it ±2 maasstad In drie uur tijd een hoofd vol dreads Weinig vraag meer naar portiek- en galerijflats van Woonplus L2 Gezond blijven op reis krant netel Eerste jaarverslag woningcorporatie Woonplus na fusie SCHIEDAM Goede kwaliteit en stoommachine verlengen houdbaarheid kunsthaar SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum zijn op dit moment twee exposities te zien. Tot en met 15 oktober loopt de ten- toonstelling 'Een keuze uit de collectie twintigste eeuw' en tot en met 20 augustus is 'Je weet niet wat je ziet. Verbeelding van obsessie' te zien. Vrijwilligers Foto's Spaland Vrijwilligers Ziekenomroep UNITED BUSINESS CENTRE De ideale locatie voor (startende) ondernemers op zoek naar betaalbare kantoorruimte Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Woonplus stelde een Top-10 samen van de meest en minst gewilde projecten. Tuindorp, West en Zuid kwamen als beste naar maasstad weekbladen maasstad 7 I kerk R. Koch Woensdag 19 juli 2000 XQ52 SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk Schiedam zoekt mensen die het leuk vinden een hele of hal ve dag per week een groep oude- ren te begeleiden. Het gaat om vrij- willigerswerk bij twee van de visi- teclubs, in zorgcentrum Thurlede op maandag en in zorgcentrum Spaland op donderdag. De visite- clubs worden geleid door twee vrijwilligers. Zij zorgen voor de ontvangst en de koffie en voor het samen met de deelnemers beden- ken van activiteiten. Voor meer in- formatie kan worden gebeld met de Anneke van Gurp van de Stich ting Ouderenwerk, tel. 248 68 88. SCHIEDAM - In het kader van Open Monumentendag organiseert de gemeente een fotowedstrijd met als thema 'Kijk op Schiedams wa ter' Deelnemers kunnen maximaal twee kleuren en/of zwart/witte fo to's insturen. Er zijn twee leeftijds- categorieen: 8 tot en met 13 jaar en 14 jaar en ouder. De inzendtermijn sluit op 12 augustus. Alle foto's worden in spetember tentoonge- steld in de bieb. Wedstrijdformu- lieren zijn te krijgen bij alle biblio- theken in Schiedam. SCHIEDAM - Zaterdag 22 juli wordt er een terrasmiddag georga- niseerd in woon- en zorgcentrum Spaland aan de Willem Andries- senlaan. Dinsdag 25 juli is hier bingo. Aanvang van beide activi teiten 14.00 uur. In woon- en zorg centrum De Harg aan het Harg- plein wordt iedere eerste woensdag van de maand bingo gedraaid van 14.00 tot 16.00 uur. Entree is fl. 2,50, inclusief koffie en thee. SCHIEDAM - Verpleeghuis Drie- MaasStede en de vrijwilligersorga- nisatie Oproepcentrale Nieuwe waterweg Noord zijn op zoek naar vrijwilligers die een keer per week een bezoek willen brengen aan een patient in het verpleeghuis of aan een thuiswonende patient. De or- ganisaties zoeken naar mensen die het een uitdaging vinden om indi- viduele contacten op te bouwen met patienten die daaraan veel be- hoefte hebben. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met A. yan Leeuwen, tel. 427 81 77. SCHIEDAM - De Stichting Zie kenomroep Schiedam zendt uit over de kabel. ZOS op zaterdag is verlengd van 10.00 tot 17.00 uur. Het programma bestaat uit drie on- derdelen: Ochtendeditie; actuali- teiten afgewisseld met muziek en studiogasten (van 10.00 tot 13.00 uur), ZOS-magazine; voor ouderen van af vijftig jaar (van 13.00 tot 15.00 uur) en Schiedams Palet; met een bekende Schiedammer of Schiedamse organisatie (van 15.00 tot 17.00 uur). De uitzendingen zijn te beluisteren op de frequentie 91.50 FM. SCHIEDAM - De Gezondheids- wijzer van de GGD Nieuwe Wa terweg Noord besteedt in de zo- mermaanden aandacht aan het on- derwerp infectieziekten onder de titel 'Gezond blijven op reis'. Ne- derlanders zijn een reislustig volk. Ze gaan vaker maar ook steeds verder weg op vakantie. Betaalba- re vliegreizen brengen exotische vakantiebestemmingen binnen ie- ders bereik. Goede voorlichting over infectieziekten en het nemen