Dag van de Architectuur ZaterdagS juli Locatie: Diverse locaties Toegang: gratis Architectonisch interessante gebouwen, die doorgaans niet voor publiek toegankelijk zijn, openen hun deuren. Architecten en deskundige gidsen geven een toelichting bij het ontwerp. Het programma van de Dag van de Architectuur bevat daarnaast een excursieprogramma, lezingen, tentoon- stellingen en kinderactiviteiten. Kolkkonsert 8 en 9 juli Locatie: Historisch Delfshaven Toegang: gratis Een festival voor liefhebbers van klassieke muziek. Op zaterdag kan het publiek vanaf de kant of vanuit een bootje genieten van een bijzonder con cert op een ponton in de Aelbrechtskolk in Delfshaven, verzorgd door het virtuoze pianoduo Wyneke Jordans en Leo Doeselaar. Op zondagmiddag zullen traditiegetrouw leden van het RphO optreden. Zomerpodium 8 juli - 27 augustus Locatie: Museumpark Toegang: gratis Dit jaar nog uitgebreider dan vorig jaar. Acht weken lang, elk weekend programma's in het Museumpark voor iedereen. Elke zondagmiddag ver- schillende muziek- en dansoptredens in de Rozentuin voor jong en oud. Met kinderateliers en -workshops en optredens van onder meer Trafassi. Metropolis Festival Zondag9juIi Locatie: Zuiderpark Toegang: gratis Metropolis staat voor een festival dat nationale en internationale 'brea king' acts presenteert en nieuwe trends signaleert. Verspreid over meerde- re podia kan men een goede indruk krijgen van de muziek van morgen en tegelijkertijd genieten van een gezellige festivalmarkt, het Rotownfesti- valcafe en vele andere activiteiten. Cirque du Soleil 12 t/m 30 juli Locatie: Ahoy' terrein Toegang: varierend vanaf f 65,- De spectaculaire show Quidam komt nu ook naar Rotterdam! In deze show van Cirque du Soleil staan de emotionele relaties tussen de verschil- lende artiesten centraal. Kleurrijke fantasieen en dromen zijn steeds terug- kerende elementen in de show. Decor en aankleding zijn, zoals bekend van Cirque du Soleil, fantastisch. Rotterdam Zingt 15 juli Locatie: Het grote kerkplein (voor de Laurentskerk) Toegang: gratis De nacht van de Rotterdamse Smartlap: het publiek kan uit voile borst meezingen en een traantje wegpinken met de diverse optredende artiesten. Dag van de Romantische Muziek 13 augustus Locatie: het Park bij de Euromast Toegang: gratis Romantische muziek uit het klassieke verleden tot eigentijds op zeven po dia in het Park (onder de Euromast). Ook traditionele muziek uit Europa en niet-westerse landen. Aangenaam toeven op de gazons. Picknickman- den te huur! Bij slecht weer wordt de dag verplaatst naar 20 augustus. Mr. Zap Pleinbioscoop 16-27 augustus Locatie: Museumpark Toegang: gratis Pleinbioscoop, opvallende films worden vertoond op het grootste scherm van Europa in het Museumpark. Er is een keuze uit een internationaal en bijzonder filmaanbod. Tijdens de Pleinbioscoop is er elke dag voor aan- vang van de film een DJ, skateparcours en Body Work-out verzorgt door sportschool Fem Only. Op 19 augustus mr Zap's Pinkparty voor gay Rotterdam, 26 augustus No- cheCaribense, zwoele klanken uit de Caribbean. 8 juni - 24 September Manifestatie 'Het Stadion' 8 juli Dag van Architectuur 8 en 9 juli Kolkkonsert 8 juli - 27 augustus Rotterdam Zomerpodium 9 juli Metropolis 12-30 juli Cirque du Soleil 15 juli Rotterdam Zingt 29 juli Straatparade Solera Zomercarnaval 12 augustus FFWD Heineken Dance Parade 13 augustus Dag van de Romantische Muziek 16-27 augustus Rotterdam Zomerpodium Pleinbioscoop 18-20 augustus Rotterdams Straatfestival 25 - 27 augustus De Zottenschuyt 1-3 September Wereldhaven Festival Voor informatie bel: 0900-1410 (35 cent per minuut) of bezoek de website van Rotterdam Festivals ww- w.rotterdamfestival.nl. Ook bij de VVV/ANWB Rot terdam aan de Coolsingel is informatie verkrijgbaar. Reisinformatie: 0900-9292 (1 gulden per minuut) 8 juni - 24 September Locatie: Nederlands Architectuurinsituut NAi) Toegang: f 7,50, met reductie f 4,- In het kader van het Europees Kampioenschap voetbal organiseert het Nederlands Architectuurinsituut de grootse manifestatie Het Stadion, De architectuur van massasport. Voor de eerste keer zal aandacht worden besteed aan de culturele en architectonische aspecten van sport. De bouw en planning van stadions en sport- complexen kan zich steeds meer verheugen in de aandacht van gerenommeerde architecten. De architectoni sche en stedenbouwkundige resultaten van deze vakmatige aandacht voor sport, in binnen- en buitenland, zijn zeer bijzonder. In Nederland hoeven we alleen maar te wijzen op de ontwikkelingen in Arnhem van het Gelredome en in Rotterdam van het nieuwe Sparta stadion en de verbouwing van De Kuip. De kern van de manifestatie is de tentoonstelling Het Stadion in de Grote Zaal van het NAi. Talloze aspecten van stadions als plek voor populaire sportcultuur komen aan de orde. Veel onderdelen van een stadion zullen op ware grootte nagebouwd worden. Foto's en videobeelden van sportgebouwen en sportevenementen worden opge- nomen, maar ook speiletjes, films en interactieve installaties, waarin voor het publiek niet alleen veel te zien zal zijn, maar ook veel te doen. Manifestatie Het Stadion is bestemd voor iedereen; het uitgebreide program ma bevat onder meer een internationale masterclass en symposium, educatieve workshops voor kinderen, ar- chitectenvoetbaltoernooi, excursies en rondleidingen. Manifestatie 'Het Stadion' Rotterdams Straatfestival 18 t/m 20 augustus Locatie: Diverse locaties Rotterdam Toegang: gratis Een straatfeest met internationale allure, waar artiesten het tegen elkaar opnemen in de strijd om de 'Gouden Straatkei'. Vele muzikanten, acrobaten, clowns, goochelaars, breakdancers, vuurspuwers en poppenspelers vertonen hun kunsten op diverse locaties in Rotterdam. De Zottenschuyt 25 - 27 augustus Locatie: De Boompjes, ter hoogte restaurant De Boompjes Toegang: 11 cent per kilo Het schip Azart wordt bevolkt door een theatergroep die op spectaculaire en ironische wijze de maatschappij becommentarieert. Kostuums en decor zijn altijd verrassend terwijl muziekeffecten de toeschouwer in ande re sferen brengen. colofon redactie: Nicole Huijgen Ilja van Heijningen Rotterdam Festivals Vincent Wernke Maasstad weekbladen fotografie: Bas Czerwinski Jan van der Ploeg lay-out: Joop Langeveld Maasstad weekbladen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 18