BMW sneller dan ooit Suzuki Swift Sensation is completer dan ooit Trekauto van het jaar Sguiten voor een spotprijs. AutoFixziet klantenkring groeien AIRPORT-SHUTTLE OpelZafira 1.8-16V: Bodypaint van lUttoFix, dat scheelt Fix! Drs. A.N. W. Blaak is op vakantie g uM Nieuwe drieliters voor 330i, 330Ci, Z3 3.0iX5 3.0i AUTOd BASE I b RUTD ROTTERDAM - Bijna een jaar bestaat AutoFix nu. Een jaar, waarin het bedrijf naam heeft gemaakt met haar for mule in het herstellen van autoschade. Die formule slaat aan, zo blijkt uit het re- laas van bedrijfsleider Ruud Schriek aan de Waalhaven. VOOR KWALITEITS OCCASIONS KIJK JE NATUURLIJK OP SCHIPHOL vanaf f 52,50 per persoon ROTTERDAM-AIRPORT vanaff 25,- per persoon m,— I Redactie: Dennis Captein Telefoon 010-4004485 Formule slaat aan „He661 erg druk", heeft Schriek het. Dat blijkt ook tijdens het ge- sprek: klanten verzamelen zich voor de balie en er blijft geen rus- tig moment meer voor hem over. „Vanaf januari is het echt vorm aan gaan nemen. Ik krijg nu zo'n 30 tot 35 auto's per week bin- nen." AutoFix biedt goedkope alternatieven voor schadeherstel, bijvoorbeeld door gebruik te ma- ken van merkloze onderdelen of door de klanten de mogelijkheid te bieden zelf een deel van de voorbewerking te doen. Door middel van prijscodes wordt vooraf een vaste prijs met de klant afgesproken. „Het werkt boven verwachting", stelt Schriek. „Het eerste jaar wordt nu al positief afgesloten. We hebben een enquete onder klanten gehou- den en kunnen de formule nu ver- der gaan verfijnen en nog klant- gerichter gaan werken." Klanten blijken het vooral op prijs te stel- len dat hun bezoek aan AutoFix in eerste instantie vrijblijvend is. „Ik reken een prijs voor ze uit en maak een gratis offerte. Dat vin- den mensen erg fijn. Ik leg dan ook uit wat er met de auto gaat gebeuren en waarom dat nodig is. Daarna kan een klant gerust nog naar andere bedrijven gaan. Maar vrijwel iedereen komt terug bij ons, omdat we toch gemiddeld zo'n 30% goedkoper zijn." De mogelijkheden voor de klant om de kosten te helpen drukken, •v*,, beperken zich niet alleen tot het zelf verrichten van voorbereidend werk voor de reparatie. Het kan zelfs voorkomen dat iemand al onderdelen meeneemt. „Dat maakt mij niet uit, we hebben een heel breed scale aan mogelijkhe den", aldus Schriek. „Daar zijn we redelijk uniek in. Zo zit overal weer elastiek in, in de prijs en de kwaliteit. De klant bepaalt wat hij wil." Naast particulieren merkt Schriek dat ook het bedrijfsleven AutoFix begint te ontdekken. ,,Ze vinden de weg naar ons. En dat zorgt voor weer een nieuwe doel- •groep. Daarbij krijgen we ook steeds jongere auto's. Om terug- val in de korting van verzekerin- gen te voorkomen, is het onder een bepaald bedrag goedkoper om de schade door ons te laten herstellen. Zo komen er steeds meer doelgroepen bij, die gebruik willen maken van AutoFix. 'Nee verkopen' doen we eigenlijk niet. Ik heb nu bijvoorbeeld zelfs een speedboot staan." Door het gebleken succes zijn de plannen voor uitbreiding van de AutiFix-formule ook sneller te realiseren. Een tweede vestiging stond al op het verlanglijstje, maar die gaat er nu zeker komen. „Hoogstwaarschijnlijk dit jaar nog, de organisatie is volop in be- weging", voorspelt Schriek. „Het personeelsbestand is door het succes sinds de opening al verdubbeld en het einde is nog niet in zicht. En door zo'n enque te die we hebben gehouden, krij gen we ook een steeds beter beeld van onze klanten. Zodat we ze nog beter van dienst kunnen