van de nodige voorzorgsmaatrege- len wordt dan ook steeds belangrij- ker. Het aantal reizigers dat zich voor vertrek dan ook laat inenten stijgt. Maar ook het besef van 'een- verre-reis' is aan het veranderen. Zo blijkt dat weinig reizigers naar landen ten zuiden en oosten van de Middellandse Zee zich laten inen ten ('Voor Tunesie zijn toch hele- maal geen prikken nodig?') Ook het groeiend aantal last-minute rei- zen, waarbij mensen soms binnen twee weken na boeking al in het vliegtuig stappen, staat een goede reisvoorbereiding in de weg. Wie verre landen bezoekt, doet er goed aan zich te wapenen tegen vreem- de ziektes. Die kunnen varieren van meestal onschuldige reizigers- diarree tot ernstige infectieziekten als geelzucht (Hepatitus A), mala ria of gele koorts. Maar ook in koe- lere streken kunnen infectieziekten optreden. In de Gezondheidswijzer van de GGD is een informatietafel ingericht met onder meer GGD- folders over genoemde infectie ziekten. De folder 'Gezond op reis' brengt tevens de kosten in beeld wanneer inentingen op af- spraak bij de GGD plaats vinden. Bijkomend voordeel is dat uit on- derzoek is gebleken dat de GGD- Vlaardingen efen van de goedkoop- ste van Nederland is. Tevens zijn gratis folders beschikbaar met alle nodige tips en adviezen voor reizi gers over vakantie en gezondheid. De Gezondheidswijzer is iedere werkdag geopend van 09.30 tot 15.30 uur en bevindt zich op de be- gane grond van de GGD aan de Van Hogendorplaan 501. Onze dienstverlening bestaat o.a. uit: Receptieservice, telefoon- en postservice, vergaderfaciliteiten. Ook alleen zakenadres in combi met tel.service mogelijk. Interesse? U bent van harte welkom op onze openingsreceptie vrijdag 28 juli 2000 aanvang 19.00 uur tot 21.00 uur Adres: Nieuw-Mathenesserstraat 39-41 (nabij centrum Schiedam) 3029 AV Rotterdam Tel. 010 - 4090155 Fax: 010 - 4090199 Zaterdag gelijk maar even op defiets gesprongen. Een dag eerder had ik namelijk in het Rotterdams Dagblad gelezen dat er een nieu we ftetsvlonderbrug/tunnel in Schiedam-Kethel opengesteld is. Als rechtgeaarde fietsfanaat moest ik daar natuurlijk meteen het mijne van weten. Waar ligt ie precies Hoe ziet ie eruit? Is ie goed begaan - baar? En, vooral, welkefietspaden verbindt het nieuwe kunstwerkje nu precies met elkaar? Ik had'm snelgevonden. Mijn aanvankelijke opwinding over weer zo'n staalje Hollands bouwmeesterschap is vanaf dat moment ech- ter wel iets getemperd. Nee, wees maar gerust Je zal mij hierbij niet kunnen betrappen op enige kritiek ten aanzien van het project om in Schiedam de Poldervaart weer zo goed mogelijk in oude staat te- rug te brengen en daarlangs meteen een doorgaande fietsroute van Vijfsluizen tot Midden-Delfland aan te leggen. De ecologische ge- dachte daarachter onderschrijfik als overtuigdfietserzelfs volledig. Wel wil het hierbij even hebben over de functionaliteit van de nieu we vlonderbmg/tunnelconstmctie. Die vertoont namelijk naar mijn mening wat onvolkomenheden. De hoogte van de tunnel blijkt, door de omstandigheden gedicteerd overigens, wat erg krap bemeten. Ik- zelf meet ein meter en 86 centimeter. Vitgemst, als ik ben, met een fors uit de kluiten gewassen stolen ros, is dat meteen ook de kritieke lengte. Tussen mijn hoofd en het ongetwijfeld keiharde beton resten namelijk slechts een kleine vijf centimeter. Voor de wat longere me- demens (en daar zijn er legio van) wordt dat ongetwijfeld heel erg opletten geblazen. Zeker als daarbij aangetekend wordt dat fietsers pas op het laatste moment afdalen naar de tunneldiepte en er dus vooraf maar weinig tijd is om in te schatten of de hoogte in jouw ge- val noodzaakt tot enig bukwerk. Ter voorkoming van builen en an- der hoofdletsel lijkt het mij dan ook geen overbodige luxe om ter plaatse te investeren in een waarschuwingsbordje. Maar er is meer. Ik adviseer