maasstad 4*mLl Een machteloos gevoel maakt zich meester van de stad maaspost C!HIDR Vrijwilligers gezocht RINCK krant netel HHH SCHIEDAM Verbijstering en woede na gewelddadige dood Nienke Honderden tekenen het condoleance-register Migrainepatienten DE7F ZONNEBRIL IS ZEKER FOUT. m Woensdag 28 juni 2000 maasstad kerk maasstad weekbladen Door Frank Willemse SCHIEDAM - Vanaf don- derdagavond gaat er een golf van emoties door de stad. Verbijstering, woede en een dof vaag gevoel. Langzamerhand wordt duidelijk wat er met Nien- ke (10 jaar) en haar vriendje Maikel (11 jaar) is gebeurd op die dag in het Beatrixpark. Eerst werd het jongetje mishan- deld en neergestoken; hierna werd Nienke sexu- eel misbruikt en op brute wijze vermoord. Een machteloos gevoel maakt zich meester van de stad. Mensen bij de plek des onheils leggen bloemen of laten een brief achter. De vader van Maikel rijdt rusteloos rond op zijn fiets. Spontaan krijgen langslopende mensen tra- nen in hun ogen. Een speciaal politieteam onderzocht dezelfde avond nog de plek van het misdrijf. W'fe Honderden Schiedammers hebben het condoleance-register in De Rank en het Stadsgehoorzaal getekend. Een stille tocht wordt op verzoek van de ouders van Nienke niet georganiseerd. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 1 juli verzorgd door pianoduo Les Contrastes. De twee dames aan een piano hebben voor deze gelegenheid een gevarieerd programma samengesteld. Aan- vang is 15.00 uur, toegang is vrij. Rommelmarkt Bibliotheek Koopzondag Spaland Expositie 55-Plus over devesten 3 3116 ad schiedam Het CHDR -Centre for Human Drug Research- houdt zich bezig met onderzoek naar en ontwikkeling van geneesmiddelen. Voor een geneesmiddelenstudie zoeken wij (18-65 jaar) die zichzelf inspuiten met IMIGRAN (sumatriptan). De studie bestaat uit 2 studiedagen van 9 uur op het CHDR. Voor deelname aan de studie ontvangt u een vergoeding, reis en/of verblijfs- kosten worden ook vergoed. Bent u gei'nteresseerd in deelname? Of wilt u eerst meer informatie? Bel 071 -52464 35 tussen 9.00 en 17.00 uur. Buiten kantooruren kunt u uw belangstelling kenbaar maken door uw naam en telefoon- nummer in te spreken op de voice mail. U wordt dan zo spoedig mogelijk teruggebeld. U kunt ons ook e-mailen: recruit@chdr.nl Nadere informatie over dit onderzoek is ook te vinden op onze internetsite: www.chdr.nl LI Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur: ds. G. de Lang, zo 17.00 uur: ds. G. C. Kunz. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur: ds. W. W. Verhoef. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur: ds. M. E. Suurmond- Vonkeman. De Ark, Hargplein. 10.00 uur, ds J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur: ds W. van Haften. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 10.30 uur: ds. H. J. Bruins. 16.30 uur: ds. W. Smouter. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A. G. Boogaard. 14.30 uur: ds. A. G. Boogaard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. Karreman. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur; euch.viering met zang. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur, euch.viering; voor- gangers D. Kool en L. Remmers- waal. zo 11.00 uur, euch.viering; voor- gangers D. Kool en L. Remmers- waal. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. ,za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Izo 10.30 uur: gezongen euch. vie- ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds C. M. Geels. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 19.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. v. d. Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt en mevr. A. Plai- sier. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. De vader van Maikel kan zijn tra- nen niet bedwingen. Een echtpaar met een kinderwagen komt op de plek en legt in stilte een bosje bloemen neer. Wildvreemde mensen die bloemen neerleggen voor Nienke, het laat hem niet koud. Maar hij is rusteloos: hij wil wat doen. Aan iedereen die langskomt vraagt hij of zij iets ge- zien hebben. Hij begrijpt niet wat de dader heeft bezield om Nienke en Maikel zo iets aan te doen. Ge- lukkig, zegt hij, is Maikel nu bui- ten levensgevaar. Het enige wat hij nu wil is dat de dader gepakt wordt. En weg fietst hij het Bea trixpark weer in. Sinds donderdagavond zijn er veel tips binnengekomen bij de politie. De 'gouden tip* zit erech- ter nog niet bij; de dader loopt nog vrij rond. Daarom vraagt de politie nog steeds of getuigen met tips zich willen melden. Vooral wordt gezocht naar een man met een zwart-witte hond die de kin- deren met de dader zou hebben gezien. De beide kinderen, die vlak in de buurt wonen en het park goed kenden, speelden op donderdag- middag in het Beatrixpark. Nadat zij de kinderboerderij en de speeltuin hadden bezocht werd het tijd om naar huis te gaan. Op weg naar hun fietsen werden zij aangespro- ken door een man. Hij nam ze mee naar enkele bosjes, vlakbij het Duivenpad en het gemaal en de afgeknotte molen. Daar dwong hij de kinderen hun kleren uit te trekken. Hij mishandelde de jon- gen met zijn mes en het meisje werd sexueel misbruikt en hierna doodde hij haar. De jongen hield zich dood. Pas enige tijd later wist hij een passant te waarschu- wen die omstreeks 17.45 uur on- middellijk de politie waarschuw- de. Onmiddellijk na de gruwelijke ontdekking heeft de politie een team geformeerd van 25 leden. Bovendien kon donderdagavond en vrijdagmorgen een ME pele- ton worden ingezet die de omge- ving van het misdrijf nauwkeurig hebben uitgekamd. De jongen is naar het Dijlkzigt ziekenhuis vervoerd. Hij is niet levensge- vaarlijk ge- wond maar wel zwaar mishan- deld; politiewoordvoerder C. Mulder verklaarde dat hij 'flink emotioneel in de war is'. De recherche van het district Schiedam heeft een signalement Foto Roger van der Kraan samengesteld van de mogelijke dader van de moord op het tienja- rig meisje Nienke uit Schiedam. Het signalement van de mogelij ke dader luidt: leeftijd tussen de 20 en 35 jaar oud; lengte ongeveer 1.80 meter; opvallend bleek gelaat; opvallend veel puisten over z'n hele gezicht, waarvan diverse waren openge- krabd en sommige met korsten. Gesteld kan worden dat het rode, opengekrabde, onverzorgde en zwarte puisten waren; in een oor- schelp had de man een goudkleu- rige ring, een soort piercing; de man droeg een donkerkleurig jack, mogelijk van leer en een blauwe baseball-pet. Tot nu toe zijn er zo'n 175 tips bij de politie binnengekomen. Schiedam rouwtom Nienke SCHIEDAM - Een lange rij Schiedammers wacht zondag- middag voor het condoleance-re gister in zaal De Rank. De stilte is oorverdovend; alleen zo nu en dan maakt iemand fluisterend een opmerking. '10 jaar, Nienke, in herinnering', staat op de inge- lijste kaart die naast het condole- ance register is geplaatst. Op ta- fel: tien brandende waxine- lichtjes. Een moeder tekent sa- men met haar dochter en verlaat De Rank met betraand gezicht. Buiten arriveren twee brand- weerwagens: acht brandweerlie- den stappen uit de wagens en sluiten zich aan bij de rij wach- tenden. Buiten staat een man die het ge- beuren nog steeds niet kan bevat- ten. Aan de grond genageld voelde hij zich toen hij het verschrikkelij- ke nieuws hoorde. Het is vreselijk, zegt hij geemotioneerd, hij had Nienke zo vaak in het park zien wandelen, samen met Maikel. En je kunt het de politie niet verwij- ten, meent hij, die kunnen niet meer doen dan ze nu al doen, echt waar. Wel vindt hij dat het park be- ter moet worden beveiligd met parkwachters en overal een goede verlichting. Dan stapt hij op zijn fiets en rijdt naar de plek waar Nienke haar leven verloor en Mai kel zwaar werd verwond. Op de brugleuning schuin tegen- over het bankje wapperen tiental- len gele memobriefjes: 'Meer blauw'Wanneer kunnen we weer alleen spelen?', 'Zo klein en teer, hoe kan iemand dit nu doen?', 'Woorden schieten te kort, tranen zijn er al genoeg. Waarom?' 