zijn." AutoFix biedt drie keuzemenu's voor schadeherstel. Bij het Bud get menu doet de klant zoveel mogelijk werk zelf en wordt de auto bij AutoFix alleen gespoten. Bij het Standaard menu voert Au toFix ook een deel van de voorbe werking uit en bij het Extra menu wordt alles bij AutoFix uitge- voerd. Ook het formaat van de auto (klein, midden of groot) speelt bij de prijsbepaling een rol. „In de praktijk laten mensen toch zoveel mogelijk door ons doen", concludeert Schriek naar aanlei- ding van het eerste jaar. „Dat kost wel meer, maar dan wordt alles door vakmensen uitgevoerd." Autofix is gevestigd aan Waalha ven N.Z., telefoon (010) 429 57 57 of op internet: www.autofix- .nl. Vorige maand kreeg het 2.8 liter topmodel van de huidige BMW zescilindermotoren generatie een opvolger: een nieuwe 3.0 liter met 170 kW/231 pk. Met deze kracht- bron begon BMW een nieuw hoofdstuk in de al in 1933 begon- nen geschiedenis van de zescilin- der lijnmotor. In de 330Ci is deze nieuwe motor bijvoorbeeld goed voor een (elektronisch begrensde) topsnelheid van 250 km/h. De sprint van 0 naar 100 km/h is na 6,5 seconden een feit; van 80 naar 120 km/h in de vierde versnelling gaat vrijwel even rap: 6,9 secon den. Met deze meetwaarden dringt de 3-serie door tot prestatieniveaus die enkele jaren geleden nog ex- clusief aan automobielen van het kaliber M3 waren voorbehouden. De 330i is bedoeld voor de bijzon- der sportieve rijders onder de 3-se- rie bezitters: mannen en vrouwen die van hun 3-serie dito prestaties verwachten. 17" Lichtmetalen wielen in dubbelspaakdesign vor- men een markant uiterlijk kenmerk van de 3-series die zijn uitgevoerd met de nieuwe motorisering. In het interieur vormen de mat-chroom randen om de instrumenten een subtiele verwijzing naar de krach- tige 3.0 liter motor. De 330i sedan- en touringmodel- len zijn nu ook leverbaar met BMW vierwielaandrijving, het- zelfde systeem dat BMW toepast in de X5. In plaats van met con- ventionele mechanische sperren is maximale tractie hier verzekerd door selectieve remingrepen. Het dynamische rijstabiliteitssysteem DSC is volledig gei'ntegreerd in de vierwielaandrijving. De 3-serie met vierwielaandrijving is het juis- te alternatief voor degene die - meer nog dan de uitstekende trac tie van de standaard 3-serie - be- hoefte heeft aan zekerheid en vei- ligheid op sneeuw en ijs, glad weg- dek en op onverharde ondergrond. Ook de topmodellen Z3 roadster en Z3 coupe krijgen de nieuwe drieliter zescilindermotor en treden daarmee toe tot de hoogste vermo- gensregionen van het BMW auto- mobielprogramma: vanuit stilstand sprinten beide Z3 modellen in 6,0 seconden (met de nieuwe vijftraps automaat met Steptronic in 6,3 se conden). In dezelfde korte tijd ac- celereren zij van 80 - 120 km/h in de vierde versnelling, de zoge- noemde tussensprint. De topsnel heid van de Z3 coupe ligt bij ca. 250 km/h, die van de roadster op 240 km/h. Het verbruik blijft ech- ter beperkt tot 9,5 liter loodvrij Eu- rosuper per 100 km. Van buiten zijn de beide Z3 topmodellen te herkennen aan de bescheiden type- aanduiding 3.0i aan de achterzijde; gelijktijdig debuteert de kleur pis- tachegroen metallic. De Z3 coupe 3.0i onderscheidt zich bovendien van het voorgaande topmodel door een grotere, verchroomde hand- greep aan het kofferdeksel, witte knipperlichten en een rooster als luchtinlaat aan de onderzijde van het front. Bij de Europese introductie zal de X5 zowel als 4.4i met de bekende 4,4 liter V8 als ook met de nieuwe drieliter zescilinder