ook om de tunnel te mijden op het mo ment dat er net een trein over de bovengelegen stolen brug voorbij raast. Zeker in de tunnel neemt de geluidssterkte dan waarden aan die het menselijke gehoor zeer zeker geen goed doen. In die situatie verzeild geraakt, stopte ik zelf terstond ter bescherming mijn vingers maar in de or en. Daar zo kwetsbaar staande met boven mij, haast onbeschermd, de intercity naar Rotterdam, betrapte ik mezelfop de volgende gedach- te: „Als er nu in de trein maar niemand op het toilet zit!" KoVellelulletjes Serge Pappers neemt het haar van zus Vivian nog eens onder de loep. Dat ziet er prima uit. Want je begint met strengen los kunsthaar, die in het haar geknoopt moeten worden en toendertijd wa- ren er bijna geen middelen om van dat losse haar snel dreads te ma- ken." Een jaar lang ging Pappers enorm met de dreads aan de slag. Alle soorten kunsthaar werden onder de loep genomen, totdat ze uiteinde- lijk bij een firma in Japan terecht kwam. Voor kunsthaar dat welis- waar flink aan de prijs was, maar dat absoluut niet ging klitten. Ver- volgens deed ze de bijna belang- rijkste ontdekking; een apparaat dat stoom geeft en een fohn (en heel veel uren werk) overbodig maakt. „Dat apparaat zetten we op het getoepeerde kunsthaar en dan heb je in relatief korte tijd dreads en nog belangrijker: dreads die lang mooi blijven. Je kunt bij het maken van dreads namelijk twee dingen verkeerd doen en dat is het gebruiken van verkeerd haar fen daar nog eens uitgebreid de fohn opzetten. Dan zit het twee dagen leuk en dan gaat het klitten. Daar schiet je niks mee op. Ik denk dat wij inmiddels de ideale combinatie hebben gevonden. En dat zie je. De dreads die we momenteel inbren- gen blijven zeker een jaar goed." Heel veel onderhoud vergt een dreadskapsel ook al niet. ,,Je kunt het wassen met gewone shampoo, het beste is eigenlijk om er elke morgen even de plantenspuit op te zetten met een beetje cremespoe- ling erin. Je handen erdoor en klaar. Dreads zijn echt heel makke- lijk. Als je bijvoorbeeld even geen elastiek bij de hand hebt en toch je haar op wilt binden kun je er bij wijze van spreken gewoon een knoop in leggen." Aan te raden is om het elke drie maanden op te la- ten schuiven, zoals Vivian Pappers het noemt. De dread komt dan weer bij de haarinplant te zitten. Als ze zouden willen zouden ze juist in deze periode elke dag wel een dreadklantje kunnen hebben. „Maar het vergt hoe dan ook toch wel wat tijd en je houdt natuurlijk ook je andere klanten waar je tijd voor vrij moet houden", vertelt Pappers. Maar dat dreads populair zijn staat vast en ook dat de vraag naar goede salons groot is. „Vori- ge week donderdag hadden we hier nog drie meiden uit Bergen op Zoom. Die waren eigenlijk naar een salon in Amsterdam gestuurd, maar daar waren ze weggelopen. Efen van de drie was kapster en die zag meteen dat het daar niet goed zat. Toen hadden ze op de Lijn- baan iemand zien lopen met dreads en meteen aangeschoten waar ze dat had laten doen. Zo zijn ze bij ons terecht gekomen. Ja, dat zijn Foto Roger van der Kraan leuke verhalen." Hairstudio Number One, the Dreadsfactory, is te vinden aan de Nolenslaan 522, tel. 473 26 26. Losse dreads kosten fl. 12,50, voor een hoofd vol dreads zijn de kosten ongeveer duizend gulden. Sigarenmagazijn vande Boor, Groeneiaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadothiek Hoogstraat168 VOren. Foto Roger van der Kraan huis. Vooral mensen die 'beter' willen gaan wonen wil Woonplus als kiant behouden. Wooncarrifere heet dat in huisvestingstaal. Om duidelijk te krijgen waar be- hoefte aan is, heeft Woonplus een Top-10 gemaakt van woningen waamaar de meeste en de minste vraag is. De Top-lOisver- kregen door het tellen van het aantal woonbonnen dat binnen- komt op een leegstaande woning. In Schiedam zijn veel aanvragen