'Rust zacht lief kind. Jij hebt geleden en hij loopt nog vrij rond'. Veel mensen maken gebruik van het initiatief van de Stichting Vlaardingen tegen zinloos geweld, MKT 111 IS IN AC I IK NU UV-PROOF GLAZEN CADEAU BIJ UW NIEUWE ZONNEBRIL OP STERKTE. Hoe goed is uw zonnebril? De opticiens van Het Huis kijken er des- kundig naar. En vanzeifsprekend vindt u bij Het Huis altijd een echt goede zonnebril op sterkte. Mel UV-proof glazen. dus gegarandeerd veilig en comfortabel voor uw ogen. Kom gerust vergelijken en kiezen! zien zonder zorgen HOOGVLIET - BINNENB AN 91B - TEL. (010) 438 15 22 Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Tamboer-, trompet- ter en majorettenkorps Juliana or- ganiseert zaterdag 1 juli een rom melmarkt met sponsorloop, grab- belton en tombola. Deze activitei- ten vinden plaats van 10.00 tot 16.00 uur in en rond het clubge- bouw aan de De Wildestraat 38 in Nieuwland. De opbrengst komt ten goede aan de aanschaf van nieuwe instrumenten. SCHIEDAM - Boeken opzoeken in de computer is te leren. Belang- stellenden kunnen zich opgeven voor een gratis catalogusinstructie. Tijdens deze instructie leert men door middel van zoekopdrachten omgaan met de geautomatiseerde catalogus. Hierna is men in staat gegevens van boeken, cd's en vi deo's in de computer op te zoeken. De uitleg wordt gegeven op de maandagmiddagen van 14.00 tot 15.00 uur en de vrijdagochtenden van 09.30 tot 10.30 uur en start in de maand juli in de bibliotheek Stadserf. Deelname maximaal zes personen. Opgeven aan de balie van de bibliotheek Stadserf. Voor meer info: 246 57 24 246 57 00. SCHIEDAM - In winkelcentrum Nieuwe Passage worden zondag 2 juli de deuren opengezet voor het winkelend publiek. Tussen 12.00 en 17.00 uur kan iedereen die dat wil een bezoekje brengen. Het par- keren is gratis. SCHIEDAM - In zorgcentrum Spaland aan de Willem Andries senlaan wordt zaterdag 1 juli een bingo georganiseerd. Aanvang is 14.00 uur, entree fl. 5,- inclusief hapje en drankje. Zaterdag 8 juli is er een the-dansant eveneens vanaf 14.00 uur. SCHIEDAM - In de openbare bi bliotheek aan het Stadserf 1 is tot en met zaterdag 5 augustus een ex positie te zien met schilderijen en objecten van de Schiedamse schil- deres Pien Westerveld. Westerveld laat zich voor haar acrylschilderij- en inspireren door de natuur en het verre Oosten. Thema's zijn onder meer bloemmotieven en maskers. De tentoonstelling is te bezichtigen gedurende de openingstijden van de bibliotheek: maandag van 17.00 tot 20.00 uur, dinsdag en donder- dag van 13.00 tot 20.00 uur, woensdag en vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - 55-Plussers kunnen donderdag 29 juni terecht in De Woudhoek voor Gymnastiek van 11.30 tot 12.30 uur. Kosten zijn fl. 2,- per keer en fl. 8,- per maand. Zaterdag 1 juli is er zaterdag- avondbal In dienstencentrum De Woudhoek van 20.00 tot 23.00 uur, entree fl. 2,50. Maandag 3 juli kan er worden deelgenomen aan zomerkoersbal in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur. En tree is gratis. Donderdag 13 juli wordt er een eenmalige les in Yoga gegeven in Oost van 10.00 tot 11.00 uur. Entree is fl. 3,50, opge ven voor 6 juli. Vrijdag 14 juli is er Country dansen in dienstencen trum Oost van 10.00 tot 11.00 uur. Opgeven voor 7 juli. Nog steeds stoat Vrouwe Aleida's nachts in een hoekje bij haar mine stilletjes te huilen. Onverlicht; Geen lampje, hele- maal niks wordt er voor haar gedaan Schiedam bestaat 725 jaar, dankzij de stadsrechten die zij in 1275 aan de stad ver- leende, maar de gemeente lijkt nog steeds niet flink uit te wil len pakken. Geen enkele vorm van hulde aan Vrouwe Aleid. Oke, de kermis komt er wel tijdens de Brandersfeesten, ze