als X5 3.0i op de markt komen. Het door BMW ontsloten marktsegment van Sports Activity Vehicles wordt ge- kenmerkt door een concept met allround terreineigenschappen dat primair op de weg over uitstekende actieve en passieve veiligheidsei- genschappen beschikt. Met de nieuwe zescilinder accelereert de X5 3.0i van 0 naar 100 km/h in 8,5 seconden (met de nieuwe vijftraps automaat met Steptronic in 8,8 se conden). De topsnelheid ligt boven de 200 km/h, het verbruik per 100 km rond de 12,7 liter loodvrij Eu- rosuper resp. 12,9 liter voor de au tomaat. Het spreekt vanzelf dat de nieuwe drieliter zescilinder even- als zijn voorgangers beschikt over de uiterst soepele, turbineachtige draai-eigenschappen die de zesci- linders van BMW beroemd hebben gemaakt. Ook de nieuwe zescilin der klimt spontaan en moeiteloos tot in de allerhoogste toerentalre- gionen. Bij de ontwikkeling van de motor is behalve aan vermogens- winst ook veel aandacht besteed aan een zo vlak mogelijk koppel- verloop in de veelgebruikte lagere toerentallen. Ondanks de niet ge- ringe vermogenswinst zijn de ver- bruikscijfers exact even laag ge- bleven als die van de om zijn voor- treffelijke brandstofeconomie be- kend staande voorgaande motor. Stadtext paq. 666 (Gecombineerd vervoer van of naar Schiphol Airport/Rotterdam Airport) Kinderen t/m 3 jaar gratis. Kinderen4t/m9jaar50% Bestellen minimaal 2 dagen van tevoren. Aantrekkelijke combinatietarieven Bestellen via RTC of uw reisbreau Informatie: Rotterdamse Taxicentrale RTC NV Industrieweg 161,3044 AS Rotterdam. Telefoon: 010-4626464 (24 uur per dag). Internet: www.rtcnv.nl Bij de Suzuki Swift Sensation staat alles in het teken van luxe. Deze bijzonder rijk uitgeruste Swift be- zit standaard centrale deurvergren- deling, bumpers in de carrosserie- kleur en airconditioning in de 1.3. Een dakspoiler en mistlampen voor zorgen voor een sportief ui terlijk. Deze gelimiteerde sportie ve sensatie is vanaf 22.495 gulden te ervaren. De Suzuki Swift heeft in zijn lange loopbaan bewezen zeer betrouwbaar te zijn. In diverse Nederlandse onderzoe- ken naar kwaliteit eindigde de Swift steevast bij de drie auto's die de minste mankementen vertonen. Een andere belangrijke reden voor zijn succes is de lage kilometer- prijs. Deze blijkt ieder jaar weer uit onderzoek van de Consumenten- bond naar de maandelijkse kosten over een aantal jaren gemeten. Daarnaast dragen het lage brand- stofverbruik en de drie jaar garan- tie van Suzuki bij aan de populari- teit van de Swift. Daar voegt Suzu ki nu een belangrijke troef aan toe. De Swift Sensation heeft een voor deze prijsklasse opvallend comple te uitrusting, met standaard ABS en twee airbags. Hij onderscheidt zich verder door centrale deurver- grendeling met afstandbediening, elektrisch bedienbare ramen en spiegels, buitenspiegels in de car- rosseriekleur, een sportief uitlaat- sierstuk en metallic lak. In het inte rieur vallen de meters met blauwe achtergrond en het speciale design- bekleding van de sportstoelen op. Er zijn twee kleuren leverbaar voor deze gelimiteerde Swift, het spor tieve Silky Silver Metallic en het stijlvolle Adriatic Blue Metallic. De motoren van de Swift springen zuinig om met benzine. De 1.0-li- ter driecilinder levert 53 paarden- krachten bij 5.700 toeren per mi- nuut. Het verbruik bedraagt ge middeld slechts 5,5 liter per 100 kilometer. De 1.3-liter viercilinder zorgt met 68 paardenkrachten voor aansprekende prestaties. Het ge- middelde verbruik blijft gunstig: 5,9 liter benzine