gedaan naar de eengezinswoningen in Tuindorp. Deze eigenlijk noodbouwwonin- gen zijn door hun ligging in het groen en relatief goedkope huur- prijs van rond de zes honderd gul den zeer gewild. Andere veelge- vraagde, maar iets duurdere, een gezinswoningen staan in Spaland. Bijvoorbeeld in De Akkers en om- geving Koolwitjehof en Koolzaad- akker. Ook veel gevraagd zijn de oudere, gerenoveerde woningen in West en Zuid zoals die rond de A. Muysstraat en Den Bommelsetraat en in Oost in de Bell- en Fulton- straat. Veel minder vraag is er naar de be- neden huurhuizen van Woonplus in de Mariastraat en het galerij- complex aan de Korte Haven, dat huizen herbergt met een gemiddel- de huur van ruim achthonderd gul den. Ook grotere projecten in Groenoord en Woudhoek zoals de seniorenwoningen aan het Beetho- venplein en de portiekwoningen Faasenplein en omgeving zijn niet erg gewild. Daarbij is de fikse huur, vaak boven de 900 gulden, natuurlijk een belangrijke reden. Met deze Top-10 probeert Woon plus duidelijk te maken dat haar eenzijdige woningbezit aangepast dient te worden aan de wensen van de klant. Feitelijk betekent dit een legitimering van de gekozen strate gic; een beleid van slopen van de goedkopere flats en bouw van iuxere en duurdere koop- en huur- woningen. Hiervoor denkt Woon plus in de komende jaren zo'n 75 miljoen te investeren voor de nieuwbouw van 3000 woningen. Voor sloop is bijna 25 miljoen nodig. Voor on derhoud en ver- beteren van vooral flats wordt zo'n slor- dige 320 miljoen uitgetrokken. Duizeling- guiden wekkende bedragen die wel over een groot aantal jaren staan uitge- smeerd en die gedekt dienen te worden met rijkssubsidies en ver- koop van een deel van de woning- vooraad (voor 170 miljoen). Voor de resultaten van het eerste jaar als gefuseerde corporatie (1999) moet Woonplus het doen met een bescheiden winstje. En om de grote investeringen te kunnen doen fen eventuele tegenvallers op te kunnen vangen dient een 'buf fer' van 100 miljoen te worden aangehouden. Dit vooral als de verkoop van woningen tegenvalt en de woningen doorverhuurd die nen te worden. Vol trots vermeld Woonplus in het jaarverslag dat zij is aangesloten bij het kwaliteitslabel KWA of de stichting Kwaliteitszorg Woon- diensten Huursector. Om van deze club lid te mogen zijn, dient Woonplus te voldoen aan hoge kwaliteits eisen als snelle reparaties, goede voorlichting en klantvriendelijkheid. 'Prima' is het oordeel van de wijk- en bewonersvereninging Woudhoek in haar ledenblad maar waarom zet Woonplus nu al het KWA logo onderaan haar briefpa- pier. „Is Woonplus nu al zo goed dat ze dit kwaliteitslabel mogen voeren?", vraagt Woudhoek zich af. Woonplus is aspirantlid en zegt over vier jaar aan de eisen van de KWA te voldoen. De bewoners van Woudhoek vinden dat niet aanvaardbaar en verlangen nu al kwaliteit. Bovendien kan het certificaat ook in twee jaar behaald worden, me- nen de bewoners van Woudhoek. Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur: kapt W. Visser-Slagter. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G.de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: P. Eillebrecht Telefoon 010-4004276 CHEF VERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: M.P. Anganois Telefoon 010 - 4738322R. van derVelden Telefoon 010-4738322 F. Breekweg Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004491 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds. B. Prakke. zo 17.00 uur. ds. J. Vroegindewey. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. dhr. J.A. van Lambal- gen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. gesloten De Ark, Hargplein. 09.30 uur. ds. J.E. van Veen. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. L.G. Bos Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. W. van Haften. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. L.A. van Baarde- wijk. 16.30 uur: br. H. van Baardewijk. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: leesdienst. 15.00 uur: drs. H. Korving. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur: ds. A. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. D. Kool/L. Remmers- waal. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. D. Kool/L. Rem- merswaal zo 11.00 uur. D. Kool/L. Rem- merswaal Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur: Eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. K. Hendrikse. Havenkerk Door Karin Moerman SCHIEDAM - Omdat ze als kap ster veel shows bezocht, liep ze er als een van de eersten warm voor. Dreads, dreadlocks die in het gewone haar geknoopt wor den, en verkrijgbaar zijn in tien- tallen tinten leken Vivian Pap pers van Hairstudio Number One helemaal het einde. Het was behoorlijk zoeken geblazen naar een salon waar ze dreads maak- ten en inweefden. Uiteindeiijk kwam ze in Amsterdam terecht, een salon waar ze later weer mensen naar toestuurde die ook dreads wilden omdat ze die van haar zo gaaf vonden. „Op den duur dacht ik: waarom duik ik hier zelf niet in. Maar wat je daarmee op je hals haalt is onge- lofelijk." Inmiddels is de salon van Pappers, waar in slechts drie uur tijd dreadlocks kunnen wor den aangemeten, een van de meest toonaangevende op het ge- bied van dreads. Een paar jaar geleden waren dread locks een echte zomertrend. De laatste jaren lijkt het kapsel een ware opmars te maken. Met name doordat de strengen in het eigen haar 'geknoopt' worden, je het eenvoudig kunt wassen en onder- houden en je eigen haar er niet on der te lijden heeft. „En heb je er genoeg van, dan is het er eenvou dig weer uit te halen", vertelt Vi vian Pappers die samen met haar vader en broer Serge de trendy kapsalon Number One runt met vestigingen in Schiedam en Vlaar- dingen. Het grote nadeel van het inbrengen van de kunstdreads was altijd dat het enorm lang duurde voor het kapsel klaar was. „Een uur of acht was je er wel mee kwijt. Postzegel- en Muntenhandel Alle nieuwe postzegels per land of motief in abonnement. Veel Nederlandse munten in diverse kwaliteiten. Alle bekende merken albums, catalogi, vergrootglazen, supplementen enz. Inkoop, verkoop en faxatie. Kleiweg 11 Oa, Rotterdam, tel. 010-4224476 Geopend: di. t/m za. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Woningcor poratie Woonplus heeft voor al kleine portiek- of galerij- flats in haar bezit. Deze ge- stapelde woningen zonder lift uit de jaren vijftig en zestig zijn weliswaar goedkoop maar wdl uit de gratie bij de gemiddelde huurder. Deze conclusie is te lezen in het eerste jaarverslag van Woon plus, de grootste verhuurder van woningen in Schiedam. Daarmee heeft Woonplus 'een probleem' omdat haar huizenbezit vooral bestaat uit oudere flats zonder lift in de wijken Groenoord en Nieuw- land. Wel veel gevraagde huurwoningen zijn de eenge- zinswoning en de meerge- zinswoning met lift. Dat is de reden dat Woonplus in de ko mende jaren haast wil maken met sloop van de oude flats met daarvoor in de plaats luxere laag- en hoogbouw met lift. Woonplus bezit meer dan tweeder- de van het aantal de huurwoningen in Schiedam. Door de fusie van vorig jaar tussen WSN (Woning- stichting Noordvest) en WBS (Woningbouwvereniging Schie dam) zijn grote delen van de wij ken Nieuwland en Groenoord in handen gekomen van deze huurgi- gant. In de wijken Oost en West heeft Woonplus vooral vooroor- logse woningen in beheer; de zo- genaamde boven- en benedenwo- ningen. De eerste taak van de woningcor poratie is het verhuren van goed kope woningen aan mensen met een bescheiden inkomen. Maar met de toegenomen welvaart wil Woonplus ook andere bevolkings- groepen bedienen met een huur-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2000 | | pagina 3