vermoedt zelfs op het Stadserfplein, het is een schrale troost. Maandagavond, toen gebeurde er weer iets waardoor Aleida moest huilen. Het begon tijdens de presentatie van Seinpost, het externe bureau dat door de gemeente Schiedam is inge- huurd om het noodlijdende centrum weer nieuw leven in te blazen. Eldering van Seinpost hield een realistisch verhaal waarin toch ook hoop te bespeuren viel voor de binnenstad. De stad heeft wel degelijk positieve punten: de schitterende historische panden die voor het nageslacht behouden zijn ge- bleven, de komst van Jan des Bouvrie, de centrale ligging van de stad. Burgemeester Scheeres hoorde het vanaf de zij- lijn aan, merkte de 'kritische' opmerkingen van de raads- commissieleden: de Broersvest mag geen groene golf krijgen, zoals Seinpost wil (GroenLinks); kunnen er geen winkels uit de Parkweg worden geplukt en ze overplaatsen naar het Broersveld (CDA); we hebben moeite met het verplaatsen van de arotheek naar het centrum (WD). Scheeres probeer- de de man van Seinpost te helpen, in het verleden heeft dit bureau schitterende resultaten behaald in Antwerpen en in de Witte de Withstraat, gaf Scheeres aan. Aleida juichte, oke Reinier: geef je maar van Jetje, laat die azijnpissers maar eens weten dat de stad genoeg heeft van die 'negative vibes' die maar niet uit te roeien zijn! En toen volgde een opmer king van Judith Boertjens,fractievoorzitter van GroenLinks, waardoor Aleida de zaak definitief opgaf: „Ja maar dit is Schiedam... „Inderdaad, dit is Scyedamhuilde Aleida, „een stad die maar geen afscheid wenst te nemen van zijn negatieve hou- ding tegenover MIJN stad. Zo wordt het nooit wat met Scy edam." En ze verliet haar sokkel, alleen haar omhulsel bleef zielloos achter. Jalmar Teunissen opgericht na de dood van Daniel van Cotthem begin dit jaar, om hun reactie te geven. 'Eerst was het Groningen, daarna Gorinchem, toen Vlaardingen. Nu is het Schie dam' valt te lezen op een briefje in het midden van de brugleuning. Op de brug staan verscheidene Schiedammers en Vlaardingers, kijkend naar de wapperende brief- jes en het bankje een paar meter verder weg. „Ik loop hier zo vaak door het park, nooit zie ik wat, en juist nu was ik er niet", zegt een man die het niet kan begrijpen dat zoiets hier heeft kunnen gebeuren. Open ruimte, fiets- en wandelpa- den op een paar meter afstand van de plek waar het is gebeurd: het is ongelooflijk dat niemand iets lijkt te hebben gezien. Voor het bankje liggen tientallen bloemen, knuffelbeesten, kaarten en briefjes. Iemand heeft een cd neergelegd van Dikkie Dik, geti- teld 'Dikkie Dik gaat buiten spe len'. „Buiten spelen, daar hield je ook van, net als Dikkie Dik'heeft iemand geschreven. De klap komt hard aan bij de men- sen die de slachtoffers hebben ge- kend. Eigenlijk in heel Kethel waar nog een echte dorpssfeer hangt. Iedereen kent wel iemand uit de nabijheid van de slachtof fers. Het waren van die leuke kin deren, zij met lang blond haar en allebei echte natuurvrfienden. Nie mand kijkt vreemd op dat zij in het Beatrixpark gingen spelen. Hoe- wel mensen het Beatrixpark na de gebeurtenis een 'enge'plek gaan vinden. Een voorbijganger zegt dat 'dit overal kan gebeuren' en dat de plek niet de dader is. Op de school van de kinderen de Christelijke Basisschool De Kethel wappert de vlag halfstok. Vrijdag morgen moest de schoolleiding onder aanvoering van directeur J. van der Vlies aan de leerlingen het verschrikkelijke bericht medede- len. Ouders en leerlingen worden opgevangen door schoolleiding, dominee en bestuur. Hoe vertel je het de kinderen en hoe dit verlies te verwerwerken. Veel praten, teke- ningen maken en niet opkroppen is het advies van de GGD, en psy- chologen van de RIAGG. In de klassen worden herinneringen aan de beide slachtoffers opgehaald. CENTRE FOR HUMAN DRUG RESEARCH

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3