per 100 kilometer. Na twee dagen van zware beproe- vingen is de Opel Zafira 1.8-16V als beste caravantrekker van het jaar 2000 naar voren gekomen. De compacte MPV van Opel wist niet alleen de klasse waarin hij was in- gedeeld te winnen, de uit tien auto- en caravanjournalisten bestaande jury is ook van mening dat deze auto meer indruk maakt dan de winnaars van de andere vier klas- sen. 23 Auto's, verdeeld over: A-klasse tot f 40.000,- (winnaar Seat Ibiza 1.6); B-klasse tussen f 40.000,- en f 50.000,- (winnaar Nissan Prime- ra 2.0); C-klasse boven f 50.000 (winnaar Volvo V70 2.4T); MPV- klasse en 4x4 klasse (winnaar Subaru Forester), namen deel aan Onlangs werd de Opel Astra V8 Coup6 geboren. Op het priv6 cir cuit Anneau du Rhin, vlakbij Col- mar in Frankrijk, legde de nieuwe Coup6 met succes zijn eerste test- kilometers af. De Opel Astra V8 Coup6 is een ras racewagen, die staat voor een nieuwe generatie toerwagens die zowel coureurs als fans zal kunnen bekoren. De suc- cesvolle start is kenmerkend voor de soepele overgang van het DTM project, van de bouw- naar de test- fase. De Astra V8 Coupe zal op di verse circuits aan een uitgebreid testprogramma onderworpen wor- den. Echter, ook windtunneltests en botsproeven vormen een be- langrijk onderdeel van het ontwik- kelingsproces. Inmiddels is de ver- dere ontwikkeling van de auto's SpuitwerK, Bodypaint d.us, kafe, goedkoper. de voorbereiding doet met behulp van het AutoFix bewijst dat metyj&te lageprijzen. Met AutoFix Zelf-Fix-Pakket is het voordeel maxi- hdjoverzichtelijkc menusysteem Waarmee u maal! Al vanaf 899,00 spuiten we dan uw zelf de aanpak en de i^rpaalt. Als u zelf hele auto. 8el 010 429 57 57, kijk op www.autofix.nl of kom langs op de Waalhaven N.Z. 35 in Rotterdam voor een vrijblijvende offerte. Q WM 'WMm body paint budget repair overgenomen door het Holzer Opel Team in Augsburg. De auto zal het in races opnemen tegen acht Mercedes CLK's en vier Audi TT's. de verkiezing. Bij de testritten, die alle auto's afleggen met een op hun gewicht afgestemde caravan, ligt de nadruk op: comfort, wegge- drag en prestaties. De vijf jury- teams laten daarom de combinaties over verschillende soorten wegdek rijden. Klinkers, betonplaten met richels en asfaltstroken met spoor- vorming wisselen elkaar hier af. Het bewijs voor 'stabiliteit' moet met name worden geleverd door de Lane Change proef, een dubbe- le chicane waar de auto's met op- lopende snelheid doorheen rijden. Prestaties worden vooral afgeme- ten aan de manier waarop de com- binatie vanuit stilstand wegrijdt, alsmede de acceleratie tussen 60 en 80 km/u. Hellingen tot 12% spelen op dit onderdeel een be langrijke rol. Hoewel het onderlin- ge verschil tussen de deelnemende auto's deze keer niet groot was, zijn er toch een paar aan te wijzen die wel heel kort achter de win naars eindigden. Dit zijn: Nissan Almera 1.8, Re nault Sc6nic 2.0, Mitsubishi Caris- ma 1.8 GDI en de Opel Omega 2.5 met automatische transmissie. De verkiezing 'Trekauto van het Jaar' een initiatief van het ANWB- maandblad 'Kampeer Caravan Kampioen' (oplage 140.000), vond voor de tiende keer plaats. In 1991 was de Nissan Primera de winnaar. Vervolgens wonnen de VW Golf ('92), Citroen Xantia ('93), Subaru Impreza ('94), Nis san Maxima ('95), Peugeot 406 ('96), Renault Scenic ('97), Alfa Romeo 156 ('98) en vorig jaar de Subaru Legacy. Het volledige ver- slag van de verkiezing is te lezen is het meinummer van de KCK.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 15