkelijker onder de kastjes schoon gemaakt worden. In ons slaapkamerinterieur spelen dekbedovertrekken een belangrij- ke rol. Immers, we hebben het over vaak zo'n slordige vier vierkante meter stof, die sfeerbepalend zijn. Dekbedovertrekken van zijn vaak geen gewone ontwerpen, maar elk voor zich een grafisch kunstwerk. Vrolijke strepen, geometrisch ver- assende vormgeving, speelse weefpatronen en dat alles zo ont- worpen dat het bed en het textiel ineens beter bij elkaar passen. De nieuwe vooijaarscollectie dek bedovertrekken, die onlangs uitge- komen is, is dynamisch, eigentijds en vooral kleurrijk. Colour Block, Stripe of Threads heten de nieuwe dessins. In een handomdraai cre- eert men er een heel andere sfeer in de slaapkamer mee. i Een vrolijk grafisch spel van los neergelegde, uitvergrote draden in de lengterichting van het dekbed. Dat zie je als je naar de Thresads overtrekken kijkt. De draden van een horizontaal kleuraccent van een brede balk in de nieuwe kleu ren frisgroen en rookblauw. Het dessin is uitgevoerd in naturel met grijze draden en een blauwe balk. De andere kleurstelling bestaat uit lichtturkoois met grijze draden en een frisgroene balk. Het nieuwe dessin Stripe geeft een nieuwe kijk op strepen. De stoere, sportieve en kleurrijke strepen, ge- combineerd met de ton-sur-ton lengtestreepjes, leveren een verras send relief op en vormen tegelij- kertijd een compleet ontwerp. De kleurencombinatie naturel/beige met roze en kaki maakt het geheel nog spannender. De uitvoering in de zakelijke kleuren grijs en don- kerblauw doet daar niet voor on der, maar is wat zakeliiker van stijl. Het hoofd- en voeteneind verschil- lend, maar toch een geheel. Dat is het dessin Colour Block. Een weefpatroon van gekleurde ban- den die als een grote baan in de breedte over het bed lopen. De be- langrijkste kleuren uit het weefpa troon vormen grote kleurvlakken boven en onderaan het dekbed. Uitgevoerd in zachte, neutrale kleuren zoals eierschaal, olifant- grijs, vergrijsd lichtgroen, lila- blue, zand en beige, maar ook wat meer uitgesproken in de kleuren aubergine, bruin-roze, lila, donker- rood in combinatie met beige en eierschaal. adverteren? telefoon: 010-4004463 KANAALWEG 39-53 CAPELLE A.D. IJSSEL TEL 010-4507466 "Dat hadden we eerder moeten doen" horen we dik- wijls. En als u het zitcomfort voelt van onze fauteuils, zult u het daarmee eens zijn. Heerlijk comfortabel zitten. Volledig aanpasbaar en instelbaar. Zo krijgt uw VffiVOffiSPROBLEMEN. ge\ (010) 4567280 en u wordt ehaaldenweet grans g Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. Een oude, piepende en krakende garagedeur is reden om deze te vervangen door een fluisterstil exemplaar. Daarnaast kan een veelzijdiger gebruik van een gara ge aanleiding zijn de deur te ver vangen voor een goed geisoleerd exemplaar. Dit geldt bijvoorbeeld voor garages die ook als werk -of speelruimte worden gebruikt. De combinatie van deze eigen- schappen vindt u terug in de Novo- ferm iso-20 sectionalgaragedeur. Door de isolatielaag van 20 mm heeft de deur een hoog thermisch isolerend vermogen en bovendien laat de deur zich, door toepassing van de laatste technieken, geruis- loos bedienen. Ook in de nieuw- bouw zal de Novoferm iso-20 zijn waarde zeker kunnen bewijzen. Alleen al het grote bedieningsge- mak en de ruimtewinst maken van de Novoferm iso-20 een karakter, figuurlijk gezien. En toch valt de deur, met al haar voordelen, in een zeer aantrekkelijk prijsklasse. Novoferm heeft als een van de grootste fabrikanten van gargae- deuren met deze eenvoudige doch doeltreffende deur in de roos ge- schoten. Het is een deur die op be- taalbare wijze de ontroerend-goed- waarde en de gebruikerswaarde van een garage op een hoger plan brengt. De 20 mm isolatie maakt de garageruimte voor allerlei ge- bruikersdoelen geschikt. Natuur lijk zijn de deuren van dit type uit- gerust met veiligheidssloten. Al met al is deze garagedeur een re- gelrechte aanrader, in het bijzon der voor vervanging van garage- deuren uit het 'rammel'-tijdperk. Voor meer informatie: 0546- 580680. De laatste trends op het gebied van dekbedovertrekken zijn te vinden bij Ideens in Deventer. Daar zijn ondermeer deze overtreksets genaamd Threads grey/blue en Colour Block aubergine verkrijgbaar. Voor meer informatie: 0570-681911. www.politie-rotterdam-ek20oo.nl (slag)wapenbeiit geweld tegen personen ofgoederen verkeersovertredingen (winkeljdiefstal het nuttigen en verkopen van alcohol op straat openbare dronkenschap het uiten van discriminerende termen gebruik en handel in (hard/drugs zwarte handel in toegangsbewijien Rijnmond e

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 17